PDA

View Full Version : Football Manager 2008

can777
21.Temmuz.2006, 00:27
Aldığımız maaşı harcayabilsek işte yemek yeme eve gitme falan çıkıp dolaşma yolda imza isteyenler falan. Eve eşya alma tarzından şeyler Sosyal hayat yani arkadaşlıklar. İşte dedikodu çıksın hakkımızda
Oyuncuyu transfer etmek için vatandaşını devreye sokma olsa
Başkanlar daha aktif olsa ve profilleri olsa
Ayrıca bir oyun ya da ek paket çıkarsalar başkan olma olsa
Yalan spekülasyonlar çıksa.
Gazete olsa. Açıp ondan baksak haberlere
Suikast girişimi falan olsa.
Antremanı izleyebilsek.
Seyahat edebilsek tatile gitme mesela londra’dayım antalya’ya tatile gidiyorum falan
Sonra başkan olma dışında gözlemci olma, fizyonom olma falan türü şeyler olsa
evlenme falan olsa. çocuk yapsak ilerde futbolcu olsa.
kampları biz ayarlasak hazırlık maçları da ona göre olsa
sonra spor yazarları koyulsa akşama haberlerde yorumlarını okusak
yemek için mekanlar olsa istanbul'da boğaza yemeğe gitsek, alışveriş yapsak, araba satın alma falan olsa.

Şimdilik bu kadar aklıma geliyor

Saruhanyan
22.Temmuz.2006, 18:27
Türbünler olsun türbünlerde gerçekteki gibi rakip takım taraftarıda olsun
Türkiyede fener ve galatasaray gibi takımlara oyuncular daha kolaylıkla transfer edilebilsin
kiralık oyuncular yabancı kontenjanında sayılmasın
türkiye ligindeki takımların formalar ve amblemleri orjinal olsun
bi de oyuncumuz kırmızı kart gördüğünde itiraz ettiğimizde karara etkisi oldun(Ya artsın ya azalsın) çünkü 2007 de itiraz etsek de etmesek de hep artıyo

eXcitinG
22.Temmuz.2006, 18:30
Evet bizimde favori personeLimiz oLsa iyi oLur.Önce ki Cm seriLerinde bu vardır.MenejerLik özeLLikLeride de değişik şeyLer oLabiLir.3-4 tane özeLLik var bunun dışında başka birşey yok.MeseLa Cm seriLerde taktik deha vb gibi değişik özeLLikLer çıkıyordu.

matrix23
23.Temmuz.2006, 08:15
menejer profilimizi daha geniş tutalım, favori personelimizi fln seçelim..konuştuğumuz diller,favori taktiğimiz..onları biz seçelim..antreman sertliği fln da yazılsın..

lionaslan
23.Temmuz.2006, 08:33
bence 3d mac motoru bu oyuna super olur ve transferlerei biz liste halinde versek yonetim alsa

Omerdinho
23.Temmuz.2006, 08:53
bence 3d mac motoru bu oyuna super olur ve transferlerei biz liste halinde versek yonetim alsa
öyle olmaz,cünkü adamlar oyunu ingilteredeki sisteme göre yapmislar,ingilterede alimdanda satimdanda teknik direktör sorumludur ona bir bütce verilir oda elindeki bütceyle transfer yapar,ordaki sistem Türkiye'deki gibi degil:)

Fernando Gago
23.Temmuz.2006, 09:47

Bence çok iyi düşünmüşün ama hem ülkelerdeki farklı sistem farklı.. hemde ipleri bizde olması daha iyi :)

Ilhan
23.Temmuz.2006, 17:10
3D maç motoru gibi gerçekçilikten uzak bir olayın FM tarihinde hiç bir zaman olmayacağını belirteyim.

Redrum
23.Temmuz.2006, 17:15
3D maç motoru gibi gerçekçilikten uzak bir olayın FM tarihinde hiç bir zaman olmayacağını belirteyim.

cmdeki gibi olmaz mı yani? ayrıca neden gerçekçilikten uzak ki?

burbu
24.Temmuz.2006, 12:23
öncelikle kulüplerle anlaşma imzaladığımızda kazandığımız paraları bir yere yatırabilelim. yani şu anki haliyle ister 1 milyon dolara ister 100bin dolara anlaşma imzala hiç bir önemi yok. mesela o paralarla kendi adımıza futbolcu alabilsek, yani futbolcu menejerliği gibi. o futbolcu için masaya oturabilsek başka kulüplerle. kar sağlasak bu işten. oradan gelen parayla da ev, araba vs alınabilir. ayrıca evlenebilelim çocuğumuz olsun falan.

şike olayı olmalı. hakeme veya rakip futbolcuya şike teklif edebilmeliyiz. kabul etmezlerse prestijimiz düşsün veya takımdan kovulalım. ya da başkan bize şu maçta yenilin diyebilsin. biz de yedeklerle çıkıp yenilelim veya başkanı medyaya şikayet edelim taraftar ayaklansın vs. hatta işin içine mafya bile girebilir.

sakatlık ve cezalılar düzeltilsin.

medya ağırlığı daha fazla olsun. medya, başkan ve futbolcularla daha fazla konuda konuşabilelim. özellikle medya aracılığıyla başkan veya taraftarlara etki edebilelim. takım çok kötü giderken bile yaptığımız konuşmalarla taraftar desteği sağlayabilelim.

ceza sistemi var ama hala bir prim sistemi yok. prim sistemi getirilsin.

örneğin çok paramız olsa bile avrupalı futbolcular brezilya arjantin veya rusya gibi ülkelere gitmek istemiyorlar. onların aklını çelebilelim.

futbolcuların saçma hareketleri düzeltilsin. örneğin etrafında kimse yokken taca vurmaları, futbolcuların kaleciyle karşı karşıyayken alakasız vuruşları.

teknik direktörlük bittikten sonra başkanlık yapılabilsin.

oyun içinde bazı aksiyonlar olsun. mesela teknik direktör olarak yanda gözükebilelim ve örneğin top bize gelsin, hemen atmayalım veya bir şey itiraz edelim sahaya girelim hakemi etkileyebilelim. rakip takımın teknik direktörüyle tartışabilelim. bunlar da bizim kişiliğimize yansısın. örneğin hırslı, sakin vs diye, takımlar da bizi alırken bunlara göre alsın.

taraftarlar ayarlansın ve taraftarı ateşli olan takımlar kendi evinde daha etkili oynasın hakemi hataya zorlasınlar.

hakemi federasyona şikayet edebilelim. eğer hakem hatalıysa yaptırım uygulansın. eğer kural hatası varsa maç iptal edilsin.

kulüpler birliği olsun. kulüpler birliği yabancı oyuncu konusunda veya federasyonun değişmesi gerektiği konusunda fikir birliğine varsınlar. hatta başkan olduktan sonra biz de katılalım. veya federasyon bu konularda teknik direktörler arasında anket yapıp ona göre belirlesin biz de oy kullanabilelim.

forma satışları gösterilsin. örneğin bir ülkenin ünlü bir futbolcusunu aldığımızda o ülkede çok sayıda forma satalım veya o ülkeden organizasyon teklifleri gelsin parayı vuralım.

ama sanıyorum ki fm 2008 de bir kaç ufak değişiklikle çıkacak. yani şahsen ben öyle devrim niteliğinde değişiklikler beklemiyorum.

teuflisch
27.Temmuz.2006, 21:38
Kasada yaklasik 100 milyon dolar varken gelen transfer teklifi cok iyi diye en iyi oyuncumu satti baskan mesela buna karsilik rest cekmek olsun istifa ederim diye....
Basina aciklama yapilsin Lucescu gibi Ilhani satmak sampiyonlugu satmaktir diye...
Cok etkisiz kaliyor baskan kabul edince transfer teklifini hoca en fazla yeni kontrat onerip kalmasini temenni ediyorsun...

Yordis
28.Temmuz.2006, 07:57
her mesajı okuyamadım daha önce biri yazdıysa kusra bakmayın..

Bana kalırsa yıldız oyuncular için takımdan ekstra transfer bütcesi ve maaş bütcesi alınabilmeli yönetim de kabul ederse... mesela ben cristiano ronaldo gibi bir yıldızı takıma getirebileceğime inanıyorum bu oyuncuya şu kadarlık teklif götürürmüsünüz ve sadece bu oyuncu için 150.000 maaş verebilir misiniz gibi öneri götürülebilmeli.. Zaten takımlarda key player için verilebilen max maaştan daha fazla maaş alabilen oyuncular bulunuyor.

DeNiZ_1903
28.Temmuz.2006, 18:21
Konuşmalarda Biraz Daha Ayrıntıya Girilebilir,Konuşmalar Düzenlenebilir

Taraftarlarla fun clup Gibi Etkinlikler Yapılabilir

Belli Bir Süreye Gelindiğinde Oyunda Başkan Olunabilir . Başkanlık Eklenebilir

Taraftarlar İle İlişkiler Ön Plana Çıkarılabilir,Mesela ; Taraftarlar bizden istek yapabilir,Bize Mail
atabilirler

Stadyum Biletlerinin Kontrolleri Menajere Verilebilir

Store Açılabilir...

Şimdilik bu kadar istediklerim ama en önemli isteğim konuşmaların güçlendirilmesi çeşitlendirilmesi ve herkesle konuşma yapabilmek :)

SiR ToMaSRoSiCkY1
01.Ağustos.2006, 22:03
oyunda butun kuluplerin logolari ve forma paketleri olsun

sitte
01.Ağustos.2006, 22:22
biz bunların yorumumnu yaptık sen rahat ol

f-gorkem-m
04.Ağustos.2006, 09:30
antremanları izlesek oyuncuları antremanlarda yönlerdirsek
maç motoru daha kalite bişey olsa
yönetimle daha fazla şey konuşabilsek

mezuge
15.Ağustos.2006, 01:59
Vistada problem çıkarmasın o yeter bana,yaw hala CM 03-04 oynuyorum sırf bu yüzden.

sehzadee
15.Ağustos.2006, 03:01
Öncelikle KİRALIKLAR yabancı sayılmasın.
2D maçta biraz iyileştirmeler yapılabilir.
Takımlar arası fark azaltılmalı ve MENEJERİN TAKTİĞİ daha belirleyici rol oynamalı.
SPONSORLUK olayı geliştirilmeli.
Sakatlık ve Kırmızı kart olayı düzeltilmeli.
Haberlerdeki opsiyonlar ve çeşitlilik arttırılmalı.
TÜRKİYE DB'si turksportalın verdiği gibi olmalı.
BOL randomlu bile olsa 3.lig olmalı.
Oyundaki takımların FİNANSLARI iyi aktarılmalı.
Oyuncularla olan birebir etkileşimler artmalı aynı şekilde menejerler arasıda.
Arka planda dolaşan bazı şeyler optimize edilip oyun hızlanmalı.
Oyundaki Transfer olayı biraz daha reele yaklaştırılmalı.
Futbolculara bir KARAKTER yapısı uyarlanmalı.
Stadyumlara gelen gidenler yani ortalamalar falan düzeltilmeli.bkzFB saraçoğlu ortalama hep 27bin ama gerçekte bu sene 42 bini geçiyor.
Görsel öğeler bakımından çok abartı isteklerde bulunulmuş.Lütfen oyunu FİFA MENEJER'e çevirmeyelim.Gerek yok..

aklıma şimdilik bunlar geliyor.
Katılıyorum :yildiz:

tilki_firat
15.Ağustos.2006, 13:35
Vistada problem çıkarmasın o yeter bana,yaw hala CM 03-04 oynuyorum sırf bu yüzden.
bende çalışıyor vistada

eGowiCh
17.Haziran.2007, 17:25
Football Manager 2008 önümüzdeki sene çıkacak. Sports Interactive her sene oyuna yeni özellikler katıyor, birbirinden güzel yeniliklerle oyunu daha zevkli hale getiriyor. Maç öncesi konuşmalar, medyadaki gelişmeler, oyuncu etkileşimi gibi birçok yenilik oyunu daha çekici hale getirdi. Sports Interactive Football Manager 2008 ile de bu yeniliklere devam edecek ve sürpriz özelliklerle karşımızda olacak, hiç kuşkusuz...

