PDA

View Full Version : Transfer Haberi Çöplüğü

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44

fmsmyrna
06.Temmuz.2007, 17:22
Kupa maçlarına kesinlikle geçen seneki gibi çıkmalıyız.Orda şans vermeliyiz yedek ve gençlere.Kupa maçlarında şöyle bir on bir iyi olurdu
Volkan Babacan
Kerim
Can
Önder
Vederson
Ali Bilgin
Kemal
Selçuk
Olcan(Gürhan)
İlhan
Semih

hepsi türk

GeNç KaRTaL
06.Temmuz.2007, 17:24
Bence yabancı bir forvet alınmaz ise herhalde alınamayacak Kezman tek forvet olacak.Ayrıca İlhan Kayseri'de bildiğim kadarı ile banko oynamıyordu.Oyanasa bile Avrupada hemen gerçekleşmesi beklenen hedefleri olan Fenerbahçe için yeterli değil.

GeNç KaRTaL
06.Temmuz.2007, 17:27
Forvette Nobre,Güleç,Akın,Burak var.Olmadı Delgado oynar.Ben çok ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.Zaten bu saatten sonra kaliteli forveti nereden bulacağız.

nerazzuri
06.Temmuz.2007, 17:29
Deivid %90 gider.Artık onu saymayın bence:).

Deivid kalıcak 3 yıllık sözleşmesi daha var ve gitmeyede niyeti yok. Arkasında Zico var. Kezman'ın yanında ne İlhan ne Semih ne de Colin oynayacak. Tek kişi var o da Deivid.

M.Scofield
06.Temmuz.2007, 17:29
Polat: "Gökhan Ünal´la Anlaştık"

06.07.2007 - 16:13:27 |

Kaynak: Yurt Dışı Kaynaklar (http://www.turksportal.net/)

Bugün bir basın toplantısı düzenleyen Adnan Polat Kayserisporlu Gökhan Ünal ile anlaştıklarını açıkladı.

Gökhan´ın G.Saray´ı istediğini söyleyen Polat bu konudaki cevabı Kayserspor cephesinden beklediklerini de ifade etti.

BlackEagle19o3
06.Temmuz.2007, 17:30
Bence yabancı bir forvet alınmaz ise herhalde alınamayacak Kezman yedek olacak.Ayrıca İlhan Kayseri'de bildiğim kadarı ile banko oynamıyordu.Oyanasa bile Avrupada hemen gerçekleşmesi beklenen hedefleri olan Fenerbahçe için yeterli değil.

Şemsi Kezman yedek mi olurmuş:zuhaha

eGowiCh
06.Temmuz.2007, 17:31
İlhan 11 maça ilk 11'de çıkmış, toplamda 33 maçta forma giymiş ligde. 5 golü var, Beşiktaş, Fenerbahçe, Gaziantepspor, Gençlerbirliği ve Bursaspor'a gol attı.

BlackEagle19o3
06.Temmuz.2007, 17:31
Deivid kalıcak 3 yıllık sözleşmesi daha var ve gitmeyede niyeti yok. Arkasında Zico var. Kezman'ın yanında ne İlhan ne Semih ne de Colin oynayacak. Tek kişi var o da Deivid.

Kim gitcek o zaman karar çıkmazsa Appiah mı gitcek?Yoksa Alex mi?

BlackEagle19o3
06.Temmuz.2007, 17:35
Forvette Nobre,Güleç,Akın,Burak var.Olmadı Delgado oynar.Ben çok ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum.Zaten bu saatten sonra kaliteli forveti nereden bulacağız.
Nobre ve Burak sakatlandılar.Ayrıca bunların hiçbiri Ş.Ligi için yeterli değil.

ForsakeN
06.Temmuz.2007, 17:36

Deivid kalıcaksa kim gidecek? bugün sözleşme imzalayan Carlos mu :zuhaha,Alex mi,Edu mu Lugano mu,Kezman mı,Appiah mı?(Schalke Appiah'ı almaktan vazgeçti) ????

eXcitinG
06.Temmuz.2007, 17:37
GitsinLer ŞiLi miLLi takımında ki Suazo yu aLsınLar.Ben mi söyLeyeyim aLacakLarı adamLarı :)

GeNç KaRTaL
06.Temmuz.2007, 17:37
Şu durumda çift forvet oynanırsa ya Alex ya da Aurelio ya da Appi yedek kalır.Bence yabancı bir forvet alınmaz ise tek forvet oynar Fb.İlhan yada Kazım için bu üç isim yedek kalmaz.

nerazzuri
06.Temmuz.2007, 17:38
Kim gitcek o zaman karar çıkmazsa Appiah mı gitcek?Yoksa Alex mi?

Deivid kalıcaksa kim gidecek? bugün sözleşme imzalayan Alex mi,Edu mu Lugano mu,Kezman mı,Appiah mı?(Schalke Appiah'ı almaktan vazgeçti) ????

Karar çıkmazsa yönetim büyük ihtimal transfer yapmayacak....

uAburak89
06.Temmuz.2007, 17:38
Delgado forvette pek verimli olamaz bence, ayrıca Bobo dışında Şampiyonlar Ligini kaldıracak forveti yok Beşiktaşın.. Belki Şampiyonlar Liginde 4-3-2-1 taktiği ile oynayarak bu soruna bir çözüm bulunabilir.. Tek forvet Bobo, arkasında Rico ve Delgado..

ForsakeN
06.Temmuz.2007, 17:39
Kadroda 8 yabancı var Serkan bilmem haberin var mı?

nerazzuri
06.Temmuz.2007, 17:41
Kadroda 8 yabancı var Serkan bilmem haberin var mı?

Evet var. Deivid gitmeyecek ama kim gidecek bilyorum. En azından Zico buna izin vermeyecek

eGowiCh
06.Temmuz.2007, 17:43
Deivid gider, Zico istediği kadar kalsın desin.

GeNç KaRTaL
06.Temmuz.2007, 17:46
GitsinLer ŞiLi miLLi takımında ki Suazo yu aLsınLar.Ben mi söyLeyeyim aLacakLarı adamLarı :)

Hayrettin abi peki bu adamı alabilme durumumuz nedir? Bunlarda önemli.Kulübü satar mı? Satarsa kaça satar? Bize gelmek ister mi? Bu saatten sonra iyi bir forvet transferi zor bence.

GeNç KaRTaL
06.Temmuz.2007, 17:47
Olmadı toptan giderler.:D

fmsmyrna
06.Temmuz.2007, 17:49
Ben artık transfer beklemiyorum bence 6+2 çıkacak ve Deivid kalacak.Zico sağ bek isterse Matheus bir takıma kiralanıcak ve bir sağ bek alınacak.

Mc.Speedy
06.Temmuz.2007, 17:50
Saviola'yı istiyorum :(

nerazzuri
06.Temmuz.2007, 17:52
Ben artık transfer beklemiyorum bence 6+2 çıkacak ve Deivid kalacak.Zico sağ bek isterse Matheus bir takıma kiralanıcak ve bir sağ bek alınacak.

Evet. Bence de federasyon sırf yabancı kuralını artırdık demek için 6+2 yapacak. Deivid kalacak. Mateus kiralanacak. Ve geri kalan 1 yabancı hakkıylada Brezilya'dan tanınmamış bir sağ bek alınır. Benim düşüncem.

BlackEagle19o3
06.Temmuz.2007, 17:53
Delgado forvette pek verimli olamaz bence, ayrıca Bobo dışında Şampiyonlar Ligini kaldıracak forveti yok Beşiktaşın.. Belki Şampiyonlar Liginde 4-3-2-1 taktiği ile oynayarak bu soruna bir çözüm bulunabilir.. Tek forvet Bobo, arkasında Rico ve Delgado..

Evet yabancı bir forbvet alınmazsa ki bana göre alınmal bu taktik en iyisi olur.Hem de Rico Ve Delgado gibi yıldızlar yedek kalmaz

eGowiCh
06.Temmuz.2007, 17:55
Sağ bek için yerli bir oyuncu alınırsa iyi olur, Mehmet Topuz alınsa aslında çok iyi olacaktı, Kayserispor inat etmese kesin alırız.

eXcitinG
06.Temmuz.2007, 17:55
Hayrettin abi peki bu adamı alabilme durumumuz nedir? Bunlarda önemli.Kulübü satar mı? Satarsa kaça satar? Bize gelmek ister mi? Bu saatten sonra iyi bir forvet transferi zor bence.

VaLLa şemsicim adam Copa america nın yıLdızLarından o yüzden bu şartLar aLtında aLabiLmemiz çok zor.AsLında demek istediğim bu adam gibi bir dünya forvet var potansiyeLi oLan bunLarı buLabiLmemiz gerek araştırmacı oLmaLıyız anLatmak istediğimde bir nevi oydu zaten.BöyLe adamLarı ortaya çıkarabiLirsek çok işimize yarar.

nerazzuri
06.Temmuz.2007, 17:56
Bence Beşiktaş'ın yeterince forveti var. Zaten Şampiyonlar liginde Final falan düşünmediklerine göre Bobo-Nobre ikilisi rahat götürür Beşiktaşı

BlackEagle19o3
06.Temmuz.2007, 17:58
Mehmet Topuz işi çok zor.Gökhan ve Mehmet 1 sene daha Kayseride kalcak

BlackEagle19o3
06.Temmuz.2007, 18:00
Polat: "Gökhan Ünal´la Anlaştık"

06.07.2007 - 16:13:27 |

Kaynak: Yurt Dışı Kaynaklar (http://www.turksportal.net/)

Bugün bir basın toplantısı düzenleyen Adnan Polat Kayserisporlu Gökhan Ünal ile anlaştıklarını açıkladı.

Gökhan´ın G.Saray´ı istediğini söyleyen Polat bu konudaki cevabı Kayserspor cephesinden beklediklerini de ifade etti.

Hala mı Gökhan Ünal bu adam Kayseri bu kadar laf etti.Sözünden dönmezler artık;).

GeNç KaRTaL
06.Temmuz.2007, 18:00
@Hayrettin abi bizde Celal ve Mario gibi beceriksiz adamlar olduğu sürece iyi forvet felan alamayız.İyi bir stoper lazım bize.Umarım alabilirler.

Nobre bence yeterli.;)

eXcitinG
06.Temmuz.2007, 18:01
CeLaL koLot ve Mario Berk zaten tam bir facia adamLAr.

GeNç KaRTaL
06.Temmuz.2007, 18:03
Nerede Kıvanç Oktay,İbrahim Altınsay,Hüsnü Güreli gibi adamlar..

O z a H n
06.Temmuz.2007, 18:05
Kayseri cangeleyi alarak önemli bir adım attı.Çok başarılı olucaktır kesinlikle

Hugo
06.Temmuz.2007, 18:06
Gökhan CimBom'a transfer olursa Sn. Mamur çıkıp SAT-TIK GİT-Tİ diye afiş astırır mı acaba :n:

TürkuAz
06.Temmuz.2007, 18:07
Gökhan CimBom'a transfer olursa Sn. Mamur çıkıp SAT-TIK GİT-Tİ diye afiş astırır mı acaba :n:
Kesinlikle katılıyorum..:Di

Ayrıca o an yüzündeki ifadeyi görmek isterim..:icon_cool:

nerazzuri
06.Temmuz.2007, 18:11
Bu Celal Kotol bi oyuncu getiremedi 2 aydır.

Bizde eskiden Hakan Bilal Kutlualp vardı. İngiltere'ye gitti 1 hafta sonra Anelka'yla döndü :D

eXcitinG
06.Temmuz.2007, 18:11
Hakan biLaL kutLuaLp bu işin Türkiye de ki en iyi adamıdır.Onun üstüne bu işLerden anLayan adam tanımam..

GeNç KaRTaL
06.Temmuz.2007, 18:14
Bizdede bir adam vardı sene başında gitti.Alt yapıdan sorumluydu hatta.

TR.CaPTaiN
06.Temmuz.2007, 18:31
Kayseri başkanı o kadar sözü ettikten sonra satmaz.

Fıratcan Alçınkaya
06.Temmuz.2007, 18:36
Bence de M.Topuz u satmaz gibi geliyor bana Kayserispor... Ama alırsa FB çok faydalı olur...

Emurafu
06.Temmuz.2007, 19:17
Yonetim yasli oyuncu almaz genclestirme operasyonu yapiyorlar kesinlikle saviolayi cok istiyorlar

WebMaster91
06.Temmuz.2007, 19:20
http://img444.imageshack.us/img444/83/afi351fo5.gif

Nasıl olmuş :D:D:zuhaha:zuhaha:zuhaha

igor
06.Temmuz.2007, 19:22
sergen yalçın ESESDE hatta oyle yogun yıgılma olduki resmi site çoktü

ŞAMPİYON ESES

O z a H n
06.Temmuz.2007, 19:32
Eses ve sergen için umarım hayırlı olur.

ForCimbom
06.Temmuz.2007, 19:50
Hahaha:D Tebrikler kardesim...

BlackEagle19o3
06.Temmuz.2007, 19:52
Umarım Sergen de Esesde eski günlerine geri döner.Beşiktaşlı olduğum için Sergenin yeri ayrıdır bende:).

Fernando Gago
06.Temmuz.2007, 20:07
Sergen eskişehirsporda da başarılı olamayacak bence

Fernando Gago
06.Temmuz.2007, 20:09
Deivid kesin gidecek ondan şüohe yok zaten :D
yaw galatasaray gökhan ünal ile anlaşmış adnan polat demiş...bu durumda mehmet topuzda bize gelir :)

Fernando Gago
06.Temmuz.2007, 20:10
Trabzon bu turu sorunsuz geçerde ilerisi önemli hala doru dürüst forvet yok takımda

Rodrigo Tello
06.Temmuz.2007, 20:20
Brezilya baskını!..
Brezilya kulüplerinin transfer için Beşiktaş kulübüne menajer yolladığı iddia edildi

Brezilya'da yayınlanan Bola Rolando gazetesi, ülke kulüplerinin transfer için rotayı Beşiktaş'a çevirdiklerini yazdı. Gazete, Ricardinho, Nobre ve Kleberson için ortak hareket eden kulüplerin, Teodoro Constantin isimli bir menajeri, siyah-beyazlı yöneticilerle görüşmek üzere İstanbul'a gönderdiklerini ileri sürdü.

Bola Rolando, Ricardinho'nun transferinde ısrarcı olan Corinthians'ın, bu futbolcu ile ön görüşme yaparak, anlaşmaya vardığını ifade etti. Ricardinho'nun da, Brezilya'ya dönmeye sıcak baktığını yazan gazete, Corinthians'ın, Beşiktaş'ın isteyeceği bonservis ücretini ödeyebileceğini de vurguladı.

'Beşiktaş zorluk çıkarmaz'

Brezilya basınına göre, Türk vatandaşlığına geçerek Mert ismini alan Marcio Nobre de, geçen sene Libartadores Kupası'nda final oynayan, ancak ligde kötü günler geçiren Gremio'nun listesinde yer alıyor. Bola Roland bu transferle ilgili haberinde de Nobre'nin gidişine sıcak bakan Beşiktaş'ın, Gremio'nun teklifine zorluk çıkarmayacağını beklendiğini yazdı.

Bu arada uzun süredir Santos'un transfer listesinde bulunan Kleberson'da da sona yaklaşıldığı açıklandı. Kleberson'un, FIFA'ya yaptığı şikayetin önümüzdeki hafta sonuçlanacağına dikkat çeken Bola Rolando, Santos'un herşeye rağmen Beşiktaş ile masaya oturmayı tercih ettiğini, bu nedenle İstanbul'a gönderilen ortak menajere yetki verildiğini belirtti.

Kaynak: Milliyet

Aşk-ı Şehir
06.Temmuz.2007, 20:24
Sergen Yalçın Eskişehirspor`da
Lig A takımlarından Eskişehirspor'un Başkanı Nebi Hatipoğlu, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın girişimiyle Sergen Yalçın ile anlaştıklarını söyledi.
06.07.2007

Türk Telekom Lig A takımlarından Eskişehirspor’un Başkanı Nebi Hatipoğlu, "Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ı girişimiyle Sergen Yalçın ile anlaştıklarını söyledi. Hatipoğlu, Takıma bir 10 numara gerekiyordu. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan tesislerimizi ziyareti sırasında (ben Beşiktaşlıyım, size Sergen Yalçın’ı getiriyim mi) dedi. Ben (Sergen gelmez) dedim. Maliye bakanımız kendisini aradı. Bakan Unakıtan’ın girişimiyle Sergen Yalçın ile anlaştık. Sergen, önümüzdeki sezon Siyah-kırmızılı formayı giyecek. Sergen ile 8 Temmuzda Atatürk Stadı’nda taraftarımızın önünde 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzalayacağız. Bütün taraftarımızı o gün stada bekliyoruz." Açıklamasını yaptı.Kaynak: Fanatik

valla siteye girilmiyo yamuldu site :D başarılı olurmu olmazmı bilinmez ama ortada cafer örneği var ;;)

deniz.91
06.Temmuz.2007, 20:25
ya ben bazen çeşitli sitelerde kayserili arkadaşların yorumlarını okuyorum.bu ali turan hakkında pek içaçıcı şeyler söylemiyolar..ama bildiğimiz gibi fm'de çok iyi bi oyuncu ayrıca bu ali turan erciyes'te değil miydi???

sen ergün teberle karıştırmayasın bu adam geleceğin en iyi stroperlerinden biri olacak erciyestetede kendini gösterdi zaten

BlackEagle19o3
06.Temmuz.2007, 20:31
Trabzon bu turu sorunsuz geçerde ilerisi önemli hala doru dürüst forvet yok takımda

Bence seneye Trabzon tek forvet oynar.Takım şu dizilişte olur 4-2-3-1

Ayman Hüseyin

Yattara Ceyhun Gökdeniz

Umut(Ersen,Ömer Rıza)

Yani bana göre forvet de yeterli.Tek eksik kaleci.

Emurafu
06.Temmuz.2007, 20:33
Bakiyorumda sergeni buyutuyorsunuz hemen oyle sampiyon olunmaz lig a kolay degil ezbere konusmayin kume dusen takim gider lideri yener oyle gecen sene malatyayi gorduk yildizlarla cikamadi oftasi gorduk kasimpasayi gorduk sergen is yapmaz gelsin bakalim orduyada su sergen iyice bir izlim
mesela gecen sene orduyu gordunuz 2 senedir transfer yapmadan zirveye oynuyoruz

Fernando Gago
06.Temmuz.2007, 20:33
4-5-1 Oynasada ne umut ne Ersen bitirici forvet değil ... F.Tekke Ümit karan tarı bir oyuncu bulamazsa tsnin işi yine çok zor

Aşk-ı Şehir
06.Temmuz.2007, 20:36
Bakiyorumda sergeni buyutuyorsunuz hemen oyle sampiyon olunmaz lig a kolay degil ezbere konusmayin kume dusen takim gider lideri yener oyle gecen sene malatyayi gorduk yildizlarla cikamadi oftasi gorduk kasimpasayi gorduk sergen is yapmaz gelsin bakalim orduyada su sergen iyice bir izlim

söylediklerinin tümünde haklısında abi yaptığımız transferlere gelen teknik direktöre bakınca insan umutlanmıyor değil yan ;;) daha sırada kemal yıldırım varmış oftaştan ;;)ama sergen için iş yapmaz denemez abi belli olmaz Türkiyenin en iyi ortasahalarından biri ;;)

Fernando Gago
06.Temmuz.2007, 20:38
Kayseri yönetimi bu iki oyuncuyu kesinlike satmayacağız dedi...Gökhan Ünal gsye giderse tükürdüklerini öle veya yalamış olucaklar ve m.topuzun fbye gelmemesi için hiç bir neden kalmayacak bunu dedim...Lafı ters anlamak için çabalama doğal takıl

the_imam912
06.Temmuz.2007, 20:44
valla sayısını bilmiyorum ama bayabi oynadı..!

