PDA

View Full Version : Site bozulmaya başladı

akrepveumut
16.Ocak.2006, 15:44
Ewet bence site bozulmaya başladı kurallara uymayan üye sayısı artıyor saçma konular açılıor üyeler hakkında şikayet yapıoz gereği yapılmıyor((((mesela adam koskoca bir imza yazmış şikayet ediyoz cvp yok?)))) açıkcası site bozulmaa başladı ben eski forumu özledim orda bi düzen vardı şimdi ne oluor bi türlü anlayamadım:confused: :confused: :confused:

umutcanerkut
16.Ocak.2006, 15:49
kardeşim aslında bi kısma haksız değilsin ya uyarı yapılınca gerçekten bazen gereği yapılmıo ama sitenin duru spr bence

umutcanerkut
16.Ocak.2006, 16:05
ya yazdıklarımın devamı çıkmamiş eklemek istediğim bişi daa var site bozulmaya yavaş yavaş başlığo:(:( bence gerekli onlemler alınmalı

semih5
16.Ocak.2006, 16:16
evet ya eski formumda ceza alan yok tu burda ise cezalar cogaldi ya

Sheriff
16.Ocak.2006, 17:22
Arkadşlarım elleriden geldiğince forumu denetlemeye çalışıyorlar.Huzur bozanlar ceza alacaklardır.

akrepveumut
16.Ocak.2006, 17:31
evet ya eski formumda ceza alan yok tu burda ise cezalar cogaldi ya

arkadaşım bence cezalar az bile ssen demişsinki önceki foorumda ceza azdı çünkü önceki forumda kuralları çğneyen azdı şimdi nedense kurallar çğnenmeye başladı ben bunu anlamıyorum!!! neden böyle oldu neden eski forum gibi deil???

Cristiano Ronaldo
16.Ocak.2006, 17:38
Adminlerimiz ve Süper Moderatörlerimiz bu aralar yoğunlar. Özel mesajlarınıza bile cevap vermeyebilirler.

Evet, Download'ın foruma bağlanmasıyla günde 200-400 arası üye forumumuza üye oluyor. Hâliyle de forumumuzun kurallarını okumadan üye oluyorlar ve sonra başlıyorlar daha önce açılmış konuları tekrar açmaya. Biz bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Uyardığımız hâlde bu davranışlarını sürdükdüklerinde ban alıyorlar, bu kadar basit.

RoCCo_42
16.Ocak.2006, 18:48
Adminlerimiz ve Süper Moderatörlerimiz bu aralar yoğunlar. Özel mesajlarınıza bile cevap vermeyebilirler.

Evet, Download'ın foruma bağlanmasıyla günde 200-400 arası üye forumumuza üye oluyor. Hâliyle de forumumuzun kurallarını okumadan üye oluyorlar ve sonra başlıyorlar daha önce açılmış konuları tekrar açmaya. Biz bu konuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Uyardığımız hâlde bu davranışlarını sürdükdüklerinde ban alıyorlar, bu kadar basit.

Haklısın işte olay o kadar basit.Sitenin huzurunu bozana basacaksın BAN'i.
Burasi kimsenin ahri degil.Yapılan uygulamalara sonuna kadar katılıyorum.

Vieri
16.Ocak.2006, 18:55
akrepveumut zaten bir tek şikayet eden sensin : ) nerden biliyorsun birşey yapılmadığını? bana ilettiğin tüm şikayetlerin hepsi ile tek tek ilgilendim. Heh diyorsan efendim bana niye haber vermiyorsun? Vermek gibi bir yükümlülüğüm yok. Bizler mümkün olduğunca kendi özel yaşamımızdan kalan zamanlarda burada daha düzenli bir ortam olması için kuralları ihlal edenleri yakalamaya çalışıyoruz. Haliyle arada gözden kaşan noktalar olması muhtemel böyle durumlardada siz devreye giriyorsunuz. Kısacası mümkün olduğu kadar düzeni sağlamak için çalışıyoruz.

bir arkadaşımızda demişki eskiden ceza yoktu. Evet ceza vereceğiz çünkü bazı insanlar kasti olarak forum kurallarını ihlal ediyorlar. böyle durumlardada gereğini yaparız.

eski forumu hiç özledim özellikle bu benim hoşuma gidiyor. beğenmeyenleride zorla tutmuyorz burada.

benyaben
16.Ocak.2006, 19:08
ya aslında hepimiz haklıyız.AkrepveUmut sende haklısın adam kocaman imza atıyo sitede hiç bi görevi yok yazmış;forum kuralları için tıklayın,download için tıklayın sonunada kocaman acayip bişey eklemiş bunları gerçekten banlamak lasım

Kerim Kerimov
16.Ocak.2006, 19:41
Arkadaşlar çoğu insan değişime direnç gösterir, eski alışkın olduğumuz bazı şeylerin bize daha güzel gelmesi doğaldır.

