PDA

View Full Version : Jose Mourinho'nun İzinden... (Çağrı Zorkol Kariyeri)

tombul taho
10.Mayıs.2007, 17:25
Merhaba arkadaşlar...

Biliyorsunuz bundan evvel 2 kariyer yazmaya başladım ve ikisinde de problemler olduğu için kariyerleri yarıda bırakmak zorunda kaldım. Fakat uzun zamandır bir test oyunu açtım ve bir sorun olmadığı gördüm. Artık sorunsuz bir kariyer yazabilirim.

Öncelikle kariyerde ne gibi özellikler olacak onlardan bahsetmek istiyorum. Kariyere bu Cuma (11.05.2007) günü başlayacağım. Fakat dediğim gibi öncelikle kafamda tasarladığım kariyeri sizlere aktarıp ön yorumları almak istiyorum.

Geçenlerde forumumuzun edebiyat bölümünde José Mourinho'nun yeni bir kitabı olduğunu ve şuana kadar ki menejerlik kariyerinin anlatıldığını sölemiştim. eğer okumayan arkadaşlar varsa link buraya koyuyorum :

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=41760

Yukarıda bulunan linkten José Mourinho'nun kitabı hakkında kısa bir özete ulaşabilirsiniz. Kitabı kısaca burada da açıklayayım ve daha sonra kafamda düşündüğüm hikayeyi sizinle paylaşayım :

Mourinho'nun bu kitabı bir zamanlar Barcelona'da Sir Bobby Robson'ın ve Luis Van Gaal'ın yardımcılıklarını yaparken başlıyor ve Chelsea'ye gidene kadar ki müddeti içeriyor. Önemli maçlar hakkında detaylı bilgiler ve yaşadıkları birbir anlatıyor. Ayrıca bazı bölümler Mourinho'nun kendi ağzından yazılmış.Yeri geldiğinde o kadar çok iftiraya ve ihanete uğramış ki neden bu kadar hırslı ve bu kadar iyi bir menajer olduğunu daha iyi anlayabiliyorsunuz.

Veee gelelim Çağrı Zorkol'un yayınlanacak olan 3. kariyerine : (bu sefer bir sorun olmayacak inşallah) ;;)

Bu kariyer tamamen José Mourinho'nun bu kariyerinden esinlenerek yayınlanacak. Yeri geldiğinde menejer özel sorunlar yaşayacak, yeri geldiğinde ihanete uğrayacak... Yeri geldiğinde sevinecek yeri geldiğinde üzülecek... Kısacası bir öykü oluşturmaya çalışacağım elimden geldiğince... Umarım sizler de beğenirsiniz.

5 ya da 6 lig açmayı planlıyorum. Fakat henüz hangi ligden hangi takımla oynamaya başlamayı seçemedim. Fakat büyük ihtimalle Türkiye 2.Lig B Kategorisi'nden başlamayı planlıyorum. Yani tam bir kariyer olmasını istiyorum. En alttan en üste kısaca...

Umarım hep birlikte güzel ve başarılı bir kariyere şahit oluruz. Hepiniz bu yazıyı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Kariyerime yarın akşam başlamayı planlıyorum. Eğer önereceğiniz takımlar olursa lütfen bu konuya cevap ve yorumlarınızı yazın.

http://img503.imageshack.us/img503/7681/kapakds1.jpg

Saygılarımla;
Çağrı Zorkol
Turksportal Interactive FM & Futbol Site Yöneticisi ve İçerik Sorumlusu

RaSenGan
10.Mayıs.2007, 17:25
Başarılar Çağrı abi.

the_imam912
10.Mayıs.2007, 17:27
İnşallah sorunsuz bir oyun yazarsın Çağrı abi.Fikir çok güzel.Aynı film gibi olacak.

LaigLeNoiR
10.Mayıs.2007, 17:28
Çağrı Giresunspor'u almanı isterim açıkcası:)

nekop
10.Mayıs.2007, 17:30
Yarını bekliyoruz... :)

tombul taho
10.Mayıs.2007, 17:32
Çağrı Giresunspor'u almanı isterim açıkcası:)

Bildiğim kadrıyla Giresunspor kariyeri zaten var üstelik senin tarafından yazılıyor. :D O yüzden burada olmayan takımlardan tavsiye vermeye özen gösterirseniz sevinirim.

El Comandante
Yeni kariyerinde basarilar Cagri.Cok zevkli bir kariyer olacaga benziyor.:)

Emurafu
cagri abi mesela turkiyeden iskenderun falan var onlar yari prof takimlar onlari alirsan cok iyi olur

Pazarspor
İskerderun
Eyüpspor
Arsinspor
D.genclerbirligi
Tokatspor
Ünyespor

Mesela Dardanel gibi takımlar süperlige alısık takımlar.Bence böyle takımları alman daha iyi olur

LaigLeNoiR
10.Mayıs.2007, 17:34
Emrah sende taktın bu İskenderun'a kafayı:D

Tamam Çağrı başka takımla başla o zaman Giresun olsa daha iyi olurdu ama :)

Emurafu
10.Mayıs.2007, 17:36
Emrah sende taktın bu İskenderun'a kafayı:D

Tamam Çağrı başka takımla başla o zaman Giresun olsa daha iyi olurdu ama :)
Otakımlar cagrı abiye göre hem basarıya açlar hemde dar kadroları var

Memedov
Başarılar Çağrı abi,Güzel olacağına eminim takım olarak gönlünden hangi takım geçiyorsa onu al bence daha çok başarılı olursun.

the_imam912
Boluspor olabilirsin Çağrı abi.Öyle bir kariyer görmedim.

tombul taho
10.Mayıs.2007, 17:38
Pazarspor
İskerderun
Eyüpspor
Arsinspor
Tavsiyelerinizi not alıyorum arkadaşlar. Yarın durumlara ve isteklere bir karar verip oyuna başlayacağım. Yorumlara ve isteklere devam... ;;)

LaigLeNoiR
10.Mayıs.2007, 17:40
Aslında İngiltere'nin en alt liginden başlasan daha iyi olur Çağrı:)

Emurafu
10.Mayıs.2007, 17:43
Aslında İngiltere'nin en alt liginden başlasan daha iyi olur Çağrı:)Yok yaw türkiye ligi daha iyi hem kendi ligimiz hemde takımları biliyoruz daha ilgi ceker yarını bekliyoruz

QaaN-07
10.Mayıs.2007, 17:44
Başarılar dilerim :)
Benim favorim keçiörengücü :p

mustafa35
10.Mayıs.2007, 17:48
Tekrar hayırlı olsun.

tombul taho
10.Mayıs.2007, 17:50
Aslında İngiltere'nin en alt liginden başlasan daha iyi olur Çağrı:)

Aslında ben de öyle düşündüm. Gerçekten çok uzun ve güzel bir kariyer olurdu ama dediğim gibi çok zor bir ş bu. Yani yukarıda öyküden bahsetmiştik ama bu biraz 1001 gece masalları gibi olur. :zuhaha

Sekopej
10.Mayıs.2007, 17:50
Hayırlı olsun Çağrı. Senden bu sefer uzun soluklu bir kariyer bekliyoruz. :)

canavar20
10.Mayıs.2007, 17:52
başarılar..........
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
takım önerim ise şanlıurfa seç güzel olur bence

Hugo
10.Mayıs.2007, 18:00
Abi Kartalspor ile başla süper olur. Benim için tabii ki :D

Dardanelspor da çok iyi takım. Yozgatspor da kaliteli bir takım;)
Benim tavsiyelerim bunlar. Yarın okuldan gelince bir göz atacağım buraya. Mourinho'nun koştuğu parkurda yeni pist rekorunun senden geleceği hususunda hiç tereddütüm yok.

Ancak Lig B değil de İngiltere Championship'ten Southend ile oynarsan da süper olur. Eastwood 50 tane gol atıyor bea:D

ultraslanerdem
10.Mayıs.2007, 18:09
Bana sorarsan SAMSUNSPOR'u al Çağrı.(Samsunlu olduğumdan söylemiyorum :D).

Hem kimse yazmadı , hemde çok kötü bir zaman geçiriyor.Transfer bütçesi "0".

En alttan başla ki daha bi zevkli olsun...:)

Cyzio
10.Mayıs.2007, 18:10
Başarılar Çağrı abi.Benim favorim Arsinspor.

QaaN-07
10.Mayıs.2007, 18:11
Aslında Mourinho'nun ilk T.D lük yaptığı takımla başlasan da süper olurdu.

