PDA

View Full Version : En İyi Altyapı Hangi takımda

cronaldo
11.Ocak.2006, 14:45
arkadaşlar bence en mükemmel altyapı Man Utd ta..

kansuGS
11.Ocak.2006, 16:58
Galatasarayın alt yapısı oyunun en iyi altyapılarından biri ama özellikle sürekli italyan takımlarının altyapılarını araştırın mükemmel oyuncular çıkıyor

emirduman
11.Ocak.2006, 21:50
Ben Ajax diyorum...

hezzo
11.Ocak.2006, 22:44
bunların hicbiri degil santos ve cruzeiro olabilir ama en kotu altyapı kesinlikle bjk:(

Beckho
11.Ocak.2006, 23:00
En mükemmel altyapı kimde bilmem ama Türkiye de altyapı diye bi şey yok 10 senedir Hakan şükür den başka forvet gelmedi

SuLLeY
12.Ocak.2006, 00:19
Ayıptır Günahtır arkadaşım. Eğer ciddi bir oylama olacaksa bu Galatasarayı oradan çıkarman gerekir. Dünyadaki en iyi Altyapı AFC AJAX Amsterdam kulübündedir. Ve dürüst olmak gerekirse Türkiyede de Trabzonspor var...

RoCCo_42
12.Ocak.2006, 01:27
Birincisi bu oylama GERCEK YASAMLA'mi yoksa OYUNLA'mi alakali

İkincisi İsteyen kabul etsin isteyen etmesin Türkiyedeki en iyi altyapılar GALATASARAY,SAKARYASPOR ve GENÇLERBİRLİĞİ'nde.Oyunda ise Türkiyedeki en iyi altyapı gercegin tıpatıp'i GALATASARAY'da

Yabanci ülkeleri diyorsanız Hollanda takımları ve İtalya takımları
Ama en iyi altyapı dünyadada oyundada AFC AJAX AMSTERDAM'dır.Aksini söleyen olursa kusra bakmasın biraz gülümserim ona.:D :D

senderson
12.Ocak.2006, 12:11
Sporting Lizbon olur Lecce olabilir Fransız takımlarının gençleri genelde Afrika kökenli oluyor ama onlarında altyapıları iyidir.

ozzy
12.Ocak.2006, 12:55
Ajax Amsterdam tabiki.gelecek senelerde en iyi altyapı fenerbahçede olacak.hollandalı altyapı antrenörüne güveniyoruz

aLka
12.Ocak.2006, 13:53
Bence AC Milan

cronaldo
12.Ocak.2006, 14:59
sulley dostum ortada da bi gerçek var o da türkiyedeki en iyi altyapının Galatasarayda olduğu..ama sen uzayda yaşıosan bilemem tabiki..futbolcu fabrikası olarak da adlandırabiliriz cimbomu..ama sen fenerli olabilirsin bunun için feneri savunma çünkü anadolu takımlarından çoğunun altyapısı fenerinkinden iyi...bu da bi gerçek :D

Enjoy
12.Ocak.2006, 15:11
Kesinlike Ajax..

tombul taho
12.Ocak.2006, 16:03
Kesinlikle ajax arkadaşlar...

hezzo
12.Ocak.2006, 16:48
beyler sanırım bitek avrupayı kastediyosunuz bi santosla yada cruzeiroyla oyuna baslayın sonra yorumlarınızı bekiyorum karsılastırılamaz bile.......:)

jas_rich_23
12.Ocak.2006, 18:13
Cruzeiro Ve Roma'da bence Milan'ın da Güsel ama :D

bortecine
12.Ocak.2006, 18:59
Abi nasıl iş anlayamadım yani galatasarylı olduğun için galatasaryı yazmışsın ama fenerbahçe senelerdir Bilal Kısa Fahri Tatn Semih Şentürk Olcan Adın Volkan Babacan Mithat daha sayayım mı bu kadar oyuncu var tamam cafercan mülayim iyi oyuncular ama bence anket hiç de güzel olmamış arkadaşların da dediği gibi santos gibi birçok takım var doğru değil mi ???

cronaldo
12.Ocak.2006, 19:17
arkadaşım sen fenerin altyapısıyla Galatasarayımı karşılaştırıyorsun??biraz futbol öğren derim sana..ben galatasarayın altyapısındaki oyuncuları ve yetiştirdiklerini yazarsam sayfa yetmez...ben galatasaraylı olduğum için yazmadım..sadece gerçekleri yazdım..zaten ben kendi oyumu Manchester a verdim....

Nuri Alco
12.Ocak.2006, 19:32
Ajax ve Roma. Ama Roma biraz daha üstün sanki.

RoCCo_42
12.Ocak.2006, 20:22
Abi nasıl iş anlayamadım yani galatasarylı olduğun için galatasaryı yazmışsın ama fenerbahçe senelerdir Bilal Kısa Fahri Tatn Semih Şentürk Olcan Adın Volkan Babacan Mithat daha sayayım mı bu kadar oyuncu var tamam cafercan mülayim iyi oyuncular ama bence anket hiç de güzel olmamış arkadaşların da dediği gibi santos gibi birçok takım var doğru değil mi ???

Arkadasım Fenerin altyapısıda iyidir ama görünen köy kılavuz istemez su anda türkiyede altyapıdan adam cıkarabilen GALATASARAY ve BESİKTAS görünüyor en son örnekleri ise sunlar.

Besiktas'dan NAİL KÜLBAÇ , ADEM BÜYÜK , ERGÜN AYDIN , İBRAHİM KAŞ , SEZER SEZGİN , MEHMET SEYFETTİN SEDEF

Galatasaraydakileri saymama gerek yok sanırım.

Fenerde ise söle bi durum war Cok iyi gencler alıyor mesela ADANA'dan GÜRHAN GÜRSOY Kartal'dan OLCAN ADIN Sakarya'dan M.HANEFİ ERDOGDU ama dikkat edersen bunlar baska takımlardan alınmıs oyuncular demek istedigim umarım baska taraflara cekilmeden anlasılmıstır.

jas_rich_23
12.Ocak.2006, 22:16
kesinlikle tr de en iyi alt yapıya sahip takım GS ben bi Fb li olarak bunu sölüorumm

EreN
12.Ocak.2006, 22:23
manchester tek geçerim

blueyeslion
13.Ocak.2006, 00:28
bence roma da adamların yedeklerde ki oyuncalarıyla müthis bir 11 cıkar.bi bakın bence.

jas_rich_23
13.Ocak.2006, 01:56
bence roma da adamların yedeklerde ki oyuncalarıyla müthis bir 11 cıkar.bi bakın bence.

katılıormm ;;)

Kerim Kerimov
13.Ocak.2006, 11:36
Roma'nın alt yapısı çok iyi.

