PDA

View Full Version : imparatoré kardinalé..

KaRDiNaL
29.Nisan.2007, 04:01
imparatoré kardinalé..Sonun Başlangıcı..

Sene 2006..

Baba İtalyan anne Türk olunca nihayetinde böyle bir isim vermişler.Küçükten futbola olan ilgim ve yeteneğim sayesinde 19 yaşında Napoli’ye oradan da İngiltere’ye Man Utd’ye..Yıllarca futbol oynadım bir çok başarı aldım fakat sigara ve alkole olan düşkünlüğüm beni hep futboldan alıkoymaya başladı..Ve futbola olan saygımdan kariyerimi sonlandırmaya karar verdim. Ve 34 yaşında futbolu bıraktım. Bu zamana kadar geçen hayatım sürekli disiplin ve ciddiyet içinde olduğundan artık kendimi rahat hissediyordum.Kendimi bulmuştum ben aslında hayatı seven sempatik biriydim.

Not : Yukarda anlatmış olduğum kısa hikaye Man Utd’nin efsane futbolcu Eric Cantona’nın hayatından esinlenmedir.O büyük futbol yeteneğini saygıyla anıyorum..
http://img300.imageshack.us/img300/9696/eric1ow6.jpg (http://imageshack.us)http://img170.imageshack.us/img170/4646/eric2ev3.jpg (http://imageshack.us)http://img170.imageshack.us/img170/8272/eric3ip4.jpg (http://imageshack.us)

Bir gün Man Utd takımı başkanından aldığım bir teklif hayatıma tümüyle bir renk getirdi..
5 yıl çalıştım..Yeri geldi almadığım kupa kalmadı yeri geldi liderden 15 puan fark yiyerek uefa’ya son anda katıldım.Ama alınıp alınılabilecek tüm kupaları aldım ve son senemde Man Utd yi dünya kulüpleri sıralamasında ham maddi hem kalite olarak liderliğe oturttum.
http://img170.imageshack.us/img170/4451/mannihayetencokparabendwy5.jpg (http://imageshack.us)
Bir çok oyuncu wonderkid yaptım adım şarkılarda anıldı bir çok oyuncumun favori personeli oldum. Ama bir sey vardı artık değişiklik zamanıydı,hissediyordum ve o teklif Şubat ayı ortalarında Türkiye’nin en büyük kulüplerinden (benim için en büyüğü)olan Fenebahçe’den geldi..

Teklif öncesi..

Carloz Queiroz..
http://img170.imageshack.us/img170/2073/carlosyo1.jpg (http://imageshack.us)
Kendisi 2006-2007 yılında benim asistanımda..İyi işler çıkarıyorduk fakat sonra başka takımın menajeri oldu sonra da görüşmedik ta ki geçen güne kadar..Buluşalım dedi, Çiğbörekçiye gidelim dedim. Orda buluştuk,4 yıldır görüşmemiş oluğumuzdan bir an şaşkınlık yaşadık..fakat el sıkıştık ve başladık muhabbete..