Emurafu
10.Mayıs.2007, 18:28
Valla dedigim Gibi kesinlikle Cok gücsüz ve yarı professional bir takım al

canavar20
10.Mayıs.2007, 18:31
abi ben senin yerinde olsam şanlıurfa'yı seçerdim:D:D

pes4ever
10.Mayıs.2007, 18:51
insallah bunun devami gelir takim oneremiyorum:)arkadaslar zaten onermıs yeterınce

mustafa35
10.Mayıs.2007, 18:54
K.Maraşspor al bence :D

tosunpasa
10.Mayıs.2007, 19:10
Çağrı abi sabırsızlıkla bekliyorum kariyerini :) Takım olarakta İstanbulspor veya Samsunspor'u önerebilirim..

deniz.91
10.Mayıs.2007, 20:00
abi çok güzel kariyer kokusu geliyor burnuma:) yine takip edeceğim seni bence turgutlusporu al

Varonil
10.Mayıs.2007, 21:16
Cagri abi konuyu daha yeni gordum basarilar diliyorum,takim onerilerim

K.Erciyesspor
Deportivo La Coruna
Schalke 04
Villareal

Bunlardan biri ile baslayabilirsin

deniz.91
10.Mayıs.2007, 21:31
Cagri abi konuyu daha yeni gordum basarilar diliyorum,takim onerilerim

K.Erciyesspor
Deportivo La Coruna
Schalke 04
Villareal

Bunlardan biri ile baslayabilirsin

dostum yoktan var edecem diyo biraz daha küçük takım öner bence

yugi
10.Mayıs.2007, 21:38
Hayırlı olsun...

Aşk-ı Şehir
10.Mayıs.2007, 21:42
Başarılar Çağrı abi.Benim favorim Arsinspor.

benimde favorim arsin

Noz
10.Mayıs.2007, 22:21
bence turkcell süper ligden bi anadolu takımı alıp çok kaliteli değişik oyuncular bulup türkiyede ve avrupada şampiyonluklar yaşatmaya çalışabilirsin... misal kayserispor olabilir...

Maksic
10.Mayıs.2007, 22:22
Çağrı abi önerilerimi dikkate alırsan sevinirim;
Marmaris Bld.Spor
Muğlaspor
Aydınspor
İzmirspor
A.Sebatspor

deniz.91
10.Mayıs.2007, 22:25
abi şölede olabilir kayserisporu alarak bir dünya markası yapabilirsin zaten kulüpte bu potansiyele sahip bölede çok zevkli olur ayrıca rengide sarı kırmızı;;)

Maksic
10.Mayıs.2007, 22:29
abi şölede olabilir kayserisporu alarak bir dünya markası yapabilirsin zaten kulüpte bu potansiyele sahip bölede çok zevkli olur ayrıca rengide sarı kırmızı;;)
bencede bende fm de kayserispor oluyorum hala da devam ediyorum 2009 dayım Kayseri iyi takım

yugi
10.Mayıs.2007, 22:53
Nazillispor'la başlasan tam süper olur..

M.Scofield
10.Mayıs.2007, 22:59
Güzel bir kariyer bizi bekliyor. İngiltere'nin en alt ligi var premier ligden 6 lig aşağıda ordan bir takım alabilirsin

Varonil
10.Mayıs.2007, 23:06
Kayseri Erciyesspor olabilirsin bi dunya markasi yaparsin Erciyesi

Flawless Victory
11.Mayıs.2007, 00:20
Alacağın takımı bilmem de kariyerin içeriği konusunda yardımcı olabilirim yeri geldikçe. Yeni kariyerinde başarılar Çağrı.

RaSenGan
11.Mayıs.2007, 00:22
Antalyaspor Çağrı abiye yakışır ;;)

goosfraba
11.Mayıs.2007, 00:32
Çağrı Abi bence Adana Demirspor ile başla.Çok zevkli ve uzun bir kariyer olur umarım...

Emurafu
11.Mayıs.2007, 02:13
Valla herkezin favorisi yari prof takim hem turkiye olsun aldigin oyunculara bakariz seni ornek aliriz mesela

tombul taho
11.Mayıs.2007, 11:41
Zaten büyük ihtimalle Türkiye'den takım seçeceğim. Çünkü konunun adına da Jose Mourinho'nun İzinden dedik. Böyle dediysek onun yaptığı gibi onu örnek alıp yapmalıyız. José ilk olarak kendi ülkesinde çalışıp ordaki bir takımı tüm Avrupa'ya hatta Dünya'ya tanıtıp daha sonra yabancı ülkelere gitmeyi tercihmişti. İşte o yüzden seçeceğimiz lig Türkiye 2.Lig B Kategorisi olacaktır. Takımı ise akşam hikayeyi yazarken öğreneceksiniz :D :D :D

Aşk-ı Şehir
11.Mayıs.2007, 11:44
bekliyoruz abi merakla

anil_erbil
11.Mayıs.2007, 11:45
inş güzel birşey çıkar ortaya. bende değişiklik olsun dedim, kariyerime ingiltere conference south takımlarından cambridge city ile başladım.. allaha şükür çok güzel gidiyor kariyer. 4-5 sezon bitirdim..

mc_eagle
11.Mayıs.2007, 13:18
bekliyoruz merakla bakalım

canavar20
11.Mayıs.2007, 15:04
merakla akşamı bekliyorum...:)

tombul taho
11.Mayıs.2007, 16:16
Kariyeri düzenlemeye başladım en azından giriş kısmını... Fakat daha takım seçmedim. Büyük ihtimalle saat 21.00 - 22.00 sularında belki bir sürprizle bu 20.00'de olabilir kariyer sitemizdeki yerini alacaktır. Günün ilerleyen saatlerinde kariyerin giriş kısmını siteye ekleyeceğim ama dediğim gibi asıl kariyer (takım seçiminden sonrası) akşam eklenecektir.

mustafa35
11.Mayıs.2007, 16:30
Bekliyoruz takımı :D

Emurafu
11.Mayıs.2007, 16:56
Bekliyoruz cagrı abi insallah yarı prof takımdır basarılar

Benim kariyerede beklerim seni:D:D

tombul taho
11.Mayıs.2007, 16:59
İşte Öykünün Kapağı :

http://img503.imageshack.us/img503/7681/kapakds1.jpg

Not : Yorumlarınızı bekliyorum...

El Barto
11.Mayıs.2007, 17:01
Çağrı süper olmuş yahu. :)

Jack Bauer, Jose Mourinho karizma insanlar zaten. :)

Kariyerde kapak gibi mükemmel olacaktır eminim...

Emurafu
11.Mayıs.2007, 17:03
kapak süper olmus

akgulfb
11.Mayıs.2007, 18:02
bence IZMIRSPOR veya BUCASPOR u alabilirsin cok guzel olacagina inaniyorum

goosfraba
11.Mayıs.2007, 18:03
Acaba bu hangi takım olacak:)

tosunpasa
11.Mayıs.2007, 18:06
Kapak süper ötesi..

the_imam912
11.Mayıs.2007, 18:30
Kapak süper.........

canavar20
11.Mayıs.2007, 18:46
kapak güzel olmuş abi...

GsDoruk
11.Mayıs.2007, 18:49
Kapak gerçekten muhteşem!

pes4ever
11.Mayıs.2007, 19:35
kimsenin aklina gelmezdi bole bi sey

tombul taho
11.Mayıs.2007, 19:38
1. Bölüm : Menejerlikten Evvel

Macera dolu kariyerime öncelikle futbolculuk yaşamımdan bahsederek başlamak istiyorum. Bu bölümde de ayrıca sizlere benim futbolculukta yaşadığım çeşitli olayları, teşvik primlerini, futbolculuk kariyerimin nede bittiğini, hangi takımlarda oynadığımı, unutamadığım anları kısaca herşeyi anlatmaya çalışacağım. Demiştim ya tıpkı bir öykü diye aynen öyle olacak.

23 Mart 1976 yılında İstanbul'da doğdum. Öğrencilik kariyerim fazla uzun sürmedi. Çünkü ben hep topun peşinde koştum. Küçükyalı Yelkenspor ile başlayan futbolculuk kariyerim gözlemcilerin beni izlemelerinden sonra Çorlusporla devam edip Ankaragücü, Bursaspor ve son olarak da Sakaryaspor'da noktalandı. Hiçbir zaman parlak bir futbolcu olamadım. Fakat bunu teknik direktörlük görevinde başaracağımı düşündüm. Umarım da öyle olur.

Futbolculuk kariyerime dediğim gibi Küçükyalı Yelkenspor'da başladım. Fakat Çorlusporla anlaştığım vakit gerçekten çok şeylerin değiştiğini gördüm. Öncelikle profesyonel bir futbolcu olmuştum. Amatör futbolcuyken yakaladığım o samimiyeti profesyonel bir futbolcu olduktan sonra asla yakalayamadım. Belki de profesyonellikten kaynaklanıyordur. Çorluspor'u ilk sezon Türkiye 1.Lig'e taşımıştık. Fakat ara transferde Ankaragücü'ne transfer oldum.

Ankaragücü'nde teknik direktörle anlaşamadım. Dolayısıyla teknik direktör beni kadro dışı bıraktım. Ben de başkanla olan görüşmelerim sonucunda kulüpten ayrılacağımı kendisine ilettim. Ona olumlu baktı bu isteğime. Ankaragücü'nde sadece 2 ay kalmıştım.

