PDA

View Full Version : Futbol mu? O da ne? Bu Bir Aşk Hikayesi!

yusufyusuf21
22.Temmuz.2006, 11:54
abi bittimi bu yhaa

Flawless Victory
24.Haziran.2007, 15:04
Herşey o yağmurlu günde başlamıştı. Cebimde 5 kuruş para yoktu! Soğuktan sığındığım o kafede herkesin dikkati üzerime çevrilmişti. Yorgunluk ve soğuktan bitkin düşen bedenim, kafenin girişindeki ilk masaya oturmamla kendini daha da hissettirmişti. Nerede olduğumun farkında bile değildim. Sadece bir masaya oturduğumu anlamıştım. Kısa bir süre sonra, artık hâl kalmayan bedenim kendini kaloriferin yanındaki masaya sermişti. Kaç saat uyudum bilmiyorum. Çünkü kafeye geldiğimde saatin kaç olduğunu, hatta gece mi gündüz mü olduğunu bile bilmiyordum. Çünkü gözlerim soğuktan artık kapanmıştı ve onları hissetmiyordum.

Ve uyandım... Dinlenmiştim ama gözlerimde hâlâ bir ağırlık vardı. Karşımda beni izleyen bir kadın görmüştüm. Bana acıyan gözlerle bakıyordu. Bunu farkedince hemen doğruldum ve ben de ürkek gözlerle ona baktım. O kadın, hayatımın aşkıydı. İşte ona ilk baktığım gün böyle geçmişti. Kafeden çıktım ve eve doğru yola koyuldum. Yolda hep düşündüm. Acaba kimdi o? Neden sadece o bakıyordu bana?

Derken... Aradan aylar geçti ve o kadınla yine aynı yerde tekrar karşılaştım. O kafe benim sürekli yemek yediğim yerdi ama o gün soğuktan tir tir titreyen aklım bunu algılayamamıştı. Birgün yine yemek yerken, karşı masadaki kadın gelip masama oturdu ve beni tanıdığını söyledi. Ben "evet ben de sanırım tanıyorum" dedim. Daha sonra saatlerce oracıkta oturup konuştuk. Ondan etkilenmiştim ve artık hep onu düşlüyordum. Sık sık buluşup konuşuyorduk. Bir zaman sonra artık birbirimize aşık olduk ve günün birinde de evlenmeye karar verdik. O kafeye yorgun argın gelip oturuşum, yani onu ilk görüşümden beri tam 3 yıl geçmişti. Artık 23 yaşındaydım.

Ben evlilik hazırlıkları yaparken o da bana yardım ediyordu. Onun kimsesi yoktu. Ailesini trafik kazasında kaybetmişti. İçinde bir sıkıntı olduğunu görüyordum ve bir gün sordum : Neden mutsuz gibi görünüyorsun?

- Bu parayla nasıl geçineceğiz Emrah?
- Herkes nasıl geçiniyorsa biz de öyle.
- Ama ben daha fazla kazanmanı istiyorum.
- İnşallah birgün daha fazla kazanırım.
- Evlilik kararını gözden geçirmem gerekiyor.
- Neler söylüyorsun? Gözden geçirmek de ne demek?
...
...
...

Bu konuşmadan sonra, birkaç hafta boyunca hep tartıştık ve sonunda ayrıldık! :( Ben buna inanamıyordum ama o halinden memnun gibiydi. Ayrıldıktan 2 ay sonra başkasıyla evlendi. Ben şoka girmiştim. Nasıl olur diyordum kendi kendime? Beni hiç sevmedi mi bu kadın? Ne kara talihim varmış. Hâlâ inanamıyordum. Sonradan öğrendiğim kadarıyla, evlendiği adam çok zenginmiş ve anladım ki o parayı seçmişti. Oysa kimse onu, benden daha fazla sevemezdi. Evlendiği gün onu uzaktan izledim. Beni gördü, ağacın arkasından gizlice onlara bakıyordum. Gözlerimle, onu unutmayacağımı anlatmış olacağım ki ağlamaya başladı ve ben de "sevmenin, sevdiğini mutlu görmek olduğunu" bildiğim için oradan uzaklaştım ve onu bir daha hiç görmemek üzere çıktım hayatından...

İşte bu benim en acıklı anlarımdı, bundan sonra intikam için değil ama ona neler yapabileceğimi göstermek için "çok çalışacağım ve çok kazanacağım, sonra da geri geleceğim" diye yemin ettim. Parayı seçen birine yaptığının ne kadar yanlış olduğunu göstermekti niyetim ama onu kırmadan ve pişmanlık duymasına engel olarak... Hemen ilk uçakla İtalya'ya gittim. Uçak parasını bile arkadaştan borç almıştım. İtalya'da bulunan arkadaşım Luca ile buluştum. Öncelikle bana bir iş bulmasını istedim. Çünkü cebimde 5 kuruş bile yoktu, ona yük olamazdım. Luca bana eski işimi yapmak isteyip istemeyeceğimi sordu. Eskiden futbol teknik direktörüydüm. Bu işe küçük yaşlarda başlamıştım. İsterim diye cevap verdim ama koskoca İtalya'da beni kim ister ki dedim. Bana çok net bir şekilde Fiorentina dedi. Şaşkınlıktan küçük dilimi yutmuştum. Bir süre suskun kaldım. Sonra;

- Nasıl olur Lucacığım? Şaka yapıyorsun değil mi?
- Hayır Emrah şaka değil. Fiorentina'da oynuyorum biliyorsun ve şuanda takım hocasız. Ben senin ismini başkana verdim. Önce benimle alay ettiler. Sonra, senin Türkiye ve İspanya'da büyük başarılar kazandığını anlatınca kabul ettiler.
- Yani şimdi ben Fiorentina'nın hocası mıyım?
- Sadece Fiorentina'nın değil, benim de hocamsın artık!

Bu konuşmadan sonra klübe gittik. Floransa'da bizi yöneticiler ve başkan karşıladı. Klüpte bir süre dinlendikten sonra, aşağı lobiye indim. Bir de ne göreyim? Bir basın ordusu beni takip ediyor, basın toplantısı düzenlemişler. Bu imza töreniydi. İnanamıyordum... Basın önünde imzayı attığımda dünyalar benim olmuştu. Basına birkaç cümle söylememi istediler ama ben tek cümle söyledim.

- "Bir yerde, bir başarı isteniyorsa bu, başarıya ulaşacak kişilerin istediği kadar olabilir ve ben de bunu herkesten çok istiyorum."

Devam edecek...