Yahu istediği kadar oynasın.Avrupa'nın atmosferi bir başka.O stresle karşında Ronaldinho,Lampard,Drogba,Etoo,Henry gibi oyuncular oynuyor.Kezman'ı gördük Az maçında iyi oynadı ama gol atamadı.Bize golcü lazım.Artık bu olaylara objeektif bakmanın zamanı gelmedi mi yahu?

Fernando Gago
06.Temmuz.2007, 20:47
Geçen Lig Döneminde bi spor programında duymuştum...
Fenerbahçede Forvet Var ama Golcü Yok :D ne kadar doru bi cümle bize golcü lazım

deniz.91
06.Temmuz.2007, 21:13
mesela gecen sene orduyu gordunuz 2 senedir transfer yapmadan zirveye oynuyoruz

çok haklıısn ne abartıyolar büyük bir yıldız gelmedi 2. lig b kategorisinden 34 yaşında biri geldi

O z a H n
06.Temmuz.2007, 21:16
Türkiye de yeni moda stad da imza töreni :)

O z a H n
06.Temmuz.2007, 21:30
Evet. Bence de federasyon sırf yabancı kuralını artırdık demek için 6+2 yapacak. Deivid kalacak. Mateus kiralanacak. Ve geri kalan 1 yabancı hakkıylada Brezilya'dan tanınmamış bir sağ bek alınır. Benim düşüncem.

Eger dedigin gibi 6+2 olursa deivid kalırsa mateus kiralanırsa o kalan 1 yabancı hakkıyla saldırgan golcü bir isim alırız forvete.

Fernando Gago
06.Temmuz.2007, 21:34
6+2 olursa 1 forvet alınacak takıma yani takıma 3 türk forvet 3 yabancı forvet olacak deivide hiç gerek yok hemen gönderilmeli

BlackEagle19o3
06.Temmuz.2007, 21:39
Sergen Yalçını kimse küçümsemesin.Eskişehir çok güzel bir transfer yaptı bana göre

eGowiCh
06.Temmuz.2007, 21:41
Deivid gönderilsin de hangi mevkiiye adam alınırsa alınsın.

Fietra 10
06.Temmuz.2007, 21:57
4-5-1 Oynasada ne umut ne Ersen bitirici forvet değil ... F.Tekke Ümit karan tarı bir oyuncu bulamazsa tsnin işi yine çok zor

çok haklısın umut bi maçta 5 pozisyona giriyo 1 tanesi atıyo...eger 4-5-1 oynayacaksa ziya hoca ki öyle görünüyo kesinlikle kaleciden önce forvete ihtiyaç ben tolgaya fazlasıyla güveniyorum..tekkeyi kiralayabilsek süper olurdu ama çok zor

erdemzorer10
06.Temmuz.2007, 22:00
lincoln transferi gündeme geldiginden beri hiçbi zaman ilgilenmyorz listemzde degil falan demediler..bazı belirszlkler vardı ama çlşyorz falan diyolardı..ama saviola için ilgilenmyorz dedi bence bu çk açk ve net saviola işi yattı..hatta adam bu isim nerden çktı demş o derece..ilgilendiysek de zamanında ilgilenmşz kapanmş o konu..lima konusuna gelnce kulübü bonservisi içn 5 milyon falan istemş..limada yatabilr..onu geçtm eger forvet diye nuno gomesi alacaklarsa hiç almasnlar necatiye razıyım ben

Cyzio
06.Temmuz.2007, 22:01
Umut ezbere oynayan bir golcü.Bakayımda öyle vurayım atayım yok.Kafa önde vur girerse girer..

erdemzorer10
06.Temmuz.2007, 22:17
arkadslar sizde deivid bizdede (gs) tomas başa bela oldu.klüplermz bu oyncuları göndermeye çalşyor ama olmyor...bi oyncuyu gnderme yolları nelerdir peki ??

1- en kısa çözm alacaklarnı vereceksn serbest bırakacaksn :D ( deivid fb den 4 yıl içn 7.5 alacaktı bi yılı gitti , tomasında 1.4 alacagı var )

2- ilgilenen bi takım olr da satarsn makul bi fiyata ama yok yok yok devidle bi santos ilgilenyomş tomasla ilgilenenlerde tomasa bizm verdigmz parayı veremyolar

3- karsıklı olarak fesh edersn ama buna ne deivid yanasır ne tomas alacakları dünya kadar para var

hangisini yapacaksn da göndereceksn arkadaslar ??

Fernando Gago
06.Temmuz.2007, 22:21
Devid'i isteyen brezilyalı çok klüp var düşük bonservis ile gönderilebilir

erdemzorer10
06.Temmuz.2007, 22:27
Devid'i isteyen brezilyalı çok klüp var düşük bonservis ile gönderilebilir

kendin söylüyorsn düşük bonservise gider Fb mali zarara ugrar

Fernando Gago
06.Temmuz.2007, 22:27
Sergen eski Sergen olsa 4 büyüklerin birinde banko oynardı ama yaş 34 özel hayatı futoblun önünde o yüzden sergenden bir şey beklenenemz bu saaten sonra

eGowiCh
06.Temmuz.2007, 22:28
Yarın kontenjan kararı veriliyor eğer bir erteleme olmazsa, 6+2 kararı çıkacak büyük ihtimalle. Bence 6+5 kararı çok iyi olurdu, ilk 11'de 6 yabancı oynayabilecek ama kadroda sınırsız yabancı bulunabilecekti.

6+2 çıkarsa bence yönetimin yapması gereken Deivid'i gönderip Edmar'ı da bir kulübe kiralamak ve yabancı olarak bir forvet ve "genç" bir sağ bek alınmalı, ya da Edmar kalır, Deivid gider, Deivid yerine de yabancı forvet alınır.

Fernando Gago
06.Temmuz.2007, 22:32
Peki Şöle Düşün:
Fenerbahçe Deivid sattı yerine Misal Adriano Ronaldo Zigiç veya başka bir yıldız alıcak bundan kimsenin şüphesi yok... alınacak bu yıldızın forma satışları reklamları kombineleri deivid zararını kesinlikle kapatır...
hemde fenerbahçe için mali konular sorun olmamalı
4milyon euroya aldık en az 2ye satarız zaten gelen teklifler 3-3.5 arası

erdemzorer10
06.Temmuz.2007, 22:32
Yarın kontenjan kararı veriliyor eğer bir erteleme olmazsa, 6+2 kararı çıkacak büyük ihtimalle. Bence 6+5 kararı çok iyi olurdu, ilk 11'de 6 yabancı oynayabilecek ama kadroda sınırsız yabancı bulunabilecekti.

6+5 diye bi karar çkarsa anadolu klüpleri ligi brezilya 2.ligine çevirirlerdi..küçümsemek için söylemyorm ama çk kalitesz olmasna ragmen brezilyalı diye alınan çk futbolcu var bana kalırsa 6+2 yeterli olur ama senin fikrinede saygm var ;)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Peki Şöle Düşün:
Fenerbahçe Deivid sattı yerine Misal Adriano Ronaldo Zigiç veya başka bir yıldız alıcak bundan kimsenin şüphesi yok... alınacak bu yıldızın forma satışları reklamları kombineleri deivid zararını kesinlikle kapatır...
hemde fenerbahçe için mali konular sorun olmamalı
4milyon euroya aldık en az 2ye satarız zaten gelen teklifler 3-3.5 arası

gelen teklifler dedigin gibi 3milyonları buluyosa Fb nin bi saniye bile düşünmeden satması lazm deividi..

eXcitinG
06.Temmuz.2007, 22:37
Sadece kLebersonu aLsınLar gitsinLerde diğer adamLarımıza dokunmasaLar.Ben böyLe bişey oLacağını sanmıyorum..

Fietra 10
06.Temmuz.2007, 22:41
sen ergün teberle karıştırmayasın bu adam geleceğin en iyi stroperlerinden biri olacak erciyestetede kendini gösterdi zaten

bende gelecek vaad ediyo biliyorum ama bi ara erciyesli arkadaşlar bi sitede demişlerdi bundan topçu olmaz fln günah keçisi ilan edilmişti bi maçtan sonra

Oghuse
06.Temmuz.2007, 22:42
Bugün Santa Cruz haberi verildi mi??
Copa America'da Galatasarayın aradığı adam bu demiştim ama değerini yükseltti taliplisi artar.

Fernando Gago
06.Temmuz.2007, 22:48
Ergün Teber Sol bek değil mi ??

JunkChorn
06.Temmuz.2007, 22:53
Santa Cruz işi çok çok zor.Adam kupada iken bir kere transfer için görüşmez....

deniz.91
06.Temmuz.2007, 22:54
bende gelecek vaad ediyo biliyorum ama bi ara erciyesli arkadaşlar bi sitede demişlerdi bundan topçu olmaz fln günah keçisi ilan edilmişti bi maçtan sonra
o ali turan değildir zaten öyle diyorlarsa futboldan anlamıyorlardır erciyes ikinci yarı neden bu kadar az gol yedi sence ali turan, orkun ve kürşat geldi.Benden demesi bu adam kayseride düzenli oynarsa milli trakıma çağrılacak

Ergün Teber Sol bek değil mi ??

evet sol bek oda takımdan ayrılacak denizlisporla anlaşmış sanırım

eGowiCh
06.Temmuz.2007, 22:56
Navarro Sevilla'da kaldı
Beşiktaş'ın transfer etmek istediği Sevilla'nın defans oyuncusu Javi Navarro, İspanyol kulüple olan sözleşmesini uzattı.

http://www.ntvspor.net/Images/16309.jpg

Beşiktaş'ta Javi Navarro defteri resmen kapandı.

Yabancı oyuncu hakkını savunmadan yana kullanmak isteyen siyah-beyazlıların görüşüp prensip anlaşmasına vardığı Sevilla'nın 32 yaşındaki defans oyuncusu, kulübüyle yaptığı görüşmelerden sonra İspanya'da kalmaya karar verdi.

Navarro ile her konuda anlaştıklarını açıklayan Sevilla Başkanı Jose Maria del Nido, "Kaptanımız kariyerini Sevilla'da noktalamaya karar verdi. Resmi sözleşmeyi önümüzdeki hafta imzalayacağız" dedi.

Taraftarın da çok sevdiği tecrübeli oyuncuyla anlaştıkları için mutlu olduğunu söyleyen Del Nio, Navarro'nun yıllık ücretinde artırıma gittiklerini belirtti.

İspanyol kulüple son 2 yılda UEFA Kupası'nı kaldıran Javi Navarro, 6 yıldır formasını giydiği Sevilla ile 168 maça çıkıp, 4 gol atmıştı.

NTVSpor

erdemzorer10
06.Temmuz.2007, 22:59
carruscayı gönderemezsek ne santa cruz ne lima hçbrini alamayz çnkü tomas belası gitmyo bi trlü :(:(

JunkChorn
06.Temmuz.2007, 22:59
Navarro ilerleyen yaşına rağmen çok güzel olurdu.Avrupa tecrübeside 2 senedir yeterince vardı:).

Sağlık olsun.

Fernando Gago
06.Temmuz.2007, 23:00
Zaten Tomas'a kapntanlık verilmedi mi ee neden gönderilmeye çalışılıyor hala ??

JunkChorn
06.Temmuz.2007, 23:01
Tomas o kadar defans arasında aldığı ücret ile gerçekten yük oluyor.
Ayrıca Carrusca bence Kalli ile çıkış gösterebilir ama sakatlığı çıktı.

Fernando Gago
06.Temmuz.2007, 23:02
Navarro gelmedi , Boumsong gelmedi.... gazeteler yeni isimler sallamaya başlar artık:D beşiktaşın kontejyanı var kampa kadar oyuncu almalıydı bence

uAburak89
06.Temmuz.2007, 23:02
Herşey kampta belli olacakmış arkadaşlar, bu saatten sonra acele etmiyorlar.. Bence sadece forvet alınır, biraz beklemekte fayda var.. Artık transfer olmayacak diye düşünüp, takımımızı izlemeliyiz.. Bu kadroda hiç fena değil.. Ayrıca herkes Storelara.. (:

erdemzorer10
06.Temmuz.2007, 23:05
Zaten Tomas'a kapntanlık verilmedi mi ee neden gönderilmeye çalışılıyor hala ??

bakma kaptanlk verildi ama bgn bi yazı okdm bu konuda iyi bi gs li yazar yazmştı..indrm yapmazsa tomas yolcuymş nsl olcak bende bilmyorm ama öyle dedi...

bu arada haklsn abi hersey kampta belli olr

store lara hücum edecez de burdaki store kapandı :(:( bi çaresini bulacaz :)

eGowiCh
06.Temmuz.2007, 23:07
Navarro yılın transferi olurdu ama Celal Kolot verdiği sözü tutamadı, yönetim hatası diye düşünüyorum. Boumsong işi de yattı.

Yönetime Kıvanç Oktay gibi biri lazım veya Murat Aksu gibi birisi...

erdemzorer10
06.Temmuz.2007, 23:08
Kıvanç Oktay çok önemli bi isimdi bjk için

Fıratcan Alçınkaya
06.Temmuz.2007, 23:15
Evet Kıvanç Oktay çok çok önemli işler yaptı... Bakalım 1transfer daha yaparız bence...

JunkChorn
06.Temmuz.2007, 23:26
Bence yine de bir tane oyuncu gelecektir.Fakat bu oyuncu Navarro,Boumsong kadar faydalı olabilir mi bilemem.

Ayrıca bence Beşiktaş sırf kontenjan dolsun diye transfer yaparsa çok yanlış yapar.Beklesin bu şekilde bu kadro lig için yeterli ve Avrupa'da ilk dönemi götürebilir.

Ocak ayı geldiğinde eğer hala Avrupa'da ise ara dönemde geçmişteki girişimlerini devam ettirip bir tane oyuncu alabilir.

JunkChorn
06.Temmuz.2007, 23:29
Herşey kampta belli olacakmış arkadaşlar, bu saatten sonra acele etmiyorlar.. Bence sadece forvet alınır, biraz beklemekte fayda var.. Artık transfer olmayacak diye düşünüp, takımımızı izlemeliyiz.. Bu kadroda hiç fena değil.. Ayrıca herkes Storelara.. (:

Adnan Polat açıklama yaptı Gökhan ile anlaştık diye ve bununla birlikte takımda:
Necati,Ümit Karan,Özgürcan,Hakan Şükür,Hasan Kabze,Gökhan Ünal

tam 6 tane oyuncu oldu ve bunların tamamı (Özgürcan hariç) Türkiye'de her takımda çok rahat oynayacak isimler..Eğer Gökhan gelirse Saviola falan yatar.

Ayrıca gerçekten Store'dan alışveriş yapmaya başlarsa eğer galatasaray'lı taraftarlar bu konuda çok gerisinde kaldığı Fenerbahçe'yi yakalar ve ilerleyen yıllarda aynen bu seneki gibi transferler yapar.Hemde sponsora falan ihtiyaç duymadan.

erdemzorer10
06.Temmuz.2007, 23:32
bjk kadrosu Türkiye ligi için yeterli ama bi kaliteli stoper almaları gerekyor navarro gercekten süper olrdu ama olmadı umarm bjk iyi bi transfer yapacaktr stopere ;)

erdemzorer10
06.Temmuz.2007, 23:34
tüm fb li arklar sizce Gs kadrosu uefa ve tsl içn yeterlimi ?

Fıratcan Alçınkaya
06.Temmuz.2007, 23:37
FB li değilim ama :D Bence G.Ünal da gelirse yeterli...

Orkun
Uğur
Volkan
Tomas(Servet)
Song(Bouzaid)
Linderoth
Ayhan
Arda
Lincoln
Ü.Karan
G.Ünal

MeMo
06.Temmuz.2007, 23:38
kardes sen fenerbahçelisn dolayısıyla bi fenerbahcelinin fikrini merak ettm sence Gs kadrosu lig ve uefa için yeterlimi ?

Ben de Fenerbahçe'liyim bana sorarsan eğer :D bence lig için yeterli sayılır şampiyonluğu zorlar ama uefa için aynı şeyleri söyleyemem.

erdemzorer10
06.Temmuz.2007, 23:39
FB li değilim ama :D Bence G.Ünal da gelirse yeterli...

Orkun
Uğur
Volkan
Tomas(Servet)
Song(Bouzaid)
Linderoth
Ayhan
Arda
Lincoln
Ü.Karan
G.Ünal

saol kardes senin de yorumn çk degerli (::) benm kadrom şöyle

Aykut
song(sag bek)
bouzid
servet
volkan yaman
arda ( sol açk)
linderoth
mehmet topal
sabri (sag açk)
lincoln
ü.karan

benim sistemim tek forvettir de :D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Ben de Fenerbahçe'liyim bana sorarsan eğer :D bence lig için yeterli sayılır şampiyonluğu zorlar ama uefa için aynı şeyleri söyleyemem.

kardes bence tsl de şampyonlkta geçen seneden çk daha iddalıyz

uefaya gelince o belli olmaz ama takım oturursa ve bi yıldız forvet gelirse ( gökhan ünal) uefada da iş yapar bu kadro

emir cavak
06.Temmuz.2007, 23:50
Eskişehirspor Sergen Yalçının Yanında Bir Süper Lig Golcüsüne İmza Attıracakmış Bunun Coşkun Birdal(Antalyaspor) Ve Ya Cenk İşler Den Biri Olacağı Söyleniyor

Aşk-ı Şehir
06.Temmuz.2007, 23:52
uefa'da bu sene bayern varken kimse bişey yapamaz ;;) ama en azından bir çeyrek final oynarız ;;)

Aşk-ı Şehir
06.Temmuz.2007, 23:53
Eskişehirspor Sergen Yalçının Yanında Bir Süper Lig Golcüsüne İmza Attıracakmış Bunun Coşkun Birdal(Antalyaspor) Ve Ya Cenk İşler Den Biri Olacağı Söyleniyor

büyük bir ihtimalle cenk olacak ;;)

erdemzorer10
06.Temmuz.2007, 23:56
bayern bu yıl büyük favori ama inanırsak bizde en az bi çeyrek final oynarz

katılıyorm ;)

erdemzorer10
06.Temmuz.2007, 23:57
haydi es-es güvenyorz sana

JunkChorn
06.Temmuz.2007, 23:59
tüm fb li arklar sizce Gs kadrosu uefa ve tsl içn yeterlimi ?

Önce bana sordun:D

Şimdi erdem bence kalede kesinlikle sorun yok.Avrupa tecrübesi falan onları geçeceksiniz herşey zamanla kazanılır.

Defansta solda problem var,hemde göz ardı edilemeyecek kadar var.Fenerbahçe'nin Beşiktaşın o bölgerinde daha güven verecek adamlar oynuyor.Volkan biraz arka planda kalıyor gibi ama bekleyip görmek lazım.