Daha sonra Ankaragücü'nün dost takımı Bursaspor'la el sıkıştım. Belki de en uzun süreyi ve en mutlu olduğum dakikaları burada yaşadım. Gerçi Bursaspor'da iken çok şeyler yaşadım. Teşvik primleri, hakem odalarında dönen pazarlıklar, unutulmaz Fenerbahçe maçı... Herşeyi burada aktaracağım. Bursaspor'da tam 4 sezon geçirdim. Daha sonra yaşanan olaylardan dolayı kulüpten ayrıldım ve Sakaryasporla anlaştım.

Sakaryaspor futbolculuk kariyerimin son zamanları olduğu için burada gayet mutlu ve huzurluydum. Aslında daha da uzun sürebilirdi kariyerim hatta belki de büyük bir takımda bile kendimi gösterebilirdim. Fakat sakatlık belimi büktü ve maalesef futbolculuk kariyerime son verdim.

Futbolculuk kariyerimin bitmesinden sonra öncelikle elimden kalan paranın bir kısmını ayırıp bir kısmıyla da biraz olsun tatil yaptım. O sırada hayatımın kadınıyla tanıştım. Şu anda da mutlu bir yuvam ve evliliğim var. Umarım böyle devam eder. Tatil dönüşü direk Almanya'ya gidip menejerlik kurslarına başvurdum. Kendimi futboldan ayrımak istemiyordum çünkü ben bir futbol aşığı ve futbol adamıydım. TV'lerde yayınlanan saçma sapan spor programları yerine gider diplomamı alır iyi bir teknik direktör olurdum. Aklımda hep bu vardı. Ve bunu da becerdim.

2. Bölüm : Bursaspor'da Yaşananlar...
ÇOK YAKINDA!!!!

Emurafu
11.Mayıs.2007, 19:43
Bakalım hangi kücük takım olacaksın cünkü b kategorisinden takım alman iyi olur bazı arkadaslar seni örnek alır kimleri aldıgına falan bakarız

Maksic
11.Mayıs.2007, 19:54
hayırlı olsun abi merakla bekliyoruz yeni takımı

the_imam912
11.Mayıs.2007, 19:56
Giriş güzel olmuş.

canavar20
11.Mayıs.2007, 19:56
futbolculuk kariyeride güzel:D

pes4ever
11.Mayıs.2007, 20:00
c0k guzel olmus

tosunpasa
11.Mayıs.2007, 20:06
Başlangıç harika. Devamı da öyle olacak gibi :)

uAburak89
11.Mayıs.2007, 20:07
Çağrı iyi başlamışsın, umarım sorun yaşamadan iyi bir kariyer aktarırsın sevenlerine .. (:

tombul taho
11.Mayıs.2007, 20:09
2. Bölüm : Bursaspor'da Yaşananlar...

Ankaragücü'nden sonra Bursaspor'a gelmiştim. Şu ana kadar hiçbir yerde bu kadar sıcak karşılanmamıştım. Bursaspor'a imza attığım gün kulüp binasından çıkışta onlarca Bursaspor taraftarı kapı önünde beni bekliyordu. Çıkışta forma giydirip, kaşkol takıp, omuzlara aldılar. Bütün Bursa "Çağrı" sesleriyle inliyordum. Umarım başarlı olabilirdim. Taraftarın bu sevgisini kaybetmek istemiyordum çünkü.

Bursasporla ilk antrenmanıma çıkmıştım ve oyuncu arkadaşlarım tanışmıştım. Hepsi çok iyi insanlardı. Hemen alışmıştım ve bir uyum sorunu çekmiyorduk. O zamanlar tabii şimdiki gibi Play Station ya da bilgisayar falan yok. Ya Amiga ya da Commodore 64 oynuyoduk antrenmandan sonra veya kamplarda. :)

Bir gün antrenmandan sonra evime döndüm. Çok yorulmuştum. Çünkü kondisyon antrenmanı yapmıştık. Hemen yatıp biraz olsun dinlenmek istiyordum. Ligin bitimine de son 3 hafta kalmıştı. Şampiyonluk için de Trabzonspor ve Fenerbahçe amansız bir mücadele veriyorlardı. Birden ev telefonu çaldı ve karımın bağırmasıyla bir an olsun uykumdan uyandım :

Karım : "Hayatım telefon sana. Uyuyor dedim ama önemli olduğunu söylediler. O yüzden kaldırmak zorunda kaldım"
Ben : "Hayret! Kim ki acep ?"

Telefonu açtığımda telefonun öbür ucunda Trabzon'un büyük iş adamlarından Hamsi Tüccarı :D Ertan Kamburoğlu vardı :

E.T. : "Çağrı uşağum, bu saatte yatulur mi daaa ?? Daha hamsiler bile yatmadular hepsi bizim ağa takıliiii.. Naapaysun ne ediysun ?"
Ben : "Merhaba Ertan Bey. Uyuyodum. Ne sölicekseniz söleyin de gidip yatayım çok yorgunum. Hayırdır ? Eğer transfer için aradıysanız şuanda böyle bişey düşünmüyorum haberiniz olsun!!"
E.T. : "Yok uşağum biliyorum öyle bişey yapmayacağını. Ben bu haftaki maç için aramıştım."

Bu hafta biz kendi sahamızda Trabzonsporla oynayacaktık. Onun hakkında ne konuşabilirdi ki benimle ? Aklıma hiç bişey gelmemişti. E.T. hiç durmadan devam etti :

E.T. : "Ha Bu haftaki bizim maçta bilerek gol yiyeceksun. Onun için aradum. Yeduğun takdirde sana benden 10 kg karadeniz hamsisi. Ha böyle etlu etlu... Buğlama yapar, tava yapar yersiniz ailecek."

Kulaklarımın o sırada ne duyduğunu tam algılamamıştım. Heralde yanlış bişey sölemişti. Ya da ben yanlış anlamıştım.

Ben : "Ne diyosunuz siz Ertan Bey? Kafayı yediniz galiba. Bunu ne siz sölemiş olun ne de ben duymuş olayım. Maçı kim hakedecekse o kazanacaktır ve umarım bu biz oluruz. Hakkınızla maçı almak yerine böyle şeylerle uğraşmayın. Hoşçakalın!" ÇAAATT!!! (Telefon uratına kapatılır) :)

İnanılmaz sinirlenmiştim. Nasl böyle bişey söyleyebilirlerdi. Kendi kendime söz verdim. Trabzon maçı kariyerimin en iyi maçlarından biri olacak diye. Ama Ertan'ın bu olayın daha da üzerine gidip yukarılara kadar çıkıp hakemi satın alacağını asla bilemezdim. Maç Trabzonspor'un 2-1'lik galibiyetiyle sona ermişti. Biz ligin kilit takımlarından biriydik. Çünkü son hafta bir de Fenerbahçe ile oynayacaktık. Ayrıca UEFA şansımızda vardı. O yüzden tüm dikkatimizi lige vermiştik ve ligi boşlamamıştık.

3.Bölüm : Müthiş Fenerbahçe Maçı, Sakaryaspor Dönemi ve Menejerlik Kariyeri...
ÇOK YAKINDA!!!

deniz.91
11.Mayıs.2007, 20:11
çok güzel oöuş kapak abi heyecanla bekliyorum oyununu

goosfraba
11.Mayıs.2007, 20:21
Abi tam bir öykü bence:).Diğer kariyerler de menajer arkadaşlarımız ailelerine yer vermemişlerdi:)

the_imam912
11.Mayıs.2007, 20:38
Lazca şiveyi iyi yazmışsın Çağrı abi güzel gidiyor.

mustafa35
11.Mayıs.2007, 20:40
Gerçekten harika olmuş,zevkle okuyorum.

deniz.91
11.Mayıs.2007, 20:44
çağrı abi takımınıda seç çok merak ettim

tosunpasa
11.Mayıs.2007, 20:52
Çağrı abi büyük bir keyif ile bu konuyu takip edeceğim.

ForeverGs
11.Mayıs.2007, 20:57
kapak iyi olmus:D

Varonil
11.Mayıs.2007, 21:55
Super olmus Cagri Abi.Ozellikle o hamsi tuccari ile olan konusmanla cok guzel bir noktaya deginmissin.Malesef ulkemizde oluyor boyle seyler

GeNç KaRTaL
11.Mayıs.2007, 22:08
Çağrı abi güzel gidiyor:)

deniz.91
11.Mayıs.2007, 22:32
çağrı abi bekliyoz ama bişe yazmadın saat 21:30

tombul taho
11.Mayıs.2007, 22:43
3.Bölüm : Müthiş Fenerbahçe Maçı, Sakaryaspor Dönemi ve Menejerlik Kariyeri...

Futbolculuk kariyerimde o kadar kulüpte oynadım o kadar maça çıktım ama unutmayacağım tek maç Bursaspor - Fenerbahçe maçı olmuştur. 34. Hafta yani ligin son haftası bu Trabzonspor olaylarından sonra lig iyice ateşlenmiştir. Daha halen şampiyon belli değildi. Ayrıca bizim de UEFA Kupası şansımız vardı.