Eray Dengiz
24.Haziran.2007, 15:08
Emrah harika başlamışsın.. Tam Türk filmi tadında olmuş.. Devamını merakla bekliyorum.

Şimdiden başarılar :)

g14
24.Haziran.2007, 15:11
Çok güzel devamını dört gözle bekliyom

canavar20
24.Haziran.2007, 15:12
abim bu ne :D:D iyi başlangıç(diyyemem::D:D)

Flawless Victory
24.Haziran.2007, 15:14
Hikaye değil, film bu! emrah44 geri döndü!!!

CeSC FaBReGaS
24.Haziran.2007, 15:15
gercektgen super baslamissin devamini merakle bekliyorum

uAsamet91
24.Haziran.2007, 16:31
Güzel başlamışsın:)Başarılar...

WoLdemoRt07
24.Haziran.2007, 17:25
Başarılar kardeşim.:)

Hugo
24.Haziran.2007, 18:19
Hani FM ' de maç içerisinde geçer.. "Great cameback..."

Emrah Gürbüz...
Bravo! Geri dönmüşsünüz!

Bu hikayenin devamını sabırsızlıkla bekliyorum!

tombul taho
24.Haziran.2007, 19:26
Eh eh eh fakir ama gururlu çocuk Emrah ve zengin kız... :zuhaha
kolay gelsin emrah neler yapabileceğini biliyoruz. bizim düşüncelermizi boşa çıkarma... takımının tek kötü yanı negatif puanla başlaması...

LaigLeNoiR
24.Haziran.2007, 19:58
Umarım son kariyerlerindeki gibi bırakmassın ve uzun soluklu birşey yaparsın.

Giriş çok güzel olmuş,devamını dilerim...

mert961
24.Haziran.2007, 20:20
BaŞarilar Takİp Etmeye ÇaliŞicam ;)

YusufT
24.Haziran.2007, 20:57
basarilar. Dayak mayak filan yede tam klasik türk filmi olsun:)

g14
24.Haziran.2007, 21:43
basarilar. Dayak mayak filan yede tam klasik türk filmi olsun:)

Birde kör oldumu tam süper olur :D

Ilhan
24.Haziran.2007, 23:03
Emrahcığım sana hayranım yahu:)

spider3784
24.Haziran.2007, 23:08
Creativity isi son derece yüksek bir arkaşımız, harika başlamışsın;;)

Memedov
24.Haziran.2007, 23:09
Başarılıar Emrah abi..Güzel bir başlangıç olmuş.

Flawless Victory
24.Haziran.2007, 23:56
Sağolun arkadaşlar yorumlarınız için. Kariyere bu akşam başlayacaktım ama kardeşimden bilgisayarı alamıyorum ki! :D Hmm hikayemize bir de kıskanç kız kardeş ekleyeyim o zaman. :D İlhan yorumun için sağol ayrıca, estağfurullah. :)

İngiltere ve İspanya ligi oyuncularını ekledim oyuna. Bana kimleri önerirsiniz. Bütçe 11 milyon TL ama Mutu'yu belki satarım. Kadro ss'i az sonra...

olumelegi
25.Haziran.2007, 00:27
Abi valla süper olmuş agzım acık okudum ama sen bunlarla ugrasacagına KİTAP yassana engın olursun dıcem burası TÜRKİYE korsan var(Korsana hayır !!!)

Estranged
25.Haziran.2007, 00:35
abi izinden gelip çok çalışıp çok başarılı olup çok para kazanıp çok klüp dolaşıp izinden geleceğim :D
Süper bir giriş olmuş.başarılar.önerim 3.forvetini(pazziniydi sanırım) sat ve yerine 1 kontejyanını kullanmana değecek birini al.(delgado mesela)

Flawless Victory
25.Haziran.2007, 00:55
İşte Kadrom!!!

http://img453.imageshack.us/img453/5425/fiorp9.jpg (http://imageshack.us)
Shot with unknown (http://profile.imageshack.us/camerabuy.php?model=unknown&make=unknown) at 1969-12-31

Abi valla süper olmuş agzım acık okudum ama sen bunlarla ugrasacagına KİTAP yassana engın olursun dıcem burası TÜRKİYE korsan var(Korsana hayır !!!)

Kariyeri zaten dizi senaryosu gibi yapacağım. Belki teklif gelir, yaparız. ;;)

abi izinden gelip çok çalışıp çok başarılı olup çok para kazanıp çok klüp dolaşıp izinden geleceğim :D
Süper bir giriş olmuş.başarılar.önerim 3.forvetini(pazziniydi sanırım) sat ve yerine 1 kontejyanını kullanmana değecek birini al.(delgado mesela)

Hayır Pazzini'yi kesinlikle bu sezon satmam. Ben At. Madrid'deyken (hey gidi günler :)) R.Madrid Pazzini'yi almıştı ve harika oynuyordu. Zaten beğendiğim bir oyuncu. Şimdilik kalsın. Bir de zaten ilk teklifimi Delgado'ya yapacağım. Delgado Floransa'ya ya gelecek ya gelecek. :)

Fietra 10
25.Haziran.2007, 01:41
kadron güzelmiş..özellikle hücum hattım harika...

Sekopej
25.Haziran.2007, 02:01
Nerde benim mendilim?:zuhaha

Emrah yine harikasın, okurken bir ara kopmuşum, burasının FM sitesi, konunun FM ile alakalı olduğunu unutmuşum.:D

Sana yeni kariyerinde başarılar. Bir gün o kız kapına gelirse, sevdana yenik düşme ha.:p

ozgur0ozdemir
25.Haziran.2007, 02:20
aga senin yerinde olsam mutuyu toniyi satar villa ve iverseni alirim pasquali sakin satma bi de mc lazim bu takima

eXcitinG
25.Haziran.2007, 12:24
Emrah bu işi en iyi yapanLardansın.Bu kariyerinde sana başarıLar diLiyorum.

gerrrard
25.Haziran.2007, 12:29
Efsane geri döndü. Süpersin Emrah abi. Bu konuda tam bir ustasın. Çok güzel yazmışsın. :)

Flawless Victory
25.Haziran.2007, 14:01
Marifet iltifata tabidir arkadaşlar, sağolun. Siz övmezseniz bir hiçim. :)

nekop
25.Haziran.2007, 14:51
Emrah abi sen buralarda harçanıyorsun valla bir FM kariyeri insanı ancak bu kadar duygulandırabilir :D

crazybjk
25.Haziran.2007, 15:40
asamoh gyan ve obodo 2 sini almani tercih ederim super ve genc oyuncular samoah forvet oynatirsan cok verim alirsin ben udineesedeyken yilin en iyi genc futbolcusu secilmisti

Varonil
25.Haziran.2007, 17:41
Başarılar Emrah Abi.Süper bir dönüş olmuş.

alperenash
25.Haziran.2007, 17:59
İnşallah başarılı olursun seni bırakan kız hasedinden çatlar:D

Flawless Victory
25.Haziran.2007, 23:59
Az sonra son transferler ekranlarınızda...

debak
26.Haziran.2007, 01:16
Eeeeeee hadi bekliyoruz

KaF KeF
26.Haziran.2007, 01:28
başarılar......Cesar Delgadoyu alabilirsen al......

omer-faruk-14
26.Haziran.2007, 11:14
Tam bir U dönüşü ve kimyacılık'tan, menejerliğe.:zuhaha
Yeni kariyerinde başarılar dilerim.