Göbekte ise kağıt üzerinde sağlam oyuncular var.Kendini kanıtlamış Tomas,Song.Güzel bir sezon geçiren Servet.İyi bir tekniğe sahip Bouzid,tecrübeli fena sayılmayan iyi bir alternatif Emre Aşık.Ancak dediğim gibi kağıt üzerinde...Bunlardan uyumlu,hem havada,hemde yerde etkili hızlı bir tandem oluşturmakta Kalli'nin marifetine kalmış..

Sağ tarafta yine Uğur ve Sabri bu sene Avrupayıda Ligi'de çok rahat götürür sorun çıkmaz.

Orta saha belki de son yılların en güzel dönemini yaşıyor.Saido,Petre,İnamoto gibi bırakın 2. sınıfı 3.sınıf liberolardan sonra çok daha iyi bir oyuncu var o bölgede..Avrupa deneyimi olan mücadeleci bir isim Linderoth.Sağda Hasan Şaş o kadar tartışmayla ve fırçayla hizaya gelecektir ve o bölgenin değişilmezi olur bence.Sağ taraftada problem yok.Sol tarafta Arda geçen senenin çok daha üstüne çıkacaktır çünkü o da biliyorki arkasında Serkan Çalık bu sene onu gerçekten zorlayacak.

Linderoth'un yanında ayrı bir paragraf açılması gereken Lincoln var.Şayet kendini Avrupa'ya göre hazırlarsa Amc olarak değilde mc-amc oynayacak şekilde kondisyonu olursa bu sene Galatasaray çok çok ilerilere gidecektir.Ancak Türkiye için düşünürse orta sahada sadece Linderoth az kalacaktır dolasıyla 2li forvet biraz suya düşer bu durumda.

Son olarak forvet hattına gelirsek.Son yıllarda ülkemizin en iyi hattı hep Galatasaray'daydı bu sene de aynı şekilde.Çalışmalarda hep en önde olan Hakan Şükür sanırım orda banko isim olacak.Ve yanına herşeye rağmen bence Ümit Karan geçecek.

Son olarak toparlarsak bence ligde hep şey olurya son şampiyon favori olur..Geçen sene Galatasaray şampiyondu ama bu seneye girilirken yine Fenerbahçe gösterildi işte şu anda bakarsak bu sene favori Galatasaray'dır.Tabiki ilerleyen günler ne getirir bilinmez bu dediklerimiz sadece kağıt üstünde bunları unutmamak gerekir.Sonuçta takımdan çok isim gitti!!

Avrupa'da ben çok ümitliyim.En az çeyrek final olabilir daha sonrası lige ve motivasyona bağlıdır.

Okuyanlara Teşekkürler.

deniz.91
07.Temmuz.2007, 00:02
ben eskişehirspor, erciyesspor ve antalyanın çıkmasını isterim senye

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 00:05
Önce bana sordun:D

Şimdi erdem bence kalede kesinlikle sorun yok.Avrupa tecrübesi falan onları geçeceksiniz herşey zamanla kazanılır.

Defansta solda problem var,hemde göz ardı edilemeyecek kadar var.Fenerbahçe'nin Beşiktaşın o bölgerinde daha güven verecek adamlar oynuyor.Volkan biraz arka planda kalıyor gibi ama bekleyip görmek lazım.

Göbekte ise kağıt üzerinde sağlam oyuncular var.Kendini kanıtlamış Tomas,Song.Güzel bir sezon geçiren Servet.İyi bir tekniğe sahip Bouzid,tecrübeli fena sayılmayan iyi bir alternatif Emre Aşık.Ancak dediğim gibi kağıt üzerinde...Bunlardan uyumlu,hem havada,hemde yerde etkili hızlı bir tandem oluşturmakta Kalli'nin marifetine kalmış..

Sağ tarafta yine Uğur ve Sabri bu sene Avrupayıda Ligi'de çok rahat götürür sorun çıkmaz.

Orta saha belki de son yılların en güzel dönemini yaşıyor.Saido,Petre,İnamoto gibi bırakın 2. sınıfı 3.sınıf liberolardan sonra çok daha iyi bir oyuncu var o bölgede..Avrupa deneyimi olan mücadeleci bir isim Linderoth.Sağda Hasan Şaş o kadar tartışmayla ve fırçayla hizaya gelecektir ve o bölgenin değişilmezi olur bence.Sağ taraftada problem yok.Sol tarafta Arda geçen senenin çok daha üstüne çıkacaktır çünkü o da biliyorki arkasında Serkan Çalık bu sene onu gerçekten zorlayacak.

Linderoth'un yanında ayrı bir paragraf açılması gereken Lincoln var.Şayet kendini Avrupa'ya göre hazırlarsa Amc olarak değilde mc-amc oynayacak şekilde kondisyonu olursa bu sene Galatasaray çok çok ilerilere gidecektir.Ancak Türkiye için düşünürse orta sahada sadece Linderoth az kalacaktır dolasıyla 2li forvet biraz suya düşer bu durumda.

Son olarak forvet hattına gelirsek.Son yıllarda ülkemizin en iyi hattı hep Galatasaray'daydı bu sene de aynı şekilde.Çalışmalarda hep en önde olan Hakan Şükür sanırım orda banko isim olacak.Ve yanına herşeye rağmen bence Ümit Karan geçecek.

Son olarak toparlarsak bence ligde hep şey olurya son şampiyon favori olur..Geçen sene Galatasaray şampiyondu ama bu seneye girilirken yine Fenerbahçe gösterildi işte şu anda bakarsak bu sene favori Galatasaray'dır.Tabiki ilerleyen günler ne getirir bilinmez bu dediklerimiz sadece kağıt üstünde bunları unutmamak gerekir.Sonuçta takımdan çok isim gitti!!

Avrupa'da ben çok ümitliyim.En az çeyrek final olabilir daha sonrası lige ve motivasyona bağlıdır.

Okuyanlara Teşekkürler.

evet ilk sana sormştm :D

öncelikle yorumn için çok teşekürler....

bence galatasarayda belli başlı bi sorn yok ama sol bek için orhan kalırsa daha iyi olacak gibi nolur nolmaz...forvet hattında da bi yabancı transfer olursa olr olmazsa da bu da yeterli bence

Emurafu
07.Temmuz.2007, 00:10
Adnan polat bile uefa en az ceyrek final dedi zaten hic bir turk takimi suanda sampiyonlar liginde grubtan cikamaz en iyisi uefa gitmek cok iyi olur daha fazla puan toplariz

Suanda Galatasaray kadro olarak en iyi kadroya sahim bir takim ortasaha cok kosan olacak yuruyene forma yok su kadro kurmayi da birakalim kalli eniyisini bilir antremanda sanki onlari siz izliyorsunuz hakan bile forvette banko oynayabilir.....

JunkChorn
07.Temmuz.2007, 00:10
Rica ederim:).Kontenjan sorunu olmazsa bence de alınsın.Zaten Necati satılacak diye birşey duymuştum ama hadi bakalım.

Orhan olursa ne kadar hazır olur kafa olarak bilmiyorum ama bugün Malatya teklif götürdü.

JunkChorn
07.Temmuz.2007, 00:12
Adnan polat bile uefa en az ceyrek final dedi zaten hic bir turk takimi suanda sampiyonlar liginde grubtan cikamaz en iyisi uefa gitmek cok iyi olur daha fazla puan toplariz

Suanda Galatasaray kadro olarak en iyi kadroya sahim bir takim ortasaha cok kosan olacak yuruyene forma yok su kadro kurmayi da birakalim kalli eniyisini bilir antremanda sanki onlari siz izliyorsunuz hakan bile forvette banko oynayabilir.....

Zaten bence hakan orda banko olacak çünkü çalışmalarda testlerde hep o önlerde ayrıca zaten Kalli onunla özel olarak ilgileniyor.

Hepsinin yanında Hakan'da artık bazı şeylerin farkında..

fmsmyrna
07.Temmuz.2007, 00:14
Star Spor'da Ali Çamdalı'nında imza attığı söylendi.Tv8'de ise Zigic ile prensipte anlaşıldığı

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 00:15
Zaten bence hakan orda banko olacak çünkü çalışmalarda testlerde hep o önlerde ayrıca zaten Kalli onunla özel olarak ilgileniyor.

Hepsinin yanında Hakan'da artık bazı şeylerin farkında..

bencede hakan da artık daha farklı, bişeylern farkına varmş kral ;)

ForsakeN
07.Temmuz.2007, 00:16
6+5 diye bi karar çkarsa anadolu klüpleri ligi brezilya 2.ligine çevirirlerdi..küçümsemek için söylemyorm ama çk kalitesz olmasna ragmen brezilyalı diye alınan çk futbolcu var bana kalırsa 6+2 yeterli olur ama senin fikrinede saygm var ;)

Katılıyorum bunun son örneği Ç.Rizespor.Adamlar Brezilya 2.liginden 2 oyuncuyla anlaşmışlar :icon_confused:

Muhtemelen 6+2 kuralı çıkacak.Bunun sebebi hem sınırsız yabancı isteyen hem de aynı kalsın diyen kulüplerin gönlünü yapmak.Bi bakıma "istediniz artırdık kontenjanı" diyecek TFF.

Kalemizde geçen sene ona verilen şansı çok iyi değerlendiren Serdar oynayacaktır.Serdar zaten iyi kaleci ama yan toplarda eksiği var.Bunu da giderirse ŞL ayarında bi kaleci bence.Volkan Demirel ve Babacan ,Serdar'ın yedeği olur.Herhangi bir sakatlık ya da form düşüklüğü-ki bu Serdar'da pek yok- olduğı takdirde Serdar kaleyi diğerlerine devreder.Ben Zico olsam tüm FTK maçlarında Babacan'ı oynatırdım ki tecrübe kazansın,kendini göstersin

Defansımız belkide en oturmuş bölgemiz.Solda Carlos,göbekte Edu-Lugano,sağda Önder tüm sezonu taşıyabilirler.Edu ve Lugano geçen senenin başında uyum sorunu çektiler.Ama zaman geçtikçe kumaşlarını belli ettiler ve birbirlerine çok alıştılar.Carlos'un sakatlık durumlarında solbekte Vederson oynayacaktır.Önder'in ise alternatifi yok.Bunun için sağbeke bir alternatif oyuncu gerekiyor.Bu oyuncu Uğur Kavuk olabilir.

Ortasaha da oyuncu bolluğu çekiyoruz.Ama hangi mevkii de hangi oyuncunun oynayacağı meçhul.Benim görüşüm 2 önlibero 2 açık ile oynamak.Bu önliberolr Aurelio ve Appiah olmalı.ikiside çift yönlü oyuncular hem oyunu kurabilirler,hem pres,hem de hücuma yardımcı olabilirler.Sağ açıkta ise Ali Bilgin olmalı.Sol kanatta Vederson olursa sol kanadımız hem hücum hem defansif açıdan çok iyi olur.

Forvet hattı ise çift kişiden oluşmalı.Benim takımımda AMC'ye yer yok.Onun görevini 2 önlibero ve açık'lar yapabilir.Kezman'ın her zaman oynaması gerekiyor.Yanına uzun boylu bir pivot santrafor lazım.Kezman ile çok iyi uyum sağlarlar.Böylece her iki oyuncununda form grafiği artar.Eğer bir transfer yapılmaz ise Colin Kazım veya İlhan Parlak ,Kezman'ın yanına monte edilmeli.Hangi oyuncunun fizik gücü ve bitiriciliği daha iyise o oynatılmalı.Kafa vuran bir forvet kanatlarımızın iyi orta açtığını düşünürsek çok etkili olur.

Ben Alex'in oynatılması taraftarı değilim.Çünkü onun oynaması hem ortasahanın görevini hem de forvetin görevini çok aksatıyor.Avrupa maçlarında ortasahamız çabuk geçiliyor.Defans gücümüz zayıflıyor.

Biraz uzun bir yazı oldu ama uzun süredir düşündüklerimi aktardım :)

Benim düşündüğüm kadro:

GK:Serdar
DC:Edu
DC:Lugano
DR:önder
DL:R.Carlos
DMC:Appiah
DMC:Aurelio
MR:Ali Bilgin
ML:Vederson
FC:Kezman
FC: X (İlhan,Colin)

Emurafu
07.Temmuz.2007, 00:16
ben eskişehirspor, erciyesspor ve antalyanın çıkmasını isterim senye
Deniz bosver bu senede biz cikalim super lige hep ayni takimlar olunca sikiyor

Eskisehir-Orduspor- mesela bir boluspor bunlar ne guzel olurdu deme insallah oftas istanbul bld falan duserde lig bunlarla daha cok kizisir oftas zaten transfer yapmadiki adam gibi

Emurafu
07.Temmuz.2007, 00:18
Yaw savıola lıstemızde değıl ılgılenmıyoruz dendı duymadın heralde??
Ama sag gosterıp sol vurabılırler ..Eger alınmazsa bılınkı bunun nedenı Kallı dır...Bi vazgecemdı su carruscadan ...Eger gondersın deseydı gelcektı ozamn Savıola .... Hanı nerde Yıldız Transsfer???
Ben bugun takıma katkı olsun dıye forma atkı vb urunler aldım gs store dan daha da ıyı bır kadro kurabılelım dıye ...Kombıne de almayı dusunuyorum hatta...
Ama sozunde durman gerekıyor ılk oncelıkle Kallı de 07.07.07 den sonra oyuncu alınmasın dıye yarın dan sonra transfer yapılsa bıle hayrı olmaz takıma...
Umarım ne yaptıklarını bılıyordur klubumuz ..Adnan Polat almayacagız dedı bakalım ne olacak umarım alırız...En azından sozlerınde durmus olrlar...
Eger nuno gomes gelcekse hıc gelmesın ...
Gundem de olan ısımler:
Savıola ( Adnan polat almıyacagız demıs ama bellı olmaz lıncolndede belırsızlık vardı..) + ( super olur)
Santa Cruz Cok kısı pesınde bence alamayız .. ( ıdeal)
Nuno Gomez: ALınmasın !!!
Elmander : Seneye 20 mılyon dolara Barca ya satarız :D ... ama bonservısı cok fazla takımı abartıyor bırazda...
Romehdall : 6 Temmuzda sozlesmesı bıttı ... Sag kanat ıcın hızlı kosan ıyı orta acan bırı ( Abdullah 2 bana gore )
Lima : Bonservısı sıkıntı yaratıyor alınmazsa uzulmem yanı ... Gereksız olur bence Avrupada ıs yapamaz...Sen oyle her listemizde degil diyenlere inanma dedigin sag gosterip sol vururlarsa karismam bu kadar medya yabanci medya ile uyduruyormu hatta klub icinden bile soyleniyor hersey olabilir

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 00:19
andriy kardes bişeyi merak ettm alex yokmu senin kadronda ?? çift ön liberodan şaşmaz benm bildigm zico orda haklsn

JunkChorn
07.Temmuz.2007, 00:20
Valla Türkiye'de ne olursa olsun Alex oynamalıdır.Avrupa için ise tartışılır.

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 00:21
bende saviola konsnda polatn söyledklerne bi anlam veremedm açkçası bütn dünya yalanmı söylyor..sag gösterp sol vurmak budur umarm

Emurafu
07.Temmuz.2007, 00:22

Hepsinin yanında Hakan'da artık bazı şeylerin farkında..Helal sana nihayet antremanlari izleyen biri cikti bazi fenerli ve besiktasli arkadaslarda hakan forvette bunlar varken forma sansi bulamaz gibisinden konusuyorlar yani hep ezbere konusuyorlar mesela forvette serkan var oda antremanda gizli yildiz necati ve kabzeye gelirsek ilk 18 zor gibi bana gore kabze satilmasi lazim necatide iyi paraya gitmesi lazim zaten forvette gelecek isleri zor

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 00:23
türkiyede avrupada hangi organizasyonda olursa olsun alex her zmn fb de ilk 11 de oynamalıdır

skor yükünü bu kdr sırtlanan bi oyncu kolay kolay hç kimse yedek bırakamaz

benm fikrm bu

Memedov
07.Temmuz.2007, 00:24
Türkiye'de Alex'in oynaması lazım ama Avrupa maçlarında ise tartışılır.Türkiye'de zaten yaptıkları ortada ama Avrupa için şuana kadar birşey verdi diyemeyiz.

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 00:26
ben yanlş anlaşldm galiba ben tam bi hakan şükür taraftaryımdr ama benm sistemim tek forvet oldugu için tek forvete de ümiti uygn gördügm içn onu koydm kendi ilk 11 ime

gerek taktik gerek mental her konuda karar kalli nindr biz sdce aramızda görüş alışverişi ypyorz ;)

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 00:30
Türkiye'de Alex'in oynaması lazım ama Avrupa maçlarında ise tartışılır.Türkiye'de zaten yaptıkları ortada ama Avrupa için şuana kadar birşey verdi diyemeyiz.

herkesn fikrne saygılyz ama bence alex fenerde yedek oturcak bi eleman degil..zaten avrupada çift forvet oynamak intahar olur Türk takımları için o yüzden alex çk gerekli bi oyncu eger yerine o bölgede oynayabilecek bi adam olsaydı o zmn derdmki avrupada oynamasn ama şartlar alexi gerektryor..
benm fikrm

Emurafu
07.Temmuz.2007, 00:31
ben yanlş anlaşldm galiba ben tam bi hakan şükür taraftaryımdr ama benm sistemim tek forvet oldugu için tek forvete de ümiti uygn gördügm içn onu koydm kendi ilk 11 ime

gerek taktik gerek mental her konuda karar kalli nindr biz sdce aramızda görüş alışverişi ypyorz ;)Usta ben seni demiyorum ok sen rahat ol.....
Servet bu sene banko olacak cunku ben bu takima oynamak icin geldim yedek olsam gelmem diye yorum yapmisti gobek bouzid ve servet sag bekte song olursa iyi olur neyse artik bekleyip gorecez ideal ilk onbir almanyadaki bochum macinda belli olur

Star tv yi izlicem gece 00.30 lige dogru programi var

0w3r
07.Temmuz.2007, 00:31
bende saviola konsnda polatn söyledklerne bi anlam veremedm açkçası bütn dünya yalanmı söylyor..sag gösterp sol vurmak budur umarm
Dunya dedıgın medya sonucta ne dedıklerı bellı olmaz..Adnan Bey ın acıklamasını ızleyemedım ızleseydım bır yorum yapabılırdım mımıklerınden fln ... Yarın 07/07/07 saat 07:07 ye kadr bellı olur umarım..

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 00:32
Dunya dedıgın medya sonucta ne dedıklerı bellı olmaz..Adnan Bey ın acıklamasını ızleyemedım ızleseydım bır yorum yapabılırdım mımıklerınden fln ... Yarın 07/07/07 saat 07:07 ye kadr bellı olur umarım..

medya diyip geçmemk lazm çk önemli medya kuruluşları da yazdı bu haberi

neyse bekleyp görecez artk

Fıratcan Alçınkaya
07.Temmuz.2007, 00:33
[B] gelen teklifler dedigin gibi 3milyonları buluyosa Fb nin bi saniye bile düşünmeden satması lazm deividi..

Bence 3m€ teklif varsa satılsın...İyi para bence... Deivid gönderilmeli....

