PDA

View Full Version : FM 2007 Taktik ve Antreman Tartışma, Soru-Cevap - Taktik sorularınız buraya!

furkanov
21.Temmuz.2006, 05:58
Hamburg hs icin taktik help me!!!!!!!!:s7:

B Ercan1905
21.Temmuz.2006, 07:35
Hamburg hs icin taktik help me!!!!!!!!:s7:

arkadaşım güçsüz takımları yönetirken maça girdikten sonra rakip takım komutlarını ayarlarsan çok başarılı olursun!!!!!!!!!!!!

bunu bi dene

ben giresunsporla uefa finali oynadım finalde 7 tane yedim !!!!!!!!!!!!!!

miroglu
22.Temmuz.2006, 21:39
ben birsey sormak istiorum bazi takimlarda oyuncularin ozellikleri artiyor mesela bjkde nobrenin ozellikleri kotuydu sonradan bayaa bi artti ilk basta cizgi oluo sonra artio ben takimimda yapamiorm onu ozel antreman yaptirsam falan bile artiyo ama az artiyo.artmasi icin napabilirim

bangbangstar88
24.Temmuz.2006, 05:31
öncelikle herkese slm ya benim bi türlü taktik tutturamama gibi bi sorunum var açıkçası öncelikle sizce en iyi taktik hangisi onu sormak istiyorum sanırım "TOUTATİS" ve "BİNDİRMELER V3" gibi gözüküo ama ikisindede çok büyük başarılar göremedim ben şimdi size kadromu yazıcam ona göre sizden bana bir taktik önermenizi bekliorum

REAL MADRİD

Toutatis taktiği 4-4-2

GK:Iker Casillas
DL:Carlos veya vermaelen
DR:Sergio Ramos
DC:Vincent Kompany
DC:Ezequel Garay
MR:Tommaso Vailatti
ML:Cassano veya Ricardo Montolivo
MC:Anderson(portodaki)
MC:Diarra veya Granero (genç yetenek)
FC:Salvatore Foti (sol)
FC:Nicolas Millan,robinho duruma göre değiştiriyorum

şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için...

Ilhan
24.Temmuz.2006, 06:46
Benim taktik;)

bangbangstar88
24.Temmuz.2006, 07:18
ama böle çok baskılı bi futbol oynuyodum eski oyunlarda mesela milanla çok baskılı futbol oynadım sora bilgisayara bi format attım yeniden oyuna başladım sora o baskılı futbol yok..yani livornoyla bile 7. lik yaşamıştım bilmiyorum ne yapmam gerekiyo...

Aykan19o3
24.Temmuz.2006, 07:32
Arkadaşlar Beşiktaşla Yeni Bir oyuna başladım Kadrom Şu..

Kaleci : Runje
Savunmanın Solu : İbrahim Üzülmez
Savunmanın Sağı : Fahri Tatan (Serdar Kurtuluş)
Savunmanın Göbekleri : İbrahim Toraman, Gökhan Zan
Sağ Kanat : Mehmet Topuz
Sol Kanat : Delgado
Orta Sol : Ricardinho
Orta Sağ : Kleberson
Forvetin Sağı : Iversen
Forvetin Solu : Cesar Delgado

Forverin sağındaki ve solundaki futbolcular değişebilir..

En iyi taktik hangisi gelir bu takıma

Önerilerinizi bekliyorum..

bangbangstar88
24.Temmuz.2006, 11:53
öncelikle herkese slm ya benim bi türlü taktik tutturamama gibi bi sorunum var açıkçası öncelikle sizce en iyi taktik hangisi onu sormak istiyorum sanırım "TOUTATİS" ve "BİNDİRMELER V3" gibi gözüküo ama ikisindede çok büyük başarılar göremedim ben şimdi size kadromu yazıcam ona göre sizden bana bir taktik önermenizi bekliorum

REAL MADRİD

Toutatis taktiği 4-4-2

GK:Iker Casillas
DL:Carlos veya vermaelen
DR:Sergio Ramos
DC:Vincent Kompany
DC:Ezequel Garay
MR:Tommaso Vailatti
ML:Cassano veya Ricardo Montolivo
MC:Anderson(portodaki)
MC:Diarra veya Granero (genç yetenek)
FC:Salvatore Foti (sol)
FC:Nicolas Millan,robinho duruma göre değiştiriyorum

şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için...

ya şimdi çıktım oyundan saat sabahın 5i oldu artık bu kadroyla gol sıkıntısı çekiyorum yaa anlayamadım gitti bi taktik önerin arkadaşlar kafayı yicem ya..:s7:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
iyide bu sayfayı açmışsınız güsel hoşta kimse kimseye yardımcı olmuyoki...

emrecan46
29.Temmuz.2006, 19:14
kardesler benim amc ler bir türlü oyunda istediğim performans ı veremio bana bi taktik yada bi ayar söylermisiniz acele

nightwolf_55_
30.Temmuz.2006, 21:07
arkadaslar rapid. dosyalarını nsl acacam indirdiktn snra acamıorum o taktikleri bna yardımcı oluın ltfn!!!!!

AshkAngeL
02.Ağustos.2006, 20:58
bana biri fenerbahce taktigi verebilirmi ya dandik takimlara yeniliyorum :D lutfen ya sunu suraya koy filan die resim koyun bisi yapin fenerbahcede bile bursaspor a yeniliom:D

Aykan19o3
04.Ağustos.2006, 21:03
bana biri fenerbahce taktigi verebilirmi ya dandik takimlara yeniliyorum :D lutfen ya sunu suraya koy filan die resim koyun bisi yapin fenerbahcede bile bursaspor a yeniliom:D

Toutatis ya da İlhan Abi'nin Total Dominasyon Taktiğini dene..

caglaruzun
04.Ağustos.2006, 21:28
ya beyler bana saglam bi antrenman paketi lazım

bir kaç tane buldum ancak bir süre sonra ters tepiyor :D 2 - 3 hafta işliyor artıyor özellikler sonra hepsi düşüşe geçiyor :S yada oyuncuları başka birşey etkiliyor

Aykan19o3
04.Ağustos.2006, 21:49
ya beyler bana saglam bi antrenman paketi lazım

bir kaç tane buldum ancak bir süre sonra ters tepiyor :D 2 - 3 hafta işliyor artıyor özellikler sonra hepsi düşüşe geçiyor :S yada oyuncuları başka birşey etkiliyor

Total Dominasyon Antreman Paketini dene :D bende işe yarıyor :)

caglaruzun
05.Ağustos.2006, 04:49
Total Dominasyon Antreman Paketini dene :D bende işe yarıyor :)

eyw/ bide onu deneyem

bu arada takımım liverpool :smismileyiw2:

FieSTaA
05.Ağustos.2006, 10:22
ya anteraman koclarını nerden transfer edeblyorz ? veya gelstreblyorz blen var mı

yıldo_23
05.Ağustos.2006, 19:23
arkadaşlar cm zamanında da fm zamanında da birçok taktiğe bakma fırsatım oldu.bunları uygulamaktan ziyede diğer arkadaşların genel görüşlerine bakmak istedim.cm zamanında ve fm'nin 2005 2006'sında defans oyuncularının closing down'u düşük olurdu.son serideki yani fm 2007'deki son taktiklere bakıyorum defans oyuncuları nerdeyse full'a yakın closing down yapıyor.maçı tümüyle izlerken defans oyuncularının yüksek closing down sonucu yerlerini çokça terkedip arkadan gelen ortasaha oyuncularının pozisyona girdiğini gördüm.defans oyuncusu yayın çok dışındaki oyuncuya basmaya gelince arkada boşluk oluyo.oraya giren oyuncuda %100 pozisyona giriyo.bence bu durumu düzeltmek için defans oyuncularının closing down'nunu düşürmeliyiz.ben sizlerin görüşlerini bu söylediklerim ışığında yazmanızı bekliyorum.herkese iyi oyunlar.