Flawless Victory
26.Haziran.2007, 12:21
İşte Son Transferler :

http://img341.imageshack.us/img341/5117/transferlerih9.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-06-26

Ayrıca transferin son gününde Kevin Larsen'i transfer ettik. Delgado'nun takımı cevap vermeyi sürekli erteleyince bu transfer iptal oldu. Alınan bir bilgiye göre Delgado'nun eşinin Floransa'ya gelmek istememesi üzerine bu transfer gerçekleşmedi. Ayrıca Delgado'nun amcasının kızının da bu transfere şiddetle karşı olduğu belirtildi.

İtalya Kupasında Son Durum :

http://img341.imageshack.us/img341/7287/italyakupasife9.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-06-26

Evet İtalya Kupası'nda ilk maçımı böyle tamamlamıştım. İkinci maçımı da geçtim ancak bu maçta Luca Toni sakatlanınca, bir hafta sonraki Sampdoria turuna çıkamadı ve Sampdoria maçında Mutu'nun güzel oyununa rağmen 2-1 kaybettik ve İtalya Kupasından elendik. Anladım ki Toni takım için bulunmaz bir oyuncu...

Ve sezon başladı... İlk maç deplasmanda Parma ile oynanacaktı. Hava futbol için müsaitti. Toni sakatlanınca yerine giren İversen'in kafayla savunmanın arkasına aşırdığı topta Mutu kaleciyi avladı ve takımını 0-1 öne geçirdi. Daha sonraki dakikalarda da Fiorentina'nın üstün oyunu vardı ve maç da 0-1 Fiorentina'nın üstünlüğü ile sona erdi. Böyle Fiorentina eksi puanlarla başladığı Serie A'da çok önemli bir galibiyet almış oldu. Hazırlık ve resmi maçlarda Jorgensen'in kötü, aynı mevkide oynayan Santana'nın ise iyi formları dikkat çekerken; takımda ciddi bir sakatlanma probleminin olduğu gözlerden kaçmadı. Fizyonomlar ve doktorlar buna bir çare bulmaya çalışırken, antrenman performansları da dikkat çekici düzeyde iyi. Ancak özellikle, takımın iki AS oyuncusu Toni ve Montolivo'nun sürekli sakatlanması dikkat çekiyor.

Şok Şok Şok!!! Toni "2" ay, Pasqual "6" ay yok!!!

Beni Fiorentina'ya kazandıran arkadaşım Luca'nın sakatlanması beni ayrıca üzdü!

Takım yasta, Toni 2 ay takımdan ayrı kalacak. Pasqual ise şimdiden sezonu kapattı diyebiliriz. Sakatlanan oyuncuların rakip takımlardan çok teklif alan oyuncular olması Sir Gürbüz'ü düşündürüyor. Bu konuda geniş çaplı soruşturma başlatılacak. Şuanda takımın mutlu olabildiği tek olay Parma galibiyeti... Gelişmelerle tekrar burada olacağız.

KaF KeF
26.Haziran.2007, 12:23
güzel transferleR...sakatlıklar kötü olmuş........

Wesley Sneijder
26.Haziran.2007, 13:22
Aythami eski Atletico'lu değil miydi yahu? :D

Sakatlıklar çok kötü ama transferlerinle kapatırsın.

gerrrard
26.Haziran.2007, 20:17
İyi transferler Emrah abi ama sakatlıklar çok fecci.

ozgur0ozdemir
26.Haziran.2007, 21:18
Iversen super transfer bence mutu satsan da olurdu villa yi almakicin. Neyse pasqualin yerini kevin larsen doldurur. fiorentina cok iyi takim sen de iyi teknik direktorsun goster italyaya turkun gucunu imparatore emrah.

Tek forvet oynarsan cok basarili olur iversen hazir toni de sakatken.

canavar20
26.Haziran.2007, 22:22
güzel başlangıç devamını bekliyoruz...

Flawless Victory
26.Haziran.2007, 23:27
Aythami eski Atletico'lu değil miydi yahu? :D

Sakatlıklar çok kötü ama transferlerinle kapatırsın.

Evet Atletico'ya da almıştım. Zaten ordan biliyorum. Süper transfer. :)

Iversen super transfer bence mutu satsan da olurdu villa yi almakicin. Neyse pasqualin yerini kevin larsen doldurur. fiorentina cok iyi takim sen de iyi teknik direktorsun goster italyaya turkun gucunu imparatore emrah.

Tek forvet oynarsan cok basarili olur iversen hazir toni de sakatken.

Villa'yı vermezler ya. Hem o da Fiorentina'ya gelmez ki. Çok para isterler bir de... İversen iyi ama oyunda pek görünmüyor. Toni 30 metreden gol atıyor ama İversen kapalı savunmalara karşı hava gücüyle iyi bir silah. Az sonra kariyer devam ediyor... Şimdi ligdeki ikinci maçıma gidiyorum. :)

ekolata
26.Haziran.2007, 23:31
Bu ne yahu ? Hikayemi fm mi ? :D

Flawless Victory
27.Haziran.2007, 01:09
Mor Menekşeler 4-4'lük!!!

