PDA

View Full Version : Oyun Başlıyor [TKL]

tombul taho
19.Haziran.2007, 04:21
http://img454.imageshack.us/img454/5363/tmlmansetfj8.jpg

OYUN BAŞLIYOR!!!!

Merhaba arkadaşlar. Hepiniz neden bu kadar geç kaldınız veya niye bu kadar uzattınız diye soracaksınız tahmin edebiliyorum. fakat kaydını onaylatan arkadaş olabilir vs. gibi nedenlerden dolayı son zamanlar olduğu için bu kadar beklemiş bulunmaktayım. Ayrıca belirtmek istiyorum ki Turksportal Interactive olarak yine Türkiye'de hiç denenmemiş hiç oluşturulmamış bir olayı sunmak bizleri gerçekten keyiflendiriyor. Çünkü sizler oynarken daha da keyif alıyorsunuz. Neyse... Bu kadar edebiyat fazla deyip ben en iyisi yavaş yavaş oyuna döneyim. ;)

Öncelikle kayıtlardan ve kayıt onaylatmadan bahsetmek istiyorum. Arkadaşlar biliyorsunuz ki ilk sezonda ligimize oynayacak olan arkadaşlarımızı bizler seçiyorduk. Elimizden geldiği kadar herkese eşit davranmaya çalıştık. Zaten kriterlermiz de belliydi. Bu kriterler doğrultusunda bizimle birlikte oynayacak arkadaşlarımızı seçtik. Açıkçası bu seçimi de yaparken hiç zorlanmadık. Aksine çoğu zaman sizlerden gelen yorumlar listeyi daha iyi şekillendirebilmemize neden oldu. Yani aslında burada bizimle oynayacak olan insanlar kendi kendilerini seçtirttiler diyebiliriz. Kayıt onaylatma esnasında bazı arkadaşlarımız kayıtlarını onaylatmadılar. Bu yüzden kurallarımız gereğince kayıtlarını onaylatmayan arkadaşlar listeden çıkarılacak ve kalan menejerlerle oyuna BAŞLANACAKTIR. Kaydını onaylatmış olan arkadaşlarımızın listesi -bunlar bizimle oynayacak arkadaşlarımız oluyor- aşağıda açıklanmıştır. İşte bizlerle oynayacak menejer arkadaşlarımız :

1. Ayg.22
2. Coşkun Özdemir
3. Çağrı Zorkol
4. elhadji
5. EmRe1905
6. Eray Dengiz
7. eGowiCh
8. Jesus_FB
9. ms1907
10. Murat Özdemir
11. mustafa35
12. peluk
13. Sekopej

Yukarıda bulunan menejerler lige başlayacak olan menejerlerdir.

Gelelim artık oyunumuz için gerekli olan oyun içi kurallara :

Takımınızı yönetmeye başladıktan sonra belirli periyotlarla ekran görüntüsü koymayı unutmayın. Bu ekran görüntülerini kariyeriniz için YENİ KONU açarak belirtin.
Verilen takımın ekran görüntüleri : Transferler, Fikstür, Maç Sonuçları ve Puan Durumu olarak eklenmelidir. Eksik olanlar 3 defa uyarılacaktır. Uyarıya uymayanlar organizasyondan ÇIKARILACAKTIR!
Her menejerin kendine özel konusu olacak ve kariyerini bu konu altında sürdürecektir.
Her menejer için kariyerini bitirme süresi 10 gündür. 10 gün içinde kariyerini bitirmeyen neden belirtmeksizin ORGANİZASYONDAN ÇIKARILACAKTIR!
Kuralların katı olmasının nedeni organizasyonun devamlılığı içindir. Çünkü bunun sürekli devam eden bir proje olması düşünülmektedir.
İlk sezon sonunda başarılı olan menejerlere daha düşük takımlar verilecektir. Ve Profesyonel Menejer olarak adlandırılacaklardır. Şu anda herkes birer Amatör Menejerdir. Başarı kazandıkça menejerlerimiz gruplara ayrılacaktır. En üst grup Dünya Klası (World Class) grubudur.
Her oyundan sonra ekran görüntülerine göre istatistikler belirlenecek ve bu istatistikler tablo ve ekran görüntüleriyle beraber forumda ve sitede yayınlanacaktır.
Puan durumu her 5 haftada bir yayınlanacaktır.
Bu oyunumuzun tüm hakları Çağrı Zorkol ve Turksportal Interactive sitesine aittir.
Bütüm oyuncular yukarıda bulunan kuralları KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR!Gelelim oyununuzun özelliklerine ve nasıl oyuna başlayacağınza :