JunkChorn
07.Temmuz.2007, 00:34
Helal sana nihayet antremanlari izleyen biri cikti bazi fenerli ve besiktasli arkadaslarda hakan forvette bunlar varken forma sansi bulamaz gibisinden konusuyorlar yani hep ezbere konusuyorlar mesela forvette serkan var oda antremanda gizli yildiz necati ve kabzeye gelirsek ilk 18 zor gibi bana gore kabze satilmasi lazim necatide iyi paraya gitmesi lazim zaten forvette gelecek isleri zor

:) ben zaten her takımı takip etmeye çalışırım ve senin gibi takip etmeyip ezbere konuşanları sevmem.

Hasan Kabze sanırım kafada bitirdi bazı şeyleri yoksa çalışınca göze girmeyecek bir isim değil.Gerçi bir de şu var.Kalli ilk geldiğinde kasetleri izledi ve oynayan oyunculara ister istemez daha yakın oldu ve Hasan bu isimler arasında yok bu yüzden 1-0 geride başladı ama hadi bakalım..

Necati ise iyi bir teklif gelirse satılacak aslında Beşiktaş için iyi olur.Çünkü büyük ihtimal ŞL'ye katılacaklar ve Bobo-Nobre-Gökhan yetersiz gibi geliyor bana.Tabi birde İbrahim Akın var ama Tello ile değişmeli oynayacak gibi geliyor bana yani forvet için düşünülmüyor.

Emurafu
07.Temmuz.2007, 00:34
Besiktas stoper arayisina sezon ortasinda basliyacakti mesela galatasaray erken basladi calismalara oyunculari hemenaldik buda cok iyi oldu insallah iyi bir stoper gelir besiktasa

fmsmyrna
07.Temmuz.2007, 00:35
Benim düşündüğüm kadro:

GK:Serdar
DC:Edu
DC:Lugano
DR:önder
DL:R.Carlos
DMC:Appiah
DMC:Aurelio
MR:Ali Bilgin
ML:Vederson
FC:Kezman
FC: X (İlhan,Colin)

Bu kadroya Avrupa maçları için mührümü basarım.Ancak Türkiye liginde sakat Alex bile gol kralı oluyor.Bende pek istemiyorum oynamasını ama şöyle bir söz var''Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu'' Yani Alex'ten iyisi alınırsa Alex gönderilsin.Ancak Avrupa için yukarıdaki kadro ideal.Basmayan bir Amc ile oynayacağıma basan bir Fc ile oynarım

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 00:35
Bence 3m€ teklif varsa satılsın...İyi para bence... Deivid gönderilmeli....

bana kalırsa deivid kötü topcu degil ama suanda fb ondan kurtulmaya çalşyo ( gayet de haklı fb) bu yüzden göndermeye çalıştıgın bi oyncu içn 3milyon gayet iyi

Emurafu
07.Temmuz.2007, 00:36
Dunya dedıgın medya sonucta ne dedıklerı bellı olmaz..Adnan Bey ın acıklamasını ızleyemedım ızleseydım bır yorum yapabılırdım mımıklerınden fln ... Yarın 07/07/07 saat 07:07 ye kadr bellı olur umarım..Usta adnan polat aynen soyle dedi simdi dediki medyada bir cok isim dolasiyor dedi sadece biri dogru dedi ama isim vermedi sonra hemen dediki saviola cok konusuluyor dedi onunla ilgilenmiyoruz dedi kisa kesdi........

:) ben zaten her takımı takip etmeye çalışırım ve senin gibi takip etmeyip ezbere konuşanları sevmem.

Hasan Kabze sanırım kafada bitirdi bazı şeyleri yoksa çalışınca göze girmeyecek bir isim değil.Gerçi bir de şu var.Kalli ilk geldiğinde kasetleri izledi ve oynayan oyunculara ister istemez daha yakın oldu ve Hasan bu isimler arasında yok bu yüzden 1-0 geride başladı ama hadi bakalım..

Necati ise iyi bir teklif gelirse satılacak aslında Beşiktaş için iyi olur.Çünkü büyük ihtimal ŞL'ye katılacaklar ve Bobo-Nobre-Gökhan yetersiz gibi geliyor bana.Tabi birde İbrahim Akın var ama Tello ile değişmeli oynayacak gibi geliyor bana yani forvet için düşünülmüyor.Antremanda ilk onbir oynayacaklar hemen hemen belli cunku kalli onlarla yakindan ilgileniyor diger oyuncular hep arka planda kaliyor veya sirf kosuyorlar kalli zaten gelmeden once bir cok defa macini takip etmis galatasarayin hatta adnan polat ne dedi bugun kalli kac senedir turkiyeyi ve galatasarayi takip ediyor dedi yani kalli herseyi cozmus o yuzdende nokta transferler geliyor

0w3r
07.Temmuz.2007, 00:37
Fb de para bıtmez merak etmeyınde ... Deıvıd ı yollayabılırsenız sakın Ronaldo yu almaya kalkamayın zaten suankı kadroyla sampıyonluk ıhtımalınız cok dusuk eger ronaldo gelırse dahada duser cunku artık kosamıyor cok kılo aldı :D... Adriano yu alabılıosanız alın :D ..Aslında Ronaldınho flnda geleblır nede olsa para var fenerde :D

JunkChorn
07.Temmuz.2007, 00:38
Vallahi Alex'i Türkiye için tartışmak çok yersizdir.3 senede yaptıkları attığı goller falan hepsi ortada..

JunkChorn
07.Temmuz.2007, 00:40
İlgilenmiyoruz dediyse bence doğrudur..Çünkü Lincoln dendiği zaman her an bitebilir demişti.

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 00:40
emrah abi dogru söylyor
neyse bekleyp görecez

0w3r
07.Temmuz.2007, 00:41
o zamn yıdız olduğuna gore lıma olamaz ...
Elmander veya Santa Cruz ...
Beyle forma almayı unutmayın .... Forma + Atkı + Sapka + Lincoln Tshirt + Kombine = Lıncoln unun 1 aylık maası ...

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 00:44
İlgilenmiyoruz dediyse bence doğrudur..Çünkü Lincoln dendiği zaman her an bitebilir demişti.

aslnda bende öyle dşndm ama sonra dedmki o kdr basın yazdı bi iş var bu işte bakalm nolacak

ForsakeN
07.Temmuz.2007, 00:45
Alex'in gol kralı olması bizim ligimizin önlibero ve stoper oyuncularının kötü oluşundan kaynaklanıyor bence neden mi?

Şimdi Alex geçen sene hep AMC oynadı.Hem ortasahada hem de forvette görev yapıyordu.

Alex'i tutması için de muhtemelen rakip takımlar stoper veya ön liberolarını görevlendiriyordu.Alex ise bu markajdan kaçmak için ortasaha yuvarlağı hatta daha gerisine gelip top alıyor diğer arkadaşına aktarıyordu.Onu tutmakla görevli oyuncu ise Alex forvet bölgesinden çok uzak olduğu için markajı bırakıyordu.Durumda böyle olunca Alex ani koşularla gol bölgelerine gidince boş kalıyordu çünkü onu tutan adam yoktu o sıralar.

Dikkat ettiyseniz Alex'in bi çok golü böyle olmuştur.Onun yaptığı 25-30 metrelik koşular işe yaramış gol olmuştur .Örnekleri çok bunun.

Ama Avrupa'daki oyuncular daha tecrübeli olduğundan ,daha kaliteli olduğundan Alex daha iyi marke ediliyor.Bu da Alex'in gol atmasını çok zorlaştırıyor.

Emurafu
07.Temmuz.2007, 00:47
Bu arada forvet fransadan gelecek diye soylentiler var ama elmander degil illla cisse diyen bile var haldun gittiya fransaya herkes ondan konusuyor sanirim

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 00:47
iyide kardes avrupada çift forvet oynamak mantıklı olurmu sence ?? tek forvet oynamak en mantklısı avrupada (benm fikrm) tek forvet oynayncada oyn kurucu kim olacak alex dışında ?

ForsakeN
07.Temmuz.2007, 00:50
Neden hiç mi yok Avrupa'da çift forvet oynayan?
Alex ile ne çift forvet olur,ne tek forvet olay bu !!

fmsmyrna
07.Temmuz.2007, 00:52
iyide kardes avrupada çift forvet oynamak mantıklı olurmu sence ?? tek forvet oynamak en mantklısı avrupada (benm fikrm) tek forvet oynayncada oyn kurucu kim olacak alex dışında ?

Avrupa'da tek forvet oynamak için uygun forvetimiz ve Amc'miz yok Kezman Avrupa'da 2 stoper arasında kaldımı ezilir ne kadar çabalasada Carew gibi bir oyuncu gerekir.Daha önce de söyledim Alex gibi basmayan bir oyuncu yerine Kezman,Tuncay gibi basan bir forveti tercih ederim.Önde basmak büyük avantaj çünkü önde basarsanız rakip takım topu şişirmek zorunda kalır uzun boylu stoperlererimiz topu tekrar bize kazandırır.

JunkChorn
07.Temmuz.2007, 00:54
Alex kendisine bakarsa çift forvet yine oynanmaz ama tek forvet çok güzel olabilir.

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 00:55
Alex ile ne çift forvet olur,ne tek forvet olay bu !! ANDRIY

ben hiç yok demedm ama ŞL de çift forvet oynamak türk takımları için

intahar olur bol orta sahalı daha dinamik 11ler daha çk iş göryo ŞL de benm fikrm bu

alex olmadan fb hücumda eksik kalır benm fikrm de bu
alex bu kdr önemli olmasaydı sözleşmesini uzatmak içn yönetm bu kdr çaba harcamaz yerine başka bi adam bulmasnı bilrdi

TR.CaPTaiN
07.Temmuz.2007, 00:57
Bence 6+2 de yeterli değil. Yıldız bir forvet alındığını varsayalım. Tribüne kim gidecek Edu,Lugano,Kezman,Alex,Appiah,Carlos bu adamların hiçbirisini tribünde oturtamazsın aynı şekilde geleni de oturtamazsın. 6+2'nin pek bir faydası olmaz 4 büyük kulüp için. Bana göre 6+2'nin 6 yabancı kuralından pek bir farkı yok. Ama kötünün iyisi diyebiliriz.

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 00:59
Avrupa'da tek forvet oynamak için uygun forvetimiz ve Amc'miz yok Kezman Avrupa'da 2 stoper arasında kaldımı ezilir ne kadar çabalasada Carew gibi bir oyuncu gerekir.Daha önce de söyledim Alex gibi basmayan bir oyuncu yerine Kezman,Tuncay gibi basan bir forveti tercih ederim.Önde basmak büyük avantaj çünkü önde basarsanız rakip takım topu şişirmek zorunda kalır uzun boylu stoperlererimiz topu tekrar bize kazandırır.

zaten bende onu diyorm alex dışında bi koşan mücadele eden sürekli basan bi amc olsydı orda alex oynamazdı avrupa maçlarnda

ama yok birader orda fb nin elnde bitek alex var...kezman konusndada katlyorm pivot santrafor lazm fenere

BlackEagle19o3
07.Temmuz.2007, 01:00
Bence 6+2 de yeterli değil. Yıldız bir forvet alındığını varsayalım. Tribüne kim gidecek Edu,Lugano,Kezman,Alex,Appiah,Carlos bu adamların hiçbirisini tribünde oturtamazsın aynı şekilde geleni de oturtamazsın. 6+2'nin pek bir faydası olmaz 4 büyük kulüp için. Bana göre 6+2'nin 6 yabancı kuralından pek bir farkı yok. Ama kötünün iyisi diyebiliriz.

Tribüne kimse gitmeyecek ki.Deivid gönderilcek,Mateus kiralancak bir yabancı alınırsa da biri yedek kulübesine çekilcek

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 01:00
Alex kendisine bakarsa çift forvet yine oynanmaz ama tek forvet çok güzel olabilir.

katlyorm ;)

ForsakeN
07.Temmuz.2007, 01:01
Alex ile ne çift forvet olur,ne tek forvet olay bu !! ANDRIY

ben hiç yok demedm ama ŞL de çift forvet oynamak türk takımları için

intahar olur bol orta sahalı daha dinamik 11ler daha çk iş göryo ŞL de benm fikrm bu

alex olmadan fb hücumda eksik kalır benm fikrm de bu
alex bu kdr önemli olmasaydı sözleşmesini uzatmak içn yönetm bu kdr çaba harcamaz yerine başka bi adam bulmasnı bilrdi

3 forvet oynayan ekipler başarılı oluyor Eğer KOŞAN forvetleri olursa.Alex koşmadıktan sonra ortasaha 5 kişi olsa ne fark edecek ki

Fernando Gago
07.Temmuz.2007, 01:02
Alex avrupa maçlarında olmazsa pas alıverişini kim sağlayacak duran toplarını klim kullanacak ?? alex koşmasa bile kesinlikle takımda olmalı appiah bu sene ortada oynayacak appi-eurelio alexin ortasahadaki yokluğunu kapatır bence

ForsakeN
07.Temmuz.2007, 01:04
Alex avrupa maçlarında olmazsa pas alıverişini kim sağlayacak duran toplarını klim kullanacak ?? alex koşmasa bile kesinlikle takımda olmalı appiah bu sene ortada oynayacak appi-eurelio alexin ortasahadaki yokluğunu kapatır bence

kendinle çeliştin bi mesajın içinde

Emurafu
07.Temmuz.2007, 01:06
Bence 6+2 de yeterli değil. Yıldız bir forvet alındığını varsayalım. Tribüne kim gidecek Edu,Lugano,Kezman,Alex,Appiah,Carlos bu adamların hiçbirisini tribünde oturtamazsın aynı şekilde geleni de oturtamazsın. 6+2'nin pek bir faydası olmaz 4 büyük kulüp için. Bana göre 6+2'nin 6 yabancı kuralından pek bir farkı yok. Ama kötünün iyisi diyebiliriz.Kardes kizma ama sen bu kurali daha cok fenerin kadrosuna gore ayarliyon o kadar da olsun dostum sinirsiz olursa yazik olur 6+2 cok iyi butun basarilar yabanci futbolcularla gelmez akilli davranmak dogru yatirimlar yapmak cok onemli

TR.CaPTaiN
07.Temmuz.2007, 01:07
Tribüne kimse gitmeyecek ki.Deivid gönderilcek,Mateus kiralancak bir yabancı alınırsa da biri yedek kulübesine çekilcek

6+2 de kadroda 6 yabancı bulundurulabiliyor geriye kalanlar tribün olması lazım.

Kezman'ın yanına şu şartlarda gelebilecek en iyi isim Serhat Akın. Başkan'ın artık onu affetmesi gerekir.

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 01:08
3 forvet oynayan ekipler başarılı oluyor Eğer KOŞAN forvetleri olursa.Alex koşmadıktan sonra ortasaha 5 kişi olsa ne fark edecek ki

ele aldıgmz barcelona kadrosu degil hatırlatırm Fb kadrosu Türkiyenin en kaliteli 2 kadrosndan biri ama senin dedigin şey barcelonada olyor

Fernando Gago
07.Temmuz.2007, 01:09
kendinle çeliştin bi mesajın içinde

nedenini söler misin.... Top rakipte olduğu zaman 10 kişi oynuyoruz alex sahada yok ok ama bu yokluğu aurelio appiah kapatır ama top bizde olduğu zaman ne olacak ?? ali bilgin ve vederson mu oyunu yönlendirecek

Fernando Gago
07.Temmuz.2007, 01:10
Celal Kolot Cem Uzanla yakınlığı var mı aşartırcam... paso sallıyor :D

Fernando Gago
07.Temmuz.2007, 01:11
Mesela Jun trabzona geri geldi... hem golcü hem genç trabzon kazanmalı bu oyuncuyu forvet eksikliğini giderebilir

BlackEagle19o3
07.Temmuz.2007, 01:11
6+2 de kadroda 6 yabancı bulundurulabiliyor geriye kalanlar tribün olması lazım.

Kezman'ın yanına şu şartlarda gelebilecek en iyi isim Serhat Akın. Başkan'ın artık onu affetmesi gerekir.

6+2 de 6 oyuncu sahada oluyor.2 oyuncu ise kulübede olabiliyor diye biliyorum:).

Fernando Gago
07.Temmuz.2007, 01:12
Antalya ve Ordu Çıkmaya yakın bence tabi transferleride görmemiz lazım

Fernando Gago
07.Temmuz.2007, 01:13

Serhat ne yaptı ki başkan onu affetsin ??
6+2 Sistemde 2 oyuncu yedek klübede oluyor tribünde değil :)

Memedov
07.Temmuz.2007, 01:14
6+2 de 6 oyuncu sahada oluyor.2 oyuncu ise kulübede olabiliyor diye biliyorum:).

Evet katılıyorum bu şartlar altında da yabancı oyuncu yedek kalacağını bile bile Türkiye'ye gelmez diye düşünüyorum.

Aşk-ı Şehir
07.Temmuz.2007, 01:14
Deniz bosver bu senede biz cikalim liga ya hep ayni takimlar olunca sikiyor

Eskisehir-Orduspor- mesela bir boluspor bunlar ne guzel olurdu deme insallah oftas istanbul bld falan duserde lig bunlarla daha cok kizisir oftas zaten transfer yapmadiki adam gibi

aynen emrah abi bencede ;;)(::)

Fernando Gago
07.Temmuz.2007, 01:15
Evet katılıyorum bu şartlar altında da yabancı oyuncu yedek kalacağını bile bile Türkiye'ye gelmez diye düşünüyorum.

Fenerbahçenin alacağı yeni bir isim kesinlikle yedekte oturacak kalitede olmaz yönetim Ligin son bombasını patlatacak bence :D

Memedov
07.Temmuz.2007, 01:16
Fenerbahçenin alacağı yeni bir isim kesinlikle yedekte oturacak kalitede olmaz yönetim Ligin son bombasını patlatacak bence :D

Peki o zaman kim yedek oturacak ? Kezman mı ? Appiah mı ? hangi oyuncu yedek oturacak yeni transfer gerçekleşirse.

Emurafu
07.Temmuz.2007, 01:18
Fenerbahçenin alacağı yeni bir isim kesinlikle yedekte oturacak kalitede olmaz yönetim Ligin son bombasını patlatacak bence :DHic belli olmaz Galatasaray belkide sizi bekliyordun yani en son bombayi kim patlatacak herkez birbirini bekliyor :D :D :D

Fernando Gago
07.Temmuz.2007, 01:18
Peki o zaman kim yedek oturacak ? Kezman mı ? Appiah mı ? hangi oyuncu yedek oturacak yeni transfer gerçekleşirse.

Edu neden oturmasın Türkiye ligi için Eduya çok ihtiyaç yok

Memedov
07.Temmuz.2007, 01:21

Peki Edu Fenerbahçe'ye niye geldi yedek oturmak için mi ? Ortega olayına dönebilir bu tür şeyler onun için yönetimin dikkat etmesi lazım.

Emurafu
07.Temmuz.2007, 01:21
Antalya ve Ordu Çıkmaya yakın bence tabi transferleride görmemiz lazım2 senedir hemen hemen ayni takimla oynuyoruz hemde superligi kaciriyoruz ama bu sene cok iyi atilimlar yapiyor klubumuz milli takima giden genclerimiz var eminimki suat kaya onlara daha cok forma sansi verecek sonra suat usta ve ernani gibi adamlar gelicek defans saglam olucak bizdede bombalar yakin ama her zaman dedigim gibi
LIG A DA FAVORI TAKIM YOKTUR

Fernando Gago
07.Temmuz.2007, 01:24
yaw her futbolcunun nazını çekersek yandık o zaman
Önce Edu nerede oynadığı ve kimlerle oynadığını kısacası Haddini Bilecek
Kezman Alex Roberto Carlos Appiah Lugano gibi yıldızlar varken Edu kim yaa

BlackEagle19o3
07.Temmuz.2007, 01:26
Jun adam olmaz:D.

