PDA

View Full Version : Basketbol Ligi (Haberler)

CeNTeR_TR
14.Ağustos.2006, 20:51
Fenerbahçe Ülker - OYAK Renault
Darüşşafaka - Antalya Büyükşehir Belediyesi
TTNET Beykoz - Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi
Galatasaray Cafe Crown - Bandırma Banvitspor
Türk Telekom - Beşiktaş Cola Turka
Antalya Kepez Belediyesi - Efes Pilsen
Mersin Büyükşehir Belediyesi - Alpella
Pınar Kaşıyaka - Casa TED Ankara Kolejliler

2. Hafta:

Beşiktaş Cola Turka - Pınar Karşıyaka
Alpella - Darüşşafaka
Efes Pilsen - Fenerbahçe Ülker
Casa TED Ankara Kolejliler - Mersin Büyükşehir Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi - Galatasaray Cafe Crown
OYAK Renault - TTNET Beykoz
Bandırma Banvitspor - Antalya Kepez Belediyesi
Mulu Akü Selçuk Üniversitesi - Türk Telekom

3. Hafta:

Fenerbahçe Ülker - Bandırma Banvitspor
Darüşşafaka - Casa TED Ankara Kolejliler
TTNET Beykoz - Efes Pilsen
Galatasaray Cafe Crown - Alpella
Türk Telekom - OYAK Renault
Antalya Kepez Belediyesi - Antalya Büyükşehir Belediyesi
Mersin Büyükşehir Belediyesi - Pınar Karşıyaka
Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi - Beşiktaş Cola Turka

4. Hafta:

Beşiktaş Cola Turka - Mersin Büyükşehir Belediyesi
Alpella - Antalya Kepez Belediyesi
Efes Pilsen - Türk Telekom
Casa TED Ankara Kolejliler - Galatasaray Cafe Crown
Antalya Büyükşehir Belediyesi - Fenerbahçe Ülker
OYAK Renault - Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi
Bandırma Banvitspor - TTNET Beykoz
Pınar Karşıyaka - Darüşşafaka

5. Hafta:

Fenerbahçe Ülker - Alpella
Darüşşafaka - Mersin Büyükşehir Belediyesi
TTNET Beykoz - Antalya Büyükşehir Belediyesi
Galatasaray Cafe Crown - Pınar Karşıyaka
Türk Telekom - Bandırma Banvitspor
Antalya Kepez Belediyesi - Casa TED Ankara Kolejliler
OYAK Renault - Beşiktaş Cola Turka
Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi - Efes Pilsen

6. Hafta:

Beşiktaş Cola Turka - Darüşşafaka
Alpella - TTNET Beykoz
Efes Pilsen - OYAK Renault
Casa TED Ankara Kolejliler - Fenerbahçe Ülker
Antalya Büyükşehir Belediyesi - Türk Telekom
Mersin Büyükşehir Belediyesi - Galatasaray Cafe Crown
Bandırma Banvitspor - Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi
Pınar Karşıyaka - Antalya Kepez Belediyesi

7. Hafta:

Fenerbahçe Ülker - Pınar Karşıyaka
Efes Pilsen - Beşiktaş Cola Turka
TTNET Beykoz - Casa TED Ankara Kolejliler
Galatasaray Cafe Crown - Darüşşafaka
Türk Telekom - Alpella
Antalya Kepez Belediyesi - Mersin Büyükşehir Belediyesi
OYAK Renault - Bandırma Banvitspor
Mulu Akü Selçuk Üniversitesi - Antalya Büyükşehir Belediyesi

8. Hafta:

Beşiktaş Cola Turka - Galatasaray Cafe Crown
Alpella - Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi
Darüşşafaka - Antalya Kepez Belediyesi
Casa TED Ankara Kolejliler - Türk Telekom
Antalya Büyükşehir Belediyesi - OYAK Renault
Mersin Büyükşehir Belediyesi - Fenerbahçe Ülker
Bandırma Banvitspor - Efes Pilsen
Pınar Karşıyaka - TTNET Beykoz

9. Hafta:

Fenerbahçe Ülker - Darüşşafaka
Efes Pilsen - Antalya Büyükşehir Belediyesi
TTNET Beykoz - Mersin Büyükşehir Belediyesi
Türk Telekom - Pınar Karşıyaka
Antalya Kepez Belediyesi - Gatasaray Cafe Crown
OYAK Renault - Alpella
Bandırma Banvitspor - Beşiktaş Cola Turka
Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi - Casa TED Ankara Kolejliler

10. Hafta:

Beşiktaş Cola Turka - Antalya Kepez Belediyesi
Alpella - Efes Pilsen
Darüşşafaka - TTNET Beykoz
Galatasaray Cafe Crown - Fenerbahçe Ülker
Casa TED Ankara Kolejliler - OYAK Renault
Antalya Büyükşehir Belediyesi - Bandırma Banvitspor
Mersin Büyükşehir Belediyesi - Türk Telekom
Pınar Karşıyaka - Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi

11. Hafta:

Fenerbahçe Ülker - Antalya Kepez Belediyesi
Efes Pilsen - Casa TED Ankara Kolejliler
TTNET Beykoz - Galatasaray Cafe Crown
Türk Telekom - Darüşşafaka
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Beşiktaş Cola Turka
OYAK Renault - Pınar Karşıyaka
Bandırma Banvitspor - Alpella
Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi - Mersin Büyükşehir Belediyesi

12. Hafta:

Beşiktaş Cola Turka - Fenerbahçe Ülker
Alpella - Antalya Büyükşehir Belediyesi
Darüşşafaka - Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi
Galatasaray Cafe Crown - Türk Telekom
Casa TED Ankara Kolejliler - Bandırma Banvitspor
Antalya Kepez Belediyesi - TTNET Beykoz
Mersin Büyükşehir Belediyesi - OYAK Renault
Pınar Karşıyaka - Efes Pilsen

13. Hafta:

Alpella - Beşiktaş Cola Turka
Efes Pilsen - Mersin Büyükşehir Belediyesi
TTNET Beykoz - Fenerbahçe Ülker
Türk Telekom - Antalya Kepez Belediyesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi - Casa TED Ankara Kolejliler
OYAK Renault - Darüşşafaka
Bandırma Banvitspor - Pınar Karşıyaka
Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi - Galatasaray Cafe Crown

14. Hafta:

Beşiktaş Cola Turka - TTNET Beykoz
Fenerbahçe Ülker - Türk Telekom
Darüşşafaka - Efes Pilsen
Galatasaray Cafe Crown - OYAK Renault
Casa TED Kolejliler - Alpella
Antalya Kepez Belediyesi - Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi
Mersin Büyükşehir Belediyesi - Bandırma Banvitspor
Pınar Karşıyaka - Antalya Büyükşehir Belediyesi

15. Hafta:

Beşiktaş Cola Turka - Casa TED Ankara Kolejliler
Alpella - Pınar Karşıyaka
Efes Pilsen - Galatasaray Cafe Crown
Türk Telekom - TTNET Beykoz
Antalya Büyükşehir Belediyesi - Mersin Büyükşehir Belediyesi
OYAK Renault - Antalya Kepez Belediyesi
Bandırma Banvitspor - Darüşşafaka
Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi - Fenerbahçe Ülker

Universal
15.Ağustos.2006, 20:58
Beko Basketbol Ligi'nin takımlarından Banvitspor'un yeni yabancı oyuncuları ABD'li Chris Hill ve Sloven Smiljan Pavic, Bandırma'ya gelerek takımla ilk idmanına çıktılar.

Her iki oyuncu da yapılan efor testleri ve sağlık kontrollerinin ardından Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu'nda yeni takımlarıyla birlikte ilk idmanlarına çıktılar. Antrenman boyunca çalışma istekleri ve gösterdikleri performansla teknik heyetten tam not alan oyuncular, yaptıkları birbirinden şık hareketlerle de göz doldurdu.

ABD'li oyuncu Chris Hill, antrenman sonrası yapktığı açıklamada, Banvitspor'un gelecekteki hedefleri açısından en uygun takım olduğunu söyleyerek, "Fransa'dan sonra kariyerime devam etmek için Türkiye'yi seçtim. Bunda Türkiye'de sürekli gelişen basketbol kalitesinin ve başarı için basketbola yapılan yatırımların payı büyük. Ülkenin gün geçtikçe önemli aşamalar kaydeden ve güçlü takımlarından olan Banvitspor'un, gelecekteki hedeflerim açısından en uygun kulüp olduğuna karar verdim. Burada elimden gelen katkıyı yaparak Banvitspor'un başarısına ortak olmaya çalışacağım. Bana gösterilen ilgiden ve burada olmaktan mutluyum" diye konuştu.

Sloven oyuncu Smiljan Pavic ise, kariyeri açısından Banvitspor'a gelmekle doğru bir tercih yaptığına inandığını belirterek, "Önümüzdeki sezon Türkiye Ligi'nde ve Avrupa arenasında iddialı hedefleri olan bir takıma geldiğim için mutluyum. En kısa sürede takıma tam uyum sağlayarak benden beklenen katkıyı yapmak istiyorum. Yönetimimizin, takım arkadaşlarımın ve taraftarların gösterdiği ilgiye layık olmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Kariyerim açısından Banvitspor'a gelmekle doğru bir tercih yaptığıma inanıyorum" dedi.

Kısa forvet ve point guard pozisyonlarında oynayabilen ABD'li oyuncu Chris Hill, Fransa 1. Ligi'nde mücadele eden Clermont takımından, Sloven oyuncu Smiljan Pavic ise geçtiğimiz yılın Slovenya şampiyonu Helios Domzale takımından transfer edildi.

16.08.2007

Kaynak : İHA

mustafa35
03.Eylül.2006, 06:29
Şampiyon Beşiktaş Cola Turka

Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD), geçen yıl ölen gazeteci Ersin Uysal'ın anısına düzenlediği 1. TSYD Ersin Uysal Basketbol Turnuvası'nı Beşiktaş Cola Turka kazandı.Akatlar'daki BJK Cola Turka Arena'da oynanan maçta Beşiktaş Cola Turka, Deutsche Bank Skyliners takımını 78-71 yenerek turnuvada birinci oldu.
Turnuvada üçüncülüğü ise Darüşşafaka'yı 81-73 mağlup eden CASA TED Kolejliler elde etti.

drazan11
04.Eylül.2006, 00:01
bu sene kalıte cok arttı telekom efes fener besıktas galatasaray banvıt hatta antalya buyuk yatırım yaptılarçve bu sene cok sevdıgım ısımlerı ızlıcem turkıye lıgındeçınsallah yakındada cok sevdıgım ısımlerle oyarım olmaz demeyın neden olmasın :)

mustafa35
04.Eylül.2006, 20:05
Nicevic: "Rekabeti biliyorum"

Beko Basketbol Ligi'nde yeni sezon öncesi iddialı bir kadro kuran Beşiktaş Cola Turka'nın yeni transferi Hırvat Sandro Nicevic, Türkiye'de Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray takımları arasındaki rekabeti bildiğini söyledi. Nicevic, Beşiktaş Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi'nin Eylül sayısında yer alan röportajında, Beko Basketbol Ligi'ni uzun zamandan beri bildiğini belirterek, ''Burada 'Üç Büyükler'in çekişme halinde olduğunu biliyorum'' dedi.
Birçok dostunun Türkiye'de yıllarca forma giydiğini vurgulayan yeni transfer, ''Türk takımları Avrupa'da mücadele ettiği için onları takip etme şansına sahip oldum. Burada 'Üç Büyükler'in çekişme halinde olduğunu biliyorum. Hatta Efes Pilsen ve Ülkerspor'dan önce onları öğrendim. Beşiktaş'ın da bu anlamda ne kadar büyük bir camia olduğunun uzun yıllardır farkındayım. Türk basketbolunu da kaliteli ve güçlü buluyorum. Zaten milli takımın başarıları ve NBA'de oynayan oyuncular bunun en büyük kanıtı'' şeklinde konuştu.
Beşiktaş Cola Turka'ya transfer olmasının en büyük nedeninin antrenör Ergin Ataman olduğunu kaydeden Nicevic, şunları söyledi:
''Ergin Ataman ile önceden tanışıklığım yoktu. Ancak Avrupa'da yakaladığı başarıları biliyordum. Türkiye'de hedefimiz çok büyük. Ligde şampiyonluğa oynayacağız ve mutlu sona olan inancım çok yüksek. ULEB Cup'ta da öncelikli hedefimiz ilk 8'e girebilmek. Bu bile bizim için önemli bir başarı olacaktır. Bunu yakaladığımız takdirde, hedefimizi final olarak belirleyip çalışmalarımıza bu yönde devam edeceğiz.''

05.09.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : AA

drazan11
05.Eylül.2006, 04:13
tam olarak tanimiyorum ama kaliteli bi oyuncudur insallah besiktasa faydali olur ve ligimizie kalite katar

mustafa35
05.Eylül.2006, 17:50
Fener'e var, Kartal'a yok

Basketbol Federasyonu ile Beşiktaş Cola Turka arasında soğuk rüzgarlar esiyor. Avrupa'nın en büyük kulüplerinden biri olan Maccabi Tel Aviv'in 6 Ekim'deki sezon açılışı maçına davet alan siyah-beyazlılar, TADIM Türkiye Kupası elemelerinin aynı tarihe rastlamasıyla zorda kaldı. 4-5-6 Ekim'de maçların oynanacağı D Grubu'nda yer alan Beşiktaş, 1-2-3 Ekim'de A ve C Grubu maçlarının oynanacağı ilk ayağa kaydırılması için federasyona başvursa da red cevabı aldı. Ancak A Grubu'nda yer alan F.Bahçe'nin, Bosna'daki bir turnuvaya katılması için maçlarının 2. ayağa kaydırılması siyah-beyazlıları isyan ettirdi. "F.BAHÇE KOLLANIYOR"
Şube Sorumlusu Şeref Yalçın, federasyonun tutumu nedeniyle sadece kendilerinin değil Türk basketbolunun da önemli bir prestij kaybına uğradığını belirterek, "Aynı Federasyon, Türkiye'de sadece F.Bahçe'nin yararlanabileceği bir yönetmelik değişikliği ile Damir Mrsic ve Gergana Baranzova'nın yararlanabileceği bir statü yaratılmıştır. Lig başlamadan önce bu taraflı uygulamaları endişe ile izliyoruz" şeklinde konuştu.

06.09.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : Sabah

fenerbahce_1907
06.Eylül.2006, 20:54
Mirsad; ''Sonuna Kadar Fenerbahçe'deyim''

Fenerbahçe-Ülker'in yıldız oyuncusu Mirsad Türkcan'dan hakkında çıkan haberlere sert bir cevap geldi. Son günlerde bazı gazate ve internet sitelerinde gideceği yönünde haberler yapılan Mirsad, bu haberleri yalanlayarak takımda kalacağını açıkladı.

