PDA

View Full Version : Editör Kullanmadan Oyunu Özelleştirme Rehberi (EDT ve DDT dosyaları)

mickeyknox
25.Temmuz.2006, 18:45
gerçekten güzel çalışma olmuş,ellerinize sağlık ama kafama takılan iki şey var; birincisi bu oyunu özelleştirme işlemleri hile değil mi aynı zaman da? yani takımı şuan ki gerçek kadrosuna kavuşturmak belki olabilir ama başka şeyler yapmak hile olmuyor mu? ikincisi bu komutları nereye yazıyoruz? bir türlü göremedim hiçbir yerde...

perpetua
26.Temmuz.2006, 01:41
gerçekten güzel çalışma olmuş,ellerinize sağlık ama kafama takılan iki şey var; birincisi bu oyunu özelleştirme işlemleri hile değil mi aynı zaman da? yani takımı şuan ki gerçek kadrosuna kavuşturmak belki olabilir ama başka şeyler yapmak hile olmuyor mu? ikincisi bu komutları nereye yazıyoruz? bir türlü göremedim hiçbir yerde...

Bazilari hile, bazilari oyundaki eksiklikleri giderme, bazilari ise oyuna farkli bir cehre kazandirip farkli sekilde zevk alabilmek icin kullanilabilecek komutlar.

Ilk mesajda bu komutlarin nasil kullanilacagi detayli bir sekilde anlatildi.

perpetua
26.Temmuz.2006, 01:42
Açıklaman için sağ ol. Bir sorum olacaktı. İstediğim takımları bu yöntem ile Avrupa Kupasında mücadele ettirebiliyor muyuz? Mesela İstanbulspor'u bir sezon sonra UEFA'ya dahil edecem.

Batuhan pardon, daha yeni okudum sorunu.

Avrupa kupalarina katilimi saglamak icin tek yapabilecegin editor ile bir onceki sezonda takimlarin lig'i bitirdikleri sirayi degistirmek.

canavar5
29.Temmuz.2006, 18:30
abi bnm sorum klasör uzantısı vermissin en başta fm2007/......702/edt demissin bende 702'nin içinde deil edt klasörü 700'ün içinde farkedermi bi sorun çıkarmı ?

Horseman
13.Ağustos.2006, 07:55
Hangi veritabanini kullandiginiza bagli bu dosyalarin oyun tarafindan okunmasi. Oyun acarken 7.0.2 veritabanini secerseniz, 702 klasoru altindaki edt dosyalarini okur.

Oyun icinde veritabani sectikten sonra (oynayacaginiz ligleri secmeden once) preferences (tercihler) ekranina giderseniz ve buradan extra files (diger dosayalar olabilir Turkcesi) ekranina giderseniz, oyunun o anda okudugu EDT ve DDT dosyalarini kontrol edebilirsiniz. EDT ve DDT dosyalarinin calismasi icin bu ekranda secili olmalari gerekmektedir.
http://img239.imageshack.us/img239/803/fmcb1.jpg

Oyuna girerkenki ekran bu, sadece database kisminda secim yapabiliyorum version degismiyor.. Database kisminda secim yapabilmemin nedeni de editor'de yaptigim degisiklikleri fm ismiyle ayri bir dosya halinde kaydetmem.. Orijinal veritabani ile oynamak istersem default, degisikliklerle oynamak istersem fm'i kullaniyorum yani..

Iki database ile de denedim ben bu edt komutlarini ancak olmuyor.. Preferences kismindan komutlari goruyorum hepsi check isaretli zaten.. Ancak oyunda etkin olmuyorlar..

Verdigim komutlar 1 Temmuz 2006 tarihinde bazi oyuncularin kendi takimima ve diger takimlara transfer komutlari.. Zaten ligi haziran 20'de baslatiyor ancak sozkonusu tarihe gelindiginde hic birsey olmuyor.. 1 hafta falan ileri de gittim belki birsey olur diye ama olmadi..

Ya bir seyi fena halde yanlis anliyorum ya da bazi seyleri eksik yapiyorum ama bulamadim..

Bir yardimci olursaniz cok memnun olurum.. Sagolun..

perpetua
27.Ekim.2006, 13:31
Ozur dilerim, bir suredir arastirma ile ilgilendigim icin bu konuyu ihmal ettim. Ilk is olarak halen FM 2008'de kullanilabildigi icin FM 2008 rehberleri arasina tasiyorum.