Her sezon kesinlikle bir tane iyi oyuncu çıkıyor. Şu anda bir tane daha De rossi yetiştiriyorum mesela :)

Oyunu açar açmaz Roma'da altyapıdaki iyi oyuncular mesela;

Aleesio Cerci, Arini, Chuka Okaka.

tombul taho
13.Ocak.2006, 11:49
biliorum romanın alt yapısının iyi olduğunu... genç adam alırken mutlaka önce büyük kulüplerin alt yapılarına bakarım. ama genelde çok pahalı oluyolar! bizim türkler onlar kadar pahalı değil mesela!

JunK
13.Ocak.2006, 14:54
ben Juventusu tutuarım ama bence manchester:D

bortecine
13.Ocak.2006, 17:56
Arkadasım Fenerin altyapısıda iyidir ama görünen köy kılavuz istemez su anda türkiyede altyapıdan adam cıkarabilen GALATASARAY ve BESİKTAS görünüyor en son örnekleri ise sunlar.

Besiktas'dan NAİL KÜLBAÇ , ADEM BÜYÜK , ERGÜN AYDIN , İBRAHİM KAŞ , SEZER SEZGİN , MEHMET SEYFETTİN SEDEF

Galatasaraydakileri saymama gerek yok sanırım.

Fenerde ise söle bi durum war Cok iyi gencler alıyor mesela ADANA'dan GÜRHAN GÜRSOY Kartal'dan OLCAN ADIN Sakarya'dan M.HANEFİ ERDOGDU ama dikkat edersen bunlar baska takımlardan alınmıs oyuncular demek istedigim umarım baska taraflara cekilmeden anlasılmıstır.

Arkadaşım ben de dedim ki Fahri Tatan Bilal Kısa Mithat var ama Mithat kiralık diğerleri de transfer oluyo . Siz ne düşünürseniz düşünün , Dünyada altyapısı daha iyi bir çok takım var ...

bortecine
13.Ocak.2006, 17:58
arkadaşım sen fenerin altyapısıyla Galatasarayımı karşılaştırıyorsun??biraz futbol öğren derim sana..ben galatasarayın altyapısındaki oyuncuları ve yetiştirdiklerini yazarsam sayfa yetmez...ben galatasaraylı olduğum için yazmadım..sadece gerçekleri yazdım..zaten ben kendi oyumu Manchester a verdim....

Sen de demek ki bi santos la galatasaryı karşılaştırıyorsun ben de herşeyi bildiğini düşünmemeyi öğren derim gidip allahın abd sinin takımlarına bakarsan aynı takımda 6 tane 17 yaşında mis gibi yetenek olduğunu görürsün ...

JunK
13.Ocak.2006, 18:10
ellerine saglık cronaldo (ben bir CİMBOM'luyum) anket manyaQ olmuş...anket ortada en iyi alt yapı sıralanıyor... fenerin de bunların arasında olacak hali yok yani
bortecine kardeşimin imzası dikkatimi çekti 6-0 lık skorun onlara ne kazan dırdıgını soruyorum bir de 5-1'lik macı hatırlayın biz bu macla türk takımları için önemli olan türkiye Kupasını aldık siz ise sadece 3 puan ne anlamı var yani böyle basit bir olayı her gittigin yere götürüyorsun...

by_forza
13.Ocak.2006, 19:00
Bence AC Milan ....

bortecine
13.Ocak.2006, 19:43
ellerine saglık cronaldo (ben bir CİMBOM'luyum) anket manyaQ olmuş...anket ortada en iyi alt yapı sıralanıyor... fenerin de bunların arasında olacak hali yok yani
bortecine kardeşimin imzası dikkatimi çekti 6-0 lık skorun onlara ne kazan dırdıgını soruyorum bir de 5-1'lik macı hatırlayın biz bu macla türk takımları için önemli olan türkiye Kupasını aldık siz ise sadece 3 puan ne anlamı var yani böyle basit bir olayı her gittigin yere götürüyorsun...
Arkadaşım kusura bakma yarası olan gocunur ve lütfen forumda bişey tartışıyoruz olayı takım kavgasına muhabbetine dönüştürmenin anlamı yok ayrıca ben dikkat edersen Fenerbahçe de konulsun demedim. Dikkat edersen diyorum ki Galatasaray yazılıp da bir Santos var Corinthians var nerden baksanız 10 - 15 tane oyuncu var bunlarda olayı daha fazla büyütmeyelim ... Düşüncemi tekrar etmek istedim ...

RoCCo_42
13.Ocak.2006, 23:47
İkinizde susun derim ben
Burasi skorları yada sen bunu neden yazdın ben bu sundan yazdım demenin tartisilacak yeri degil haddinizi aşmayın.Ve konuya dönün.

Ben döneyim mesela BORTECİNE Ben türkiyedeki en iyi altyapının GS oldugunu örnekleri ile sana sundum ama sen kabul edip edmemekde serbesttin arkadasım benim dedigimi kabul ed die kafana silah dayayacak degilim.Bi daha hatırlatayım sana Türkiyedeki en iyi altyapı diyorum

Dünyada zaten en iyi altyapının AJAX'da oldugunu kabul edmeyen kisinin ben aklından zorunun oldugunu düsünürüm.

cronaldo
14.Ocak.2006, 15:30
buda size kapak olsun :D

MAGARA_MAN
14.Ocak.2006, 19:58
Ajax, Milan ve Galatasaray

can777
14.Ocak.2006, 20:27
Bence en iyi altyapı Brezilya ve Barcelona ....

GS de fena deil....

bortecine
14.Ocak.2006, 20:33
Ya arkadaş !

Ayıptır Günahtır arkadaşım. Eğer ciddi bir oylama olacaksa bu Galatasarayı oradan çıkarman gerekir. Dünyadaki en iyi Altyapı AFC AJAX Amsterdam kulübündedir. Ve dürüst olmak gerekirse Türkiyede de Trabzonspor var...

