PDA

View Full Version : -Basketbol Kafe-

drazan11
06.Ağustos.2006, 02:51
arkadaslar sizce milli takimda kadro disi hjangi oyuncu birakilir isterseniz bunu tartisalim

CeNTeR_TR
01.Haziran.2007, 17:55
Sezon bitti sayılır bu saatten sonra mucize olması lazım Efesin Fenerbahçeyi 4 maç yenip şampiyon olması için...

Konunun başlığındanda belli zaten içeriği bu sezonun enlerini yazalım ve 12 kişilik bir takım oluşturalım...

En iyi uzun: Ömer Aşık
En iyi forvet: Ömer Onan
En iyi oyun kurucu: Solomon
En iyi Antrenör: Murat Özyer
En iyi genç oyuncu: Ömer Aşık
En iyi takım: Fenerbahçe
En kötü takım: Tekelspor

Ömer-Dudley

Ömer

Fitch

Solomon

Semih Erden
Jan Jagla
Mirsad Türkcan
Green
Cevher Özer
Boddicker
İbrahim Kutluay

LaigLeNoiR
01.Haziran.2007, 19:31
En iyi uzun: Ermal Kurtoğlu
En iyi forvet: Tutku Açık
En iyi genç oyuncu: Mehmet Yağmur
En iyi takım: Türk Telekom
En kötü takım: Beşiktaş Cola Turka

Ermal-Dudley

Jagla
Muratcan
Tutku

Mirsad
Solomon
Mrsic
Kerem Gönlüm
Nicholas

Nocna Mora
02.Haziran.2007, 09:54
En iyi uzun: Kerem Gönlüm
En iyi forvet: Gerald Fitch
En iyi genç oyuncu: Semih(fenerdeki)

.......................................Semih(fener deki)-Kerem Gönlüm

Jagla............................................. ...................................Gerald Fitch

.............................................Ömer Onan

Mirsad TÜrkcan
Solomon
Damir Mrsic
Ermal Kurtoğlu
İbrahim Kutluay

Universal
02.Haziran.2007, 11:18
En iyi genç oyuncu: Semih

Ömer - Dudley

Jagla
Fitch

Solomon

El Comandante
02.Haziran.2007, 16:27
En iyi forvet:Gerald Fitch
En iyi takım:Türk Telekom

Fatih Solak--Ömer Asik

Jagla
Fitch

Solomon

RaSenGan
02.Haziran.2007, 16:58
En iyi uzun : Ömer Aşık
En iyi forvet : Ömer Onan
En iyi oyun kurucu : Solomon
En iyi antrenör : Murat Özyer
En iyi genç oyuncu : Semih
En iyi takım : Türk Telekom
En kötü takım : Tekelspor

----------------------------Erdal-Dudley----------------------------

Ömer-------------------------------------------------------------------------Mrsic

-------------------------------Solomon-----------------------------

emrecep
04.Haziran.2007, 01:06
........(En iyi pivot) Ömer Aşık...........Erwin Dudley (En iyi uzun forvet).....

(En iyi kısa forvet) Gerald Fitch............Andrew Nicholas (En iyi şutör gard)

..........................(En iyi oyun kurucu) Marques Green........................

En iyi takım: Fenerbahçe Ülker
En iyi antrenör: Alaaddin Yakan
En iyi çıkış yapan oyuncu: Serhat Çetin
En büyük hayalkırıklıkları: Cenk Akyol ve Kaspars Kambala
En kötü takım: Tofaş

Not: Dudley daha ziyade pivot gibi oynuyor ama ilk beşte olmalıydı mutlaka, keza Nicholas ile Fitch de aynı mevkinin oyuncuları ve iki numaralar ama onların yerine seçebileceğim bir kısa forvet yoktu bu sene galiba.

sinanFB
04.Haziran.2007, 18:41
En iyi uzun: Kerem Gönlüm
En iyi Antrenör: Aydın Örs
En iyi genç oyuncu: Semih Erden
En kötü takım: -

ms1907
04.Haziran.2007, 18:57
En iyi uzun:Erwin Dudley
En iyi Forvet:Mirsad Türkcan ( power forvet)
En iyi Oyun kurucu:Solomon
En iyi Antrenör:Aydın Örs
En iyi Genç Oyuncu: Ömer Aşık
En iyi TAkım:Fenerbahçe
En kötü Takım: Bjk (hayalkırıklığı açısından)