Horseman: Sorunu gec de olsa yanitlamak isterim.
DDT dosyasinda kullandigin komutlarin orneklerini burada verebilirmisin? Buyuk ihtimalle yazim formatinda bazi hatalar oldu.

Ayrica sizlere bir adet hediye DDT dosyasi. Bu dosya oyunda reputation'i 5000 ustunde olan butun takimlarin tum oyuncularinin oyunda yuklenmesini sagliyor.

Dosyayi indirdikten ve unzipledikten sonra kullandiginiz veritabaninin bulundugu klasor'e yerlestirmeniz yeterli.

Eger orjinal veritabanini kullaniyorsaniz:
C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2008\data\db\800 klasorune

Eger indirdiginiz bir veritabanini veya uzerinde kendi degisiklikler yaptiginiz bir veritabanini kullaniyorsaniz:
C:\Documents and Settings\kullanici isimi\My Documents\Sports Interactive\Football Manager 2008\db\veritabani isimi

klasorune kayit etmeniz yeterli olacaktir. Bu ddt dosyasini ozellikle herhangi bir Avrupa liginin en ust kademesinde oynarken kullanmanizi tavsiye ederim. Veritabani buyuklugunu small olarak secmeniz yeterli sayida oyuncunun yuklenmesini saglayacaktir.

shadowrefree
27.Ekim.2006, 22:41
veritabanı derken yamadan mı söz ediyorsun?

perpetua
28.Ekim.2006, 16:41
veritabanı derken yamadan mı söz ediyorsun?

Veritabani oyuncularin bilgilerinin bulundugu data bankasi.

Universal
10.Aralık.2006, 00:58
Kayıtlı oyunlarda çalışma imkanı var mı? (FM 08 için yazdığının)

perpetua
14.Aralık.2006, 05:28
Kayıtlı oyunlarda çalışma imkanı var mı? (FM 08 için yazdığının)

Hayir Batuhan. Sadece yeni oyunlarda etki eden bir ozellestirme sistemi bu.

Bu nedenle oyunu acmadan once iyi dusunmek, plan yapmak gerekli.

Universal
14.Aralık.2006, 23:40
Bu kötü oldu, çünkü oyunun kurarken normal databaste kurdum sadece 30 yakın milli takımı yönetebiliniyor bu takımların artırma ihtimali başka bir şekilde mümkünmü sanırım bir milli takımın yönetebilmek için o ülkede en az 150 oyuncu olması gerekiyor.

perpetua
20.Aralık.2006, 23:10
Bu kötü oldu, çünkü oyunun kurarken normal databaste kurdum sadece 30 yakın milli takımı yönetebiliniyor bu takımların artırma ihtimali başka bir şekilde mümkünmü sanırım bir milli takımın yönetebilmek için o ülkede en az 150 oyuncu olması gerekiyor.

Batuhan, bir kac sayfa once ekledigim 5000 ustu reputation sahibi kuluplerin oyunda yuklenmesini saglayan dosyayi kullan istersen.

Zamanim olursa 5000 alti rep sahibi olan ancak ufak ulkelerin buyuk takimlarini da iceren bir ddt daha hazirlar ve buraya eklerim. O ikiliyi kullanarak cok daha fazla milli takim kullanma sansin olur.

Universal
21.Aralık.2006, 03:47
Ben bunu dediğin yere yükledim ama oyunu Normal'de kurup Avrupa'nın önde gelen işte İng, Fransa, İtalya gibi ligleri açtım ama sadece 30 ülke açıldı eski oyundada 30'ya yakın ülke vardı ama içlerinden tek farkı Cezayir eklendi bunu oyuna yansıyıp yansımadığını nasıl anlayacağım... Bana göre pek yansımadı gibi?

chingy_31
20.Ocak.2007, 01:08
böle şeyleri yapmayı çok sviyorum oyuna komutlar yazarak kendime göre özelleştirmeyi.kendimi bilgisayar programcısı gibi hissediyom:Dteşekkür ederim bana böle hisettirdiin için:D

perpetua
20.Ocak.2007, 01:34
Ben bunu dediğin yere yükledim ama oyunu Normal'de kurup Avrupa'nın önde gelen işte İng, Fransa, İtalya gibi ligleri açtım ama sadece 30 ülke açıldı eski oyundada 30'ya yakın ülke vardı ama içlerinden tek farkı Cezayir eklendi bunu oyuna yansıyıp yansımadığını nasıl anlayacağım... Bana göre pek yansımadı gibi?