Ben döneyim mesela BORTECİNE Ben türkiyedeki en iyi altyapının GS oldugunu örnekleri ile sana sundum ama sen kabul edip edmemekde serbesttin arkadasım benim dedigimi kabul ed die kafana silah dayayacak degilim.Bi daha hatırlatayım sana Türkiyedeki en iyi altyapı diyorum

2 Anket "En iyi altyapı hangi takımın?" diyor aynen yazdım o zaman sizce tarafsızca Galatasaray ilk 5'te yer alabilir mi ? Ve foruma bakın bakalım ben Türkiye'nin en iyi altyapısı Fenerbahçe'de yada Galatasary'ınki değil diye bişey demiş miyim ?

Dünyada zaten en iyi altyapının AJAX'da oldugunu kabul edmeyen kisinin ben aklından zorunun oldugunu düsünürüm.[/B]

3 ben de zaten ankette ajax'a oy verdim ve burada gözüken adaylarda Ajax gibi gözüküyor .

Ajax Amsterdam tabiki.gelecek senelerde en iyi altyapı fenerbahçede olacak.hollandalı altyapı antrenörüne güveniyoruz

Sana da katılıyorum arkadaşım ileride daha da açıklayacağım .

Türk Dil Kurumu'ndan aynen alıyorum bakın ne demekmiş altyapı
altyapı : Bir yerleşim yeri veya bir yapı için gerekli olan yol, kanalizasyon, su, elektrik vb. tesisatın tümü.
[ bazı arkadaşlar sadece iyi genç yetenekler bulundurmakla iyi bir altyapı olacağını sanıyorlar fakat tanımdan bakarsak stat antrenman olanakları hocalar da önemliymiş değil mi ???

beyler sanırım bitek avrupayı kastediyosunuz bi santosla yada cruzeiroyla oyuna baslayın sonra yorumlarınızı bekiyorum karsılastırılamaz bile.......:)

sana da katılıyorum .

kesinlikle tr de en iyi alt yapıya sahip takım GS ben bi Fb li olarak bunu sölüorumm

Arkadaşım sen de heralde kahramanlık yapmak istemişsin ama kusura bakma olmadı takımını ve gerçekleri takip et öyle yorum yap .

buda size kapak olsun :D

Arkadaşım resme bak kapak nasıl oluyormuş öğren ...
http://img334.imageshack.us/my.php?image=pf20060114023jr.jpg
bu resmin alt bölümüne bakalım habere ...

Alın koçum biraz gazete okuyun ... hangisinin kapak olduğuna arkadaşlar karar versin bu arada ...

Arkadaşlar kimse beni yanlış anlamasın ben sadece görüşümü paylaşıyorum şüphesi olan varsa konuşabiliriz ...

cronaldo
14.Ocak.2006, 20:38
adam hala fener de fener dio ya...alla alla...arkadaşım tamam en iyi altyapı da fenerde dünyanıın en iyi futbolcularıda fener de...o oyuncuları al beraber oyna hade....

bortecine
14.Ocak.2006, 20:45
adam hala fener de fener dio ya...alla alla...arkadaşım tamam en iyi altyapı da fenerde dünyanıın en iyi futbolcularıda fener de...o oyuncuları al beraber oyna hade....
Arkadaşım sen Türkçe biliyor musun Ben diyorum Ankara sen diyosun ...

Yahu ben en iyi altyapı da fenerde dedim mi halen ne kadar bağnazmışsın yaaa
E tabi bazı gerçekler insanlara yaramıyo bak bu son olsun tartışma uzıcak sen de hayal dünyanda yaşa Galatasaray değil dünyada değil Avrupada anca Ortadoğuda altyapıda ilk beşe girer ... PEHHH !!!! ve pes yani ya Galatasaray ve altyapı ... :-))))))))))))))

cronaldo
14.Ocak.2006, 20:47
arkadaşım senle barışmadık mı???bortecine..

Kerim Kerimov
14.Ocak.2006, 20:48
Bu anketin eksik olduğunu söylemeliyim. Bir kere daha önce de belirttiğim gibi Roma yok ve Italyan takımlarına çok az yer verilmiş. Bence Parma ve Juventus'un altyapısı çok daha iyi ankette bulunan bazı takımlardan.

Ingiltere'den Steven Gerrard, Micheal Owen, Jamie Carrager gibi isimleri yetiştiren, altyapısıyla ünlü(her ne kadar son yıllarda bir dolu İspanyolu takıma getirseler de) Liverpool, Ispanya'dan Athletic Bilbao gibi klüpler de ankete konabilirdi.

doUBLeT
14.Ocak.2006, 20:49

Buda kapağa kapak olsun....Agalar yeter artık Konuyu ben olsam kitlerdim Gs en iyi Türkiyede Onu diyim Ben....Sadece benim Görüşüm tabe...

bortecine
14.Ocak.2006, 20:51
arkadaşım senle barışmadık mı???bortecine..

küsmedik ki zaten dostum ufak bir tartışma neyse özelde konuşuruz bir sorun olursa :-)

JunK
Türk Dil Kurumu'ndan aynen alıyorum bakın ne demekmiş altyapı
altyapı : Bir yerleşim yeri veya bir yapı için gerekli olan yol, kanalizasyon, su, elektrik vb. tesisatın tümü.
[ bazı arkadaşlar sadece iyi genç yetenekler bulundurmakla iyi bir altyapı olacağını sanıyorlar fakat tanımdan bakarsak stat antrenman olanakları hocalar da önemliymiş değil mi ???
arkadas sadece parayla pulla alt yapı oluşturulamaz... ya şu moderatörlerden biri şuna altyapıyı bir öğretsin

doUBLeT
Bu anketin eksik olduğunu söylemeliyim. Bir kere daha önce de belirttiğim gibi Roma yok ve Italyan takımlarına çok az yer verilmiş. Bence Parma ve Juventus'un altyapısı çok daha iyi ankette bulunan bazı takımlardan.

Ingiltere'den Steven Gerrard, Micheal Owen, Jamie Carrager gibi isimleri yetiştiren, altyapısıyla ünlü(her ne kadar son yıllarda bir dolu İspanyolu takıma getirseler de) Liverpool, Ispanya'dan Athletic Bilbao gibi klüpler de ankete konabilirdi.