JOHN42
14.Ağustos.2006, 04:11
Galatasaray icin nasil bir taktik onerirsiniz(7.0.2 Update)
birde transfer yapamiyorum sag bekte cihana mahkum mu kaldim:(

ForCimbom
14.Ağustos.2006, 04:18
arkadaşlar cm zamanında da fm zamanında da birçok taktiğe bakma fırsatım oldu.bunları uygulamaktan ziyede diğer arkadaşların genel görüşlerine bakmak istedim.cm zamanında ve fm'nin 2005 2006'sında defans oyuncularının closing down'u düşük olurdu.son serideki yani fm 2007'deki son taktiklere bakıyorum defans oyuncuları nerdeyse full'a yakın closing down yapıyor.maçı tümüyle izlerken defans oyuncularının yüksek closing down sonucu yerlerini çokça terkedip arkadan gelen ortasaha oyuncularının pozisyona girdiğini gördüm.defans oyuncusu yayın çok dışındaki oyuncuya basmaya gelince arkada boşluk oluyo.oraya giren oyuncuda %100 pozisyona giriyo.bence bu durumu düzeltmek için defans oyuncularının closing down'nunu düşürmeliyiz.ben sizlerin görüşlerini bu söylediklerim ışığında yazmanızı bekliyorum.herkese iyi oyunlar.

Şimdi arkadaşım, çok göreceli bir şey söylemişsin. İstersen bunu soru-cevap şeklinde yapalım?..

GsDoruk
17.Ağustos.2006, 21:06
Chelsea:
GK:Cech
DL:Cole/Heinze
DC:Terry
DC:Opdam
DR:Zaccardo
ML:Robben
MC:Ballack
MC:Lampard
MR:Gerrard
FC:Toni/Villa
FC:Shevchenko

Transfer döneminde olduğum için böyle iki seçenekli yazdım. İkisinden birini alabilirim. Hangi taktiği kullanırsam işe yarar. İlhan abi senin taktik işe yarar mı bu kadroya. Veya eksiklerim neler?

fyagiz
18.Ağustos.2006, 15:16
Arkadaşlar benim oyuncuların özelliği artmıyor kendi antreman paketim veya diğerlerinde yani sizin ki gibi özelliklerin yanında ok çıkmıyor

influenza
20.Ağustos.2006, 00:56
Maç öncesi takım konuşması yapılan ekranda yer alan opposition player instructions'ın tam olarak ne işe yaradığını bilen var mı? Burada örnek olarak rakip takım kadrosundaki bir oyuncuya gelip , tackle easy dersek ne anlama gelecek?

samet3199
20.Ağustos.2006, 22:15
bencede 4-3-2-1

murat777
22.Ağustos.2006, 02:47
ya abi benimtakim
frank rost
hamit altintop
bordon
krastij
marcelo
halil altintop
tomas sivok
lincoln
kobiashvili
kuranyi
soren larsen
lutfen biri bana yardim etsin çok acil

sahin14
27.Ağustos.2006, 19:42
bende besiktasdayim ama taktik yuzunden bir turlu kupa alamadim oyuncularim iyi ama yenemiyom ne defansi 4 lu olan b'r taktik soyler misiniz

LaigLeNoiR
07.Eylül.2006, 10:37
Chelsea:

Transfer döneminde olduğum için böyle iki seçenekli yazdım. İkisinden birini alabilirim. Hangi taktiği kullanırsam işe yarar. İlhan abi senin taktik işe yarar mı bu kadroya. Veya eksiklerim neler?

Aslına bakarsan forvet için TONİ-VİLLA 2'lisi müthiş olurdu.Birisi uzun ve bitirici, diğeri kısa-hızlı-bitirici.

Bu 2 oyuncuyuda kadrona katmalısın.Defansta ise COLE tercihimdir.

DeNiZ_1903
08.Eylül.2006, 00:07
Chelsea:

Aslında çok güzel bir kadro ama ben forvet için arkadaşla oynarken shevchenkoyu satıp yerine villa ile fernando torresi almıştım bu ikili her maçta bir tane gol atıyordu , kalan para ilede diğer bölgelere takviye yapmıştım bi düşün istersen ayrıca bende cole u tavsiye ederim cole hem defans açısından değil hemde atak açısından da uzun ve isabetli pasları ile çok faydalı oluyor :icon_biggrin:

canavar20
12.Eylül.2006, 20:55
arkadaşlar tac dosyasını tactick e attım peki nasıl o taktiki açıcam

LaigLeNoiR
12.Eylül.2006, 23:25
Ersin bunun için dosyayı biyere atmana gerek yok aslında.

Masaüstünde bile olabilir.

Oyun içinde, Taktik'e gireceksin.Yukardan Edit Tactics(Taktiği Düzenle) diyeceksin.Açılan pencerede solda altta İMPORT(Çıkar) 'ı tıkla ve oradan neredeyse taktik dosyan bul ve seç.

yorukefe
07.Ekim.2006, 12:59
Arkadaslar ben yakin bir zamanda sizlerle taktik calismalarimdan birini sunmak istiyorum fakat icinden cikamadigim bir iki nokta var.
1. Kaleci komutlarinda sinir oldugum bir nokta var kendimce her yontemi denedim ama birturlu ikeri cikmasina engel olamadim. Ileri cikmak derken mesela 1-0 ondeyim mac bitimine 2 dakika kalmis vede benim takim korner kullaniyor. Bir bakiyorum benim kaleci birakmis kaleyi gol atmaya gidiyor :D bogle bir taktigi paylassam herhalde kimse beyenmez.
2. Asil onemli olan sorum bu, gercekten bilen biri yanitlarsa sevinirim. 2 adet secenek sunmus oyun bize 1 i alan daraltma 2 cisi siki markaj, benim ogrenmek istegim ikisi arasindaki fark nedir. Alan daralt degince pres yaptigini biliyorum peki siki markaj secenegini aktif yaparsam adam hem pres hemde ne yapmis oluyor. Ikisinin tam olarak ne oldugunu bilmeden oynuyorum bu oyunu ogrenmenin vakti geldi lutfen yardimci olun bana simdiden tesekkurler...
3. Aslinda taktik hazir ama birturlu su resim eklemesini yapamadim resim nette degilki benim bilgisayarda ama gozat yerine baska birsey geliyo acil yardim bu cok acil site icinde bunun yaniti varsada ben bulamadim sanirim tek resim eklemeyi bilmeyen benim...

fikom
16.Ekim.2006, 17:45
sana ikinci sorunla ilgili yardımcı olabilirim.sıkı markajı adam adama markajda kullanmakta fayda var.o zaman işe yarıyor.adamın yanında ayrılmıyor.ama ben denedim ve sonucun görmek için izledim alan savunması yaptığında sıkı markajın bi etkisini göremedim.ancak şöle bi seçenek geliyor aklıma alan savunmasında sıkı markaj yaptığımızda oyuncular daha konsantre bi şekilde adama basarlar topu kapmaya çalışırlar.

cahitnuhoglu
08.Mart.2007, 21:29
Arkadaşlar benim görüşüme göre taktik rakibe göre hazırlanmalıdır. Fakat bunun için rakibin taktiğini çözmek gerekiyor. Sorum şu rakibin taktiğini çözmeye çalışırken dikkat edilmesi gereken hususlar neler?....

