PDA

View Full Version : 3 Büyüklerdeki Saha giriş kontrolü

Nedvedmania
24.Nisan.2007, 22:23
3 büyüklerin en az 1 maçına gitmişimdir ama günevlik polisleri arama yaparken çok dikkatsiz

mesela kendimden örnek veriyim :

Ben normalde liseye gidiyorum ama yüzüm küçük gösteriyor. Bu sebeple bana kontrolde sadece şunu soruyorlar " Üstünde birşey varmı ? " bende diyorumki "Telefonla Fotoğraf makinası var" oda diyorki "Tamam geç" cebimde fotoğraf makinası yerine silah veya bıcak olsa farkına varmıyacak kimse (ki ayıptır söylemesi ama bende yabancı madde diye tabir edilen şeylerden sahaya sokmuşumdur gizlice ama atmaya vicdanım el vermedi (aynı şeyin benim başıma gelse ne olurdu sorusu aklıma geldi))

3 satada da gittim hepsinde aynı drumla karşılaştım artık bidaha derlerse adamı tersliyecem "Ya cebimde silah olsa neden bakmıyorsun !" Diyeceğim !

RaSenGan
24.Nisan.2007, 22:29
bi keresinde 4-5 yıl önce abimle maça gitmiştim polis abimin yanında beni görünce hiç abimi arama yapmadı bile.Ve abime şunu dedi:Bomba var mı bomba :) Abimde evet abi cebimde dedi.Polis bize baktı tamam devam edin dedi.Cebinde gereçkten bomba olsa nolucaktı ;;)

senderson
24.Nisan.2007, 22:33
Polis Saraçoğlunda bayağı bir arıyor.Az arandığım zamanlarsa Yücel abi veya Muammer abiyle birlikte stada girdiğimizde ve üstümüzdede GFB poları olunca bir hızlanma oluyor..

Universal
24.Nisan.2007, 22:33
Fenerbahçe stadında kale arkasında çok şiddetli bir arama var. Üç kez üstünü arıyorlar. O yetmezmiş gibi 1 YTL'lik demir parayı, tespihi felan alıyorlar. O yüzden parayı ve diğer eşlyaları ayakkabıya saklıyoruım.

İşin komik yanı Su almak için kantine gidince 5 YTL veriyorum karşılığında bana 4 YTL demir para veriyorlar. Şimdi benim paramı toplayan polis buna niye izin veriyor?

Memedov
24.Nisan.2007, 22:35
Evet Anadolu klüplerinin maçlarıda daha sıkı önlemler alıyor güvenlik.

Ben Bursa maçlarına giderim Güvenlik her tarafımı aradı baştan aşşağı :) Bozuk paralar vardı onları bile aldı onu bırak Bursaspor şapkası vardı başımda onu bile çıkarttırdı düşünün gerisini.:)

Varonil
24.Nisan.2007, 22:36
Fenerbahce stadinin aramalari cok siddetli bence.Ama Batuhan abi dedigin gibi Ben gidiyorum devre arasinda su almaya 5 YTL kagit para veriyorum 3 YTL bozuk para ustu aliyorum anlamadim gitti:n:

SaRPeR1903
24.Nisan.2007, 22:54
Benim uzun kollu bol bir t-shirtim var.Ortada bir cebi var iki taraftan açık rahatça stada meşale sokuyorum.İnönü'de güvenlik önlemleri alınıyor alınmasına da çok baştan savma aranıyor.Hatta birkere olayı aşıp 2 meşale sokmuştum cebimdee :)

Nedvedmania
24.Nisan.2007, 23:23
fenerbahçe stadında deplasman tarafına gittim orda da bu başıma geldi