Lige Parma galibiyetiyle fırtına gibi başlayan "Mor Menekşeler" sonraki Chievo, Ascoli ve Empoli maçlarından da galibiyetle ayrılarak dikkatleri üzerine çekti. ozgur0ozdemir'in tavsiyesi ile İversen'i tek forvet oynatan Sir Emrah Gürbüz, :) İversen'in bu taktike çıktığı ilk maçta "hat-trick" yapmasından sonra "bazen uzağınızdaki sesler çok şey anlatır (!) açıklamasını yaptı. Sir Gürbüz'ü büyük bir antrenör yapan en önemli özelliklerden birisi de çevresindekilerin sözlerine değer vermesidir. İversen müthiş hava topu hakimiyetiyle dikkat çekiyor. Zaten Toni gibi bir oyuncunun boşluğunu ancak İversen gibi biri doldurabilirdi. Evet Viola, bu 4'te 4 ile alt sıralardan kurtulmaya çalışıyor. Son 3 maçın istatistikleri aşağıdadır. Fiorentina ayrıca ligde yenilmeyen ve gol yemeyen tek takım ve Toni'nin yokluğunda böyle bir performans aldığı için Sir Gürbüz çok şanslı doğrusu.

Chievo maçında İversen'in hat-tricki, Ascoli maçında Montolivo'nun kafa golü ve de son Empoli maçında kornerden gelen topa, yıldız oyuncu Donadel'in yaptığı harika vuruştan gelen golle Fiorentina bu 3 maçını da kazanmış oldu. Takımda Larsen, Pasqual'i aratmıyor. Pazzini'nin de 1 ay sonra antrenmanlara başlayacağı bildirildi. Şimdi sırada Lazio var... Basın Fiorentina'yı favori görse de dikkatli olmak zorundalar. Bir sonraki maç ise Fiorentina'nın puan tablosunda hemen üstünde bulunan Milan ile. Bakalım bu zorlu virajı nasıl atlatacaklar.

Serie A yolculuğumuz devam edecek. Tekrar birlikte olacağız.

http://img460.imageshack.us/img460/934/chievoviolart3.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-06-27

http://img152.imageshack.us/img152/9035/violaascolidg7.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-06-26

http://img131.imageshack.us/img131/3620/violaempoliub2.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-06-26

ozgur0ozdemir
27.Haziran.2007, 01:14
updatelide minimum fee si yoksa bilemem ama ben villa yi roma ya 5 inci kontratta aldim. Basladigimda romanin transfer butce 10 milyon euro civariydi. baskan da takima asikti. baskan dedim bu nasil ask gorelim dedim iki defa transfer burcesini arttir dedim :icon_smile: birindede ultimatom verdim burtce 40 milyon oldu minimum fee den 30 kusure takim kabul etti ayrica villa ya sign on fee de maksimum para vermeden `7-8 milyon civari` gelmiyo. villayla iversen super ikili.
Kornerleri on direk yap iverseni on direkte beklet sezon 8-10 gol atiyuo kornerden. Bi de iversenin en buyuk olayi asist yapmasi.

Ama fiorentina zaten iyi takim. Montolivo.pasqual.pazzani cok saglam ben toniyi gercekte cok severim ama oyunda villa kadar iyi deil diye dusunuyom.:icon_cool:

Sen ara transferde bi forvet takviyesiyle sampiyon bile olursun italya da.

Basarilar kardesim..(dd)

Tam ben yazdim sein yaziyi sonra gordum iversen kraldir kral milan kim inter kim enbuyuk roma--- yanlis oldu fiorentina..

Flawless Victory
27.Haziran.2007, 01:21
Toni çok iyi ya. 29 yaşında ama 30 metreden gol attı. Uzaktan da gol atıyor yani. Ben kazma birşey bekliyordum ama adam Serie A gol kralı. :D Şuanda sorun yok ama Pazzini'yi bekliyorum. Çünkü Mutu ve İversen'den biri sakatlansa biterim. Reginaldo var ya çok gol kaçırıyor. Şimdi iyi gidiyor takım. Montolivo'dan beklediğim performansı alabilmiş değilim. Jorgensen de 6-7 maçtan sadece birinde iyi oynadı. Tam performans alınca herşey daha iyi olacak. Bu arada İnter dökülüyor. :D

omer-faruk-14
27.Haziran.2007, 01:32
Emrah abi coşturmuşsun. İnşAllah devamı da gelir.

Flawless Victory
27.Haziran.2007, 01:52
Bakalım... İnşallah Lazio'yu yenerim. O zaman Milan maçına rahat çıkarım. O hızla Milan'ı da deviririm. Ama durun hemen havalanmayayım. Bu iki maçı kaybedersem 4'te 4'ün bir anlamı kalmaz.

Oghuse
27.Haziran.2007, 01:55
Bakalım... İnşallah Lazio'yu yenerim. O zaman Milan maçına rahat çıkarım. O hızla Milan'ı da deviririm. Ama durun hemen havalanmayayım. Bu iki maçı kaybedersem 4'te 4'ün bir anlamı kalmaz.

Abi biran aklım eski kariyerine gitti At.Madrid'e Lazio falan diyince şaşırdım. :D

canavar20
27.Haziran.2007, 18:47
muhteşem başlangız süpersin:)

gerrrard
27.Haziran.2007, 18:58
Emrah abi süpersin yahu süper.:)

Flawless Victory
27.Haziran.2007, 22:44
Mor Menekşeler'in Ağızları Kulaklarında!!!

Lige fırtına gibi (4'te 4 yaparak) başlayan mor menekşeler, hemen ardından oynadığı Lazio maçını şanssız bir şekilde kaybetti ama bir hafta sonra Milan'dan 1 puanı kopardı. Ardından oynadığı Atalanta'yı deplasmanda 0-1, Livorno'yu kendi sahasında 3-0, Messina'yı da 4-1 mağlup ederek; ligde 7 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 yenilgiyle dolu dizgin ilerliyor. Fio, şu anda ligde 7 puanla 14. sırada. Fio lige eğer, ""-15" puanla başlamasaydı, şu anda 22 puanda olacaktı ve 2. sıradaki takıma 5 puan takmış olacaktı ama Fiorentina yine de zirveyi zorlayacak bir görüntü çiziyor. Fio, ligde en fazla gol atan ve en az gol yiyen 2. takım görünümünde. İşte puan tablosu :

http://img241.imageshack.us/img241/7295/tablouh6.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-06-27

Bir İnceleme : İversen

İversen sezon başında Rosenborg'dan 2.9 milyon TL'ye alındı. Başlangıçta sadece, Toni, Mutu, İversen üçlüsünün içindeki biri olarak görülürken, Toni'nin tam 2 aylık sakatlığı ve Mutu'nun formsuzluğu sebebiyle takımın 1. forveti haline geldi ve İversen, müthiş bir başarı gösterdi. Oynadığı 8 maçta, fileleri 9 kez havalandırırken, 3 de asist yaptı. Hava toplarındaki mutlak üstünlüğüyle file kıvrımlarına adeta mayın döşeyen İversen, oynadığı bu 8 maçın tam "6"sında "maçın adamı" olarak büyük bir performans gösterdi. Her kesim tarafından takdir toplayan İversen, aynı zamanda büyük bir profesyonel. Takımda performansını her geçen gün artıran oyuncu, lig maçlarında basından ortalama "8.22" puan aldı. Bunun anlamı : "İversen ligin şu anda en değerli oyuncusudur." İşte İversen'in istatistikleri :

http://img221.imageshack.us/img221/6349/iversenmy9.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-06-27

muhteşem başlangız süpersin:)

Sağol kardeş, devamı gelecek inşallah.