C.O : Sinyor kardinalé nasılsınız ?
I.K : Ya Carlos bırak bu ayakları ne istiyosan söyle.
C.O : Bi ricam olacak.
Ne ricası la sattın gittin beni sezon sonunda aramadın sormadın bi daha..bıraktın beni asistansız gurbet ellerde.
Ama sinyor ?
Yerim sinyorunu artis herif..
Kızmıştım. Cebimden çıkardığım samsun 216’dan bir tek aldım ve yaktım.
Bıraktığım gibi,dedi Carlos. Hala aynı sigara.
Bırak dedim ön sevişmeyi sadede gel.
Biliyorsun ki dedi ben Fenerbahçe’deydim geçen sene. Ama artık ingiltere'ye dönmem gerekti o yüzden bıraktım Birmingham’a geldim.
Haa..onları da sattın yani diyerek lafı koydum.
Masadan kalkar gibi oldu. Otur la yerine şaka yaptım dedim.
Bak Sinyor, işin özü şu ki takım çok iyi bir takım, deniz de kum başkan da para,tesisse tesis stadsa stad. Taraftar desen o biçim..
Derin bi nefes daha aldım sigaramdan.
Sen Man Utd’de bir efsanesin artık. Kariyerin ortada,yaptıkların ortada. Artık Man Utd’yi bırak al şu Fener’i.Adamlar çekiniyo seni istemekten. Man Utd'yi bırakıp gelmez diolar. Sen git kendini teklif et olsun bitsin bu iş. Kral para alırsın,ev,araba..
Barmene dönüp kaş göz işareti yaptım.Her zamankinden mi dedi. Sert bi bakışla evet dedim.
Bana düşünmek için zaman ver la Carlos dedim biliyosun buradan ayrılmak kolay değil.
Man Utd'in alt yapısı bile şuan İngiltere de ilk 3'e girer biliyorsun dedim.
Biliyorum,dedi.
O sırada garson geldi, limonlu sodayı masama bıraktı.
Bir yudum aldım carlos’a döndüm. Tamam la dedim kabul ediyorum. O başkan olacak adama söyle öyle her dediklerini yapmam,kariyerim şanım şöhretim belli ne kadar da sevsem Fener’i bırakır giderim.
Aslında bu bi blöftü.
Bende Türkiye’ye, anavatanıma gitmek için can atıyordum.
Oldu bu iş dedi.
Eski Türk filmleri repliğiyle konuşma lan dedim.
Masadan kalktım,kesene bereket Carlos dedim,çıktım gittim.

Teklif Günü..
Aziz başkanla özel jetinde buluştum. O gün takıma ben tatile gidiyorum az asistan’la idare ediverin çift kale maç falan yapın dedim. Genç Fenerbahçeliler beni jetin girişinde karşıladı. Çok şaşırmıştım hemen üstüme Fenerbahçe formasını giydirdiler. Tuncay’ı da al gel dediler. Tuncay’ı 2007 senesinde almıştım Fener’den.
http://img300.imageshack.us/img300/7991/carlosno5.jpg (http://imageshack.us)
İlk sene oynattım sonra avrupaya kiralık gönderdim. Leverkusen,Palermo derken artık Avrupa standartlarında oynuyordu.Sol kanadın değişmez ismi olmuştu son zamanlar..her hafta, haftanın takımındaydı. Çok gururlanıyordum onunla. Neyse ki içeri girme vakti geldi. Başkan’la göz göze geldik ayağa kalktı
“Welcome Sinyor” dedi. Dedim başkan bak böle konuşacaksak olmaz bu iş.Samimiyet isterim. Tamam dedi başkan geç otur bir yere takıl kafana göre dedi. Salonun ortasına bağdaş kurup oturdum. Geç la karşıma dedim, geçti. Dedim işi uzatma bu Carlos çakalı bana ayrıntıları anlattı biz de senle son rütuşları yapalım. Peki dedi başkan ne istiyorsun söyle elimizden gelenin en iyisini vereceğiz.
Cebimdeki samsun paketimi çıkardım başkana uzattım, yok be sinyor balgam yapıyo öksürtüyo dedi. La dedim sanki Maltepe yapmıyo. Geçmişin karşıma Maltepe içiyorsun. Neyse, başkan iki parmağıyla garsona el etti. Başkan,oğlum ben votka enerji istiyorum, sinyor ? dedi. Ben kafamı daha kaldırmadan garson peki efendim dedi gitti. Başkan şaşırdı.Garsonun yaptığı terbiyesizlik için özür dilerim sinyor,hemen kovuyorum dedi. La dedim dur napıyon, İngiltere’de benim ne içtiğimi herkes bilir birazdan göreceksin dedim. Az sonra garson geldiğinde bir bardak votka enerji bir bardakta limonlu soda olduğunu gördü. Çok şaşırdı ve o saatten sonra anladı ki takımın başına getireceği isim tarihinin gelmiş geçmiş en tanınmış hocasıydı.

Cebimden çıkardığım 3310’umla asistanı arayıp antremanla ilgili ufak çaplı bilgi aldıktan sonra başkana döndüm ve şartlarımı sundum..

