PDA

View Full Version : İmza Resimleri Kullanmak Serbest Olsa ?

miharbi
22.Temmuz.2006, 07:40
Fikir güzel bak sende benimle aynı zamanda üye olmuşsun ama hem forum çok yavaşlıyor hem millet abartıyor bu durumu.Baş gelinemez bir durum ortaya çıkıyor.Herkes bir resim diyeceksin ama ben çok kaliteli bi resim koyarım sayfa yüklenmez bir türlü;).Ayrıca işin teknik yönü olarak da server'a bu durum çok fazla yük bindirir.Bu kadar kişinin resimleri cart curt.Gönül isterki Türkiye'de ki internet hızları çok yüksek olsun resim koyalım ama işte maalesef.

Bence bu konuda çok da ısrarcı olmaya gerek yok.

Aynen katılıyorum.Abartanlar mutlaka olacaktır.Bunlarlada baş edilemz.

mgokalparslan
22.Temmuz.2006, 08:09
bence de kocaman resimler,youtube dan videolar,kocaman puntolarla insanın gözlerini çok yorar diğer forumların çoğunda var ve çok kötü oluyor ayrıca forumu da yavaşlatıyor

Fıratcan Alçınkaya
22.Temmuz.2006, 08:15
Sadece Usebarlar serbset bırakılabilir... İmza yazmak veya başka resimler koymak vs... yasaklanırsa güzel olur...

Omerdinho
22.Temmuz.2006, 08:24
Şöyle bir garabet oluyor; şekilden, şemalden mesajı bulamıyorsun..

Mesela bazı forumlarda görüyorum.. Adam bir başlık açmış, ama ortada mesajı yok.. Zaten kafada yarım sayfa bir reklam var, onu atlattın mı konuyu açan adamın imzası giriyor devreye; sekiz sutuna manşet bir destan yazmış, altına bir de neredeyse 800 x 600 bir resim.. Konuya yazılan ikinci cevapta zaten sayfa doluyor..

Tabi bu faraziyat, iki günde imzada resim olayının suyunun çıkacağı tahminine dayalı..
sizde sinir koyun,arkadasin yukarda koymus oldugu resmin boyutlari bence uygun.

Hugo
22.Temmuz.2006, 09:43
Sadece userbar konulsa olabilir mi?

1 kişi en fazla 3 userbar koysun mesela..

Fıratcan Alçınkaya
22.Temmuz.2006, 09:55
Kardeş ne yaptın yahu raklam panosu gibi 3usebar alt alta cidden görüntü kirliliği yaratır... Bu olay için anket açılmalı bence öneriler bölümüne bizzat sorunmlular tarafından imzamı yoksa userbarmı diye??? İmzada galiba 200harf...Userbar da 1tane...

Wesley Sneijder
22.Temmuz.2006, 16:50
1 userbar olabilir. Bir de şöyle bir fikrim var: Değişik smiley resimleri koyalım. (::)

tombul taho
22.Temmuz.2006, 17:50
Zamanında böyle bir konu gündeme gelmişti ve forum yönetimimizin kesin kararı açıklanmıştı. O da imzalarda resim bulundurmanın yasak olması. Bu kuralın değişeceğini pek zannetmiyorum. Zaten arkadaşlar yukarıda doğru bir açıklama yapmışlar. O yüzden büyük ihtimalle ülkemizdeki internet hızının yükselmesini bekleyeceğiz. :)

RaSenGan
22.Temmuz.2006, 18:52
Avatarlardaki gibi bir boyut sınırı konulabilir.O zmn çok az yavaşlar..Mesela örnekteki çok küçük..

Hugo
22.Temmuz.2006, 19:28
Kardeş ne yaptın yahu raklam panosu gibi 3usebar alt alta cidden görüntü kirliliği yaratır... Bu olay için anket açılmalı bence öneriler bölümüne bizzat sorunmlular tarafından imzamı yoksa userbarmı diye??? İmzada galiba 200harf...Userbar da 1tane...

Onun uzunluğu ne kadar ki??

Sadece userbar koysun koyan..

Fıratcan Alçınkaya
22.Temmuz.2006, 19:54
Konuyu açan arkadaş örnek olarak koymuş ya bi tane userbar...