Memedov
07.Temmuz.2007, 01:26
İşte bende onu demeye çalışıyorum bir futbolcu hele bu yabancı bir futbolcu ise yedek kalmaya taammül edemez oynayabileceği bir takıma gitmek ister ve bu sistem de işlemez.

6+2 sistemi.

Fernando Gago
07.Temmuz.2007, 01:27
Banada öle geliyor ama belki biraz huyuna gidilirse bişeyler yapabilir aksi halde hemen satmalı yattara gidiyor :) kontejyan açılıyor yönetim transfer bitti dedi ama transfer şart

Fernando Gago
07.Temmuz.2007, 01:28
Edu yedek kalmak istemiyorsa gidebilir fenerbahçenin değişilmez bir oyuncusu değilki ?? her zaman yedek kalıcak diye bir şeyde yok .... sakatlık olmayacak mı yorgunluk kart cezalıları olmayacak mı fenerbahçe 3 kulvarda oynayacak unutmayalım

TR.CaPTaiN
07.Temmuz.2007, 01:32
Serhat ne yaptı ki başkan onu affetsin ??
6+2 Sistemde 2 oyuncu yedek klübede oluyor tribünde değil :)

Serhat birşey yapmadı ama Başkanla araları bozukmuş yazılıp çizilenlere göre. Giderken o da para kazandırmadan gitti.

Fernando Gago
07.Temmuz.2007, 01:33
Bende fotomaçta mı ne okudum yalan haber kesinlikle zaten Serhat'ı takımda istemeyen ve raporu veren Daum oldu :)

Rodrigo Tello
07.Temmuz.2007, 01:37
Celal Kolot Cem Uzanla yakınlığı var mı aşartırcam... paso sallıyor :D

Kesin vardır. :D

JunkChorn
07.Temmuz.2007, 01:37
Yahu inanmayın yalan haber hepsi:).

Fıratcan Alçınkaya
07.Temmuz.2007, 01:45
Kartal'da 1 numaralı isim Santa Cruz...

http://img507.imageshack.us/img507/9351/sonspo02xw5.jpg (http://imageshack.us)

Beşiktaş Yönetimi, Mert Nobre'nin sakatlığı sonrası rotayı Güney Amerika'ya çevirdi. Kolot, Paraguaylı golcü için harekete geçti.

Bayern Münih’ten ayrılması kesinleşti

Beşiktaş ile Galatasaray, Roque Santa Cruz için birbirine girdi. Sarı-Kırmızılılar; Bayern Münih ile yollarını ayırmaya karar veren Paraguaylı golcüye talip olmuş, FANATİK bu haberi 2 Temmuz’da okurlarına duyurmuştu. Ancak dün Cruz konusunda flaş bir gelişme daha yaşandı. Günlerdir stoper mevkii için Sevilla ile Navarro pazarlığı yapan Siyah-Beyazlılar, Mert Nobre’nin Şampiyonlar Ligi Ön Eleme maçlarında forma giymemesi kesinlik kazandıktan sonra rotayı forvete çevirdi. Kartal listesinin 1 numarasında ise tanıdık bir isim vardı: Santa Cruz...

Kolot: 'Bu iş çok yakında bitebilir'

Luca Toni, Franck Ribery ve Miroslav Klose gibi transferlerin ardından Bayern Münih’te forma giyme ihtimali neredeyse imkansız hale gelen Cruz’un, Beşiktaş’ın yaptığı ilk teklife olumlu yanıt verdiği bildirildi. Paraguay Milli Takımı ile birlikte Copa America’da ter döken yıldız futbolcu için yöneticiler Abdi Celalettin Kolot ya da Mario Berk’ten birinin Güney Amerika’ya gideceği ifade edildi. Kolot’un yakın çevresine, “Hücum hattında takviyeye ihtiyacımız var. Santa Cruz’da büyük mesafe kat ettik. Çok yakında bu iş bitebilir'' dediği öğrenildi.

BlackEagle19o3
07.Temmuz.2007, 01:46
Celal Kolot diyorsa yalandır:D.Keşke gelse:rolleyes:

Memedov
07.Temmuz.2007, 01:47
Bayern'den zaten ayrılsın bencede Cruz.Podolski,Toni,Klose bunların arasında forma şansı bulacağını zannetmiyorum.

TR.CaPTaiN
07.Temmuz.2007, 02:03
Bende fotomaçta mı ne okudum yalan haber kesinlikle zaten Serhat'ı takımda istemeyen ve raporu veren Daum oldu :)

Serhat ayrılırken Fenerbahçe daha fazla para verdi ama Avrupa tecrübesi yaşamak istiyorum dedi. Fenerbahçe tutmak istedi ama Serhat'ın niyeti Avrupa'ydı.

eGowiCh
07.Temmuz.2007, 02:10
Lige Doğru programına Kayserispor İdari Menajeri Süleyman Hurma bağlandı, Topuz ve Ünal'ı satmayacağız kesinlikle dedi ve bu oyuncuların Kayserispor'da mutlu olduklarını söyledi.

Ben futbolcu olsam ve beni isteyen o kadar kulüp olsa, hem de yüksek kontratlara bir dakika durmazdım Kayserispor'da.

Topuz ile Ünal hangi takıma giderse gitsin üç büyüklerden, hepsinde banko oynayacaklarını da biliyorlar ama kalmak istiyorlar, akıl sır erdiremiyorum.

JunkChorn
07.Temmuz.2007, 02:15
Bence hangi takıma giderseler gitsin banko oynayamazlar Egemen.

İrdeleyelim istersen;)

Beşiktaş forvet hattı Nobre-Bob hangisini kesebilirsin?Yada banko diyebilirmisin?

Sağ kanatta MEhmet varken orda kesin oynar diyebilirmisin?

-----

Galatasaray

Forvette 5 tane oyuncu var Hasan hariç hepsi milli takıma seçiliyor hangisini kesipte banko oynatırsın?

Sağ kanatta Hasan Şaş varken nasıl banko oynar Topuz?

---

Forvete o kadar adam almışken(son olarak İlhan)Nasıl olacakta Gökhan oynayacak?

Küme düşmemeye oynayan bir takımdan milli takıma giden bir oyuncu varken (Ali Bilgin) nasıl banko oynayabilir?

Ayrıca bazı arkadaşlar serhat ne yaptı demiş onun yaptığını futbol tarihinde belki kimse yapmamıştır.

LaigLeNoiR
07.Temmuz.2007, 02:24
Santa Cruz umarım gelir...:)

Bobo ile iyi bir ikili olacaktır.

eGowiCh
07.Temmuz.2007, 02:27
Bence hangi takıma giderseler gitsin banko oynayamazlar Egemen.

İrdeleyelim istersen;)

Beşiktaş forvet hattı Nobre-Bob hangisini kesebilirsin?Yada banko diyebilirmisin?

Sağ kanatta MEhmet varken orda kesin oynar diyebilirmisin?

-----

Galatasaray

Forvette 5 tane oyuncu var Hasan hariç hepsi milli takıma seçiliyor hangisini kesipte banko oynatırsın?

Sağ kanatta Hasan Şaş varken nasıl banko oynar Topuz?

---

Forvete o kadar adam almışken(son olarak İlhan)Nasıl olacakta Gökhan oynayacak?

Küme düşmemeye oynayan bir takımdan milli takıma giden bir oyuncu varken (Ali Bilgin) nasıl banko oynayabilir?

Ayrıca bazı arkadaşlar serhat ne yaptı demiş onun yaptığını futbol tarihinde belki kimse yapmamıştır.

Nobre yedek kalır, Gökhan Ünal ile Bobo çift santrafor oynarlar, hiçbir Beşiktaşlı da buna itiraz etmez.

Mehmet Yozgatlı'dan kat be kat üstün bir oyuncu Mehmet Topuz ve onu rahat keser, bir tane Beşiktaşlı da itiraz etmez.

Galatasaray'da forvet hattında rahat oynar, Ümit ile Gökhan iyi bir ikili oluşturur, hiçbir Galatasaraylı da hayır demez.

Hasan Şaş oynamıyor sağda, Sabri oynuyor, Sabri'yi keser Mehmet Topuz veya kim oynuyorsa, oraya ambargo koyar.

Pek futbolu takip etmiyorsun sanırım, Gökhan Ünal'dan bahsediyoruz, geçen senenin gol kralı ve bu sene onca sakatlığa rağmen 15'in üzerinde gol atmış bir oyuncu. Kezman'la beraber çift forvet oynar, İlhan'ı, Colin'i, hepsini keser.

Futbolu takip etmediğinden artık eminim çünkü Ali Bilgin hiç milli takıma seçilmedi :) Ali Bilgin'den kat be kat üstündür Topuz ve onu da rahat keser.

Kısacası Topuz Türkiye'nin en iyi sağ kanadı, Gökhan ise Türkiye'nin en iyi forvetidir ve üç büyüklerde banko oynarlar.

nekop
07.Temmuz.2007, 03:14
Lige Doğru programına Kayserispor İdari Menajeri Süleyman Hurma bağlandı, Topuz ve Ünal'ı satmayacağız kesinlikle dedi ve bu oyuncuların Kayserispor'da mutlu olduklarını söyledi.

Ben futbolcu olsam ve beni isteyen o kadar kulüp olsa, hem de yüksek kontratlara bir dakika durmazdım Kayserispor'da.

Topuz ile Ünal hangi takıma giderse gitsin üç büyüklerden, hepsinde banko oynayacaklarını da biliyorlar ama kalmak istiyorlar, akıl sır erdiremiyorum.

Demekki adamlar kulüplerine aşık...Yada senin gibi düşünmüyorlardır şuanki kulüblerini, sosyal yaşamlarını seviyor olabilirler.

JunkChorn
07.Temmuz.2007, 03:55
Tamam Egemenciğim:D:D Ali Bilgin çağırılmadı milli takıma.

Sen haklısın sen biliyorsun...Sen takip ediyorsun Galatasaray idmanlarını...Hakan Şükür'ü o kadar rahat keser ki şu anda..

Mehmet Yozgatlı kim ki zaten?Antremanlarda en önde o gitmiyor zaten:).

Nobre kim yahu?Zaten forvetlerde ikili uyum hiç sözkonusu bile değil!

İlhan'ı Colin'i kessede mesele zaten o değil sen benim dediklerimi okumuyosun o kadar forvet arasına girilmez...

Ama sen daha iyi biliyorsun boşver.

Fıratcan Alçınkaya
07.Temmuz.2007, 04:15
Beşiktaş taraftarı beni her maç coşturur

Kartal'ın süper transferi Edouard Cisse, football365.fr'ye müthiş açıklamalarda bulundu. Cisse, "Beşiktaş taraftarına hayran kaldım. Böylesine müthiş bir taraftar topluluğunun desteği ile her maç coşarım" dedi.

Gülmeye geldim

"PSG'de kötü sonuçlar aldığımız için gülmeyi unutmuştum. Ama Beşiktaş'ta her şey çok farklı olacak".

Beşiktaş'ın yeni ön liberosu Cisse, Fransa'nın en çok takip edilen spor internet sitesi football365. fr'ye konuştu. Cisse, "Beşiktaş'a gelmeye nasıl karar verdin?" sorusuna, "1 ay önce Beşiktaş'ın benimle ilgilendiğini öğrendim. 15 gün bekledim ve bazı şeyleri düşünüp tarttım. Kulübüm beni tutmak için fazla
bir şey yapmayınca Beşiktaş'a evet dedim" cevabını verdi.

FRANSA'DA OLMAZ

Cisse, İstanbul'a indiğindeki coşkulu karşılama için de, "Beşiktaş taraftarının coşkulu olduğunu söylemişlerdi. Havaalanında bunun doğru olduğunu gördüm. Fransa'da bu tarz bir coşku ve karşılama asla olmaz. Bana hep 'Sen onları bir de İnönü Stadı'nda gör' diyorlar. Eğer öyleyse, beni tutamazlar" dedi.

MUTLU EDECEĞİM

Fransız yıldız şöyle devam etti: "PSG'de kötü sonuçlar aldığımız için gülmeyi unutmuştum. Yeni bir sayfa açtım. Türkiye'ye şampiyonluk yaşamaya, hem mutlu olmaya, hem de mutlu etmeye geldim. Takım arkadaşlarımla birlikte hareket ederek, Beşiktaş'a faydalı olmayı arzu ediyorum."

eGowiCh
07.Temmuz.2007, 04:16
Yatırım Kazım

Annesi Kıbrıs Türkü olan Colin Kazım, futbola 15 yaşında Bury'de başladı. Colin doğrudan hücumda ve stoperin tam kucağında oynamayı sevmez, istemez. Genç olması avantaj, çıkış yapacaktır. Ama Alex'in frikiklerine karışmamalı

Doğu Karayipler'deki küçücük Antigua ve Barbados adaları bağımsızlığını ancak 1981'de kazanmıştı. Tam 170 kişilik dev(!) gibi bir ordusu bile vardı. Babası işte bu adalarda doğmuştu Kazım'ın. Meşhur Armani bile dünya güzeli bu adada milyon dolarlık malikane satın almıştı. Kazım'ın annesi ise Kıbrıs Türkü idi...

KORKUNUN HEMŞEHRiSi
Kazım ise meşhur korku filmleri adamı Hitchcook'un doğduğu diyarlarda, Londra'ya yakın Leytonstone'da dünyaya gelmişti. Okula da bu bölgenin banliyölerinden birinde başlamıştı. Futbola 15 yaşında başladığı Burry, ünlü Terry Mc Dermott'un yetiştiği kulüptü ve İngiliz futbol sisteminde şu anda 4. Division'da oynuyordu. Bugün bu kulübün kayıtlarında Kazım'dan "Premier Lig'e kazandırdığımız süper oyuncumuz" diye övgüyle söz ediliyordu.

FENER'E ÇABUK ALIŞIR
Kendilerine Kılıçlar der S. United'lılar. Kazım'ın Premier Lig'e attığı ilk adımı kucaklayan takım onlar oldu... Öylesine keskin bir takımdan geliyor Kazım. Sheffield küme düştü ama daha şimdiden 2. ligdeki maçları için tanesi yaklaşık bin YTL olan 16 bin bileti kombine olarak sattılar. Dolayısı ile hırsı da azmi de olan bir takım ve kültürden geliyor. Yani Fener'e çabuk alışacak, taraftar da ona kolay ısınacak.

NE iŞ OLURSA YAPARIM
Sheffield'ta 90 dakikanın tümünde oynadığı maç sayısı sadece 5'ti. Geri kalan 22 maçta ise ya oyundan çıkmış ya da sonradan girmişti. Onun için en önemli maç 90 dakika sahada kaldığı Chelsea maçı idi. Premier Lig'de tek golünü ise Anelka'nın takımı Bolton'a atıyordu. Teknik adamının ona en az süre verdiği 2 maç, içerde ve dışarıda oynadıkları Watford maçları idi. Bunun nedeni de açıktı, küme düşmenin en büyük adayı olan takım, sıkı savunma yapmak istiyor, Kazım da bu kadar kalabalık savunmaların içinde oynamayı pek sevmiyordu. Sheffield genellikle 4-4-2 oynayan bir takımdır. Örneğin Chelsea maçında 4-4-1-1 gibi oynadılar ve Kazım santrfor Hulse'un arkasında görev yaptı. Yine deplasmanda Aston Villa'ya 3-0 yenildikleri zaman, maçın başında ısınma hareketleri sırasında Nade sakatlanınca sürpriz bir şekilde ilk 11'e girdi bu sefer önde Stead oynadı, o ve Gillespie ise beraber tek santrfor arkası 2'li gibi oynadılar. Bu maçta aklımda kalan tek hareketi son dakikalarda 25 metreden ayağını yere sürterek vurduğu için iyi atamadığı şuttu. Bolton'a gol attıkları maçta ise oyuna 2. yarı Gillespie'nin yerine girdi ve orta 4'lünün sağı gibi oynadı. Yani işin özeti, doğrudan hücum bölgesinde ve stoper kucağında oynamayı pek sevmez. Analiz yapma ve izleme şansı bulduğum 15 maçının 5'inde orta sahanın solu (örneğin mayıs ayında 2. yarıda oyuna girdiği Wigan maçı), 4 tanesinde sağı (Bolton maçı), 1 tanesinde ortasında oynadı. 6 kez de forvetin yanında veya sağ arkasındaki adam (Aston Villa maçı) konumunda idi. Dolayısı ile hücumda her yerde kullanılabilecek bir adam olmakla birlikte, ilk olarak orta sahanın solu, eskiden Tuncay'ın oynadığı yerde düşünülecek biridir. Hücum ribaundu alma konusunda Fener'e yararı olacaktır. Bolton'a attığı golde rakipten dönen topu kaleye sağ çarprazdan şahane falsolu bir vuruşla gönderişini unutamam.

ALEX'i KIZDIRMAMALI
Korner ve frikik atma konusunda da başarılıdır ama Alex'in yanında bir defa frikik atmaya yeltenen Ümit'in başına gelenleri gördüğüm için bu konuda Kazım'a fazla bir şey diyemiyorum. "Bir kerecikten bir şey olmaz, atabilir miyim abi?" diye Alex'e sormadan, bu işlere kalkışmamasını öneriyorum.

Dr. Gürkan Diyor Ki
1 Genç olması büyük artıdır. Ama henüz çok şeyler beklemek için erkendir. Takımı kurtarmasını beklemek yanlış olur. 1 santrfor daha alınırsa sürekli ilk 11 şansı da pek olmaz.

2 Çizgi kenarlarına kadar inip, rakip bekleri üstüne çekerek, göbekte alan boşaltması, arkadan yüklenecek Fenerbahçe'nin adamlarının çok işine yarayacaktır.

3 Zorlu Avrupa deplasmanlarında eğer ki Fener çift forvet oynamaktan korkar ve tek forvete dönerse, o tek forvetin arkasında sağda Ali Bilgin, solda Kazım süratleri ve savunma da yapabilirlilikleri ile çok iş yapacaklardır.

4 Fenerbahçe'ye uzun vadede para kazandıracaktır.

5 Bu sene çıkış yapma olasılığı olan oyunculardan biri olacaktır.

Dr. Gürkan KUBİLAY

Fıratcan Alçınkaya
07.Temmuz.2007, 04:17
Saviola'ya en iyi teklif Cimbom'dan

Saviola'ya servet

İspanya'nın Barcelona ağırlıklı yayın yapan "www.sport.es" sitesi, G.Saray'ın Saviola'ya yıllık 5.4 milyon euro önerdiğini iddia etti. Site, Real Madrid ve Lyon'un da istediği Arjantinli yıldızın, şu ana kadar en iyi teklifi sarı-kırmızılı takımdan aldığını yazdı. Haberde, "Saviola, Türkiye Ligi'ne sıcak bakmadığı için önceliği Real ve Lyon'a veriyor.
İki takımla anlaşamazsa G.Saray'a gidebilir" ifadesi kullanıldı. Adnan Polat ise dün bir kez daha Saviola ile ilgilenmediklerini açıkladı.

