PDA

View Full Version : Sarıyer Kariyerim

viper37
28.Mayıs.2007, 12:47
32 yıllık hayatının 20 yıla yakın bir zamanını İstanbulun en güzel semtlerinden biri olan Sarıyerde geçiren (Sarıyerde birçok amatör kulüpte oynayarak) Uğur KET artık bu kulübün hakettiği yer olan Turkcell super Lige nasıl çıkacağını düşünmektedir. Kulübün parası yoktur seyircisi bir elin parmakları kadardır. Üstelik kulüp belediye imkanları ve Haşmet MÜRŞİT in kişisel çabalarıyla alalade bir haldedir. Kulüp resmen taban yapmıştır. Ama zıplayabilmek için ayakların da tabana değmesi gerektiği de bir gerçektir. Bu kulüp nasıl bu hallere gelmiştir ... Bu kulüp değilmidir Balkan Kupası sahibi yine bu kulüp değilmidir Şeytan Rıdvanları Mecnurları Erdileri ortaya çıkaran. Ne yapıp edip 2.B denilen dipsiz kuyudan çıkılmalıydı. Haşmet MÜRŞİT te artık ismi ve kariyeri olan değil bu semti seven bu kulübe aşık onunla yatıp onunla kalkan biri olarak gördüğü Uğur KET e bu konuyu açtığında Uğur Hoca nın gözleri doldu . Gururlanmıştı içi içine sığmıyordu ama sonuçta elinde sihirli bir değnek yoktu. Keza kulübün imkanları da resmen bir sihirli değnek gerektiriyordu. O anda Uğur hocanın aklına değişik bir model geldi . FM oynadığı dönemler aklına geldi !!! :) Tecrübeli ve ucuz oyuncularla tecrübesiz ama gelecek vaadeden oyunculardan bir karma yapacak hem saha başarısı hemde ticari kalkınma sağlanacaktı . Ama bu nasıl olacaktı. ?

İşte bu kariyer aslında imkansızla yüzleşmenin , korkunun üzerine gitmenin bir anlatımıdır aslında.

ilk hedef : Hazırlık maçları (birazdan)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Evet hayaller gerçekleşmiş ve bu köklü kulübün menejeri olunmuştu ama hayaller şimdi başlıyordu ve insanlar başarı bekliyorlardı. İlk olarak kadroda bir çok kulübün istediği Burhan SAATÇİOĞLU ndan vazgeçtim. Çünkü ondan gelecek olan 200.000 € belkide bu kulübün kurtuluşunun ilk rakamları olacaktı. Ve Burhan a teşekkürlerimizi sunup onu Malatyaspor a resmen sattığımızı açıkladık.

Kadro aslında fena değildi ama bir şekilde inanılmaz bir inançsızlık hakimdi. Mevcut futbolcular ligde kalmayı başarı sayar hale gelmişlerdi. Bir şekilde bu hırsı kazanmak ,büyük maç tecrübesi kazanmak ve asıl önemlisi de kulübün kasasına taze para akışını sağlamak adına Turkcell Super lig takımlarına Özel Kupa davetleri yapmaya başladım. Tabi ki bir çok kulüp bu teklife burun kıvırsada Bosphorus Cup adı altında G.Birliği - G.Antep ve Kocaeli ile bir kupa düzenledik. Buradan gelecek olan 250-300 € bizim için çok ama çok önemliydi.

İlk maç Kocaelisporla yapıldı . 7000 kişilik stadta yaklaşık 6900 kişi vardı. Bu Sarıyer taraftarlarının iyi bir takıma olan hasretlerini belgeliyordu. Oyuncularımla soyunma odasında son konuştuğum onlara şans dilemek oldu. Daha fazlasını isteyecek kadar bir yol katetmemiştik henüz.Maç sonunda gariptir ama denk bir mücadele şeklindeki karşılaşmadan 0-6 lık bir yenilgiyle ayrılıyorduk. Maç sonu ağzımdan sadece duygularınızı paylaşıyorum çıkabildi. Ama asıl amaç için araçtı bu maçlar. Ertesi gün G.Birliği- G.Antep maçının mağlubu olan G.Birliği ile 3. lük maçı oynayacaktık. Burada da sonuç çok farklı olmadı . Aradaki fark aynıydı ama Tuncay DEREKÖYLÜ nün attığı gol dışında 1-7 . Turnuvada ilk 4 e girmiştik :) Neyse adı üzerinde hazırlık maçı ve asıl amaç birazda paraydı. Şimdi çok kısıtlı bütçe ile transferde bir şeyler yapmak gerekiyordu . Bununla birlikte başka bir kupa daha düzenlemeliydik. Danone cup adı altında Slavia Prag - Fenerbahce ve A.Sebat maçları düzenlenmişti . Üstelik yabancı bir takım olması beni ayrıca heyecanlandırıyordu.