Yine biraz gec cevap geliyor.. ne yazik ki forumlara cok zaman ayiramiyorum bu aralar bu nedenle kusura bakmayin.

Ekte 4000 ve ustu reputation sahibi kuluplerin oyunda yuklenmesini saglayan dosya var.

Bununla da yeterince ulke yonetilemiyorsa eger.

"RETAIN_NATION_PLAYERS" komutunu kullanarak daha fazla ufak ulkenin yonetilebilir hale getirilmesi mumkun.

estustbjk
28.Şubat.2007, 07:25
Bir şey sorucam ben sadece belli bir kaç oyuncunun oyunda gözükmesini istiyorum nasıl yapabilirim acaba? örnek:nouma nın hangi ligi açarsam açayım oyunda gözükmesini istiyorum.

perpetua
28.Şubat.2007, 09:37
Abi bu süper olmuş, teşekkür ederim bir kez daha...

Yalnız, 802 yamasından sonra bunu tam olarak nereye atacağız, bulamadım?...

/FM2008/date/updates/update-802/db/802/ klasorunun icinde herhangi bir yere koyabilirsin.

perpetua
28.Şubat.2007, 09:41
Bir şey sorucam ben sadece belli bir kaç oyuncunun oyunda gözükmesini istiyorum nasıl yapabilirim acaba? örnek:nouma nın hangi ligi açarsam açayım oyunda gözükmesini istiyorum.

Nouma su anda herhangi bir takimda oynamadigi icin bunu yapman mumkun degil.

Ancak Editor'den Nouma'yi CFFP takimina transfer edip, daha sonra

"RETAIN_PLAYERS" "CFFP"

iceren bir ddt dosyasi yaratip oyunda cikmasini saglayabilirsiniz.

HortLak11
14.Mart.2007, 03:57
Ya bu soruyu cevaplayabilir misin?

db klasörünün içinde 800 klasörüne yeni not defteri açıp "BOOST_TEAM" "Bursaspor" 30000000 7000 25000 yazıyorum yeni oyun açıp bursayı seçtiğimde olmuyor acıklar mısınız?

bu editörü kullanmadığım için mi yoksa sorun başka yerde mi?

Trabzonspor
03.Nisan.2007, 22:06
bende bır soru sormak ıstıyorum.oyunda zonguldaksporu baslarken alamıyoruz neden bunun sebeı nedır bu takımı hemen oyunu actığımda almak için ne yapmam lazım? bi yardımcı olabılırmısınız'

knsyr
04.Nisan.2007, 05:32
harika bir rehber fakat merak ettiğim bir şey var yabancı kontejanında değişiklik yapmak mümkünmü?

perpetua
31.Mayıs.2007, 13:37
Football Manager oyununda editör kullanmadan oyunda bazı değişiklikler ve özelleştirmeler yapabilirsiniz. Bu özel komutları aşağıda detaylı olarak açıklayacağım.

DDT Komutları

DDT Dosyaları, yeni bir oyuna başlarken oyunun yükleyeceği oyuncu sayısını belirlemenizi sağlar ve Small, Normal, Large gibi veritabanı büyüklüğü seçimlerinden daha fazla oyuncuyu yüklemenizi sağlar.

Örneğin diyelim ki Large veritabanı kullanıyorsunuz ancak oyun yeterince Kazak ve Gürcü oyuncuyu yüklemiyor. Bu nedenle de Kazakistan veya Gürcistan milli takımlarını yönetemiyorsunuz. Bu sorunu çözmek için herhangi bir txt dosyasının içine:

"RETAIN_NATION_PLAYERS" "Kazakhstan"
"RETAIN_NATION_PLAYERS" "Georgia"

yazmanız ve bu dosyayı \Football Manager 2007\data\db\702\edt\ klasörü içine <isim>.ddt şeklinde kayıt etmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede 7.0.2 yaması ile gelen veritabanını kullandığınız zaman veritabanında bulunan Kazakistan ve Gürcistan vatandaşı oyuncuların hepsı yeni açtığınız oyunda yüklenecektir.