Emrah abi süpersin yahu süper.:)

Gökay teşekkürler. Malum konu var ya ne zaman açacaksın daha? :n: :k:

crazybjk
28.Haziran.2007, 01:19
lige eksi puanlarla baslamana ragmen guzel performansinla bu acigi kapatiyorsun basarilar kariyerinde

Flawless Victory
28.Haziran.2007, 01:41
lige eksi puanlarla baslamana ragmen guzel performansinla bu acigi kapatiyorsun basarilar kariyerinde

Teşekkürler kardeş. Bu performansın Pazzini'nin gelmesiyle yükseleceğini umuyorum. Bu arada;

Toni ve Pazzini iyileştiler. Ancak Pazzini fiziki açıdan yetersiz olduğu için 1 hafta oynayamayacak.

nekop
28.Haziran.2007, 01:49
Brovo Emrah abi zorda olsa şampiyonluk şansın yüksek :)

BlackEagle19o3
28.Haziran.2007, 02:01
Bu gidişle şampiyon bile olabiliri tebrikler ve iyi şansler Emrah abi:)

ozgur0ozdemir
28.Haziran.2007, 02:15
Iversen iste bilader. her oyunumda boyle oynuyo. cm deki tsigalko gibi bisey bu.
Sen sampiyon olcan herhalde emrah. romayla inter deplasmanlarindan puan cikarirsan sampiyon olmaman iciin sebep yok..

Ilhan
28.Haziran.2007, 11:18
Iversen benim de bankom. Emrah'ın kaliteli anlatımı ile kariyer hikayesi çok büyük zevk ile okunuyor.

MeMo
28.Haziran.2007, 11:23
Emrah abi buyuk bir zevkle kariyerini takip ediyorum cok da iyi gidiyorsun.

Flawless Victory
28.Haziran.2007, 12:25
Geçmişte bir gün...

Basın toplantısından sonra Luca ile şehri dolaşmaya çıktık. Luca bana, "televizyonlar senin Fiorentina'nın başına geçtiğini duyurmadan şehri gezelim, sonra gezemezsin" diyince hemen Luca'nın 4x4 Şahin'i ile bir Restaurant'a gittik. Vefasız aşkımla tanıştığım kafenin oturma düzenine çok benziyordu burası. Yemek yedik ve bir süre sohbet ettik. Ona yaşadıklarımı anlattım. Çok üzüldü ve dedi ki :

- Emrah ya senin başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir. Çok üzüldüm kardeşim.
-- Sağol Luca. Ben de bu sebepten geldim İtalyalara. Yoksa memleketimden ayrılır mıyım hiç?
- Haklısın. Ama bir açıdan da iyi olmuş. Şimdi orda olsaydın kafanı toplayamazdın. Burda biraz unutursun belki.
-- Ne unutması Luca? Benim gibi seven biri unutabilir mi?
- Şimdi hiç evlenmeyecek misin yani?
-- Ya nasıl evlenebilirim? Ben onu unutmadan evlenirsem bu, evleneceğim kişiye ihanet olmaz mı?
- Haklısın be Emrah ne diyeyim. Ben hiç o açıdan düşünmemiştim. Ama zaten bizim İtalya'da aldatmak, hava gibi, su gibi doğal biliyor musun?
-- Biliyorum ya sizinkiler de acayip. Ama ben yapamam. Ya Luca acaba başarılı olabilir miyim ligde? Korkuyorum biraz.
- Emrah takma kafana. Bizim Serie A'da her ağızdan bir ses çıkar, herkes kendini büyük görür. Sen çık futbolunu oyna, göreceksin ki herşey sahada belli oluyor. Şunlara bir ders verelim. Bak sen Atletico'da iken ben senin maçlarını TV'dan takip ediyordum. Çok şanssız olmana rağmen çok başarılı olmuştun. Şimdi kendini niye küçük görüyorsun?
-- Haklısın oynamadan üzülmek olmaz. Çıkıp oynayalım, görelim sonumuzu. Tek sorunum onu unutamadan maçlara nasıl konsantre olacağımdır.
- Emrah gel klübe gidelim. Beraber bir antrenman yapalım. Biraz silkeleyeyim seni, kendine gelirsin. Sen eski golcülerdensin. Gel bire bir maç yapalım. Akşam zaten takım antrenmanı var. Artık kendine gel ya!
-- Tamam Luca. Kendimi toparlayacağım ve bütün enerjimi takımıma harcayacağım. Çok başarılı olacağız. Luca, sen hep destekçim ol olur mu? Biz başaracağız.
- Ha şöyle ya, kendine gel biraz. Hadi gidelim. Garson hesap!
-- Olmaz ya ben vereceğim.
- Emrah dur sen misafir sayılırsın.
-- Olm bak ilk 11'e almam ha.
- Üff tamam ya öde.
-- Olm ülkenin adetlerinin dışına çıkmasana! Sizin burda hesap ödeme tartışması olur mu?
- Abi ayıp ediyorsun.
-- Şaka yaptım Lucacığım, hadi gidelim.

Devam edecek...

Ilhan
28.Haziran.2007, 13:23
Ahahaha süper ya. Toni kankan olmuş. Iversen'le de muhabbeti kur, iyi çocuktur vesselam.

Ilhan
28.Haziran.2007, 13:27
Hikayenin başını bir daha okudum da, gözlerim doldu ya, tüylerim diken diken oldu.:D

canavar20
28.Haziran.2007, 14:20
Film gibi bişey süpersin:D :)

YusufT
28.Haziran.2007, 14:31
Süpersin vallaa bravo

aberkay37
28.Haziran.2007, 19:57
hikaye süper kariyer zaten süper gidiyor başarıların devamını dilerim

yunusgs
28.Haziran.2007, 21:10
Bastan Sona Okudum mukemmel Basarilar

TürkuAz
28.Haziran.2007, 22:37
İyi bir kariyer.

Sana tavsiyem GIANPAOLO PAZZINI'den kesinlikle yararlanmandır.