Sizin, yani FM'cilerin Football Manager 2008'den beklentileri neler? Ne gibi yenilikler, özellikler bekliyor ve istiyorsunuz? Abartıya kaçmadan mantıklı yeniliklerimizi, hayal ettiğimiz özellikleri yazalım, paylaşalım.

İyi oyunlar...

fmsmyrna
17.Haziran.2007, 17:30
Daha çok erken ancak şimdiden söyleyelim içimizdekileri dökelim
Öncelikle bir ikonumuzun sahada görünmesi güzel olacaktır.
Maç öncesi,sırası konuşmalar çeşitlenirse
Yeni taktikler olsa örnek:Şut oranı yani kalaeyi gördüğünüz anda vurun tarzı
Birde kaleciler aut atışı kullanırken topu kaçırıp tekrar almaları olayına daha az rastlasak
şimdilik aklıma gelen bunlar

Ahmet_77
17.Haziran.2007, 17:37
Antremanları izlesek
Başkanla konuşsak ve Başkanın profilini görsek

SAİT71
17.Haziran.2007, 18:04
Türkiye Ligi daha güzel olsun(tabi öncelikle bizim korsanın önüne geçmemiz lazım!!!).
Önemli liglerin oyuncu resimleri takım ve lig amblemleri vs. olsun.
Oyuncu değerleri 100 üzerinden olsun
Sanal oyuncular ve alt yapıdan gelen oyuncu değerleri biraz daha düşük olsun.
Ana menü ve haberlerde felan fifa daki gibi hafif müzik olsa fena olmaz :D
Stadyumu TCM'deki gibi biz tasarlasak iyi olur.
Bi de sakatlık olayları en aza indirilirse(Rekorum 10 oyuncu :D)

GeNç KaRTaL
17.Haziran.2007, 18:15
Bizimde ikonumuz olabilir yedek kulübesinde
oyuncu özellikleri daha gerçekci olsun
Tribünler taraftarlar olsun
maçı anlatan sesli bir spiker olabilir
Medya gerçekteki gibi daha çok üstümüze gelebilir
Sakatlık olayı abartılmadan en az seviyeye inmeli..

nieaufgabe
17.Haziran.2007, 19:46
Şu an takımın yarısı sakat :) Önce bunu düzeltsinler.

okochaorhan10
17.Haziran.2007, 20:14
Kiralık giden adamlar yabancı kontenjanında sayılmasın!!! We türkiyede cıkması muhtemel 6+2 kuralı kesınlıkle olsun..Fenerbahce gıbı buyuk kulüplere unlu oyuncular daha sıcak baksın we malı yonler benzetılsn...

M.Scofield
17.Haziran.2007, 20:15
Tribünler olsa ,

RoNNiE91
17.Haziran.2007, 20:16
-Sakatlıklar ve kartlar düzeltilebilir.
-Yedek kulübesinde bizimde yuvarlak şekilde ikonumuz olabilir.Üzerine tıkladığımızda soyadımız gözükse :)
-Spiker sesli olabilir.Tabi bu özelliği isteyen kapayabilse.
-Başkanla konuşup,profil özelliğini görsek

Revolution
17.Haziran.2007, 20:30
Hakemlere şike için para verebilsek..Yan hakeme ofsayt için ayrı para,orta hakeme penaltı için,bize faul çalması için,kart vermemesi için ayrı ayrı para versek..Ancak hakem bunu kabul etmeyince medyaya sızdırsa..Hakem kanıtlayabilirse bizim puanımız silinse veya bizi kulüpten yollasalar falan..Bir de ronnie91'in dediği gibi yöneticilerin profilleri olsa...Bir de yedek top olsa..Top oraya buraya gidiyor,zamanımızı yiyor..Top toplayıcı çocuklar olsa...Top toplayıcılar topu geç verdiğinde top toplayıcıya kızabilsek..Tribünler falan olsun yeter...

EreN
17.Haziran.2007, 20:49
Takımlar arası fark azaltılmalı ve MENEJERİN TAKTİĞİ daha belirleyici rol oynamalı.
Stadyumlara gelen gidenler yani ortalamalar falan düzeltilmeli.bkzFB saraçoğlu ortalama hep 27bin ama gerçekte bu sene 42 bini geçiyor.
Görsel öğeler bakımından çok abartı isteklerde bulunulmuş.Lütfen oyunu FİFA MENEJER'e çevirmeyelim.Gerek yok..

GeNç KaRTaL
17.Haziran.2007, 21:00
Eren abinin dediklerine katılıyorum spiker olayıda oyunu çok yavaşlatacağından olmasın..

WebMaster91
17.Haziran.2007, 22:43
- İlk etapta duran toplarda oyuncunun topu kalecinin önüne atana kadar geçen saçma zaman düzeltilsin..

- Sakatlıklar çok abartılı..Onlarda düzenleme yapılsın..

- Oyuncular topsuz alanda çıkan tartışmalarda direkt oyundan atılmasın, ilk önce sarı kartla uyarılsın..

- Hakeme itirazlarda bazen çok fazla kırmızı kart oluyo, bu da düzeltilsin..

- Federasyona hakemi şikayet edip haklı bulunursak maç tekrarı yapılsın..

xxgokhanxxgs
17.Haziran.2007, 23:03

tamamı ile katılıyorum!

omer-faruk-14
18.Haziran.2007, 01:58
Oyunda Türkçe dil seçeneği olsun o bana yeter.:)

WoLdemoRt07
18.Haziran.2007, 02:02
Türkçe dil seçeneği olursa ayrıntıya daha fazla inerler zaten.Herşeyden önce süperligde daha ayrıntıya girmelerini istiyorum walla

EreN
18.Haziran.2007, 02:09
Mesela tribünlerin fiyatlarına karışabilsek.YÖnetime maç başı öneri yapabilsek ayrıntı isteyen menejerler için.YÖneim kafasına göre uygulasa bizim öneriyi dikkate alarak tabi.MEsela tribünleri 4 e bölseler fbyi örnek vereyim MİGROS tribün doluluk oranı %bilmem kaç bilet fiyatı şu kadar diye bir sonraki maçın da tahmini doluluğıunu yazsalar ve bu doluluk direkt olarak transferler başarılar ile etkilense.Çok karışık oldu ama :D

eGowiCh
18.Haziran.2007, 02:16
Şöyle bir yenilik var aklımda, çok da hoş olur. Transfer teklifi ediyoruz bir oyuncu için kulübüne, kulübü kabul ediyor ama başka kulüplerin yaptığı teklifleri de kabul ediyor. Örneğin; 5-6 kulüp bir oyuncuya kontrat önerebiliyor ve oyuncu bu kulüplerin kontratlarını düşünüyor. İşte biz bu esnada menajer olarak devreye girebilip oyuncunun aklını çelebiksek çok iyi olur. Mesela "Bizim takıma gelmelisin çünkü burada maaşını iyi alacaksın.", "Bizim takımda sevdiğin arkadaşların var.", "Bizim hedeflerimiz büyük." vb. vaatler vererek oyuncuyu ikna edebilme gibi şeylerin olması büyük zevk katar diye düşünüyorum.

TürkuAz
18.Haziran.2007, 02:28
Fanatik ve Fotospor eklense...

EreN
18.Haziran.2007, 02:33
Şöyle bir yenilik var aklımda, çok da hoş olur. Transfer teklifi ediyoruz bir oyuncu için kulübüne, kulübü kabul ediyor ama başka kulüplerin yaptığı teklifleri de kabul ediyor. Örneğin; 5-6 kulüp bir oyuncuya kontrat önerebiliyor ve oyuncu bu kulüplerin kontratlarını düşünüyor. İşte biz bu esnada menajer olarak devreye girebilip oyuncunun aklını çelebiksek çok iyi olur. Mesela "Bizim takıma gelmelisin çünkü burada maaşını iyi alacaksın.", "Bizim takımda sevdiğin arkadaşların var.", "Bizim hedeflerimiz büyük." vb. vaatler vererek oyuncuyu ikna edebilme gibi şeylerin olması büyük zevk katar diye düşünüyorum.

Bu zaten oyunda kısmen var.oyuncunun aklını ETKİLEŞİM ekranından çelebiliyorsun

koray_capello
18.Haziran.2007, 02:34
defans oyuncuları bomboş ve rahat pozisyonlarda topu direk taça atmasın, forvetlerde kendi kendilerine ara pası atmaya çalışıp topu taça atmasınlar.

EreN
18.Haziran.2007, 02:40
defans oyuncuları bomboş ve rahat pozisyonlarda topu direk taça atmasın, forvetlerde kendi kendilerine ara pası atmaya çalışıp topu taça atmasınlar.

Ayrıca herşeyi DAR ve ORTADAN yaptığın halde defans oyuncuların kanatlara KAPTIRILMASI KESİN olan toplar çıkarmasın.Bayılıyorlar bunu yapmaya

Emir_Bjk
18.Haziran.2007, 03:15
Beyler 2d maç motoru geliştirilirse oyunun bi gerçekçilii kalmaz top kayıpları pas hataları top sekmeleri pozisyon hataları vs maç motoru düzelirse saçma olur ikon halinde olması gerçekle birebir tutuo zaten

zargı
18.Haziran.2007, 12:45
futbolcuların maç sonrası dogru içeri gitmesi saçma bence adam kupayı kazanıyo hemen içeri gidiyo biraz sahada eglenir :D

VahdeTrabzon
18.Haziran.2007, 15:01
-Tribünler kesinlikle eklenilmeli

-Türkçe dil seçeneği gelsin

-Trabzon'u sıradan bir anadolu klübü yapmasınlar

-Antrenmanları izleme güzel fikir olabilir ama ayrıntı olması lazım

-Oyun alanındaki saçmalıklar kaldırılmalı(kalecinin topu alamaması, topu durduk yerde taca atması gibi...)

eGowiCh
18.Haziran.2007, 17:14
Opsiyonlu sözleşme de eklenmeli diye düşünüyorum. 3+1 yıllık, 2+1 yıllık sözleşmeler imzalayabilelim, çok güzel olur sanıyorum.

ukat
18.Haziran.2007, 18:19
hangi futbolcu ne kadar forma sattırmış gözüksün

errqud_gfb
18.Haziran.2007, 19:10
Abi bence transfer müzakerelerini yaprken süre kısalsın oyuncuyla daha aksiyon halde pazarlık olsun yani cidden masaya oturulsun böyle yıllık 4mil. vercen o 5 isticek 4,5 dicen falan bütün bu işlemler daha kısa sürede olsun

spider3784
18.Haziran.2007, 19:14
Arkadaşlar çok güzel fikrler var. Benim aslında en hoşuma giden Egowich'in dediği oyuncunun kafasını karşıtırma işi oldu. Mesala Oyuncular o ülkeye gelmeden önce oradaki yurtdaşlarını arasa bilgi alsa, bizede şu sebebten dolayı gelmek istemiyoruz dese çok güzel olur bence.Diğer aklıma gelen fikirler;

-Ibrahimoviç, Henry, Cesar Delgado gibi futbolcular biraz gerçeğe uygun yapılsa(İyi futbolcular kabul ama 0'dan gol atıyorlar)

-Altyapıdan çıkan oyuncuları yetiştirmesinin biraz daha kolay olması sağlanması. Tıpkı Messi gibi o da birden parladı.(Oyunun ilerleyen zamanın bence altyapımızın hiç bir önemi olmuyor, sırf başka takımlarda yetişen regen oyuncularla takım kuruyoruz)

-Şampiyonlar liginin, Uefanın önemi artırılsa. Bazen ligde şampiyon olamıyoruz, bu kupalardan birini alıyoruz ama yönetim yine menun olmuyor.

-Takım finansal krize girdiğinde, Klube bağlılığı olmayan oyuncular maaşlarını alamadıklarında klupten ayrılma şanslar olsa

-Oyunun scoutları artırılsa. Cm serisindeki gibi iyi araştırma yapmıyor scoutlar kanımca.(Buna dahil olabilecek Türkiye ligi daha gerçekçi olsa)

-Bir arkadaşın da dediği gibi yeni kontrat maddeleri eklense. Bu opsiyon şeklinde olabilir yada bir oyuncu bir takıma geldiğinde o oyuncuyu alan takımın beğenilmesse şu ücrete size geri dönme maddesi var şeklinde

-Hakemlerin önemi arttırılsa(Arada sırada tartışmalı pozisyonlarda haklı çıkmak iyi olurdu:) ama ne olursa olsun o maç yada o karar iptal edilmese taraftarın hakeme olan saygısı azalsa, maçta onu yuhlasalar)

-Kendimize yeni ezeli rakipler yaratabilsek.