DDT dosyalarında kullanabileceğiniz ikinci bir komut bir ülkenin vatandaşı oyuncuları yüklemek yerine, belli bir takımın oyuncularının hepsini yükler. Örneğin Şili ligini yüklemek istemiyorsunuz ancak bu ligde beğendiğiniz bir oyuncu var ve herhangi bir veritabanı büyüklüğünde bu oyuncu yüklenmiyor.

Bu sorunu çözmek için DDT dosyanıza:

"RETAIN_PLAYERS" "Colo Colo"

yazarak Colo Colo takımında oynayan bütün oyuncuların yeni açtığınız bir oyunda yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Tabii ne kadar fazla oyuncu yüklerseniz, oyununuzun o kadar yavaşlayacağını göz önünde tutmayı unutmayınız.

Ayrıca DDT dosyaları yaratırken özellikle bu dosyaları yaratmak için hazırlanmış bir program olan DDT Generator programını http://nerazzurri.net/ adresinden indirebilirsiniz. (Ne yazık ki Türkçesi yok ancak kullanımı basit bir program.)

EDT Komutları

EDT komutları da DDT komutları gibi herhangi bir txt dosyası içine yazılabilir ve \Football Manager 2007\data\db\702\edt\ klasörünün içine kayıt edilerek bu komutların oyun tarafından yeni bir oyun açılırken kullanılması sağlanabilir.

"BOOST_TEAM" "Ankaraspor" 30000000 7000 25000

Bu komut Ankaraspor takımına £30.000.000 para verir, takımın tanınırlığını (reputation) 7000 yapar ve maçlarda seyirci ortalamasını 25,000 yapar.

"SWAP_TEAMS" "Galatasaray" "Olympiakos"

Bu komut Galatasaray takımını Yunan ligine, Olympiakos takımını ise Türk ligine yerleştirir.

"FUTURE_TRANSFER" "Wederson Luiz" "Wederson" "da Silva Medeiros" "Ankaraspor" "Fenerbahçe" 7 1 2007 800000 14000 3

Bu komut Wederson'u 1 Temmuz 2007 tarihinde, £800.000 karşılığında Ankaraspor'dan Fenerbahçeye transfer eder. Wederson haftada £14.000 kazanır ve yeni kulübü ile kontratı 3 yıllık olur. Bir örnek daha verelim:

"FUTURE_TRANSFER" "Junichi" "" "Inamoto" "Galatasaray" "Frankfurt" 5 29 2007 0 -1 1

Bu komutta dikkat edeceğiniz içi boş olan "" olacaktır. Bunun nedeni oyuncu ismi yazılırken "İsim" "Takma İsim/Common Name" "Soy İsim" şeklinde yazılması gerektiğindendir. Inamoto'nun takma ismi olmadığı için "" boş bırakılmıştır. Ayrıca -1 olarak belirtilen haftalık maaş kısmı, bu değerin oyun tarafından rassal olarak belirlenmesini sağlar.

"FUTURE_REGEN" "Gurcan" "" "Mustafa" "21.12.1989" "Turkey" "Altay"

Bu komut oyunda ileride yaratılacak olan oyunculardan bir tanesinin 21.12.1989 doğumlu Mustafa Gurcan isimli bir oyuncu olmasını sağlar. Bu oyuncu Türk vatandaşı olur ve en sevdiği takım Altay olur.

"BOARD_TAKEOVER" "Mustafa" "" "Gurcan" "21.12.1989" "Turkey" "Altay" "Turkey" "" "Turksportal Interactive"

Bu komut Mustafa Gurcan isimli 21.12.1989 doğumlu en sevdiği takım Altay olan Turk vatandaşının ileride bu takıma başkan olmasını sağlar. Eğer kulüp adı yazmazsanız (yani "" olarak bırakırsanız), kulüp adından sonra gelen ülkede herhangi bir takıma başkan yapar. Ayrıca Mustafa Gurcan isimli kişinin Turksportal Interactive şirketinin sahibi olduğu oyunda karşınıza çıkacak haberde belirtilir.

"STADIUM_CAPACITY_CHANGE" "Camp Nou" "15/06/2008" 150000

Bu komut Barcelona'nın Camp Nou stadının kapasitesini 15 Haziran 2008 tarihinde 150.000'e çıkartır.