Mirsad Türkcan, Fenerbahçe resmi internet sitesin de bir açıklama yaparak tüm olan bitene son noktayı koydu. Mirsad'ın açıklaması şöyle;

"Dün yayınlanan Sabah ve Takvim Gazeteleri ile bazı internet sitelerinde, Sırbistan'da yayımlanan bir gazete kaynak gösterilerek, benim Partizan Kulübü'ne transfer olmak istediğime dair haberler yer almıştır. Söz konusu haberler kesinlikle doğru değildir. Ben yıllarca Fenerbahçe'de oynamanın hayalini kurmuş bir oyuncu olarak, bugün Fenerbahçe Ülker formasıyla mücadele etmekten son derece mutluyum, bundan büyük gurur duyuyorum. Kulübümle maddi manevi en ufak bir anlaşmazlığım yoktur. Ben basketbol hayatımı sonlandıracağım noktaya kadar Fenerbahçe Ülker forması giymek istiyorum. Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımız; başta Sayın Başkanımız Aziz Yıldırım olmak üzere, yönetimimiz ve tüm camiamızın desteğiyle hem Türkiye'de, hem Avrupa'da hedeflenen başarılara ulaşacaktır. Takımımızın hocası Bogdan Tanjevic de Fenerbahçe Ülker'i başarılara taşıyabilecek bilgi, birikim ve tecrübeye sahiptir. Sayın Tnajevic ile hem milli takımda, hem de şu anda Fenerbahçe Ülker forması ile çalışma fırsatı yakaladım ve bundan da büyük mutluluk duyuyorum. Hakkımda çıkan bu tür yalan haberleri, Fenerbahçe camiası içerisinde huzursuzluk yaratmaya çalışan art niyetli girişimler olarak kabul ediyorum. Taraftarımızdan da bu şekildeki yalan haberlere itibar etmemelerini istiyorum" dedi.

drazan11
07.Eylül.2006, 16:31
bakalım mırsad tanjevıcle nası anlasacak cok zor bence fenerbahcede ıslerın nası gıtcegı cok buyuk bı soru ısaretı

LaigLeNoiR
10.Eylül.2006, 22:06
Kepez hazırlıklarını sürdürüyor

Beko Basketbol Ligi'nin yeni takımlarından Kepez Belediyespor, hazırlıklarını Antalya'da sürdürüyor.
Atatürk Spor Salonu'nda yaptığı çalışmalarla Beko Basketbol Ligi ve Türkiye Kupası hazırlıklarını sürdüren Kepez Belediyespor, oyun şablonunu oluşturmaya başladı. Antrenmanlarda Kırmızı-mavili oyuncuların sıcak havaya rağmen ortaya koyduğu çalışma azmi teknik heyeti sevindiriyor. Kepez Belediyespor Antrenörü Sabit Hadzic, antrenmanlarda oyuncularına top sürme, fast break, adam adama savunma, perdeleme ve şut çalıştırması yaptırıyor. Antrenör Hadzic'in yakından ilgilendiği uzun oyuncularına hücum bölgesinde şut çalıştırması dikkat çekti. Çok iyi ve yararlı bir çalışma dönemi geçirdiklerini belirten Hadzic, kondisyon ve oyuncuların birbirini tanıması açısından Isparta kampının yararlı geçtiğini vurguladı. Oyuncularının çalışma temposundan memnun olduğunu belirten Boşnak antrenör, "Isparta kampında otel, spor salonu, atletizm pisti mükemmeldi. Bu güzel çalışma ortamını bize sağlayan başkanımız Kadir Alkış'a teşekkür ediyorum. Sıcak havaya rağmen, oyuncularımız çok iyi çalışıyorlar. Gelecek hafta hazırlık maçlarımız başlıyor. Bu maçlar öncesi takımı hazır hale getirmek istiyorum. Yerli oyuncularımız hazır hale geldi, ama tam takım olamadık. İki tane yabancı oyuncumuzu takıma monte edebilirsek, kupa ve lige hazır olacağız. Bizim büyük bütçemiz yok, ama ligde ve kupada takım oyunu oynamak en büyük avantajımız olacak" ifadelerini kullandı.

LaigLeNoiR
10.Eylül.2006, 22:06
TTNET Beykoz eksiklerini gördü

Beko Basketbol Ligi takımlarından TTNET Beykoz'un yardımcı antrenörü Okan Çevik, Daçka Cup'ta eksiklerini gördüklerini söyledi. Daçka Cup'ın son gününde Beko Basketbol Ligi'nin yeni ekibi Antalya Büyükşehir Belediyespor'la karşılaşan TTNet Beykoz, maçtan 49-63 mağlup ayrılmasına rağmen turnuvayı ikinci sırada tamamladı.
Turnuvayı değerlendiren Okan Çevik, kendileri adına oldukça faydalı bir organizasyon olduğunu ifade ederek, ''Bu turnuvaların amacı takımların aksayan yanlarını görmek, yeni sezon öncesi hazırlıklarını tamamlamaktır. Biz de Daçka Cup'ta eksik yönlerimizi belirledik, çalışmalarımıza bu doğrultuda devam edeceğiz'' dedi.

LaigLeNoiR
10.Eylül.2006, 22:07
Beşiktaş Bormio kampını tamamladı

Yeni sezon hazırlıklarını İtalya'da sürdüren Beko Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Cola Turka, Bormio'daki son hazırlık maçında, İtalya A2 Ligi takımlarından Ignis'i 79-57 yendi.
Siyah-beyazlılar, Ignis karşısında ilk periyodu 21-16, devreyi de 38-28 önde tamamladı. Üçüncü periyot sonunda 62-64'lük üstünlüğe ulaşan Beşiktaş Cola Turka, karşılaşmadan da 22 sayı farkla 79-57 galip ayrıldı.
Bu maçla birlikte Bormio'daki hazırlık kampını tamamlayan Beşiktaş Cola Turka, buradan Teramo'ya geçecek ve Napoli, Teramo ve Roma takımlarının da yer alacağı dörtlü turnuvaya katılacak

LaigLeNoiR
11.Eylül.2006, 01:20
G.Saray Cafe Crown'dan kötü prova

Yeni sezon hazırlıklarını İtalya'nın Bormio kentinde sürdüren Galatasaray Cafe Crown Erkek Basketbol Takımı, ilk hazırlık maçında Ukrayna'nın Mariupol takımına 79-68 yenildi. Galatasaray Cafe Crown Basketbol Takımı menajeri Recep Şen, hazırlık maçlarında skorun önemli olmadığını belirterek ''Yeni bir takımız ve tam anlamıyla takım olmaya çalışıyoruz. Yeni transferimiz Brian Greene ve çocuğunun doğumu nedeniyle ülkesinde olan William Avery de kampa katıldı. Yabancı oyuncu arayışımız devam ediyor. İyi bir takım olma yolundayız'' dedi.

11.09.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif

CeNTeR_TR
11.Eylül.2006, 20:34
Galatasaray yeni kurulan bir takım zamanla işler düzelir umarım =)

LaigLeNoiR
12.Eylül.2006, 00:04
Beşiktaş Cola Turka finalde

Yeni sezon hazırlıklarını İtalya'da sürdüren Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımı, katıldığı özel turnuvada İtalya'nın Eldo Napoli takımını 78-70 yenerek, finale yükseldi.
İtalya kampının ikinci döneminde Termoli'de hazırlıklarını sürdüren siyah-beyazlılar, katıldığı 6. Giuseppe Sabetta Turnuvası'nın ilk gününde, Eldo Napoli önünde ilk yarıyı 47-34 geride kapatmasına rağmen, ikinci yarıdaki etkili oyunuyla maçtan 78-70 galip ayrıldı.
Beşiktaş Cola Turka, final maçında İtalya'nın Siviglia Wear Teramo takımıyla karşılaşacak.

12.09.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif

El Comandante
12.Eylül.2006, 04:39
G.Saray Sibenik'i gecti !

Beko Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray Cafe Crown, Hırvatistan'ın Sibenik ekibiyle yaptığı hazırlık maçını 71-68 kazandı.

İtalya'da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren sarı-kırmızılı ekip, Hırvat rakibini çekişmeli bir mücadelenin ardından 71-68 yendi.

Galatasaray Cafe Crown'da yeni transfer William Avery de kampa katılırken, Cemal Nalga hastalığı nedeniyle Sibenik maçında forma giymedi.

Sarı-kırmızılı ekipte Charles Gaines, Sibenik karşılaşmasında attığı 20 sayıyla takımın en skorer ismi olurken, Erdem 12, William Avery 9, Tufan 2, Brian Greene 10, Murat 8, Fatih 4, Hüseyin 2 ve Cüneyt de 4 sayı üretti.

mustafa35
12.Eylül.2006, 19:12
Beşiktaş Cola Turka birinci!

Yeni sezon hazırlıklarını İtalya'da sürdüren Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımı, katıldığı 6. Giuseppe Sabetta Turnuvası'nın finalinde İtalya'nın Siviglia Wear Teramo takımını 72-69 yenerek, birinci oldu. Turnuvanın ilk maçında Eldo Napoli'yi 78-70 yenen siyah-beyazlılar, finalde Siviglia Wear Teramo ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın ilk periyodunu 20-15 önde tamamlayan Beşiktaş Cola Turka, devreyi 37-34 geride bitirdi.
3. periyotta rakibine 54-47'lik skorla üstünlük kuran Beşiktaş Cola Turka Erkek Basketbol Takımı, maçın son saniyesinde Dalmau'dan gelen basketle salondan 72-69 galip ayrıldı.
Hazırlıklarının İstanbul bölümünde 1. TSYD Ersin Uysal Kupası'nı da kazanan siyah-beyazlılar, böylece sezon öncesinde 2. kupasını elde etti.
Maçta Beşiktaş Cola Turka'nın sayılarını Apodaca 25, Dalmau 16, Jaacks 11, Nicevic 15, Cevher 3, Erkan 2 kaydetti.
Bugünü dinlenerek geçirecek olan Beşiktaş Cola Turka, yarın, Teramo, Aris ve Zalgiris Kaunas ile birlikte Teramo Turnuvası'na katılacak. Beşiktaş Cola Turka, ilk maçında Zalgiris Kaunas ile karşı karşıya gelecek.

CeNTeR_TR
12.Eylül.2006, 19:53
Sezon öncesi takımlar iyi çalışıyor...Bu sene Fenerbahçe hariç herkesden umutluyum =)

Sebeb Tanjeviç
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Türk Telekom'dan iyi prova
Beko Basketbol Ligi'nin iddialı takımlarından Türk Telekomspor, İtalya'da oynadığı ilk hazırlık maçında İtalya'nın güçlü takımlarından Armani Jeans Milano'yu 99-83 mağlup etti.

Türk Telekomspor, İtalya kampının Bormio etabını İtalya'yı Euroleague'de temsil eden Armani Jeans Milano takımını mağlup ederek tamamladı. İki ekip arasında geçtiğimiz günlerde oynanan ve maç sırasında tavandan düşen lamba nedeniyle yarım kalan maçın rövanşında, Türk Telekomspor net bir galibiyet aldı. Güçlü rakibi karşısında maça Tutku, El Amin, Haluk, Wright ve Dudley beşiyle başlayan Türk Telekomspor, ilk yarıyı 49-41 önde tamamladı. 2. yarıda temposunu düşürmeyen Türk Telekomspor, farkı bir ara 24 sayıya kadar çıkardı. Hafif sakatlıkları bulunan Barış ve Mutlu'nun dışında bütün oyuncuların form şansı bulduğu karşılaşmada Türk Telekomspor, rakibini 99-83 mağlup etti. Bu karşılaşmayla İtalya kampının Bormio etabını tamamlayan Türk Telekomspor, Roseto'ya geçti. Başkent temsilcisi, burada Hırvatistan'ın Sibenik ve İtalya'nın Monte Granada takımlarıyla karşılaşacak.

Türk Telekomspor Antrenörü Ercüment Sunter, İtalya kampının başarılı geçtiğini ve sporcularının uyumunun yanı sıra takım oyununun da her geçen gün oturduğunu söyledi.

drazan11
16.Eylül.2006, 03:47
vallaha bende tum takımlarımızdan umıtlıyım fenerbahcenın ısı cok krıtık tanjevıe ragmen basarıyı yakalarlarsa gercekten HELAL olsun

CeNTeR_TR
16.Eylül.2006, 18:20
Çok zor be Cihangir adamın takımda anlaşıtığı oyuncu sayısı neredeyse yok :)

LaigLeNoiR
19.Eylül.2006, 09:42
Türk Telekom iddialı

Yeni sezon hazırlıklarını İtalya'da sürdüren Türk Telekom, Messina'da katılacağı ikinci hazırlık turnuvasına da oldukça iddialı hazırlanıyor.
Hırvat Sibenik ve İtalyan Montegranaro ekiplerini yenerek Roseta'daki turnuvada birinciliği elde eden başkent temsilcisi, sakatlıkları geçen Mutlu ve Barış'ın da katılımıyla bu kez tam kadro sahaya çıkacak.
İtalya Birinci Lig takımlarından Copa de Orlando ile bugün karşılaşacak Türk Telekom, finale kalırsa yarın Partizan (Sırbistan)-Armoni Milano (İtalya) takımlarının galibiyle birincilik için mücadele edecek.
Yeni transferlerin takıma uyum sağladıkça performanslarının arttığını ifade eden basketbol şube genel menajeri İrfan Yücesoy, ''Sporcularımızın inançlı çalışmalarını gördükçe, bu sezon başkentlilerin özlemle bekledikleri kupayı kucaklayacağımıza daha çok inanıyoruz. Bize inananları mahcup etmeyeceğiz'' dedi.
Yücesoy, Calabria kentinde oynayacakları turnuvadan sonra 23 Eylül Pazar günü Ankara'ya döneceklerini sözlerine ekledi

CeNTeR_TR
19.Eylül.2006, 19:04
Telekom'Un kadrosu falan bu sene çok iyi artık Efes,Fenerbahçe,Beşiktaş,Galatasaray gibi bir takım oldu ve bunuda devam ettirirler...

LaigLeNoiR
26.Eylül.2006, 02:36
Beşok'tan G.Saraylılar'a mesaj

Galatasaray'ın bu sezonki önemli transferlerinden Hüseyin Beşok, Dee Brown'ın gelişiyle çok güçlü bir takım haline geldiklerini söyledi.
Geçen sezon dörtlü final olan hedefin, bu kez en az final oynamak olduğunu kaydeden Beşok, “Eski oyuncularla uyum sağladığımızda maçlarda göze hoş gelen performanslar ortaya koyacağımıza inanıyorum. Bu doğrultuda en büyük desteği kuşkusuz taraftarımızdan bekliyoruz. Dolu salonlar bizi motive ediyor” yorumunu yaptı

LaigLeNoiR
26.Eylül.2006, 02:36
İşte Brown'ın veda mektubu

Amerikalı oyun kurucu Dee Brown, Galatasaray'la anlaşınca, 22 Eylül'de kişisel web sitesinde işte bu veda sözlerini yayınladı: Benim için çılgın bir hafta geride kaldı. Gelecek sezon Türkiye'de oynuyor olacağım. Başta hayal kırıklığına uğradım, çünkü NBA'de oynamak istiyordum. Ama sadece basketbol oynayarak mutlu olduğumu düşündüm. Bazen gururunuzu yenmek zorundasınızdır ve ben de öyle yaptım. Heyecanlıyım, gururumu kırdım, gerginim, hazırım ve kendime güveniyorum. Tanrı'nın beni bırakmayacağına, bunun sadece yoldaki küçük bir çukur olduğuna inanıyorum. Denizaşırı ülkelerde oynamak, düşündüğüm kadar kötü değildir; ve büyük yetenek, hâlâ NBA takımları tarafından izleniyor olacak.”
Yarın geliyor
Dee Brown, yarın İstanbul'a gelecek. Taraftarların özel bir karşılama yapması beklenen Amerikalı oyuncu, Sarı-Kırmızılı ekibin TT NET turnuvasındaki maçlarını izleyecek.