Cevaplarınızı bekliyorum. Gelecek yanıtlar için şimdiden saolun

Tam olarak sorunu yanılayamasam da sana bi önerim war.önceden ben her maç taktik değiştirirdim ve rakibe göre düzenlerdim,sonuçta berbat sonuçlar alırdım.sonra anladım ki oyuncuların yerleriyle ve taktikleriyle çok uğraşmamak gerekirmiş çünkü süreklilik sağlanamıyor kesinlikle.böle olunca da oyuncu her maç ne yapacağını şaşırıo die düşünüorum,yani,adam belki bu maç iyi oynayamıo ama diğer maç çok iyi oynayacak,olmadı bu sefer adamı dinlendirirsin biraz.demek istediğim rakibin taktiğine göre oyuncuların yerlerini veya takım komutlarını değiştirmek takıma zarar verir.mesela sezon başı kendine kesin bir 11 çıkaracaksın sonra da çok ufak değişiklikler gerekirse yaparsın.rakip takımın oyuncularını etkisiz hale getirmek istersen defans oyuncusunun komutlarına girip sıkı markajdan istediğin oyuncuyu marke ettirebilirsin.ben şu an böle yapıorum ve çok işe yarıo.

Ilhan
29.Nisan.2007, 15:33
FM 2007 hakkında yeterli taktik ve antreman bilgisi olmayan arkadaşlara!

Yeni konu açmaktansa, sorunuzu ve tartışmak istediğiniz taktiksel olguları buraya yazın, tartışalım, cevaplayalım.

NOT: Bu konuya yazılabilecek ancak yeni konu açılarak sorulan sorular Gereksiz Mesaj Alanı'na yollanacaktır.

cahitnuhoglu
29.Nisan.2007, 17:30
arkadaşlar,bana bi ofans taktiği öneriniz var mı?

Ilhan
29.Nisan.2007, 18:10
4-3-3 veya 4-2-4 varyasyonlarını denemeni tavsiye ederim.

orangesplace
02.Mayıs.2007, 16:35
arkadaslar ben sorunuma cevap veririsniz cok sevinirim.benim sorunum hangi takimi yonetirsem yoneteyim her gelen uzun top defansimi rahatlikla geciyo bana bi taktik veya yardimci olabilecek bi oneri sunarsaniz cok sevinirim bol fmli gunler...

the_imam912
02.Mayıs.2007, 16:43
Uzun boylu bir defans al ve defans çizgisini geriye çek.

Ilhan
03.Mayıs.2007, 12:28
arkadaslar ben sorunuma cevap veririsniz cok sevinirim.benim sorunum hangi takimi yonetirsem yoneteyim her gelen uzun top defansimi rahatlikla geciyo bana bi taktik veya yardimci olabilecek bi oneri sunarsaniz cok sevinirim bol fmli gunler...

Konuyu olması gereken yere taşıdım.

Defansif çizgini geri çekip, eğer büyük bir takımla oynuyosan ofsayt taktiğini kullanabilirsin.

Wesley Sneijder
03.Mayıs.2007, 16:44
Ofsayt taktiği sorun yaratabilir mi?

mc_eagle
03.Mayıs.2007, 18:18
defansın yavaş sa yaşatabilir

puskas
03.Mayıs.2007, 19:58
4,1,3,2 bence iyi defans onemli tabi

realkartalizma
05.Mayıs.2007, 15:04
beşiktaşta 2011 yılındyım her sene 442 oynuyom butun taktıklerı denedım dığer dizilişler olmuyo bu her beşiktaş ta oynayanlarda bölemi:confused:

barahir
05.Mayıs.2007, 15:11
olmuyo derken taktik tutmuyo mu?

gecmez1990
05.Mayıs.2007, 17:21
ben besiktasla 2014 senesine geldim ve 2 seneden beri ust uste şampionlar lıgını alıorum şampıon oluorum her kupayı alıorum taktıgım ıse
gk dc dc dc wbl wbr dmc aml amr fc fc (not aml ve amr yı ok cıkar forvet ın arkasına aml gorevı yaparken orta saha ya yardım etsınler bıde wbl wbr ye ok cıkar onlerıne ml mr gorevı olsun) ben 7 seneden berı taktıım hıc deısmedı dmc ıyı olsun oyun kurucu olsun ıstersen dene:) :)

realkartalizma
05.Mayıs.2007, 18:06
yani 442 den baska taktik tutmuyo

cahitnuhoglu
05.Mayıs.2007, 20:37
[QUOTE=peluk;619706]4-3-3 veya 4-2-4 varyasyonlarını denemeni tavsiye ederim

cok saol abicim..hemen denemeye baslicam saolasin:)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ankaragucune uygun bi taktik bilen warsa soleyebilir mii??ya da onerileriniz??

BJKKKKK
06.Mayıs.2007, 00:25
ben besiktasla 2014 senesine geldim ve 2 seneden beri ust uste şampionlar lıgını alıorum şampıon oluorum her kupayı alıorum taktıgım ıse
gk dc dc dc wbl wbr dmc aml amr fc fc (not aml ve amr yı ok cıkar forvet ın arkasına aml gorevı yaparken orta saha ya yardım etsınler bıde wbl wbr ye ok cıkar onlerıne ml mr gorevı olsun) ben 7 seneden berı taktıım hıc deısmedı dmc ıyı olsun oyun kurucu olsun ıstersen dene:) :)

Taktiğini upload edebilir misin? Ben de 3'lü defans oynuyorum Beşiktaş'ta en fazla UEFA kupası finaline kadar gelebildim.

gecmez1990
06.Mayıs.2007, 00:29
kardes ss koymasini bilmiorum koyabilsem gorecen de koyamiorum:) :)

BJKKKKK
06.Mayıs.2007, 00:52
kardes ss koymasini bilmiorum koyabilsem gorecen de koyamiorum:) :)

SS koyma zaten :) Taktiği upload et rapidshare'e ;;)

realkartalizma
06.Mayıs.2007, 17:20
sizce geniş alanda oynamakmı daha iyi dar alandamı?ve kısa paslamı oynamak daha iyi doğrudan yada uzun pasla orta sahalar kısa defanslar uzunmu oynamalı veya:confused:

tahir91
06.Mayıs.2007, 18:00
eğer ilerie ki oyncuların hızlı ise defans oyuncuların uzun oynamalarıı daha iyidir ama yavaş ise oyun kurucu kullan derimm

tahir91
06.Mayıs.2007, 18:09
bi göz at eğer kafana yatarsa kullan derim ben çok büyük başarılara yelken açtım bnm ürettiğim taktikle...

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=41038

joskun
08.Mayıs.2007, 13:21
defans çizgisini geriye nasııl çekiyoruz peki ?

puskas
08.Mayıs.2007, 16:31
basarılı olmam için taktik soyleyin bana

puskas
08.Mayıs.2007, 16:44
olur arkadasım 4 lu defans 1 tane ön liboro 2 kanat ve 1 amc koy ve 2 forvet işine yarar dene bence

puskas
08.Mayıs.2007, 16:46
dar alan uzun bas yap

mali1001
08.Mayıs.2007, 17:19
ben genis alanda uzun pas yapiyorum ilerdeki oyuncum arkadasinda dedigi hizli biri, kontra attack ve atak oyuncunun kosu yoluna pas secili rakibi kontradan vuruyorum ise yariya

eXcitinG
08.Mayıs.2007, 17:46
Kısa pas,dar aLan.Tabi bu takıma ve takımdaki oyuncuLara göre değişir.

BeeTLeJuiCe
08.Mayıs.2007, 22:55
ben su anda fazla olmamakla birlikte genis alanda kısa pas la oynuyorum gayet de guzel oluyo :D normal bi tempoylşada oynayınca cok kral bi taktik oluyo :D

uzun pası asla kullanmıyorum cunku uzun paslı oynadıgımda basarılı pas oranım dusuyo ve pozisyon bulmakta zorlanıyorum karsı rakibe gorede genis yada dar alanda oynuyorum

anka__61
09.Mayıs.2007, 17:36
Arkadaşlar benim görüşüme göre taktik rakibe göre hazırlanmalıdır. Fakat bunun için rakibin taktiğini çözmek gerekiyor. Sorum şu rakibin taktiğini çözmeye çalışırken dikkat edilmesi gereken hususlar neler?....