Fıratcan Alçınkaya
07.Temmuz.2007, 04:23
Denizlispor'a 2 Brezilyalı

Denizlispor'a 2 Brezilyalı Teknik direktör Güvenç Kurtar'ın raporu doğrultusunda yabancı futbolcu transferine ağırlık veren Denizlispor'un sezonun bitmesiyle birlikte görüşmelerini sürdürdüğü ve ismi açıklanmayan Brezilyalı bir stoper ve bir sol kanat oyuncusuyla anlaşmaya vardığı, önümüzdeki günlerde bu oyunculara imza attıracağı öğrenildi.

Denizlispor Genel Menajeri Özhan Çetin, iç transferde Selahattin, dış transferde Musa Kuş, Zafer Demir ve Caner'i renklerine bağlayarak güçlendiklerini belirterek, "Yabancı futbolcu transferinde ise çalışmalarımızı acele etmeden sürdürüyoruz. Uzun süredir görüştüğümüz Brezilyalı 2 oyuncu ile prensipte anlaştık. Bu oyuncular, büyük ihtimalle önümüzdeki günlerde Türkiye'ye gelecek ve aradaki küçük pürüzleri gidererek kendilerine imza attıracağız. Bir yabancı santrafor almak için de çalışmalarımız sürüyor. Teknik heyetimizin isteği doğrultusunda transfer çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

TR.CaPTaiN
07.Temmuz.2007, 06:14
Çıkış yapar genç,dinamik fakat Avrupa için yeterli değil.

Memedov
07.Temmuz.2007, 06:27
Gerçekten çıkış yapabilir..

nerazzuri
07.Temmuz.2007, 06:43
Bende gelecek 5-6 yila damga vuracak Colin

WebMaster91
07.Temmuz.2007, 08:33
Yıllık 5.4 M € :icon_eek:..Vay anasını :D..Hadi diğer transferlere sponsor dedik te hangi sponsor bunu bu kadar karşılayabilirki??..

Cyzio
07.Temmuz.2007, 09:57
Martinez bitti

Bordo-mavili yönetim, Kolombiyalı kaleci için Sakaryaspor'a Ahmet ve 1 milyon 300 bin dolar verecek. Bu transfer haftaya açıklanacak.

Trabzonspor'un kaleci Martinez için Sakaryaspor ile el sıkıştığı iddia edildi. Yapılan anlaşmaya göre bordo-mavili kulüp, Sakaryaspor'a bu transfer için kaleci Ahmet ile birlikte 1 milyon 300 bin dolar verecek. Ödemenin 500 bin doları peşin, geri kalanı taksite bağlanacak. Trabzonspor yönetimi
ayrıca ligin devre arasında parasını alamadığı için Sakaryaspor'dan ayrılıp geri dönen Erdinç için yeşil-siyahlı kulüpten alacağı paradan da vazgeçecek.

MUSAMPA FAKTÖRÜ
Martinez transferinin gizlenmesinin iki önemli nedeni var. Yönetim Vllaznia maçı öncesinde transferi açıklayarak takımın konsantrasyonunu bozmak istemiyor. İkinci önemli nedenin ise bonservisini bedavaya almak isteyen Musampa olduğu iddia ediliyor. Yabancı kontenjanı dolu olan Trabzon'un bu transferi yapabilmesi için Musampa'yı göndermesi gerekli. Yönetim, Kiki'nin bu durumdan yararlanmasını engellemek istiyor.

eXcitinG
07.Temmuz.2007, 10:06
BakaLım bu gün ne dedikoduLar ortaya atıLacak yada Mario berk ve CeLaL koLot bunu aLıcaz şunu aLıcaz diye ne yaLanLar uyduracak.

Ilhan
07.Temmuz.2007, 10:21
Eğer bir defans almazlarsa yuh onlara, sanki forvet yok takımda...

eXcitinG
07.Temmuz.2007, 10:50
ALamazLar.ALsaLarda hiç hesapta oLmayan bir adamı göz boyamak için koyarLar takıma.

eXcitinG
07.Temmuz.2007, 10:52
SavioLa transferinin gerçekLeşeceğini sanmıyorum ben.FeLdkamp zaten dün idman sonrası topLantıda yabancı santrafor düşünmedikLerini aLabiLirsek yerLi bir goLcü aLabiLiriz diye açıkLama yaptı.Bence Gs nin bu transferi yapma ihtimaLi çok düşük..

deniz.91
07.Temmuz.2007, 11:10
Deniz bosver bu senede biz cikalim super lige hep ayni takimlar olunca sikiyor

evet istanbul bb, oftaşspor, kasımpaşa bunlar düşmesini tekrar istediğim takımlar hiç seyircisi yok bişeyi yok aynı şehirlerin takımları ama süperligde ligin heycanı kaçıyor

fmsmyrna
07.Temmuz.2007, 11:19

yaw her futbolcunun nazını çekersek yandık o zaman
Önce Edu nerede oynadığı ve kimlerle oynadığını kısacası Haddini Bilecek
Kezman Alex Roberto Carlos Appiah Lugano gibi yıldızlar varken Edu kim yaa

Edu yedek kalmak istemiyorsa gidebilir fenerbahçenin değişilmez bir oyuncusu değilki ?? her zaman yedek kalıcak diye bir şeyde yok .... sakatlık olmayacak mı yorgunluk kart cezalıları olmayacak mı fenerbahçe 3 kulvarda oynayacak unutmayalım

Ben bu mesajlara anca gülerim Edu yedek kalacak peki kim oynayacak Can Arat yani bomba her an bir hata yapabilir her an arkaya adam kaçırabilir.Edu bu takımın vazgeçilmezlerindendir.Edu haddini biliyor ve milli takıma seçiliyor her zaman olmasa bile.Can Arat oynarsa bırak Avrupa'yı ligdede şampiyonluğu kesin olarak kabul ederiz.Uche-Högh ikilisinden yıllar sonra böyle iki iyi stoper bulmuşuz bunları elimizden kaçırmamalıyız

Fıratcan Alçınkaya
07.Temmuz.2007, 12:19
Ama olay şeydi iyi bir yabancı daha alırız dedi Deniz(Gago) galiba Mehmet de kim yedek kalıcak dedi Deniz Edu kalabilir dedi olay bu...Gelebilcek iyi bir yabancı savunmacı Edu yu keser gibisinden...

KaF KeF
07.Temmuz.2007, 12:23
Alex artık 10 numarayı giyecekmiş...iyi oldu.....

Rodrigo Tello
07.Temmuz.2007, 12:35
Bencede cok zor Savıola'nın GS'ye gelmesi...

Atakan38
07.Temmuz.2007, 12:36
bence cok cok dusuk ıhtımaL sawıoLa'nın geLmesı

ama onun yerıne santa cruz yada eLmander'de cok ii oLur

uAburak89
07.Temmuz.2007, 12:50
Lincoln gelse yeter diyenler, şimdi Saviola Saviola diye ölecek.. Ne kadar açgözlü bir milletiz yav.. :D

Atakan38
07.Temmuz.2007, 12:54
kasımpaşanın geLdıgı ii oLdu bu sene kayserı we gaLatasaray macLarını beLese ızLerız stadın ustunden,yanından gorunuo saha :)

oftas,ankaragucu,antep,rize inşaLLah bunLardan 3'ü düşer
4 tane ankara takımı warya gıtsın 2 si

kayserınınde cangeLe transferı cok ii

fm26mer
07.Temmuz.2007, 12:58
ya Farkındamısınız Roberto Carlos geldi,Bütün takımlar coştu, Sanki sihirli bi deynek deydi takımlara:D

M.Scofield
07.Temmuz.2007, 13:02
Forvet yerine defansın sağını bir yabancı alınsa

0w3r
07.Temmuz.2007, 13:11
Sag acıga romehdall ( bonservisi yok )
defans saga trabelsi ( 3 mılyon daolara alınır heralde)
forwete saviola( bonservisi yok) veya elmander (15 mılyon dolar) gelmedıkce avrupada basarı sansımız cok az...

ForsakeN
07.Temmuz.2007, 13:19
Yabancı kontenjanı açıklanıyor

http://www.sporx.com/images/1/29/9653_B_halukulusoy010.jpg
Futbol Federasyonu, bugün Trabzon'da yapacağı toplantıda yabancı futbolcularla ilgili 6 artı 2 formülünü karara bağlayacak. Bu doğrultuda 6 yabancı futbolcu sahada yer alacak, diğer 2 yabancı futbolcu ise tribünde oturacak.

Fenerbahçe başta olmak üzere Süper Lig'deki ekiplerin çok önemli bölümünün sınırsız yabancı futbolcu istemesi nedeni ile eski kararını gözden geçirecek olan federasyonun, Trabzon'da bugün yapacağı toplantıda 8 yabancı kararı alacağı bildirildi. Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in karşı çıktığı, Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'ın ise çekimser kaldığı yabancı futbolcu konusu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın istediği şekilde sonuçlanmış olacak. Yıldırım'ın yanısıra Anadolu kulüplerinin tamamına yakını bu konudaki tercihini sınırsız yabancıdan yana kullanmıştı. Sadece İlhan Cavcav, "Sayı arttırılsın ama belli kriterler saptansın" görüşü bildirmişti.

Futbol Federasyonu Genel Sekreter Vekili Nüzhet Kiper Bağış'ın vefatı nedeni ile dün Ankara'ya gelen Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ve yönetiminin, geç saatlerde yaptığı durum değerlendirme toplantısında da 6 artı 2 formülüne sıcak baktığı bildirildi. Öte yandan bugün yapılacak olan federasyon yönetim kurulu toplantısında Merkez Hakem Kurulu başta olmak üzere, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ve Gözlemciler ve Temsilciler Kurulu da belirlenecek.

Kaynak : Hürriyet

esos07
07.Temmuz.2007, 13:21
bence cok cok dusuk ıhtımaL sawıoLa'nın geLmesı

ama onun yerıne santa cruz yada eLmander'de cok ii oLur
elmanderin bonservisi en az 15 milyon euro,üstelik o.lyon gibi takımlarda peşinde,buna rağmen bonservisi elinde ve hala bir takımla anlaşamamış saviola,bnde saviolanın gelme ihtimalinin düşük olduğuna inanıyorum ama ikisini karılaştıracak olursak saviola çok daa kolay bir transfer olur

M.Scofield
07.Temmuz.2007, 13:22
Fenerbahçenin kadrosunda zaten 11 yabancı var hala ne bekliyorsnuzkı

deniz.91
07.Temmuz.2007, 13:36
bize iyi bir isim geliyor şuan ismi bende gizli kalsın:)

Rodrigo Tello
07.Temmuz.2007, 13:49
Navarro olmadı!

Beşiktaş'ın transfer etmek istediği İspanyol futbolcu Javi Navarro'nun, Sevilla'da kalacağı açıklandı. Sevilla Kulübü Başkanı Jose Maria del Nido, 33 yaşındaki Navarro ile yaptığı görüşme sonrasında, ''Kaptanımız, Sevilla için boş kontrata imza attı'' dedi. Navarro'nun, futbol kariyerini Sevilla'da sona erdirmek istediğini söyleyen del Nido, sözleşmedeki ayrıntıların gelecek hafta şekilleneceğini ve İspanyol futbolcunun bu zamana kadar gösterdiği başarılara layık olacağını duyurdu.

Bir süre önce Sevilla'ya gelerek futbolcu ve kulübü ile görüşen Beşiktaşlı yöneticiler, Navarro'ya 3 yıllık kontrat ve Sevilla'da kazandığından daha fazla maaş teklif etmişlerdi.

Kaynak: AA

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 13:50
11 degil 13 :D yabancı forvet alcaklar onun içn

Emurafu
07.Temmuz.2007, 13:51
Forvet gelirse fransadan gelir gokhan unal zor unutalim dun gece hurma baglandi adam hala satmayacagiz diyor o yuzden unutalim bu transferi

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 13:53
SavioLa transferinin gerçekLeşeceğini sanmıyorum ben.FeLdkamp zaten dün idman sonrası topLantıda yabancı santrafor düşünmedikLerini aLabiLirsek yerLi bir goLcü aLabiLiriz diye açıkLama yaptı.Bence Gs nin bu transferi yapma ihtimaLi çok düşük..

kalli kontenjan olmadıgından dolayı öyle dedi..yoksa adam yabancı santrafor ister
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Sag acıga romehdall ( bonservisi yok )
defans saga trabelsi ( 3 mılyon daolara alınır heralde)
forwete saviola( bonservisi yok) veya elmander (15 mılyon dolar) gelmedıkce avrupada basarı sansımız cok az...

kardes baska bi istegin :D haklısın elmander hariç digerlerinin gelmesi iyi olur

ama hala elmanderin konusuluyo olmazı bana göre zaman kaybı 15 milyon $ diyosn kardes nsl verilecek o para

Emurafu
07.Temmuz.2007, 13:58
Savioladan ümidi kesmeyin

Ya gokhan unal alamayiz sat-mi-yor-lar o yuzden yabanci gelecek hurma dun gece telefon baglantisinda yi ne soyledi satmayacagiz dedi bu kadar basit saviola gelecek gelmesse forvet fransadan gelecek yani kesin yabanci forvet gelecek

Memedov
07.Temmuz.2007, 13:59

11 degil 13 :D yabancı forvet alcaklar onun içn

Yabancı ama Türk asıllı futbolcular var adamlara biz mi dedik gelin Türk olun diye onlar oluyor biz alıyoruz.:)

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 14:00
lima işi noldu ? saviolanın alternatifi lima diyolardı

fransadan gelecekse chevanton olabilr bu ism adı geçyodu

spider3784
07.Temmuz.2007, 14:01
Hayırlısı neyse o olsun bizim için ama gönlüm Savioladan yana:)

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 14:02
hadi hadi zorla ypyosnz adamları :D

ya fenerdeki bu şansı hiç bi kulüpte görmedm ben

Emurafu
07.Temmuz.2007, 14:02
Kombineler cikacak ya o yuzden yonetim bana gore bu transferi kombinelere kadar bitirir ozaman kombineye daha cok ilgi artar

Emurafu
07.Temmuz.2007, 14:09
Ernani Orduda

Superlig takimlarindan Konyasporda ve Azerbaycan kavran takimlarinda forma giyen brezilyali ernani pereira bu yil orduspor defansinda gorev yapacak

29 yasindaki tecrubeli oyuncu 92 kg 1.88 cm boyunda konyasporda 2 yil forma giyen ernani daha sonra azerbaycanin kavran takimina transfer oldu.Azerbaycan milli takiminda forma giyen ernani defansin her kademesinde gorev yapabiliyor.hizli ve sert futbolu ile dikkat ceken ernani hava toplarindada hakimiyeti ile one cikiyor
Kaynak-Ordu olay

Orduya hayirli olsun ben 2 gun once soylemistim haber simdi ordu gazetlerinde cikti hatta bu adami gecen gun yemek yerken gordum kapkara adam,valla ordulular bunu cok sever

BlackEagle19o3
07.Temmuz.2007, 14:11
İyi olmuş Trabzon için.Hayırlı olsun:).

Emurafu
07.Temmuz.2007, 14:13
Valla bakiyorumda hikmet hocanin dedigi gibi herkez kontejani kendi cikarlarina gore hazirliyor yatriim yapmak cok onemli her basari yabanci ile gelmez dogru ve akilli transferler onemli kontejan 6 kalirsa karismam

eGowiCh
07.Temmuz.2007, 14:13
Kontenjan açılırsa 1-2 yabancı transferi daha yaparız demişti Nihat Özdemir, Fenerbahçe'ye yakışacak transferler yaparız demişti, Deivid ve Edmar gönderilir büyük ihtimalle. Edmar boşuna alındı zaten, Brezilya 2. ligi takımı Iraty'den oyuncu transfer etmek hangi akla hizmetse artık.

TR.CaPTaiN
07.Temmuz.2007, 14:18
Her iki ayağını iyi kullanıyor. Çok kıvrak ve hızlı.. Hocalar onu anlatıyor..
Kayserispor ve milli takımdaki hocaları, İlhan Parlak'ın Fenerbahçe'ye geçişini yorumladılar... 'İki ayağını da çok iyi kullanabilen, zamanlaması iyi, gol pozisyonuna çok çabuk girip gol atan İlhan’ı alan Fenerbahçe çok büyük bir iş yaptı'

Hikmet Karaman (Ankaragücü eski Teknik Direktörü)

“Kayserispor’a geldiğimde bir gün PAF takımının idmanını seyrediyordum. Onu gördüğümde daha sırt numarası yoktu. Hemen A takıma aldım. Fenerbahçe, forvette Kezman’dan daha iyi işler yapacak, Hollandalı Van Basten’in özelliklerine sahip bir futbolcu aldı. Ailesi, karakteri müthiştir. İki ayağını çok iyi kullanabilen, sezgi gücü müthiş bir futbolcu. Yeter ki güvenilsin. Geçen seneden daha fazla oynatılsın. Tek başına çok maç alır. Başarılar diliyorum, müthiş transfer.''

Ertuğrul Sağlam (Beşiktaş Teknik Direktörü)

Geçen sezon Kayserispor’u çalıştıran Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, eski öğrencisi İlhan hakkında kısa bir yorum yapmakla yetindi. Sağlam’ın yorumu şöyle: “Sabredildiği takdirde ileride hem Türk futboluna hem de Fenerbahçe’ye uzun yıllar hizmet edecektir. Son derece yetenekli ve çalışkan bir oyuncudur. Biz Beşiktaş olarak İlhan’la ilgilenmedik. Kadromuzda o tarz bir oyuncuya ihtiyacımız yoktu.''

Cem Pamiroğlu (U-19 Milli Takım Teknik Direktörü)

''Geçen sene U-19 Milli Takımı’nın katıldığı Avrupa Futbol Şampiyonası’nda 6 golle gol kralı olmuştu. Oradaki bütün büyük takımların menacerleri gelip İlhan’ı bize sormuşlardı. İki ayağını iyi kullanabilen, araya iyi kaçan, kafa topuna zamanlama açısından iyi çıkan ve topu kazanan, rakibine duvar olan bir yetenek. Gol pozisyonuna çabuk girip golü rahatlıkla atabilen ya da attırabilen bir futbolcu. Fenerbahçe bu sezon ve gelecek için inanılmaz iyi bir transfer yaptı.''

Hüsnü Özkara (Sakaryaspor Teknik Direktörü)

''Kayserispor’un başındayken onun yetenekli olduğunu görüyordum ve hemen kadroya dahil edilmesini yönetimden istemiştim. Müthiş bir yetenek ancak 2 veya 3 yıl Kayseri’de kalmalıydı. Biraz daha pişmeliydi. Fenerbahçe büyük bir camia. Umarım kaybolmaz. Bu çocuğu 10 yaşından beri İngiliz takımlarının takip ettiğini bizzat ben biliyorum. Araya girmesi, rakip defansı karıştırması, pozisyona girmesi olağanüstü. İlhan’a başarılar diliyorum.''

mustafa35
07.Temmuz.2007, 14:19
Tjikuzu İstanbul Belediye'de

Turkcell Süper Lig'in yeni takımlarından İstanbul Büyükşehir Belediyespor, geçen sezon Çaykur Rizespor'da forma giyen Razundara Tjikuzu ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.Kulübün Langa Tesisleri'nde düzenlenen ve Kulüp Başkanı Göksel Gümüşdağ ile Futbol Şube Sorumlusu Kamil Dizar'ın da hazır bulunduğu imza töreninde Namibyalı orta saha oyuncusu Tjikuzu, kendisini 3 yıllığına turuncu-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı. Kulüp Başkanı Göksel Gümüşdağ, Adriano'nun ardından ikinci yabancı transferlerini Tjikuzu'yu alarak yaptıklarını belirterek, "Tjikuzu fizik gücü yüksek teknik bir oyuncu. Bize çok şey katacağına inanıyorum" diye konuştu.
Turuncu-lacivertli takımın yeni transferi Tjikuzu, sağlık kontrollerinin ardından Kızılcahamam kampına katıldı.