1) Yok bana şunu oynat yok şunu takımdan kes demiceksin.
2) Takıma yıldız almıyorum diye kafana göre transfer yapmayacaksın.
3) Akıllı olacaksın.
4) Çok gerekli gördüğüm şeyleri istediğimde yok bu yönetimin işi sizi ilgilendirmez tarzı cümleler duymicam ağzından.
5) İstediğim zaman tatile gider istediğim zaman dönerim, karışmayacaksın.
6) Ezeli rakiplere acımam, minumum skorum 6-0’dır,daha aşağısını istemeyeceksin.
7) Tesislere yakın bir ev ve bir motor istiyorum.
8) Evimde sigaram ve içeceğim eksik olursa karışmam o kızgınlıkla tüm takımı satabilirim.Soda yoksa İzmir Efes'te olur.
9) Ara sıra halısaha yapacaz teknik ekiple,sen kaleci olacaksın.

Dedim. Göz göze geldik,kadehini kaldırdı ve bardağın altıyla kadehime vurdu. Şerefe yapmayı da öğrenmiş dedim kendi kendime. Tamamdır sinyor dedi tamamdır dedim fakat son bişey hemen transfer olamam sezon sonu dedim. Çünkü Şampiyonlar Ligi finale oynuyorum dedim. Yüzü birden bozuldu aynı anda sigaralarımızdan birer fırt aldık.
Başını kaldırdı yüzüme bakarak…

Arkadaşlar hikayenin girişi bu..Okuyup beğendiyseniz yorumlarınızı yazın.Daha geyik,daha komik ve daha sağlam hikayelerle devamı gelecek eğer beğenirseniz..

goosfraba
29.Nisan.2007, 04:31
Yaa Sinyorr mükemmel bie giriş yapmışsın.Gerisini mutlaka bekliyorum.Ama mutlaka bekliyorum böyle kariyerlere bayılırım.DEvamını beklicem!

Varonil
29.Nisan.2007, 09:15
Guzel bir giris olmus... Devami da gelir umarim

Agent_Zero
29.Nisan.2007, 10:38
güzel başlangıç

TheCure
29.Nisan.2007, 11:25
devamını bekliyoruz güzel gidiyor

the_imam912
29.Nisan.2007, 12:35
Süper bir giriş başarılar.

Revolution
29.Nisan.2007, 12:54
1) Yok bana şunu oynat yok şunu takımdan kes demiceksin.
2) Takıma yıldız almıyorum diye kafana göre transfer yapmayacaksın.
3) Akıllı olacaksın.
4) Çok gerekli gördüğüm şeyleri istediğimde yok bu yönetimin işi sizi ilgilendirmez tarzı cümleler duymicam ağzından.
5) İstediğim zaman tatile gider istediğim zaman dönerim, karışmayacaksın.
6) Ezeli rakiplere acımam, minumum skorum 6-0’dır,daha aşağısını istemeyeceksin.
7) Tesislere yakın bir ev ve bir motor istiyorum.
8) Evimde sigaram ve içeceğim eksik olursa karışmam o kızgınlıkla tüm takımı satabilirim.Soda yoksa İzmir Efes'te olur.
9) Ara sıra halısaha yapacaz teknik ekiple,sen kaleci olacaksın.
güzelmiş bu..

kariyer çok güzel oluyor ve bu arada skinin adı ne??

canavar20
29.Nisan.2007, 12:57
güzel gerçekten çook güzel devamı gelir inşallah

KaRDiNaL
29.Nisan.2007, 23:30
Beyler kullandığım skin "Tolerance Fm"..google da arattırın bulamazsanız ben link veririm,paylaşırız..

ayrıca okuyup yorum yazan herkese çok teşekkürler..

sosyopat
29.Nisan.2007, 23:36
9) Ara sıra halısaha yapacaz teknik ekiple,sen kaleci olacaksın
aynen merakla bekliyoruz iyi baslangic umarim iyi biter :D

Estranged
29.Nisan.2007, 23:39
süper başlangıç yapmışsın.halısaha olayında koptum :)

guney52
30.Nisan.2007, 01:09
cok manyak olmus arkadasım....cok deli bi giriş olmus devamını 4 gözle bekliyoruzz....

goosfraba
30.Nisan.2007, 13:59
Evet o skin e de bayıldım.Linkini verirmisin;)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Tmm linki bi siteden temin ettim;)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Üye olmak gerekiyo sanırım