"STADIUM_MOVE" "Kayserispor" "Atatürk" "Kadir Has Stadium" "15/12/2008"

Bu komut Kayserispor takımının 15 Aralık 2008 tarihinde Atatürk stadından ayrılıp, Kadir Has Stadına taşınmasını sağlar. Ancak taşınılacak olan stadın veritabanında mevcut olması gerektiği için yukarıdaki komut kendi başına, veritabanına editör aracılığı ile Kadir Has Stadı eklenmeden, çalışmaz.

"STADIUM_CHANGE_FOR_MATCH" "Galatasaray" "Fenerbahçe" "Atatürk Olympic Stadium"

Bu komut Galatasaray'ın ev sahibi olduğu Fenerbahçe maçlarında, maçın Atatürk Olimpiyat Stadında oynanmasını sağlar.

"STADIUM_CHANGE_FOR_COMP" "Galatasaray" "Champions Cup" "Atatürk Olympic Stadium"

Bu komut Galatasaray'ın Şampiyonlar Liginde ev sahipliği yaptığı maçları Atatürk Olimpiyat stadında oynanmasını sağlar.

Şimdilik bu kadar. Bir kaç adet daha komut var ancak bunları henüz derlemediğim için eklemedim. İleride eklenebilir.

Ayrıca EDT dosyaları yaratırken özellikle bu dosyaları yaratmak için hazırlanmış bir program olan EDT Generator programını http://nerazzurri.net/ adresinden indirebilirsiniz. (Ne yazık ki Türkçesi yok.)

İyi Eğelenceler

perpetua
04.Haziran.2007, 01:03
Ben denedim işe yarıyor. Bir takımın ismini hatalı yazsan bile oyun açılırken uyarı veriyor. O yüzden oldu mu, olmadı mı derdi olmuyor.

Isim hatali yazmamak icin takimlarin ID numaralarini da kullanabilirsiniz. Bu numaralar ayrica Editor'den temin edilebilir.

Universal
05.Haziran.2007, 11:43
Çok güzel bir reher olmuş sağ ol. ;)

Şimdi oyun Türkçeleşince ülke isimleride Türkçleşti. O yüzden Kazakistan'ı Türkçe olarak mı yazacağız?

perpetua
05.Haziran.2007, 11:56
Çok güzel bir reher olmuş sağ ol. ;)

Şimdi oyun Türkçeleşince ülke isimleride Türkçleşti. O yüzden Kazakistan'ı Türkçe olarak mı yazacağız?

Editor'de nasilsa oyle yapmaniz en dogrusu. Veya en garantilisi isim yerine ID numaralarini yazmak.

Universal
05.Haziran.2007, 14:30
Editor'de nasilsa oyle yapmaniz en dogrusu. Veya en garantilisi isim yerine ID numaralarini yazmak.

Açıklaman için sağ ol. Bir sorum olacaktı. İstediğim takımları bu yöntem ile Avrupa Kupasında mücadele ettirebiliyor muyuz? Mesela İstanbulspor'u bir sezon sonra UEFA'ya dahil edecem.

SiNcE1973
10.Haziran.2007, 19:08
kayıtlı oyunlarda yapabilir miyiz bunu?yani yaptıktan sonra save li oyana devam edebilir miyiz?yoksa ille new game şart mı?

fenerium35_5
24.Haziran.2007, 19:55
emeğine sağlık çok yararlı bir paylaşım olmuş, birde sorum olcak

oyunda daha fazla transfer teklifi hareketini sağlamak için bu komutları kullanabilirmiyiz?

TuNdRaLoWeR
02.Temmuz.2007, 21:34
Bu komutlar benim çok işime yarar, çok teşekkür ederim.

perpetua
08.Temmuz.2007, 10:04
Cevaplarin gec oldugu icin ozur dilerim tekrar. Bu bolumu unutuyorum ve arada sirada yeni rehber eklenmismi diye bakmak aklima gelince konu gozume carpiyor. Buraya mesaj atanlar, ozel mesaj ile cevap bekliyorum diye durtebilirse konu ile ilgili sorulari daha cabuk cevaplayabilirim.

Ya bu soruyu cevaplayabilir misin?

db klasörünün içinde 800 klasörüne yeni not defteri açıp "BOOST_TEAM" "Bursaspor" 30000000 7000 25000 yazıyorum yeni oyun açıp bursayı seçtiğimde olmuyor acıklar mısınız?

bu editörü kullanmadığım için mi yoksa sorun başka yerde mi?