Maç başladı ve biz henüz 5.dk'da gol yedik. Trabzon maçının da berabere olması Fenerbahçe'yi iyice rahatlatmıştı. Derken Trabzon'un golü geldi ve biz de durumu 1-1'e taşıdık. Bizim UEFA Kupası'na gidebilmemiz için Fenerbahçe maçını 3 puanla kapatmamız gerekiyordu. Yani hem 3 puan alıp UEFA Kupası'na gidecektik hem de Fener'i şampiyonluktan men edecektik. Artık dakikalar 90'ı gösteriyordu. Biz bastırdıkça bastırıyorduk. Fenerbahçe de öyle.. İkimizin de 3 puana ihtiyacı vardı çünkü. Derken korner kazandık. Bu topun dönüşü olmayacaktı ben bile kalemi terketmiş, orta sahaya kadar gelmiştim. Derken orta geldi ve gol oldu. O andaki duygularımı sizlere anlatamam çünkü kelimeler kafi değil. Biz UEFA'ya gidiyorduk. Fenerbahçe ise şampiyonluktan oluyordu.

Derken sezon bitti 1 aylık bir tatile çıktım. Bu süre zarfında çeşitli teklifler geldi. Onları reddettim. Bursa'da kalmak istiyordum. Fakat Fenerbahçe maçında yaşadığım bir pozisyonda sağ omzum çıkmıştı ve sakatlanmıştım. O yüzden de hava toplarına çıkarken falan korkuyodum. O sırada Sakarya'dan gelen teklifi geri çevirmedim çünkü istediğim gibi br teklifti. Beni yedek kaleci olarak alacaklardı ben de böylece pozisyonlardan uzak kalacaktım. Fakat 1. kalecimiz Hasan'ın bir maç esnasında penaltı yaptırması ve kırmızı kartla oyun dışında kalması beni yeniden yeşil sahalara çıkarmıştı. Korkuyodum ama elimden bişey gelmezdi mecburdum. Fakat gelin görün ki bir korner sırasında hava topuna çıkarke ters düştüm ve omzumun nüksetti. Böylece futbolu bıraktım. Son maçım olmuş oldu kısaca...

Futbolculuk kariyerim bittikten sonra ailemle uzun bir tatil yapıp kafamı dinledim ve bazı kararlar aldım. Bu kararı almam da eşim çok yardımcı oldu. Benim bütün fikirlerime saygı duyuyor, iyi ve kötü tüm günlerimde yanımda oluyordu. Böyle bir eşiniz varsa zaten tanrıdan hiçbirşey istemiyorsunuz başka. :)

Almanya'ya gidip menejer kurslarına katılmak istiyordum. Öyle de yaptım.2 sene Almanya'da kaldım. Döndüğüm de herşey çok değişmişti. Türkiye Ligi'nin kalitesi yükselmişti. Artık yıldız oyuncular Türkiye'ye gelebiliyordu.

Derken bir gün telefon çaldı ve......

4.Bölüm : Telefon Konuşması ve İlk Takımım
ÇOK YAKINDA!!!
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

çağrı abi bekliyoz ama bişe yazmadın saat 23:30

söyleiştim öykü tarzı olacak diye. ayrıca saat daha 21.45... hem hikayeye başladım gördüğün gibi...

GeNç KaRTaL
11.Mayıs.2007, 22:48
Abi kaleci olduğunu daha yeni fark ettim:D

deniz.91
11.Mayıs.2007, 22:50
güzel yazmışın yine takımını çook merak ettim

pes4ever
11.Mayıs.2007, 22:51
walla arkası yarın gıbı bı sey ya cok guzel gıdıor.ınsallah sonu gelmez

nekop
11.Mayıs.2007, 22:52
Acaba hangi takımı aldın meraktan çatlicam :D

deniz.91
11.Mayıs.2007, 22:54
abi takımı bugün açıklayacan mı yoksa yarınmı

alex202020
11.Mayıs.2007, 23:08
Çağrı abi bence Güngören Bld.Sporu al.kaç senedir cıkmaya calısıyo cıkamıyor bir türlü :D bence gusel olur bir güngörenli olarak ister istemez duygusal davranıyor ,insan..
BAŞARABİLİRİZ ! !

(44) :e: Herşey TSL için (/6) (44)

canavar20
11.Mayıs.2007, 23:29
son yazında güzel olmuş beklemeye devam ediyoruz...

Emmanuel
11.Mayıs.2007, 23:30
çok merak ediyoruz hangi takım saat 22:30 oldu yaw..

GsDoruk
11.Mayıs.2007, 23:32
Çağrı Abi biraz hızlı :) Hangi takımı aldığını merak ediyorum :D:D

deniz.91
11.Mayıs.2007, 23:39
ewet çağrı abi büyük merakla bekliyorum

tombul taho
11.Mayıs.2007, 23:47
4.Bölüm : Telefon Konuşması ve İlk Takımım

Telefon'un öbür ucunda Kayserispor Başkanı Sedat Peker vardı. Bana Ertuğrul Sağlam'ın bu aralar teknik direktörlük görevini tam yürütemediğini ve beni teknik direktör olarak kendi takımında görmek istediğini söyledi. Ben ise kibar bir şekilde teklifini reddettim. Çünkü Kayserispor Süper Lig'deydi. Ben daha düşük bir ligden takım çalıştırıp onu zirveye taşımak istiyordum. Daha sonra da Süper Lig'de ya üç büyüklerden bir kulüp ya da Avrupa olmalıydı.

Boş kaldığım zamanlarda hep araştırmalar yaptım. Kendimi daha da geliştirdim. Bir ekibim olmadığı için çoğu maçı kendim izledim. Hatta çeşitli transfer spekülasyonları bile çıktı televizyonlarda. Maçı izlemeye geldi kesin takımın basına geçecek dediler. Ama tabii hepsi her zamanki gibi medyanın uydurmasıydı.

Bir gün Suadiye'deki evimde oturuyorum. (Gerçek hayatta da evim Suadiye'dedir) :) Kapı çaldı. Açtım baktım kapıda Maltepespor Başkan Ahmet Ramazan var. İçeri buyur ettim. Benimle özel olarak kouşmak istediğini söyledi. Eğer bir başkan benim gibi daha yeni bir menejerin evine kadar geliyorsa görüşlerine ve fikirlerine gerçekten saygı duymak gerekir diye düşündüm. Aynen şunları söyledi :

A.R. : Çağrı, buraya sana felsefe yapmaya gelmedim. Direk konuya gireceğim. Seni yeni sezonda takımın başında görmek istiyorum. Yenir menejer olduğunu biliyorum. Fakat sonuçta biz de kendini bilen bir 2. Lig B Kategorisi takımıyız. Bize senin gibi bir teknik direktör bir menejer lazım diye düşünüyorum sen ne dersin ?

Bana bunu sorduğu an parayı bile düşünmeden hemen kabul ettim. Çünkü ben şuanda ilk amacıma ulaşmıştım. Düşük bir takım çalıştırmak istiyordum. Çünkü onu yükseklere çıkartmak adını duyurmak istiyordum. Umarım bu Maltepesporla olurdu.

Başkanın teklifini hemen kabul ettim ve yarın basın toplantısı için sözleştik.

5.Bölüm : Basından Yorumlar, İlk Antrenman ve Sezon...
ÇOK YAKINDA!!!

deniz.91
11.Mayıs.2007, 23:51
maltepespor ii takım seçmişin abi tebrikler bu arada kayserisporun başkanı sedat peker değil recep mamur :)

Maksic
11.Mayıs.2007, 23:55
hayırlı olsun çağrı abi

goosfraba
11.Mayıs.2007, 23:55
Maltepespor:)Başarılar..

Emurafu
11.Mayıs.2007, 23:59
takim aciklandi

Cagri Zorkol Maltepesporda

canavar20
12.Mayıs.2007, 00:03
Maltepespor iy takım ne diyebilirim ki:)

tombul taho
12.Mayıs.2007, 00:30
http://img508.imageshack.us/img508/4921/130292ky8.png

MALTEPESPOR HAKKINDA KISA BİLGİ

http://img521.imageshack.us/img521/3765/genelbilginh2.th.jpg (http://img521.imageshack.us/my.php?image=genelbilginh2.jpg)

Maltepespor asında iyi bir takım. Fakat kadro yetersizliği yaşıyor. Ayrıca personel kadrosu da o kadar iyi değil. Örneğin takıma ilk gittiğim zaman takımın baş antrenörü bile yoktu. Baş antrenör arayışlarımdan sona bana en çok uyan baş antrenörle anlaştım. Ayrıca takımda bir de sağ açık eksikti. Maltepespor bana 14.000YTL transfer bütçesi ayırmıştı. Aslında bununla 2.Lig B Kategorisi için iyi transferler yapabilirdim. Ama bu sene sadece gerekli yerlere gerekli transferler yapıcam. Seneye 2. Lig A Kategorisi'ne çıkarsak işte o zaman gerçek transferleri yapmaya başlayacağım. Öncelikle sizlere kadromu ve personel listemi yolluyorum. Fakat bu personel listesi ilk hali değildir. Sadece baş antrenör eklenmiştir. İşte takım ve personel listesi :

http://img521.imageshack.us/img521/4484/kadroey1.th.jpg (http://img521.imageshack.us/my.php?image=kadroey1.jpg) http://img521.imageshack.us/img521/5960/personeldq5.th.jpg (http://img521.imageshack.us/my.php?image=personeldq5.jpg)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Sanırım bugün bu kadarlık yeter.. :) Hepinize yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Yarın görüşmek üzere...