Rodrigo Tello
07.Temmuz.2007, 14:24
Saviola transferi cok zor ama inş gelir..

ForsakeN
07.Temmuz.2007, 14:27
İlhan hakkında yorumlar çok iyi.İnşAllah büyük yerlere gelecek.

BlackEagle19o3
07.Temmuz.2007, 14:27
Tjikuzu çok güçlü bir ön libero.Bana göre güzel bir transfer

deniz.91
07.Temmuz.2007, 14:31
BJK ile Kasımpaşa hazırlık çaı yapmış BJK pafla 6 - 1 yenimş BJK yi seney kasımpaşa 10 puan toplarsa öpsün başına koyusn:zuhaha

GeNç KaRTaL
07.Temmuz.2007, 14:37
Zaten Sevilla bıraksaydı alabilecetik.İnşallah alacakları isim kaliteli birisi olur yoksa Avrupa'da işimiz zor.

Emurafu
07.Temmuz.2007, 14:37
Saviola transferi cok zor ama inş gelir..
Suan icin zor olan tek sey kontejan

BlackEagle19o3
07.Temmuz.2007, 14:42
Bana göre kontejan kolay yeterli Saviola geliyorum desin:).

Emurafu
07.Temmuz.2007, 14:55
Fenerbahçenin kadrosunda zaten 11 yabancı var hala ne bekliyorsnuzkıDedigim gib herkes cikarani dusunuyor

fmsmyrna
07.Temmuz.2007, 15:04

Appiah+Alex+Kezman+Carlos+Lugano+Edu+Deivid+Matheu s=8 aradaki 3 fark nereye uçtu onu anlamadım ben

M.Scofield
07.Temmuz.2007, 15:08
Appiah+Alex+Kezman+Carlos+Lugano+Edu+Deivid+Matheu s=8 aradaki 3 fark nereye uçtu onu anlamadım ben
wederson, aurelio ,kazım, önder

fmsmyrna
07.Temmuz.2007, 15:15
wederson, aurelio ,kazım, önder

saydığın isimlerin hepsi türk o zaman bende sayayım Serkan Çalık,Barış Özbek,Ümit Karan vs.

alman
07.Temmuz.2007, 15:16
ben saviolanın geliceini tahmin etmyorum ayrıca kadroda yeterli diil bana göre bir sağ bek bir sağ açık bi forwet bir kaleci lasım bu takıma bu kadroyla fenerle baş edemyiz adamlar daha transfer yapıcak çünkü kontenjanın bekliolar bence bi lincoln bi linderoth yetmez admların ortasahada appiah aurellio alex war defanslarında carlos bence 3 4 tane adaha taransfer yapmamız lasım yoksa geöen seneden bi farkımız olmaz rakiplerde güçlendi çünkü...

M.Scofield
07.Temmuz.2007, 15:18
saydığın isimlerin hepsi türk o zaman bende sayayım Serkan Çalık,Barış Özbek,Ümit Karan vs.
önder milli takımda oynayamıyor diğerleride yabancı zaten

agoecmen
07.Temmuz.2007, 15:19
federasyon 6+2 kararı almıışbugün açıklicaklarmış
Yabancıda karar 6+2

Futbol Federasyonu yönetimi, bugün Trabzon'da yapacağı toplantıda Türk futbol kamuoyunu uzun süredir meşgul eden yabancı sınırı konusunu karara bağlayacak. Toplantı öncesinde, sınırın artı 2 formülüyle artırılması yönünde büyük ölçüde uzlaşma sağlandı. Bugün toplanacak olan yönetim kurulu, çok büyük aksilik olmazsa kararını bu yönde açıklayacak.

ULUSOY AĞIR HASTA
Bu kararın ardından Süper Lig'de sahadaki yabancı sayısı yine 6'de kalıyor. Ama kulüpler, kulübede oturtmak şartıyla iki yabancı oyuncuyu daha kadrosuna katabiliyor. Yabancı sınırı konusunda en büyük iki destekçisi karşı karşıya kalan Başkan Haluk Ulusoy'un ağır hasta olduğu ama bu toplantıya mutlaka katılmak istediği bildirildi. Kararın bu şekilde çıkması, bir anlamda Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın'ın zaferi anlamına geliyor. Sürekli olarak Ulusoy'u destekleyen Aydın, yabancı sayısının 2 artırılarak 8'e çıkacağını ısrarla söylemişti.

KEÇECİ DE TACA ÇIKIYOR
Yine Ulusoy'a çok yakın olan ama yabancı sayısının artmasına karşı çıktığını her fırsatta söyleyen Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören ise şimdilik kaybetmiş gibi gözüküyor. Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci de Beşiktaş Başkanı ile aynı kaderi paylaşacak. Çünkü Keçeci geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Gündemimizde yabancı sayısının artmasıyla ilgili bir şey yok" demişti.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

ben saviolanın geliceini tahmin etmyorum ayrıca kadroda yeterli diil bana göre bir sağ bek bir sağ açık bi forwet bir kaleci lasım bu takıma bu kadroyla fenerle baş edemyiz adamlar daha transfer yapıcak çünkü kontenjanın bekliolar bence bi lincoln bi linderoth yetmez admların ortasahada appiah aurellio alex war defanslarında carlos bence 3 4 tane adaha taransfer yapmamız lasım yoksa geöen seneden bi farkımız olmaz rakiplerde güçlendi çünkü...

istersen kadroya bidaha bak. kalede orkun ve aykut yeterli. sağ bek için önceki sayfalarda yazdık 4-5 tane alternatifi var. kanatlar arda sabri hasan şaş bazen carrusca iyi.. sadece güzel bi forvet almamız lazım. o olmasa bile fener arkamızdan nalları toplar...

Sekopej
07.Temmuz.2007, 15:19
önder milli takımda oynayamıyor diğerleride yabancı zaten

Kıstas milli takımda oynamaksa Aurelio'yu yabancı saymayalım.;)

M.Scofield
07.Temmuz.2007, 15:21
Kıstas milli takımda oynamaksa Aurelio'yu yabancı saymayalım.;)
özünde yabancı ama.. neyse öenmli bişey değil zaten

Sekopej
07.Temmuz.2007, 15:22
özünde yabancı ama.. neyse öenmli bişey değil zaten

Önder özünde Türk. Annesi Türk, babası Türk ama yabancı diyorsunuz.;)

M.Scofield
07.Temmuz.2007, 15:24
Önder özünde Türk. Annesi Türk, babası Türk ama yabancı diyorsunuz.;)
Gazetelerde böyle yazıyo

barahir
07.Temmuz.2007, 15:28
Sizin Kimlik kartınızın aynısından onlarda da var.. Türk olmasa bile Türk vatandaşı... Sen hangi hakka sahipsen o da aynı hakka sahip..

Sekopej
07.Temmuz.2007, 15:31
Gazetelerde böyle yazıyo

Gazeterlede her yazana inanırsak ooo?

Neyse herkes kendine göre yorumluyor olayları, şu anda kadroda 8 yabancı oyuncu var. Elinde Türk pasaportu veya Türkiye Cumhuriyeti'nin verdiği kimliği olmayanlar bunlar.

Federasyon geçen sezon kulüpleri dinleseydi şimdi önüne gelen vasıflı vasıfsız yabancılar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmazdı.

Ayrıca 6+2 çok saçma geliyor bana. Yedek oturtmak için yabancı alınacaksa bu kural hiç çıkmasın. Hem takım içersinde huzursuzluk çıkabilir hem de yedek oturacak yabancının katkısınınne olacağı tartışılır; geçen sezon Deivid yedek oturuyordu hatırlarsak...

Kural ya 6 kalsın ya da artacaksa +'sız olsun. Eğer 6+2 olursa bence bu kadroyla devam edelim, çünkü yabancı 8 oyuncumuz var, birinin gönderilip, başka birinin gelmesini yukarıda yazdığım nedenlerle istemem...

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 15:35
şuanki transferlerle Gs kadrosu rakiplernden daha iyi olarak görnyo ali şen bile şu ana kadar en iyi transferi gs nin yaptıgını söyledi..ki daha transferi noktalmadı cimbom ;)

eGowiCh
07.Temmuz.2007, 15:36
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_pu_cisse001.jpg

16'yla poz verdi ama...

Beşiktaş'ın, Fransa'nın Paris Saint Germain takımından transfer ettiği Edouard Cisse, 2007-2008 sezonunda 18 numaralı forma ile mücadele edecek.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, taraftarların Cisse'nin 18 numaralı formasını Kartal Yuvası mağazalarından satın alabilecekleri bildirildi. Bu arada, Fransız futbolcu sözleşme imza töreninde basın mensuplarına 16 numaralı formayla poz vermişti.

Lig TV

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 15:37
Sizin Kimlik kartınızın aynısından onlarda da var.. Türk olmasa bile Türk vatandaşı... Sen hangi hakka sahipsen o da aynı hakka sahip..

gercekten çok dogru bi yorum..bu yorumun üzerine konusmak yersiz

tosunpasa
07.Temmuz.2007, 15:38
Gazeterlede her yazana inanırsak ooo?

Neyse herkes kendine göre yorumluyor olayları, şu anda kadroda 8 yabancı oyuncu var. Elinde Türk pasaportu veya Türkiye Cumhuriyeti'nin verdiği kimliği olmayanlar bunlar.

Federasyon geçen sezon kulüpleri dinleseydi şimdi önüne gelen vasıflı vasıfsız yabancılar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmazdı.

Ayrıca 6+2 çok saçma geliyor bana. Yedek oturtmak için yabancı alınacaksa bu kural hiç çıkmasın. Hem takım içersinde huzursuzluk çıkabilir hem de yedek oturacak yabancının katkısınınne olacağı tartışılır; geçen sezon Deivid yedek oturuyordu hatırlarsak...

Kural ya 6 kalsın ya da artacaksa +'sız olsun. Eğer 6+2 olursa bence bu kadroyla devam edelim, çünkü yabancı 8 oyuncumuz var, birinin gönderilip, başka birinin gelmesini yukarıda yazdığım nedenlerle istemem...
Ama Avrupa Kupalarında 8 yabancımızıda kullanabileceğiz 6+2 olduğu takdirde. Bu da bizim için avantaj olur. 6+2'nin Ulusal ligimizde pek bir avantajı oykmuş gibi gözükebilir ancak Avrupa'da çok avantajı olacaktır.

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 15:39
stoper almazsa avrupada işi çok çok zor Bjk nın umarm en kısa sürede oraya bi adam bulur ..bu arada kaç yabancı hakkı var Bjk nın ?

Emurafu
07.Temmuz.2007, 15:39
Alamn kardes cok karamsarsin evet fenerbahce trnasfer yapti ama onlari hala eksiklikleri var bizim de eksiklikerimiz azaldi ayrica sen hic gs tv de idmani izliyonmu onu izle bak kim nasil oynuyor hakan bu sene forvette banko ilk onbir oynar necati gider kabze gider

Sekopej
07.Temmuz.2007, 15:41
Ama Avrupa Kupalarında 8 yabancımızıda kullanabileceğiz 6+2 olduğu takdirde. Bu da bizim için avantaj olur. 6+2'nin Ulusal ligimizde pek bir avantajı oykmuş gibi gözükebilir ancak Avrupa'da çok avantajı olacaktır.

Konu transfer haberleri, biraz dağılıyor ama neyse...

Sonuçta lig maçları avrupa maçlarından daha çok ve bu maçlarda yedek oturan bir oyuncuyu önemli bir avrupa maçında 11'e koymak ne kadar doğrudur? Ligde yedek oturacak yabancıyı da ben istemem, benim istediğim yabancı da yedek oturmak istemez.:)

fmsmyrna
07.Temmuz.2007, 15:42

Ancak Avrupa'da az sayıda maç oynayacağız şuan zaten 11'de banko oynayabilecek 6 yabancımız var Appiah-Alex-Carlos-Edu-Lugano-Kezman
gelicek yabancı oyuncu Avrupa için alındığına göre iyi olacak ve ligdede oynayacak demek istediğim o oyuncu gelince bu oyunculardan hangisi kesilecek.

eGowiCh
07.Temmuz.2007, 15:42
Bence 6+5 en mantıklı çözüm, ilk 11'de 6 yabancı + 5 yerli oynayabilecek ve yabancı kısıtlaması olmayacak. En mantıklı çözüm bence 6+5, toplam 11 yabancı alabilelim ama 6 tanesini 11'de oynatabilelim. Yabancı oyundan çıkar, yabancı girer böyle bir sistemle, Avrupa'da da başarı gelir.

Baskette 3+1 kuralı var mesela, ilk 5'te sadece 3 yabancı oynayabiliyor, şimdi 3+2 oldu gerçi. Futbolda da aynı şey olmalı, 11 yabancı alırız ama 6 tanesini oynatırız. Geriye kalan 5'i de kulübede oturur, veya 18'de olmaz, ama 6 tanesi oynatılabilir.

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 15:43
uefa 6+5 yabancı hakkı çıkaracakmş dün star tv deki programda öyle diyordu..eger öyle olursa 4 büyük takım için avrupada büyük avantaj olur ama anadolu takımlarımz ligin kalitesni düşürecek yabancılar alabilr..umarm öyle olmaz umarm anadolu takımlarımz transfer yaparken genclerbirligini manisayı bursayı örnek alarak transfer yaparlar ..brezilya 2.liginden adam alacaklarna dogru tesptle gelecek vaadeden adamlar alsalar daha iyi

BlackEagle19o3
07.Temmuz.2007, 15:44
stoper almazsa avrupada işi çok çok zor Bjk nın umarm en kısa sürede oraya bi adam bulur ..bu arada kaç yabancı hakkı var Bjk nın ?
1 yabancı hakkımız var.Stoper veya santrafor alıncak.Ben gazetelerde stoperin yerli olarak alınıp yabancı hakkının forvet hattında kullanılabileceğini okdum

barahir
07.Temmuz.2007, 15:46
Türkiye'nin en iyi yerli stoperleri beşiktaşta.. halen neden stoper diye zorluyosunuz?? Size bek lazım bek, sağ bek ve sol bek

Sekopej
07.Temmuz.2007, 15:47
uefa 6+5 yabancı hakkı çıkaracakmş dün star tv deki programda öyle diyordu..eger öyle olursa 4 büyük takım için avrupada büyük avantaj olur ama anadolu takımlarımz ligin kalitesni düşürecek yabancılar alabilr..umarm öyle olmaz umarm anadolu takımlarımz transfer yaparken genclerbirligini manisayı bursayı örnek alarak transfer yaparlar ..brezilya 2.liginden adam alacaklarna dogru tesptle gelecek vaadeden adamlar alsalar daha iyi

UEFA'nın getireceği kural kadroda 6 yerli 5 yabancı oyuncu bulundurma kuralı. Ülkemizde bu yanlış anlaşılıyor. Bu kural kabul edilirse sahaya 5 yabancı ile çıkılacak...

Egemen, yedek oturmak için gelecek yabancının faydası olur mu? Bence 6 tane olsun, 6 tane kaliteli yedek oturmayacak adamı bul ya da sınırsız olsun, kim formayı hakediyorsa o giysin...

Rodrigo Tello
07.Temmuz.2007, 15:47
Bencede Stoperi yerli alsınlar yabancı iyi bi santrafor alsalar daha iyi olur...

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 15:48
1 yabancı hakkımız var.Stoper veya santrafor alıncak.Ben gazetelerde stoperin yerli olarak alınıp yabancı hakkının forvet hattında kullanılabileceğini okdum

kleberson hangi takıma gitti ?

en iyi yerli stoperler evet bjk da ama yinede tecrübeli bi yabancı lazm o bölgeye

santrafor 2.plan olmalı

ztn 6+2 çkyomuş

BlackEagle19o3
07.Temmuz.2007, 15:49
6+5 çok saçma bir sistem bana göre.5 tane yabancıyı yedek klübüsende oturtmak ne kadar akıllıcadır orası bilinmez.Basketbolla karşılaştırılmamalı basketbolda adamları istedğin zaman birbiri ile değiştirebiliyorsun ama futbolda böle değil.Bence yedek oturacak 5 tane yabancı alacağını orda türkleri oturt daha iyi.6+2ye de karşıyım aslında ama 6+5 den iyidir.En iyisi sınırsız aslında:).

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 15:51
UEFA'nın getireceği kural kadroda 6 yerli 5 yabancı oyuncu bulundurma kuralı. Ülkemizde bu yanlış anlaşılıyor. Bu kural kabul edilirse sahaya 5 yabancı ile çıkılacak... SEKOPEJ

dün 6+5 i senin gibi açklamadılar o yzden öyle dedim

bana sorarsanz kontenjan öyle yada böyle bikaç yıla kadar tamamen kalkacak

6+2 smdilk geçici bi çözm

Sekopej
6+5 çok saçma bir sistem bana göre.5 tane yabancıyı yedek klübüsende oturtmak ne kadar akıllıcadır orası bilinmez.Basketbolla karşılaştırılmamalı basketbolda adamları istedğin zaman birbiri ile değiştirebiliyorsun ama futbolda böle değil.Bence yedek oturacak 5 tane yabancı alacağını orda türkleri oturt daha iyi.6+2ye de karşıyım aslında ama 6+5 den iyidir.En iyisi sınırsız aslında:).

İşte benim gibi düşünen biri.:) Artılarla bu iş olmaz, aldığın yabancı çıkıp oynamalı, yedek kulübesine oturtacaksan Türk oyuncular ne güne duruyor? Yedek oturacak yabancı istemiyoruz.:p

eGowiCh
6+5 bildiğim kadarıyla, 6 yabancı + 5 yerli.

Yedek oturmak için gelen yabancının hayrı olur mu gözüyle bakmamak lazım, mesela sağ beke yedek yabancı alabiliriz. Gideriz Fildişili, Ganalı bir iki adam alırız, yedek otururlar gerekirse, bu takımda hiç mi sakatlık olmayacak? Geçen sene Kezman sakatlandı, Deivid'e kaldık, eğer bu kural çıkarsa Kezman sakatlanırsa hemen alternatifi olur, Edu sakatlanırsa alternatifi olur, Appiah sakatlanırsa alternatifi olur, yükselen yıldızları alırız.

U20'de oynayan Arjantinli ve Brezilyalı genç oyuncular getiririz, böylece onları yıldız yaparız, bence iyi olur 6+5.

Emurafu
07.Temmuz.2007, 15:52
Sag bek lazim-Sol bek lazim-stoper lazim

besiktasa bekir gibi adamlar lazim defansi kotu bence her an hata yapabiliyor

Sekopej
07.Temmuz.2007, 15:53
UEFA'nın getireceği kural kadroda 6 yerli 5 yabancı oyuncu bulundurma kuralı. Ülkemizde bu yanlış anlaşılıyor. Bu kural kabul edilirse sahaya 5 yabancı ile çıkılacak... SEKOPEJ

dün 6+5 i senin gibi açklamadılar o yzden öyle dedim

bana sorarsanz kontenjan öyle yada böyle bikaç yıla kadar tamamen kalkacak

6+2 smdilk geçici bi çözm

İşte Türkiye'de bu kuralı yanlış biliyorlar. Şenes Erzik doğrusunu açıklamıştı. Bu karara zaten Avrupa Birliği karşı çıkıyor, daha kabul edilip edilmeyeceği bile belli değil...