KaRDiNaL
02.Mayıs.2007, 05:29
Basini kaldirdi yüzüme bakarak Sinyor dedi takim zaten duman halde sen bana hala sezon sonu diyosun..La dedim sanki Man süper.Popomdan ter akti lan takimi düzelteseye kadar..neyse ki forma girmeye basladilar üstelik finale oynuyoruz giderayak bunu yapamam. Yüzü asildi biraz sitem biraz sinirle sigarasini yere firlatti..Ben gidiyorum baskan dedim 15 Mayis'ta görüsürüz..

Gel zaman git zaman 15 Mayis'a kadar Man Utd'yi ligde son maç kala sampiyon yaptim,sampiyonlar ligi finalini ve fa cup finalini oynayamadan gittim..Evlat acisi gibi koydu lakin yapacak bisey yok artik hersey Fenerbahçe içindi..

15 Mayis 2011

Sabah Kiraç'in 100.marsi ile uyandim.Giderayak motive olayim dedim.Uçak biletim hazir saati bekliyordum derken baskan aradi nerdesin dedi..Dedim nerde olcam Ingiltere'de evde uçak saatini bekliyom. La sinyor dedi sölesne gelip aliim seni lan dedim herseyi söylemek mi lazim biraz kafandan yapsana. Çok pis azarladim baskani tam telefonu kapatacakken baskan dedim bnm evin üstünde helikopter pisti var bi dolas la orayi inebilirsen in dedim. Ineriz de nasil çikacaz sinyor dedi la dedim onu da mi bana soruyon neyse de get la dedim hava alanina ordan al beni..

Gitmeden son bi kez kulübe ugradim..Çok acikli ve hüzünlü anlar oldu. Rooney'in gözleri doldu,sarildi brakmio la dedim birak bi yandan Zlatan cekistiriyo gitme sinyor diger yandan david villa..söz diyo bida sigarandan içmicem..iç la dedim helal olsun arkadan da lucas yanimda akinfeev ferdinand desen etten duvar örmüs top geçer adam geçmez diyo. Dedim gitmek zorundayim siz yalniz çiksaniz gene oynarsaniz lakin bu asistan serefsizine güvenmeyin saçma sapan bi taktik yapar alayinizi batirir. Mancini,sinyor dedi..Buyur çekirge dedim, özlicez seni dedi.La dedim brak özlicez falan ne mal oldugunu bilmiom mu ben senin. cebimden cikardim ev anahtarimi al la dedim git al playstationu gözün kaldi zaten..Dedim bana bir iki dakka müsade verin Tuncay'la görüşcem..
Tuncay'a dedim gel disari.Geldi.Bak çekirge dedim ben gidiom taraftar da seni istiyo al gel diyo ne dersin ? alip götüreyim seni..yok Sinyor dedi burda iyiym,ilk 11 deyim. La dedim ben olmasam ne ilk 11'i..direk kadro disi kalirsin gel bak,sonra way ben duymadim way ben etmedim deme..Aklimda bulunsun sinyor dedi..De hadi dedim madem sarilalim,görüselim. Sarilirken cebine bi parca toz braktim..Haiti mali saglam kokain :D la dedim ben seni getirtmesini bilrim..Neyse cikarken bi baktim tum wonderkid'ler kapinin önüne dizilmis minyatür kale yapio. Beni görünce durdular. Herkes bi saygi durusu sonra Istiklal Marsi okundu..Içim parçalandi la dedim bu kadar mi seviyonuz.."You never walk alone" sinyor dediler:D içlerinde bi kaçiyla görüstüm dedim döncem ben size hiç bi klüple anlasmayin..