Aga sana Katılıyorum anket biras eksik olmuş...Juventus ve Milan Derim ben italyada... Milanlı olduğumdan değil öyle o yüzden diyorum bunu

bortecine
14.Ocak.2006, 20:52
Buda kapağa kapak olsun....Agalar yeter artık Konuyu ben olsam kitlerdim Gs en iyi Türkiyede Onu diyim Ben....Sadece benim Görüşüm tabe...
üzerine kapak olsun dediğin de başkasını görüşü biz arkadaşla anlaştık sen boşver resme tıklayıp bak sabitfikirlilik de yapma ...

semih5
14.Ocak.2006, 20:53
bence bu oylamada yok ama Cruzeiro ya

doUBLeT
14.Ocak.2006, 20:54
arkadas sadece parayla pulla alt yapı oluşturulamaz... ya şu moderatörlerden biri şuna altyapıyı bir öğretsin

"doğru söze ne haaacet"

Kerim Kerimov
14.Ocak.2006, 20:54

Olur mu canım? Esas bu olayın üzerine düşen, yatırım yapan gençlere ilerde sonuçlarını alır. Mesela İzmirspor 10 sene tesislere ve gençleri yetiştirmeye para harcasın, 10 sene sonra Izmirspor'un altyapısından amma da oyuncu çıkıyor ha, deriz hep birlikte ;)

JunK
14.Ocak.2006, 20:55
bir de galatasarayın hocaları ve antreman sahaları türkiye standatrlarında muhteşem sayılabilecek kapasitedew...

bortecine
14.Ocak.2006, 20:59
Ya arkadaş sabitfikirliliği bırakın Galatasaraylıların dolu olduğu milli takımlar geçmişte kaldı ... Ben para pul demedim altyapı oyuncu değil diyorum gazete diyorum oku biraz güncelliği takip et sen 2000 yılında faslan kalmışın neyse konuya yorum yapma sence galatasaray ilk beşte rakip olabilir mi ya şu kulüplere ???

doUBLeT
14.Ocak.2006, 20:59
üzerine kapak olsun dediğin de başkasını görüşü biz arkadaşla anlaştık sen boşver resme tıklayıp bak sabitfikirlilik de yapma ...

baq aga benim amacım kavga etmek değil benitanıyan kime sorsanız hiçbi konuda böyle bi amacım olmadığımı söyler.......Ben DÜşüncemi söyledim sen hala resme tıkla diyon....:eek:

JunK
14.Ocak.2006, 21:03
arkadas sana sorsak fener mi galata altyapısı hangisi daha iyi ayrıca elbette ilk 5 girer bir de sabitfikirliligin alakası ne yani burda sabit fikir neymiş benim galatasarayı tutup onu desteklemem mi?????????....

bortecine
14.Ocak.2006, 21:12
Olur mu canım? Esas bu olayın üzerine düşen, yatırım yapan gençlere ilerde sonuçlarını alır. Mesela İzmirspor 10 sene tesislere ve gençleri yetiştirmeye para harcasın, 10 sene sonra Izmirspor'un altyapısından amma da oyuncu çıkıyor ha, deriz hep birlikte ;)

işte bu kadar ... aç ayı oynamaz ...

bortecine
14.Ocak.2006, 21:13
arkadas sana sorsak fener mi galata altyapısı hangisi daha iyi ayrıca elbette ilk 5 girer bir de sabitfikirliligin alakası ne yani burda sabit fikir neymiş benim galatasarayı tutup onu desteklemem mi?????????....
gs nin ilk beşte olduğunu iddia etmen ...

bir de galatasary ın sahas hocaları ha yahu valla onlar 2000 yılındaydı ... hayret bişey ya ... bu arada para pul olmadan stadı nasıl yapıp hocayı nasıl bulcan ???

cronaldo
14.Ocak.2006, 21:18
arkadaşlar özellikle double T ve jUNK uzatmayın..biz anlaştık bortecine ile..tartışmayalım lütfen...germeyin ortamı..bortecine ye laf etmeyin..

doUBLeT
14.Ocak.2006, 21:57
shut up lan:D cronaldo bunun slang olarak çevir...

cronaldo
14.Ocak.2006, 22:01
lan..duble T SENİN T e bi çift T daha eklerim..:D

RoCCo_42
15.Ocak.2006, 01:19
Arkadaslar konuyu dagittiginizin farkına bi varsaniz artık.Konunuza dönseniz olmazmi?

eytanfb
15.Ocak.2006, 16:42
Altyapı=Ajax

the_dunker
15.Ocak.2006, 17:14
gerçekte de oyunda da Ajax...

akrepveumut
15.Ocak.2006, 17:17
gerçekte de oyunda da Ajax...

sana tamamen katılıyorum ((((vay the_dunker kardeş nasılsın nerelerdesin senya:D:D))))

Selman Ozturk
16.Ocak.2006, 04:15
italyanların altyapılarında çok fazla regen oyuncu çıkıyor..türkiye de tabi ki en iyi altyapı galatasarayda...ingilterede manchester,tottenham,aston villa ve west ham iyi oyuncu çıkarıyor

RoCCo_42
16.Ocak.2006, 10:20
Evet bak onu unutmusuz İNGİLTERE'deki en iyi altyapı İngiliz arkadaslarımlada konusmalarımdan hatırladıgım kadarıyla WEST HAM UNİTED.Örnekleride war.

Mesela
FRANK LAMPARD

can777
16.Ocak.2006, 12:54
İtalya'da Palermo, Roma, Parma, Lazio ......

Kerim Kerimov
16.Ocak.2006, 12:57
Mesela Rio Ferdinand, Anton Ferdinand.