Cevaplarınızı bekliyorum. Gelecek yanıtlar için şimdiden saolun

olumelegi
09.Mayıs.2007, 20:37
kanatlarına iyi bak kanat oynamıyolarsa kanatlara onem wer we takım

kanat yaptık tan sora (ML veya AML we MR weya AMR) lere bu oellıklerı ver resımlere bak...

solda oynayana ml,aml ye

http://img516.imageshack.us/img516/8258/mllz2.png (http://imageshack.us)

sagda oynayan mr,amr ye
http://img516.imageshack.us/img516/7711/mrpc5.png (http://imageshack.us)

Aftershock
10.Mayıs.2007, 16:08
Herkese selamlar!.. Ben özellikle altyapıdan çıkan oyuncularla bir yere gelmek istiyorum, yok falanca yıldıza şu kadar para, yok şu iyi yok bu iyiden öte. Kendi yağımla kavrulayım diyorum.:) Bu nedenle gençlere nasıl bir antrenman yaptırmalı ve nelere dikkat etmeliyim??? şimdiden teşekkürler.

realkartalizma
13.Mayıs.2007, 03:21
defansta orta ikli adam savunmasi mi yapmali yaparsada ne faydası var taktik 3-5-2 olursa defanstakı 3 lu adammı yoksa alan savunması mı yapmalı wbr ve wbl yok ama:D

Wesley Sneijder
13.Mayıs.2007, 19:34
Bence adam savunması yapmalı. Ben belli adamları markaja alırım. Klose falan filan. 3'lü de yandakileri DL ve DR'ye koştur ve orta DC'yi adam savunması yapabilirsin. ;)

futbolmenejer
13.Mayıs.2007, 19:50
eger kotu hava koşullarında uzun pas yaparsan top kaybedersin ve sürekli gol yersin ama iyi hava şartlarında uzun pas çok iyi işler, kötu havalarda ise kısa pas daha mantıklı .. geniş alanda oynarsanda sureklı top kaybedersin dar alan daha şekil olur ;)

BJKKKKK
14.Mayıs.2007, 21:12
Şimdi arkadaşlar, ben 3 sezondur Werder Bremen ile oynuyorum. Bu 3 sezon boyunca da, deplasmanda ya da evimde hep aynı taktiği kullandım. 3 sezonda 2 şampiyonluk (1 puan farkla kaybetmiştim ilkini), işte Alman liginde ne kadar kupa varsa aldım. Şampiyonlar liginde ise, gruptan çıktım,sonraki sene çeyrek final ve son sene de yarı final oynadım. 4. seneye başlayacağım, ve şu ana kadar Şampiyonlar ligini kazanamadım. Takım çok iyi oynuyor aslında, Inter,PSV gibi takımlara bile farklı kazanabiliyorum. Ama Avrupa'da finale doğru yaklaşıldığında, maalesef eleniyorum. Şimdi bu taktiğimi değiştirmem mi gerekir, yoksa daha iyi oyuncular mı almalıyım, şampiyonlar ligi için? Kadrom da şöyle

http://img524.imageshack.us/img524/9269/screenshot1405200720112ky7.png

hezzo
14.Mayıs.2007, 21:16
bence kadron iyi bi dc alman gerekebilir sadece taktik içinse büyük maçlara çıkarken karşı rakibe göre küçük önlemler alabilirsin... örn. adam adama markaj yaptırablirsin rakibin ortasahası iyiyse uzun pas oynatabilirisin ama dizilişi değiştirme bence..

kral_67
14.Mayıs.2007, 21:18
başkana söyle hocayı değiştirsin :D :D :D

şaka bi yana sanki defans biraz zayıf kalmış gibi 2 adet çok çok çok kaliteli oyuncu alırsan daha iyi olur...

BJKKKKK
14.Mayıs.2007, 21:20
Aslında Serdar Taşçı çok iyi oynuyor. Ben bir tane sol bek düşünüyordum, Bale mesela ama o da Chelsea'da gelmek istemiyor bir türlü. O zaman taktiği değiştirmeden defansa dünya klasında 1 oyuncu transfer et diyorsunuz yani :p

kral_67
14.Mayıs.2007, 21:23
aynen öyle commanding centre back bulursan süper olur mesela milito...

tombul taho
15.Mayıs.2007, 00:14
İki tane sol bekin var zaten. Öncelikle stoper mevkisini sağlamlaştır. Bi sakatlık olursa zorluk çekersin. Büyük takımlara karşı üstünlük kurmak istiyosan fiziken sağlam bir takım ve iyi bir savunmaya sahip olman lazım. Sezon önce kondisyonu biraz fazla tut. Hazırlık maçlarını az yap. Oyunculara kondisyon yükle. Güçlendir yani futbolcularını. Hemen olmaz ama zamanla büyük takımlara karşı da üstünlük sağlayabilirsin. zaten iyi bir kadroya sahipsin.

semihxxx
15.Mayıs.2007, 00:44
zor maçlar da daha defansif oyna büyük takımlar gruplarda iyi oynar ama yarı final gibi daha üstlerde daha da iyi oynar kendi sahandak maçta gol yememege bak ve tecrübeli ve kaliteli stoper al ya da kendi bildigini yap.

cgdsuruk
15.Mayıs.2007, 12:30
sana bi kactane dc soliyim kompany erkan ferin barzagli(palermo)
felipe(udinese) bunlar cok rahat kadrona katabilecegin isimler bunların yanına da tecrubeli olsun diosan lyondan çaçapa veya cris galatasaray dan song olabilir ama sen daha ii bilirsin zaten orta sahan ve forvetin muazzam derecede guzel

tolgadayanc
15.Mayıs.2007, 14:05
ama werder e coook yıldız bı forvet te alırsan ıyı edersın aslında klose nın yanına

patriot45
15.Mayıs.2007, 16:35
fb ile 7 sezondur aynı taktiği kullanıyorum 7lig şampiyonluğu 2cl 1uefa 4trkuğası 1süper kupa 5tr süper kupası aldım ve hala dünyanın sayılı kküblerindenim...kadron çok dar bnce 2 3 takviye daha lazım

Hugo
15.Mayıs.2007, 17:13
Büyük takımlara karşı kesinlikle adam adama markaj kullanmamanı öneririm

errqud_gfb
15.Mayıs.2007, 17:56
kardeş stopere bence bi tane adam al ama çok uğraşma ööle yedekte duracak biri olsa olur çünkü mertesacker ve serdar çok iyi ikili zaten birlikte oynatıyosan bozma derim ben.