Arkadaşlar lyeni oyuna başlarken sadece İngiltere Premier Ligi'ni seçeceksiniz. Veritabanınız Büyük olacak.Özellik saklamayı pasif hale getireceksiniz. Oyuna başladıktan sonra gerçek menejer bilgilerinizi gireceksiniz. Ayrıca menejerlikten evel sadce "Profesyonel Futbolcu" seçeneğini işaretleyeceksiniz. Bunlar istatistikler için ÖNEMLİ! Veeee işte takımınız :

http://img454.imageshack.us/img454/4057/685yf1.png
MIDDLESBROUGH FOOTBALL CLUB
http://www.mfc.premiumtv.co.uk/page/Home/0,,1,00.html

Menejer olarak başlayacağınız ilk sezonda İngiltere Premier Ligi'nden Middlesbrough takımını yöneteceksiniz. Takımınız Avrupa kupalarından oynamıyor. Bu yüzden sadece hazırlık maçlarında yurt dışına çıkacaksınız. İngiltere'de yapabileceğinizin en iyisini yapmanız gerekiyor. Tabii herkesin hedefi öncelikle Avrupa kupalarına katılabilmek. Ama bizim sizlerden isteğimiz zorda olsa 2 kupa kaldırabilmek!!! Transfer konusunda serbestsiniz. Bütçenize göre istediğiniz oyuncuları transfer edebilirsiniz.

Kariyerinizi yeni konu açarak başlatabilirsiniz. Ancak konunuzun başlığı :

[TKL] Kariyerinizin Adı

şeklinde olmalıdır ki diğer kariyerlerden ayırabilelim.

Tekrar hatırlatıyorum : Kariyei bitirmeniz için 10 gün süre verilmiştir. 10 gün içinde 1 sezonu tamamlayamayan menejerler neden gösterilmeden TKL'den UZAKLAŞTIRILACAKLARDIR!

Umarım herkes başarılı olur. Çünkü herkes başarılı oldukça çekişme gittikçe artacak.

Bu arada az kalsın söylemeyi unutuyordum. Menejerler birbirleriyle kariyerleri esnasında laf dalaşı da yapabilirler. Yani kısacası sizden istediğimiz kendinizi gerçekten bir menejer gibi hissetmeniz.

Umarım memnun kalırsınız ve eğlenceli bir oyun olur. Ayrıca bu kadar uzun bir yazıyı okudğunuz içinde sizlere çok teşekkürler. tüm menejer arkadaşlarıma kolay gelsin. Hepimize iyi oyunlar!

TURKSPORTAL EN İYİ MENEJERİNİ SEÇMEYE BAŞLIYOR!!!!!!

omer-faruk-14
19.Haziran.2007, 04:46
Çok güzel bir yarışma bizleri bekliyor. Ne diyelim, HAYIRLI OLSUN.

yugi
19.Haziran.2007, 09:42
Katılan herkese başarılar..

Revolution
19.Haziran.2007, 09:42
Hayırlı olsun katılan arkadaşlara ve TSİ'ye..

Wesley Sneijder
19.Haziran.2007, 09:50
10 gün az değil mi? Hiç olmazsa 15 gün...

uAsamet91
19.Haziran.2007, 09:55
Katılarn Arkadaşlara başarılar..

ms1907
19.Haziran.2007, 10:06
Hayırlı olsun. İnşaallah zevkli ve çekişmeli olur. Katılan diğer arkadaşlara başarılar...

Ahmet_77
19.Haziran.2007, 10:21
Hepinize Başarılar.

mustafa35
19.Haziran.2007, 10:32
10 gün banada biraz kısa geldi ama tüm gün fm oynayarak bitirebilirim. Puan durumunu her maç sonunda mı koyacağız acaba?

tosunpasa
19.Haziran.2007, 10:38
Bu olayda olmak vardı şimdi.. Katılanlara başarılar. Çok eğlenceli olacağa benziyor.

VahdeTrabzon
19.Haziran.2007, 10:57
rekor heralde bukadar katılımcı:)

IcedEarth
19.Haziran.2007, 11:13
Katılmak isterdim ama seçilmemişim. Neyse sağlık olsun. Oynayacak arkadaşlara başarılar.

vahitcolak
19.Haziran.2007, 11:44
merhaba arkadaslar CM 3 den beri bu oyunun fanatigiyim sizden oyuna katilabilme konusunda bilgi almak istiyorum bana yardimci olursaniz sevinirim bu turnuvaya mutlaka katilmak istiyorum

yugi
19.Haziran.2007, 11:51
merhaba arkadaslar CM 3 den beri bu oyunun fanatigiyim sizden oyuna katilabilme konusunda bilgi almak istiyorum bana yardimci olursaniz sevinirim bu turnuvaya mutlaka katilmak istiyorum

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=44547 bu linkte tüm sorularının cevabını bulabilirsin...