Dosyayi .edt eklentili bir sekilde kayit etmediyseniz calismaz. Yer dogru ancak saniyorum ki eklenti .txt olarak kalmis.

bende bır soru sormak ıstıyorum.oyunda zonguldaksporu baslarken alamıyoruz neden bunun sebeı nedır bu takımı hemen oyunu actığımda almak için ne yapmam lazım? bi yardımcı olabılırmısınız'

Zonguldakspor 3. Lig'de yer alan bir kulubumuz ve bu nedenle oynanabilir bir takim degil.

"SWAP_TEAMS" "Zonguldakspor" "2. Lig'de herhangi bir takim"

komutunu kullanarak Zonguldakspor'u oynanabilir hale getirebilirsiniz (gerci 8.0.2'de 2. lig'de bir cok sorun var - FM 2009'u beklemek veya 1. Lig'e yukseltmek daha dogru olur).

harika bir rehber fakat merak ettiğim bir şey var yabancı kontejanında değişiklik yapmak mümkünmü?

Yabanci kontenjani bilgisi oyun kodu icinde yer aliyor ver herhangi bir editor ile bir lig icin degistirmek kesinlikle mumkun degil.

emeğine sağlık çok yararlı bir paylaşım olmuş, birde sorum olcak

oyunda daha fazla transfer teklifi hareketini sağlamak için bu komutları kullanabilirmiyiz?

Bu da oyun kodu ile ilgili bir durum. SI'in bu konuda bazen cok transfer, bazen cok az transfere yol acan farkli surumleri var son bir kac yilda. Ortasini henuz tutturamadilar.. :)

neura
08.Temmuz.2007, 23:02
iyi günler. bu özellikleri kullanabilmek için linkten programı indirip kurdum. emre güngör ün galatasaraya transferi için gerekli bilgiyi yazıp Sports Interactive\Football Manager 2008\data\db\800\edt klasörünün içine edt dosyası olarak kaydettim. oyunu açıp extra dosyalardan seçili olup olmadıklarını kontrol ettim. yeni oyun açıp baktım ama emre nin transferine dair bişey göremedim. hala nerde sorun olabilir?? şimdiden teşekkürler.

perpetua
09.Temmuz.2007, 13:44
iyi günler. bu özellikleri kullanabilmek için linkten programı indirip kurdum. emre güngör ün galatasaraya transferi için gerekli bilgiyi yazıp Sports Interactive\Football Manager 2008\data\db\800\edt klasörünün içine edt dosyası olarak kaydettim. oyunu açıp extra dosyalardan seçili olup olmadıklarını kontrol ettim. yeni oyun açıp baktım ama emre nin transferine dair bişey göremedim. hala nerde sorun olabilir?? şimdiden teşekkürler.

Tam olarak kullandiginiz komutu yazabilirmisiniz?

Ayrica bununla ugrasmak yerine, 8.0.2 yamasini indirmenizi ve guncellenmis veritabani ile oynamanizi tavsiye ederim.. :)

neura
10.Temmuz.2007, 01:20
"FUTURE_TRANSFER" "Gngr" "" "Emre" "MKE Ankaragc" "Galatasaray SK" 03 01 2008 150000 -1 4

EDT Generator den yaptığım için takım "MKE Ankaragc" soyadı "Gngr" şeklinde. acaba komut oyuna uygun değil mi diye "MKE Ankaragucu" "Gungor" yaptım bi değişiklik olmamıştı.

8.0.2 yamasını kuramadığım için kendim yapayım dedim. yamaların atıldığı bölüme baktım yönetici arkadaş yeterli açıklama yapamamış galiba benle beraber bazı üyelerde yamayı çalıştıramamışlar. bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz?

yamayı bilgisayara indirdim, sonrasında kurulumu nası yapıyoruz açıklayabilirmisiniz? :s7:

KaPaLı
10.Temmuz.2007, 01:34
Edt Generator diye bir program öneririm arkadaşlar size. Çok daha kolay EDT dosyası yaratabilirsiniz

Buyrun Linkide burda

http://www.nerazzurri.net/Files/EDT_Generator_0.5.1.zip

perpetua
11.Temmuz.2007, 08:46
"FUTURE_TRANSFER" "Güngör" "" "Emre" "Ankaragücü" "Galatasaray" 03 01 2008 150000 -1 4

olması yeterli. Ancak bu dosyayı kayıt ederken, UNICODE formatında kayıt etmeye dikkat edin. Böylece ü, ö gibi karakterlerde sorun yaşamazsınız.