-Oyuna başkanlık opsiyonu eklense:)

-Takım konuşmalarının etkisi azatılsa, çoğu zaman maçı tek başına bunlar etkiliyor.

-Klüplerinin gelirleri, giderleri daha uygun hala getirilse

-Oyunu aldığımızda hiç uğraşmadan logo, resim, herşey hazır olsa

-Belki biraz uçuk kaçık bir fikir olcak ama, Oyuna federasyonlar eklense, maçları ileri tarihe aldırabilme şansımız olsa( Cm 2000 de vardı sanırım), bizim gibi sürekli yabancı sınırı değişmesi söz konusu olan bir ülkede Milli takımın başarısına göre yabancı sınırlaması değişse

-Son olarak bir oyuncuya uyruk değiştirme önerisinde bulunma şansımız olsa, oyuncuda kendi milli takımında forma giymiyorsa, bulunduğu ülkeyi seviyorsa uyruk değiştirse.

Fm 2008'in demosunu bile büyük bir heyecanla bekliyorum. Temmuz ayı gibi falan çıkar inş.

eGowiCh
18.Haziran.2007, 19:31
Başkanlık opsiyonu da harika olur. Takımın başına geçebilip yeni teknik direktör getirme, kulübü finanse etme vb. gibi şeyler olursa harika olur.

Bir de menajerlik sisteminin de değişmesinde fayda olabilir. Örneğin; oyunda oyunculara ödeyeceğimiz bedelleri vb. her şeyi biz ayarlayıp seçiyoruz. Bu İngiltere'de böyle ama diğer ülkelerde böyle olmayabiliyor. Mesela Türkiye'de böyle değil. Oyundan önce tüm yetkileri isteyip istemeyeceğimiz sorulsa ve biz tüm yetkileri istemeyeceğimizi seçtiğimizde, başkana bir transfer listesi versek, o da finansa göre oyuncu alıp satsa, daha güzel olur gibime geliyor.

Düşünsenize, başkan geliyor size "Gravesen ile anlaştım, alayım mı?" diye soruyor, size danışıyor, siz de hayır veya evet diyorsunuz. Veya siz diyorsunuz "Başkanım Mehmet Topuz'u alabilir misin?", cevap şöyle oluyor: "Kulübü satmaya yanaşmıyor."

Yani iki seçim olsa, "tam menajerlik", "yarı menajerlik" diye, tam menajerlik mevcut oyundaki gibi alımı satımı biz yapıyoruz, yarı menajerlik ise Türkiye'deki sistem, hayali bile güzel.

dick
18.Haziran.2007, 19:34
Tek şey istiyorum FM 2008'den,eski oyunlardaki kayıtlarımıza devam edebilelim,FM 2007'de baya ilerledim,hesaplarıma göre bu yeni FM çıkana kadar 2050 yılını bulurum,bu kadar emeğim yeni oyunun çıkışıyla boşa gitsin istemiyorum

eGowiCh
18.Haziran.2007, 19:36
Tek şey istiyorum FM 2008'den,eski oyunlardaki kayıtlarımıza devam edebilelim,FM 2007'de baya ilerledim,hesaplarıma göre bu yeni FM çıkana kadar 2050 yılını bulurum,bu kadar emeğim yeni oyunun çıkışıyla boşa gitsin istemiyorum

Güzel bir fikir aslına bakarsan ama FM 2008'de veritabanı farklı olacağı için böyle bir şey olabilir de olmayabilir de.

dick
18.Haziran.2007, 19:39
Güzel bir fikir aslına bakarsan ama FM 2008'de veritabanı farklı olacağı için böyle bir şey olabilir de olmayabilir de.

Oyuncu veritabanını direk kayıtlı oyundan alıyor FM,aslında olmayacak iş değil

ForsakeN
18.Haziran.2007, 19:43
Spikerin sesli olması ,yeni ses dosyaları ve bununla birlikte daha fazla yer kaplayan FM demek.Bu da oyunu düşük sistemlerde oynayan oyuncuları sıkıntıya sokacaktır.

Benim beklentilerim:

*Maç ekranında bizim ikonumuz
*Daha da gerçekçi maç motoru(Şimdikide bayağı gerçekçi aslında)
*Daha az sakatlanma
*Başkanla daha fazla iletişim kurabilme
*Başkanların profili gözüksün
*Başka ekiplere kiralık gönderilen yabancı oyuncular kontenjandan yemesin :)
*Daha farklı yerlerden gelirler gelsin(Sponsor vs.)
*EN ÖNEMLİSİ TÜRKÇE DİL DESTEĞİ

eGowiCh
18.Haziran.2007, 20:40
Mesela sponsorluk teklifleri gelmeli bize ve biz de bunları inceleyip seçebilmeliyiz. Örneğin; Fenerbahçe'nin menajeriyiz diyelim, avea'dan, TURKCELL'den, Ülker'den forma için olsun, ana sponsorluk için olsun çeşitli sponsorluk teklifleri gelmeli ve en iyi bedeli ve şartları kabul edip onaylamalıyız.

Avrupa'da ünümüz duyulduğunda ise Carlsberg, Gazprom, BENQ siemens, bwin gibi firmalardan da teklifler gelebilmeli.

zargı
18.Haziran.2007, 23:03
başka bir lige gitmeden dil ögrenebilsek,birden fazla favori takım ve oyuncu secebilsek iyi olur yönetimden şikayetçi olabilsek bunlarda olsa iyi olur
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bide sponsorluk teklifi cok az geliyo millet yıllık 5 6 milyon eurolardan bahsediyo oyunda mesela galatasarayın 700 bin dolar yıllık sponsor geliri

perpetua
19.Haziran.2007, 05:05
Mesela sponsorluk teklifleri gelmeli bize ve biz de bunları inceleyip seçebilmeliyiz. Örneğin; Fenerbahçe'nin menajeriyiz diyelim, avea'dan, TURKCELL'den, Ülker'den forma için olsun, ana sponsorluk için olsun çeşitli sponsorluk teklifleri gelmeli ve en iyi bedeli ve şartları kabul edip onaylamalıyız.

Avrupa'da ünümüz duyulduğunda ise Carlsberg, Gazprom, BENQ siemens, bwin gibi firmalardan da teklifler gelebilmeli.

Sponsorluk tekliflerini degerlendirme ve kabul etme kulup menajerinin degil, yonetiminin isi oldugu icin bu ozelligin gelme ihtimali sifir.

Ayrica bu markalarin isim haklarinin satin alinmasi gerekir oyunda kullanabilmek icin.

eGowiCh
19.Haziran.2007, 14:56
Transfer de yönetimin işi. Türkiye'de hangi menajerin bütçeye göre transferi bizzat kendi yaptığı görülmüş ki?

Bu sebepten dolayı sponsorluk da bizim işimiz olabilir.

14perseus04
19.Haziran.2007, 23:49
---abiler oyuncu ikonlari kulubedeyken yani daha taktiklere bile girmeye gerek kalmadan onlari surukle-birak yapip isindirabilsek
---baskanla muhabbeti artirabilsek
---kiraliklar yabanci sayilmasa(bu bence bu seneye mahsus bi hataydi cunku tek kelimeyle rezalet)
---benim forvet oyuncum rakibimin aptal kalecisine topu atabilmek icin yirtinmasa
---ve en onemlisi kanat-forvetler icin ekstra bi mevki olsa yani kullanilmasi opsiyonel olsa(sweeper gibi) ve bu mevki yerine korner direklerindeki fl ve fr mevkileri iptal olsa(isteddim mevkiyle belkide gunumuz futbolunun en flas takttini oyunda uygulayabiliriz )4-5-1/4-3-3 arasinda takilan bi taktikten bahsediyorum chelsea cok kullanio
---evet uzun oldu ama insallah son maddemi bi moderator farkeder belkide gerekli yerler ulastirir

---tesekkurler

SAİT71
20.Haziran.2007, 01:00
Arkadaslar bu saydıklarımızın çoğu Total Club Manager de vardı. Fm yapımcıları neden bu tür özellikleri eklemiyorlar. TCM'den ne eksiği var. Bence Fm e saydığımız eklentiler yapılsa oyun satışında patlama yaşanır.

sercaninan
20.Haziran.2007, 02:31
-Daha farklı ve gerçekçi gelirler
-Saha kenarında teknik direktör ikonu
-Tribünler
-Başkan ve yönetici profillerinin gözükmesi
-Sakatlık ve ceza olayının düzeltilmesi
-Başkan daha yoğun dialog
-Hakem karalarına yapılan itirazda haklı olduğumuzda maç tekrarı hatta yoğun hatalar gerçekleştiğinde federasyon değişikliği
-Eğer olursa Türkçe dil desteği

asatilla
20.Haziran.2007, 11:52
Fm 2008'de belirli bir süreden sonra başkan olabilmek olsa güzel olur.

ukat
20.Haziran.2007, 14:25
"kadro dışı bırakma" diye bi ceza şekli olmalı

Ahmet_77
20.Haziran.2007, 14:40
Adamı Kadroya almassan kadro dışı bırakmış olursun işte :D

AndersonCosta
20.Haziran.2007, 14:54
Kendi ikonumuz olacak
Tansiyonu yuksek maçlarda oyuncular arasında kavga çıkacak
Maç ekranı biraz daha büyüyecek ve Tribünleri de görebilme imkanımız olacak
Yine tansiyonu yuksek maçlarda tribunlerden yabancı maddeler yağacak
Antremanları izleyebilme imkanımız olacak
Bir anlamı olmasada yabancı ligdeyken tercümanımız olacak
Oyun içinde sağından atıp solundan geçme vb. değişik çalım stilleri olacak
Transferler gelirken Uçağa bindi felan yazsın :D(Çok gereksiz ama olsun)
Ve de en önemlisi Dünya karması,Avrupa karması gibi özel maçlar olacak

Bunlar olsa oyun dünyanın en güzel oyunu seçilir.

fmhastasi
20.Haziran.2007, 15:22
1.maca git dedigimizde futbolcular sahaya tünelden gelsinler ve seromoni icin dizilip bi süre beklesinler.sonra sahaya yayılsınlar.(o anda birde güzel müzik hoş olur.)
2.deplasmanlara gittigimizde kimleri götürcegimizi belirleyebilelim.
3.antrenmanları basına açma ve kapama secenegi bulunsun.
4.başkanla konuşma secenekleri başkan etkileşimi gibi bir menü olsun.takım hakkında fikir alışverisi yapalım.
5.ülkelerin gazeteleri olsun ve biz onlara açıklamayı kendimiz yapabilelim.
6.oyuna alacagımız oyuncuları ısınmaya biz yollayabilelim.örnek kemal ısınmaya basla oyuna girceksin birazdan.(90.1 de bunu dedigimizde kemal tekmelikleri fırlatabilir mesela bu da ayrı bir renk katar.
7.transfer komıtesı kurulsun ve transferlerı bız deıl o komıte yapsın bız onay verelım.lıste sunalım.

mammon
20.Haziran.2007, 23:25
bütün ülkelerin futbolcu yüzleri olsun
gerçek formalar olsun

wba
21.Haziran.2007, 11:22
ilk bakışta en önemli sorun kart ve sakatlık bunların yanında türkiye ligindeki futbolcularda daha iyi incelenmesi gercek özelliklerinin oyuna yansıtırlar umarım...

SAİT71
21.Haziran.2007, 19:34
Birde stadyumun şeklini, antrenman tesilerinin halini (resimlerini görebilelim. Yönetim diyo stadyum büyütüldü antrenman tesisleri iyileştirildi.ama bişey göremiyoz.)

Bilet fiyatlarını ayarlayalım.

Ayrıca menajerin sosyal hayatıda olsun. Mesela Bara git seçeneği olsa Felan yönetim bizi uyarsın gece hayatını bırak die :D :D

kız arkadasımız olsun

Ayrıca adamlar artık yuvarlak deilde uzun olsa.