Nocna Mora
15.Mayıs.2007, 18:39
Kardeş defansın ortasına iyi bir adam alırsan daha az gol yer daha çok atarsın :)

BJKKKKK
15.Mayıs.2007, 18:50
Chelsea kulübü bana Mertesacker için Wesley Sneijder'i takas olarak öneriyor. Defansta Pasanen,Serdar Taşçı,Garay,Vanden Borre (Garay ve Borre'yi yeni aldım) var şu an. Almayı düşünüyorum ama size de bir sorayım dedim :)

http://img518.imageshack.us/img518/407/adszre7.jpg

Bu arada aynı taktikle devam ediyorum, şu ana kadar kayıpsız, ne şampiyonlar liginde ne de ligde hiç yenilmedim. Gruptan lider olarak çıktım. Bakalım neler olacak? :)

a.arıcı-11
15.Mayıs.2007, 19:23
wesley sneijdere ihtiyacın yok o takası reddet ve iyi bir dc al (pablo,barzagli,felipe) bencede büyük takımalrın etkili forvetlerine adam markajı yaptır

BJKKKKK
15.Mayıs.2007, 19:34
Garay ve Borre'yi alabildim. Param var ama, Chelsea maşallah toplamış oyuncuları Milito Chelsea'de, Udinese'de oynayan da sanırım Milan'da. Zaten takas yattı, Chelsea'den gelmek istemedi adam :mad:

Neyse bunlarla yoluma devam edeceğim şimdilik artık ;;)

kay_jay
16.Mayıs.2007, 01:42
Bence Sana Sağlam bi AMRC Gerekir ki...Andrea GASPARRONİ derim sadece...Juveden al...İşi bitirir...

dr_sait42
17.Mayıs.2007, 02:15
benim taktiğim deplasman maçlarında ev sahibi takım geniş ve uzun oynadığı için deplasmanda kısa ve dar oyun oynamak(böylece rakibin genişliğinden yararlanıp kontra ataklarla gol buluyorum) evimde ki maçlarda ise geniş ve uzun oynuyorum (oyun yapay zeka olduğu için genelde evimdeyken rakip takım hep sahasına kapanıyor) birde bunu deneyin derim ben...

koray_capello
17.Mayıs.2007, 02:23
Güçlü bir takımsan geniş alan ve kısa pas, zayıf bir takımsan dar alanda uzun pas.

Mr.CordiaL
17.Mayıs.2007, 02:29
Güçlü bir takımsan geniş alan ve kısa pas, zayıf bir takımsan dar alanda uzun pas.

O, güçlü takıma karşı oynuyorsan dar alan uzun pas; zayıf takıma karşı oynuyorsan geniş alan kısa pas deilmiydi?:confused:

koray_capello
17.Mayıs.2007, 02:34
Dostum aynı şeyden bahsediyoruz zaten.

tigris
17.Mayıs.2007, 16:45
dar alan uzun pas kisa alan pas kisa uzun geniş pas uzun alan dar pas geniş pas vs vs... şu iyidir diye birşey yoktur arkadaşlar.hepsi birer anlayıştır.ama tabiki zayıf takımlar alan daraltır,güçlü takımlar genişletirler.ama kısa yada uzum oynamak bu yönden çok farketmez,sadece maçlara veya stile göre tercihtir.şu da varki çok kalite takılmar kısa pas yaparlar( BREZİLYA).amele takımlar uzun top oynarlar genelde.(YUNANİSTAN :))

zaggy
17.Mayıs.2007, 19:01
eger kotu hava koşullarında uzun pas yaparsan top kaybedersin ve sürekli gol yersin ama iyi hava şartlarında uzun pas çok iyi işler, kötu havalarda ise kısa pas daha mantıklı .. geniş alanda oynarsanda sureklı top kaybedersin dar alan daha şekil olur ;)

tam tersini diyor oyun ipuçlarında..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
rakip oyuncuları yavaş fakat kafa vurma zıplama oranları yüksek ise kısa pas
rakip oyuncular hızlı fakat zıplama ve kafa düşük ise uzun pası öneririm..

berkaytr
17.Mayıs.2007, 19:49
http://img510.imageshack.us/img510/2259/sssdp6.jpg

Resimde Goruldugu Uzre Boyle Bir Sorunum Var.Hangi Antremani Kullanirsam Kullanayim Sonuc Ayni. Sizden Bu Konuda Yardim Ve Antreman Paketi Istiyorum . Simdiden Tesekkurler

:) :( :confused: :mad: =t :zuhaha :p ;) :D ;;) :o :rolleyes: :cool: :eek: :ş:

BJKKKKK
17.Mayıs.2007, 20:13
Save ederken oyunu, fişe takıldı ayağım, save dosyası bozuldu :( Neyse yeni oyun açtım ben de gene Werder ile, bu sefer de başkan Liverpool'a 41,5 milyon dolara Klose'yi sattı :mad:

Neyse biraz değişiklik yaparak aynı taktikle yeniden başlayacağım. Ama Klose çok iyiydi, yazık oldu :( Artık Delgado'yu alacağım sanırım. ;;)

ederson
18.Mayıs.2007, 00:19
hava kotuyse havadan uzun oyuncuyu hedef gosterirsin
hava iiyse oyun kurucu kullanırsan

genis alan oynaman tamamen ofansif oyuncularınla alakalı eger hızlıysa geniz alan yaparsın kanatlardan atak cıkar benim taktigim budur

realkartalizma
18.Mayıs.2007, 17:54
beşiktaştayım ligde oynadığım taktik takır takır işliyo ama şampiyonlar liginde işlemiyor neden

Aftershock
18.Mayıs.2007, 18:45
defansta orta ikli adam savunmasi mi yapmali yaparsada ne faydası var taktik 3-5-2 olursa defanstakı 3 lu adammı yoksa alan savunması mı yapmalı wbr ve wbl yok ama:D

Ben olsam uçtaki dc'lere man marking ortadaki dc'ye ise zonal marking yaptırırdım. Bu tabii ikili forvetlere karşı. İki uç dc adamı tutarken ortadaki dc diğerinin kaçırdığı adamı siler süpürür. Kanatların boş olmaması içinde, sanırım ml ve mr kullanıyorsun, onların oklarını da geriye doğru sürerdim.:)

World Hollow o1
19.Mayıs.2007, 19:19
Ligdeki takimlar tam disine gore oluyor..

Avrupaya cikinca bir saglam takim gelince yan ciziyor..:)

canavar20
19.Mayıs.2007, 22:09
arkadaş sabit başlıklar vaaar:)

myres
20.Mayıs.2007, 18:20
Arkadaslar fm 2007 en sewmedigim yani takim komutlari olmamasi
2006 da 4-4-2 ataking diyince takim komutlari otomatik olarak gelirdi bunda gelmiyor sikinti cekiyorum

futbolmenejer
20.Mayıs.2007, 18:55
kadrona gir sağ taraftan yukardan takım komutları bulunuyor :)

Aftershock
21.Mayıs.2007, 12:59
Her pozisyon için ayrı ayrı antrenman yaptırıyorum ve her pozisyona göre kilit olan antrenmanı yoğun olarak ayarlıyorum, diğerlerini de pozisyonlarının gerektirdiği şekilde medium ile high arasına alıyorum. Antrenmanın da tüm olarak mediumda bırakıyorum. Ama futbolcularıma baktığımda ara sıra yükselme görüyorum değerlerinde sonra hepsi kıpkırmızı düşüş içinde. Coachları tek tek görevlendirip 2-3 adet 4 diğerleri 5 yıldızlı antrenman. Bunun nedeni ne olabilir başka??? Yardımcı olursanız sevinirim. Hazır antrenman paketi istemiyorum yalnız.:)

efrasiyap26
21.Mayıs.2007, 13:56
programa alisamamislardir kondisyonlrinida arttirdiysan oyle olmasi gayet dogal biras bekle inaniyosan programinin guzel olduguna sonuclari oyuncularin alismasiyla beraberinde guzel olucaktir

eXcitinG
21.Mayıs.2007, 14:02
Orantısız antreman programı yapmışsındır,sebebi bu oLabiLir.Sitedeki hazır antreman programlarını deneyebiLirsin.Antreman programLarını hazırLarken biraz orantıLı ve oyuncunun mevki ve artırmak istediğin özeLLikLerine göre seçmen gerek.