şimdi rakip taraftar ceza alsın diye yapıyolar dicem ama tartışma çıkıcak :D

hezzo
25.Nisan.2007, 18:09
ben bi şey duydum bazısı eli cebinde giriyormuş kontrole elini cebinden çıkar diyince de işte çakı vsyi eline alıp cepten çıkarıyo elini böylece polis üstünü ararken fake atmış oluyo:D:D komik ama ağlanacak halimize gülüyoruz işte

emrec15
25.Nisan.2007, 18:16
manisadada yine iyi arıyorlar tabi küçükler hariç. 3 yıldır maça gidiyorum.açığa giriyorum ve aynı polisler oluyor.bana bakmıyorlar bile.bir keresinde evde tamirat işleri vardı .babamda korneji taktı yerine ve tornavidayı arka cebine koymuş. böyle yola çıktık.maç girişinde adam tanıdık diye aramadı bile.sonra maçın ortalarına doğru ceket asılmaya başlamış babamda merak edip elini beline atınca tornavidayı farketmiş .bana söyledi hemen unuttum diye.bozuntuya vermeden devam ettik bir hafta sonra aynı polis yine denkgeldi ve babam olayı anlattı.dahasonra adam hep aramaya başladı ve her gidişimde tornavida varmı diyor:D

emreleon
25.Nisan.2007, 18:34
ben 8. sınıfta izmir atatürk te fb-gençler maçına gittim abim 20 ytl para vermişti bilet için oysa ben hiç para vermeden girdim maça abim dedi sokarız seni merak etme elimde de siyah torba vardı içi gevrek,su flan doluydu sadece poşete baktı polis üzerimim bile aramaya gerek duymadı :)

TR.CaPTaiN
25.Nisan.2007, 21:46
Her zaman Ankaragücü maçlarına giderim.Her zaman çok sıkı ararlar hatta ayakkabı astarına kadar bakarlar şüphelenirse üstündekini bile çıkartıp atletle kalıyosun kontrol için.

FeYYaz1989
25.Nisan.2007, 23:20
Bende Canakkale maclarina gidiyorum.Burda cok siki degil aramalar.Yine bozuk paralar falan aliniyor onun disinda bir sey yok ama gecen 17 Genclik taraftar grubu ile polis kavga etmisti,17 Genclik t-shirtu ile iceri girecektim sorun oldu tabi.Kimlik falan sordu,mac girme yasagim varmi falan diye bakti ama Allah'tan o macta yoktum,yasak masak yoktu tabi girdik iceri bir sorun olmadan.

Bakin birde sunu soyliyeyim,simdi buyuk stadlarda(Istanbul Inonu,Sukru Saracoglu,Ali Sami Yen) kac kapi var?10 tane olsun giris ki o kadar oldugunu sanmiyorum,iceriye en az 30.000 kisi girecegini dusunelim 10 kapi var.1 kapida 2 polis olsa polis basina 5.000 kisi dusuyor.Adam orda ayakta en fazla kac kisi arayabilir.Pacasina bakmasi lazim,herkese baksa 5.000 defa egilmesi lazim.Ilk baslarda bakiyor daha sonra artik bir muddet sonra egil-kalk,egil-kalk yoruluyor.Adamin dizlerinin ne hale gelecegini dusunsenize...Artik hele sonlara dogru birak egilip kalkmayi yuzune bile bakmiyorlar.Sonucta adamin aldigi para belli yaptigi is belli.
Polislerin neden aramadigini degilde neden hala stada yabanci madde vs. sokmaya calisiyoruz?Burdaki amac ne?Bunlari tartisalim bence,sucu baskasinda aramak en kolayi...

Nedvedmania
26.Nisan.2007, 11:31
samiyende kapı başına en az 10 polis var

5 girmeden önce 5 girdikden sonra

Eray Dengiz
26.Nisan.2007, 11:56
ASY'de içeriye çok rahat bıçak sokarsın.. Cüzdanın içine bakmıyorlar.. Eline bişi alıp, ellerine kaldırdığında elinde ne var diye bakmıyorlar..

Kontrol yetersiz..