Ayrıca maç ekraında kamera seçenekleri daha çok olsa(kale arkası, Tele vs.vs.)

Birde emekli olan oyuncu veya personeller belli bi yaştan sonra vefat etse. :D

tmac_91
21.Haziran.2007, 19:50
yahu bu mesela ben 1-0 yenik ken faul yaptım adam kullanmıyor benim adamım atıyor ona topu gidip almıo benim adamım ağzının içine atana kadar zaman geçio ne kadar saçma ya kaleciler aut kullanırken neden ceza sahası dışına koşıuyo sonra geri gelip vuruyo direk vursun ne saçma şeyler varda bakma

capbar1369
21.Haziran.2007, 20:34
Umarım Burada ki Önerileri Göz Önüne alırlar GErçetten mükemmel Şeyler var Oynadık ca oynayası gelır insanın !!!!

Ama bişe söleyim mi Burada kilerin hepsi yapılırsa YEminle Bİ maca girenecek 1 saat geçer Valla !! ancak Oyun Oyunluktan cıkar Dehşet Güzel olur GERÇEK GİBİİİİİ ....

CeSC FaBReGaS
21.Haziran.2007, 21:01
bence en buyuk problem sakatliklar insallah duzelir

nhtgwhen
23.Haziran.2007, 18:24
sakatlık ve kart problemlerini düzeltsinler.çok çektim bunların yüzünden.

ibogs1905
23.Haziran.2007, 21:27
sahaya yabancı madde atma ve taraftarların sahaya inmesi olsun bide menajer ikonu olacaksa bnmki yuvarlak olmasın :D:D:D:D

krALEX1907
23.Haziran.2007, 21:41
ya abi bana bu hakmeleri cok haksızlık yapıyorlar artık ben hakemelri eleştirmeye bıktım her defasında artık tribündeyim :D birazda fedarasyonu eleştirelim onları istifaya dawet edelim :D

Hugo
23.Haziran.2007, 21:42
- Isındıracağımız oyuncuları istediğimiz zaman ısınmaya gönderelim.
- Maç Spikeri sesli olmasın! ( Sahanın kenarındasın ve zaten izliyorsun;))
- Tabii ki yedek kulübesinde biz de olalım. Taktik ayarlamaları yapıp maça devam ettiğimiz sırada bizim adam ayağa kalksın ve saha kenarıana gelsin. Hatta bazen yardımcı hakem gelip uyarsın. Tribüne göndersin :D (Fazla hayal oldu sanki..)
- Transferlerle ilgilenen kişiler görüşsün. Ya da yönetime liste verilsin. Şunları istiyorum diyelim. Oyuncu Etkileşimi artırılsın ve biz de bunu kullanarak oyuncularla görüşüp takıma katalım.

Bu kadarı yeterli gibi geldi. Türkçe dil desteği çok zor.

spider3784
23.Haziran.2007, 21:46
Beyler 2 şey soracağım. Fm 2008 in ilk Ekran görüntüleri ve demosu ne zaman çıkar? Bir fikri olan varmı?

sivaslizoro
23.Haziran.2007, 23:53
herşey gerçekçi 15 yaşında oyuncular var piyasada ama ben menejer ekliyince yaş 30 oluyo
bence bunu düzeltsinler
herkes gerçek yaşıyla oynasın

kareem1987
24.Haziran.2007, 06:09
bilgisayarımın dilini değiştirmeden oynamak istiyorum..2.si fifa serilerindeki isim yanlış yazarsam kusura bakmayın john watson ve allan mccoist olsa spiker olarak.veya ingiliz biri.çok güzel olur.bide 3. olarak çeşitlilik arttırılmalı oyunda.maç konuşmaları,sesler,maçlardaki spiker yazıları,skin vs....ayrıca bu maç görünümü gayet güzel.2d.değiştirirlerse oynamam bu oyunu.daha gerçekçi olması için değiştireceklerini düşünüyorum.5.olarak kalecilerin 6 saniyede topu oyuna sokması kuralını bir türlü göremedim.kardeşim vurmuyorsa çıkar sarıyı bas kaleciye.adam maç bitene kadar bekliyor sanki.sinir oluyorum vallahi.birde son olarak şu bazen save oyunlar çalışmıyor.bunun bir çözümü varsa yapsınlar.giresunu çıkardım süper lige.tam uefa kupasına gittim maçımı oynayacaktım.açılmadı oyun.gitti 10 senelik kariyer.neyse daha uzun uza yazıp milleti sıkmayayım.bu kadar yeter.sabırsızlıkla bekliyoruz fm 2008'i.

OnuldinhoHizmet
24.Haziran.2007, 11:18
- İlk etapta duran toplarda oyuncunun topu kalecinin önüne atana kadar geçen saçma zaman düzeltilsin..

- Sakatlıklar çok abartılı..Onlarda düzenleme yapılsın..

- Oyuncular topsuz alanda çıkan tartışmalarda direkt oyundan atılmasın, ilk önce sarı kartla uyarılsın..

- Hakeme itirazlarda bazen çok fazla kırmızı kart oluyo, bu da düzeltilsin..

- Federasyona hakemi şikayet edip haklı bulunursak maç tekrarı yapılsın..

tamamına katılıyorum bide:

----tribünler olsa...
----stadyumlara bizim adımız verilse
----antreman tesislerinin adı yazılsa
----toplar daha gerçekci olsa
----oyuncularla daha çok konuşma olsa
----başkanla konuşsak
----başkandan memnun olmadığımızı medyaya bildirsek
----kulup başkanı olabilsek
-----------------FM 2008-------------------
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

sahaya yabancı madde atma ve taraftarların sahaya inmesi olsun bide menajer ikonu olacaksa bnmki yuvarlak olmasın :D:D:D:D

walla benimkide öyle olsun gardaş:D:D:D:D:D:D:D

vivendi
25.Haziran.2007, 22:31
mçlar 2d yerine 3d olsun macı yedek kulübesinden izlliyeilim saha kenarından oyunculara bağırabilsek çizgiyi gecince 4 hakem uyarsa ona küfür edib bizi trbüne yollasa
taraftarlka önemli bir galibiyeten sonra sahaya inse
oyuncalar yabancı mddeler atsalar
medya daha sık üstümüse gels
oyun hızlandırılmalı daha cok ülke acabilsek

inorax
25.Haziran.2007, 22:50
düşüncelerin çok güzel ama bunların hepsinin özellikle son maddenin diğerleriyle bir olması mümkün değil fifa manager 2007 adlı oyunda 2 ve 3. maddeler dışında hepsi var ancak oyun 1 dk[gerçek zaman] da 1 saat[oyun zamanı] ilerliyor

BaD BoY
26.Haziran.2007, 13:08
maç öncesi konusmalar falan ufak gelişmeler ve suan nerdese bütün managerlik oyunlarında var. biraz daha büyük gelişme bekliyoruz mesala Şike olayı manyak olur ,Türkiye'de Şike Olayı Kolay Kolay Yakalanılmaz ama İngiltre Liginde %90 yakalanılır Bu Olursa Çok Güzel Olur ... Başkanla konusmamız lazım , başkan bazı şeyllerde olaya elini atması lazım örnegğin : bir futbolcuya degerinden fazla para verirsek olaya hemen el atıcak bu futbolcu transfer edilemez falan dicek fm serisinde 2 .lig futbolcusuna dünyanın parasını ver baskan bişey demiyor çok sacma...

Fıratcan Alçınkaya
26.Haziran.2007, 13:36
Benim tek isteğim sürekli User in yani bizim kalecilerimizin show yapmaması bilerek gol yememesi... Adamların kalecilerinin sürekli 8almamaları... v 17yaşındaki Dünya das hiç tanınmamış olmasına rağmen show yapmaması... Geri kalanı önemli deği fazla...

ToRoSKaPLaNı
26.Haziran.2007, 14:42
sakatlık ve kartlar düzeltilsin oyuncu ikonları yuvarlak yerine yassı olabilir ve kaç seneden beri bekliyorum ama eklenmedi maç arasında veya maç sonunda istediğimiz oyuncuya küfür seçeneği eklense hatta bunun yüzünden kulüpten atılmaya bile razıyım yeterki o anki sinirimi boşaltim :)
bence fm in tadını bizim yaptığımız transferler getiriyor transferi başkan yaparsa bize birşey kalmaz transfer tarzı aynen devam etsin ticaret güzel bişey transfer yapmaya erinmeyin :):) her şeyi başkandan beklemeyin
başkan profilinin eklenmesinide istemiyorum(bende muhalefet gibiyim hiçbirşeyi istemiyorum) çünkü çoğu başkanın futbolla alakası yok sadece parasal destek sağlıyor yani onlara oyuncu yetenek yargılama ,taktik bilgisi gibi türden profil eklemek saçma olur

OnuldinhoHizmet
26.Haziran.2007, 15:47
mçlar 2d yerine 3d olsun macı yedek kulübesinden izlliyeilim saha kenarından oyunculara bağırabilsek çizgiyi gecince 4 hakem uyarsa ona küfür edib bizi trbüne yollasa
taraftarlka önemli bir galibiyeten sonra sahaya inse
oyuncalar yabancı mddeler atsalar
medya daha sık üstümüse gels
oyun hızlandırılmalı daha cok ülke acabilsek

gardaş herşey iyi güzelde 3d olmasın yaw bu oyunun asıl zevk i ordan geliyorki(::)

yunusgs
26.Haziran.2007, 19:38
1.maca git dedigimizde futbolcular sahaya tünelden gelsinler ve seromoni icin dizilip bi süre beklesinler.sonra sahaya yayılsınlar.(o anda birde güzel müzik hoş olur.)
2.deplasmanlara gittigimizde kimleri götürcegimizi belirleyebilelim.
3.antrenmanları basına açma ve kapama secenegi bulunsun.
4.başkanla konuşma secenekleri başkan etkileşimi gibi bir menü olsun.takım hakkında fikir alışverisi yapalım.
5.ülkelerin gazeteleri olsun ve biz onlara açıklamayı kendimiz yapabilelim.
6.oyuna alacagımız oyuncuları ısınmaya biz yollayabilelim.örnek kemal ısınmaya basla oyuna girceksin birazdan.(90.1 de bunu dedigimizde kemal tekmelikleri fırlatabilir mesela bu da ayrı bir renk katar.
7.transfer komıtesı kurulsun ve transferlerı bız deıl o komıte yapsın bız onay verelım.lıste sunalım.

HEPSINE KATILIYORUM BIR DE AYRICA SERBEST CE FUTBOLCUYLA KONUSABILSEK TRIBUNLER OLSUN SAHA KENARINDA BIZ OLALIM ANTREMANLARI IZLEYELIM ISTIKLAL MARSI OLSA IYI OLUR
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bir De Baskan Daha Cok Oyuna Mudahele Etse Onla Konusabilsek

sitte
27.Haziran.2007, 00:11
tamamı ile katılıyorum!

aynen özellikle
3.lig olsun
ve TÜRKÇE olsun

barcelos
27.Haziran.2007, 11:30
biizim profilimizde diger manager ler gibi daha genis ozellikler olmasi lazim.biz uvey cocukmuyuz.5-6 ozellik var.gercek manager lerde butun ozellikler bulunuyor bunun duzelmesi lazim.

Redrum
27.Haziran.2007, 11:53
3d olsun bence daha güzel olur.

Hugo
27.Haziran.2007, 14:01
maçlar 3d olmasın. o zaman hep aynı hareketleri ve tekrarlanan olayları görürüüz bence.

Şu transfer teklifi işi geliştirilmeli. Gerçek hayatta olduğu gibi, ben Servet Çetin'i almak için Serdar ve Erkan'ı bir yıllığına kiralayabileyim.

Transfer sezonu açılmadan da kiralık teklifleri yapabileyim.