C: Dudley
PF:Mirsad
SF:İbrahim KUtluay
SG:Gerald Fitch
PG:Willie Solomon

Jan JAgla
MArcus HAislip
Ömer Aşık
Ömer Onan
MArcus Slaughter
Drew Nicholas
MArques Green

C h A o S
06.Haziran.2007, 17:19
*Alper Yılmaz'ın 2005-2006 normal sezonunda serbest atış çizgisine hiç gitmediğini,

* Dallas Comegays'in bir Tbl maçında 25 ribaund aldığını,

* Harun Erdenay'ın bir Tbl maçında 49 sayı attığını,

* Mirsad Türkcan'ın bir Tbl maçında 74 verimlilik puanı yaparak Tbl rekoru kırdığını,

* Marc Dickel'ın Fenerbahçe forması altında bir maçta trible double yaptığını,
* Fatih Solak'ın bir dönem çaycı olduğunu,

* Mersin Belediye forması giyen Reha Öz'ün bir maçta 7/7 üçlük attığını,

* Asım Pars'ın Tbl'nin normal sezonundaki son 8 maçta attığı 33 serbest atıştan sadece 4'ünde başarılı olabildiğini,

* Bir dönem Karşıyaka forması giyen Abdli oyuncu Kevin Johnson'un bir maçta 13/13 ikilik attığını,

* Bir dönem Türk Telekom forması giyen Ivıca Jurkovic'in bir Tbl maçında 14 hücum ribaundu aldığını,

* Türk Telekom forması giyen Muratcan Güler ile Darüşşafaka forması giyen Sinan Güler'in kardeş olduklarını,

* Bir dönem Beşitaş forması giyen Bud Eley'in 10 maç üst üste double double yaptığını,
* Burak Sezgin'in bir Tbl maçında 28 ribaund aldığını,

* Bir dönem Tuborg forması giyen Teo Czmic'in bir Tbl maçında 7/7 üçlük attığını,

* Eski Efesli Marcus Brown'un Ülkerspor'a karşı bir maçta 17/17 serbest atış kullandığını,

* Murat Kaya'nın Büyük Kolej forması altında Efes Pilsen'e karşı bir maçta 10 üçlük soktuğunu,

* Kerem Tunçeri'nin Beşitaş forması altında Beykoz maçında 14 asist yaptığını,

* Bir dönem Beşiktaş forması giyen Kevin Thompson'un takımının attığı 41 sayının 28'ini tek başına ürettiğini,

* Fatih Solak'ın kendisine hareket yapan Efesli bir seyirciyi yumruklayarak hastanelik ettiğini,

* Erman Kunter'in bir maçta 153 sayı attığını ve Tbl rekorunun ona ait olduğunu,

* Efes Pilsen'in 12 kez şampiyon olduğunu ve en fazla şampiyon olan takım olduğunu,

* Aydın Örs'ün 6 kez şampiyonlukla en fazla şampiyon olan koç olduğunu,

* Bandırma Banvitspor forması giyen Miroslav Radosevic'in bir Tbl maçında Galatasaray'a karşı 43 sayı ürettiğini,

Alıntıdır.

CeNTeR_TR
09.Haziran.2007, 14:10
Asım Pars'ın Tbl'nin normal sezonundaki son 8 maçta attığı 33 serbest atıştan sadece 4'ünde başarılı olabildiğini... :zuhaha

Çok boş bir Basketbolcu Asım Pars :zuhaha

El Comandante
09.Haziran.2007, 14:19
Erman Kunter'in bir maçta 153 sayı attığını ve Tbl rekorunun ona ait olduğunu...
Bunu biliyordum ama okurken hala cok sasiriyorum.Nasil atmis yahu bu kadar sayiyi :D

* Fatih Solak'ın kendisine hareket yapan Efesli bir seyirciyi yumruklayarak hastanelik ettiğini

Piskopattir Fatih :zuhaha

CeNTeR_TR
15.Haziran.2007, 17:02
Bundan sonra sohbet tarzına dönecek konular bu konu altında ;;)

Ahmet_77
17.Haziran.2007, 19:00
R. Madrid play-off final serisi ilk maçında Barcelona'yı 69-62 yendi.