Aftershock
21.Mayıs.2007, 16:20
Orantısız antreman programı yapmışsındır,sebebi bu oLabiLir.Sitedeki hazır antreman programlarını deneyebiLirsin.Antreman programLarını hazırLarken biraz orantıLı ve oyuncunun mevki ve artırmak istediğin özeLLikLerine göre seçmen gerek.

orantılı derken :confused: Mesela ben forvet için shootingi intensive yapıyorum, ball control ve aerobici ondan sonra en güçlü program olarak ayarlıyorum, defence yok, set piece light tactics medium vs. vs. bunları nasıl orantı haline gtireceğim??? saol.:)

yorukefe
23.Mayıs.2007, 11:45

Arkadasim defansi geriye cekmekte cozum getirmez o sorunu zaman zaman bende yasiyorum ben atak iynamayi sevdigim icin yasiyorum. Sana tavsiyem sudur digelim defansif oyniycaksin ozaman tm defans cizgini geri cek ama herzamanda defansif oynanmaz iste ozaman sogle yap. Defans cizgi normal olandan 1 gidim geri cek tum takim buna uysun ama oyuncu taktiklarine geldiginde eger 4 lu savunma yapiyorsan gobekteki 2 oyuncunu 3 defans oynuyorsan min gobekteki 1 oyuncuna alan daraltmayi nadiren de yani takim ileri giderken alan daraltmak icin bu oyucular gitmesin. Mesela genelde sogle bilinir defans oyuncusuna ileri cikma hep geride kal dersin ama alan daraltma normalde yada takimla beraber hareket ette kalmistir. Ozaman oyuncunun kafasi karisir alanimi daraltiyim yoksa geridemi kalayim geneldede alani daraltir vede arkaya atilan toplar tehlike olur benden bukadar umarim faydam olmustur...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

http://img510.imageshack.us/img510/2259/sssdp6.jpg

Resimde Goruldugu Uzre Boyle Bir Sorunum Var.Hangi Antremani Kullanirsam Kullanayim Sonuc Ayni. Sizden Bu Konuda Yardim Ve Antreman Paketi Istiyorum . Simdiden Tesekkurler

:) :( :confused: :mad: =t :zuhaha :p ;) :D ;;) :o :rolleyes: :cool: :eek: :ş:

Bak ben antreman olayina inananlardan degilim editor daha evvel kullandiysan sende bilirsin sakatlanmalar yuzdeler olarak verilmis yani bir olasilik orani girmisler iyunda vede ne yaparsan yap o oran denk geldimi inan bana isliyor vede oyuncu sakatlaniyor. Mesela sana bir ornek ben denedim ordan biliyorum 1 sezonda antremani normalinde altinda tuttum diyelim sezon boyunca 50 sakatlik yasadim daha sonra yeni oyun actim ayni oyunculara buseferde max antreman yaptirdim sonuc 3 assagi 5 yukari ayniydi degismedi yani sakatlancagi varsa sakatlaniyor oyuncu. Sana tavsiyem maclarda oyuncunun performansi dusmesin diye yani maca yorgun cikmasin diye sadece fiziksel antremanlardan biraz odun ver onlari minimumda tut toplamdada zor idman secenegi cikmamasina dikkat iste bukadar gerisi artik sans vede ihtimal :D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Arkadarlar biri bana penalti noktasimi yoksa 6 pas olan yermi kaleye daha yakin soglesin. Gulmeyin sakin cidden bilmiyorum biraz korner atislarina takili kaldim 2007 de her 2 secenegide denedim yinede ayni bolgeye atip duruyo topu benim oyuncum. Ben size sorayim dedim altipasmi yoksa penalti noktasimi kaleye daha yakin...

yorukefe
23.Mayıs.2007, 12:09
Sen onlarin kirmizi olup tekrar yesil olduguna felan bakma sezon sonuna bakicaksin schoout programi al tm sezon basinda bak oyuncunun ozelligine sezonu gecir bide bitince bak arada farki goruceksin.

ata0105
23.Mayıs.2007, 17:03
ben böyle bişi daha önce görmedim yaa, son haftalarda çok pozisyona girmeme rağmen takım gol atamıyor!
şimdi oyundayım fenerbahçeyim 80.dk kadıköyde diyarbakır ile oynuyorum abartmıyorum 16 şutum var 3ü kaleyi buldu, rakip az önce maçtaki ilk şutunu kontradan çekti ve golü attı 0-1 oldu! adamla kezman arasında dünya fark var bu ne biçim iştir!
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
olaya bak ya, ben burda yakınırken takım kalan 10dk de kezmanın golleriyle almış maçı 2-1. peki bu kadar çok gol pozisyona giripte atamamanın nedeni ne olabilir?

evet, 3maç sonra gene aynı şey, 4-1 ve 18-8 maç 1-1 golü de kornerden atıyorum. çözemedim olayı gitti

Karayell
23.Mayıs.2007, 23:29
Arkadaşlar bazen tek maçta 2 - 3 oyuncum birden sakatlanıyor antremanımı mı yanlış yaptırıyorum Dayanıklılık ve Aerobik antremanı hem ilk orta cizgisinde olur...az mı ? yardım ederseniz.... şimdiden çok tşkler....

kakyuz
24.Mayıs.2007, 16:49
valla bende de aynı sorun var.kendim yapiyim dedim antremanı,fiyasko cıktı.ayrıntılı olarak anlatabilirseniz cok sevinirim.

usrobotics
25.Mayıs.2007, 04:06
Bu oyunda bitiricilik ve composure un bir ise yaradigina inanmiyorum.bitiriciligi 20 composure u 15in ustunde olan adamin ardarda 4-5 pozisyon kacirdigi oluyor.Her mac girdigi pozisyonlarin yarisini bile atamiyor.sacmalik.kalecilerde nedense 2 macta bir panterlesiyor.panterlesiyor.

hadestr
26.Mayıs.2007, 01:02
4=2=3=1 veya 4=1=2=2=1 deney'n der'm

Crazycat
26.Mayıs.2007, 13:03
Bu sakatlanma olayı sıktı yanlız yok antreman kullan düzelir kardeşim olmuyor olmuyor yeni yama mı çıkarcaklar ne yapçaklar anlamadım kırmızı kart oluyodu bak o düzelmiş 7.02 yamasıyla 2 maçta bir 1 2 oyuncum sakatlanır o oyunun zevki mevki kalmaz saçma saçma oyun yapıyorlar alla alla bir de gerçekçiymiş neresi gerçekçi bunun 2 maçta bir oyuncu sakatlanması ne zaman gerçekçilik olmuş anlamadım!!!

jeaw
27.Mayıs.2007, 14:38
ya oyuncu taktiklerini değiştiriyomusunuz taktik hazılarken?

usrobotics
27.Mayıs.2007, 17:06
ya oyuncu taktiklerini değiştiriyomusunuz taktik hazılarken?

heralde:zuhaha

yorukefe
28.Mayıs.2007, 11:34
Su oyunda birturlu beceremedigim bir konu su antremanlar sezon sonu anca 4. olabildim. Arsenal ligi aldi oyunculara baktim 60 a yakin mac yapmislar benim oyuncularim daha az mac yaptigi halde maclara yorgun cikiyo. 2 ekiple bu sorunu cozmeye calisiyorum fakat bu seferde avrupa maci oncedi buyuk mac oldugunda yedeklerle ciksam maci kaybederim aslarla ciksam avrupa macini kaybederim. Sezon boyu ayni futbolculari kullanmanin bir yolu varmi arsenal antreman yapmiyormu nasi butun maclara ayni kadro ile cikiyor vede oyuncular 98 formla maca cikiyo...

sefaburan
28.Mayıs.2007, 13:02
Sürekli aynı takımla çıkarsam benim oyuncularda yorgun düşüyor.Onun için geniş bir kadrom var.Şampiyonlar ligine farklı 11 ile çıkıyorum.İngiltere liginde çok yoğun maç trafiği var.FA Cup,Carling Cup onun için sende kadronu geniş tut.Arsenal'in nasıl öyle yaptığını bilmiyorum ss koyarsan yorum yapabilirim belki.