Sonraki hedef : Danone Cup (birazdan)

İyi sayılabilecek bir kurayla (daha sonra yanıldığımı anlayacağım) A.Sebatsporla eşleştim . İlk galibiyetimi alıyorum derken maç 2-6 lık sonuçla bitti. Bir şeyler yanlış gidiyordu. Transferin gerekliliği şart oluyordu. En azından gol atabilmeyi öğrenebilmiştik.
Slavia Prag maçı hiç beklenilmedik bir biçimde normal süresi 0-0 bitti. Statü gereği penaltılara geçildi ama anladığım kadarıyla biz gol atmayı hala öğrenememişiz. 3 penaltıda kaçınca biraz sinirlendim ve yönetimden ilk iş olarak antrenman tesislerinin geliştirilmesini istedim. Tabiki klasik cevap :
- Uğur cum paramız olsa zaten biz seni getirtmezdik (o da anlamış paraya önem vermediğimi) :)

Transfer ayında daha çok bonservisi elinde oyuncularla ilgilenmek yoluna gitmeye kararlıydım.

the_imam912
28.Mayıs.2007, 14:50
Ss lerle süslesen iyi olur.Başarılar

RoNNiE91
28.Mayıs.2007, 17:39
Katılıyorum.SS olsaydı güzel olurdu.Direk düz yazı sıkıyor insanı.

BlackEagle19o3
28.Mayıs.2007, 17:42
bi konu vardı bildiğiniz serbest oyuncuları yazın diye oraya bak güzel oyuncular bulursun gol makinesi serkan gediki kaçırma;)

fm26mer
28.Mayıs.2007, 17:44
Başarılar inşallah süper lige çıkarsın:)

viper37
28.Mayıs.2007, 17:51
Sevgili arkadaşlar ss tabi ki ekleyeceğim ama malumunuz şu anda işyerindeyim. Zaten bu işin başlangıç kısmı. İnşallah sizleri sıkmamışımdır. Akşam eve gidince ilk işim ss ler olacak. Şu anda zaten 3. sezonumdayım ve bu anlattıklarım işin daha başları.
Diğer konu Serkan zaten şu anda benim oyuncum :) Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

BlackEagle19o3
28.Mayıs.2007, 17:54
Sevgili arkadaşlar ss tabi ki ekleyeceğim ama malumunuz şu anda işyerindeyim. Zaten bu işin başlangıç kısmı. İnşallah sizleri sıkmamışımdır. Akşam eve gidince ilk işim ss ler olacak. Şu anda zaten 3. sezonumdayım ve bu anlattıklarım işin daha başları.
Diğer konu Serkan zaten şu anda benim oyuncum :) Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
biraz tüyo ver süper lige çıkabildin mi:D

viper37
28.Mayıs.2007, 17:58
biraz tüyo ver süper lige çıkabildin mi:D

Üstadım. Dedim ya ss lerle anlatacağım. Direkt sonuca gitmek çok eğlenceli olmayacaktır.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ilk sezon transferlerim
http://i15.tinypic.com/63mxnd3.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bu transferler sonunda tablo soyle olusmustu.

http://i19.tinypic.com/6cdzjaw.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Simdi daha zorlu bir yukselme grubu bizi bekliyordu.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ilginctir puan durumu yine benzer sekilde olusmustu.