Son kez arkama baktim,giderayak 155'i aradim. sonra farkettim ki karisiklik olmus,hemen santralden en yakin polis merkez karakolunun numarasini sordum.Aradim,memur acti:
Memur : Good Morning (Günaydin)
Sinyor : Shit..you know i'am kardinalé..(Kes trasi,ben kardinalé)
Memur : i'm so sorry sir,why do you call police ? (bagisla efendim,buyrun bi emriniz)
Sinyor : you and Brad Bellick go to Man Utd club and find Tuncay and then look his pockets..He carries cocaine.. (Bellick'i de al bizim klübe git Tuncay'ı bul,kokain tasıo cakal.ceplerine bakın.)
Memur : Really ? (Vay şerefsiz)
Sinyor : Shup up..You talking Tuncay and you say him "leave England now or the prison wait you". (Abarma lan. Tuncay'la konuşun ya seve seve ya .. :D)
Memur : Ok,sir. Anything Else ? (Oldu bil)
Sinyor : ok man..when i come England next time, i will say Efes for you. (Tamam adamım,İngiltere'ye geldiğimde hallederiz,bendensin)

Tuncay işi'de hallolmuştu..

15 Mayıs Öğlen saat 15.00..Türkiye

http://img300.imageshack.us/img300/644/art305kyenict1.jpg (http://imageshack.us)

Geldim,bir coşku bir sevinç..Taraftarlar kapı girişinde çiçeklerle karşıladılar kiminde man utd kiminde fener forması ne bulursam imzaladım. Başkan bi ara kenara cekti,sinyor dedi puan durumu bildigin gibi deil Besiktas'la aramızda 3 puan var maç fazlasıyla liderler..Lig sonuna kadar onların 1 beraberlik alması lazım bizimde tüm macları kazanmamız.. La dedim Federasyon başkanı kim ? Ulusoy dedi..Unut la dedim o zaman yalan olur o iş..Şaka şaka dedi başkan,şike yüzünden futboldan men edildi o rahat ol..hea dedim ya bugunkü en güzel haber..Hemen maca cıkman lazım dedi,la dedim kimseyi tanımıom bosver orda tanısırsınız dedi.Apar topar Şükrü Saracoğluna geldik.

Soyunma Odası..

Başkan içeri girince herkes ayağa kalktı. Yarısı beni bilmesine ragmen bi kısmı tanımıyordu. Normaldi,başkan dedi bu yeni teknik direktörünüz :
imparatoré kardinale..

Kulağıma yaklaştı ben gidiom sinyor sabahtan beri tek sigaram yok. Yıkıl la huzurumdan dedim. Tüm takım heyecanlıydı ne yapacağımı beklediler.Maçtan önce gaza getirmeliydim hepsini,merhaba cekirgeler dedim.dinleyin 2 dakka sonra cıkarsınız.
Ey camaati müslimin diye söze başladım. La dedim çıkın adam gibi oynayın yada bu maçtan sonra revizyona giderim. Bu maçı alın hepinize benden efes yok alamazsanız hepiniz bana efes,extra olarak hepinize külüp bulcam yeni :D

Appiah çıkıştı. Sinyor dedi,imparatoré canım dedim.Kızardı bozardı dedim rahat ol hade. Ya dedi nasıl olacak bu,kayseriyle yapıoz adamlar arkamızda. La dedim bu kezman varya atak oyuncu olsun. Sen ortada oyna. taktik basit:
Volkan sana,sen Sezer'e,Sezer Kezman'a sonra hepiniz Kezman'a :D

Maç başladı..
Atak üstüne atak hem yapıyoruz hem yiyoruz ama gol açısından tık yok. ilk yarı bitti soyunma odasına girdim hemen. Yaktım bi cigara elimde krampon,kezman içeriye girer girmez kafasına attım kaşı yarıldı. Volkan hemen sakinleştirmeye çalıştı la dedim brak sana da girişecem şimdi. Kaç oldu la dedim 10 tane geldi 1'ini at bari. Ama sinyor dedi, başlatma sinyorundan dedim cık adam gibi oyna..
TÜm takım korkmuştu.