Cristiano Ronaldo
16.Ocak.2006, 13:24
Mesela Joe Cole..

fatalrhymer08
16.Ocak.2006, 13:58
galatasaray we ajaxtaki gencler hıcbirinde yoq gsde 8-10 genc super star adayı

can777
16.Ocak.2006, 13:59
Avrupa da değil ama Pumasta da iyi oyuncular var ....

siraragorn67
16.Ocak.2006, 14:30
tabbiiiki galatasaray özgürcan 1 sene icersinde 450k dan 6m dolar oldu ayrıca irfan ve cafercanı unutmayalım ayrıca zafer sakar alın oynatın pisman olmassınız

Universal
17.Ocak.2006, 01:50
arkadaşlar bence mardinsporda 2 yıldır under20 cup kazanıyorlar

reklam yapmak yasaktır

kbk
19.Ocak.2006, 13:10
galatasarayın altyapısı türkiyede çok iyi hatta şu anda iyi çocuklar var ama galatasaraydan yetişmiş dünya klüplerinde kaç oyuncu var ki galatasarayın en iyi dönemdeki oyuncularının çoğu da diğer takımlardan yatişmiştir zaten bence en iyi ajaxtır güney amerikada ise en küçük takımlarda bile yıldız adayı vardır onlarda herkes futbolcu yani altyapıdan değil halkın yapısından kaynaklanan bi durum ayrıca galatasaraylıyım

siraragorn67
19.Ocak.2006, 16:06
tabiiki avrupada roma ve ajax ben türkiye ligini kastetmistim

barahir
19.Ocak.2006, 16:08
beyler kesinlikle milan diyorum kalıbımı basarım

hezzo
19.Ocak.2006, 18:17
beyler bi ara turkiyedeki en iyi tartısılıyodu da ben onun icin bi sey demek istiyorum bjk nin suandaki altyapısı yani kucuk,yıldız,genc,supergenc ve paf takımlar surekli sampiyon oluyo onu da hatırlatmak isterim tabi gs de baya sampiyonluk alıyo ona lafım yok ama fb hep baska takımlardan alıyo oyuncuları olcan adin mesela....

mgokalparslan
20.Ocak.2006, 05:59
en iyi altyapı at.madrid roma ve feyenoord da

zargı
21.Ocak.2006, 20:04
kesinlikle galatasaray da

Universal
21.Ocak.2006, 23:47
Bence oyuncuna bağlı ve teknik drektörlere valla bende fener süper :D

scorpion_king
22.Ocak.2006, 20:38
kesinlikle galatasarayda.
özgürcanı 3 sezonun
sattım

scorpion_king
22.Ocak.2006, 20:39
kesinlikle galatasarayda.
özgürcanı 3 sezonun
sattım
real madrid te

scorpion_king
22.Ocak.2006, 20:39
real madrid te
aslında robinho ile takas etmek istediler

_VeNoM_
22.Ocak.2006, 21:10
her kelimen için bi mesaj mı yazacaksın...

en iyi alt yapı Ajax Amsterdam'da

hucar17
22.Ocak.2006, 21:18
bişey diyeceğim şimdi buradaki alt yapıları değerlendirirken Gs nin dışındaki takımlar dünya devi takımalar ve alt yapılarından çıkan oyuncular milyon poundlarla satıldıgını biliyoruz.bence Gs nin alt yapısı gerçekten iyi özellikle son yıllardaki para sıkıntısı yüzünden alt yapıyı daha fazla kullandılar ama yine de bu anketteki rakipleriyle yarışacak kadar iyi bir alt yapısı oldugunu sanmıyorum

Cengo
23.Ocak.2006, 03:15
Oyunda pek iyi olmasa da Fenerbahçe altyapısını hafife alanlar nasıl olduğunu pek bilmeyenlerdir.Konu fazla uzamasın ama A Takım'da çok yetenekli genç oyuncular var.

Gürhan,Can,Olcan,Kerim,Semih,M.Hanefi
(bazıları genç yaşlarda transfer edildiler)

Semih (SC) ve M.Hanefi'nin (DL) ne kadar yetenekli olduklarını biliyorsunuz (Carlos Hanefi :D).

Olcan (AML,ML,MC) Messi gibi ama solak; Arjantin stili var onda, biraz Aimar tarzı.
Rıdvan Dilmen de aynen bu tip durdurulamaz bir oyuncuydu, topu ayağına aldığında rakip savunmacı topu hiç göremezdi, anında çalımlardı.Üstüste çalım atmayı da çok severdi.Onun gibi bir Türk forvetin bir daha çıkacağını pek sanmıyorum.

Kısa zaman içerisinde Gürhan'ın (DMC,MC,ML) ne kadar yetenekli olduğunu anlayacaksınız.
Çok iyi bir orta saha oyuncusu, çok çabuk bir şekilde karar vererek nokta paslar atabiliyor, hızlı oynuyor, çok teknik.Tugay'dan sonra oyunu geride çabuk bir şekilde kurabilecek teknik bir Türk önlibero gelmedi ama Gürhan bu açığı dolduracak gibi gözüküyor.Önlibero oynuyor genelde ama zaman zaman sol kanatta da oynayabiliyor, solak bir oyuncu.

Kerim'in (FC) son vuruşları çok iyi ve çok teknik.Belki çok iyi dribbling yapamıyor ama yeterli sayılabilecek seviyede.Zayıf bir vücut yapısı ve deneyimsizliği eksiklikleri.Aykut Kocaman'a benzetiliyor.

Can (DC) uzun boylu, seri bir defans oyuncusu.
Luciano'yu çok andırıyor, geçen maçta son dk.larda oyuna girdi, 2 Luciano yanyana oynuyormuş gibi geldi :D
Kiralık gittiği Sivasspor'un Süper Lig'e çıkmasındaki en önemli sebeplerden biri.Çok yetenekli.

the_dunker
23.Ocak.2006, 14:22
gayet güsel açıklamışsın aboooo kardeş :)

RoCCo_42
23.Ocak.2006, 20:56
Aboo FENERBAHCE'yi güzel acıklamıs bende GALATASARAY'ı aynı tarzda acıklayım.

Zaten en son örnek AYDIN YILMAZ.Konyaspor macında cogu yasını almıs oyuncuların davranamayacagı bir sekilde davrandı ve o güzel golü atti.Hemde bazı arkadasları daha elverisli durumdayken.Eger golü kacırsa tepki alacagını bile bile.Bu GALATASARAY altyapı sisteminin oyunculara kattigi sadece bir kac ekstra özellikden bir tanesi.ÖZGÜVEN bu ÖZGÜVEN'in üzerine sadece bazı maclarda oynamak kalıyor ve onuda az cok maddi yada manevi durumlardan ötürü almaya basladı GALATASARAY GENÇ Oyuncuları.