Eray Dengiz
28.Haziran.2007, 23:15
Emrah harika gidiyosun.. :D

Rodrigo Tello
29.Haziran.2007, 02:05
Süper abi hikayeler ayrı bi güzellik katıyo..

Revolution
29.Haziran.2007, 11:41
Ah o silinen 15 puan Fiorentina'da olsaydı..

gerrrard
29.Haziran.2007, 12:07
Vay bea süper Emrah abi. Gerek başarıların, gerekse hikayen süper...:)

Flawless Victory
29.Haziran.2007, 23:30
Sağolun arkadaşlar. İki gündür evde yokum, o yüzden kariyere şimdi tekrar devam ediyorum. Bu arada yarın kpss'ye gireceğim. Dua edin benim için. :)

El Barto
29.Haziran.2007, 23:31
Emrah ancak okumaya fırsat bulabildim çok güzel girmişsin süperde gitmiş valla. :)

seninde başında değil mi kpss.Allah yardımcın olsun. Bende seneye bir gireyim diyorum deneme baabında. :)

Flawless Victory
30.Haziran.2007, 01:17
Evet kardeş malesef. :(

Fiorentina aldığı üstüste yenilgilerle kan kaybetti. Udinese, Sampdoria ve Roma'ya kaybeden Fiorentina'nın ligde 9 galibiyet, 1 beraberlik ve 4 yenilgisi bulunuyor. Ancak son yenilgilerde, sağ kanat oyuncusu eksikliğinin büyük rolü vardı. Jorgensen'in 1 aylık sakatlığı mor menekşeleri fazlasıyla etkiledi. Hücum gücünden önemli kayıplar veren Fio, İversen'in de formsuzluğuyla üstüste yenilgiler aldı. Jorgensen tam antrenmanlara başladı. Bu arada Pazzini de iyileşti ve 4 maçta 4 golü bulunuyor.

Wesley Sneijder
30.Haziran.2007, 07:48
4 maç 4 gol ha. O ne ya?
Pazzini...

canavar20
30.Haziran.2007, 13:50
Pazzini süper:)

Flawless Victory
01.Temmuz.2007, 12:41
İlk Yarı Bitti, İkinci Yarı Başladı; Mor Menekşeler'deki Son Durum İşte Ekranlarınızda :

Mor Menekşeler ligde aldığı son Parma yenilgisi haricinde, son haftalarda başarılı bir grafik çizdi. Son 9 maçta sadece 2 yenilgi alan Fiorentina, bu maçlardan Palermo ile oynadığı 90 dakikada harika bir futbol oynayıp 2-0 dan maçı 2-2 ye getirmesine rağmen; son haftalardaki düşük formu nedeniyle eleştiri alan Dainelli'nin kendi kalesine attığı golle maçtan 3-2 yenik ayrıldı. Daha sonra oynadığı Parma maçında ise Fio, yine Dainelli'nin Parmalı oyuncuyu kündeyle yere yapıştırmasına, hakemin verdiği penaltı ile 1-0 geriye düştü. Bu pozisyonda Dainelli kırmızı kartla oyundan atıldı. Eksik oynayan savunmaya Toni-Aythami değişikliğiyle çare arandı ama hücum gücünde büyük azalma oldu. Böylece Parma maçı kazanmış oldu. Diğer maçların tamamına, İversen, Toni, Montolivo ve Donadel damgasını vurdu. Özellikle Donadel'in frikik yeteneğinde ciddi bir yükselme göze çarpıyor. İversen bildiğiniz gibi... Şu anda ligde 17 golü bulunuyor ve gol krallığında ilk sırada. Toni 2 aylık sakatlıktan sonra kendini yavaş yavaş göstermeye başladı. Montolivo ise sol kanadı kapadı, müthiş asistler yaptı. İşte ligdeki son puan durumu ve Fiorentina'nın yeri :

http://img177.imageshack.us/img177/9596/tablord6.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-01

Son Maçlarda Alınan Skorlar :

http://img177.imageshack.us/img177/3239/sonmaclarbf9.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-01

Fiorentina devre arası transfer döneminde "2 (iki)" oyuncuyu kadrosuna kattı. Feyenord'dan Nigel De Jong'u 5 milyon TL'ye transfer etti. De Jong transferi yabancı basında da büyük yankı uyandırdı. Chievo'dan da Benoit Costil isimli 19 yaşındaki Fransız kaleci 450 bin TL'ye transfer edildi. Costil'e geleceğin Barthez'i olarak bakılıyor. Bu transferler Fiorentina yönetimine yapılan "ek transfer bütçesi" başvurusu sonucu, takımın finansal durumunun iyi olması neticesinde verilen ek bütçe ile (8.5 milyon TL) yapılmıştır. Takımın şu anda borcu yoktur. (Namerde muhtaç değildir. :D)

İşte Transferler :

http://img145.imageshack.us/img145/2153/transferlerpf5.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-01

Parma takımından 27 yaşındaki, Avustralyalı defansif orta saha oyuncusu Vincenzo Grella bedavaya alındı. Grella takıma sezon sonu katılacak. Ayrıca Jorgensen'in sakatlığı sırasında sorun yaşanan sağ kanada, Atletico Madrid'in genç yeteneği Miguel sezon sonuna dek kiralandı. Böylece takımda kiralık oyuncu sayısı 4'e çıkmış oldu.

Gelecekler :

http://img129.imageshack.us/img129/1912/geleceklertd1.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-01

Takım en çok gol atan oyuncu 18 gollü İversen, bakalım diğer oyuncular ne kadar gol atmış...

Kim, Kaç Gol Attı :

http://img145.imageshack.us/img145/248/encokgolua5.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-01

Şimdi de Sir Emrah Gürbüz'ün profiline bakalım. Geçen 7-8 ayda bakalım oyun tarzı nasıl şekillenmiş. Gördüğünüz gibi takım normal 4-4-2 oynuyor ve oyun zihniyeti "çok tedbirli".

Sir'ün Profili :

http://img129.imageshack.us/img129/7104/profilco0.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-01

Sir Emrah Gürbüz'den genel açıklama :

İtalya'ya gelişim tesadüften ibaret ama başarılarımız asla tesadüf olamaz. Hiçbir antrenör veya teknik adam tesadüfe inanmaz. Herşey üstün bir azim ve çalışmanın ürünüdür. Takımım ile tanıştığımdan beri onlara aşılamaya çalıştığım en önemli şey, uyumlu bir oyunun gösterişli bir oyundan her zaman bir adım önde olduğudur. Bazıları gösterişli oyunu amaç olarak oynarken, biz onu bir araç olarak kullanmaktayız ve bir araç da her zaman kullanılmayabilir. İstediğimizde güzel futbol oynayabilmemiz, takım içindeki mükemmel hava ve birbirini tamamlayan oyuncularımdan kaynaklanıyor.

