PDA

View Full Version : Oyuna Yeni Başladım

ivyy
24.Haziran.2007, 10:46
şimdi ben bu oyuna yeni başladım ve dünkü sorunlarımı sağolsun burdan arkadaşlar hallettiler. şimdi bazı detayları öğrenmem lazım.

1) ben direk maç gününe gidemiyorum.anca sürekli spaceye basıp günlerin geçmesini bekliyorum. bana nasıl direk maç günüme gidebileceğimi anlatırmısınız ?

2) bazı maçlar önemsiz oluyo ve maça girmeden direk sonucunu öğrenmek istiyorum. bu mümkün mü? yoksa her maça girmek zorundamıyım?

3)alt yapıdan oyuncu nasıl yetiştirmeliyim? yani yıllar geçince oyuncular emekli olunca benim u18 kulubüm işe yarayacak mı?

4)pilot takımımı alibeyköy seçtim. bu benim ne işime yarar? ve pilot takımımı nasıl kullanabilirim?

5) genç ve yetenekli oyuncuları nasıl bulabilirim? gelecek vadettiği özellliklerden anlaşılabilir mi?

biliyorum çok uzun oldu ama her arkadaş 1 soruya cevap erse tam süper olacak kanımca:)

şimdiden herkese teşekkkürler,lütfen bu çömezinize yardım edin

WebMaster91
24.Haziran.2007, 10:58
şimdi ben bu oyuna yeni başladım ve dünkü sorunlarımı sağolsun burdan arkadaşlar hallettiler. şimdi bazı detayları öğrenmem lazım.

1) ben direk maç gününe gidemiyorum.anca sürekli spaceye basıp günlerin geçmesini bekliyorum. bana nasıl direk maç günüme gidebileceğimi anlatırmısınız ?

2) bazı maçlar önemsiz oluyo ve maça girmeden direk sonucunu öğrenmek istiyorum. bu mümkün mü? yoksa her maça girmek zorundamıyım?

3)alt yapıdan oyuncu nasıl yetiştirmeliyim? yani yıllar geçince oyuncular emekli olunca benim u18 kulubüm işe yarayacak mı?

4)pilot takımımı alibeyköy seçtim. bu benim ne işime yarar? ve pilot takımımı nasıl kullanabilirim?

5) genç ve yetenekli oyuncuları nasıl bulabilirim? gelecek vadettiği özellliklerden anlaşılabilir mi?

biliyorum çok uzun oldu ama her arkadaş 1 soruya cevap erse tam süper olacak kanımca:)

şimdiden herkese teşekkkürler,lütfen bu çömezinize yardım edin
1. Direk maç gününe gidemezsin..

2. Maç günü Menajer > Tatile Git 'e bas..Aşşağıdan tatil süresini 1 gün seç..

3. Altyapı oyuncularını kulüpteki tecrübeli oyuncuların yetiştirmesini sağlayabilirsin.. (Genç oyuncuya gel > Oyuncu etkileşimi'ne bas > En alttan onu yetiştirmesini istediğin oyuncuyu seç > Yorumların içinden doğru olanı bul)..Evet altyapın çok önemli..

4. Pilot takımına yetişmesi istediğin oyuncularını kiralık olarak göderebilirsin..(Oyuncuya sağ tıkla > Kardeş kulübe gönder)

5. Forumlarda var http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=268

Umarım yardımcı olmuşumdur..

ivyy
24.Haziran.2007, 13:34
usta sağolasın. ya bugünleri atlarken çok zaman kayboluyo ama maç zamanına gelene kadar çok zaman geçiyo. hani işleniyor diye ekranın ortasında bi bölüm açılıyo ya orada olaylar falan geçiyo sırayla. orada çok zaman geçiyo yaa onu atlamanın bi yolu yokmu. yine haberler bölümüne kaydolsun gelenler ama o işleniyor bölümünde zaman kaybetmiyim, bazen siniri bozuluyo insanın..bunun bi yolu varmı?

bide demişsin ya genc oyuncuya sağ tıkla kardes takımına gonder diye. ben orda alibeykoyu göremiyorum sadece 20a ve 18a takımları çıkıyo. acaba seçemedimmi alibeyköyü ?

bekirbalim
24.Haziran.2007, 13:44
Dİrek Mac GÜnÜne Gecmenİn Bİr Yolu Yok Yok Zamani Beklİyeceksİn Cok Canin Sikiliyorsa "arka Planda Oynat " De Sen Oyalanirken Zamanda Arkadan İlerlesİn. Daha Sonra Tekrar Space BastiĞinda Baya Bİ Zaman İlerlemİŞ Olacak
BİŞEY DAHA DİYİM GENÇ OYUNCUYA SAĞ TIKLAYIP GÖNDER DEMEYECEKSİN "KARDEŞ KULÜBE GÖNDER" DİYECEKSİN OYUNUN İNGİLİZCE İSE EĞER "MOVE AFFİLİATE"DE

Flawless Victory
24.Haziran.2007, 13:50
usta sağolasın. ya bugünleri atlarken çok zaman kayboluyo ama maç zamanına gelene kadar çok zaman geçiyo. hani işleniyor diye ekranın ortasında bi bölüm açılıyo ya orada olaylar falan geçiyo sırayla. orada çok zaman geçiyo yaa onu atlamanın bi yolu yokmu. yine haberler bölümüne kaydolsun gelenler ama o işleniyor bölümünde zaman kaybetmiyim, bazen siniri bozuluyo insanın..bunun bi yolu varmı?

bide demişsin ya genc oyuncuya sağ tıkla kardes takımına gonder diye. ben orda alibeykoyu göremiyorum sadece 20a ve 18a takımları çıkıyo. acaba seçemedimmi alibeyköyü ?

FM = Sabır ;;)

Kardeş yeni yeni FM oynadığın için bu tür sorular aklına gelecektir. Yakında oyunun tadına varınca bu sorular uçup gidecek ve arkadaşlarıma ne yalan söylesem de fm oynasam diyeceksin. :D Bir de oyunu hızlandırmak istiyorsan database'i küçük yap (oyun kurarken). Böylece oyunda daha az oyuncu olacağı için oyun hızlı olacaktır ama pes'teki gibi bir hız bekleme. :D

ivyy
24.Haziran.2007, 14:09
anliyorum ozaman sabredicez biraz bide oyun donmasa cok guzel olucak ya butun oynadiklarim yalan oluyo ne guzel fenerle uefa kupasi maci yapiyodum mac sonunda dondu oyun tekrar kayitli oyundan baslicam sanirim sik sik save etsem iyi olucak
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ya bu oyun cok sik donmaya basladi yaa dun okadar oynadim hic bise olmadi bugun donmaya basladi virus taramasi da yaptik hala donuyo ya

Sekopej
24.Haziran.2007, 17:27
Oyunun donması senin ilerlemenle alakalı. Oyuna başlarken fazla lig açtıysan, zaman ilerledikçe oyunun yavaşlaması normaldir...

Bir de bilgisayarının özellikleri de önemli. Ram yeterli değilse, bu nedenle de donma sorunuyla karşılaşabilirsin...

Sekopej
24.Haziran.2007, 17:32
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=37009

Bu konuda oyunun oynanması esnasında, nasıl oynanmasına dair her şeyi paylaşabilirsin. Teknik bir sorun olmadığı sürece yukarıdaki konuyu kullanınız. Ayrıca başlığı da değiştirdim, yardım, lütfen tarzı kelimeler kullanılarak yazılan başlıklar kurallarımıza aykırı...

sivaslizoro
25.Haziran.2007, 20:16
arkideş sabit başlıklarda var bunlar önce bi araştır beya