Hazır bu hafta olan olayları taze taze konusalım.Vestel Manisaspor'a kiralanan ARDA TURAN ve ZAFER SAKAR'a deginelim.ARDA TURAN cok yenekeli bir oyuncu ve bunu V.Manisa'daki ilk maçında gösterdi.Golünü attı.ZAFER SAKAR'da gelecek haftalarda ARDA'nın yaptıklarını tekrar edecek buna gönülden inanıyorum.

UGUR UCAR.Gercekden cok yetenekli cok sogukkanlı bir oyuncu ve GALATASARAY'da zaman zaman AS oynuyor.Tek kötü yanı rakiplerini gerekli gereksiz cok faulle durdurması.

SABRİ SABRİOGLU'nu tartısmaya gerek yok sanırım.Yetenekli ve Kafasını kaldırdıgı zaman etkili bir oyuncu zaten öle olmasa kuması iyi olmasa 17 yasındayken Fransız SOCHAUX Takımı 1milyon euro teklif etmezdi heralde.Tek eksi yanı kafasını kaldırmadan oynaması onuda eger atarsa RİBERY kadar olmasada ona yakın performans gösterir.

GALATASARAY'n simdiye kadar altyapısından cıkan oyuncular su anda türkiyedeki en üst düzeydeki bazı oyuncular durumunda.Mesela kimler mi
? TUGAY KERİMOĞLU (Blackburn hala bırakamıyor) OKAN BURUK (Besiktas cumburlop atladı performansı iyi degil ama yapdıkları ortada) EMRE BELÖZOGLU (Tartısmaya gerek yok) BÜLENT KORKMAZ (efsane baska söze ne gerek)

Bunlar simdiye kadar cıkan bazıları niceleri.Bu adamlar sayesinde GALATASARAY üst düzey takımlarla basedebilir hale geldi.

Fenerbahce ile karsılastırmak istemiyorum ama Fenerbahcenin simdiki sistemide dogru parlayan adamları almak OLCAN ADIN,GÜRHAN GÜRSOY örnekleri.

Galatasarayda aynı sistemle oyuncular kesfetmisdi.HAKAN ÜNSAL,ERGÜN PENBE misal.

Gelelim GALATASARAY'ın bundan sonra adından sözettirecek yeteneklerine.

Son macda 90 dakka hiç sırıtmadan oynayan FERHAT ÖZTORUN
Mükemmel bir fizige sahip ve Sakaryaspora kiralanan CİHAN CAN
HALİM KURTULUS , MEHMET GÜVEN (ilk 18'in degismezi su anda)
OGUZ SABANKAY (cok verimli bir ortasaha)
EMRE KÖROGLU (Nike Europe Sampiyonu olan GS ALTYAPISI'nın degismezlerinden)
VOLKAN BEKCİ (Emre için sölediklerim onun içinde geçerli)
ÖZGÜRCAN ÖZCAN (Hakan Sükürün Veliahti bence rakipsiz olacak)
CAFERCAN AKSU (Su ürkekligini bi atsa Türkiye konusacak)
MÜLAYİM ERDEM (Futbolcu bir aileden geliyor ve mükemmel sutları war)

Ve en önemlisi zamanı gelince ROCCO demisdi diceksiniz İRFAN BASARAN.Bu adama bazı otoriteler ZİDANE Kadar yetenekli dior.Onun yarısı kadar olsa bile bu ülke kurtulur.

Saygılar...

by_forza
23.Ocak.2006, 21:54
bi kere chelsea de nerde alt yapı varki ankete koymusun :D:D

yitik.masalci
25.Ocak.2006, 09:05
Türkiye'de ve Galatasaray'da oynadığım için diğerleri hakkında yorum yapamayacağım ama Galatasaray'da çok iyi altyapı var. Özellikle;

1. Arda TURAN
2. Cafercan
3. Uğur UÇAR (SW/D CR)
4. Uğur ??? (ST)
5. Oğuz ŞABANAY
6. Özgürcan
7. Sinan BOLAT
8. Emre KÖROĞLU
9. Volkan BEKÇİ

çok kaliteli, ligi domine eden ve Milli Takımın değişmezi olan oyuncular.

Yalnız.....
Esas iş size yardımcı olacak çok iyi bir ekip seçmekte. Futbolculara vereceğiniz parayla en iyi Koçları ve Asistant Manager'ları alın ve özellikle Working With Youngsters'ı iyi olan Assistant Manager'ları 21 yaş ve 18 yaş altı takımların başına getirtin. 2-3 yıl içerisinde senede en az 1-2 çok iyi oyuncu çıkmaya başlıyor.

cemreonder
26.Ocak.2006, 00:23
yitik masalci ya katiliom
bende gs yle oynuom ve bu yazdığı oyunculara ek olarak halim kurtulus da çok iii performans sergilio dr/amrc/fc pozisyonlarında oynayabilio özellikleri de bayaaa iii ve ümit milli takımına çağrılıo

RoCCo_42
26.Ocak.2006, 01:01
Bende yitik masalcının yazdıklarına istinaden SİNAN BOLAT'ın Genk altyapısında oynadıgını ilave ediyorum.Saygılar...

Universal
26.Ocak.2006, 01:14
Bende Fenerbahce hem yöneten coach'un özellikleri süper hemde takımda sadece kaliteli oyuncular tutuyorum

treep_chi
26.Ocak.2006, 16:41
Oyunda En iyi Altyapı Juve ve Milan da arkadaşlar. Türkiye de ise En iyisi Galatasaray. Ayrica Hollanda'da Ajax we Belçika da Anderlecht çok iyi Bu konuda...

nekop
26.Ocak.2006, 21:13
ROMA takımının altyapısı süper ama bu listede milan en iyi altyapıya sahip

caglar0016
26.Ocak.2006, 23:46
bence en iyi alt yapı brezilya takımlarında ama avrupada sorarsanız ajax derim ben

gacag
27.Ocak.2006, 02:31
ajax super ajax!!!