Basın : Sir! Peki, takmınız sizce zirveyi zorlayabilir mi?

Sir : Elbette zorlayabilir ama bu sezon şampiyon olmamız zor, çünkü -15 puan ile bşaladık. Ancak gelecek sezon bu başarıyı gösterirsek neden olmasın?

Basın : Takımda şans bulamayan oyuncularınız şikayetçi, bu konu hakkında ne söyleyeceksiniz?

Sir : Kimmiş onlar? Ben sizden öğreniyorum. Yok öyle birşey.

Basın : Sir! Fiorentina'ya gelemden önce teknik direktörlüğe neden bu kadar ara verdiniz?

Sir : Bu uzun bir konu. Özel hayatımdan kaynaklanıyor. Hayatta hep şunu söylemişimdir. Eğer tutunabileceğiniz birden fazla dal varsa bunlara teker teker tutunmak yerine, iki elinizle tek bir dala tutunmak daha güzeldir. O zamanlar teknik adamlığı bu yüzden bırakmıştım. Şimdi tutunabileceğim tek dal var. O yüzden artık iki elimle işime sımsıkı sarılmam herkes için daha doğru olacaktır.

Basın : Peki eskiden sizi ayakta tutan o şey neydi?

Sir : Boşverin bunları, anlayan anladı beni.

Luca : (Uzaktan dinler...)

El Barto
01.Temmuz.2007, 12:44
Eğer tutunabileciğiniz birden fazla dal varsa bunlara teker teker tutunmak yerine, iki elinizle tek bir dala tutunmak daha güzeldir.

Valla Emrah en çok burayı beğendim. :)

Avrupa'ya gidebilecek bir yerde bitirebilirsin umarım ligi.

Başarılar...

Varonil
01.Temmuz.2007, 12:47
Eğer tutunabileciğiniz birden fazla dal varsa bunlara teker teker tutunmak yerine, iki elinizle tek bir dala tutunmak daha güzeldir.

Burası hakkaten çok güzeldi Emrah Abi.Başarılar Dilerim

Flawless Victory
05.Temmuz.2007, 12:00
Sevgili Emrah,

Uzun süredir göremiyorum seni. Hâlâ Malatya'da mısın? Arkadaşın Typfoon'a bu mektubu verdim. Sana ulaştıracağını söyledi. Nerde olduğun konusunda zorladım, birşey söylemiyor. Kısa keseyim Aydın havası olsun. Yani söylemek istediğim şu : Epeydir, senin Fiorentina'daki GMGF Projeni takip ediyoruz ve biz de bu projenin bir parçası olmak istiyoruz. Arkadaşlarım Zapata, Jeremy Menez ve Ben-Arfa ile sana yardım etmeye ve takımına gelmeye hazırız. Sevgiler ve saygılar...

Francesco Coppitelli

Sir Gürbüz'ün cevabı ve GMGF Projesinin içeriği yakında bu ekranlarda...

Varonil
05.Temmuz.2007, 17:19
Bekliyorum abi devamını.

Ilhan
05.Temmuz.2007, 18:56
Emrah bu güzel anlatımınla FM'yi sevdiriyorsun bana. Eve gidince hemen açıyorum:) Kariyerini zevkle takip ediyorum.

Wesley Sneijder
05.Temmuz.2007, 19:05
İlhan abi nereden okuyorsun ki? Yoksa işten mi kaytarıyorsun? :D :zuhaha

onur1990
05.Temmuz.2007, 19:59
güzel gidiyo bozma sakın

ozgur0ozdemir
05.Temmuz.2007, 20:13
GMGF nedir acaba heyecanla bekliyom valla

canavar20
05.Temmuz.2007, 20:20
Süpersin bekliyoruz...:)

Rodrigo Tello
05.Temmuz.2007, 20:59
Güzel gidiyosun abi avrupa kupalarına katılırsın umarım.

onur1990
05.Temmuz.2007, 21:21
bence 2. yarı daha iyi olacaksın:icon_surprised:

Estranged
05.Temmuz.2007, 22:02
Sık kullanılanlar listesine aldım bu sayfayı.Turksportal ana sayfadan değil de burdan girip senin kariyerini aramamak daha bi güzel oluyor :)

Flawless Victory
05.Temmuz.2007, 22:44
Sık kullanılanlar listesine aldım bu sayfayı.Turksportal ana sayfadan değil de burdan girip senin kariyerini aramamak daha bi güzel oluyor :)

EyvAllah kardeş. Büyük jest oldu bu. :)

KaF KeF
05.Temmuz.2007, 23:02
çok iyi abi....

omer-faruk-14
05.Temmuz.2007, 23:58
Şikeye karışmasaydın 2.ydin. Yine de iyisin Emrah abi.

Flawless Victory
07.Temmuz.2007, 18:50
Serie A - 2006/2007 Sezonu Sonuçları

Serie A'ya -15 puan ile başlayan Fiorentina, çok başarılı geçen 2006/2007 sezonunu 6. sırada tamamlayarak UEFA kupasına gitmeye hak kazandı. Bu sezon oynadığı 38 maçtan 22 galibiyet çıkaran Fiorentina, aldığı 9 yenilginin 8'ini deplasmanda yaşadı. Bu da Fiorentina'nın gelecek sezonki deplasman taktiğini gözden geçirmesi gerektiğini ortaya koyuyor. Eğer "mor menekşeler" -15 puanla başlamasaydı, ligi 73 puanla 2. sırada bitirecekti.

Fiorentina takımının 1 sezon önce 2.9 milyon TL'ye Rosenborg'dan aldığı İversen, ligde oynadığı 33 maçta 22 gol atarak, 21 gollü Totti'nin önünde gol kralı oldu. İversen bu maçlarda ayrıca "13" kez maçın adamı seçilerek bir rekora imza atmış oldu. Başarılı oyuncu kariyerinin en verimli döneminde ve takımdaki diğer yıldız oyuncular Toni ve Pazzini ile muhteşem bir üçlü oluşturuyorlar. İversen sezonu "7.79" ortalama puan ile tamamladı.