KaF KeF
19.Haziran.2007, 12:33
bENCE Çok güzel olacak..Bizde Bi daha ki sefere inşallah.......Başarılar............

RaSenGan
19.Haziran.2007, 13:23
Takımı çok sevmiyorum.Ama bakıcaz..5 günde bitirebilirim oyunu..Bu arada transfer serbest mi ?

mustafa35
19.Haziran.2007, 13:37
Serbest ;;)

tombul taho
19.Haziran.2007, 13:57
10 gün banada biraz kısa geldi ama tüm gün fm oynayarak bitirebilirim. Puan durumunu her maç sonunda mı koyacağız acaba?

Sorduğun sorunun cevabını ilk mesajdaki kurallara ekledim Mustafa.

the_imam912
19.Haziran.2007, 14:05
Hayırlı olsun bakalım ;;).

LaigLeNoiR
19.Haziran.2007, 14:06
Bu kadar olabilir...

Çok iyi bildiğim ve incelemesini yaptığım bir takım.

Önceki turnuvalarda da almıştım.Başarılı olacağıma inanıyorum.

Varonil
19.Haziran.2007, 14:11
Bu TKL kariyerleri sabitlenmeli bence Çağrı Abi.

RaSenGan
19.Haziran.2007, 14:53
Ben oyunda başka bir soyad kullanıyorum gerçek soyad kullanmak illa şart mı ?

ulasfb
19.Haziran.2007, 15:15
modifiyer kullanılırsa nasıl anlıcaksınız

BlackEagle19o3
19.Haziran.2007, 16:37
modifiyer kullanılırsa nasıl anlıcaksınız
Çağrı abi güvendiği kişileri seçti emin ol ki kimse kullanmaz:)

Ilhan
19.Haziran.2007, 18:13
Süpersin Çağrı, sayende oyuna ısındım:D

Emurafu
19.Haziran.2007, 18:28
ben cok uzgunum anlarsiniz

Philosophie
19.Haziran.2007, 18:37
turksportal'ın gercekleştirdiği en büyük organizasyonlardan biri...

mustafa35
19.Haziran.2007, 19:01
Modifiye yapıp kazanınca insan sadece kendini kandırmış olur zaten.

Eray Dengiz
19.Haziran.2007, 21:13
Herkese başarılar.. En kısa zamanda kariyerime başlayacağım..

caner1453
20.Haziran.2007, 18:25
bu oyunlarda hile donmesin sakin??

RaSenGan
20.Haziran.2007, 21:59
bu oyunlarda hile donmesin sakin??

Bunu belkide 100000lerce defa söyledik.Çağrı abi GÜVENİLİR kişileri seçiyor..!

canavar20
22.Haziran.2007, 12:09
ben yokken neler olmuş:) herkeze başarılar:)

Arminas
22.Haziran.2007, 18:35
Valla ne diyelim guzel olmus yahuu bu 10kisi az bari 10-15 arasi bisiler olsaydi... ins onumuzdeki sene olur diyelim artik herkese kolay gelsin ve basarilar !!!!

sehzadee
23.Haziran.2007, 21:30
iNSALLAH Bidahaki sefere katilanlara basaarilar

kareem1987
24.Haziran.2007, 05:22
vallahi katılan bütün arkadaşlarıma başarılar.inşallah banada bir gün nasip olur..turksportal ailesini de tebrik ederim.süper bir organizasyon
bu arada işi olan vardır herhalde.10 günde bitirilebileceğini sanmıyorum.bilmiyorum çalışanlara kısa gelebilir.görüntü vermek zorundalar çünkü.inşallah eksiksiz biter lig.

Zahid100
24.Haziran.2007, 22:16
ancak bir dahaki TKL Kariyerleri ne zaman başlayacak ???

tombul taho
25.Haziran.2007, 00:26
ancak bir dahaki TKL Kariyerleri ne zaman başlayacak ???

biz de tıpkı diğer ligler gibi yaz molası vereceğiz. diğer sezonlarla birlikte TKL de başlayacak!

rectangle
26.Haziran.2007, 00:53
güzel bir uygulama olmuş arkadaşlar takip edebildiğime göre tebrikler herkese

yalnız yanlış bilgilendirme olmasın cmturk baya bi zamandır yapıyor bu olayı birde başka sitelerde de görmüştüm.

neyse sözün özü tebrikler zevkli birşey :)

Nocna Mora
26.Haziran.2007, 15:17
bu online kariyer mi yamni networkten vs. yoksa herkes normal kariyermi yapacak eğer normalse bir dahakine bende katılmak isterim...Ve bir önceki yarışmada da galiba online'dı öylemi anlamadım da kafam karıştı yardım ederseniz sevinirim..