Galatasaraysk.
27.Ocak.2006, 02:35
Bence en iyi alt yapı Galatasarayda. Çünkü o iyi dediyiniz Birçok takım Gelip Galatasarayın Alt yapısından Fubolcu almaya çalışıyorlar.

gacag
27.Ocak.2006, 02:35
ayrıca gs li arkadaslar oylamada objektif davranma ozgurlugune sahiptir.ben gs den futbolcu alırım super turkler var cok onemli ama abartmayın.

hucar17
27.Ocak.2006, 02:48
ayrıca gs li arkadaslar oylamada objektif davranma ozgurlugune sahiptir.ben gs den futbolcu alırım super turkler var cok onemli ama abartmayın.
aynen katılıyorum

turgutbey
03.Şubat.2006, 16:49
bence ajax bakın aşşağıdaki oyunculara we sadece bu kadar deil adamlar süper ve hemen hemen her takıma gelcek oyuncular bunlar
nigel de jong
jan vertonghen
hedwiges maduro
urby emanuelson
nicolea mitea

fadilkaan
10.Nisan.2006, 21:03
gsssssssssssssssssssssssssssss

LaKe
10.Nisan.2006, 21:30
Ajax ve galatasarayda...

SYLaR
11.Nisan.2006, 17:10
bence listeye romayıda koymamız lazımdı

TK_ ReMiX
12.Nisan.2006, 13:54
hayda olur mu ya Galatasaray ve Fenerbahce oha yani

benim icin bir numara Avrupada Anderlecht Adamlarin Paf Takimi bomba ya ama Liglere göre:

Italya: AS Roma
Ingiltere: West Ham
Ispanya: Sevilla
Fransa: Auxxere
Türkiye: Genclerbirligi
Hollanda: Ajax

ve Avrupa: Anderlecht (aslinda Takimi sevmiyorum ama sahidende en iyi gencler Anderlechtte)

Burak Duran
12.Nisan.2006, 13:58
hayda olur mu ya Galatasaray ve Fenerbahce oha yani

benim icin bir numara Avrupada Anderlecht Adamlarin Paf Takimi bomba ya ama Liglere göre:

Italya: AS Roma
Ingiltere: West Ham
Ispanya: Sevilla
Fransa: Auxxere
Türkiye: Genclerbirligi
Hollanda: Ajax

ve Avrupa: Anderlecht (aslinda Takimi sevmiyorum ama sahidende en iyi gencler Anderlechtte)

bir oha yani falan şeklinde yazılar yazmasan iyi olur yani üslubuna dikkat et. ikincisi şu anda oyunda çıkan en iyi gençler Galatasaray ve Ajaxtan çıkmaktadır. eğer u-18 ve u-20 maçlarına bakarsan oyunda sürekli Galatasarayın şampiyon olduğunu göreceksin

TK_ ReMiX
12.Nisan.2006, 14:27
sen bana birak nasil yazicagimi iyi bilirim birazda rahatlik olcak kardes demi forum burasi ama herseyi sen öyle ciddice aliyosan..neyse konuda kalalim

dogru demis olabilirsin ajax bencede cok iyi ama Galatasarayi tam bilmiyorum bende hep türkiyeyi secmiyorum fm oynayinca, simdi 2008/2009 sezonuna baktigimda Milanda, Chelsede iste Avrupa nin Büyük takimlarind bi kac yetenekli türk görüyorum ama hangi türk takimindan ciktiklarini su an tam bilmiyorum siz daha iyi bilirsiniz fazla süper ligde oynamadigim icin. Ama Galatasaray ve Fenerbahcenin yetenekleri cok iyi olsalarda Italya, Ispanya veya Hollanda Ligindeki cikanlarla kafa tutamaslar belki bir kac tane olabilir ama tümüne bakinca sorry no chance dogru diyosun Galatasarayda cok iyi oyuncular cikiyo ama biz bütün Altyapidan konusuyoruz ve orada Avrupa takimlari üstün, bu tabi Takimlarin standartlarinada bagli. Ama bu benim görüsüm ben birtek benim oyunumdaki gördüklerimi anlatiyorum. o ohayi filanda insallah okadar ciddiye almassin

Burak Duran
12.Nisan.2006, 14:48
sana şunu söliyim galatasarayda çıkan gençlerime şuana kadar milan manutd arsenal barca leverkusen ve dortmund talip oldu. özgürcan mülayim cafercan uğur arda bu adamlara git bak ne demek istediğimi anlarsın italyada bence hiç bir kulüpte böle alt yapı yok brezilya dersen bişi diyemem adamlar doğuştan süper zaten

benyaben
12.Nisan.2006, 19:34
en iyi altyapı bencede Chelseanın simonds diye bir adam var ben solda onu oynatıyorum her zaman..:)

kirsehirli
14.Nisan.2006, 13:04
GErcektede Ajax Oyundada Ajax

mesut966
14.Nisan.2006, 13:37
ajax la manchester

Atakan38
14.Nisan.2006, 14:17
bence
sewilla,ajax.anderletc,galatasaray,genclebırlıgı,
oyuna bakarsak ankette en iisi GALATASARAY

maxi_lopez48
14.Nisan.2006, 15:09
ordaki takımlara göre konuşursak en iyisi ajax orda yetişenler geleceği parlak oluyor

alonsoo
28.Temmuz.2006, 00:07
AJAX oyuncu fabrikası.

Fietra 10
28.Temmuz.2006, 01:05
brezilya takımının olmaması dikkatimi çekti..bence oyundaki en iyi altyapı santos ve cruzeiro'da..

twins
28.Temmuz.2006, 08:44
brezilya takımının olmaması dikkatimi çekti..bence oyundaki en iyi altyapı santos ve cruzeiro'da..

gerçekten haklısın.brezilyalı en iyi genç oyuncularına sahipler.

türkiyede gs avrupada milan bence.chelsea nin alt yapısından çıkıpta iyi olan oyuncu göremedim ben.varsa bir kaç örnek verebilirmisiniz? ve ajax tanda örnekler verirseniz sevinirim.benim bildiğim babel var sadece

Oghuse
28.Temmuz.2006, 08:50
Inter'den regen olarak çok iyi oyuncular çıkıyor.

Fietra 10
31.Temmuz.2006, 04:25
Inter'den regen olarak çok iyi oyuncular çıkıyor.

evet haklısın..genelde italyan olmayan regenler harika inter'in

AneLKa_90
31.Temmuz.2006, 23:48
galatasaray'ın altyapısı tartışılmaz ama ajax'ta daha bombalar var ;) italyan regenler 2010'larda estiriyor valla :)

freddysaw
03.Ağustos.2006, 02:30
bence ARSENAL BARCELONA AJAX birbiriyle yarışır

karantinaembryo
03.Ağustos.2006, 07:58
bence ajax ve porto dan inanılmas gencler yetısıyo.tabi galatasaray ı da unutmayalım
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
copa daki mexica lı nery castillo cok super adam bence.