Ondan 3tane olduğunu farzet imzanda... Gerçektende çok yer kaplar... Yavaşlatır... Görünü kirliliği yaratır... Çok olur yani 3tane...

Tamam ztn sadeece userbar koysun bnde öle diyom 3tane fazla sadece demek istedim...

mgungor
22.Temmuz.2006, 20:10

Ondan 3tane olduğunu farzet imzanda... Gerçektende çok yer kaplar... Yavaşlatır... Görünü kirliliği yaratır... Çok olur yani 3tane...

Tamam ztn sadeece userbar koysun bnde öle diyom 3tane fazla sadece demek istedim...

Sana katılmıyorum.50-100 KB'lık bir resim forumun, sayfanın açılmasını fazla etkilemez.

Ama yine de olmasın diyorum.Böyle rahat ne güzel.. :p

Zamanında olsun diyorduk ama istemiyoruz artık..

Hugo
22.Temmuz.2006, 20:11

Tamam onları alt alta koy.. bazı üyelerin imzalarından daha kısa olur inan bana ..

GeNç KaRTaL
22.Temmuz.2006, 21:15
ŞÖyle bir şey olabilir.Örnekteki boyutlarda sadece bir userbar ya da 200 karakterli imza kullanılmasına izin verilebilir.

Vieri
22.Temmuz.2006, 22:30
50K o resmin boyutu.. Bir tam mesaj dolu sayfada 15 mesaj var.. 50k avatar boyutu + 50k userbar olduğunu düşün 15 mesajı göndermiş üyede... yüklü yazılar olduğunu düşünürsende boyut sıkıntı yaratabilir...

Bekq
23.Temmuz.2006, 00:54
diğer sitelerde var kötü oluo yazdığı yazı görünmüyo bence böle iyi

El Barto
23.Temmuz.2006, 01:20
Eskiden resim mi varmış yahu? :)

Bırakın resmi böyle iyidir. Onu koyacaksında ne olacak boyun mu uzayacak? :) Elleşmeyin bence önüne geçemezsiniz...

deniz.91
23.Temmuz.2006, 01:41
Sadece birbir userbar konsa bence birşey olmaz

Rodrigo Tello
23.Temmuz.2006, 04:09
Sadece birbir userbar konsa bence birşey olmaz

Aynen.Cogu forumda var zaten sadece userbar kullandırıyorlar..Ama karar yonetimin...

Rodrigo Tello
23.Haziran.2007, 02:49
Bunlar bence görüntü kirliligi olusturmaz diye düşünüyorum ama yinede gorusunuze saygı duyarım.

Örnek:http://img341.imageshack.us/img341/2113/bjkwc4.gif

JunkChorn
23.Haziran.2007, 03:10
Fikir güzel bak sende benimle aynı zamanda üye olmuşsun ama hem forum çok yavaşlıyor hem millet abartıyor bu durumu.Baş gelinemez bir durum ortaya çıkıyor.Herkes bir resim diyeceksin ama ben çok kaliteli bi resim koyarım sayfa yüklenmez bir türlü;).Ayrıca işin teknik yönü olarak da server'a bu durum çok fazla yük bindirir.Bu kadar kişinin resimleri cart curt.Gönül isterki Türkiye'de ki internet hızları çok yüksek olsun resim koyalım ama işte maalesef.

Bence bu konuda çok da ısrarcı olmaya gerek yok.

Rodrigo Tello
23.Haziran.2007, 03:26
Acıklamandan sonra sana katılıyorum...

meddah
23.Haziran.2007, 04:07
Şöyle bir garabet oluyor; şekilden, şemalden mesajı bulamıyorsun..

Mesela bazı forumlarda görüyorum.. Adam bir başlık açmış, ama ortada mesajı yok.. Zaten kafada yarım sayfa bir reklam var, onu atlattın mı konuyu açan adamın imzası giriyor devreye; sekiz sutuna manşet bir destan yazmış, altına bir de neredeyse 800 x 600 bir resim.. Konuya yazılan ikinci cevapta zaten sayfa doluyor..

Tabi bu faraziyat, iki günde imzada resim olayının suyunun çıkacağı tahminine dayalı..