İspanya 1. Basketbol Ligi'nde (ACB), play-off final serisinin ilk maçında Kerem Tunçeri'nin formasını giydiği Real Madrid, Winterthur Barcelona'yı 69-62 yendi.

Seride ilk maçı evinde oynayan Real Madrid'te, yedeklerden oyuna giren Kerem, 17 dakika oyunda kalıp, 2ribaunt, 2 asist istatistiği ile oynadı.

İki kulüp arasındaki ezeli rekabette Real Madrid 28, Barcelona 14 kez lig şampiyonu olurken, Real Madrid son kupasını 7 yıl önce kazanmıştı.

5 maç üzerinden oynanan seride 2. maç 19 Haziran Salı günü yine Real Madrid'in sahasında oynanacak.

Wesley Sneijder
17.Haziran.2007, 19:11
İnşallah kupayı R. Madrid alır.

drazan11
19.Haziran.2007, 14:46
real madrid eger bu kupayı alırsa büyük basarı olur.bence ispanya liginin kalitesi kendini burda belli ediyo.bi cok zirve adayı var ve favoride yok.real gecen seriyi tam kaybederken gecti.ve belkide sampiyonluga kosucaklar.ins bu kalite yakın bi zamanda türkiye liginede gelir

drazan11
19.Haziran.2007, 14:58
eskiden türk basketbol tarihine gecmesi bekleniyodu asımınbide simdi bakın.harbiden bos adam oldu.radosevicde fena degilmiş.43 sayı.ama onunda bi macı bi macı tutmuyo. bi mac 43 bi mac 0

taylan94
20.Haziran.2007, 00:03
real bu sene şampiyon olursa 30.şampiyonluğuna ulaşacak ve aynı sene hem futbol hem de basketbolda şampiyonluk sayısını 30'a çıkarmış olacak
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

R. Madrid play-off final serisi ilk maçında Barcelona'yı 69-62 yendi.

İspanya 1. Basketbol Ligi'nde (ACB), play-off final serisinin ilk maçında Kerem Tunçeri'nin formasını giydiği Real Madrid, Winterthur Barcelona'yı 69-62 yendi.

Seride ilk maçı evinde oynayan Real Madrid'te, yedeklerden oyuna giren Kerem, 17 dakika oyunda kalıp, 2ribaunt, 2 asist istatistiği ile oynadı.

İki kulüp arasındaki ezeli rekabette Real Madrid 28, Barcelona 14 kez lig şampiyonu olurken, Real Madrid son kupasını 7 yıl önce kazanmıştı.

5 maç üzerinden oynanan seride 2. maç 19 Haziran Salı günü yine Real Madrid'in sahasında oynanacak.

ben realin şampiyonluk sayısını 29 olarak biliyordum.hatta bu sene baskettede şampiyon olursa hem futbol hemde baskette 30.şampiyonluğuna ulaşacağını biliyordum

Mr.CordiaL
20.Haziran.2007, 00:37
eskiden türk basketbol tarihine gecmesi bekleniyodu asımınbide simdi bakın.harbiden bos adam oldu.radosevicde fena degilmiş.43 sayı.ama onunda bi macı bi macı tutmuyo. bi mac 43 bi mac 0

Aslında bu sezon coach onu düzenli oynatmadı. Banvit'in bütün maçlarına giderim bi maç 30 küsür dk alırkan bi maç hiç oynamıodu. Coach'tan kaynaklanıyo yani.;)

Ahmet_77
20.Haziran.2007, 13:21
Keremli Real Madrid'in şampiyonluğuna bir adım kaldı.

İspanya 1. Basketbol Ligi (ACB) 2006-2007 sezonu play-off final serisinde sahasında oynadığı maçta Winterthur Barcelona'yı 83-80 yenmeyi başaran Kerem Tunçeri'nin formasını giydiği Real Madrid, seride 2-0 öne geçerek şampiyonluğa çok yaklaştı.

Real Madrid'de ilk 5'te sahaya çıkan Kerem, sahada kaldığı 15 dakikada 5 sayı, 1 ribaunt ve 2 asist istatistiği ile oynadı.