malatyaspor32
28.Mayıs.2007, 20:13
arkadaşlar ben taktiği yaparken pres yapan bi takım istiyorum ama presi nerden arttıracağım bilmiyorum acaba bunu bilen birisi bana söyleyebilirmi????

fm_monster
28.Mayıs.2007, 20:14
"alan daraltma" yazan yerden

malatyaspor32
28.Mayıs.2007, 20:26
çok teşekkür ederim saol

ars43
28.Mayıs.2007, 23:50
arkadaşlar zevkinize karışmak gibi olmasın da neden büyük takım alıyorsunuz zaten onlar kendi kendine şampiyon oluyor 2. liglerden falan almanızı tavsiye ederim neyse eğer alan ve yönetip başarı yakalıyan varsa bana bir yardım etsin TÜRKİYE 2 lig B için bir taktik istiyorum ama oyuncu komutları da olmalı LÜTFEN ACİL YARDIM

yorukefe
29.Mayıs.2007, 00:14
"alan daraltma" yazan yerden

Bence yanlis bilgi yada oyun o cumleyi hatali kullaniyo, alan daraltmak dusunsene mana olarak pres yap demek olmuyoki. Bence alan daralt dediginde ornek defans ile orta saha olsun ikisi arasindaki mesafeden bassediyo yani rakibe press yap olmuyor bence. Alandaralti arttirdikca sahayi boylamasina olarak takim kuculur oyuncular birbirine yakin olurlar. Azalttikca takimin boyu uzar oyuncular arasi mesafe artar buogle oluncada kivrak hizli olan rakip oyunculara gun dogar :D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Sürekli aynı takımla çıkarsam benim oyuncularda yorgun düşüyor.Onun için geniş bir kadrom var.Şampiyonlar ligine farklı 11 ile çıkıyorum.İngiltere liginde çok yoğun maç trafiği var.FA Cup,Carling Cup onun için sende kadronu geniş tut.Arsenal'in nasıl öyle yaptığını bilmiyorum ss koyarsan yorum yapabilirim belki.

Senin yontemi kullaniyorum bende zaten orta seker oyunculara harciyom az olan parami mesele o degil. Ss oyuzden koyamadim arsenali ben yonetmiyomki bilgisayar oynatiyo benle beraber ayni ligi yasiyo ama onun oyunculara bi baktim henry 60 macta oynamis mesela benim pazzini 42 macta oynamis ben eger pazzini 60 macta oynatabilsem arsenal gibi ligi rahat 1. bitirirdim :D adam hep tam kadro cikiyo tum maclara.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Herkese selamlar!.. Ben özellikle altyapıdan çıkan oyuncularla bir yere gelmek istiyorum, yok falanca yıldıza şu kadar para, yok şu iyi yok bu iyiden öte. Kendi yağımla kavrulayım diyorum.:) Bu nedenle gençlere nasıl bir antrenman yaptırmalı ve nelere dikkat etmeliyim??? şimdiden teşekkürler.

Bence gencleri once fiziksel olarak hazirla genc antreman kismindan as kadroya kaydirdiginda nasil olsa teknik depolarsin. Ama fizik cok zor ve zahmetli gelisiyo mentalde ogle teknik bi sekilde ogrenir :D

tristan06
06.Haziran.2007, 17:53
Arkadaslar size her takimda denedigim ve super basarili oldugum bir taktik yolluyorum
http://rapidshare.com/files/35569540/4-4-2_tezy.rar

asatilla
06.Haziran.2007, 19:47
Arkadaslar size her takimda denedigim ve super basarili oldugum bir taktik yolluyorum
http://rapidshare.com/files/35569540/4-4-2_tezy.rar

ss koyarmısın

panzercan
10.Haziran.2007, 17:47
le oynuomben hep 4-4-2 atacking taktiğiy

ForCimbom
11.Haziran.2007, 14:50
Uzun boylu bir defans al ve defans çizgisini geriye çek.
Kardeş bu uzun toplardan gol yiyenlerin yapacağı en son şey. Eğer defansın ilerde olursa rakip uzun adamlarını kullanamaz ve otomatikman hava topları engellenmiş olur. Fakat geriye çekersen her türlü kafa topu gol olabilir...

burakbakmaz
11.Haziran.2007, 21:31
Totthenhama acil taktik lutfen ne denediysem olmadi

ForCimbom
11.Haziran.2007, 22:09
Alakaya maydanoz...

mltyspr44
14.Haziran.2007, 14:38
mrb arkadaslar size sorularım olacak oncelikle ss koyun diyosunuz bu ss yi nasıl koycaz ve ben bir antreman programı yaptm gercekten de cok guzel verim aldım bunu dosya haline nasıl getirebilirim? simdiden tşkler yardımlarınızı bekliyorum.. iyi oyunlar

GSARAY
16.Haziran.2007, 12:02
Jumping antrenman programında Strength lemi yoksa Aerobic le mi ilgili.

onurum108
16.Haziran.2007, 13:37
abilerim ben fm2006 kullanıyorum bana taktik önerirmisiniz şeçtiğim takımı düşürüyorum lütfen
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
gs için acil bir taktik

Fernando Gago
16.Haziran.2007, 20:30
beyler antreman paketleri oyuna nasıl yükleniyor.. ben ajaxın altyapı antreman taktiğini indirdim ama oyuna uygulayamıyorum lütfen yardım edin !!!

DeNiZ_1903
18.Haziran.2007, 23:16
Chelsea icinde bi taktiginiz varmi

El Barto
18.Haziran.2007, 23:18
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=45080

Taktik arayanlar buraya. :)

Cyzio
21.Haziran.2007, 08:49
beyler antreman paketleri oyuna nasıl yükleniyor.. ben ajaxın altyapı antreman taktiğini indirdim ama oyuna uygulayamıyorum lütfen yardım edin !!!

C:\Documents and Settings\PC\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2007 Bu dosyanın içinde 'schedules' adında bi klasör varsa o antrenman paketini oraya at yoksa kendin schedules adında klasör oluşturup onun içine kopyala..

drummer_987
21.Haziran.2007, 13:26
Arkadaslar Through Balls(Direk toplar) secegegini acıklarsanız sewinirim...Barı ı az yaparsak cok mu arapas atar,Yoksa bar ı cok yaparsak mı fazla arapas atar bilgilendirirseniz sewinirim...

niekine
21.Haziran.2007, 23:18
ben ingiltere 1.liginden Doncaster takımını aldım..ilk sezon orta sıralarda bitirmem isteniodu ve bnde 12. olarak sezonu tamamladım.. 4-4-2 olarak oynadım.. 2.sezon başladı daha adam akıllı transfer yapamadıım için aynı kadro ile oynamaya devam ettim.. kadro aynı, takım aynı, taktik aynı ama favori olduum maçlarda bile yeniliorum nasıl iş anlamadım gitti..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Arkadaslar Through Balls(Direk toplar) secegegini acıklarsanız sewinirim...Barı ı az yaparsak cok mu arapas atar,Yoksa bar ı cok yaparsak mı fazla arapas atar bilgilendirirseniz sewinirim...

eğer OFTEN yazan tarafa getirirsen daha çok arapas atar..RARELY tarafına getirirsende çok az yapar..

drummer_987
22.Haziran.2007, 13:14
eğer OFTEN yazan tarafa getirirsen daha çok arapas atar..RARELY tarafına getirirsende çok az yapar..