Emurafu
12.Mayıs.2007, 00:33
Cagri kardes sana bir oyuncu onerecem beles cunku sanirim versiyonunda 7.02 murat doymus bence al

canavar20
12.Mayıs.2007, 00:38
serkan gedik alabilirsin belki beleş takımını bilmiyorum valla ama fener'e almıştım

deniz.91
12.Mayıs.2007, 09:57
peter cavit akmanıda unutma abi

bide skinin ne abi adı çok güzelmiş

mustafa35
12.Mayıs.2007, 10:34
Gerçekten harika gidiyor.

Hugo
12.Mayıs.2007, 10:54
Mehmet Ali Yeral var yaa!...

Şu anda Kartalspor ile TSL'de Tottenham peşinde adamın ama göndermiyorum :D

Başkan gelen teklifleri kabul edecek diye korkuyorum da bir yandan.

Maltepespor da iyi takım ayrıca. Ama een büyük Kartal'ın rakibidir:zuhaha

pes4ever
12.Mayıs.2007, 11:47
guzel gidio

ultraslanerdem
12.Mayıs.2007, 12:30
Maltepespor.Hayırlı uğurlu olsun.Hadi bakalım başarıları bekliyoruz...

Krusty
12.Mayıs.2007, 12:43
guzel gidio
sen de var ya hee bütün kariyerlere aynı şeyi yazmışsın. :) :zuhaha

Aşk-ı Şehir
12.Mayıs.2007, 13:28
abi inşallah çıkarsın lig a ya ve umarım başarılı olursun

fsavgi
12.Mayıs.2007, 13:48
çok güzel gidiyo...

QaaN-07
12.Mayıs.2007, 15:11
Hayırlısı olsun hiçbirimizin aklına Maltepe gelmemişti:)
Umarım başarılı bir kariyer olur.

Varonil
12.Mayıs.2007, 15:34
Hayirli olsun Cagri Abi dilegimiz Maltepesporu sirasi ile Lig A,Super Lige cikarman.

the_imam912
12.Mayıs.2007, 16:16
Maltepespor hayırlı olsun Çağrı abi.Bak Serkan Gedik'in kontratı bitiyor süper golcü al onu.

canavar20
12.Mayıs.2007, 16:19
Maltepespor hayırlı olsun Çağrı abi.Bak Serkan Gedik'in kontratı bitiyor süper golcü al onu.

evet mutlaka al abi zaten baştada önermiştim:)

Noz
12.Mayıs.2007, 18:24
hızır ayazı biliyorum maltepede fena golcü değil 2. lig için... başarılar :)

pes4ever
12.Mayıs.2007, 19:22
sen de var ya hee bütün kariyerlere aynı şeyi yazmışsın. :) :zuhaha

ne yapıım yzck baska bı sey yokkı.konu dagılmasın dıye:D :zuhaha

Bursaspor
12.Mayıs.2007, 19:23
Çağrı bu skin'in adı ne acaba çok güzel duruyor da...

Hugo
12.Mayıs.2007, 19:50
Çağrı bu skin'in adı ne acaba çok güzel duruyor da...

Sleek FM Skin olması lazım ;;)

akgulfb
12.Mayıs.2007, 21:16
yok sleek fm skine benziyor fakat onun bir baska versiyonu galiba.Cagri gelince kendisi soyler insallah ben de cok begendim. Bu arada bu konu sabitlenmesin . Cunku sabitlenince Cagri nin kariyerlerinde hep bir problem oluyor ve devam edemiyor.Biraz ugur yapalim :D:D

mc_eagle
12.Mayıs.2007, 21:30
çok iyi gidiyo devamını bekliyorum

cefgu
12.Mayıs.2007, 21:56
eğer yazarsa görürüz konuda bir günde eğer ki çağrı'nın kini saymassak 115 tane mesaj atılmış.Oluruz.zor görünüyor.

deniz.91
12.Mayıs.2007, 22:41
Sleek FM Skin olması lazım ;;)

o değil onu ben kullanıyom ama böle değil:)

mustafa35
13.Mayıs.2007, 10:11
o değil onu ben kullanıyom ama böle değil:)
Başka versiyonları olabilir.

tombul taho
13.Mayıs.2007, 11:12
arkadaşlar kullandığım temanın adı "Black Aura"'dır. Ayrıca üstünde de ben biraz oynama yaptım. Temayı yapanın izni olmadan yayınlayamayacağım için şuanda bu temayı sizlere gönderemiyorum. Ayrıca hikayeye şuanda devam ediyorum. Dün özel işlerim sebebiyle hikayeye devam edemedim kusura bakmayın. Hikaye devam ediyor. Bu sefer bişey olmicak ;)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
5.Bölüm : İlk Antrenman

Şuan yönettiğim ilk kulüp olan Maltepespor'da çok mutluydum. Hem evim yakındı :) hem de 2. Lig B Kategorisi'nde olan bir takımdı. Tam bir kariyer fırsatıydı benim için. Kadrosu da o kadar geniş çaplı değildi işin aslını söylemek gerekirse. Fakat gözüme kadroda yıldız olabilecek bir kaç oyuncu çarpmadı değil açıkçası. Osman Yeşilmeşe, Alican Tez (Antalyaspor'dan kirada), Hizir Ayaz ve Mehmet Ali Yeral ilk bakışta gördüğüm ve kendini farkettirebilen futbolculardı.

İlk antrenmanda pek antrenman yaptırdığım söylenemez. Çünkü bana göre ilk antrenmanda hemen öyle işe koyunulmamalıdır. Oyuncularla tanışıp kaynaşılmalı, tüm sezondan beklentileriniz, onlardan neler istediğiniz anlatılmalıdır. Unutmayacağınız en önemli şey ise onların iyi gününde de kötü gününde de her zaman yanlarında olacağınız görüşünü benimsetmenizdir. Ancak bu şekilde bir takım takım olma vasfını kazanabilir bence.

İlk antrenmanda bu konuşmaları yaptıktan sonra takımda eksik olan mevkileri çıkardım. Öncelikle sağlam bir kaleci, iki tane stoper ve bir sağ açık almak gerekiyordu. Eğer transfer bütçesinden para kalırsa bir de sağ açık bölgesine bir adam daha almak istiyordum. Çünkü tek adamla tüm sezon geçiremem :) Aslında böyle durumlar için José Mourinho'dan öğrendiğim rotasyon var ama bu kadronuz genişse geçerli bişey.

Ayrıca kimlerle hazırlık maçı oynayacağımız da kesinleşmişti.

http://img129.imageshack.us/img129/1525/hazirlikkampisi0.jpg

Kulüpten çıktım ve derhal oyuncu avına bizzat kendim gittim. Tüm Türkiye'yi karış karış inceledim. Sağlam oyuncular buldum ama tabii ki hepsiyle anlaşamadım.

6.Bölüm : Transfer Listesi
ÇOK YAKINDA!!!
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ayrıca bir sürpriz : Büyük destek gören bir türk takımı bizi destekleyen kulüp olarak görmek istedi. Ve biz de kabul ettik. Peki acaba bu hangi takım ????

deniz.91
13.Mayıs.2007, 12:12
yine çok güzel yazmışın çağrı abi tebrik ederim trasferlerini merakla beliyorum

Varonil
13.Mayıs.2007, 12:15
Türkiyeyi karış karış inceledıysen yenı yetnekler keşfetmişsindir Çağrı Abi transferleri merakla beklıyorum,çok güzel gidiyor

mustafa35
13.Mayıs.2007, 12:16
Bekliyorum heyecanla.

cefgu
13.Mayıs.2007, 12:37
çok güzel gidiyorsun

goosfraba
13.Mayıs.2007, 13:17
Transferleri merak ettim şimdi kimlerle anlaştı kimlerle anlaşamadı:D

pes4ever
13.Mayıs.2007, 14:55
bnce fenerdir o klup:)

QaaN-07
13.Mayıs.2007, 15:01
Heyecanlandım birden :D

Varonil
13.Mayıs.2007, 15:48
Destekleyen klub Galatasaray olduysa iyi olur.Ordaki gençler falan

QaaN-07
13.Mayıs.2007, 15:50
Hadi Çağrı abi ya merak ettik :D

RaSenGan
14.Mayıs.2007, 16:09
evet bekliyoruz.

tombul taho
14.Mayıs.2007, 19:11
Ana Kulüp Desteği

Transfer bütçemiz kısıtlı olduğundan dolayı daha çok free olan oyunculara bakıyordum. Fakat başkanımızın istersen bir tane ana kulüp desteği albiliriz demesiyle ben de hemen ana kulüp araştırmaları da başladı. Ana kulüp aradığımız haberini federasyon aracılığıyla büyük kulüplere bildirdik. Bir hafta sonra da karşımıza üç tane takım çıktı.