LaigLeNoiR
26.Eylül.2006, 02:37
TTNet Beykoz sezonu açtı

Türkiye'nin lider internet erişim firması TTNet'in sponsorluğunda 100. yılını kutlayan TTNet Beykoz Spor Kulübü, Recep Şahin Köktürk Spor Salonu'nda düzenlenen törenle 2007-2008 Basketbol Sezonuna merhaba dedi.
Altyapı takımları ve antrenörlerinin ilk olarak sahne aldığı tören, 2007-2008 sezonunda Beko Basketbol Ligi'nde mücadele edecek olan TTNet Beykoz Basketbol Takımı ve Teknik-İdari Kadrosunun davetlilere tanıtılmasıyla devam etti.
TTNet Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu yaptığı açılış konuşmasında "Takımımızın 10 günde 5 maçının canlı yayınlanması Beykoz'un tanıtımına çok önemli katkıda bulunuyor. Beykoz'dan kamuoyuna yansıyan en güzel olay TTNet Beykoz Basketbol Takımı. Yeni sezonun camiamıza ve tüm takımlara hayırlı olmasını diliyorum."derken, TTNet-Beykoz birleşmesinde önemli rol oynayan Ahter Kutadgu yayınladığı mesajda, "TTNet-Beykoz birleşmesi yaşamımda gerçekleşmesine katkıda bulunduğum en değerli projelerden biri olduğunu belirtmek istiyorum. Ne yazık ki Beykoz kaybolmaya yüz tutmuş, bize ait toplumsal değerlerimizin hala büyük özenle yaşatıldığı, bana göre örnek bir ilçemiz. Bu değerli ilçemizin 100 yıllık tarihe sahip, toplumsal ve sportif değerlerin bir sembolu olan Beykoz Spor Kulübü Başkanı Sayın Zeki Aksu ve Türk Basketbolu'nun yetiştirdiği en değerli antrenörlerinden biri olan Çetin Yılmaz başta olmak üzere TTNet Beykoz'un tüm idari ve teknik kadrosuna ve çok değerli oyunculara yeni sezonda başarılar dilerim."dedi.
TTNet Beykoz Spor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Beykoz Spor'a yaptıkları katkılardan dolayı Beykoz Kaymakamı Cengiz Gökçe, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Kaan Bal, İstanbul İl Spor Müdürü Tamer Taşpınar, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, TTNet Genel Müdürü Okay EĞDİRİCİ, Demir Döküm Genel Müdürü Lütfü Kızıltam ve İstanbul Milletvekili Bülent Tanla ve Halil Özkentli'ye Teşekkür Plaketlerini sunmasıyla tören sona erdi.
Törenin ardından oynanan TTNet Asırlık Çınarlar Kupası ilk karşılaşmasında Beşiktaş Cola Turka, TTNet Beykoz'u 59-88 mağlup etti.

LaigLeNoiR
26.Eylül.2006, 02:37
F.Bahçe Ülker özel turnuvada

Fenerbahçe Ülker Erkek Basketbol Takımı, Saraybosna'da özel bir turnuvaya katılmak için Bosna Hersek'e gitti. Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre, sarı-lacivertli takımın 28-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen turnuvaya katılacak ve 1 Ekim Pazartesi günü de İstanbul'a dönecek.
-TURNUVA MAÇ PROGRAMI-

28 Eylül Cuma:
18.00 Fenerbahçe Ülker-FMP
29 Eylül Cumartesi:
18.00 Fenerbahçe Ülker-Braunscweig
30 Eylül Pazar:
20.15 Bosna ASA BH Telecom-Fenerbahçe Ülker

fenerbahce_1907
28.Eylül.2006, 08:14
F.Bahçe mağlubiyetle başladı
Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı, Bosna Hersek'te katıldığı turnuvadaki ilk maçında FMP Zeleznik takımına 95-67 yenildi.

Saraybosna kentinde, dünyaca ünlü basketbolcu Mirza Delibasic adına düzenlenen turnuvada FMP Zeleznik ile karşı karşıya gelen sarı-lacivertliler, ilk periyodu 34-21, devreyi de 63-28 geride kapadı. Üçüncü periyot sonunda 80-50'lik skorla 30 sayı geride olan Fenerbahçe, maçı da 95-67 kaybetti.

Fenerbahçe'de bu maçta İbrahim 16, Solomon 12 , Mirsad 11 , Semih 7 Emir 7 Rasim 4, Oğuz 4, Mrsic 3, Gasper 3, Serhat ve Hakan forma giydi.

Sarı-lacivertliler, turnuvada yarın Almanya'nın Braunsweig, 30 Eylül Pazar günü de Bosna ASA BH Telecom takımları ile karşı karşıya gelecek.

LaigLeNoiR
28.Eylül.2006, 23:07
Banvitspor'da moraller yüksek

Beko Basketbol Ligi takımlarından Bandırma Banvitspor'un antrenörü Selçuk Ernak, yeni sezon öncesi genç oyuncularının hazırlık maçlarında gösterdiği performanstan memnun olduğunu söyledi. Ernak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde yaptıkları 12 hazırlık maçından 11'ini kazandıklarını belirtti.
Şu an için Türkiye Kupası elemelerine ve lige hazır olduklarını ifade eden Ernak, ''Genç oyuncularımın hazırlık maçlarından gösterdiği performanstan memnunum. Türkiye Kupası'nda gruptan çıkarak 8 takım arasına kalacağımıza inanıyorum. Lig maçlarından da çok umutluyum'' dedi.
Ernak, ligin ilk 3 haftasında çok önemli maçlar yapacaklarını ifade ederek, ''Ligin ilk üç haftası, bizim için çok önemli. İlk üç haftada iki maçımızı deplasmanda ligin güçlü takımlarından Galatasaray ve Fenerbahçe ile oynayacağız. Enerjik ve gönülden oyunlar sergileyen genç oyuncularıma güveniyorum'' diye konuştu.
Bandırma Banvitspor'un her yıl kaliteli basketbol oynadığını dile getiren Ernak, bu yıl da istekli mücadeleleriyle ligi en iyi yerde bitireceklerine inandığını sözlerine ekledi.

29.09.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif

LaigLeNoiR
Banvit, Alpella'yı rahat yendi

Beko Basketbol Ligi takımlarından Banvit Bandırmaspor, hazırlık maçında Alpella'yı 85-62 yendi. Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu'nda oynanan maçın ilk yarısını Bandırma Banvitspor, özellikle Ümit ve Mike'ın etkili oyunuyla 37-19 önde kapadı. İkinci yarıya iyi başlamasına rağmen farkı kapatamayan Alpella, Bandırma Banvitspor'dan Ufuk ve Chris'in basketlerine engel olamadı.
Bandırma Banvitspor, 21 sayı atan Chris Hıll'in en skorer oyuncu olduğu maçı 85-62 kazandı.

LaigLeNoiR
Sunter ailesinin acı günü!

Beko Basketbol Ligi temsilcilerinden Türk Telekom takımının antrenörü Ercüment Sunter'in babası Cevdet Nuri Sunter toprağa verildi. 86 yaşında dün vefat eden Cevdet Nuri Sunter'in cenazesi Karşıyaka Yeni Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrasında Karşıyaka Mezarlığı'na defnedildi.
Sunter'in cenazesine, Türk Telekom Basketbol Takımı'nın yanısıra, Bastetbol Federasyonu Başkan Danışmanı Resul Yolcu, Türk Telekom Spor Kulübü Başkanı Feridun Bilgin, Türk Telekom Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Aksu da katılırken, Beşiktaş ile Fenerbahçe Kulüpleri de çiçek gönderdi.

LaigLeNoiR
29.Eylül.2006, 09:24
http://www.sporx.com/images/16/43/3751_B_tufanersoz001b.jpg

G.Saray'da Tufan'ın burnu kırıldı

Beko Basketbol Ligi takımlarından Galatasaray Cafe Crown'un oyuncusu Tufan Ersöz'ün, antrenmanda burnu kırıldı.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, takım arkadaşıyla çarpışan Tufan'ın burnunun kırıldığı bildirildi.

Özel Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde ameliyat edilen Tufan'ın, 1 hafta takımla antrenmanlara katılamayacağı ifade edildi. Sarı-kırmızılı oyuncunun, 1 hafta sonra yüzüne takılacak maskeyle çalışmalara başlayacağı kaydedildi.
30.09.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif

LaigLeNoiR
30.Eylül.2006, 01:06
F.Bahçe hız kesmiyor

Fenerbahçe Ülker, Bosna Hersek’in Sarajevo kentinde basketbolcu Mirza Delibasic adına düzenlenen turnuvanın 2. gününde Almanya’nın Braunschweig takımını 82-63 mağlup etti. Maça hızlı başlayan ve ilk yarıyı 40-32 önde kapayan Fenerbahçe, karşılaşmayı 19 sayı farkla kazanmasını bildi.
Kaynak : Fanatik

LaigLeNoiR
30.Eylül.2006, 01:09
Elemeler Ordu'da başlıyor

Opel Basketbol Ligi'nde mücadele edecek takımların yer alacağı Erkekler Türkiye Kupası C Grubu eleme maçları, yarın Samsun'da başlıyor. Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonu'nda yapılacak olan Opel Türkiye Kupası Eleme Grup Maçlarına, Darüşşafaka, Efes Pilsen, TTNet Beykoz ve Pınar Karşıyaka takımları katılıyor.
Karşılaşmalar, 3 Ekim günü sona erecek.

LaigLeNoiR
01.Ekim.2006, 02:29
TTNet Beykoz'dan Altyapı Seçmesi

100. yılında altyapıya yapmış olduğu yatırımla dikkatleri üzerine çeken Hakan Yavuz koordinatörlüğündeki TTNet Beykoz “Yeni 100 Yılın Yıldızları”nı arıyor.

7 Ekim 2007 Pazar günü Recep Şahin Köktürk Spor Salonu’nda Hakan Yavuz denetiminde antrenörler Yılmaz Karakoç, Fatih Gezer, Aziz Taştekin ve Adem Hayrioğlu tarafından yapılacak seçmelerde 1992-93-94-95-96-97 doğumlu oyuncular TTNet Beykoz kadrosuna girebilmek için mücadele edecekler.

Seçmelere katılmak ve detaylı bilgi için
Tel: 0216 680 39 03
e-mail: [email protected]

01.10.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : Basın Bülteni

LaigLeNoiR
01.Ekim.2006, 02:29
TTNet Beykoz destek istiyor

Opel Türkiye Kupası 1/16 eleme turu C grubunda mücadele edecek takımların antenörleri ve kaptanlarının katıldığı basın toplantısında söz alan TTNet Beykoz Baş Antrenörü Çetin Yılmaz, Ordu’ya ilk defa gelmesine rağmen şehrin yabancısı olmadığını birçok akrabasının ve kulüp başkanı Zeki Aksu’nun Ordu doğumlu olduğunu belirterek, maçlarda halkın desteğini istediklerini belirtti.

Sözlerine tüm takımlara başarı dileklerini ileterek devam eden Yılmaz; “Çok değerli antrenörlerin yönettiği takımların yer aldığı bir grupta yer alıyoruz. Öncelikle David Blatt’a aramıza hoşgeldin demek istiyorum ve kazandığı Avrupa Şampiyonluğu’ndan dolayı kendisini kutluyorum. Onun yanı sıra Atilla Çakmak ve Ahmet :Kandemir de Türk Basketbolu’na yıllardır emek veren kişiler. Yani söylemek istediğim çok güçlü rakiplerle oynayacağız. Biz de takım olarak bu sene yeni bir yapılanma içerisindeyiz. Daha 20-25 gündür idman yapıyoruz. Bu tabii ki bir bahane değil, her maçı kazanmak için oynayacağız. Zaten kadromuzu özellikle de Amerikalı oyuncularımızı seçerken bu dezavantajı göz önüne alarak hareket ettik. Daha önce ülkemizde oynamış, ligi ve oyuncuları tanıyan isimleri kadromuza kattık. Türk oyuncularımız da ligin tanınan, tecrübeli isimleri. İleride A Milli Takım forması giymeye aday genç oyuncuları da bünyemizde barındırıyoruz. Takımın havası ve ilişkileri gayet iyi. Ben son olarak tüm takımlara başarılar diliyorum ve sakatlık olmadan güzel bir turnuva olmasını umut ediyorum.”dedi.

TTNet Beykoz kaptanı Alper Yılmaz da yeni bir takım olduklarının altını çizerken, ligde ve kupada ilk sekiz arasında yer almak istediklerini ve bunu başarmak için ellerinden gelen herşeyi yapacalarını söylerken tüm takımlara başarılar diledi.
01.10.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : Basın Bülteni

CeNTeR_TR
01.Ekim.2006, 03:07
Bu sene Telekom yine süprizli başlayacak ;;)

Universal
01.Ekim.2006, 03:15
Favorim Fenerbahçe ama Efes Pilsen mutlu sona ulaşma olasılığı çok yüksek. Tabii taraftarı olsaydı bu ligde rakip tanımazdı.

CeNTeR_TR
01.Ekim.2006, 03:24
Aslında Batuhan favori yine Fenerbahçede

Sistem ve Tanjeviç Şaşırtıcı olan bu :)

LaigLeNoiR
01.Ekim.2006, 03:26
Favorim Beşiktaş CT dersem fanatik dermisiniz bana :D

Universal
01.Ekim.2006, 03:27
Tanjeviçte sorun yok. Fenerin kadrosun var. Tanjeviç ile Mirsad nasıl anlaşacak merak ediyorum? Tanjeviç'in hiç sevmediği bir oyuncu yapısı var. Aydın Örs gibi idare edemez.

CeNTeR_TR
01.Ekim.2006, 03:34
Ayıp ediyosun Murat dememmi :)

Fanatik Murat =)

Batuhan bende en çok o konuyu merak ediyorum..

Mirsad,Ömer,Tanjeviç ????

Universal
01.Ekim.2006, 03:37
Bermuda Şeyten Üçgeni... Birde taraftar ekle dörtgen olur. :D

Sezonu iyi başlayamassak bizim halimiz duman olur...