Real Madrid'in antrenörü Joan Plaza, "Tüm sezon çok sert çalıştık, kazanmaya layıkız. Neredeyse tüm ligi önde götürürken, şanstan söz edilemez. Bu başarı, çalışmanın ürünü" dedi.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

ben realin şampiyonluk sayısını 29 olarak biliyordum.hatta bu sene baskettede şampiyon olursa hem futbol hemde baskette 30.şampiyonluğuna ulaşacağını biliyordum

valla kaynak TRT ben TRT'nin yalancısıyım

Wesley Sneijder
22.Haziran.2007, 10:07
Buradan sonrası kolay R. Madrid için. Barcelona da önüne gelene yeniliyor. FB Ülker'e de yenilmişti. :zuhaha

Fıratcan Alçınkaya
22.Haziran.2007, 12:35
Her dalda Real... Hemde Kerem Tunçeri de var...

ChAoS
25.Haziran.2007, 02:49
Bu konuyu avrupadan basketbol bölümü olmadığı için buraya açtım ..

http://www.sporx.com/images/16/46/5750_B_keremtunceri.jpg
Keremli Real şampiyon!
İspanya 1. Basketbol Ligi'nde (ACB) 2006-2007 sezonunun şampiyonu deplasmanda Winterthur Barcelona'yı 82-71 yenen Kerem Tunçeri'nin de formasını giydiği Real Madrid oldu.

Play-off final serisinde durumu 3-1'e getirerek şampiyonluğunu ilan eden Real Madrid, tarihinde 29. kez lig kupasını kazandı.

Real Madrid'de ilk sezonunu geçiren Türk basketbolcu Kerem Tunçeri, final serisinde gösterdiği başarıyı son maçta da ortaya koyarak takımının kazanmasında büyük bir paya sahip olurken, İspanyol basınından da büyük övgü aldı.

Karşılaşmaya ilk 5'te başlayan Kerem, oyunda kaldığı 28 dakikada 15 sayı, 2 ribaunt ve 3 asistle oynadı. Kerem, ACB kupasını kazanan ilk Türk basketbolcu olarak da tarihe geçti.

Bu arada, Real Madrid'in İspanyol yıldız oyuncusu Felipe Reyes, final serisinin en iyi oyuncusu seçildi. Son olarak 7 yıl önce ACB şampiyonu olan Real Madrid'in, kupayı ezeli rakibi Barcelona'nın sahasında kaldırması da önemli bir ayrıntı oldu.
24.06.2007

Kaynak : AA

Ahmet_77
25.Haziran.2007, 11:43
İspanya 1. Basketbol Ligi'nin şampiyonu Real Madrid oldu.

İspanya 1. Basketbol Ligi'nde (ACB) 2006-2007 sezonunun şampiyonu deplasmanda Winterthur Barcelona'yı 82-71 yenen Kerem Tunçeri'nin de formasını giydiği Real Madrid oldu.

Play-off final serisinde durumu 3-1'e getirerek şampiyonluğunu ilan eden Real Madrid, tarihinde 29. kez lig kupasını kazandı.

Karşılaşmaya ilk 5'te başlayan Kerem, oyunda kaldığı 28 dakikada 15 sayı, 2 ribaunt ve 3 asistle oynadı.

Kerem, ACB kupasını kazanan ilk Türk basketbolcu olarak da tarihe geçti.

Real Madrid'in İspanyol yıldız oyuncusu Felipe Reyes, final serisinin en iyi oyuncusu seçildi.

uAsamet91
25.Haziran.2007, 14:11
Kerem için büyük bir gurur.

fm_monster
26.Haziran.2007, 17:15
Fenerbahçe Ülker'de ortaya koyduğu performansla takımının şampiyonluğunda büyük paya sahip olan ve bu başarısıyla (A) Milli Takım'a çağrılan Ömer Onan, yeniden milli takıma seçilmenin sevincini yaşıyor. Ömer Onan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağlıklı olduğu sürece her zaman milli takıma yararlı olmaya çalışacağını söyledi.