8.0.2 yamasını kuramadığım için kendim yapayım dedim. yamaların atıldığı bölüme baktım yönetici arkadaş yeterli açıklama yapamamış galiba benle beraber bazı üyelerde yamayı çalıştıramamışlar. bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz?

yamayı bilgisayara indirdim, sonrasında kurulumu nası yapıyoruz açıklayabilirmisiniz? :s7:

Kurulumu yapmak için indirdiğiniz dosyanın üstüne iki defa tıklamanız yeterli. Teknik destek bölümünde daha detaylı bilgi de alabilirsiniz.

merty_fb
21.Temmuz.2007, 06:05
bir ülkenin tüm oyuncularının yüklenmiş olması için ille de yeni oyun açmamız mı lazım? şu an nijeryanın başındayım.. ama oyunda sadece 1 kaleci var (2 de regen vardı onları seçemedim denediğimde.. 3. sezondayım yeni oyuna başlayamam şu an.. tek kaleciyle idare etmek zorunda mıyım

thebayezid
29.Temmuz.2007, 23:41
editor kullanmayı tercih ederim
genede saol

Horseman
09.Ağustos.2007, 12:50
Ben de 7.0.0.23761 versiyonu var. db klasorunun icinde ise 700, 701 ve 702 isimli uc klasor mevcut. 702'nin icinde edt isimli bir klasor yoktu, edt klasoru sadece 700 altinda bulunmakta. Ben once 702 altina kendim bir edt klasoru acip komutlari denedim ancak olmadi. Daha sonra ayni komut dosyalarini 700 altindaki edt icinde kopyalayip denedim ancak yine calismadi. Sorun nerde, ne yapabilirim? Tesekkurler..

perpetua
12.Ağustos.2007, 11:02
Ben de 7.0.0.23761 versiyonu var. db klasorunun icinde ise 700, 701 ve 702 isimli uc klasor mevcut. 702'nin icinde edt isimli bir klasor yoktu, edt klasoru sadece 700 altinda bulunmakta. Ben once 702 altina kendim bir edt klasoru acip komutlari denedim ancak olmadi. Daha sonra ayni komut dosyalarini 700 altindaki edt icinde kopyalayip denedim ancak yine calismadi. Sorun nerde, ne yapabilirim? Tesekkurler..

Hangi veritabanini kullandiginiza bagli bu dosyalarin oyun tarafindan okunmasi. Oyun acarken 7.0.2 veritabanini secerseniz, 702 klasoru altindaki edt dosyalarini okur.

Oyun icinde veritabani sectikten sonra (oynayacaginiz ligleri secmeden once) preferences (tercihler) ekranina giderseniz ve buradan extra files (diger dosayalar olabilir Turkcesi) ekranina giderseniz, oyunun o anda okudugu EDT ve DDT dosyalarini kontrol edebilirsiniz. EDT ve DDT dosyalarinin calismasi icin bu ekranda secili olmalari gerekmektedir.

krapinovic
20.Şubat.2008, 01:50
Abi bu süper olmuş, teşekkür ederim bir kez daha...

Yalnız, 802 yamasından sonra bunu tam olarak nereye atacağız, bulamadım?...

kapkach34
20.Mart.2008, 21:31
payLaşımın için tşkler fakat ben Mesela aaa adında bir oyuncu yaratmak istiyorum fakat bu oyuncu sanal oyncu olmasın ümit karan gibi örnegin we Forvet olsn özelliklerini faln ben yapayım nsıl olacak yrdımcı olursanız sewnirim ?

Oghuse
02.Ağustos.2009, 21:08
Arkadaşlar ddt ile eklediğimiz ülke'yle oyun kurarken ekleyeceğimiz ülkenin gelecek oyuncularından fark var mıdır yani hangi seçimde daha fazla oyuncu gelir?

mustiUA
28.Nisan.2010, 00:48
bu ddt dosyalarıyla ilgili işlemler hala aynı şekildemi oluyor fm 2010 dada

ABilen76
31.Temmuz.2011, 18:48
öncelikle çok faydalı bir çalışma.peki reputation artırmak için nasıl bir yol izlenmeli?