CeNTeR_TR
01.Ekim.2006, 03:39
Batuhan bak şimdi ders çalışmaya gidecem deme bana Üçgen,Dörtgen :zuhaha

Universal
01.Ekim.2006, 03:46
Abi ben bu üçgen-dörtgen espirilerim meşurdur zaman olursa anlatırım. :D Yarın bende başlıyorum. Bu arada İstanbulda üni kazanalımda senle maçlara gideriz. :)

LaigLeNoiR
02.Ekim.2006, 02:56
Kepez Belediye'de hedef ilk 8

Beko Basketbol Ligi takımlarından Kepez Belediyespor, Opel Türkiye Kupası eleme grubu karşılaşmaları için Uşak'a iddialı gitti. Genel Menajer Engin Taşkıran, kupada hedeflerinin ilk 8'e kalmak olduğunu belirtti.
Tarihinde ilk kez Beko Basketbol Ligi'nde mücadele edecek Kepez Belediyespor, ilk ciddi sınavını Opel Türkiye Kupası'nda verecek. Kırmızı mavili ekip, Opel Türkiye Kupası B Grubu'ndaki eleme karşılaşmaları için Uşak'a iddialı gitti. Kepez Belediyespor, kupada B Grubu'nda Banvitspor, Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi ve Türk Telekom ile mücadele edecek. Kepez Belediyespor ilk maçını Uşak Atatürk Spor Salonu'nda Perşembe günü saat 14.00'de Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi ile oynayacak.
Kepez Belediyespor Genel Menajeri Engin Taşkıran, Opel Türkiye Kupası grup eleme maçlarına iyi hazırlandıklarını belirterek, hedeflerinin kupada ilk 8'e kalmak olduğunu söyledi. Taşkıran, "Türkiye Kupası grup eleme maçlarında elimizden geleni yapacağız. Antalya'yı en iyi şekilde temsil edeceğiz. Hedefimiz ilk 8'e girebilmek. Olmasa da, lig maçları öncesi iyi bir hazırlık dönemi geçirmiş olacağız. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Oyuncularımız, moralli ve istekli. Bize verilen desteği boşa çıkarmayacağız. Eleme grubu maçlarıyla birlikte ligde kendi evimizde karşılaşacağımız Efes Pilsen maçına da hazır hale geleceğiz" dedi.
Kepez Belediyespor, Cuma günü Banvitspor, Cumartesi günü de Türk Telekomspor ile karşılaşacak.

02.10.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif

LaigLeNoiR
03.Ekim.2006, 00:08
http://www.sporx.com/images/16/43/1957_B_blatt001.jpg

David Blatt'ın Türkiye heyecanı

Efes Pilsen Antrenörü David Blatt, ''Türkiye gibi kaliteli bir ligde antrenörlük yaptığım için heyecanlıyım'' dedi. Opel Erkekler Türkiye Kupası C Grubu eleme maçları için Ordu'da bulunan Blatt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin basketbol açısından çok yol kat etmiş bir ülke olduğunu vurguladı.
Pek çok Türk basketbolcunun NBA liginde forma giydiğine işaret eden Blatt, çeşitli başarıların altına imza atmış, genç ve tecrübeli oyunculara sahip Efes Pilsen takımının ise bir marka olduğunu vurguladı.
Efes Pilsen'e gelip gelmeme konusunda hiçbir zaman tereddüt yaşamadığının altını çizen ABD'li antrenör Blatt, ''Türkiye gibi kaliteli bir ligde antrenörlük yaptığım için heyecanlıyım. Rusya takımını Avrupa Şampiyonu yaptım. Burada almış olduğum başarıları Efes Pilsen ile hem içerde hem dışarıdaki kupalarda sürdüreceğime inanıyorum. Efes Pilsen, birçok kupaya şimdiden taliptir, bu konuda gerek ben gerekse de sporcularımız kendimize güveniyoruz'' diye konuştu.
İki hafta sonra başlayacak BEKO Basketbol Ligi'nde bütün takımların kaliteli ve güçlü olduğunu söyleyen Blatt, ligin zor geçeceğini ifade etti.
''Türkiye kupası maçlarında oynadığımız takımların hepsi savaşçı, hiçbir takım maçı bırakmıyor, sonuna kadar savaşıyor. Maçları kazanıyoruz, ama çok net söylemek gerekirse kolay maç kazanamıyoruz'' diyen Blatt, Türkiye Kupası elemelerinde iki galibiyet aldıklarını, ancak galibiyetlerin kolay olmadığını vurguladı.
Efes Pilsen takımı içerisinde 5 tane milli takım oyuncunun olmasının kendileri açısından bir avantaj olduğunu da dile getiren Blatt, ''Bu bizim için çok iyi bir avantaj. Türk Milli Takımı da adından sıkça bahsettiren bir takım. Hedefimiz bu takımdan Türk Milli Takımına yeni sporcular göndermek olacaktır'' dedi.
Opel Türkiye Kupası'ndan grup birincisi olarak ayrılacaklarını söyleyen Blatt, Ordu'yu çok beğendiğini, kentte özellikle Efes Pilsen maçlarına büyük bir ilgi olduğunu sözlerine ekledi.

03.10.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif

LaigLeNoiR
03.Ekim.2006, 00:08
Türk Telekom final hedefliyor

Yeni transferleriyle sezona büyük umutlarla başlayan Türk Telekom, Uşak'da oynanacak Opel Erkekler Türkiye Kupası'nda gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor. İtalya'da yapılan hazırlık kampından sonra ilk ciddi sınavlarını vereceklerini ifade eden antrenör Ercüment Sunter, ''Zirveyi hedefleyen bir takım olarak bu turu zorlanmadan geçmeyi düşünüyoruz'' dedi.
Sunter, Uşak'taki maçların lig öncesi iyi bir sınav olacağını ve takımda son ayarlamaları yapma fırsatı bulacaklarını belirterek, ''Uyumlu, özverili ve kazanmayı hedefleyen iyi bir takım olduk. Gerek Avrupa'da, gerekse Türkiye'de oynayacağımız maçlarla zorlu bir yıl yaşayacağız. Sporcularım bunların altından kalkacak kapasitedeler. Çok çalışacak ve her geçen gün eksiklerimizi giderip, en iyiyi yapmaya çalışacağız'' diye konuştu.
Basketbol Şubesi Genel Menajeri İrfan Yücesoy ise Banvit, Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi ve Antalya Kepez ile oynayacakları Opel Erkekler Türkiye Kupası 1.tur müsabakalarının lig öncesi iyi bir prova olacağını belirterek, ''Ankaralı basketbolseverlere daha ilk maçtan olumlu sinyaller yansıtarak, onların Beşiktaş maçından başlamak üzere tüm lig karşılaşmalarında salona çekmeyi istiyoruz'' dedi.

LaigLeNoiR
03.Ekim.2006, 23:12
Germen: "Hedefimiz final"

Galatasaray Cafe Crown Erkek Basketbol Takımı Genel Koordinatörü Nur Germen, geçen sezon dördüncü olduklarını, bu sezonki hedeflerinin ise final olduğunu belirtti. Galatasaray Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'nin ekim sayısına röportaj veren Germen, yeni kurulan bir takımın birden bire şampiyon olmasının zor olduğunu belirterek, ''Galatasaray gibi bir camiada insanlar iddialı bir takım istiyor. Geçen sene Murat Özyer ve ekibi başarılı oldular. Takım haline geldiler, bu takımı şimdi daha da kıymetlendiriyoruz. Geçtiğimiz sene dördüncü olduk. O zaman bu seneki hedefimiz de doğal olarak finaldir'' dedi.
Basketbolda iyi bir takım kurduklarını ifade eden Germen, Türkiye'de 4-5 oyun kurucu sayılabileceğini iddia ederek, ''Cüneyt Erden'i almamız çok önemli, Türkiye'deki 4-5 guarddan biridir. (A) Milli Takım'da Cüneyt olsa yadırganır mı, hayır. Bu bir tercihtir, neden alınmadı demiyorum'' değerlendirmesini yaptı.
Galatasaray Cafe Crown'ın uzun süredir Avrupa'da yer almadığını dile getiren Germen, ''Galatasaray senelerden beri Avrupa'da yok. ULEB Kupası her sene daha iyi takımların mücadele ettiği bir kupa olmaya çalışıyor. Bu FIBA-ULEB çekişmesinden dolayı ortaya çıktı. Burada ilk hedefimiz bu 6 takımdan sıyrılarak, grubumuzda ilk 3'e girmeyi hedefliyoruz. Biz takımımızı her açıdan iyi kurarsak zaten ULEB'de de ilerleyeceğiz'' dedi.
Galatasaray'da hedeflerin büyük ve gerçekçi olması gerektiğini kaydeden Nur Germen, şöyle devam etti:
''Bana 'Fenerbahçe'yi yenelim, gerisi önemli değil' diyen insanlar var. Hedef bu olmamalı. Aynı şey Fenerbahçe için de geçerli. Diğer rakiplerimize baktığımızda Efes Pilsen ve Türk Telekom bizden öndeler. Ama kağıt üstünde, onların Türk oyuncu kadrosu daha derin. İyi yabancı almak yeterli değil. İyi Türk oyuncuların da varsa iddialı duruma geliyorsun.''

04.10.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif

LaigLeNoiR
03.Ekim.2006, 23:12
http://www.sporx.com/images/16/43/2727_B_ChrisOwens001.jpg

Pistin değil potanın Owens'ı

Chris Owens, Galatasaray Cafe Crown ile yeni ufuklara yelken açarken, tıpkı dedesinden kalan yüklü mirası "reddeden", onu harcamak yerine, bu serveti kendisi kazanmaya çalışan "gururlu" torun gibi.
Galatasaray'ın potadaki yeni transferi, 1930'lara damgasını vuran efsanevi atlet Jesse Owens'ın öz yeğeni. 1936'da iki Dünya, bir olimpiyat rekoru kırıp, bir olimpiyat rekorunu da egale ederek dört altın madalya ile atletizm tarihine adını altın harflerle kazıyan o efsanevi atlet Jesse Owens'ın.
Onunla anılmak tabii ki gurur veriyor, Jesse Owens'ın öz yeğeni olmak doğal olarak yüreğini okşuyor. Ama o, artık bu altın yaldızlı etiketi sırtından çıkarıp, Owens soyadını başka bir kulvarda onurlandırmayı, amcasının atletizmde elde ettiği büyük başarıyı, basketbol sahalarında taçlandırmayı istiyor...
'Almanya'dan kaliteli'

"Galatasaray'a bunun için geldim" diyor 28 yaşında ve 2.04 boyundaki power forvet... 2002 yılında Milwaukee tarafından seçilip, 2003'te Memphis ile yaşadığı tek maç ile son bulan NBA macerası onu yıldırmamış... 2003'te İtalya ikinci liginden Trapani, Avrupa'daki ilk durağı olmuş... Ardından İspanya'da Granada, Yunanistan'da Panionios ve geçen sezon da Almanya'da Alba Berlin'de denemiş şansını... Olmamış, beklediğini bulamamış.
Ve şimdi, Galatasaray Cafe Crown'da yeni bir sayfa açıyor, sarı - kırmızılı takımda başarılı olacağına inanıyor. Basketbola 10 - 12 yaşlarında başladığını belirten Chris Owens, "Beni atletizm için teşvik edenler de oldu ama boyumun uzun olması ve annemin ısrarı nedeniyle basketbola yöneldim. Türkiye Ligi'nin sert ve rekabetçi olduğunu biliyordum. Alman Ligi'nden daha kaliteli olduğunu düşünerek gelmeye karar verdim" dedi.
ABD'li oyuncu, amcası Jesse Owens'la ilgili çocukluğunda kendisine çok fazla soru sorulduğunu da söyledi. Chris Owens, "Etrafımdaki insanlar sık sık bu konu hakkında soru soruyorlardı. Soyadımı duyanlar, akrabalık bağım olup olmadığını merak ediyorlardı. Bu da beni gururlandırıyordu" ifadelerini kullandı.

Kaynak : Milliyet

LaigLeNoiR
03.Ekim.2006, 23:14
Hakyemez: ''Hedef ilk 8''

Beko Basketbol Ligi'nin yeni ekiplerinden Antalya Büyükşehir Belediye'nin genel koordinatörü Doğan Hakyemez, hedeflerinin kupada ilk 8, ligde de play-off'a kalmak olduğunu söyledi.
Yarın başlayacak Opel Türkiye Kupası A Grubu eleme müsabakaları için Yozgat'a gelen Antalya Büyükşehir Belediye basketbol takımı, maçın oynanacağı Bozok Spor Salonu'nda ilk çalışmasını yaptı. Antalya temsilcisinin genel koordinatörü Doğan Hakyemez, Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen basın toplantısında, takımının hedefini açıkladı. Antalya Büyükşehir Belediye takımının lige yeni çıktığını hatırlatan Hakyemez, ''Opel Türkiye Kupası'ndaki hedefimiz ilk 8 takım arasına girmek, Beko Basketbol Ligi'nde ise play-off grubunda yer almaktır'' dedi.
Hakyemez, Antalya ekibinin lige yeni bir soluk ve renk getireceğini de vurgulayarak, kulübün yeniden yapılanma sürecine girdiğini söyledi. Hakyemez, ''Antalya'da iyi bir potansiyel var, bu potansiyeli çok iyi kullanmak istiyoruz'' diye konuştu.

LaigLeNoiR
04.Ekim.2006, 01:12
Zaza Enden geri dönüyor

İstanbul Pendik'te silahlı saldırıya uğradıktan sonra sakatlanan Akçakoca Poyrazspor basketbolcusu Zaza Enden, tekrar sahalara dönmek için gün sayıyor. Fenerbahçe, Tekel, Darüşşafaka, Mersin Büyükşehir Belediye gibi takımlarda oynayan, milli takım formasını başarı ile terleten Zaza Enden, geçen sezon hem koçluğunu hem de oyunculuğunu yaptığı Düzce Akçakoca Poyrazspor takımını Türkiye Erkekler İkinci Basketbol Ligi'ne çıkarmayı başardıktan sonra İstanbul Pendik'te ayağından vurularak sahalara uzun süre uzak kalmıştı.
Tekrar sahalara dönmek için can attığını vurgulayan Zaza Enden, takımının hazırlık maçlarına koltuk değneği ile gelip izliyor. Talihsiz bir tartışma sonucu neredeyse hayatını kaybedeceğini söyleyen Zaza Enden, ''Bir talihsizlik yaşadım ama hayattayım. Benim hayata bağlanmam sadece spordur, o yüzden kendimi toplamaya çalışıyorum. En kısa zamanda sahalarda olacağım'' dedi.

LaigLeNoiR
04.Ekim.2006, 21:52
White sağlık kontrolünden geçti

Fenerbahçe Ülker Erkek Basketbol Takımı'nın yeni transferi James White, Acıbadem Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçti. 23 yaşındaki ABD'li basketbolcuya genel cerrahi, iç hastalıkları, ağız-diş sağlığı, göz, kulak, burun, boğaz ve efor gibi bir dizi sağlık testi uygulandı.
NBA'de Indiana Pacers ve San Antonio Spurs formaları giyen White'ın önümüzdeki hafta içinde düzenlenecek törenle imza atacağı bildirildi.
James White, Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesine yaptığı açıklamada, takım hakkında Willie Solomon hakkında bilgi sahibi olduğunu ve hem kendi gelişimini sağlamak, hem de takımını başarıya taşımak istediğini söyledi.

