PDA

View Full Version : Eskişehirspor Kariyerim...

SiNcE1973
29.Mayıs.2007, 20:26
Baktım herkez kariyer yazıyor.Bende yazıyım dedim.İnşallah herşey yolunda gider.Bu benim ilk denemem.Umarım sorun çıkmaz.Biraz ayrıntıya giricem sizi biraz bekleticem.Sizi Futbolculuk kariyerim ile başbaşa bırakayım

FUTBOLCULUK KARİYERİM

Çocukluğumdan beri en büyük hayalim Eskişehirspor’da futbol oynamaktı.Düşündükçe içim içime sığmıyordu.Acaba bir gün bende Eskişehirspor’un futbolcusu olabilirmiydim.Biliyodum eğer çok ister ve uğraşırsam bu hayalimin gerçek olabileceğini.14 yaşımda Eskişehirspor’un altyapısına kayıt oldum.Gerçekten de takımda lider konumdaydım.Takımın en çok göze çarpan oyuncusuydum.Bunun antrenörlerede yansıdığını tahmin ediyordum.18 yaşına kadar Eskişehirspor’un PAF takımında oynadım.Futbolum her geçen gün daha güzelleşiyordu.Geliştiğimin farkına iyiden iyiye varmıştım artık.
Bir gün PAF takım antrenörümüz ile Eskişehirspor Futbol Altyapı Sorumlusunun antreman esnasında konuştuğunu farkettim.Bana bakarak konuşuyorlardı.Benimle ilgili bir sohbet olduğunu anlamıştım.Çok merak etmiştim ‘’acaba ne konuşuyorlardı?’’.Antremandan sonar soyunma odasındayken antrenörümüz benimle birşey konuşmak istediğini söyledi:

Antrenör:Akın seninle birşey konuşabilir miyiz?
Ben:Tabi hocam buyrun sizi dinliyorum.
Antrenör:Akın seninde bildiğin gibi artık senin A takımda futbol oynama yaşın geldi.
Ben:Evet hocam.
Antrenör:Yeteneğinde yaşına göre hat safada.Lafı uzatmaya gerek yok.Az önce Futbol Alt yapı Sorumlusu ile konuştuk ve bundan sonra senin A takımda futbol oynamana karar verdik.
Ben:Hocam ciddi misiniz siz?Bu mükemmel birşey.Hocam size de verdiğiniz emeklerden dolayı çok teşekkür ediyorum sağolun…
Antrenör:Bişey değil Akıncım ben teşekkür ederim.Sana profosyonel futbol hayatında başarılar.Umarım gelecekte başarılı bir futbolcu olursun…
Ben:İnşallah hocam.İyi günler

Bu an benim için çok önemliydi.Hayallerim gerçek oluyordu.

İlk antreman Çarşamba günüydü.Bu antreman benim için çok önemliydi.İlk antremanda kendimi yeni hocama ispat etmem gerekliydi…

İlk antremanımda yaşananlar ve daha fazlası…

AZ SONRA

Devam…

İlk antreman gününde çok heyecanlıydım.İçim içime sığmıyordu.İçimde şüphe vardı.Acaba hocanın gözüne girebilecekmiydim?Ama kendime olan güvenim çok fazlaydı.
Artık antreman saati gelmişti.Tesislere ulaştım.Soyunma odasındaki hava bile beni etkilemeye yetmişti.Futbolcu abilerin benle ilgilenişi bile beni heyecanlandırmıştı.Yavaş yavaş ortama ısındım.Antreman başlamıştı.Hocayla aramızda ufak bir sohbet gerçekleşti…

Hoca:Hoşgeldin Akın umarım beklentilerimizi boşa çıkarmazsın.Seni takip edeceğim.Bizim için sadece oynadığın futbol değil karakterin de çok önemli.Önceki hocandan alığım bilgilere gore karakteri yüksek bir futbolcuymuşsun.Bugünkü yeteneğin benim için çok önemli göster kendini…
Ben:Hoşbulduk hocam.İnşallah yüzünüzü kara çıkarmam.Benim için çok önemli bişey burada bulunmak.Bu benim en büyük hedefimdi.Ama kalıcı olmam için kendimi göstermem lazım bunu çok iyi biliyorum.İnşallah gelecekte büyük Eskişehirspor camiasına hayırlı olurum...

Artık antreman başlamıştı.Futbolcu abilerle olan sıcaklığımızı daha ilk idmanda hissetim.İlk olarak kondisyon antremanı yapmıştık.Sonra çift kale maç.Bu maçın önemini biliyordum oynayacağım futbol hocanın gözüne girmem için çok önemliydi.
Çift kale maçı 6-3 kazanmıştık.Ben attığım 2 golle yıldızlaşmıştım.Gerçekten bu super birşeydi.İlk denemede 2 gol fena sayılmazdı.Hoca idmandan sonar beni yanına çağırdı:

Hoca:Tebrikler Akın gerçekten iyi bir futbol oynadın.Daha ilk antremanda bu futbol çok iyi.
Ben:Sağolun hocam gerçekten fena oynamadım.İnşallah bu futbolumu arttırırım.
Hoca:Bir dahaki antremanda görüşmek üzere…
Ben:İyi günler…

Hocanın gözüne girdiğimi bu konuşmada anladım.İçimde müthiş bir heves vardı.Bu azim beni başarıya götürürdü…