Maç bitti, 1-0 aldık. Gol: Kezman :D

to be continued...(parmaktan sonra)

izmer96
02.Mayıs.2007, 05:37
sir kardinal anlatim tarzina bayildim zamanin olursa daha sik yazmani tavsiye ederim ilgi ile takip ediyorum

KaRDiNaL
02.Mayıs.2007, 05:44
eywallah hocam ilham geldikçe yazıyorum...yorumun için sağol..

salihs83
02.Mayıs.2007, 09:13
temanda cok güzelmiş ismine yakısıyor...

mustafa35
02.Mayıs.2007, 12:16
çok güzel oluyorda,biraz grafik be sinyor :D

blon
02.Mayıs.2007, 12:28
ben futbolu çoook seviyom ve oynuyom aslında hedef lerimden biri futbolcu olmak ben sahanın her yerinde oynuyom ve 20 den fazla kez kendi sağamdan attığım goller var ve birgün futbulcu olucam ama aileme göre fütboll okadar önemli deyil ama ben futbola hayatımı vardim.Sahada en sevdiğim numara 11 ve bana en sevdiğin futbulcu sorul duğunda benim diyorum.takımımı muaçta mutlu eden seyleden biri kendi defansımdam koşup adamın3 adım yakınıdaki topu almak oluyor ve ozaman biz çokk mutlu oluyoruz bide şutlarımdan herkes korkar hep FUTBOLCULARIN her sporu yapa bileceklerini süylerim.

guney52
02.Mayıs.2007, 13:54
sinyor döktürmüşsün yine :D:D devamını fazla vakit gecirmeden yetiştir....:D:Dfilm gibi...

KaRDiNaL
02.Mayıs.2007, 22:25
çok güzel oluyorda,biraz grafik be sinyor :D
ya kardeş farkındayım da ben fm oynarken kaybediyorum kaendimi. bi başladım mı en az 3 ay gidiyorm bazen ligi bitiriyorum sabahlıyorm ki dikkat edersen kariyerimi de gece yazıyorum..dolayısıyla ss almayı unutuyorum ama halledecem onu, bi ayar çekicem mrk etme :D

ben futbolu çoook seviyom ve oynuyom aslında hedef lerimden biri futbolcu olmak ben sahanın her yerinde oynuyom ve 20 den fazla kez kendi sağamdan attığım goller var ve birgün futbulcu olucam ama aileme göre fütboll okadar önemli deyil ama ben futbola hayatımı vardim.Sahada en sevdiğim numara 11 ve bana en sevdiğin futbulcu sorul duğunda benim diyorum.takımımı muaçta mutlu eden seyleden biri kendi defansımdam koşup adamın3 adım yakınıdaki topu almak oluyor ve ozaman biz çokk mutlu oluyoruz bide şutlarımdan herkes korkar hep FUTBOLCULARIN her sporu yapa bileceklerini süylerim.

tamam kardeşim seni de yazacam mrk etme, ss de koycam tam süper olacak :D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
beyler diğer kariyer yazan arkadaslara baktım da daha cok ss ve mac üzerine kurulu bir anlatım..yani oynamışlar anlatmışlar oynamışlar anlatmışlar. bu tarz bisey bende yaparım fakat okurken zevk vermez. alt üstü aldıgım sonuclara ve oyuncularıma bakarsınız ki ben zaten oyuncularımı kariyer içinde tanıtıp anlatacağım. Önemli maçları da anlatacağım. Ben sadece okurken keyif almanızı, keyifsizseniz neşenizin yerinize gelmesini ve fm oynama isteğini arttırmak istiyorm. Ve bundan sonra da kariyerimi yukarda açıkladığım şekilde devam ettireceğim,ilgi görmezse tatlı bi şekilde bağlar kariyerimizi sonlandırırız..

Yorum yazan herkese tekrar teşekkürler..en yakın zamanda kaldığım yerden devam edeceğim..Bu takımla daha çok işimiz var :D

goosfraba
03.Mayıs.2007, 13:27
Devam et kardeş bölede sevdik..

guney52
07.Mayıs.2007, 22:30
hadi imparator cok bekletiyosun ama... :D:D

KaRDiNaL
08.Mayıs.2007, 02:22
kardes bu aralar biraz yoğunum kusura bakmayın,malum öss..

en kısa zamanda devam edecem..

goosfraba
08.Mayıs.2007, 22:47
Okumak önde gelir arkadaşlar.Ne zaman istersen o zaman devam et KaRDiNaL biz takip ediyoruz;)

Varonil
09.Mayıs.2007, 11:07
Egitim sart:)Istedigin zaman devam et Biz bekleriz