Cok tesekkurler dostum:icon_wink:

DeNiZ_1903
22.Haziran.2007, 13:58
FM Sever kardeşlerim bana chelsea için içinde başarı kokan bi taktik söylermisiniz

Not: Transfer olarak david villayı aldım taktiği buna göre ayarlarsanız sevinirim... :D

furik07
25.Haziran.2007, 14:12
yaa arkadaşlar daha yeni başlıyorum eskiden beri cm oynuyordum fm ye yeni geçtim, bir sorum vardı yardımcı olursanız sevinirim, her hafta yeni bir antreman planı yapmamız gerekiyormu yada sezon başında bir tane yapsak ta tüm sezon o antremanda çalışsa takım. her hafta yeni antreman planı yapmak sıkıyo da . ilginiz için teşekkür ederim.

BJKKKKK
29.Haziran.2007, 12:43
beşiktaşta 2011 yılındyım her sene 442 oynuyom butun taktıklerı denedım dığer dizilişler olmuyo bu her beşiktaş ta oynayanlarda bölemi:confused:

Takım istikrarlı mı bari? Mesela ben her sene şampiyon da olamıyorum. 2 senede bir, 3 senede bir falan oluyor. BJK'ye pek taktik olmuyor. Sanırım o yüzden BJK ile kimse oynamıyor :) Fener ve Gs'ye daha çok taktik oturabiliyor.

cilginmek
01.Temmuz.2007, 00:14
indirdiğimiz antreman paketlerini handi dosyaya atcacaz

Nocna Mora
02.Temmuz.2007, 19:33
arkadaşlar yanlarında gelişim ile ilgili çizgi ok vs. aoluyo onlar nasıl oluyor

Serdarnovic
04.Temmuz.2007, 13:54
arkadaşlar cm 03/04 de diablo taktiği vardı mesela fm 2007 için buna benzer nitelikte iyi bir taktik varmı?

joga86
04.Temmuz.2007, 14:32
sitede problem var taktik indiremiyorum ve siteye giriş yapılmıyor ayıp böyle büyük bir site için herşey fm için

DeNiZ_1903
06.Temmuz.2007, 11:09
Ya arkadaşlar büyük takımlar forvetlerime markaj uyguluyo hemde sıkı,gol atamıyolar bizimkiler.Markajdan kaçmak için ne yapmam lazım ?

yunemoz
06.Temmuz.2007, 14:32
ben chelseyi çalıştırıyorum.kullandığım taktik bindirme v3.0.bu taktiktede forvetlerimi tam oalrak kullanamadığımı farkettim.sizce hangi taktiği kullanmalıyım..

mctlcy
07.Temmuz.2007, 01:56
bİde Takimimdakİ GenÇ Oyunculara, TecrÜbelİ Oyunculardan Nasil Özel Antreman Yaptirabİlİrİm??
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
sorumun cewabını bilen yokmu arkadaşlar 29kişi bu topicte 1kişi cewap yazmamş genç oyuncularıma tecrübelilerden nasıl antreman aldırabilirmm??

DeNiZ_1903
09.Temmuz.2007, 18:43
Bende Chelsea'ye taktik arıyorum lütfen bi tane söyleyin yaa :D

DeNiZ_1903
09.Temmuz.2007, 23:04
Chelsea'ye aslında taktikte gerekmiyor. Oyuncuları mevkilerine göre koy yeter. Garanti şampiyonsun:D

İlginç bi teori :D inş. İlhan abinin taktikleri ilede işe yarar :D

berkins
10.Temmuz.2007, 02:20
beyler slm öncelikle .benim sorunum her zaman ilk golü ben atıorum.ve hemen ardından yiyiorum.benim takımım rizespor iyi bi kadrom war taktigim 4-1-2-1-2 yani abi ilk golü ben atıorum hemen golü yiyiorum hatta 3-0 dan bile çeviorlar ..yani benim sıkıntım
ilk golü ben atıorum ama hemen yiyorum
golü attıktan sonra yememek istiorum bunun gol attıktan sonra gol yememe taktigini biliorsanız ve buraya benimle paylaşırsanız sevinirin lütfen şimdiden saolun

::::::::::::::::::::::SAYGILAR:::::::::::::::::::: ::

berkins
10.Temmuz.2007, 02:42
abiler slm ben im sorunum golu atıp hemen gol yiyiorum ama hemen adamlar bazen 3-0 dan çevirior.rizesipor um kadrom iyi taktiim 4-1-2-1-2 abiler bunun cevabı ndr?yani her zaman ben ilk golü atıorum ve maçın sonundada olsa iyiyorum yemeyek için hangi taktigi hangi mentaliteyi yapmam lasım bu konuda bilgileriniz bnele paylasabilirsiniz

ayko
13.Temmuz.2007, 02:54
arkadaslar bugün bir fenerli olarak galatasarayın oyunun çok beğendim size bi zahmet feldkampın antrenman sistemi ve taktiği üzerinde uğraşıp sonra link olarak atsanız bu arada bende zamanımı buna ayırıcam

LaigLeNoiR
13.Temmuz.2007, 16:01
abiler slm ben im sorunum golu atıp hemen gol yiyiorum ama hemen adamlar bazen 3-0 dan çevirior.rizesipor um kadrom iyi taktiim 4-1-2-1-2 abiler bunun cevabı ndr?yani her zaman ben ilk golü atıorum ve maçın sonundada olsa iyiyorum yemeyek için hangi taktigi hangi mentaliteyi yapmam lasım bu konuda bilgileriniz bnele paylasabilirsiniz

Galiba gol attıktan sonra skoru korumak için biraz defansa kapanıyorsun.

Rakibin ise oyun motoru tarafından geride olduğu için otomatikman full hücuma geçiyor özellikle son dakikalarda.O yüzden gol yiyor olabilirsin.Öne geçtikten sonra çok fazla defansa çekilmemeni öneriyorum bunun için.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Bende Chelsea'ye taktik arıyorum lütfen bi tane söyleyin yaa :D

Ortak kariyerimi takip ediyorsan görmüşsündür kaliteli bir forvet alırsan sorunu çözersin.

Ben genelde 4-3-3 deniyorum maçlarda.

Orta sahada orjinal kadroda :

ROBBEN - LAMPARD - JOE COLE

iyi olur Cole ve Robben de kanatlara koşu yaparsa etkili olursun :)

huseyin91
14.Temmuz.2007, 18:33
valla aynı sorun bendedeoluyodu gs ile bende dedim en iyi savunma saldrıdır artık hhermac 3-4 oluyo tabı oyuncularda kalıte

DeNiZ_1903
15.Temmuz.2007, 14:43
Ortak kariyerimi takip ediyorsan görmüşsündür kaliteli bir forvet alırsan sorunu çözersin.

Ben genelde 4-3-3 deniyorum maçlarda.

Orta sahada orjinal kadroda :

ROBBEN - LAMPARD - JOE COLE

iyi olur Cole ve Robben de kanatlara koşu yaparsa etkili olursun :)

Ben ilhan abinin 4-4-2 v2 taktiğini kullanıyorum sorunu çözdüm ayrıcada forvet olarak david villayı aldım ;) sağol önerin için (::)

B Ercan1905
18.Temmuz.2007, 15:16
arkadaşlar taktik bölümüne yeni konu açamıyorum lütfen yardım edermisiniz.

Murderer26
19.Temmuz.2007, 03:56
Beyler her maç yeneceğim taktik ve antreman program'ı söylermisiniz link koyarmisiniz? Hani Cm 03-04'te diablo gibi taktik vardi her maç yeniyoduk onun gibi taktik lazım? Şimdiden Teşekkürler...

El Barto
19.Temmuz.2007, 08:25
her maç yeneceğim diye bir olay olmaz olsada zaten bu oyun oynanamaz. :) ;;)

Ilhan
19.Temmuz.2007, 09:18
Kızma Emreciğim adama, kazanma psikolojisi çok ayrı bir şey, kaybedince çıldırtıyor adamı, ben de öyleyim mesela:)