BEŞİKTAŞ
FENERBAHÇE
GALATASARAY

Bu 3 büyük kulübün bizimle temasta olduğunu duyunca gerçekten çok sevinmiştim. Fakat üçü arasında karar vermek inanılmaz zordu. Daha doğrusu benim için ikisi arasında karar vermek zor oldu. Çünkü Beşiktaş'ın alt yapısının methini o kadar çok duymamıştım. Galatasaray'ın alt yapısı zaten çok iyiydi. Fenerbahçe de bütçeyi çok sağlam tutuyordu. Kısacası Galatasaray ve Fenerbahçe arasında kararsız kaldım ve bu konu için başkanımın kapısını çaldım :

Tık tık tık.... (Kapı çalınıyor) :)
Başkan : Buyrun
Ben : Başkanım merhaba. Girebilirmiyim ?
Başkan : Tabii Çağrı. Buyur gel. Bir problem mi var ?
Ben : Başkanım olanlardan haberiniz vardır. Ana kulüp desteği için sizin de görüşlerinizi almam lazım.
Başkan : Çağrı sana bu iş için tam yetki veriyorum. İstediğini yapabilirsin. Yapacağın şeyin takımın yararına olacağını biliyorum çünkü.
Ben (Ayağa kalkıp başkanın elini sıkarak) : Teşekkürler Başkanım. Sizin güveninizi boşa çıkarmayacağım.

Başkanın odasından çıkınca araştırmaya koyuldum. Eğer finansı düzeltmek istiyorsam kesinlikle Fenerbahçe'yi seçmem gerekiyordu. Ama eğer kadroyu yani kısaca takımı düşünüyorsam Galatasaray'ı seçmem gerekiyordu. Ve ben bu sene A Kategorisi'ne çıkmak istediğim için GALATASARAY'ı seçtim.

Basın bu haberi aldı ve alınca hemen dedikodular yayılmaya başladı tabii.. Fakat bu konu hakkında hiçbir zaman konuşmadım. Çünkü insanlara hesap vermek zorunda değildim. Sadece başkanıma hesap vermek zorundaydım. Zaten onun da bu konu hakkında fikrini almıştım. Bundan sonrası tamamen beni, takımımı ve başkanı ilgilendiriyordu. Gerisi yalandı kısaca.

Ana kulüp desteği işini hallettikten sonra. Transfere daha fazla önem vermeye başladım. Kısa listemi belirlemeye başlamıştım. Hatta çoğu izlediğim oyuncunun kulüpleriyle bile anlaşmıştım. Bunlar arasında Deniz Baykara ve Yasin Karaça gibi oyuncuların kulüpleri de vardı. Fakat bu oyuncular düşük bir ligde oynamak istemedikleri için kulübe gelmek istemediklerini fakat kulübün durumuna göre ilerleyen dönemlerde bunu düşüneceklerini söylediler.

Takımımın öncelikle olarak bir kaleciye ve bir ön liberoya ihtiyacı olduğunu söylemiştim. Bu eksikliği iki iyi transferle gidermiştim. Bunlardan ilki kaleye Serkan Boyar'ı koymak, ikincisi de yılların deneyimi Kemalettin Şentürk'ü transfer etmek oldu. İkisinin de özellikleri aşağıda bulunmaktadır. İsteyen arkadaşlar bakabilirler. Tabii bu sırada antrenmanlar ve hazırlık maçları devam etti.

http://img524.imageshack.us/img524/854/serkanboyaryy1.th.jpg (http://img524.imageshack.us/my.php?image=serkanboyaryy1.jpg) http://img524.imageshack.us/img524/6916/kemalettinsenturkel4.th.jpg (http://img524.imageshack.us/my.php?image=kemalettinsenturkel4.jpg)

Hazırlık Maçları ve Kampın Genel Durumu
ÇOK YAKINDA!!!

Wesley Sneijder
14.Mayıs.2007, 19:14
Vay. Mükemmel. Bence finansı düzeltmeliydin. ;)

canavar20
14.Mayıs.2007, 19:22
gs'yi seçmen daha güzel malesef onların altyapısı daha iyi:)

deniz.91
14.Mayıs.2007, 19:25
bence gsyi seçmekle iyi yaptın cağrı abi

goosfraba
14.Mayıs.2007, 19:28
Galatasaray yerinde bir seçim olmuş Çağrı Abi.Alt yapı mükemmel çünkü.Aslında Bjk'nin de öyle de GS alt yapısı Türkiye 'de 1. konumda..

mustafa35
14.Mayıs.2007, 19:40
Galatasarayı seçtiğin bence de güzel olmuş.

cefgu
14.Mayıs.2007, 19:41
Doğru karar verceğini biliyordum.Çağrı Abi.

the_imam912
14.Mayıs.2007, 21:23
Gs doğru karar bence.

goosfraba
14.Mayıs.2007, 21:53
Devamı ne zaman Çağrı Abi?

nekop
14.Mayıs.2007, 23:13
Çağrı abi yerinde olsam 3'ünüde alırdım destek kulüp olarak...

pes4ever
14.Mayıs.2007, 23:41
bı fb lı olarak bncede ıı olmus gs yı secmen.once takım duzelsın sonra para gelır zaten.basarılar

tombul taho
15.Mayıs.2007, 00:05
Çağrı abi yerinde olsam 3'ünüde alırdım destek kulüp olarak...

Üçünü almayı aslında ben de isterdim ama kulüp sadece bir tanesine sıcak bakıyordu. İkincisine pek olumlu bakmıyordu. O yüzden Galatasaray'ı seçtim. Aslında GS ve FB'yi seçecektim. Hem maddi yönden hemde kadro yönünden biraz olsun rahatlamak için ama olmadı.

Arkadaşlar devamı hemen hemen her gün yayınlanacak. Her gün bir ya da iki parça yayınlamayı düşünüyorum. Öğlene kadar dersanem oluyor. Öğleden sonra biraz soru çözümü falan derken akşam 5e kadar ki zaman bende full dolu. Yani anca bir ölüm yazabiliyorum. İki bölüm yazmaya da çalışırım ama elimden geldiğince. Az ama öz gidecez. Bu sefer ben de istiyorum kariyerin uzun sürmesini her seferinde bir aksilik çıktı kafamdaki planları uygulayamadım. Umarım bu sefer sorun çıkmaz!

Hepinize güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Ayrıca sizlerden ricam sadece "güzel gidiyor" , "bravo" , "süpersin" , "iyi yapmışsın" gibi yorumlar yerine daha doldurucu yorumlar yapmanız. Böylece hem sohbet seviysi artmış olur hem de biraz daha olsun hikayeyi geliştirmek için yeni fikirler üretebilirim. Çünkü kafamda hikayeyi bitirdikten sonra hepsini yayımlamak var. ;) :o

cefgu
15.Mayıs.2007, 00:12
Çağrı abi yanlız 2 bölüm yaz daha iyi 1 ölüm yazma tırsıyorum.

tombul taho
15.Mayıs.2007, 00:16
Çağrı abi yanlız 2 bölüm yaz daha iyi 1 ölüm yazma tırsıyorum.

:) neden tırsıyosun ???? :D

nekop
15.Mayıs.2007, 00:23
3'ünüde alsaydın mali açıdan baya rahatlardın ama izin vermediklerine göre en iyi terçihi yapmışsın...

goosfraba
15.Mayıs.2007, 00:25
Uzun geliyor.Ondan mı tırsıyorsun:D

QaaN-07
15.Mayıs.2007, 14:58
Abi hazırlık maçlarını ne zaman oynayacaksın?

Aşk-ı Şehir
15.Mayıs.2007, 16:43
güzel gidiyor abi kemalettin ve serkan transferleri süper olmuş GS'den fevziyide alabilirdin kaleye kiralık olarak mehmet güven,oğuz ve mehmet düzü şiddetle öneririm...

Hugo
15.Mayıs.2007, 17:05
Galatasaray çok iyi olmuş.

İlk sezonda Kartaslpor ile pilot kulüp olmuştum Cimbom'a.