Wesley Sneijder
26.Haziran.2007, 20:36
Herkes aynı takımla tek başına kariyer yapacak, yani normal. Kim daha başarılı olursa...

Çağrı Abi futbol sezonunun başlamasıyla TKL de başlarsa kötü olur. Birçoğumuz yazın boş olduğumuz için oynayabiliriz. O yüzden fazla bekletmeyin bizi. :D

KaF KeF
26.Haziran.2007, 20:59
biz de tıpkı diğer ligler gibi yaz molası vereceğiz. diğer sezonlarla birlikte TKL de başlayacak!

çok saol walla abi...Tatile gidenler için çok iyi oldu......:icon_smile::icon_cool:(Seçilemesem bile olsun...)

Hugo
26.Haziran.2007, 21:26
Tatile gitmeyenler oynar o zaman...

lordlogar
27.Haziran.2007, 00:06
kazanana ,odul Varmi//////////////

alaturqa1111
27.Haziran.2007, 00:43
ben şimdi katılmak istedim fakat olmadı ben şidmi katıldığımda nasıl olcak bihakine
yani şöle diyim herkes kendi yapıyosa yenilen çıkar bidaha girer online değilse anlaşılmazki bu biri bana izah edbilrimi lütfen

Wesley Sneijder
27.Haziran.2007, 08:44
Çağrı Abi güvenilir kişileri seçiyor diyoruz anlamıyorsunuz. Ayrıca hile yapsa bunun ona ne yararı dokunacak ki?

Nocna Mora
27.Haziran.2007, 14:13
Çağrı Abi ben kariyer yazmıyorum ancaka bende böyle bir organizasyona dahil edilirsem bende oynarım şimdiden söyleyeyim

tombul taho
27.Haziran.2007, 14:16
Çağrı Abi ben kariyer yazmıyorum ancaka bende böyle bir organizasyona dahil edilirsem bende oynarım şimdiden söyleyeyim

Böyle birşeyin şimdiden konuşulmasının yanlış olduğunu düşünüyorum. Çünkü malum biz de sezon biince yaz molasına gireceğiz. :) Yeni sezonun kayıt şartları da şuanda sadece aklımda ben biliyorum yani. Nası yapacağıma henüz karar vermedim. Ama büyük ihtimalle bu sefer biz seçmeyeceğiz. Kayıt olacak. Ha evet yin biz seçeceğiz gerçi. Kayıtlardan ayıklayacağız bu sefer! Öyle bişey düşünüyorum ama bu henüz fikrim tabi. Bilmiyorum yeni sezonda ne olur ne gibi yenilik yaparız. Kafamd bi kaç bişey daha var çünkü. Onları söyleyemem sürpriz :zuhaha

Zahid100
27.Haziran.2007, 19:24
ama bu yaz molası güzel olmamış ya.Tatile gitmeyenler için bu TKL organizasyonunun ufak çaplısını yapsaydınız.(BEN oynamıyrum ancak kariyer hikayelerini okumak çok zevkli oluo)Ufak Çaplısı yani tatile gitmeyenler mesela olabilir!!!

tombul taho
27.Haziran.2007, 21:15
Zaten turnuva var. İsteyen arkadaşlar turnuvaya katılabilirler. turnuva hep devam ediyor biliyorsunuz ki. TKL ayrı ve sürekli devam edecek bir proje çünkü. Yani en azından şimdilik böyle düşünüyoruz.

Ayrıca kendi içinizde turuva yapablirsiniz, online kariyerler yapabilirsiniz. Bu konuda çoook şey var. O yüzden TKL devam etmeyecek yazın.

Zahid100
28.Haziran.2007, 15:38
bu turnuvalar acaba yine başka bir isimle yazın büyük organizasyonlar olamaz mı?:icon_wink:Mesela "Silver Cup Başlıyor" gibi... :icon_cool::icon_cool::icon_cool:

Nocna Mora
28.Haziran.2007, 17:36
Umarım kayıdım kabul edilir

tombul taho
30.Haziran.2007, 04:35
1. Sezonoyunumuz sona ermiş bulunmaktadır arkadaşlar. Katılıp oynayan ve kariyerlerimize devam ederken bizleri takip edip yorumlarda bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Umarız 2. Sezonda herkes başarılı olur. :) 2. sezonumuz ağustos ayının sonundan itibaren tekrar başlayacaktır. SORAN ARKADAŞLARA DUYURULUR! Birazdan istatistikler ve ilk sezonun şampiyonu siteye ve forumlarımıza eklenecektir.

Saygılarımızla
TKL Yönetimi