05.10.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif

the_imam912
05.Ekim.2006, 03:14
Vayt hayırlı olsun :):):)

LaigLeNoiR
06.Ekim.2006, 06:49
Asım Pars evlendi

Pınar Karşıyaka basketbol takımının kaptanı Asım Pars evlendi. Pınar Karşıyaka'nın Boşnak asıllı Türk basketbolcusu Asım Pars (31), Bosnalı nişanlısı Amra Mehinovic ile yaşamını birleştirdi.
Çiftin, Karşıyaka Nikah Sarayı'ndaki nikahında şahitliklerini eski Karşıyaka Belediye Başkanı Kemal Baysal ve Jasminka Sehoviç yaptı.

Çiftin sezon sonunda Bosna Hersek'te düğün yapacakları belirtildi.

06.10.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif

LaigLeNoiR
07.Ekim.2006, 08:08
Türk Telekom Cebit'te

Türk Telekom Basketbol Takımı ve dünya ikincisi Yıldız Kız Milli Voleybol Takımları, Cebıt Bilişim Eurasıa Fuarı'nda Türk Telekom standını ziyaret etti.
Beylikdüzü'ndeki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'ne giden basketbolcular, katılımcılarla birlikte basket atışları yaptılar ve top imzaladılar.

07.10.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif

CeNTeR_TR
07.Ekim.2006, 21:18
Zaza Aman allahım böyle bir adam olamaz...

Herif benm gibi 4 kişi daha eder...Yan yana bi geldim kendimi cocuk hissetdim :zuhaha

LaigLeNoiR
08.Ekim.2006, 02:15
http://www.sporx.com/images/16/43/6217_B_jameswhite001.jpg

"Heyecanlıyım"

Beko Basketbol Ligi'nin güçlü ekiplerinden Fenerbahçe Ülker, NBA takımlarından San Antonio Spurs'da forma giyen ABD'li James White ile 4 yıllık sözleşme imzaladı. White, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı basın toplantı odasında düzenlenen ve Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Vedat Olcay ile Fenerbahçe Ülker Basketbol Şube Direktörü Nedim Karakaş'ın da hazır bulunduğu törende kendisini 4 yıllığına sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı.
Genel Sekreter Vedat Olcay, imza töreni sonrası yaptığı açıklamada, futbolda olduğu gibi basketbolda da Avrupa'daki iddialarının sürmesi açısından basketbol şubesini güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi.
Teknik heyetin de çok istediği White'ı kadrolarına kattıklarını ifade eden Olcay, ''Teknik heyetimiz, White'ın takıma katkıda bulunacağına inanıyor. Basketbolda Türkiye'de olduğu gibi Avrupa'da da başarılı olacağız'' dedi.
Basketbol Şube Direktörü Nedim Karakaş ise, Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetime verdikleri destek nedeniyle teşekkür ederken, ''Yönetimimiz tüm branşlarda şampiyonluğu planlıyor. White'ı, NBA takımlarından San Antonio Spurs'dan transfer ettik. 4 yıllık sözleşme imzaladık. Bize uzun yıllar hizmet edeceğine inanıyoruz'' diye konuştu.
Karakaş, neden uzun süreli sözleşme imzaladıkları sorusuna, ''Yönetimimiz uzun yılları kapsayan bir program yaptı. 2010 veya 2011'de Avrupa'da final oynamak istiyoruz. Her yıl gelen giden oyuncuyla başarılı olamayacağımızı düşünüyoruz ve uzun vadeli anlaşmalar yapıyoruz'' diye yanıt verdi.

-WHITE: ''HEYECANLIYIM''-

James White da Türkiye'de bulunmaktan dolayı çok heyecanlı ve mutlu olduğunu belirterek, ''Kariyerime burada devam etmek istiyorum. Türk basketbolseverlere güzel maçlar izleteceğimizi düşünüyorum'' dedi.
1982 doğumlu ve 2.01 metre boyundaki White, Cincinnati Üniversitesi'nden mezun oldu. James White, geçen yıl San Antonio Spurs'da 6 maçta 22.8 dakika ortalama oynama süresine, 8.3 sayı, 3.3 ribaunt, 0.8 asist, 0.5 top çalma istatistiklerini sığdırdı.
2006 yılında Portland Trail Blazers takımı tarafından 2. tur 31. sırada seçilen James White, daha sonra Indiana Pacers'a takas oldu. Bu takımla 2 yıllık sözleşme yapan White'ın, 30 Ekim 2006'da Pacers ile ilişiği kesildi. 3 Kasım'da San Antonio Spurs ile sözleşme imzalayan White, sezonu Gelişim Ligi (NBDL) takımlarından Austin'de tamamladı.

08.10.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif

LaigLeNoiR
08.Ekim.2006, 02:15
TOFAŞ'da hazırlıklar sürüyor

Basketbol Erkekler İkinci Ligi takımlarından TOFAŞ, yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. TOFAŞ Antrenörü Nihat İziç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu ana kadar 13-14 hazırlık maçı oynadıklarını, tespit ettikleri eksiklere göre, hücum ve savunmaya yönelik antrenmanlara ağırlık verdiklerini söyledi.
Sakat olan Can ve İlkan'ın 15 gün içinde takıma katılacaklarını belirten İziç, ''Can ve İlkan da katılınca, çalışmalarımıza tam kadro olarak devam edeceğiz. Lig başlangıcına kadar 3 hazırlık maçı daha oynamayı planlıyoruz'' dedi.

LaigLeNoiR
08.Ekim.2006, 02:16
Kombinelerde son 3 gün!

Galatasaray'da basketbol kombine kartlarının satışında son 3 güne girildi. Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Galatasaray Cafe Crown ve Galatasaray Bayan Takımı'nın maçları için geçerli olacak kombine kartların satışının 10 Ekim Çarşamba günü sona ereceği kaydedildi. Erkek ve bayan basketbol takımlarının bu sezon Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda yapacakları tüm maçları kapsayan kombine kartların, fiyat olarak normal maç biletlerine oranla yüzde 40 avantaj sağladığı vurgulanırken, kombinelerin 150, 175 ve 200 YTL'den satışta olduğu yinelendi.
Sarı-kırmızılı taraftarların, basketbol kombine kartlarını 10 Ekim Çarşamba gününe kadar Mecidiyeköy'deki Galatasaray Store'dan alabilecekleri açıklandı.

LaigLeNoiR
O.Renault çeyrek finale seviniyor

OYAK Renault Antrenörü Yücel Platin, OPEL Türkiye Kupası'nda çeyrek finale yükselmelerinin önemli bir başarı olduğunu söyledi. Platin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çanakkale'de Mersin Büyükşehir Belediyesi, Galatasaray Cafe Crown ve Beşiktaş Cola Turka takımlarıyla zorlu maçlar oynadıklarını bildirdi.
Çanakkale'de 3 maçta da çok iyi performans sergilediklerini dile getiren Platin, ''Turkiye Kupası'nda çeyrek finale grup lideri olarak çıkmamız önemli başarı. Eğer Türkiye Kupası'nı almak istiyorsak ligde de iyi işler yapmalıyız. Şubat ayında yapılacak çeyrek finali de geçip adımızı yarı finale yazdırmak istiyoruz'' dedi.

LaigLeNoiR
Ernak: "Oyuncularımı kutluyorum"

Beko Basketbol Ligi takımlarından Bandırma Banvitspor'un antrenörü Selçuk Ernak, OPEL Türkiye Kupası'nda çeyrek finale kaldıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.
Ernak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, grup maçlarında genelde olumlu oyun sergilediklerini, ancak Chirss Hillbel, Caner ve İnanç'ın sakatlıklarına üzüldüklerini ifade etti. Takımının lige hazır olduğunu belirten Ernak, ''Geçen yılın kupa finalisti olarak yine çeyrek finale kaldığımız için mutluyum. Oyuncularımı gösterdikleri mücadeleden dolayı kutluyorum'' dedi.

LaigLeNoiR
22.Ekim.2006, 00:24
http://www.sporx.com/images/16/43/7446_B_ErginAtaman005.jpg

"Barcelona'ya bile gitmem"

Beşiktaş Cola Turka Basketbol Takımı Antrenörü Ergin Ataman kendisi ve takımında yer alan yabancı oyuncular hakkında çıkan söylentilere cevap verdi. Tecrübeli teknik adam son bir aydır, Beşiktaş'ın bu sezon iyi bir kadro kurmasından rahatsız olan bazı çevrelerin kasıtlı olarak kendilerini yıpratmaya çalıştığını dile getirirken, takım içinde maddi olarak büyük sorunların yaşanmadığını ifade ederek şöyle konuştu:

"Bu sezon Beşiktaş'ın güçlü bir kadro kurmasından ve şampiyonluğa soyunmasından rahatsız olan bir çevre olduğunu düşünüyorum. Benim görevi bırakacığım şeklindeki söylentiler bir ay öncesinden başladı. Çıkan dedikodulara göre Türkiye Kupası'nda oynadığmıız Galatasaray maçı sonrası benim rest çektmişim ve gideceğimi dile getirmişim. Son olarakta geçen hafta oynadığmız Karşıyaka maçında aldığımız mağlubiyetin ardından yabancı oyuncular para alamadığı ve bu sebebten dolayı yenildiğimiz yönünde haberler çıktı. Ama biz o maçı kötü oynadığmız için kaybettik. Benim istifa edeceğim şeklindeki komik haberleri de artık gülerek okuyorum. Biz bu sene çok iyi bir takım kurduk ve şampiyon olmak istiyoruz. Her kulüpte yaşanan bir iki haftalık ödeme geçikmeleri bizde de yaşanıyor. Ama bu olayı büyütüp benim istifama kadar getirmelirine anlam veremiyorum. Biz yönetimle uyum içinde çalışıyoruz. Bunun en güzel kanıtı da bir hafta önce Kaya Peker'i transfer etmemizdir. Beşiktaş'ın bir gücü var, bir büyüklüğü var. Bu kulüp bu gücünü yıllar sonra basketbola da aktardı. Burada beni bir tek üzen konu taraftarımızın basketbol takımına yeteri kadar sahip çıkmaması. Biz yönetimle uyum içinde çalışırken, şampiyonluğu kazanmak isterken 200 kombine satıldı. Nerde Beşiktaş taraftarı. Onlar da destek olsalar yönetimde rahatlayacak. Ama tekrar söylemek gerekirse ne benim ne de oyuncularımın takımdan ayrılma gibi bir düşüncesi yok. Bu söylentiler nereden çıktı bilmiyorum. Beşiktaş'ta beni sevmeyen birileri var mı bilmiyorum. Ben buraya Beşiktaş'ı Avrupa takımı yapmaya geldim. Bütün çabam bu takımı zirveye çıkartmak içindir. Sonuçta sportif bir olay bu başarılı olup olmayacağımızı zaman gösterecek. Ama benim buraya gelmem ve camia içinde takımın başarısından rahatsızlık duyacak birileri varsa bu yönetimsel bir sorundur ve beni ilgilendirmez. Ben bu takımın antrenörüm. Beni böyle çekişmelerden uzak tutsunlar. Basketbol camiasında da bana karşı olyanlar olabilir. Ben kendi doğrularını söyleyen bir insanım. Bu durumdan rahatsız olanlar olabilir. Hakemlerin de bazı hatalı kararları oldu ama bunlarıda kasti olarak değerlendirmiyorum".

"YABANCI OYUNCULARIN PARA ALAMADIKLARI İÇİN MAÇA ÇIKMAK İSTEMEDİĞİ HABERLERİ TAMAMEN YALANDIR"

Ataman yabancı oyuncuların sıkıntalırının çok büyük boyutlarda olmadığnı ve hiç birinin takımdan ayrılmak gibi bir düşüncesinin olmadığını söyledi.

"Yabancı oyuncular hiç bir zaman maçı çıkmayacağız demediler. Ama bu yabancı oyuncular sıradan oyuncular değil. Avrupa'nın gözde oyuncuları. Sezon başı bu transferler için büyük bir çaba sarfettik ve onlar buraya büyük bir camiaya geldiler. Tabi böyle bir durumda ufak tefek ödeme aksaklıkları yaşanınca sıkıntılarını dile getirdiler. Ama bu sorunlarda çok kısa sürede çözüldü. Şuanda her hangi bir problem yok. Bugüne kadar hiç bir yabancı oyuncu bana gelip gitmek istediğini söylemedi. Sadece paralarının geçikmesiyle alakalı sıkıntılarını dile getirdiler. Ama bu durum hiç bir zaman kriz boyutuna çıkmadı"

"BARCELONA'DAN BİLE TEKLİF ALSAM GİTMEM"

Tecrübeli antrenör son olarak Beşiktaş'ın bu sezonki kadrosunun kuruluşunda büyük emek harcadığını ve başarılı olmak için Beşiktaş'a geldiğini söylerken, Barcelona'dan bile teklif alsa gitmeyeceğini vurguladı.

" Ben takımımın başındayım. Ama tabiki sportif bir olay yapıyoruz. Başarısızlık olur gitmemiz gerekir gideriz. Ancak parasal konular yüzünden görevimi bırakmım. Takımın bu sezonki kuruluşunda çok büyük emek sarfettim. Herşeyi bir tarafa bırıkıp gidemem. Bana Barcelona takımı bugün gelip teklif yapse. kendi ellerimle kurduğum bu takımı bırakıp gitmem. Ama Beşiktaş taraftarı takımına sahip çıksın ve desteğini her şekildi göstersin"

LaigLeNoiR
22.Ekim.2006, 00:25
http://www.sporx.com/images/16/43/874_B_enginozerhun001.jpg

Penn Cibona'ya yetişebilir

Beko Basketbol Ligi'nde TTnet Beykoz'u 91-75 yenen Efes Pilsen, sergilenen mücadeleden memnun. Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, TTNet Beykoz'un geçen sezona oranla çok daha güçlü bir kadroya sahip olduğunu ve maç boyunca mücadeleyi bırakmadığını belirterek, ''Galip geldik ama TTNet Beykoz oyun disiplininden hiç kopmadı. Fark olmasına rağmen mücadelenin içindeydiler. Böyle olunca biz de iyi oyunumuzu devam ettirdik. İyi bir galibiyet aldığımıza inanıyorum'' dedi.
Rashad Wright'ın sakatlığı nedeniyle bir süre takımdan uzak kalacağını belirten Özerhun, oyun kurucu olarak Scoonie Penn'le 1 yıllık sözleşme imzaladıklarını ifade ederken, ''Yeni oyuncumuzu Cibona Zagreb maçına yetiştirmeye çalışıyoruz. Takımla dün antrenmanlara başladı ve bize formsuz gözükmedi'' diye konuştu.
Ayrıca, Avrupa Ligi'nde bu sezonun ilk maçında Cibona Zagreb ile deplasmanda karşılaşacaklarını anlatan Özerhun, rakiplerinin güçlü bir kadroya sahip olduğunu kaydederek, ''Çok ciddi bir lig olan Adriyatik Ligi'nde 6 maç yaptılar. Bize oranla daha hazır durumda olduklarını söyleyebilirim. Ama biz de Avrupa Ligi'ne hedeflediğimiz gibi iddialı başlamak için yenmek istiyoruz. Son derece zor bir maç olacak'' ifadelerini kullandı.