Mehmet Düz ' ü gönderdiler ve birkaç maç hat-trick yaptı:)

Birinci Lige çıkınca Mehmet, Mülayim, Çağrı üçlüsüyle coştuk :D

pes4ever
15.Mayıs.2007, 18:15
zaten kiralik olayi kurtarir ozelllikler bulabilirsen yasli kurtlari bul o adamlar bazen ise yario

LaKe
15.Mayıs.2007, 19:15
Çağrı Abi, oturduğum yerin takımını almışsın. :) Maltepespor'la iyi işler başarırsın inşallah. :)

a.arıcı-11
15.Mayıs.2007, 19:59
gs den kiralık oyuncu alımını bol tut böylece kadronda genişler ama bence ilk olarak cem sultanı iste

Wesley Sneijder
15.Mayıs.2007, 21:43
Vermezler bence.

cefgu
16.Mayıs.2007, 10:48
oraya 1 ölüm yazmış.Demek ki 1 kişi öldürüşmüş.Bu yüzden tırsıyordum.Ben yataş markalı yorganımın altına gireyim.:)

deniz.91
16.Mayıs.2007, 22:27
çağrı abi biraz hızlansak bi mahsuru yoksa:)

Varonil
17.Mayıs.2007, 10:47
Sanmıyorum Cem Sultanı kiralık yollayacaklarını..

tombul taho
17.Mayıs.2007, 13:43
çağrı abi biraz hızlansak bi mahsuru yoksa:)

Bu aralar TSI Career Fun Club ile uğraştığım için pek oynayacak fırsatım olmadı fakat en yakın zamanda kariyere kaldığım yerden devam edeceğim. Mesela bugün ;)

Jenks
17.Mayıs.2007, 17:03
Bende bir Maltepe'li olarak kariyerini ilgi ile takip edeceğim başarılar..

QaaN-07
17.Mayıs.2007, 18:06
Kariyer isterük :D

mustafa35
17.Mayıs.2007, 18:08
Çağrı abi bizler için kariyerini 1-2 gün feda etti.

Fena mı oldu?

omer_can_gs
18.Mayıs.2007, 23:10
Çağrı abi çok iyi gidiyorsun.Gerçekten müthiş bir kariyer.Biraz durakladın heyecanla bekliyorum devamını inşallah bir aksilik çıkmaz.Teşke Şekersporu seçseydin...

drk23
22.Mayıs.2007, 15:49
çagrı abi 4 gun oldu yaa çok merak ediyorum nolcanı 1-2 ipucu wersen
:D

tombul taho
22.Mayıs.2007, 20:21
Merhaba arkadaşlar;
Gerçekten bana kariyere başlamak yaramıyor. Yani çok enteresan. Fakat inat değil mi bitirmeyeceğim bu kariyeri. Fakat işin ucunda sağlık olunca biraz olsun ara vermek zorunda kalıyorsunuz.

Çok önemli sağlık sorunları nedeniyle yaklaşık 4-5 gün ya da düz hesap biz şunu 1 hafta yapalım kariyere devam edemeyebilirim. Fakat bu kariyer bitmeyecek haberiniz olsun. Devam edeceğim. İnat ettim çünkü. Her seferinde bişeyler oluyo. Bana kariyer yazmak yaramıyor herhalde. Fakat bu kariyere devam edeceğim demin de söylediğim gibi. 1 hafta sonra görüşmek üzere...

Saygılarımla;
Çağrı Zorkol

El Barto
22.Mayıs.2007, 20:22
Geçmiş olsun Çağrı.

BlackEagle19o3
22.Mayıs.2007, 21:42
geçmiş olsun acil şifalar

deniz.91
22.Mayıs.2007, 22:08
geçmiş olsun çağrı abi bekliyoruz...

omer_can_gs
22.Mayıs.2007, 22:34
Merhaba arkadaşlar;
Gerçekten bana kariyere başlamak yaramıyor. Yani çok enteresan. Fakat inat değil mi bitirmeyeceğim bu kariyeri. Fakat işin ucunda sağlık olunca biraz olsun ara vermek zorunda kalıyorsunuz.

Çok önemli sağlık sorunları nedeniyle yaklaşık 4-5 gün ya da düz hesap biz şunu 1 hafta yapalım kariyere devam edemeyebilirim. Fakat bu kariyer bitmeyecek haberiniz olsun. Devam edeceğim. İnat ettim çünkü. Her seferinde bişeyler oluyo. Bana kariyer yazmak yaramıyor herhalde. Fakat bu kariyere devam edeceğim demin de söylediğim gibi. 1 hafta sonra görüşmek üzere...

Saygılarımla;
Çağrı Zorkol

Geçmiş olsun Çağrı abi nazar deyiyor valla inşallah biran önce sahalara dönersin=t

canavar20
22.Mayıs.2007, 23:02
geçmiş olsun:)

mustafa35
22.Mayıs.2007, 23:02
Geçmiş olsun.

JunkChorn
22.Mayıs.2007, 23:03
Geçmiş olsun umarım devamı gelir.

sosyopat
23.Mayıs.2007, 13:06
gecmiş olsun çağrı sende büyü var baba başka sitelerden yapiyorlar bence neyse umarım en kısa zamanda sahalara dönmen dileğiyle...

emre24
23.Mayıs.2007, 15:02
Cagri abiciim ERZINCAN SPOR...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ayrica Gecmis olsun

drk23
23.Mayıs.2007, 19:28
çağrı abi geçmiş olsun menajerin iğneyle çık falan derse sakın iğne yaptırma yoksa sakatlık süresi uzuyo=t

pes4ever
24.Mayıs.2007, 18:28
eet uzun sureli saglik durumu daha onemli:D

tombul taho
24.Mayıs.2007, 20:28
Söylediğim ve söz verdiğim gibi hikayenin devamını yazmaya başlıyorum arkadaşlar. Bu süre zarfında sabrınızdan ve yorumlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim. Kariyerin devamı alt tarafta bulunmaktadır.

Saygılarımla;
Çağrı Zorkol

Hazırlık Kampı
Aslında zorlu bir hazırlık kampı geçirmişti takımım. Çünkü kondisyon depolatmak istedim takıma fakat hazırlık maçlarıyla birlikte çok geldiği için yorgunluklar ve sakatlıklar oldu. O yüzden bazı hazırlık maçlarını iptal ettik ve sadece 4 maç yapabildik. Ama bunlar da gerçekten bizler için zor maçlar oldu. Çünkü rakiplerimiz iyi rakiplerdi. Hazırlık kampı süresince yaptığımız dostluk maçları aşağıda yer almaktadır :

http://img25.imagevenue.com/loc1124/th_22708_kamp_122_1124lo.JPG

Oynadığımız maçlarda çok gol yediğimiz fakat attığımız da görülüyor. İlk bakışta savunmamın kötü ofansımın ise iyi olduğu görülüyor. Fakat sorunumuz alan savunması değil. Sorunumuz defans adamlarımın teke teklerde yeterli performansı ortaya koyamamaları. Bu konuda çeşitli araştırmalar yaptım. Yani bu bölgeyi düzeltmek amacıyla transfer çalışmalarına giriştim. Fakat istediğim oyuncuları bir türlü alamadım. Kulüplerini ikna etmeme rağmen henüz oyuncuları ikna edebilmiş değilim o yüzden hala araştırıyorum. En sonunda istediğm gibi defans oyuncuları bulabileceğime inanıyorum. :)

Hazırlık kampı bittikten sonra Maltepe'ye döndüğümüzde İstanbul'da sıcak bir hava vardı. Oyuncularımın pestilini çıkartıyordum antrenmanlarda fakat bu kondisyonları için gerekliydi. Ayrıca yeni gelen transferlerle de herhangi bir sorun yaşanmamıştı. Fakat çalışmalarımız hala devam ediyordu. Maltepespor'u eğer zirveye oynatacaksak mutlaka ve mutlaka iyi transferler yapmamız gerekiyordu.

Aslında tüm basının gözü de Maltepespor'daydı. Çünkü sonuçta ülkemizde en iyi alt yapıya sahip olan Galatasaray'a bağlı bir kulüp olmuştuk. Olmasına olmuştuk ama henüz bir faydasını göremedik. Galatasaray şu ana kadar oyuncu falan yollamadı. :) Bizim kiralama taleplerimizi hep kabul ettiler fakat bu sefer de oyuncular kabul etmedi. Örneğin kadro dışı kalan ve yaşı itibariyle de şu anda takımda düşünülmeyen Ergün Penbe adlı futbolcuya teklif götürürdüğümüzde kendisinin kulüpte kalmak istediğini açıklaması beni biraz şaşırttı. Ama kendi bilir tabii ki... :) O kaybeder! :p

Galatasaray'ın faydasını gördüğüm tek yer maddi anlamda oldu. Bu nasıl oldu ben de anlamadım. Yani kendileri mali kriz içinde olmalarına rağmen bize özel bütçe ayırdılar ve bu bizi bayaa rahatlattı. Onlar olmasaydı azı transferleri gerçekleştiremezdik zaten.

Şimdilik aldığım oyuncuların listesini buraya yazıyorum :
- Serkan Boyar (Kaleci) 2.000 YTL
- Kemalettin Şentürk (Ön Libero) Bedava
- Ercüment Gökçeler (Sağ Açık) Bedava
- Cem Yener (Sağ Açık) Bedava

Eğer önerebileceğiniz özellikle de savunma oyuncuları varsa lütfen buraya yazın. Fakat sadece oyuncunun adını soyadını yazmayın. :) Mümkünse önemli özelliklerini, yaşını, nerede oynadığını kısacası oyuncu hakkında kısa bir bilgiyi burada bizlerle paylaşırsanız hem Maltepespor'un savunma hatta açısından ( :D ) hem de okuyan arkadaşlar küçük kulüplerin başındaysa ve onlar da sıkıntı çekiyorlarsa onlara yardım etme açısından da iyi olur.