Bence en önemlilerinden "Loan Exchange" yani Kiralık Takası eklenmeli. Böylece daha da güzel bir FM'miz olur ;)

gazneli_volkan
28.Haziran.2007, 17:22
bir menejer ikonu olabilir tribün olsa iyi olur yönetimle daha çok ilişki kurabiliriz aynı şekilde oyuncularlada etkileşimin fazla olması lazım türkçe dil seçeneği olsa iyi olur ama korsan bunu engelliyor hadi onu geçtik birde başka bir konudada dedim ayarlarda tüm ligler gözükse sürekli ayarlara girip ligleri seçili hale getirebilsek iyi olur yata kapatabilsek oyun daha heycanlı olur tabi oyun yavaşlar heralde öle olursa ama bence iyi olur

RaSenGan
28.Haziran.2007, 17:36
1.)Spiker konuşsun yani alt yazı olmasın ve Türkçe olsun.Oyunda direk Türkçe olmayacağı için Turksportal'da Türkçe Spiker yapabilir.

2.)Oyuncular tek başına ilerlerken topu ileri vurup taca veya auta atabiliyor.Bu kaldırılsın..

3.)Bir tane program olabilir ve ligdeki maçlar yapıldıktan sonra iyi veya kötü eleştiriler yapabilir ve bizde cevaplayabiliriz.

4.)Gözlemciler,başkan vs..konuşabilsek..

5.)Taraftarlar maç öncesi veya sonrası protesto yapsa veya maçlarda olay kapatıp ceza alsa takım.

6.)Sakatlık ve kartlar azalmalı..

7.)Menajer ikonu olsa..

8.)Tribünler olmalı..

incredible
28.Haziran.2007, 18:02
sakatlıkları umarım düzeltirler birde şu inanılmaz kaleciler var bizim maçta aslan kesilip gol yemeyenler sinir oluyorum zaten bu duruma..bide umarım görsel anlamda biraz daha farklı birşeyler katarlarsa süper olur.....

caglar24
28.Haziran.2007, 18:29
ne zaman cıkıcakki fm 2008

Redrum
28.Haziran.2007, 18:33
maçlar 3d olmasın. o zaman hep aynı hareketleri ve tekrarlanan olayları görürüüz bence.

Şu transfer teklifi işi geliştirilmeli. Gerçek hayatta olduğu gibi, ben Servet Çetin'i almak için Serdar ve Erkan'ı bir yıllığına kiralayabileyim.

Transfer sezonu açılmadan da kiralık teklifleri yapabileyim.

Bence en önemlilerinden "Loan Exchange" yani Kiralık Takası eklenmeli. Böylece daha da güzel bir FM'miz olur ;)
3d deyince aklınıza sizin ne geliyo? fifa falan mı? benim dediğim cm5 gibi olsun 3d den kastım o..

Hugo
28.Haziran.2007, 20:36
3D deyince aklıma direkt olarak Fifa Manager falan geliyor... :D

Çünkü akla gelebilme oranı en yüksek olan şey. Çoğu insanın da Fifa'daki gibi olmasını istediğini bildiğimden bunu yazdım.

Wesley Sneijder
28.Haziran.2007, 21:22
2007 sonlarına doğru çıkar.

Deso713
28.Haziran.2007, 21:24
başkanın ve hakemlerin profilini görebilsek. yıldız oyuncular artık 3 büyüklere daha sıcak baksınlar. türkiyedeki genç yeteneklerin özellikleri daha gerçekçi olsun.

kral_67
29.Haziran.2007, 00:30
-Klübe gelirken kontrat görüşmeleri olsun bundan kastım mevcut kontrat gibi değil yetkileri belirlese yani transferleri kim yapacak, sponsorları kim ayarlayacak, stadı kim geliştirecek antreman sahası ve tesisleri kim geliştirecek gibi yetkiler hatta dahada geniş olabilir...

-teknik ekip kurma olsa yardımcımızı hatta antrenörlerimizi gittiğimiz yere götürebilsek veya yönetime ben şunları yanımda istiyorum diyebilsek...

-maç motoruna seyirci ve menejer ikonları eklense...

-artık tamamen spornsorların eline geçen futbolda futbolun en önemli oyununda sponsorların bu kadar etkisiz kalması çok saçma bu geliştirilmeli...

-oyuncuların kişilik özellikleri oyuna doğrudan etki yapmalı klüb borca girince sadakati düşük oyuncular tek taraflı kontratını fes etmeli...

-2d maç motorunda maalesef çok fazla saçmalık var özellikle 2008 de bunlar düzeltilmeli mesela bom boş pozisyonda defansın topu dağlara taşlara vurması, kalecinin auttan önce topu mutlaka kaçırması vs vs...

reddeath
29.Haziran.2007, 00:35
bence en onemlisi maci uc boyutlu seyredebilsek mesela m.zone gibi

Wesley Sneijder
29.Haziran.2007, 09:14
Hakemlerin profilini zaten görebiliyoruz.

amorti
29.Haziran.2007, 12:57
3D deyince aklıma direkt olarak Fifa Manager falan geliyor... :D

Çünkü akla gelebilme oranı en yüksek olan şey. Çoğu insanın da Fifa'daki gibi olmasını istediğini bildiğimden bunu yazdım.

Katiliyorum hemen herkes Fifa Manager tarzi bir 3d istiyor ki oyun rezil olur o sekilde. Ama Hakan sukuru nun kastettigi cm5 tarzi bir 3d mac motoru cok hos durur.Fm nin sahada kesinlikle o derinlik hissine ihtiyaci var..
Ayrica ,tribunler zor ama, menejerlerin ikonlarinin da bu goruntuye eklenmesi guzel durur, sistemleri kastiracak bir ek de olmaz ustelik...

Redrum
29.Haziran.2007, 13:17
cm gibi olunca daha çok zevk verir maç. Normal oyunculu bende stemiyorum, yoksa alırım pes oynarım aynı şey:D

amorti
29.Haziran.2007, 15:29
cm gibi olunca daha çok zevk verir maç. Normal oyunculu bende stemiyorum, yoksa alırım pes oynarım aynı şey:D

he yani! :)

caner_bagci
29.Haziran.2007, 15:58
Tribün mutlaka olmalı
Aziz Yıldırım devre arasında soyunma odasına gelmeli
Bazı durumlarda tribünlerden bize istifa tezahüratları gelmeli
Türkiye'de kulüp yöneticileri Avrupa ligleri gibi olmalı sadece başkanla sınırlı kalmamalı
En önemlisi bizim de saha kenarında olmamız ve kendimiz klavye ve mouse la yönetip oyuna müdahele edebilmeliyiz oyuncuya kızma bağırma geçici taktikler verme 4. hakeme itiraz etme gibi
Maçtan sonra istediğimiz pozisyonu izleyerek o pozisyonda hakemin kararı hakkında yorum yapabilmeliyiz
Gerektiğinde fazla itiraz edersek cezalar almalıyız tribünden izleyip oyuna müdahele edememek gibi
Hatta tribün olursa başkan, cezalı ve sakat oyuncular filan da orda şeref tribünde oturmalı
Futbol Federasyonu Yöneticileri olmalı
Özel hayatımız mutlaka olmalı şu an kulüpten aldığımız maaş hiçbir işe yaramıyo
Çocuklarımız olursa ilerde onların da futbol kariyeri yapabilmelerini sağlarız TCM gibi
Oyuncuların da özel hayatları olmalı bu bazen morallerini etkilemeli, kulübe gelmek istemeyen futbolcular nazikçe "eşim İstanbul'a gelmek istemiyor diyebilmeli"
Logolar, Formalar, Arka Planlar, Resimler mutlaka olmalı
Transferleri biz değil yönetim yapmalı biz almak istediğimiz oyuncuları onlara bildirip yönetimin transferi bitirmesini beklemeliyiz yada yönetimden yetki isteyip transferi biz bitirebiliriz
Maçta sahada ve tribünlerde kavga çıkmalı
Taraftarların oyuna etkisi daha fazla olmalı
Medya da transferlerle ilgili yalan haberler çıkmalı Fener Adriano'yu alcak gibi

zzzeeeggg
29.Haziran.2007, 16:30
ya teknik direktörün aldıgı maaş bir işe yaramalı. Mesale ben gidip bir takımı satın alabileyim. Yahutta, bende biriken parayı kulube borç olarak verebileyim. İllada başkandan mı borç alıcaklar.

yugi
29.Haziran.2007, 16:41
Spiker sesli olsun..

KaF KeF
29.Haziran.2007, 16:57
[b]işte fifa manager'in ekran görüntüsünü [b]

http://www.deafgamers.com/05screenshots_b/fifaman06pic5.jpg

14perseus04
30.Haziran.2007, 00:39
ya millet bole beklentileri okudukca heycanlaniom ne zaman cikcak bu oyun

bekirbalim
30.Haziran.2007, 01:14
bencede yönetim transferi ele alabilir. Biz yönetime bi list veririz "su oyunucuları istiyorum" diye . Yönetim de gelse bize "şunlarla anlaştım " diye süper olur bence...

zargı
30.Haziran.2007, 01:23
bence yönetime rapor sunulup transferi onlardan beklemek en iyisi

goosfraba
30.Haziran.2007, 04:38
bencede yönetim transferi ele alabilir. Biz yönetime bi list veririz "su oyunucuları istiyorum" diye . Yönetim de gelse bize "şunlarla anlaştım " diye süper olur bence...

Böyle daha çok gerçeğe yaklaşılır..

eGowiCh
30.Haziran.2007, 04:46
FIFA Manager'daki gibi 3D maç motoru olursa süper olur. İster 2D ile ister 3D ile izleriz maçlarımızı.

http://www.deafgamers.com/05screenshots_b/fifaman06pic5.jpg

http://www.trgamer.com/img/102005/fifamanager06_pc/6.jpg

http://www.trgamer.com/img/102005/fifamanager06_pc/10.jpg

http://www.trgamer.com/img/102005/fifamanager06_pc/20.jpg

Öneriler bitmez, inşallah SIGames güzel yenilikler yapar.

darksilence
30.Haziran.2007, 22:09
Hakemlere şike için para verebilsek..Yan hakeme ofsayt için ayrı para,orta hakeme penaltı için,bize faul çalması için,kart vermemesi için ayrı ayrı para versek..Ancak hakem bunu kabul etmeyince medyaya sızdırsa..Hakem kanıtlayabilirse bizim puanımız silinse veya bizi kulüpten yollasalar falan..Bir de ronnie91'in dediği gibi yöneticilerin profilleri olsa...Bir de yedek top olsa..Top oraya buraya gidiyor,zamanımızı yiyor..Top toplayıcı çocuklar olsa...Top toplayıcılar topu geç verdiğinde top toplayıcıya kızabilsek..Tribünler falan olsun yeter...

top toplayıcı olayı super koptum:D

stad onunde mendil satan cocuklar olsa..:) simitci kofteci sosisçi olsa takımda bunlardan kira payı alsa...

LaigLeNoiR
30.Haziran.2007, 22:22
kaanali´isimli üyeden Alıntı

Kaan yaa ne diyim olm sana :D

Bi ömürsün yaa :D

Ama bu yenilikler olsa heralde kimse hayır demez:D

Jet_X
30.Haziran.2007, 22:34
Bu konu altındaki yazıları tek tek okudum.. Gerçekten hepsi süper fikirler...

1.si Herkes Transferler için yönetime bir liste verip içinden alabildikleri futbolcuları almaları konusunda ve başkanla olan iletişimimizin daha fazla olması konusunda birleşmiş..

2.si Sakatlıklar ve kart cezalıları oyun için bir bakıma zorluk derecesi gibi birşey..Ancak As kadrodan 7-8 futbolcuda sakat olmazki... Bunun dengesi iyi ayarlanmalı..Oyun sıkıcı hale gelebiliyor bazen..

3.sü Türkçe dil konması zor gözüküyor..Ülkemizde bu kadar korsan cd olayı varken türkçe dili düşünmeyebilirler..Zaten kısa sürede Turksportal bizlere yardımcı oluyor..

4.sü Herkesin sölediği gibi maç sırasında kaleciler ve defans oyuncuları baskı sırasında topu ya kaptırıyolar yada taca atıyolar.. Tamam bu gerçekçi birşey ama her defasındada olmazki.. Sinirlenmemek elde değil :)

5.si Medyayla iletişim bu oyunca çok iyiydi.. Ancak sürekli tekrar tekrar oluyor..10 maç kazandıktan snra bile basit bir maçta aynı soruları soruyor..10 maçta aynı cevabı vermek bazen sıkabiliyor...Avrupa maçları,derbi maçları ve lig maçlarında rakibe göre sorular gelmeli medyadan..Medya oyun sistemimizi ve kadromuz hakkında eleştiri yada övgüyle söz edebilmeli..Buda bizim menajerlik özelliklerimize etki etmeli...