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 15:54
Türkiye de gözlemci sistemi olmadıgı için U20 den çok oyncu almyo bizm kendni zeki sanan yöneticilerimz (3büyükler için knşyorm) bi genclerbirligi , manisa iyi ypyo bu işi gençler geçen sene aldıgı dramanı 3 milyona sattı sadece bi yılda bu kadar para kazandrdı draman

Mr.CordiaL
07.Temmuz.2007, 15:55
ii yabancıların gelmesi isteniyorsa çalışma izni kuralı çıkmalı...

Sekopej
07.Temmuz.2007, 15:56
6+5 bildiğim kadarıyla, 6 yabancı + 5 yerli.

Yedek oturmak için gelen yabancının hayrı olur mu gözüyle bakmamak lazım, mesela sağ beke yedek yabancı alabiliriz. Gideriz Fildişili, Ganalı bir iki adam alırız, yedek otururlar gerekirse, bu takımda hiç mi sakatlık olmayacak? Geçen sene Kezman sakatlandı, Deivid'e kaldık, eğer bu kural çıkarsa Kezman sakatlanırsa hemen alternatifi olur, Edu sakatlanırsa alternatifi olur, Appiah sakatlanırsa alternatifi olur, yükselen yıldızları alırız.

U20'de oynayan Arjantinli ve Brezilyalı genç oyuncular getiririz, böylece onları yıldız yaparız, bence iyi olur 6+5.

Egemen 6+5 senin dediğin gibi değil...

Sınırsız olsun o zaman, avrupada başarı istiyorsak afrikadan gelen yabancı sağ bek mi bize başarıyı getirecek? Sınırsız olursa o tür oyuncuları getirebilirsin...

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 15:56
İşte Türkiye'de bu kuralı yanlış biliyorlar. Şenes Erzik doğrusunu açıklamıştı. Bu karara zaten Avrupa Birliği karşı çıkıyor, daha kabul edilip edilmeyeceği bile belli değil...

bu kuralın tam anlamyla ifade edilmesi gerekiyor Türkiye de çünkü gerçekten yanlş bilinyormş..açkladgn içn teşekürler bende daha farklı biliyodm çnkü ;)

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 15:57
emrah kardes dogru söylyor..bu kdr karamsarlga hiç gerek yok

BlackEagle19o3
07.Temmuz.2007, 15:58
Sag bek lazim-Sol bek lazim-stoper lazim

besiktasa bekir gibi adamlar lazim defansi kotu bence her an hata yapabiliyor
Milli takımın defansını Beşiktaş oluşturyor sol bek de sağ bek de lazım değil.
Sağ bekde Serdar ve ali sol bekde İ.Üzülmez olmassa Mehmet sedef yeterli.Stoperlerimiz de iyi aslında ama alternatifleri yok.Toraman veya Gökhandan biri sakatlansa yine Bakiye kalcaz onun için bi stoper alınsa iyi olur.Bu takıma forvet lazım çünkü Nobre ve Burak sakat,İ.Akın sol kanata alternatif olarak düşünülüyor,G.Güleci hiç beğenmiyorum ve güvenmiyorum.Paraya kıyılıp güzel bir forvet alınmalı bence.Dediğim gibi stoper tercihi yerliden yana kullanılabilir.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

kleberson hangi takıma gitti ?

en iyi yerli stoperler evet bjk da ama yinede tecrübeli bi yabancı lazm o bölgeye

santrafor 2.plan olmalı

ztn 6+2 çkyomuş

Klebersona daha takım bulunamadı ama biz gitti gözüyle bakıyoruz:).

tosunpasa
07.Temmuz.2007, 15:59
UEFA'nın getireceği kural kadroda 6 yerli 5 yabancı oyuncu bulundurma kuralı. Ülkemizde bu yanlış anlaşılıyor. Bu kural kabul edilirse sahaya 5 yabancı ile çıkılacak...

Egemen, yedek oturmak için gelecek yabancının faydası olur mu? Bence 6 tane olsun, 6 tane kaliteli yedek oturmayacak adamı bul ya da sınırsız olsun, kim formayı hakediyorsa o giysin...

Abi yedek oturacakta her lig maçında da yedek oturmaz. Değişmeli oynatılabilir. Mesela 2 maç oynamaz 1 maç oynar. 2 maç oynamaz 3 maç oynar gibi.

Aşk-ı Şehir
07.Temmuz.2007, 16:00
BJK ile Kasımpaşa hazırlık çaı yapmış BJK pafla 6 - 1 yenimş BJK yi seney kasımpaşa 10 puan toplarsa öpsün başına koyusn:zuhaha

kasımpaşa erhan küçük'ü kadro dışı bıraktı galiba süresiz yada serbest bıraktı tam hatırlamıyom ;;)

eGowiCh
07.Temmuz.2007, 16:01
Fenerbahçe sınırsız olsa genç yetenekleri alır, bundan eminim, mesela Avrupa takımlarına bakıyoruz, genç adamları tereddütsüz alıyor, neden, çünkü kontenjan derdi yok, para derdi yok, ee para derdi bizde de yok ama kontenjan derdi var. Şimdi Brezilyalı veya Arjantinli bir oyuncuyu alırız U20'den, koyarız yedeğe, zamanla geliştirir kendini ve forma şansı buldukça da daha iyi hale gelir.

18 yaşındaki bir Brezilyalıyı alıp 11'e koysak olmaz, veya kontenjanın sınırlı olduğu yerde 18 yaşındaki bir oyuncuyu getirsek intihar etmiş oluruz, bu yüzden kontenjan daha çok genç oyuncular için isteniyor.

Sekopej
07.Temmuz.2007, 16:02
Abi yedek oturacakta her lig maçında da yedek oturmaz. Değişmeli oynatılabilir. Mesela 2 maç oynamaz 1 maç oynar. 2 maç oynamaz 3 maç oynar gibi.

Edu sen bu hafta yedek otur, Kezman oynasın, hadi Kezman sen geç yedeğe de Alex oynasın mı diyecek Zico?:D

Neyse 6+2 çıkacak sanırım, o zaman göreceğiz nasıl bir sistem olacak ama eğer 6+2 çıkarsa Fenerbahçe'den yıldız transferi beklemeyin derim. Deivid gönderilir ve Mateus gibi bir genç getirilir. Onların da sezon içersinde yapacağı katkıyı hepimiz bekleyip görürüz...

Ziya38
07.Temmuz.2007, 16:03
Transfer gelismeleri varmi arkadaslar??

Sekopej
07.Temmuz.2007, 16:04
Fenerbahçe sınırsız olsa genç yetenekleri alır, bundan eminim, mesela Avrupa takımlarına bakıyoruz, genç adamları tereddütsüz alıyor, neden, çünkü kontenjan derdi yok, para derdi yok, ee para derdi bizde de yok ama kontenjan derdi var. Şimdi Brezilyalı veya Arjantinli bir oyuncuyu alırız U20'den, koyarız yedeğe, zamanla geliştirir kendini ve forma şansı buldukça da daha iyi hale gelir.

18 yaşındaki bir Brezilyalıyı alıp 11'e koysak olmaz, veya kontenjanın sınırlı olduğu yerde 18 yaşındaki bir oyuncuyu getirsek intihar etmiş oluruz, bu yüzden kontenjan daha çok genç oyuncular için isteniyor.

Tamam ben de onu diyorum, hatta üstteki mesajımda da dedim. Sınırsız olursa belki yıldız transfer edilebilir ama olmazsa, 6+2 olursa belki Deivid bile kalabilir, kalmazsa da yukarıda dediğim gibi bir genç oyuncu transfer edilir. Yedek kalmayı sorun etmeyecek bir oyuncu...

tosunpasa
07.Temmuz.2007, 16:06
Edu sen bu hafta yedek otur, Kezman oynasın, hadi Kezman sen geç yedeğe de Alex oynasın mı diyecek Zico?:D

Neyse 6+2 çıkacak sanırım, o zaman göreceğiz nasıl bir sistem olacak ama eğer 6+2 çıkarsa Fenerbahçe'den yıldız transferi beklemeyin derim. Deivid gönderilir ve Mateus gibi bir genç getirilir. Onların da sezon içersinde yapacağı katkıyı hepimiz bekleyip görürüz...

Ehehe örnek süper abi :D Valla orası Zico'ya kalmış. Genç oyuncular alınabilir dediğin gibi. Sonuçta yıldız alsalar yedek bekletecek yabancı olmaz.. Haklısın.

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 16:06
eger kleberson da form tutarsa Bjk orta sahası taş gibi olacak ama düşünlmyo herlade

BlackEagle19o3
07.Temmuz.2007, 16:08
Hayır Klebersonun gitme ihtimal Deivid ve Carruscanın toplamı kadar:zuhaha.Düşün artık:D.

0w3r
07.Temmuz.2007, 16:08
Bı konuda acıklık getırmek ıstıyorum bu yabancı olayı konusunda..
f.b de 7 yabancı var...
Gs de 6 yabancı var..
SOnucata oyuncu almak ıcın bahane değııldır yabancı meselesı ...
Saviola alınacak olsa coktan alınırdı dıye dusunuyorum...Yabancı kontenjan olayını bahane olarak kullandılar...İsterse 8 yabancısı olur tff 6+2 cıkarmassa toması ve carruscaya lisans cıkartmaz ..Adamlar futbol karıyerının bıtebılıcegınden korkucagı ıcın Gs den ayrılmaya karar verir...Adam futboluyla para kazanıyo... Tomasın zaten 1 senesi kaldı ve yaslandı ondan durmaz...
Carrusca ıse futbol karıyerı erken yasta bıtebılecegınedn korkup gıderdı..Adam 1 yıl boyunca oynamassa zaten oynımıyor duzgun bu sefer hıc oynayamaz...

BlackEagle19o3
07.Temmuz.2007, 16:09
kasımpaşa erhan küçük'ü kadro dışı bıraktı galiba süresiz yada serbest bıraktı tam hatırlamıyom ;;)

Onları lige çıkaran adamı serbest bırakmışlar:confused:.Bu sene Kasımpaşa küme düşer

Emurafu
07.Temmuz.2007, 16:09
Lincoln Cimbom'u zengin etti!..

Galatasaray'ın süper transferi Lincoln, daha Sarı-Kırmızılı forma altında maçlara çıkmadan kulübe büyük gelir sağladı...

G.Saray yönetiminden yapılan açıklamada Lincoln'ün şu ana kadar 11 bin adet formasının, 8 bin adet tişörtünün ve 4 bin adet de atkısının satıldığı belirtildi.

Lincoln 1.3 trilyon kazandırdı

Adnan Polat, Lincoln'ün şu ana kadar 11 bin forma, 8 bin tişört ve 4 bin atkısının satıldığını açıkladı. (Yaklaşık 1.3 trilyon lira kasaya girdi) Polat, "Storelara 'forma bulamıyoruz' şikayetleri geliyor. Taraftarımızdan Türkiye rekoru bekliyoruz" dedi.

Fotomaç

Arkadaslar son yildiz trnasferi kombineler cikana kadar yapilir ve boylece daha cok ilgi olur kombineye

eGowiCh
07.Temmuz.2007, 16:10
Non-EU sistemi konulsa aslında iyi olur. Sınırsız yabancı olacak ama yılda 1 tane Non-EU futbolcu alınabilecek. Bence bu çok mantıklı olur, Brezilya 2. liginden futbolcular geleceğine Avrupalı futbolcular gelir.

Work-Permit olayı da olabilir İngiltere'deki gibi, belirli kriterler konulabilir.

İspanya'da 3 Non-EU kadroda bulunabiliyor, İtalya'da yılda 1 Non-EU transfer edilebiliyor, İngiltere'de Work-Permit olayı var. Bu 3 büyük ülkeye benzetilmeli bizim sistem de.

0w3r
07.Temmuz.2007, 16:11
Lıncoln lıncoln dıozda adam fos cıkmasın sonra ?? Herkes muthıs oyuncu dıo zamanında carruscayada ole dıyolardı umarım gs ye faydası dokunur carurusca veya rıbbery gıbı olmaz..

eGowiCh
07.Temmuz.2007, 16:12
Tello için hayal kırıklığı demiş Atilla Gökçe Uğur Meleke'ye, pek içime sinmedi demiş, Tello tamamen bir kapalı kutu.

Sekopej
07.Temmuz.2007, 16:13
Neyse tartıştığımız konu aslında transferle ilgili olsa da asıl amacından saptırmayalım konuyu. Ben de eğer mesaj atanların arasında olmasam şimdiye kadar yabancı konusunu burada tartışmayın diye uyarı mesajı yazardım belki.:p

Yabancı sayısı ile ilgili bir konumuz var, burada artık Fenerbahçe'nin Transfer Haberleri üzerinden konuşmaya devam edelim. :)

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 16:15
işte kontenjan işini bekliyorlar ama haldun üstünel fransaya gitti bi forvet yada sag bek diyolar bakalm artk zasa ya cevap olarak yazdm

Emurafu
07.Temmuz.2007, 16:18
Arkadaslar karamsarligi birakalim Ribery fosmu cikti sadece bazi hatalardan dolayi kacti lincoln de bu olay kesin ve kesin olmaz yonetim akillandi artik yonetimden sacma sapan hatalar beklemeyin carusca olayi soyle bana gore maya tutmadi ve ortama alisamadi birde gereken sans verilmeyince adam da malesef fos cikti lincoln almanca iyi biliyor takimin yarisi almanca biliyor ayrica kendisi oyle klubu yari yolda birakan biri degil cok yardim sever biri taraftara sahip cikan biri tek hatasi macta bazen kendine hakim olamiyor eee onuda hagi de yapiyordu zaman zaman

Yabanci transferi kombinelere kadar biter haldun ustunel suan fransada gorusme halinde yonetim her oynucunun alternatifini hazir tutuyor.Adnan polat nededi her mevkiye trnasfer yapabiliriz dedi bence surpriz mevkilerede oyuncu gelecek

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 16:26
Hayır Klebersonun gitme ihtimal Deivid ve Carruscanın toplamı kadar:zuhaha.Düşün artık:D.

:zuhaha :zuhaha :zuhaha ha o zmn tamam :D

ilker29
07.Temmuz.2007, 16:27
Anlamıyorum ben valla bizim yöneticileri.. Saviola genç 25-26 yaşında, bonservisi elinde,istediği parayla bizim klubün verebileceği para arasında öyle büyük astronomik uçurum da yok,dünyanın en iyi hücum oyuncularından.Üstelik ihtiyacımız var böyle bir adama hem takım için hem de dünyadaki prestimiz için, düşünsenize avrupa maçlarında bizim ligde kadrolar okunduğu ekrana yazıldığı zaman rakiplerimizde yaratacağı korkuyu,psikolojik baskıyı..Ama Adnan Bey çıkıyo diyo ki gündemimizde yok Saviola. Kardeşim sizin ne yapıp edip bu çocuğu almanız lazımdı,bu koşullar bi daha bulunmaz ki. Gözümüzü boyuyorlar, bir Lincoln ile bitmez abicim bu iş.Vizyon sahibi olmamız lazım biraz,eğri oturalım doğru konuşalım tamam eyvallah Lincoln çok iyi futbolcu,yetenekli ama dünya çapında nam salmış ün yapmış,büyük marka olmuş bi isim değil.Tamam Lincoln'e de çok ihtiyacımız var,inşallah güzel işler yapacak ama Saviola'yı da mutlaka almamız lazımdı be. Yazık bence. Yaa zaten borcumuz olmuş 130 milyon dolar, bi Saviola mı batırıcak iflas ettirecek bizi. Sanki Lincoln'nün parasını da ceplerinden mi verdiler,sponsorlar var kardeşim, sen getir Saviola'yı bak bakalım storelarda bi tane forma tişört kalır mı? canavar gibi kombine satarız. İnsan birazcık ta taraftarın gönlüne kulak verir yaa.Takımı takım yapan taraftarıdır..Ayrıca bir Lincoln geldi diye de Özhan başkanın 5 senede takıma, klübe ,camiamıza verdiği zararları da asla unutmayalım gençler..Her yerde bakıyorum büyük başkan,kral başkan vs.. Maalesef geçmişi çabuk unutan bi toplumsal yapımız var.

erdemzorer10
07.Temmuz.2007, 16:31
ilker kardes tmm hersey güzel de özhan başkan da bomboş bi adam degil

yaptıgı işler de var adamın

seyrantepe bi bitsn gs nin önnde kimse duramycak..daha riva satılmadı riva

satılınca 1 lira borcumuz olmyacak üstüne üstlük stadımz da bitmş olcak ve

ordan da inanılmaz gelirler saglycaz gelecek galatasarayın arkadaslar bizdeki

paf takımı kimde var yıllar önce fb cafercanı almaya çalşmştı düşünün o derece karamsarlıga hiç gerek yok güzel günler cimbomun

Emurafu
07.Temmuz.2007, 16:32
Anlamıyorum ben valla bizim yöneticileri.. Saviola genç 25-26 yaşında, bonservisi elinde,istediği parayla bizim klubün verebileceği para arasında öyle büyük astronomik uçurum da yok,dünyanın en iyi hücum oyuncularından.Üstelik ihtiyacımız var böyle bir adama hem takım için hem de dünyadaki prestimiz için, düşünsenize avrupa maçlarında bizim ligde kadrolar okunduğu ekrana yazıldığı zaman rakiplerimizde yaratacağı korkuyu,psikolojik baskıyı..Ama Adnan Bey çıkıyo diyo ki gündemimizde yok Saviola. Kardeşim sizin ne yapıp edip bu çocuğu almanız lazımdı,bu koşullar bi daha bulunmaz ki. Gözümüzü boyuyorlar, bir Lincoln ile bitmez abicim bu iş.Vizyon sahibi olmamız lazım biraz,eğri oturalım doğru konuşalım tamam eyvallah Lincoln çok iyi futbolcu,yetenekli ama dünya çapında nam salmış ün yapmış,büyük marka olmuş bi isim değil.Tamam Lincoln'e de çok ihtiyacımız var,inşallah güzel işler yapacak ama Saviola'yı da mutlaka almamız lazımdı be. Yazık bence. Yaa zaten borcumuz olmuş 130 milyon dolar, bi Saviola mı batırıcak iflas ettirecek bizi. Sanki Lincoln'nün parasını da ceplerinden mi verdiler,sponsorlar var kardeşim, sen getir Saviola'yı bak bakalım storelarda bi tane forma tişört kalır mı? canavar gibi kombine satarız. İnsan birazcık ta taraftarın gönlüne kulak verir yaa.Takımı takım yapan taraftarıdır..Ayrıca bir Lincoln geldi diye de Özhan başkanın 5 senede takıma, klübe ,camiamıza verdiği zararları da asla unutmayalım gençler..Her yerde bakıyorum büyük başkan,kral başkan vs.. Maalesef geçmişi çabuk unutan bi toplumsal yapımız var.
Kardes saviola icin cok ugrasiyorlar sen adnan polatin oyle dedigine bakma bu arada bence adnan sezgini ayakta alkislamamiz lazim adam baya calisiyor onun cok payi var