22.10.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif

LaigLeNoiR
22.Ekim.2006, 00:28
http://www.sporx.com/images/16/43/1465_B_cetin_yilmaz001.jpg

"Almamız gereken çok yol var"

Beko Basketbol Ligi'nde haftayı 91-75'lik Efes Pilsen mağlubiyetiyle kapatan TTNet Beykoz'un antrenörü Çetin Yılmaz, oyuncularına inancının yüksek olduğunu söyledi. Efes Pilsen karşısında ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını, ancak bunun yeterli olmadığını anlatan Yılmaz, ''Oyun olarak almamız gereken daha çok yol var diye düşünüyorum. Benim oyuncularıma olan inancım, oyuncularımın kendilerine olan güvenlerinden daha fazla'' dedi.
Sahada bazı şeyleri yapamadıklarını söyleyen Yılmaz, ''Teknik olarak eksiklerimiz oldu, boş atışları kaçırdık, savunmada hatalarımız oldu, ama maçın son saniyesine kadar takımın hiçbir üyesi mücadeleyi bırakmadık. Bu mücadeleyi yaptığımız sürece seçtiğimiz sistemli ve organize basketbolu sahaya yansıtacağız. Sonuç olarak basketboldan tatmin olmuş değilim, ama sahaya yansıtılan mücadeleden ve disiplinden memnunum. İlerleyen günlerde çok daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum'' şeklinde konuştu.
Takım kaptanı Alper Yılmaz ise Efes Pilsen karşılaşmasıyla ilgili olarak, iyi mücadele etmelerine karşın basit hatalar yaptıklarını dile getirerek, ''Tabii ki Efes Pilsen gibi iyi bir takıma karşı böyle hatalar yapınca kazanmanız çok zor. Artık önümüzde Banvit maçı var. Bu deplasmandan galibiyetle dönmek istiyoruz. Bunun için elimizden geleni yapacağız'' ifadelerini kullandı.

LaigLeNoiR
22.Ekim.2006, 00:28
G.Saray Cafe Crown zirvede

Beko Basketbol Ligi'nde 3. hafta geride kalırken, Alpella'yı 79-64 mağlup eden Galatasaray Cafe Crown liderlik koltuğuna oturdu.

Beko Basketbol Ligi'nde 3. hafta mücadelesi 20 Ekim Cumartesi günü oynanan karşılaşmalarla tamamlandı. Ligin genç ekiplerinden Alpella'yı 79-64 yenen Galatasaray Cafe Crown liderlik koltuğuna otururken, Pınar Karşıyaka ikinci ve Türk Telekom da 3. sırada yer aldı.

Ligde geride kalan 3 hafta sonunda averajla liderlik koltuğunda oturan Galatasaray Cafe Crown, 2. sıradaki Pınar Karşıyaka ve 3. sıradaki Türk Telekom henüz mağlubiyet almadılar.

Beko Basketbol Ligi'nde 3. hafta mücadelesinde evinde Banvit'i konuk eden Fenerbahçe Ülker, rakibinin özellikle son periyottaki etkili oyununa karşılık vermekte zorlanınca beklemediği bir yenilgi alarak ligdeki ilk mağlubiyetini aldı.

Lige iyi bir başlangıç yapan ve 2. hafta sonunda liderlik koltuğunda oturan İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka deplasmanda Mersin Büyükşehir Belediye ile karşılaştı. Her iki takımın da başa baş bir mücadele sergilediği maç boyunca skor her iki tarafın da lehine sürekli değişirken, başa baş giden maçta gülen taraf 78-80'lik skorla Pınar Karşıyaka oldu.

Sezona güçlü bir kadro ve şampiyonluk parolası ile başlayan, ancak ilk iki hafta boyunca galibiyet alamayan Beşiktaş Cola Turka ise deplasmanda karşılaştığı Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi karşısında haftanın en farklı galibiyetini 55-105'lik skorla alarak, hem ligdeki ilk galibiyetine ulaştı, hem de moral buldu.

Şampiyonluğun güçlü adaylarından Türk Telekom, Oyak Renault'u Ankara'da 85-78 yenerken fazla zorlanmadı ve ligdeki yenilmezliğini sürdürdü. Şampiyonluğun bir diğer adayı Efes Pilsen de konuk olduğu TTNet Beykoz'u 75-91'lik farklı skorla yenerek ligdeki ikinci galibiyetine ulaştı.

Beko Basketbol Ligi'nde Antalya derbisinde ise ligin iki yeni takımı Kepez Belediye ve Antalya Büyükşehir Belediye karşı karşıya geldi. Güçleri denk iki takımın mücadelesi zevkli görüntülere sahne olurken, Antalya Büyükşehir Belediye rakibini 1 sayıyla da olsa 64-65 mağlup etmeyi başararak haftayı galibiyetle tamamladı.

Ligin bir diğer maçında ise Darüşşafaka evinde Casa TED Ankara Kolejliler'i konuk etti. 3. haftaya kadar galibiyet alamayan Darüşşafaka, seyirci desteğini de arkasına alarak iyi başladığı maçı 80-67 kazanarak ligdeki ilk galibiyetine ulaştı.

Beko Basketbol Ligi'nde 3. hafta sonunda alınan toplu sonuçlar;

Fenerbahçe Ülker: 72 Banvit: 89

Türk Telekom: 85 Oyak Renault: 78

Galatasaray Cafe Crown: 79 Alpella: 64

Mersin BŞB.: 78 Pınar Karşıyaka: 80

Kepez Belediye: 64 Antalya BŞB.: 65

TTNet Beykoz: 75 Efes Pilsen: 91

Mutlu Akü Selçuk Üni.: 55 Beşiktaş Cola Turka: 105

Darüşşafaka: 80 Casa TED Ankara Kolejliler: 67
Kaynak : DHA

El Comandante
22.Ekim.2006, 07:46
Zirveden inmemek dilegiyle... :cool:

LaigLeNoiR
23.Ekim.2006, 08:37
Lig Kurulu yarın toplanacak

Beko Basketbol Ligi Lig Kurulu, yarın İstanbul'da toplanacak. Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu odasında gerçekleştirilecek toplantıya, federasyon yetkilileri, Beko Basketbol Ligi'nde yer alan kulüplerin temsilcileri, yayıncı kuruluş ve federasyon sağlık kurulu yetkilileri katılacak.
Saat 15.30'da başlayacak toplantıda, yabancı oyuncuların belirlenmesi ve naklen yayın konuları görüşülecek, ayrıca sağlık kurulu tarafından kulüp temsilcilerine çeşitli konularda bilgi verilecek.

23.10.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif

CeNTeR_TR
11.Kasım.2006, 20:38
Beko TBL'de 6. hafta görünümü
Beko Basketbol Ligi'nde 6. hafta maçları tamamlanırken, deplasmanda Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne yenilen Türk Telekom ilk yenilgisini aldı.

Deplasmanda karşılaştığı Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne uzatma sonunda 63-53 yenilen başkent temsilcisi, ligdeki ilk yenilgisini alsa da 11 puan ve averajla liderliğini sürdürdü.

2. sırada girdiği 6. haftada deplasmanda Mersin Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşan Galatasaray Cafe Crown, rakibine 63-53'lük skorla yenildi. Böylece 2. yenilgisini alan sarı-kırmızılı takım, puan sıralamasında 6. sıraya geriledi.

Lige çok iyi bir başlangıç yapan Pınar Karşıyaka ise sahasında Kepez Belediyesi'ni 88-82 yenerek 6. maçında 5. galibiyetini aldı, 11 puan ve averajla 2. sıraya yükseldi.

Ligin 6. haftasında oynanan maçlar, puan durumu ve 7. haftanın programı şöyle:

Casa TED Ankara Kolejlier - Fenerbahçe Ülker: 74-97

Mersin Büyükşehir Belediye - Galatasaray Cafe Crown: 63-53

Antalya Büyükşehir Belediye - Türk Telekom: 99-98

Beşiktaş Cola Turka - Darüşşafaka: 73-58

Pınar Karşıyaka - Kepez Belediye: 88-82

Efes Pilsen - Oyak Renault: 88-61

Banvit - Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi: 72-76

Alpella - TTNet Beykoz: 77-72

CeNTeR_TR
16.Kasım.2006, 02:01
Gerek Yokmuş kanımca =)

CeNTeR_TR
10.Mayıs.2007, 19:50
Arkadaşlar bu sezonun artık bitimine yaklaşılıyor.Bundan sonraki sezonda tüm haberleri bu konuda toplayacağız.Bu sezonu bundan önceki sezondaki takım performanslarını oyuncu performanslarını tüm değerlendirmeleri burada konuşabiliriz.

Bu konuda maçlar hariç her türlü konu konuşulabilir.Transferlerde hariç tabiyki onun içinde ayrıca bir sabit başlık olacak.

Ayrıca 2.ligden 1.lige çıkan takımları oyuncu değerlendirmeleri gibi 1.lig takımları ile ilgili her türlü gelişmeleride buraya yazabiliriz.

Nocna Mora
15.Mayıs.2007, 18:55
Yani 1 yıl bekleyeceğiz :)

CeNTeR_TR
16.Mayıs.2007, 15:44
Yazın belki bişeyler olur o zaman yazarsın ;;)

di canio
16.Mayıs.2007, 16:40
Yani 1 yıl bekleyeceğiz :)

Daha erkeklerde sezon bitmedi. Çıkar yazacak bişeyler.

uAsamet91
16.Mayıs.2007, 20:39
Kepez Beko Basketbol Ligi'nde
Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi'nde mücadele eden Kepez Belediyespor Zonguldak Erdemirspor'a son periyotta yenilmesine rağmen Beko Basketbol Ligi'ne yükseldi.

Ligde başarılı bir grafik sergileyen Kepezspor Belediyespor Final-four mücadelesinde Beko Basketbol Ligi'ne yükselme umudunu son maça bırakmıştı. Kepezspor Belediyespor, 3 periyotta üstün oyun sergilemesine rağmen son periyotta Erdemirspor'un baskılı oyununa boyun eğdi ve karşılaşmadan 73-72 yenik ayrıldı. Maçın 1. periyodu 15-16 Kepez Belediyespor lehine, 2. periyot 34-40 Kepez Belediyespor lehine, 3. periyot 46-62 Kepez Belediyespor lehine, son periyot sonunda ise maç 73-72 Erdemirspor'un galibiyetiyle sona erdi. Puan durumuna göre Büyükşehir Belediyesi'nin, Işıkspor'u yenmesinin ardından Kepezspor Belediyespor, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Beko Basketbol Ligi'ne çıktı.

16.05.2007

CeNTeR_TR
19.Mayıs.2007, 13:45
Bak Taylan 1 sene beklemeye gerek yokmuş demekki ;;)

19_SeRDiNÇ_05
21.Mayıs.2007, 14:34
Beko Basketbol Ligi’nde Cafe Crown’ın sponsor olmasıyla çıtayı yükselten ve Final-Four’a kalmayı başaran Galatasaray’a dev sponsor. Vestel’in önümüzdeki sezon Sarı-Kırmızılı kulüple anlaşma yapacağı ve takımın Galatasaray Vestel adıyla mücadele edeceği öğrenildi. Yapılacak olan sözleşmeye göre, Vestel sadece basketbol şubesinde kullanılmak üzere büyük bir para yardımı yapacak ve çok önemli yıldız transferleri gerçekleştirecek.

C h A o S
21.Mayıs.2007, 15:16
süper haber.tek istediğim iyi transferler..

El Comandante
23.Mayıs.2007, 00:41
Evet arkadaslar transfer bölümüne bakabilirsiniz :) Bizden Fitch,Tolga,Burak kesin olarak ayriliyorlar.Brown satilabilir.

Marcus Slaughter kesin olarak bizde :)

fm_monster
02.Haziran.2007, 10:55
Solomon Yılın Basketbolcusu Seçildi

Beko Basketbol Ligi`nin en değerli basketbolcusu yapılan oylama sonucunda Basketbol Takımımızın oyuncusu Willie Solomon oldu. Oyuncumuza ödülü Efes Pilsen - Fenerbahçe maçı öncesinde verildi.

Willie Solomon, basketbol severlerin, basın mensuplarının ve antrenörlerin oyları ile belirlenen 2006-07 sezonu "Yılın Oyuncusu" ödülüne layık görüldü. Solomon ödülünü Arçelik Genel Müdür Yardımcısı Şirzat Şubası`nın elinden aldı.

Bu sezon Beko Basketbol Ligi`nde 32 maçta forma giyen Willie Solomon 12.7 sayı, 3.1 ribaund, 4.8 asist, 1.7 top çalma istatistikleri ile mücadele etti. Takımımızın hem en skorer hem de en fazla asist yapan oyuncusu olan Willie Solomon, iki sayılık atışlarda % 51.6, üç sayılık atışlarda % 33, serbest atış çizgisinde ise % 83`lük isabet oranı ile mücadele etti.

Ödülünü aldıktan sonra ABD`li oyuncumuz sevincini önce Abdi İpekçi Spor Salonu`ndaki taraftarlarımız, ardından da takım arkadaşları ile kutladı.

El Comandante
07.Haziran.2007, 13:21
Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş kulüpleri arasındaki rekabet, basketbolda da sürüyor. Bu 3 ezeli rakipten Fenerbahçe ve Galatasaray, basketbol liglerinde bu sezon 40. yıllarını doldururken, Beşiktaş ligdeki 38. sezonunu tamamladı.

1967 yılında deplasmanlı olarak başlayan ligin ilk sezonundan itibaren yer almayı sürdüren bu 2 kulüpten Galatasaray, 4 kez şampiyonluk sevinci yaşarken, Fenerbahçe, bu sezon mutlu sona ulaşarak müzesindeki şampiyonluk kupası sayısını da 2'ye çıkardı.

Beşiktaş ise basketbol liginde geçirdiği 38 sezonla ezeli rekabette rakiplerini yalnız bırakmazken, ligdeki tek şampiyonluğunu 1975 yılında kazandı.

-16 DEĞİŞİK KENT, 58 DEĞİŞİK TAKIM-

Bu sezonun tamamlanmasıyla 40 yılını geride bırakan basketbol liglerinde, 58 değişik takım, kimi zaman değişik sponsorlarla ve değişik adlarla mücadele etme şansı yakaladı.

1967 yılında Altınordu'nun şampiyon olduğu sezonla başlayan lige, şu ana dek 16 değişik kent takımlarıyla katılım sağladı.

İstanbul, liglerde mücadele eden 20 takımıyla ilk sırada yer alırken, 12 takımla liglere katılan Ankara ikinciliği elde etti.