Ve son olarak Maç sırasında Taktiklerle genel olarak oynamaktansa ufak tefek fakat rakibi çökertebilicek taktikler düşünülebilir..Kanattan gidin ortadan gidin ful hücüm gibi şeler değilde ince şeler düşünülmeli..

Genel olarak oyunun temelindeki şeyler düzeltiliği zaman kimse diğer ufak tefek sorunlara bakmaz...Sabırla okuyan arkadaşlara teşekkürler...

Agent_Zero
30.Haziran.2007, 23:16
Sponsorarı kendimiz seçebilsek muhteşem olurdu

Fietra 10
30.Haziran.2007, 23:22
bide 18 yaşında oyuncu alıyorum gelecek vaad ediyo...bende ilk sene onu en fazla 5-6 maçta oynatıyorum fakat oyuncu ilk 11'de oynamak istiyo..bu özellik kaldırılmalı herkes konumunun farkında olmalı...yedek diye oyuncu alıyorum 10 maç falan oynattıgım halde ilk 11'i istiyo çok saçma

spider3784
30.Haziran.2007, 23:22
Jet_x arkadaşımız, iyi bir yazı olmuş.:)

yugi
01.Temmuz.2007, 08:38
bide 18 yaşında oyuncu alıyorum gelecek vaad ediyo...bende ilk sene onu en fazla 5-6 maçta oynatıyorum fakat oyuncu ilk 11'de oynamak istiyo..bu özellik kaldırılmalı herkes konumunun farkında olmalı...yedek diye oyuncu alıyorum 10 maç falan oynattıgım halde ilk 11'i istiyo çok saçma
Ya evet bende o konudan şikayetçiyim..Ben şuan Newcastle'dayım..ilk sezon yönetim başarılı olursan sözleşmeni uzatırız dediği için transfer yapamadım ve Solano,Babayaro,Carr ve Butt'ı oynattım.. Yeni sezonda sizi
kadromda düşünmüyorum dedim bizzat(tabi insan kaptırıyo o an:))..Muhtemelen bu sezon yedeğinde yedeğisiniz dedim..önceleri tamam dediler sonra başladılar dırdıra..yok efendim 11 de oynamam lazım falan filan feşmekan..E kardeşim karşılıklı fesh edelim yok! olmaz(tabi olmaz en az para alanı içlerinden en az 4MN niye gitsin herif:icon_wink:..bide aşırı maaş bütçemi engelliyo bunlar..orası ayrı.)...E kardeşim serbest bırakıyım seni yok! yönetim çok şey biliyo ya(adamın aldığı maaş 3.7MN-tazminata verceğim para1.5MN..yane..) durduruyo..bi tek Butt abimiz maaşını baya bir düşürdü Newcastle'lılığını gösterdi bize..Dİyerleri ohh tribünde otur, al dünya kadar para dimi..Bİde bu herifler vasat..yaw kardeşim hiçbi takım ilgilenmezmi bu adamla yahu..E napalım kontratlarının bitişini beklicez artık...

omer-faruk-14
01.Temmuz.2007, 12:24
* Transferi biz yapmazsak oyunun zevki kalmaz.
* Bir de oyundayken seçili ligleri değiştirebilsek. Mesela 2. sezondayım ve Galatasaray'ı yönetiyorum. Seçili ligler de Türkiye ve Fransa. Her senenin başında bir onaylama gelse seçili ligleri değiştirecek misiniz? diye. Ve ben de Fransa'yı kaldırıp İngiltere'yi koysam ama İngiltere'nin 1. senesindeki puan tablosu gözükmese.
* Sponsor gelirleri gerçeğe uygun olsa.
* Kiralık, oyuncu alırken takas sistemi de olsa
* Oyuncu etkileşimi geliştirilse
* 2 takım aynı puandayken ilk olarak averaja bakılsa ki oyunda aralarında oynanılan maça bakıyorlar.
*Medya organları daha çok geliştirilse. Balon haberler olsa.
* Başkana: "Sen bana bu yıl maaş verme, maaş bütçesini fazla yap." gibi şartlar koyabilsek.
* Saha kenarında menajerlerin de ikonu olsa.
* Maçı değişik kamera yerlerinden izlesek. Sideline, Tele, Action gibi.
* Değişik bir öneri olcak ama; SI Games New Star Soccer tarzı yeni bir oyun çıkarsa.:zuhaha

spider3784
01.Temmuz.2007, 12:37
Bu FM 2008 in SSleri Demosu falan ne zaman çıkar bir fikri olan varmı? Geçen sene ne zaman çıktı? Cevaplarınızı acilen bekliyorum:)

Flawless Victory
01.Temmuz.2007, 13:36
4.sü Herkesin sölediği gibi maç sırasında kaleciler ve defans oyuncuları baskı sırasında topu ya kaptırıyolar yada taca atıyolar.. Tamam bu gerçekçi birşey ama her defasındada olmazki.. Sinirlenmemek elde değil :)

Bu olay her zaman olmuyor. Sadece biz önemli anları izlediğimiz için öyle görünüyor. Maç içinde kim bilir kaç defa oluyordur.

Benim söyleyeceğim fikir uzun süredir kafamda ama yapacaklarını sanmıyorum. Zaten SI Games'e de ulaştıramayız. Fikrim şu :

Fikir güzel ama henüz sesimi duyan olmadı. :D Diyordum ki hangi ligi seçersek seçelim bütün yıldızlar, büyük futbol ülkelerinden çıksın. Yani normalde nasılsa öyle olsun. Brezilya ligi ve oyuncularını oyuna eklemesek bile yıldızlar oradan çıksın. Klüpler birliği olsun ve her takım klüpler birliğine istediği kadar para aktarabilsin. Bu paralar bir merkezde toplanıp Ülke futbolunun altyapısına harcansın. Böylece normalde yıldız çıkmayacak ülkeden yıldızlar çıkabilsin. Yani bir anlamda Futbol Federasyonu sözde olmasın. Sadece teknik adama ceza veren bir kurum olmasın. :) Oyun bu şekilde çok güzel olur. Bence oyunda 4-5 sezon sonra tat kalmıyor. Çünkü mesela dünya starlarının Türkiye'den çıkması saçma oluyor. Bu sistemi değiştirmeleri gerek. Ben şuana kadar FM'de en fazla 2013'e kadar oynamışımdır. O da zorlama yani. Tadı kalmıyor ki! Sizce nasıl fikrim? Federasyon olayı ağır olabilir ama yıldızların büyük futbol ülkelerinden çıkması normal ve bence olması gereken bir özellik.

Navras
01.Temmuz.2007, 16:42
basın üstüme gelse yeter

ekolata
01.Temmuz.2007, 16:47
Evet taraftarlar eklenmeli !

pinkfloyd
01.Temmuz.2007, 17:16
Beyler sizi bilmem ama benim 2007de en çok sinirlendiğim olay futbolcu fiyatları.Adam Breazilya'da 17-18 yaşında.Kariyerinin daha 2.-3. senesinde ve adamın değeri 15 milyon dolar.Çok saçma.O kadar para etmez ki gerççekte.

yugi
02.Temmuz.2007, 09:07
Ben bide sahadaki çim şekillerinin çeşitli olmasnı istiyorum..mesela bazı sahalarda çi şekilleri daire şeklinde, bazılarında kare,çapraz normalde olduğu gibi yane..

goosfraba
02.Temmuz.2007, 09:52
Haklısın, her takımın stadın da ayrı çimler var, örnek verilecek olursa Sansiro'da çimler kare kare, Amsterdam Arena'da yanılmıyorsam çimler daire şeklinde..

Oyunda da bunlar olursa güzel olur:)

Hugo
02.Temmuz.2007, 11:26
Bir de Japon Ligleri de olsun. Yeni geldi aklıma o da.

İnşallah çoğu kişinin istediği, hemfikir olduğu transfer olayını daha da geliştirirler.

ToRoSKaPLaNı
02.Temmuz.2007, 16:09
* Transferi biz yapmazsak oyunun zevki kalmaz.
* Bir de oyundayken seçili ligleri değiştirebilsek. Mesela 2. sezondayım ve Galatasaray'ı yönetiyorum. Seçili ligler de Türkiye ve Fransa. Her senenin başında bir onaylama gelse seçili ligleri değiştirecek misiniz? diye. Ve ben de Fransa'yı kaldırıp İngiltere'yi koysam ama İngiltere'nin 1. senesindeki puan tablosu gözükmese.
* Sponsor gelirleri gerçeğe uygun olsa.
* Kiralık, oyuncu alırken takas sistemi de olsa
* Oyuncu etkileşimi geliştirilse
* 2 takım aynı puandayken ilk olarak averaja bakılsa ki oyunda aralarında oynanılan maça bakıyorlar.
*Medya organları daha çok geliştirilse. Balon haberler olsa.
* Başkana: "Sen bana bu yıl maaş verme, maaş bütçesini fazla yap." gibi şartlar koyabilsek.
* Saha kenarında menajerlerin de ikonu olsa.
* Maçı değişik kamera yerlerinden izlesek. Sideline, Tele, Action gibi.
* Değişik bir öneri olcak ama; SI Games New Star Soccer tarzı yeni bir oyun çıkarsa.:zuhaha

transfer konusunda sana katılıyorum zaten ben bu oyunu transferi kendim yapmak için alıyorum
en iyisi oyunu açmadan önce sorsun transferi sizmi yapmak istiyorsun yoksa kulüpmü yapsın diye çünkü transferi ben yapmazsam zevk almam en çok zevk aldığım dönem transfer dönemi hatta ben çoğu kez oyunu açar transferleri yaparım transfer dönemi bitince kapatırım oyunu :D

kaanskaans12
02.Temmuz.2007, 16:16
Fm 2008 Den HİÇ BİŞİy Beklemİorm =)
R.carlos Fenerbahce De O Bana Yetetr !! :d

brtbrtbrt
02.Temmuz.2007, 17:25
takımmın yarısı sakat
medeya ögeleri daha ayrıntılı olmalı
kulub yönetimleri degişebilirtsl daha gerçekçi olmalı

DeNiZ_1903
03.Temmuz.2007, 10:34
Mesela dün özhan canaydının yaptığı gibi özel hayatlar konusunda uyarabilsek futbolcuları yani oyuncuya sağ tıkladığımızda bi player talk seçeneği eklenmesini istiyorum ama diğer arkadaşlarında belirttiği güzel özellikler var :)

attiilla
03.Temmuz.2007, 16:10
mesela gerçekteki gibi sponsorlar yardımıyla kendimize ek bütçe yaratabilsek

yugi
03.Temmuz.2007, 16:55
Futbolcuları sezon öncesi değişik sağlık testlerinden geçirebilsekde güzel olurdu yaw..

zzzeeeggg
03.Temmuz.2007, 22:18
Ya başkan bizi sevip sevmedigini bilsek, Menajerin aldıgı maaş bir hayır kurumunu bagışlasak :D . Ayrıca takımdan sözleşmemiz bittigi zaman ayrıldıgımızda istenilmeyen kişiler olmasak. Bizi seven taraftarın yüzdesini görsek. Mesala dortmunu şampiyon yaptık ve ayrıldık chelsea gittigimizde taraftar sadece iyimser yazısı gözükecegine taraftarın yüzde kaçı bu işe uygun düşünüyor , geriye kalan kısmı bizden nefret ediyor onu bilmek iyi olurdu.

Rodrigo Tello
04.Temmuz.2007, 00:25
mesela gerçekteki gibi sponsorlar yardımıyla kendimize ek bütçe yaratabilsek

Evet bu güzel olurdu :)

aberkay37
04.Temmuz.2007, 02:52
kırmızı kart ve sakatlıklar sorunu düzeltilse iyi olur
8 sakat ve 8 cezalı oyuncum vardı o yüzden Türkiye Kupası nı kaybettim :D
seyirci ve menejer olmalı maçta

yunusgs
04.Temmuz.2007, 11:11
Valla en buyuk sorunum sakatlıklar kırmızı kartlar duzeltılse en cok ıstedıgım seyler kupa sevıncını gorebılsek baskanla sohbet edebılsek o bıze nasıhat falan etse kalecıler toplarını kendı alsa seyırcıler ve bızım ıkonumuz olsa futbolcuya cok kızınca dovebılsek:D bılet fıyatlarını ayarlıyabılsek oyuncu fıyatları cok abartılı olmasa ve regen oyuncular cok abartılmasa ozellıklerı vb.