Geçmiş sezonlarda da iyi oynadığını ifade eden deneyimli oyuncu, ''Milli takım başantrenörü Bogdan Tanjeviç beni çağıracağını söyledi. Ben de seve seve oynayacağımı kendisine ilettim. Önemli olan milli takıma yararlı olmak. Ben hazır durumdayım. Avrupa Şampiyonası'nda elimden geleni yapacağım'' diye konuştu. Onan, Efes Pilsen'den ayrıldıktan sonraki sezonlarda çok iyi oynadığını vurgulayarak, şunları kaydetti: ''Son 3 senede çok iyi oynadım. Fenerbahçe'deki ilk sezonunumda iyi performans ortaya koymuştum. Ülkerspor'daki dönemimde sakatlıklar yaşadım ama iyi işler yaptım. Hücumda ve savunmada yararlı oldum. Sahanın iki tarafında da iyi oynayan bir oyuncuyum. Hem hücumda, hem savunmada yararlı oluyorum. Milli takım teknik heyetinin beni çağırmasını sağlayan etken bu olmuştur. Oyunculuğumun en iyi dönemindeyim. Daha da iyi oynamak istiyorum.

-''TAKIM OYUNU OYNAYAN EKİPLERDE ÖNEMİM ORTAYA ÇIKIYOR''-

Milli oyuncu, takım oyunu oynayan ekiplerde öneminin ortaya çıktığını dile getirdi.
Fenerbahçe Ülker'in eski antrenörü Aydın Örs dönemindeki başarılı oyunu konusunda ise Ömer, ''Aydın Örs beni küçüklüğümden beri tanıyor. Neler yapacağımı çok iyi biliyor. Şampiyon olduğumuz sezon savunmamla ön plandaydım. Bu şekilde sürelerimi artırdım. Daha sonra hücumlarda da katkı yaptım. Özellikle play-off maçlarında çok iyi oynadım'' dedi.

-''HER MAÇTA 30 SAYI ATAN OYUNCU KALMADI''-

Avrupa'da kulüplerin ve milli takımların başarısında takım oyununun önemli olduğunu kaydeden Ömer, şunları söyledi: ''Avrupa'da başarılı olan takımlarda oyuna giren çıkan fark etmiyor. Herkesin katkı verdiği bir düzen var. Hem savunmada, hem de hücumda bütün oyuncular en iyisini oynamaya çalışıyor. Her maçta 30 sayı atan oyuncu kalmadı. Hücumda ve savunmada başarılı olan ekipler sonuca ulaşıyor. Ben bu işi yapan bir oyuncuyum. Takım konseptinde başarılı oluyorum.''

-''ŞAMPİYONADA İLK 5'TE YER ALMAK BAŞARIDIR''-

Onan, İspanya'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası finallerinde milli takım olarak ilk 5'te yer almalarının başarı olacağını dile getirdi. Milli takımın kaliteli bir kadrosu olduğunu vurgulayan milli oyuncu, ''Takım oyunu oynamamız lazım. Savunmada çok sert olup, hücumda topu iyi paylaşırsak yenemeyeceğimiz takım yok. İlk 5'te yer almamız bence bir başarıdır'' diye konuştu.

-''FENERBAHÇE ÜLKER'DEN AVRUPA'DA BAŞARI BEKLENİYOR''-

Sarı-lacivertli oyuncu, antrenör Aydın Örs'ün yerine göreve getirilen Bogdan Tanjeviç konusunda ise şöyle konuştu: ''Tanjeviç, 3 yıldır Türkiye'de ve takımdaki bütün oyuncuları tanıyor. Aydın Örs'ün bir sistemi vardı. Yeni antrenörümüzle yeni bir sistemde oynayacağız. Adaptasyon dönemi olacak. Ancak kaliteli oyunculardan kurulu bir ekibiz. Avrupa'da herkes bizden başarı bekliyor.''

CeNTeR_TR
29.Haziran.2007, 11:59
Ömer Onan herşeyi hak ediyor zaten...

Türkiyenin ve Fenerbahçenin en iyi forvetlerinden birisi olması zaten bunuda gösteriyor ;;)

drazan11
10.Temmuz.2007, 00:53
Aslında bu sezon coach onu düzenli oynatmadı. Banvit'in bütün maçlarına giderim bi maç 30 küsür dk alırkan bi maç hiç oynamıodu. Coach'tan kaynaklanıyo yani.;)

biraz gec cvp verdim ama kesinlikle katiliyorum sana samsunda turkiye kupasinda izledim banviti ve bi koc bi oyuncuyu bu kadarmi kotu kullanir bence buyuk yetenek iyi kullanirsa avrupada buyuk isler yapar

cok gec yazdim ama kusura bakmayin elimde degildi:icon_smile:

CeNTeR_TR
16.Temmuz.2007, 21:40
Yahu burası neden Tsı cafe gibim olmuyor ? :zuhaha