http://i14.tinypic.com/4p1aj4y.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Artik ozlemlerimize bıraz daha yaklaşmıştık. Turkcell Super lıge bır adım kalmıştı. Ama 2. lig yükselme grupları çok zorlu bir yerdi. Yeni transferler lazımdı. Özellikle Cafercan ı ve Alper i alarak gol problemlerini aza indirmek istiyorduk. Artık 1. lige hazırlanan bir takım olarak transferde 1.lig tecrübeli oyuncuları tercih edecektik.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://i15.tinypic.com/4m34f9k.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bu kadro inanılmaz şekilde bu ligden de çıkmayı başaracakmıydı. Özellikle Cafercandan çok şeyler bekleniyordu.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Sezon sonunda bir inanılmaza imza attık. Tarih tekerrür etti ve hakettiğimiz yer olan Turkcell Süper lige çıkmayı sağladık.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ligin 3 müdavimi elele 1.lige çıkıyorlardı. Atılan 68 golde Cafercan beklenildiği gibi performans göstermişti.

http://i18.tinypic.com/5x3l4q8.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
İşte Cafercan (alnından öpmek lazım)

http://i9.tinypic.com/4xwxe2u.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
1.ligin agıırlığını kaldırabilecek transferler yapmak gerekiyordu. Öyle de yaptığımıza inanıyorum

http://i15.tinypic.com/6cht5wx.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Sonra o güzel haber geldi . Haşmet MÜRŞİT Milan takımıyla anlaşma yaptığını ve artık bizi her yönüyle destekleyeceklerini bildirdi. İnanamadım. Daha 2 yıl önce bu takım mahalle takımı havasındayken yavaş yavaş Dünya kulübü olma yolundaydı. En azından Milan gibi bir takım Sarıyer diye bir takım olduğunu biliyordu. Bu bile yeterli gibi gözüküyordu. Ama hayır daha önce de dediğim gibi bunlar amacımız için sadece araçtı. Bir kaç gün içinde Haşmet MÜRŞİT İtalya ya gitti . Döndüğünde sadece bana sıkı dur diyebildi. Benim de ağzımdan sadece ''eeeee'' çıkmıştı. Yoksa dedim kendi kendime eli boşmu döndü?. Önüme attığı sözleşmelerdeki anlaşmalara baktım. Bir anda bu kulübün Sarıyerimin makus talihinin değişeceğini görüyordum . İsimler şunlardı
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://i19.tinypic.com/6bwq435.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
1. lige merhaba dediğimiz anda rüya bir anda kabusa dönüşmeye başlamaıştı. Ardarda gelen kötü sonuçlar (iyi futbola rağmen) takımın bir anda 17. sıraya kadar düşmesine yol açıyordu. Radikal kararlar ve akabinde kadroda bazı düzenlemeler ile sıkı bir yükselişle ligin ilk yarısını 8. olarak tamamlamıştık. Ayrıca Türkiye kupası guruplarında son maçta sahamızda alacağımız bir Altay galibiyeti bize finallere taşıyacaktı. Bu maçı bir dönüm noktası olarak görüyor ve özellikle futbolcularıma bunu empoze etmeye çalışıyorum . İnşallah bundan olumsuz yönde etkilenmezler. Çünkü ligde inanılmaz bir şekilde Konyaspor hegamonyası hüküm sürüyor . Ayrıca 3 büyükler de üzerimizdeyken Şampiyon olabilmek şu ana kadar gerçekleşen mucizelerin bile üzerinde olacaktır. Sonuç olarak 1. amacımız Türkiye Kupası olmazsa 2. olarak da ligi Avrupaya gidebilecek bir sıralamada bitirmeye çalışmak. Taraftarın ve yönetimin benden beklentisinin sadece düşmemek olması üzerimdeki baskıyı zaten hafifletiyor. Zaten hemen hemen kalmayı garantilemiş gibiyiz. Artık üzerine ne koyabilirsek bu bizim için kar olacaktır.

Kadroyla ilgili sıkıntım yok. Özellikle Cafercan Andrea CAPONE P.Cavit AKMAN ve Güven GÜNERİ bu ligin üzerinde oyuncular . Tabi ki eksiklikleri var fakat onları da gidermek benim görevim. Şu an itibariyle herşey iyi yolda diyebiliriz. Birazdan devre arası ile ilgili Özel bir kanala ropörtaj vereceğim izninizle.