Demiyorum ki forum kurallarına uymayan arkadaşlar yok fakat bence olumlu yönünü de görmeliyiz olayın. Bir kere çok fazla sayıda kişinin olması çok zevkli forumda özellikle akşam saatlerinde forumda paylaşmak istediğiniz şeylere anında cevap alabiliyorsunuz.

Bence forumun hızlı olması ve daha fazla insanın katılması olumsuz yönleri olsa da olumlu yönleri daha fazla olan bir olay.

ertyq
16.Ocak.2006, 19:50
forum büyüdü. eskiden devamlı yazan 10 kişi falan vardı, konu sayısı da bu kadar değildi. ben nerdeyse 2 yıl mesaj atmama rağmen 2 sene en çok mesaj atan ikinci kişi olarak kaldım. ama yarım sene içinde forum çok hızlı büyüdü ve bu mutluluk verici. e bir Süleymaniye'de güvenliği sağlamak mı kolay polisler için yoksa İstanbulda mı ?!

Koray Düşova
16.Ocak.2006, 21:22
Ewet bence site bozulmaya başladı kurallara uymayan üye sayısı artıyor saçma konular açılıor üyeler hakkında şikayet yapıoz gereği yapılmıyor((((mesela adam koskoca bir imza yazmış şikayet ediyoz cvp yok?)))) açıkcası site bozulmaa başladı ben eski forumu özledim orda bi düzen vardı şimdi ne oluor bi türlü anlayamadım:confused: :confused: :confused:

Her türlü eleştriye açık durumdayız,site ile forum karıştırılmamalı,site tam gaz çalışıyor,forum da bu işe özenle seçilmiş moderatör arkadaşların kontrolünde ve gayet iyi çalışılmakta,eleştrileri mantıklı buluyorum ama abartıldığını düşünüyorum.Çünkü yazdığın şikayetler hemen hemen her forumun sorunları arasında,bu durumlarda acelelik bekliyorsanız,sizden beklediğimiz şikayet anında online olan moderatörlere başvurmanız.Bu sayede şikayetiniz daha aktif olarak değerlendirilebilir...

akrepveumut
16.Ocak.2006, 21:35
akrepveumut zaten bir tek şikayet eden sensin : ) nerden biliyorsun birşey yapılmadığını? bana ilettiğin tüm şikayetlerin hepsi ile tek tek ilgilendim

peki bir sorum olucak büyük imza serbestmi?? serbestse bende kullanıcam eğer deilse ben bu şikayeti epey önce yaptım nasıl ilgileniliyor anlamadım???(((((amacım ortamı germek deil bu yazınız hakkında olan fikrimdir)))))

tolginho
16.Ocak.2006, 21:40
bende aynen totti nin dediği gibi düşündüm. Dedim sitye birşeyler mi oluyor:)Herneyse, forum tabii ki kalabalıklaşıyor. Arada sorun çıkartanlar mutlaka olacaktır. Sırf bizim için değil her site için geçerli bu durum. Herkes elinden geldiğinde ortamı düzgün tutmaya çalışıyorlar. Şikayetler değerlendirilmiyor konusuna gelince, muhtemelen şikayet ettiğin kişi ulaşılamıyor ya da kapsama alanı dışındadır :) Çoğu arkadaşımız iş, okul, site, vs. arasında mekik dokuyorlar. Vaikt buldukça yardımcı olurlar. Biz ziyaretçilerimizin taleplerini değerlendiriyoruz her zaman için. Hatta bu yüzden kendimize verdiğimiz birçok sözü on yüz bin milyon kez çiğneyip, şeytanın dediğini yapıyoruz :)

apaydin2148
16.Ocak.2006, 21:51
büyük imza dediğiniz galiba doublet isimli üyenin imzasıydı oda kaldırılmış şimdi galiba

akrepveumut
16.Ocak.2006, 21:52
büyük imza dediğiniz galiba doublet isimli üyenin imzasıydı oda kaldırılmış şimdi galiba
başkada var

apaydin2148
16.Ocak.2006, 21:58
heralde 4 adet mesaj gönderdin bana hepsine baktım.benden önce müdahele edilmişti hepsine.

Gördüğümüz yerde kaldırmaya çalışıyoruz ama yetişemediklerimizde oluyor tabiki zaten biz kusursusuz demedik hiçbir zaman.

Ayrıca 2-3 üyenin ümzası büyük diye forumun düzeninin bozulacağını pek sanmıyorum

akrepveumut
16.Ocak.2006, 22:02
heralde 4 adet mesaj gönderdin bana hepsine baktım.benden önce müdahele edilmişti hepsine.

Gördüğümüz yerde kaldırmaya çalışıyoruz ama yetişemediklerimizde oluyor tabiki zaten biz kusursusuz demedik hiçbir zaman.

Ayrıca 2-3 üyenin ümzası büyük diye forumun düzeninin bozulacağını pek sanmıyorum
bitek imzalar deil başka konularda var

apaydin2148
16.Ocak.2006, 22:13
yaz bütün düşüncelerini rahatla hatamızı gördüğümüzü zaman sinirlenmek yerine mutlu oluruz

akrepveumut
16.Ocak.2006, 22:15
ben başta yazdım apaydın abi saçma konular çoğu mesaj sayısı kazanmak için gereksiz cvplar yazılıo:(:(

apaydin2148
16.Ocak.2006, 22:23
şimdi burada adamı sen çok mesaj yazıyorsuın diye atamayızki.