Devamı Az sonra…

Devam

Şimdi 34 yaşındayım ve futbolu bıraktım.Futbolu bırakma sebebim yaşımdı.Yoksa daha oynardım.Kendimi oynayamıyacak gibi hissettim ve bıraktım.Bu benim için önemli bir karardı.Futbol hayatım boyunca Eskişehirspor’dan asla ayrılmadım.Fenerbahçe,Tranzonspor,Bursaspor,Gençle rbirliği gibi önemli takımlardan teklif aldım fakat Eses’I bırakamadım.Çünkü ben bir Eskişehirsporluydum.Taraftarların kalbine camianın tarihine altın harflerle kazındım.16 şan şeref dolu yıl.2 gol krallığı,3 kere yılın futbolcusu ödülü ve 1 kez yılın en centilmen futbolcusu ödülleri şahsım adına çok onur vericiydi.Eskişehirspor olarak baktığımızda 2 Türkiye Kupası 1 Süper Kupa 2 Lig 3. benim için gurur kaynağı idi.Gerçekten Eses camiasında iyi bir yerde bulunmak onur vericiydi.
TEKNİK DİREKTÖRLÜK KARİYERİMİN BAŞLAMASI

Futbolu bırakmamın üzerinde 3 yıl geçmişti..Ama Eskişehirspor camiasından bir türlü kopamadım gerçekten.Taraftarların ‘’Es Es Es Ki Ki Ki Es Ki Es Ki Es’’ demesi hala gözlerimin önünden gitmiyordu.Eskişehirspor’un teknik direktörünün istifa ettiğini medyadan öğrendim.Buna hem sevindim hem üzüldüm.Üzülme sebebim bundan sonra Eses’in istikrarı kaybolur ve durumu kötüleşebilirdi.Sevinme sebebim ise T.Direktörlük koltuğuna benim gelme şansım.Bunu çok isterdim.Ama daha önceden hiç bir tecrübemin olmayışı benim için büyük bi eksiklikti.Ama E.Şehirspor ile ilk tecrübe fena olmazdı.Peki buna E.Şehirspor taraftarı ve camiası ne tepki gösterirdi acaba.Eğer Kabul edilmezse gerçekten çok üzülürdüm ama sonunda ölüm yok ya!

Bir gün E.Şehirspor başkanınla bu konuyu görüşmek için kulüp binasına gittim.
Başkanın kapısını çaldım
Ben:Merhaba başkanım.Sizinle bir konu hakkında görübilir miyim?
Başkan:Tabi ki buyur seni dinliyorum Akın…
Ben:Sayın başkanım sizinde bildiğiniz gibi futbolu bıraktım.Bıraktım ama bir türlü E.şehirspor camiasından kopamadım.Sürekli aklımda.O büyük Eses taraftarı gözümün önünden gitmiyor.
Başkan:Eeee!...
Ben:Başkanım t.direktörün istifa ettiğini bugün basın aracılı ile öğrendim.Ben eğer mümkünse E.Şehirspor’un başına geçmek istiyorum?
Başkan:Hmm… Şaşırdım doğrusu.Camia içerisinde sevilen birisin Akın.Bu çok önemli birşey.Ama bu çok büyük bir sorumluluk bunu kaldırabilecek misin?
Ben:Başkanım biliyorum tecrübesiz olduğumu.Ama bunu denemek istiyorum.Taktik konusunda bilgim olduğunu düşünüyorum.Siz ne dersiniz?
Başkan:Bunu düşünmem lazım Akın.Yönetim kurulundaki diğer arkadaşların da bilgisini alıp sana haber veririm ben.Şimdilik birşey diyemem.
Ben:Tamam başkanım güzel haberlerinizi bekliyorum iyi günler.

Acaba İşe alınacak mıyım?
Bu sorunun cevabını az sonra alıcaksınız…
Beni okumaya devam edin

Devam…

Başkanla görüşmemizin ardından 1 hafta geçmişti.Heyecanım her geçen gün artıyordu.
Derken telefon çaldı.Arayan E.Şehirspor Kulübü Başkanı Nebi Hatipoğlu idi.

Başkan:Akın ben Nebi Hatipoğlu bu konuyu görüşmek için seni kulüp binasına bekliyorum
Ben:Tamam başkanım yarım saat sonra oradayım…

Ben:Merhabalar Başkanım…Eee nedir durum başkanım?
Başkan:Yönetim kuruluyla aldığımız karar seni E.Şehirspor T.Direktörlüğüne getirdi.Hayırlı uğurlu olsun.E.Şehirspor sana emanet!
Ben:Çok sağolun başkanım bu müthiş birşey.İnşallah E.Şehirspor Efsanesini hakettiği yerlere getireceğiz…
Başkan:İnşallah…

Kariyerim başladı.Gerisini yarın yazıcam…

BrS93
29.Mayıs.2007, 20:29
ee?????.............

Varonil
29.Mayıs.2007, 20:30
Başarılar Dilerim...

asdasd
29.Mayıs.2007, 21:20
Başarılar kardeş.. devamını bekliyorum

SiNcE1973
29.Mayıs.2007, 21:46
devamı ilk mesajıma eklendi:)

mustafa35
02.Haziran.2007, 15:35
Başarılar arkadaşım.

WoLdemoRt07
03.Haziran.2007, 02:39
Hız kesmeden devam... Es-Es geri döndü:D

NiC 39
03.Haziran.2007, 02:53
futbolculuk hikayesi falan güzel başarılar dilerim...;)