Saygılar.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Yer : Star TV
Telegol Programı

Sabri UGAN : İyi akşamlar sayın telegol izleyicileri. Süper ligde ilk yarının ardından bir çok takımı enine boyuna masaya yatıracağız. Bu akşam yine önemli konu ve konuklarımız olacak. Öncelikle Sarıyer Spor Kulübünün çiçeği burnunda hocası Uğur KET aramızda olacak. Uğur hocam hoşgeldiniz..
Uğur KET : Hoşbulduk
Ziya ŞENGÜL: Aman Sabricim ne çiçeği ne burnu Uğur Hoca bayağı bayağı kariyerli hocalar seviyesinde
UK : Sağolun sayın ŞENGÜL
G.ÖZDENAK : Hocam hoşgeldiniz. Keşke sizin kadar şu GERETS i de sevebilseydik :)
UK : :)
A.AYBABA : Hele ki TİGANA değilmi abi?
SU : Evet hocam son 3 yılınız belkide dünyada eşi rastlanmayacak derecede başarılı ve bir o kadar da sansasyonel geçti. Ölmüş denen bir kulübü küllerinden yarattınız
UK : Estağfurullah . Bu sadece benim değil ekibimin yönetim kurulumuzun ve bize inananların eseridir.
GÖ : Valla çok kişi inanmıyordu gibi
UK : Gökmen abi bir takımın kültüründe 1. lig varsa o bir şekilde canlandırılabiliyor . Biz sadece bunu tekrar hatırlattık.
ZŞ : İyide güzelim sadece bununla kalmadın ki . Milan la yaptığınız çok olumlu bir anlaşma var. Bir çok yıldız oyuncusunu pilot kulüp olarak size gönderdi. Hç kolay bir şey değil o seviyede bir takımdan gelen oyuncuları adapte edebilmek.
UK : Aslında zor olmadı. Türk insanının misafirperverliği hoşgörüsü burada devreye girdi. Özellikle Boğazın İncisi Sarıyer semti inanılmaz sevgi dolu bir yer. Çarşı da pazarda bizlere gösterilen ilgiyi Milano da bulamazlar
SU : Fenerbahçeli olduğunuz biliniyor? Ama gerek ligde gerekse de Kupa da FB nin size galibiyeti yok ?
UK : Evet FB liyim ve bunu çekinmeden söyleyebiliyorum. 100. yılında tribünde FB izlerken kalbim onlarla ; ancak rakibim olduğunda tüm benliğim Sarıyer için vardır.
AA : Hadi bakalım bir FB li daha :)
SU : Son olarak hedefleriniz nelerdir sayın KET ?
UK : Sayın UGAN biz kulübe geldiğimizde söylediğimiz bir söz vardı Yaptıklarımız hedefimiz için araçtır diye. Bugünde aynı şekilde hakettiğimiz yer olan dünya kulübü olmayı hedefliyoruz. Bugün İtalyada 3 büyüklerden sonra en fazla tanınan kulübüz örneğin.
ZŞ : 3 büyüklerin başkanları umarım seyrediyorlardır programı. İşte bizim Türk hocamız işte hedefleri. Milyonlarca doları sokağa atmadan önce bir daha düşünmeliler.
GÖ : Uğurcum çok cüzi bir maaşla görev yaptığın söyleniyor.
UK : Gökmen abi çoluğumu çocuğumu Sarıyer kulübünden aldığım o parayla geçindiriyorum ve yaşantımda hiç bir şey eksik değil. Umarım yeterli bir cevaptır.
ZŞ : İşte Uğur hocadan beklenilen seviyede bir cevap :)
AA : Beşiktaşı ne zaman konuşacağız :(
GÖ : Dur oğlum dur bi yaa.
SU : Uğur hocam bildiğim kadarıyla bu akşam Antalya kampına hareket edeceksiniz. Sizi daha fazla bekletmeden katıldığınız için teşekkür eder başarılarınızın devamını dileriz. İyi akşamlar
UK : İyi akşamlar herkese
ZŞ : İyi akşamlar hocam
GÖ : Öhö öhö iyi akşamlar
AA : Ya hani Beşiktaş