1967 sezonundan bu yana liglerde mücadele eden takımlar ve kentleri şöyle:

Adana: Adana Demirspor, Güney Sanayi

Ankara: MKE Ankaragücü, Büyük Kolej, DSİ Spor (Suspor), Yenişehir (Hortaş Yenişehir, Meysu Yenişehir, İstanbul Bankası Yenişehir), Jandarmagücü, Kara Kuvvetlerigücü (Silahlı Kuvvetlergücü, Karagücü, Muhafızgücü), Mülkiyespor, ODTÜ, Türk Telekomspor (PTT, PTT Türk Telekomspor), Şekerspor, TED Ankara Kolejliler (Tiffany&Tomato Kolejliler, Casa TED Ankara Kolejliler), Ziraat Fakültesi

Antalya: Antalyaspor (Büyükşehir Belediyesi Antalyaspor), Antbirlik, Antalya Muratpaşa Belediyesi

Aydın: (Kuşadası) Kuşadasıspor

Balıkesir: (Bandırma) Banvitspor

Bursa: OYAK Renault, TOFAŞ (TOFAŞ SAS)

Gaziantep: Beslenspor

İstanbul: Anadoluhisarı İdmanyurdu, Bakırköyspor, Beşiktaş (Beşiktaş Cola Turka), Beykoz (Sümerbank Beykoz), Darüşşafaka, Eczacıbaşı, Efes Pilsen (Efes Pilsen Kadıköyspor), Fenerbahçe (Fenerbahçe Ülker), Galatasaray (Galatasaray Cafe Crown), İTÜ (Raks İTÜ, Aras Kargo İTÜ), Kadıköyspor, Kurtuluş, Modaspor, NETAŞ Spor, Ortaköy (Mavi Jeans Ortaköy, Mis Süt Ortaköy), Şişecam Paşabahçe, Taçspor, Tekelspor, Ülkerspor, Yıldırımspor

İzmir: Altay (Altay Kartal Makarna), Altınordu, Göztepe, Hilalspor, Karşıyaka (Pınar Karşıyaka), Tuborg (Tuborg Pilsener, Troy Pilsner)

Kayseri: Meysuspor

Kocaeli: NASAŞ Spor

Konya: Konyaspor (Kombassan Konyaspor), Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi

Mersin: (Tarsus) Çukurovaspor (Çukurova Sanayi), Tarsus İdmanyurdu Erkutspor, Mersin Büyükşehir Belediyesi

Samsun: Samsunspor

Tekirdağ: Büyük Salatspor

Zonguldak: (Karadeniz Ereğli) Erdemirspor

CeNTeR_TR
07.Haziran.2007, 21:49
Samsun: Samsunspor

Ey gidi ey bu takımda bizde olacaktık ama kapattılar adiler :( Umarım bizim önümüzü kestikleri futbol takımı da hak ettiği 2.ligden bir daha çıkmasında bizim değerimizi anlasınlar :)

El Comandante
12.Haziran.2007, 20:07
Galatasaray Uleb´e katildi.Seneye ULEBCUP´ta oynayacagiz.

CeNTeR_TR
15.Haziran.2007, 16:48
Hakyemez'in isyanı
Beko Basketbol Ligi'nin yeni takımı Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Genel Menajeri Doğan Hakyemez, oyuncu menajerlerine savaş açtı. Hakyemez, gelecek sezon iddialı bir takım kurmayı planladıklarını ancak, oyuncu menajerlerinin, özellikle Türk oyuncular için astronomik rakamlar talep ettiklerini belirterek, "Piyasayı art niyetli olarak yükseltiyorlar. Bu tuzağa düşmemek için her türlü tedbiri alacağız" dedi.

drazan11
19.Haziran.2007, 15:01
bizim uleb cupta oynamamız iyi haber.ayrıca bizim içn tüm transferlerden daha iyisi burakın bu takımdan ayrılması.galatasarayı 3 gölek üste tasır.

uAsamet91
19.Haziran.2007, 20:28
G.Saray ULEB Kupası'nda
Beko Basketbol Ligi'ni 4. sırada tamamlayan Galatasaray Cafe Crown, ULEB Kupası'na davet edildi. Galatasaray Kulübü'nün internet sitesinde yapılan açıklamada, Galatasaray Cafe Crown'ın, ligde elde ettiği sonuçla, 2007-2008 sezonu için ULEB Kupası'na davet edildiği bildirildi.

ULEB (Avrupa Basketbol Ligleri Birliği) Üst Yöneticisi (CEO) Jordi Bertomeu'nun, kulüp başkanı Özhan Canaydın'a bugün bir mektup göndererek, 30 Haziran Cumartesi günü İtalya'nın Jesolo kentinde yapılacak kura çekimine davet ettiği kaydedildi.

C h A o S
19.Haziran.2007, 20:40
hayırlısı olsun.inşallah kadromuzu güçlendiririz.yoksa bu kadro ile eleniriz.

taylan94
20.Haziran.2007, 00:02
sonunda galatasaray basketbol takımını uzun bir aradan sonra bir avrupa kupasında izleyeceğiz

Ahmet_77
20.Haziran.2007, 17:07
A Milli Takım, 16 Temmuzda kampa girerek çalışmalarına başlayacak.

İspanya'da 3-16 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek A Milli Takım'ın aday kadrosu yarın (21.06.2007) açıklanacak.

A Milli Takım, 16 Temmuzda İstanbul'da kampa girerek hazırlık çalışmalarına başlayacak.

Milli takımda ABD Profesyonel Basketbol Ligi'nde forma giyen Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'nun yanı sıra Fenerbahçe Ülker'de geçen sezon ortaya koyduğu performansla büyük beğeni toplayan Ömer Onan'ın da olması bekleniyor.

ZeroG
20.Haziran.2007, 19:47
Açıklandıktan sonra konuşsak daha iyi olur.

uAsamet91
20.Haziran.2007, 21:22
Mehmet OKUR milli takımda oynuyacagını açıklamıştı.Hidayet'i bilmiyorum

EL-Hadji
21.Haziran.2007, 03:52
Bu basketbolda da her yaz bir turnuva oluyor. Futbol da böyle olsa 2 yılda bir dünya şampioynası her yer şşenlenirdi vallahi.

rectangle
21.Haziran.2007, 05:54
Hidayet'in gelmesinden yana değilim çünkü gönülsüz,zoraki bir birliktelik gibi.

fmsmyrna
21.Haziran.2007, 12:06
Hidayet'in gelmesinden yana değilim çünkü gönülsüz,zoraki bir birliktelik gibi.

Ntv'de programa çıktılar ikiside çok istiyorlar oynamayı kedileri antrenmanlara başlamışlar zaten

fenerbahce_1907
21.Haziran.2007, 14:20
Hido ve Memo kadroda!
3-16 Eylül 2007 tarihleri arasında İspanya'da düzenlenecek Avrupa Basketbol Şampiyonasında mücadele edecek olan A Milli Basketbol Takımı'nın 18 kişilik aday kadrosu düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

Kadroda yer alıp almayacakları merakla beklenen NBA yıldızlarımız Mehmet Okur, Hidayet Türkoğlu ve Ersan İlyasova da aday kadroya çağırılırken Real Madrid forması giyen Kerem Tunçeri davet edilmedi. Bu sezon ligde başarılı bir performans gösteren Türk Telekom'lu Tutku Açık, Alpella'lı Ömer Aşık ve Fenerbahçe Ülker'li Ömer Onan ise kadroya çağrılan yeni isimler arasında yer aldılar.

Aday kadroda şu isimler yer alıyor;

Guard

Tutku Açık, Hakan Demirel, Engin Atsür, Ender Arslan, Ömer Onan, Cenk Akyol, İbrahim Kutluay, Serkan Erdoğan

Forvet

Ersan İlyasova, Hidayet Türkoğlu, Kaya Peker, Kerem Gönlüm, Semih Erden

Pivot

Ermal Kurtoğlu, Mehmet Okur, Oğuz Savaş, Fatih Solak, Ömer Aşık

ForsakeN
21.Haziran.2007, 14:30
Hido ve Memo kadroda!

3-16 Eylül 2007 tarihleri arasında İspanya'da düzenlenecek Avrupa Basketbol Şampiyonasında mücadele edecek olan A Milli Basketbol Takımı'nın 18 kişilik aday kadrosu düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı.

Kadroda yer alıp almayacakları merakla beklenen NBA yıldızlarımız Mehmet Okur, Hidayet Türkoğlu ve Ersan İlyasova da aday kadroya çağırılırken Real Madrid forması giyen Kerem Tunçeri davet edilmedi. Bu sezon ligde başarılı bir performans gösteren Türk Telekom'lu Tutku Açık, Alpella'lı Ömer Aşık ve Fenerbahçe Ülker'li Ömer Onan ise kadroya çağrılan yeni isimler arasında yer aldılar.

Aday kadroda şu isimler yer alıyor;

Guard

Tutku Açık, Hakan Demirel, Engin Atsür, Ender Arslan, Ömer Onan, Cenk Akyol, İbrahim Kutluay, Serkan Erdoğan

Forvet

Ersan İlyasova, Hidayet Türkoğlu, Kaya Peker, Kerem Gönlüm, Semih Erden

Pivot

Ermal Kurtoğlu, Mehmet Okur, Oğuz Savaş, Fatih Solak, Ömer Aşık

fmsmyrna
21.Haziran.2007, 15:07
4 tane point guard biraz fazla değil mi?

Ahmet_77
21.Haziran.2007, 15:46
İyi bari Memo'yla Hdio kadroda
Beşiktaştan hiç adam yok Galatasaraydan sadece Fatih Solak var

Tanjevic, kadroyu 2010 Dünya Şampiyonası'nı düşünerek oluşturduğunu ifade ederek, "Kerem Tunçeri geçen yıl da sakatlığı nedeniyle dünya şampiyonasına gelemedi. 2010'da 31 yaşında olacak. Bu programı düşünerek başka oyunculara yer açmak istedim" diye konuştu.

C h A o S
21.Haziran.2007, 17:04
ilk beş bence şöyle olmalı.
ender,serkan,ersan,hidayet,mehmet okur.

fmsmyrna
21.Haziran.2007, 17:37
şu ilk beş iyi iş yapar bence
engin,serkan,hido,kerem gönlüm,memo

travis1903
22.Haziran.2007, 15:28
kerem tunceri'i kadroya almayan zihniyete ne denilebilirki,sayetki gecen yıl kerem sakat olmasaydı milli takım dunya sampiyonasında daha iyi bir derece elde edebilirdi ...

:0:

Ahmet_77
22.Haziran.2007, 18:30
Siyah-beyazlılar, gelecek sezon yine ULEB Cup'ta mücadele edecek.

Beko Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Cola Turka, gelecek sezon yine ULEB Cup'da mücadele edecek.

Geçtimiz sezon da aynı kupada yer alan siyah-beyazlı ekip, takım sayısının 48'e çıkması sonrası Avrupa Basketbol Ligleri Birliği (ULEB) tarafından ULEB Cup'a davet edildi.

Beşiktaş Cola Turka Genel Menajeri Burak Bıyıktay, ULEB Cup'da takım sayısının 48'e çıktığını belirterek, "ULEB bizi geçen sene olduğu gibi bu sezon da kupaya davet etti. Bundan dolayı çok mutluyuz" dedi.

Bıyıktay, kulüp olarak ULEB'in istediği şartları her zaman yerine getirdiklerini ifade ederek, "Yeni sezon için kuracağımız takımla ULEB Cup'da daha başarılı olmak istiyoruz. Gelecek sezon bu kupada daha büyük işler yapacağız" diye konuştu.

Bu arada Beşiktaş Cola Turka, Galatasaray Cafe Crown ve Türk Telekomspor'un ardından ULEB Cup'da mücadele edecek 3. Türk takımı oldu.

gerrrard
23.Haziran.2007, 04:52
Artık basketbol takımı olarak Avrupa'ya yayılmaya başlamalıyız.:)

Vieri
23.Haziran.2007, 12:22
Beko Basketbol Ligi takımlarından Efes Pilsen'in anlaştığı antrenör David Blatt, İstanbul'a geldi.

Devamını okumak için tıklayınız (http://f1.turksportal.net/basketbolhaber/16983/david-blatt-istanbula-geldi.htm)

Vieri
BEKO Basketbol Ligi'nin yeni takımı Antalya Büyükşehir Belediyesi, baş antrenör Orhun Ene ile iki yıllık sözleşme imzaladı

Devamını okumak için tıklayınız (http://f1.turksportal.net/basketbolhaber/16979/orhun-eneden-antalyaya-imza.htm)

Vieri
Beko Basketbol Ligi'nde şampiyonluğu Fenerbahçe Ülker'e kaptıran Efes Pilsen, antrenör Oktay Mahmuti'nin ayrılmasının ardından İsrail asıllı ABD'li çalıştırıcı David Blatt ile her konuda anlaştı

Devamını okumak için tıklayınız (http://f1.turksportal.net/basketbolhaber/16820/blatt-efes-pilsende-goreve-basliyor.htm)

Vieri
Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker'i şampiyonluğa taşıyan ve sarı-lacivertli kulübün kuruluşunun 100. yılında camiaya büyük bir başarı hediye eden antrenör Aydın Örs, görevinden ayrıldığını açıkladı

Devamını okumak için tıklayınız (http://f1.turksportal.net/basketbolhaber/16813/aydin-ors-fenerbahce-ulkeri-birakti.htm)

fm_monster
27.Haziran.2007, 00:17
Basketbol'da ULEB Kupası kuraları 1 Temmuz Pazar günü çekilecek.

Türk Telekom, Beşiktaş Cola Turka ve Galatasaray Cafe Crown'un da mücadele edeceği ULEB Kupası'nda kura çekimi, 1 Temmuz Pazar günü İtalya'nın Jesolo kentinde yapılacak.
ULEB Kupası'na bu sezon 25 ülkeden 54 takımın katılması planlanırken, Avusturya, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, İngiltere, Estonya, Karadağ, Portekiz, İsviçre ve Ukrayna'nın temsilcileri bu kupada ilk kez yer alacaklar.

TÜRK TAKIMLARINI ZORLU RAKİPLER BEKLİYOR

Bu sezon kupada mücadele edecek Türk Telekom, Beşiktaş Cola Turka ve Galatasaray Cafe Crown'u, zor takımlarla bekliyor.
Türk takımlarının muhtemel rakipleri arasında, Kızılyıldız, Pau Orthez, Asvel, AIBA Berlin, Panionios, Hapoel Jerusalem, Benetton Treviso, Fortitudo Bologna, Dinamo Moskova, DKV Joventut ve Akasvayu Girona gibi güçlü isimler yer alıyor.

buraco
27.Haziran.2007, 00:19
galatasarayımız futbolda ki transfer bombaları bitsin basketbolda da bombalarımız patlatır bence o zaman uleb ilk 4 olabilir ..

fmsmyrna
27.Haziran.2007, 00:36
3 takımımızdanda başarı bekliyorum.Bu sezon içlerinde en kötüsü Beşiktaş'tı ancak yeni hocaları gerçekten iyi bir hoca bu sezon yükselişe geçerler

Ahmet_77
27.Haziran.2007, 14:06
Avrupa Basketbol Ligleri Birliği (ULEB) tarafından organize edilen ve Türk takımları Efes Pilsen ile Fenerbahçe Ülker'in de mücadele edeceği Erkekler Avrupa Ligi'nde torbalar belli oldu.

İtalya'da 30 Haziran Cumartesi günü yapılacak kura çekiminde Efes Pilsen 3. torbada, Beko Basketbol Ligi'nin son şampiyonu Fenerbahçe Ülker ise 5. torbada yer alacak.

Efes Pilsen, Yunanistan'ın Olympiakos ve Sırbistan'ın Partizan takımlarıyla aynı torbada yer alırken, bu ekiplerle eşleşmeyecek.