İddaa Lig B Başlıyor!!! Maltepe, Zeytinburnu'yla kendi evinde oynuyor!
ÇOK YAKINDA!!!

QaaN-07
24.Mayıs.2007, 20:35
Çok güzel gidiyor benim sana önereceğim oyuncular Murat Doymuş ve Cem Beceren..İkisi de serbesttir,ayrıca Ankaraspor'dan Ediz Bahtiyaroğlu'na da kiralama teklifi yapmayı unutma.

tombul taho
24.Mayıs.2007, 20:50
Çok güzel gidiyor benim sana önereceğim oyuncular Murat Doymuş ve Cem Beceren..İkisi de serbesttir,ayrıca Ankaraspor'dan Ediz Bahtiyaroğlu'na da kiralama teklifi yapmayı unutma.

Tavsiyelerin için teşekkür ederim Kaan. Fakat söylediğin futbolcuların hepsi kapılmış :(

nekop
24.Mayıs.2007, 20:54
Suat Kan'ı al hava toplarında çok başarılı...Ayrıca ortasahada adama ihtiyaç varsa Kenan Durmuşoğlunu al yaşı baya var ama çok faydalı oluyor...

Varonil
24.Mayıs.2007, 20:56
Hazırlık Kampı güzel geçmiş,

QaaN-07
24.Mayıs.2007, 20:56
Abi GS'deki DC oyuncularına kiralama teklifi yapsan
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
İlhan Demirci var bir de
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Abi bir de Yasin Çakmak var Ç.Rizespor'da çok yetenekli bir oyuncu.Onu kiralamaya çalış.

Varonil
24.Mayıs.2007, 21:01
Çağrı Abi paran yeterse Ahmet Yıldırım'ı alabilirsin..Mehmet Türkmehmet,Ali Eren Beşerler (Sivas),Murat Selvi... Şimdilik bunlar geliyor aklıma:cool:;;)

akgulfb
24.Mayıs.2007, 21:37
hollanda da ....... telstar adli bir takimda oynayan ilhan demirci adli bir DC var. Tek handikapi genc olmasi fakat ilhanin biraz ustune dusersen turkiye nin 3-5 sene icerisinde sayili defanslarindan biri olur. Ben oyunu ilk aldigimda sekerspor olmustum ve ilhan i almistim. 2 sezon sonra fb,gs,bjk ve ts pesıne dusmuslerdı. Ben satmamıstım bırkac hafta sonra adamın dız bagları koptu ve 8ay sakatlandı :D ( dipnot olarak yazayım dedim):D

NisRoc
25.Mayıs.2007, 05:32
Aynen.. Bende Şekerspor'a almıştım Ilhan'ı.. Tam aradığın adamdır.. 1'e 1'de mükemmel!

deniz.91
25.Mayıs.2007, 09:42
ilhan demirciyi al derim çağrı abi kafa ve markaj 18 civarı,top kapma 15 falan
oftaşdan giray kaçarı kkiralamaya çalış kafa ve markaj 15 civarı trop kapma 17

cemix
25.Mayıs.2007, 10:54
dc olarak gs den erkan ferin i kiralamaya çalış ayrıca oyun kurucu olarak sergeni alsan hiçde fena olmaz hani:D

_Api_
25.Mayıs.2007, 11:24
Kariyerini takip edecegim gercekten güzel olacaga benziyor. Benim sana önerecegim futbolcu işine yarayabilir ama tam olarak emin degilim cünkü ben onu biraz gec farkettim. Ufuk Gündogdu Usaksporda oynuyor. Ben 2. sezonumun sonunda serbest kalınca farkederek almısdım. Bir bak istersen belki fiyatı uygundur.

crazy_boy_safak
25.Mayıs.2007, 17:18
hakkatten süper bir kariyer olacak

mustafa35
25.Mayıs.2007, 17:23
Çok güzel gidiyor Çağrı abi. Bekliyoruz.

Wesley Sneijder
25.Mayıs.2007, 18:53
Bu kariyer de bitmesin. :(

omer_can_gs
25.Mayıs.2007, 21:13
Çağrı abi sana önerebileceğim ucuz ve iyi defanslar:

İlhan Demirci
Servet Çetin
Ufukhan Bayraktar
Tayfun Cora

the_imam912
25.Mayıs.2007, 21:34
Hadi bakalım güzel gidiyor.

uA-Ogeday
25.Mayıs.2007, 22:41
Muhteşem bir kariyer olacağa benziyor,lig maçlarını sabırsızlıkla bekliyorum

BlackEagle19o3
25.Mayıs.2007, 22:54
ben de sabırsızlıkla bekliyorum ali turan,erkan ferin,ibrahim kaş,uğur uçar,ufukhan bayraktar bunlar da tavsiye edebileceğim oyuncular

Emmanuel
25.Mayıs.2007, 23:21
yalçın ayhan, senol yavas, ilhan demirci, ufukhan bayraktar =ucuz ve kaliteli;)

Sirius Black
27.Mayıs.2007, 19:33
Devamını merakla bekliyouz...

Varonil
28.Mayıs.2007, 08:26
Devamını bekliyorum Çağrı Abi..

Nocna Mora
28.Mayıs.2007, 23:24
Herkes Ilhan Demirci"yi onermis buyuk ihtimal Cagri abi alacaktir

SiNcE1973
29.Mayıs.2007, 15:33
kariyer süper gidiyo gerçekten...

dc olarak ilhan demirci -aydın yıldırım- cihat arslan ı öneririm...
ilhan demirciyi tanırsın büyük ihtimal(18 yaşında)
aydın yıldırım eskişehirsporda oynuyo bence başaılı bi oyuncu işini görür
ama cihat arslan bence süper.hava toplarında çok etkili 1.90 boyunda tam bi markajcı.tek kötü yanı yaşı:36 ama tecrübeli topçu işine yarar şiddetle tavsie ederim
başarılar

Wesley Sneijder
29.Mayıs.2007, 19:33
Hala maçlar gelmedi.

nekop
29.Mayıs.2007, 23:36
Çağrı abi biraz hız hatta baya bir hız lütfen bu gidişle ilk sezonun bitişi 100.000 mesaj falan alıcak.:D

deniz.91
29.Mayıs.2007, 23:43
evet çağrı abi çok yavaş ilerliyoz

Varonil
03.Haziran.2007, 11:56
Devamını bekliyorum Çağrı Abi.Bitmesin bu kariyer de:(

the_imam912
03.Haziran.2007, 11:59
Evet çok güzel gidiyor kariyerin :).

QaaN-07
03.Haziran.2007, 16:38
Nasil guzel gidiyor imam kardes cagri abi daha maclari koymadi

uAburak89
03.Haziran.2007, 16:40
Çağrı sen başka kariyerlere yazacağına, kendi kariyerine baksana arkadaşım.. Ayıp senin bu yaptığın, düştün gözümden.. :p

Flawless Victory
03.Haziran.2007, 16:44
Yahu adamın işi var belki, niye zorluyorsunuz? :p

tombul taho
03.Haziran.2007, 16:50
Çağrı sen başka kariyerlere yazacağına, kendi kariyerine baksana arkadaşım.. Ayıp senin bu yaptığın, düştün gözümden.. :p

Arkadaşlar kariyerimi doğru düzgün takip etseydiniz açıklamalarımı okusadınız böyle yorumlar yapmazdınız. Ayrıca bence düzgün yorumlar yapın sizin bana hesap sormaya bir hakkınız yok. Ben gereken açıklamayı zaten yapmışım. Kariyeri düzgün takip eden arkadaşlar bilirler...

Saygılarımla,
Çağrı Zorkol

uAburak89
03.Haziran.2007, 16:52
Yav ben takılmıştım sadece.. :( Çağrı harbiden yanlış mı anladın beni yav.. :( Ben biliyorum neden yazamadığını zaten..

Flawless Victory
03.Haziran.2007, 16:56
Tamam uzatmayın ya arkadaşlar, kariyere devam... Ortam gerilmesin...

uAburak89
03.Haziran.2007, 16:56
Yok yav ne gerilcek, ufak bir yanlış anlama oldu galiba.. :) Ben makara olsun diye yazmıştım, neden hesap sorayım..

Wesley Sneijder
04.Haziran.2007, 20:56
Oyunda yardımcı antrenör olarak da başlama olsaydı keşke.

Sekopej
04.Haziran.2007, 22:48
Çağrı'nın isteğiyle özel sebeplerinden dolayı konu kapatılmıştır. İlerleyen günlerde Çağrı devam etmek istediğinde konu tekrar açılacaktır.