Vieri
16.Ocak.2006, 22:24
halen mesaj sayısından bahsediyorsunuz kaldıracağım kim kaç mesaj atmış göreceksiniz :)

akrepveumut
16.Ocak.2006, 22:25
halen mesaj sayısından bahsediyorsunuz kaldıracağım kim kaç mesaj atmış göreceksiniz :)
:D:D ii fikir bence öle olsun;)

tolginho
16.Ocak.2006, 22:31
çok mesaj atınca n'oluyor ki?bak 800 küsür tane mesajım var. Çok da mesudum. 2800 tane olsaydı da mesut olacaktım 80 tane de.

Neron_FB
16.Ocak.2006, 22:36
kaldırılabilir, ii olur...tabi siz isterseniz :D

ibo
16.Ocak.2006, 22:53
bende aksine TURKSPORTAL ın yeni halini çok sevdim. Şu an eski forumdan çok daha iyi halde. Belkide Ben vbulletin forumları kullanmaya alışkın olduğumdandır ama görünümün dışında paylaşım oldukça güzel. Ayrıca geçen yıl çok az aktif üye bulunduğundan dolayıda canım pek takılmak istemiyordu. şu an sitenin hali iyi ve iyiyye doğruda gitmekte...

VoLkaN BaROs
17.Ocak.2006, 03:10
kambersiz düğün olmaz diyerek söze başlıyayım...

Geçen forumdan örnekler vermeyelim dilerseniz zira geçen forumda burada bulunduğu kadar çeşitli konular yoktu. Ayrıca geçen forumlarımızda online olan üye sayısı da azdı. Bu şekilde 4 admin, 3-4 mod sitenin düzenini sağlıyabiliyorduk. Ama şuan eski forumun 10-12 katı bir online üyemiz ve foruma birebir katılan 4-5 kat üyemiz var. Bu durumda heryerde her konuya ve kişiye hemen müdehale edilemiyor.

Sizlerin uyarı maillerine de görüldüğünde hemen müdehale ediliyor. Ama bazı uyarılar forum kurallarının haricinde kişisel kalıyor. Bu nedenle müdehale edilmiyor. Müdehale edilsin yada edilmesin size geri dönüş olmayacaktır bunu bilmenizi istiyorum...

Ceza veriyorsak site kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle veriyoruz. Bir üye kuralları bilerek ve istyerek çiğnemediği sürece siteden süresiz uzaklaştırılmıyor. Önce kendisi uyarılıyor bu uyarıyı dikkate almazsa süreli uzaklaştırılıyor. Geri döndüğünde hala aynı kural ihlallerine devam ediyorsa kasıt olduğu düşüncesiyle forumlarımızdan süresiz uzaklaştırılıyor (BAN)

Forumda şuana kadar bozulma ve kargaşa olmamıştır. Olmuşsa bile bunlara gerekli müdahaleler yapılmış ve forum sukuneti sağlanmıştır. Forum her geçen gün daha ileriye daha iyiye gidiyor. Düzen bozanlar heryerde olduğu gibi burada da çıkacaktır. Önemli olan niyetler arasındaki sınırı belirleyebilmek ona göre hareket etmektir. Arkadaşlarım ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar, özel yaşamları dolayısıyla yapamadıkları zaman ise gecikmeli de olsa kalanlar bu hataları düzenlemeye çalışıyoruz. Ama sonuçta kurallar muhakkak uygulatılıyor.

akrepveumut
17.Ocak.2006, 13:24
ben sadece eskiden kurallara daaha çok uyulduğunu belirtmek istiyorum forum iyiye gidiyorsa neden kurallara uymuyan üye sayısı arttı burada ben forumun şekli veya daha fazla bölümden veya vbullete geçmesinden bahsetmiyorum birkaç arkadaş öle demiş ben burada kuralların eskisinden daha fazla uyulmadığını vurgulamak istiyorum

VoLkaN BaROs
17.Ocak.2006, 14:46
Yazdıklarımızı okursan cevap bulabilirsin, kurallara neden eskisinden daha fazla uyulmadığını ve daha pek çok şeyi açıkladık, bunlar için ne gibi önlemler aldığımızı da.

Cevabını verdiğimiz halde hala aynı soruyu defalarca somanın, dönüp dolaşıp aynı şeyleri tekrarlamanın, bunu uzatmanın bir anlamı yok...

Konu gittikçe bir kişi ile yöneticiler arasında soru & cevap'a dönüyor. Konu hakkında açıklamalarımızı okursanız gerekli cevapları alırsınız...

Soru sormak, görüş belirtmek, eleştiri yapmak güzel ama bunu kısır bir döngü içine sokmaya çalışırsanız iyi niyetimizi suistimal ettiğinizi düşünürüz...

Bu nedenle konuyu kapatıyorum