Fenerbahçe Ülker ise Hırvat Cibona Zagreb ve Sloven Union Olimpija takımlarıyla aynı torbada kendine yer buldu. Sarı-lacivertli ekibin de kura sonrası aynı torbada yer aldığı bu takımlarla eşleşmesi olmayacak.

TORBALAR

Avrupa Ligi'nde oluşturulan 8 torbada yer alan takımlar şöyle:
1. Torba: Panathinaikos (Yunanistan), CSKA Moskova (Rusya), Unicaja Malaga (İspanya)
2. Torba: TAU Ceramica (İspanya), Winterthur Barcelona (İspanya), Maccabi Elite Tel Aviv (İsrail)
3. Torba: Efes Pilsen, Olympiacos (Yunanistan), Partizan (Sırbistan)
4. Torba: Aris TT Bank (Yunanistan), Lottomotica Roma (İtalya), Prokom Trefl (Polonya)
5. Torba: Fenerbahçe Ülker, Cibona Zagreb (Hırvatistan), Union Olimpija (Slovenya)
6. Torba: Le Mans (Fransa), Zalgiris Kaunas (Litvanya), Real Madrid (İspanya)
7. Torba: Lietuvos Rytas (Litvanya), Montepaschi Siena (İtalya), Brose Baskets (Almanya)
8. Torba: Chorale Roanne (Fransa), Virtus Bologna (İtalya), Armani Jeans Milano (İtalya).

fmsmyrna
27.Haziran.2007, 14:29
TORBALAR[/B]

Avrupa Ligi'nde oluşturulan 8 torbada yer alan takımlar şöyle:
1. Torba: Unicaja Malaga (İspanya)
2. Torba: Winterthur Barcelona (İspanya),
3. Torba: Partizan (Sırbistan)
4. Torba: Prokom Trefl (Polonya)
5. Torba: Fenerbahçe Ülker,
6. Torba: Le Mans (Fransa),
7. Torba: Lietuvos Rytas (Litvanya),
8. Torba: Armani Jeans Milano (İtalya).

Fenerbahçe için en iyi grup bu olur sanırım ama 2 ispanyol takımı aynı guruba düşebiliyormu?

uAsamet91
27.Haziran.2007, 14:52
Fenerbahce Ulkerin isi cok zor.Takimlar cok guclu.

fm_monster
27.Haziran.2007, 16:49
Beşiktaş Kulübü Basketbol Şube Direktörü Hasan Bozkurter, dün Basketbol Federasyonu yöneticileriyle kulüp temsilcileri arasında yapılan toplantıya erkek basketbol takımı antrenörü Ergin Ataman'ın alınmaması nedeniyle federasyon başkanı Turgay Demirel'e çok sert tepki gösterdi.
Hasan Bozkurter, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Basketbol Federasyonu yöneticilerinin Beşiktaş Kulübü'nün gönderdiği isme muhalefet edemeyeceğini belirterek, ''Turgay Demirel, Beşiktaş düşmanıdır. Kendisini seçenlerin başkanıdır'' dedi.

Bozkurter, dünkü toplantı için yabancı oyuncu sayısı, yayın gelirleriyle, oyuncu transferindeki lisans işlemleri ve yayıncı kuruluştan alınan paylarla ilgili çok güzel bir çalışma hazırladıklarını belirterek, ''Dün kulüp olarak genel menajerimiz Burak Bıyıktay ile antrenörümüz Ergin Ataman'ı gönderdik. Ataman'ı yetki belgesi olmadığı gerekçesiyle ilk önce içeri almıyorlar. Daha sonra yetki belgesini hazırlayıp gönderdik. Bu sefer 'Antrenör almıyoruz' diyorlar. Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy gelip, Ataman'a 'Siz burayı terkedin, toplantıya giremezsiniz' diyor. Federasyonun gönderdiği yazıda teknik eleman haricinde diye bir şey yok. İki isim toplantı için istendi. Biz de iki isim gönderdik'' diye konuştu.

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'in Beşiktaş düşmanı olduğunu tekrarlayan Hasan Bozkurter, şunları söyledi:

''Demirel hala Basketbol Federasyonu başkanı olamamıştır. Kimse Beşiktaş üzerinden prim yapamaz. Turgay Demirel hiç yapamaz. Demirel, başarızlıkları bulunan ve yurt dışına çıkma yasağı olan bir federasyon başkanıdır. Kendisi şaibeli bir isimdir. Bu kişinin Beşiktaş Kulübü'ne tavır almasını içimize sindiremiyoruz. Turgay Demirel, Beşiktaş Kulübü'nden ilk önce özür dileyecek. İkinci isteğimiz de görevinden istifa etmesidir. Ayrıca Beşiktaş Kulübü ile olan ilişkilerine dikkat edecektir. Bir tek üyemizin şahsını federasyondaki bir kişiyle karşılaştırmayız. Turgay Demirel bize hakaret etmiştir.''

Turgay Demirel'den kurtulmanın yönteminin kulüpler birliğini kurmaktan geçtiğini kaydeden şube direktörü Bozkurter, ''Bunun için bütün kulüpleri davet ediyoruz. Futboldaki gibi kulüpler birliğini kuracağız. Federasyonun gerçek sahipleri kulüplerdir. Kulüplerin kaderi bir başkanın iki dudağı arasından çıkan sözle olamaz. Federasyonun, antrenörleri kulüplere pazarlama görevi yoktur. Basketbolu geride bıraktılar. Demirel'i istifaya davet ediyoruz. Kulüpler birliği için tüm kulüplerimizi çağırıyoruz. Bu konudaki temel hedefimiz Türk basketbolunun önünü açmaktır. Diğer kulüplerin de bizimle hareket edeceğini düşünüyoruz. Basketbolun önünü tıkayanlardan kurtaracağız. Kulüpler birliğini kurup olağanüstü kongreye gideceğiz'' şeklinde konuştu.

-''DEMİREL, ERGİN ATAMAN'I HİÇ SEVMEZ''-

Hasan Bozkurter, federasyon başkanı Turgay Demirel'in antrenörleri Ergin Ataman'ı hiç sevmediğini söyledi.

Demirel'in bireysel sorunları kurumsal noktalara taşıdığını vurgulayan Bozkurter, ''Demirel bir hizipin başıdır. Belli grubun temsilcisidir. Olağanüstü kongreyle Demirel'i yıkacağız. Turgay Demirel'in Türk sporuna vereceği hiçbir şey yoktur. Basketbola hizmet edenleri getireceğiz. Geçen yıl Mehmet Okur ile Hidayet Türkoğlu'nu vatan haini ilan ettiler, şimdi milli takıma çağırdılar. Başarısız oldukları için bu çocukları çağırıyorlar. Ergin Ataman, milli takımda çalışmış, Efes Pilsen ve Ülkerspor'da başarılı olmuş biridir. Yurt dışında Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmiş bir kişidir' diye konuştu.

-''KİMSE BEŞİKTAŞ'TAN BÜYÜK DEĞİLDİR''-

Şube direktörü Bozkurter, kimsenin Beşiktaş Kulübü'nden büyük olmadığını dile getirdi.

Gelecek sezon erkek ve bayan takımlarının haklarının gasp edilmesi halinde herkesin bedelini ödeyeceğini vurgulayan Bozkurter, şunları söyledi:

''Sayın federasyon başkanı Turgay Demirel ile Merkez Hakem Kurulu Başkanı Metin Şahin aklını başına alsın. Herkes Beşiktaş'ın haklarına riayet edecek. Bu sezon basketbola yatırım yapan bir kulübün önü başkanın söyleyeceği sözle tıkanamaz. Hakkımızın yenmesi halinde yaşanacak olaylardan sorumlu olmayız. Toplantıda bizi hazmedemeyen düşüncenin yarın öbür gün ne yapacağını bilmiyoruz. Aileyiz diyorsun. Ailenin bir ferdi olan Ergin Ataman'ı istemiyorsun. Ataman da gelecek düşüncelerini anlatacak.''

Siyah-beyazlı yönetici, şeffaf bir yönetim istediklerini, bu yönetimi değiştirmek için olağanüstü kongre çalışması yapacaklarını dile getirdi.

emrecep
27.Haziran.2007, 20:55
TBF'den Beşiktaş açıklaması
Basketbol Federasyonu bir açıklama yaparak, dün gerçekleştirilen Lig Kurulu toplantısına Beşiktaş Cola Turka antrenörü Ergin Ataman'ın alınmamasının kamuoyuna farklı aktarıldığını öne sürdü.

Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, kulüplerle yapılan ve sadece idari konuların ve lig yönetmeliklerinin görüşüldüğü bu toplantıya, daha önce belirtildiği gibi hiçbir antrenörün davet edilmediği ve katılmadığı belirtilerek, şu görüşlere yer verildi:

''Beşiktaş Kulübü adına toplantıya katılmak üzere genel menajer Burak Bıyıktay ile birlikte gelen antrenör Ergin Ataman'a, toplantının antrenörlerin katıldığı bir toplantı olmadığı açıklanmıştır. Beşiktaş Kulübü adına toplantıya katılmak üzere gelen Burak Bıyıktay ise ısrarlı davetimize rağmen toplantıya kendi isteği ile katılmamış, daha sonra Beşiktaş Kulübü'nün toplantıda temsil edilmeme durumu kamuoyuna farklı şekilde aksettirilmiştir. Federasyon olarak, 15 kulübümüzün yöneticileri ve menajerleri tarafından temsil edildiği bir toplantıya bir antrenörün katılmasına izin verilmemesini, kulübe karşı bir hareket olarak değerlendirmenin doğru olmayacağını, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm kulüplerimize eşit mesafede, karşılıklı saygı ve sevgi anlayışı ile davranmaya devam edeceğimizi spor kamuoyunun dikkatine sunarız.''
27.06.2007

CeNTeR_TR
29.Haziran.2007, 11:53
Genc mıllı takım,Yıldız mıllı takım karıyerı ıyıydı bakalım Antalyada ne yapacak ?

CeNTeR_TR
29.Haziran.2007, 11:53
Bence Oktay Mahmudiyi çok arayacaklar ;;)

CeNTeR_TR
29.Haziran.2007, 11:56
:mad:

Bakalım hayırlısı olsun...

Tükürdüğünü yalamak yakışmazdı ama kendine yakıştırana kimse bişey diyemez ;;)

CeNTeR_TR
29.Haziran.2007, 12:02
Takımımızın bu sene daha iyi işler yapcağı kesin geçen seneki inançlarına biraz daha eklemeleri lazım o zaman başarı gelir :)

Ahmet_77
05.Temmuz.2007, 15:35
Yabancı oyuncu kontenjanında 3 artı 2 formülü kabul edildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yöneticileri ve TBF Ligler Direktörlüğü yetkilileri 2007-08 sezonuna yönelik uygulamaların tartışıldığı ve önemli kararların alındığı toplantıda Kulüp temsilcileri ile biraraya geldi.

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel başkanlığında 3 saat süren toplantıda yabancı oyuncu sayısı başta olmak üzere birçok önemli konu karara bağlandı.

Yeni sezonda kulüplerin maç kadrosunda en çok 5 yabancı oyuncu bulundurabilmelerine, ancak aynı anda en fazla 3 yabancı oyuncunun sahadaki beşte yer almasına karar verildi.

3 artı 2 olarak nitelendirilen sistemde bir de havuz oluşturulacak.

Maç kadrosunda 5'inci yabancı oyuncu bulundurma hakkından yararlanan kulüpler havuza 125 bin dolar ek bedel aktaracak; havuzda toplanacak toplam bedel sezon süresince kadrosunda 3 veya daha az sayıda yabancı oyuncu bulunduran kulüpler arasında eşit olarak paylaştırılacak.

Geçen sezon geçerli olan 3 artı 1 yabancı oyuncu uygulamasını tercih edecek kulüpler ise her hangi bir ödeme yapmayacağı gibi, havuzdan pay da almayacak.

Beko Basketbol Ligi'nde normal sezon 12 Ekim'de başlayacak. Türkiye Kupası eleme grubu karşılaşmaları 1-7 Ekim günleri arasında, Cumhurbaşkanlığı Kupası ise 10 Ekim'de oynanacak.

drazan11
16.Temmuz.2007, 21:30
en cok buyuk takimlara yaradi bence zaten ufak takimlarda 5 yabanci oyuncu alacak para yok ve bu karar ligin altiyla ustunu koparacak ayrica size katiliyorum eger fenerbahce son efes serisinde oynadigi gibi oynasin yenemeyecegi takim kesinlikle yok korkunc oynadilar ya

CeNTeR_TR
16.Temmuz.2007, 21:41
Genç oyuncu oynatma sayısı 2 olmalı bence ;;) Yoksa Türk Basketbolu zor gelişir :)

drazan11
16.Temmuz.2007, 22:08
aslinda altyapida sorun yok hepsi avrupada iyi yerlerdeler ama yinede bu kural genclerin tecrube kazanmasi acisindan iyi olur bu kuralin koyulmama nedeni su galiba bazi 1 lig takimlarinin alt yapisi yok diyegecen sene tekelin yokdu mesela

Universal
09.Ağustos.2007, 20:01
Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden Selçuk Üniversitesi (SÜ) Basketbol Takımı'na, Mutlu Akü yeniden sponsor oldu.
SÜ'den yapılan açıklamaya göre, yeni sezonda Play-Off'u hedefleyen Selçuk Üniversitesi, geçen yıl isim sponsoru olan Mutlu Akü A.Ş. ile 2 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı.

Selçuk Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Yusuf Doğruer ile Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Arslan, İstanbul'da Mutlu Akü A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Erem Bilgin, Satış Müdürü Cüneyt Ersoy ve Mutlu Akü Konya Başbayii Işın Suvarıklı ile bir araya geldi.

Yapılan görüşmeler sonunda Beko Basketbol Ligi'nde mücadelesini sürdüren Selçuk Üniversitesi'nin geçen sezon isim sponsor olan Mutlu Akü ile 2 yıllık sponsorluk anlaşması imzalandı.

Mutlu Akü A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Erem Bilgin, ''Selçuk Üniversitesi'nin Türk basketboluna yaptığı katkılara en üst düzeyde destek vermeye devam edeceğiz. Biz, firma olarak geçen yıl yaptığımız sponsorluktan istediğimizi aldık. Bu örnek takıma 2 yıl daha isim sponsoru olmaktan gurur duyacağız'' dedi.

Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Yusuf Doğruer ise isim sponsorları Mutlu Akü ile 2 yıllık sponsorluk nikahı tazelemekten mutlu olduklarını söyledi.

Doğruer, ''Takımımız bu yıl Beko Basketbol Ligi'nde Play-Off'u hedefliyor. Kadromuzu 2 yabancı ile takviye ettik. Yeni yabancı arayışımız da devam ediyor. Bu yıl ligde çok iyi sonuçlar alacağız. Konyalı sporseverlere seyir zevki yüksek maçlar izlettireceğiz. Salı günü çekilen fikstür yüzümüzü güldürdü. İkinci yarı evimizde daha çok maça çıkacağız'' diye konuştu.

09.08.2007

drazan11
10.Ağustos.2007, 23:43
selcuk bu senede lige zevk vericek bi universite takiminin 1 lig oynamasi buyuk zevk