Umit__Karan9
04.Temmuz.2007, 11:43
-Antremanları izlesek çok güzel olur.
-Ayrıca maçın oynandığı stadyum görülebilir. Daha net açıklamak gerekirse; stadyum efektleri maç ekranına yansıtılabilir.

Aklıma geldikçe yazarım..

OnuldinhoHizmet
04.Temmuz.2007, 11:55
-:-:-:-fifa manager gibi finansal işlemlerden de sorumlu olsak...
-:-:-:-stadyumu istediğmiz gibi yapsak ve stadyumu görsek...
-:-:-:-oyunun başında başkan olma seçeneğide olsa:D
daha aklıma geldikce eklerim yazılarımı:D

mtalha
05.Temmuz.2007, 02:03
maç oynanırken herhangi bi dakikada oyuncuyu kenara çekip onu gazlama ona sövme falan olsun :D

Fernando Gago
05.Temmuz.2007, 22:03
daha önce yazılıd mı bilmiyorum ama
mesela yeni çıkan fifa kararına göre oyuncu milli takımda sakatlandığında klübe tazminat veriyor... aynı şekilde takımımdan bir oyuncu milli takımdan 3 ay sakat geliyor bence böle doluğunda tazminat verilmeli

E.m.r.e
05.Temmuz.2007, 22:28

aynen katılıyorum yedek oyuncu yedekliğini bilsin :icon_smile:
birde transfer paraları azaltılmalı kulüplerle daha kolay anlaşabilmeliyiz.henry bile gerçekte 24m€ ama oyunda...

appiah-54-
07.Temmuz.2007, 23:45
fm 2008de baskan futbolcular la ve diğer teknık dırektorlerle gorusebılme
medya ya demec verme
futbolcularla ozel gorusme
transfer lerde fıyat ındırımı veya boservıs ucretlerını futbolcu ve kuklup baskanlarıyla gorusme
futbolcuların yuvarlak sekılde değilde norma lguzel etkıleyıcı bır sekılde olmasını ısterım
şimdiden bu oyunu sabırsızlıkla beklıyorum

KaF KeF
08.Temmuz.2007, 00:35
-futbolcu tatilden geri dönmese..bizde onu çağırsak...
-Hakemleri Eleştirsek....
-Başkanla Konuşsak...

Roberto Baggio
09.Temmuz.2007, 17:01
kesinlikle finans konusu düzeltilmeli o konuda fm 2007 de byük sorun var her sezon kasama 100 milyon dolar giriyor sezon sonu hepsi gidiyo finans durumunu ve sponsporu vs. kendimiz ayarlamalıyız bnce daha iyi olur

Addolorato
09.Temmuz.2007, 22:27
Gereksiz ligler kaldırılmalı (hon-kong sinagapur)

Maaaş bütçeleri iyi ayarlanmalı Fenerin verdiii maaşla kimse alınmıyo

Oyuncu fiyatları kesinlikle deişmelii bu nedir yaa

En sinir olduuğum şey bilmem sizde oluyomu ama oyunu parçalayasım geliyo : mesela bi oyuncuya talip oldunuzz ama başka klüplerde istiyo teklif yaptıınızda oyuncunun klubü asla kabul etmiyo neden olarakta oyuncuyla ilgilenen başka klüplerinde olduunu ve onlarının önüne set koymak istemediklerini söylüyo ama sadece sizee başka klüpler direk olarak kabul edilio

Oyuna söyleyişilerde eklense güzel olurr meselaa hürriyet spordan köşe yazarları r geliyo ve sizinle söyleşi yapıyo fena olmaz

mertyuksel
09.Temmuz.2007, 22:34
o sorunun cozumu cok basit teklif bugun yada yarin die degilde transfere cvp tarihi belirlenmemis yapinca normal cvp gelio

spider3784
09.Temmuz.2007, 23:08
Gereksiz ligler kaldırılmalı (hon-kong sinagapur)

Maaaş bütçeleri iyi ayarlanmalı Fenerin verdiii maaşla kimse alınmıyo

Oyuncu fiyatları kesinlikle deişmelii bu nedir yaa

En sinir olduuğum şey bilmem sizde oluyomu ama oyunu parçalayasım geliyo : mesela bi oyuncuya talip oldunuzz ama başka klüplerde istiyo teklif yaptıınızda oyuncunun klubü asla kabul etmiyo neden olarakta oyuncuyla ilgilenen başka klüplerinde olduunu ve onlarının önüne set koymak istemediklerini söylüyo ama sadece sizee başka klüpler direk olarak kabul edilio

Oyuna söyleyişilerde eklense güzel olurr meselaa hürriyet spordan köşe yazarları r geliyo ve sizinle söyleşi yapıyo fena olmaz

O dediğin ligleri oynayan adamlar da var ama gerksiz değil bence

Fernando Gago
09.Temmuz.2007, 23:55
Premier Lig çok saçma birazda onu düzeltsinler :)
90dan sonra çok gol oluyor
17 yaşndaki biri ilk defa bize karşı forma giyip 2 gol atıyor vs. :)

asiqenc7
10.Temmuz.2007, 00:01
Bizimde ikonumuz olabilir yedek kulübesinde
oyuncu özellikleri daha gerçekci olsun
Tribünler taraftarlar olsun
maçı anlatan sesli bir spiker olabilir
Medya gerçekteki gibi daha çok üstümüze gelebilir
Sakatlık olayı abartılmadan en az seviyeye inmeli..

kesinlikle katiliyorum... bi kac seyde ben ekleyim
* nasil yapabilirler bilmiyorum ama hizlandirsinlar...
* alt yapilara biraz daha onem versinler..mesela galatasarayda oynayan ama prof. imza atmayan oyunculari koymuyorlar onlarida koysunlar ( alt yapida futbol oynayanlar daha ii anlar )
benimkilerde simdilik bu kadar

fyagiz
10.Temmuz.2007, 01:01
Maç satın alma.Rüşvet verme.Hakem satın alma özellikleri olmasını isterdim.Malum benim görüşürm Türkiye'de bunlar çok oluyor.(Klüp ismi vermeyim ;) )

yugi
10.Temmuz.2007, 01:03
Tüm lisanslar alınmış olsun isterim..

AneLKa_90
10.Temmuz.2007, 01:06
arkadaşlar baş antrenörlük vs. falan olsa daha renkli olur oyun gerçeğe

daha yakın olur bir de tabii ki türkçe olması oyunun anlayarak oynamak çok

önemli :)

joelrifkin
10.Temmuz.2007, 14:51
Benim de önerilerim var. Bir çoğu zaten yazdıklarınız.
*Stadyum olayı güzel olur. Ama stattan daha önemlisi taraftar sesleri. Maç 0-0 gidiyo dk.70 Çarşı bağırıyo ''Kartal Gol Gol Gol!!!''. Harika olur.
*Transferi yönetim yapsın diyosunuz ama oyunun en büyük zevki bence transfer yapmak.Transferi biz yapmaya devam edelim.Üstelik yönetim 5 Milyonluk oyuncuyu 20 ye alır:)
*Bilet fiyatlarını ayarlayalım diosunuz ama hangi menajer bilet fiyatıya uğraşır ki!!!
*Dk başı kırmızı kart çıkıo. Bu düzeltilmeli.
*Saha kenarında bizim ikonumuz olması hoş olur.
*Maç içinde bi oyuncu hata yaptığında ikonun üzerine gelip sağ tıklayıp ona uyarıda bulunabılırız. Mesala bi adamı tutmakla görevlendirdiğimizde ''Adamını kaçırma!!'' diyebilmeliyiz.
*Kalecilerin topu almaması sürekli bizim oyuncularımızın vermesi son derece rezalet.Düzeltilmeli.
*Oyuncum sol çaprazdan gelio, içerde bi oyuncum bomboş atsa kesin gol ama çaprazdaki oyuncum 10 toptan dokuzunu kendi vuruyo. Golden edio. Tmm oyuncularda cimrilik vardır ama 1 olur 2 olur!!
* Oyuncularımın sakatlanmaması kondusyonunun düzelmesi için rotasyon sistemini uyguluyorum. Oyuncu ben 'A' takımı oyuncusuyum dıo antremanlara gelmio. Ve ben bunu engelleyemiyorum. Bu bazen aynı anda takımın yarısında oluyo.Normal şartlarda o oyuncu takımdan kovulur.Ama doru duzgun ceza bıle veremıoruz.
*Medya ile ilişkiler geliştirilmeli. Başkanla takım hakkında konuşma yapılabilmeli
*Türkçe dil gelirse manyak olur.
* Oyuncuların değerleri daha gerçekçi olmalı. Gökhan Zan ın penaltı 17 top kapma 7:)
*Takımımla kupalar kazanıyorum. Oyuncularım şov yapıo ama bi türlü satamıyorum. İlgilenen bile yok. İlgilenen de oyuncunun değeri fiyatı istediğimizde bile kabul etmio.
*Menüde muzik hoş olur.
*Bence 3D çok ıyı olmaz.3D yapacaklarsa gerçekten çok kaliteli olması lazım.
Aklıma gelenler şimdilik bunlar.

ZeroG
10.Temmuz.2007, 15:03
*Menüde muzik hoş olur.

Oyunla pek ilgisi yok ama menüde müzik gerçekten hoş olabilir...

sivaslizoro
10.Temmuz.2007, 18:17
başkanla konuşma lar biraz daha sık olmalı.2 kere şamp ligini kazanınca kendini biş sanıyo.bişey istiyosun tersliyo falan.en ufak bi ultimatomda hemen kovuyo.ne be bu

Varonil
10.Temmuz.2007, 21:26
Kayseri Erciyesspor'la oynamak hoş olacak kanımca.(2.ligde fakat UEFA'da);;)

sercanss
13.Temmuz.2007, 00:56
bnce ilk olarak hakemlere kırmızı kartı kime gösterecei öretilmeli :D bnm 3 maçımdan birinde hep yanlış kırmızı kart çıkıo geçende fb-konya maçı oynuorm altta eder ceacon hakeme çok kızdı yazıo sora okan koç kırmızı kart gördü dio :D sakatlıklar düzeltilmeli bazı arkadaşların belirttiği gibi kulübün ortalama seyircileri düzeltilmeli son birşey daha Türkiye liginde oyuncu resimleri takım amblemleri olmalı

Varonil
13.Temmuz.2007, 01:05
Bence FM 2008'de Türk Telekom Lig A'dan Kayseri Erciyesspor'u yönetmek zevkli olacak.

Hugo
13.Temmuz.2007, 01:10
Kayseri Erciyesspor'la oynamak hoş olacak kanımca.(2.ligde fakat UEFA'da);;)

Bence FM 2008'de Türk Telekom Lig A'dan Kayseri Erciyesspor'u yönetmek zevkli olacak.

Anladık Mert'ciğim:D

1 mesaj arayla olmuyor ama.. :zuhaha

Bu arada FM2008'de Lig A ve Erciyesspor çok zevkli olacak :zuhaha

zemlinskis
13.Temmuz.2007, 12:55

hepsine kesinlikle katılıyorum

murat taşlı
14.Temmuz.2007, 14:03
bence en önemlisi 3d ve türkçe olayı.diğerleri nasıl olsa düzelir.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
3d zevkli olmaz deniliyor. bence daha zevkli olur. bazı şeyleri daha net görebiliriz futbolcuları kıyaslama açısından rakamlarla değil gözümüzle kıyaslarız bence.

ederson
15.Temmuz.2007, 03:57
ikonumuzun sahada görünmesi
kaleciler aut atışı kullanırken topu kaçırıp tekrar almaları duzelsin
kartlar ve sakatlılar duzeltilse

en onemlisi oyuncuların ozellikleri gercege yakın degerde olsun yeter

adu34
15.Temmuz.2007, 04:53
ARKADAŞLAR BURDAN YETKİLİLERE SESLENİYORUM.
CM 00 01 DEN BERİ BU OYUNU OYNUYORUM 2005 DE FM YE GECTİK TABİKİ..
YAKLAŞIK 2 SENEDEN BERİ BU SİTEYİ TAKİP EDİYORUM..
ŞU ANA KADAR BU SİTEDE NE İSTEDİYSEK HEP YANIMIZDA OLUP YARDIMCI OLDULAR..
SİTEMİZİN MİLYONLARA YAKIN ÜYESİ VAR VE BEN BUNUNLA GURUR DUYUYOR VE BU SİTEYE ÜYE OLDUĞUM İÇİN KENDİMLE GURUR DUYUYORUM..
BURDAKİ YÜZBİNLERCE FOOTBALL MANAGER SERİLERİNİN TUTKUNU ARKADAŞLARIMIZ VAR VE BU İNSANLARIN EN BÜYÜK TUTKUSU(YAPTIGIM GOZLEMLERDEN SONRA) BU OYUNU TÜRK DİLİYLE OYNAMAKTIR. BU DA EN DOĞAL HAKKIMIZDIR..