Nocna Mora
08.Ağustos.2006, 01:37
Tabiki de GALATASARAY!

hyugakojiro9
14.Ağustos.2006, 07:09
bence en ii alt yapi atletico minerio , santos , cruiziero , atletico madrid , lecce ve birkaç brezilya takımı daha en iyi leri zaten berzilya takımları ama ankete göre

TABİ Kİ AJAX :D

Destan_Yazan
14.Ağustos.2006, 11:08
Chelsea ne yaw:D Ben GS dedim:p

nikomedya71
14.Ağustos.2006, 17:31
türkiye de -- galatasarayla bursaspor
hollandada- ajax
italyada- milan
fransada- rennes
ispanyada--barça

quality
16.Ağustos.2006, 22:56
bence bunların dışında
Ath.Madrid

SyLvain WiLtord
22.Haziran.2007, 01:17
Kesinlikle Ajax
Ayrica Milan`in altyapisi da hic iyi degil bence. Maldini Costacurta ve Albertini disinda
dogru duzgun yetistirdikleri adam yok son yillarda

hp-fm-gs
22.Haziran.2007, 01:19
Ajax derim ben.

Crocodile1963
22.Haziran.2007, 18:52
Gerçek hayatta Milli Takımların alt kategorilerine en az 3-4 oyuncu göndererek altyapıda ne kadar iddialı olduğumuzu ve FM serilerinde ilerleyen yıllarda ortaya çıkan oyuncuların Milli Takımda banko oyuncularını gördükten sonra Avrupa'da bile sayılı tesisler adı altında gösterilen Özlüce Tesisleriyle, Türkiye'de en iyi altyapı Bursaspor'da demek istiyorum....

Ouzy
22.Haziran.2007, 21:45
Tabii ki de Arsenal.

R00T3RR00R
01.Temmuz.2007, 06:43
Barcelona, Ajax ve Galatasaray dünyanın en iyi 3 alt yapısından biridir. İtalyan takımları da son zamanlarda altyapı kadrolarında iyi gelişme kaydetti.

Nedvedmania
01.Temmuz.2007, 06:45
Arsenalinki çok güzel

akhilleus17
04.Temmuz.2007, 18:30
Kesinlikle Arsenal.:)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Türkiye' de en iyi altyapı Galatasaray' da: Cem Sultan, Arda Turan, İrfan Başaran, Cafercan Aksu, Mülayim Erdem, Uğur Uçar, Ferhat, Aydın Yılmaz,Özgürcan Özcan, Uğur Demirok, Erkan Ferin, Semih Kaya...:)

fmgk08
04.Temmuz.2007, 23:07
en iyi altyapı secenekler içinde man. utd

hp-fm-gs
04.Temmuz.2007, 23:11
Türkiye'de tartışılmaz bir gerçektir ki Galatasaray'da ancak genele yaydığımızda Arsenal, Ajax ve PSG'nin bu konuda çok başarılı olduğunu görürüz..

Nocna Mora
05.Temmuz.2007, 00:19
Real Madrid alt yapısıda güzel arkadaşlar

FOREVER SAMSUN
05.Temmuz.2007, 18:23
Arkadaşlar belki bazılarınız bu yazım için Samsunsporlu olduğu için böyle yazıyor diyeceksiniz ama eğer genç bir takım kurmak istiyorsanız Samsunsporun alt yapısında (Turgut Şahin, Sefa Aksoy, Armağan Kuş, Sercan Temizyürek, Emre Balak ve Samet Kılıç) var onları transfer edebilirsiniz gittikçe güçleniyorlar değerleride yükseliyor. Oyundada gerçek hayatta olduğu gibi Samsunspor para sıkıntısı çekiyor bu yüzden dediğim futbolcuları çok ucuza alabilirsiniz oyunda.

İyi günler...

Mirza
06.Temmuz.2007, 00:38
Tabii ki de Ajax ve Galatasaray ...

FRUKO777
09.Ağustos.2007, 13:22
sulley dostum ortada da bi gerçek var o da türkiyedeki en iyi altyapının Galatasarayda olduğu..ama sen uzayda yaşıosan bilemem tabiki..futbolcu fabrikası olarak da adlandırabiliriz cimbomu..ama sen fenerli olabilirsin bunun için feneri savunma çünkü anadolu takımlarından çoğunun altyapısı fenerinkinden iyi...bu da bi gerçek :D

Yok ya galiba sen uzayda yaşıyorsun.Madem Anadolu takımlarının altyapısı Fenerbahçe'den iyi o zaman neden paf ligi vs.de Fener'in yanından bile geçemiyorlar...Biraz mantıklı konuş...

aix2
09.Ağustos.2007, 15:50
Bence en iyi Ajax ama Galatasaray ve Beşiktaş alt yapısıda çok kaliteli iki takımda son senelerde A takıma kaliteli oyuncular çıkarıyor, Fenerbahçe için şuan aynı şeyleri söyleyemem çünkü fener genç oyuncuları dışardan alıyor Kazım R., İlhan Parlak vs. kendi yetiştirdikleri Can :S Beşitaş ve Galatasaray genelde gençleri alt yapıdan alıyor Beşiktaş'da Serdar Özkan, Serdar kurtuluş, İbrahim Kaş, Batuhan Galatasary'da Arda, Ferhat, Uğur, Sabri, Anıl, Aydın vs.

numan61
12.Ağustos.2007, 21:47
.gatarasaraylı degildim ama..bende galatasaray diyorum

derde
12.Ağustos.2007, 22:13
en iyisi brezilyadan internacional gercekten fabrika gibiler ciquinho sobis diogo fernandao ve bunun gibi en az 40 adam zaten 3 yılda elinizde oluyor ve gercekten cok kaliteli

M1ylanger
13.Ekim.2007, 21:03
Altyapı denince Bayern Munich'i tek geçerim.

alix007
14.Ekim.2007, 01:02
Bence Feyenoord arkadaşlar girinde görün...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ama al-ahly de harika topçular var etou de sahel takımındada var