FOOTBALL MANAGER BİR OYUN DEĞİLDİR!!!!BİR YAŞAM TARZIDIR

eGowiCh
15.Temmuz.2007, 04:59
Takımımızı reddeden bir futbolcuyu ikna etmek için başka futbolcuları, menajerleri veya başkanı görevlendirme olabilir, çok da güzel olur. Mesela takımımda İtalyan bir oyuncu var, başka bir İtalyan oyuncu almak istiyorum ama pürüz çıkarıyor, istemiyor, hemen kadromdaki İtalyan arkadaşı devreye sokup ikna etmesini sağlayabilmeliyim.

CM'de eskiden şey vardı, ev, araba vb. gibi şeyler sunulabiliyordu, yine bunlar olmalı, sözleşme önerirken lüks bir daire, süper bir otomobil gibi ekstralar sunulmalı, ayrıca sözleşme maddeleri genişletilmeli, mesela "Türkiye'de FB hariç başka takıma gidemez." gibi maddeler konulmalı.

Ayrıca maçlardan sonra basın açıklaması verilebilmeli, ya da transferlerle ilgili bir röportaj ve demeç verilebilmeli. Bunların yanı sıra oyuncularla birebir görüşmeler genişletilmeli, mesela oyuncu takımdan ayrılmak istiyorsa, ona "Bu sene daha kal, kontratını geliştirelim, seneye satarız seni." tarzında şeyler denilebilmeli. Veya "Kendine kulüp bul bir an önce." gibi şeyler söylenebilir.

Bir de oyunda bizim dışımızda "menajer"ler de olmalı, bize futbolcu önerebilmeliler. Örneğin, forvet arıyoruz, menajerler bize maç kasetleri yollayıp forvet önerebilirler, fiyatı bildirebilirler ve belli bir komisyon bedeli de isteyebilirler. Ya da biz bir futbolcu transferi için bir menajeri görevlendirebilmeli, ona "Bu transferi bitir, komisyon vereceğiz." denilebilmeli, o da fiyatlarda anlaşıp imzayı attırabilmeli. Bunun dışında oyuncuların menajerleriyle görüşme olmalı, mesela kendi takımımızın oyuncusunun menajeri gelip yönetimden taleplerde bulunmalı, biz de onunla konuşmalıyız. Menajerler gerçekten çok iyi olur oyun için, mesela gidip bir menajere "Oyuncu istiyoruz, elindeki oyuncuları ve fiyatlarını söyle." diyebilmeliyiz. Ya da bir oyuncumuzu satmak istiyoruz diyelim, teklif veya talep yoksa hemen menajere "Bu oyuncuyu hemen şu şu fiyata sat, karşılığında şunu al." diyebilmeliyiz.

Yapay zeka gerçekten bu denli geliştirilse oyun bağımlılık derecesini giderek arttırır.

adu34
15.Temmuz.2007, 05:14
TÜRKÇE DİL DESTEĞİ İSTİYORUZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!!!!

Wesley Sneijder
15.Temmuz.2007, 08:48
Orjinal oyun almazsa kimse, zor...

VahdeTrabzon
15.Temmuz.2007, 14:09
mantık istiyorum abartı olmasın

_ReaL_
15.Temmuz.2007, 14:51
fm 07 de rakiplerim 2-3 maçta bir kırmızı görüyor
Haddinden fazla penaltı oluyor
Bunlar daha iyi ayarlansa eksikler azalır
tabiiki her yıl olduğu gibi 1-2 deişik yeni özellik bekiyoruz

adu34
15.Temmuz.2007, 16:41

oguse
16.Temmuz.2007, 12:47
oyun braz renklendirilse dahagüzel olur.

amorti
16.Temmuz.2007, 14:07
fm 07 de rakiplerim 2-3 maçta bir kırmızı görüyor
Haddinden fazla penaltı oluyor
Bunlar daha iyi ayarlansa eksikler azalır
tabiiki her yıl olduğu gibi 1-2 deişik yeni özellik bekiyoruz

* FM 07 de 2-3 macta bir BEN kirmizi kart goruyorum. :icon_wink:
* Bir sezonda rakibime ya da bana toplamda max. 5 penalti oluyor.:icon_evil:
* 1-2 degisiklik yetmez ben daha fazla istiyorum ;)

KaF KeF
16.Temmuz.2007, 14:21
saha kapatma cezası olsun...yada seyircisiz oynama...

başkan federayonla takışsın.

Taraftar Grupları Olsun(çarşı,gfb,ua)

VahdeTrabzon
16.Temmuz.2007, 15:32
oyunun kendisinde de farklı ve güzel skinler olsa yani internetten indirmeye calısmasak ta çeşit olsa oyunda

oguse
16.Temmuz.2007, 15:45
hazırlık maçlarının bi avusturyada bi isviçrede bi almanyada oynanması saçma... hazırlık kampları olsun örn. real madrid ABD, İnter Çin, bursaspor Gerede :) bide başkanlarda oyuna eklensin istediğimiz zaman yağ çekelim :)

ua_anil
16.Temmuz.2007, 16:22
Sonradan indirebildiğimiz oyuncu yüzleri,kulüp logoları falan hepsi oyunun orjinalinde olsun...

Hugo
16.Temmuz.2007, 17:36
* Bir sezonda rakibime ya da bana toplamda max. 5 penalti oluyor.:icon_evil:

Az önce bir maçta ligin 3.haftasında ilk 35 dkda 3 penaltı verildi lehime..
Daha önce de ligini 2.haftasında 1 pen verilmişti. Şimdiden toplam 4 ;;)

bySilver
16.Temmuz.2007, 18:09
Kırmızı kartların azaltılması
Onundeki topu kalecının alması gıbı vs.

cemba
16.Temmuz.2007, 20:50
ya bugün fm 2007 de bir maç yaptım.ben kayserispor u çalıştırıorum.son dakikalarda bir gol attım.hakem ofsayt dedi. maçtan sora itiraz ettim.sora bana uyarı geldi .pozisyonda hakem haklı diodu federasyon.pozisyonun tekrarını izledim bal gibi gol.bence böle olaylar olunca maçlar tekrarlanmalı.2.si oyunda sponsorluk olmalı.3. ise taraftarların oyunda bir yeri olmalı.çünkü futbol taraftarlar olmadan olmaz.mesela taraftarlar olsa oyunda maçlarda olaylar olur takıma saha kapatma vb. cezalar gelir.bu da oyunu gerçekçi kılar.bütün bunlar fm 2008 de yapılırsa oyunun çok güzel bir hal alacaına inanıyorum

carizzmafb
17.Temmuz.2007, 03:33
mactan sora maratona baglanalım:D

earthfb
17.Temmuz.2007, 05:08
antrenmanlari izleyebilelim
kendi resmimizi ekleyebilelim
mac oncesi medyada sorular sorulsun buze

offyeterya
17.Temmuz.2007, 15:20
fm2008 de inşallah trabzonspordaki tolga zengini dandik bi kaleci olarak yamamışlardır fm2007 de en şaşırdığım olay o oldu :)

hasan11
17.Temmuz.2007, 15:31
Arkadaslar bi şey sorucan FM O7 ile ilgili....

Ben Türkçe fm v2.1 i indirdim yükledim ama yama açılmıyor.Yani fm 2007 uygulama dosyası bulunamadı diyor.

Napıcam şimdiiiii???

Revolution
17.Temmuz.2007, 15:34

son dediğin 2 şey var zaten oyunda..

VahdeTrabzon
17.Temmuz.2007, 17:15
SiGames önerilerimizi dikkate alsa:D:D

Hugo
17.Temmuz.2007, 17:34

kendi resmini ekleyebiliyorsun zaten. Yeni oyun açarken..

eloy
19.Temmuz.2007, 13:09
*Sıradan oyuncuların fiyatları 5-10 milyon$ gibi gerçekle alakası olmayan uçuk rakamlara çıkmasın.

*Herkesin dediği gibi sakatlık problemi ve kiraya verilen yabancıların kontejandan sayılmaması.

*Alt yapıdaki futbolcuların daha gerçekçi verilere dayanması. Nasıl Fredy Adu varsa Muhammet Demirci vs.. de olmalı...

*Başkan seçimleri yapılabilir 3 yılda 4 yılda bir başarlı başkanlar kalır başarısızlar gidebilir... 30 sene boyunca aynı başkan kalıyor :)

Emmanuel
19.Temmuz.2007, 14:40
oyuncu ücretleri abartılmamalı
yönetimin beklentisini daha özele indirmesi(mesela türkiye kupasında çeyrek final, tsl de ilk5 gibi)
taktiklerde daha özele inilmesi
sakatlığın azaltılması
maç içinde sesli spiker olabilir fifa gibi ama olmasada olur sadece güzel olurdu...

Cyzio
19.Temmuz.2007, 14:43
*Başkanlık seçimleri yapılmalı..
*Bizim de favori kişilerimiz falan olmalı..
Değişik olarak şimdilik aklıma gelenler bunlar..

Hugo
19.Temmuz.2007, 15:54
Katar, S.Arabistan, İran ve Japonya Ligleri de olsa fena olmaz..

Universal
19.Temmuz.2007, 16:39
Maçtan sonra medyaya basın toplantısı yapabilmek. Böylece takımın durumu daha iyi belirtmiş olabiliriz. Ayrıca ezeli rakipler arasında yapılan transferler medyada daha fazla yankı bulabilir. Bu oyuna zevk katabilir. Mesela Messi R.Madrid'e gitse. Barça taraftarı tepki gösterecektir. Bu oyuna yansıtılabilir.

Saboteur
19.Temmuz.2007, 21:53
Oyunda tranfer yapmak kolay olmalı satışa çıkardığımız futbolcuları satmamız daha kolay hale gelsin nerdeyse hiç oyuncu satamıyoruz.

Stadlarımızın kapasitesini geliştirmek bizim elimizde olabilse. Stad yaptırabilmek için para biriktirsek :D

Oyuncuların ca ve pa ları orantılı olsa oyuncunun özellikleri genelde 13,14 ama oyuncunun ca sı 120-130 bir başka oyuncunun özellikleri yine genelde 13,14 ama oyuncunun ca sı 170-180 bu düzeltilsin bir standar getirilsin

Bilet fiyatlarını biz belirlesek derbi maçlarda fiyatları yükseltsek

sivaslizoro
19.Temmuz.2007, 22:22
fm 07 gibi geç çıkmasın yeter :D

demirhanmurat38
20.Temmuz.2007, 17:25
özellikle ingiltere ligindeki sıradan oyuncular (ingiliz forvetler) cok abartılı 15 M YTL falan. Bence bu duzeltilmeli. Ayrıca Afrikadan 10 12 yasında cocuklar falan yetiştirme olsa kamerun a nijerya ya futbol kampları kurulsa cok guzel olur.

edmardesouza
20.Temmuz.2007, 18:08
ben feneri alcam valla 2008 carlos var :D

tmac_91
20.Temmuz.2007, 19:43
bişey daha var tribünlerden madde atılması olsun örneğin şampionluk maçı 2-0 iken sahaya bişeler gelisn hakem soyunma odasına gitsin:D

Bide Seçtiğin 2 takımdan birbirine transfer yapamama gelsin böylece başlıca hile kalkar.