Yılın ödüllerine gelince... Steffen İversen, İtalya Serie A'nın en iyi yabancı oyuncusu; Frey, en iyi 2. kalecisi; Dainelli, en iyi 2. savunma oyuncusu; Montolivo, en iyi genç oyuncu; Donadel, en iyi ortasaha oyuncularından biri; Yine Montolivo, asist kralı; İversen, gol kralı... Montolivo bu sezon ligde tam 11 asist yaptı.

Son Puan Durumu :

http://img294.imageshack.us/img294/2889/tablouj4.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-07

İç Saha Puan Durumu :

http://img176.imageshack.us/img176/3427/evcl1.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-07

Dış Saha Puan Durumu :

http://img256.imageshack.us/img256/1526/deplasmandr6.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-07

Sezon Özeti :

http://img256.imageshack.us/img256/7866/ozetil1.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-07

Fiorentina bu transfer döneminde İnter, Milan ve Roma gibi büyük transferler yapamasa da oldukça yerinde birkaç isimle anlaştı. Bunlardan biri Lyon'dan alınan Alou Diarra... Diarra, Donadel ile iyi bir ikili olacağa benziyor. Ayrıca Diarra'nın savunma yönünün çok daha iyi olması sayesinde, Fiorentina'nın Donadel'in ofansif özelliklerinden maksimum yararlanabilmesi de olası. Diarra, Lyon'dan 10 milyon TL + bir sonraki satıştan % 30 pay seçenekleriyle transfer edildi. Diarra mı Nekounam mı diye ikilemde kalan Sir Emrah gürbüz, aynı mevkide oynayan ve yaşları aynı olan bu iki oyuncudan ofansif yönü güçlü olan Nekounam yerine, Diarra'yı tercih etti. Bakalım bu tercih ne kadar doğru. Bunu zaman gösterecek.

Jorgensen'in çok sık sakatlanması ve ilerlemiş yaşı ile birlikte, zaman zaman maç kaybetmeye kadar uzanan bir ağda sorun yaşanan sağ kanat için arayışlara giren Sir Gürbüz, Milan'ın satış listesindeki oyuncusu Massimo Donati ile 7.5 milyon TL'ye anlaştı. Donati sağ kanattaki sorunu çözecek gibi görünüyor. Milan'ın Gourcuff'a yapılan teklifi önce kabul edip sonra iptal etmesi ve hemen ardından yapılan ikinci teklifte ise "2 kat" bonservis bedeli istemesi Sir Gürbüz'ü sinirlendirdi. Gourcuff'tan vazgeçen Sir Gürbüz, Donati'de karar kıldı.

Daha önce anlaşıldığı duyurulan Avustralyalı Grella ile sözleşme imzalandı. Mor menekşeler bu transferi bedavaya kapattı.

Betis takımından, geleceğin yıldızı olarak görülen Moreno isimli oyuncu 3 milyon TL'ye takıma katıldı. Moreno, savunmanın ortasında oynuyor ve ilerleyen yıllarda bu mevkideki eksiği fazlasıyla gidereceğe benziyor. İspanyol oyuncu antrenmanlara başladı.

Fiorentina ayrıca, takımda ortak bonservis anlaşması olan birçok oyuncu ile, teklif zamanı geldiği için yapılan küçük tekliflerde, anlaşmalı olunan klübün bu oyunculardan vazgeçmesi üzerine sözleşme imzaladı. Bunlardan en önemlisi Bojinov, Juventus'un teklifi ertelemesiyle Juve'de kalıyordu ancak Atletico Madrid'in hem Juve'ye hem de Fiorentina'ya yaptığı 26.5 milyonluk teklifin ardından Valeri Bojinov Atletico'lu oldu. Bu ayrıca Fiorentina menajeri Sir Emrah Gürbüz'ün transfer rekoru oldu. Aynı durumdaki Reginaldo ise, Udinese'nin ondan vazgeçmesi üzerine bonservisinin tamamı ile Fiorentinalı oldu.

Gelenler :

http://img476.imageshack.us/img476/5558/gelenlerrr0.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-07

Gidenler :

http://img476.imageshack.us/img476/9021/gidenlerec9.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-07

Fiorentina böylece yeni sezona hazır hale gelmiş oldu. Antrenman döneminden sonra oynadığı 7 hazırlık maçından sadece birini (Galatasaray) kaybeden Fiorentina lige fırtına gibi girmek istiyordu. Ancak lig maçlarından önce oynaması gereken bir UEFA ön eleme maçı vardı. Bu maçta Wes Ham United ile karşılaşan Fiorentina, İtalya'daki ilk maçı Pazzini ve Montolivo'nun golleriyle 2-0 kazanarak, İngiltere'ye çok avantajlı bir skorla gitmeye hak kazandı. Bu maçta Steffen İversen, yine, girdiği 24 hava topu mücadelesinden 22'sini kazanarak takımı yüksekten uçurmaya devam etti...

Devam edecek...

IcedEarth
07.Temmuz.2007, 18:55
Santana ve Bojinov büyük kayıp şimdiden geçmiş olsun abi.

CeSC FaBReGaS
07.Temmuz.2007, 19:00
bncede bojinov buyuk kayip

ozgur0ozdemir
07.Temmuz.2007, 21:46
Bojinov zaten juventus taydi bence para kazandirmasi iyi. Diarra guzel transfer gozruyorum paran da var defansa mertesacker i al derim minimum fee den 10 milyona alirsin. Cok saglam bi defans oyuncusu. Basrilar dilerim bu sene sampionluk insallah..

Varonil
07.Temmuz.2007, 23:14
Artık sağlam bir forvet al Emrah Abi.

Flawless Victory
07.Temmuz.2007, 23:15
Mor Menekşelerden Yine Fırtına Gibi Bir Başlangıç!!!

Mor menekşeler, ligde oynadığı ilk 8 maçında müthiş bir performans göstererek 8'de 7 yaptı ve şu anda ligin zirvesindeler. İnter de aynı şekilde 8'de 7 yapan bir diğer takım. Ancak İnter gibi, her transfer sezonunda 100 milyon TL'ye yakın para harcayan bir klüple, Fiorentina gibi 15 milyon dolarlık transfer bütçesi olan bir takımın aynı puanda olması çok düşündürücü. Erken konuşmamak lazım ama Fiorentina bu sezon çok farklı ve şampiyonluk hayal değil! İşte Fiorentina'nın UEFA Kupası'ndaki grubu :

http://img529.imageshack.us/img529/5466/uefakuralariac0.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-07

Puan Durumu :

http://img122.imageshack.us/img122/2897/tabloge3.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-07

Maçlarda Alınan Skorlar :

http://img122.imageshack.us/img122/8922/skorlarzs2.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-07

Viola taraftarlarının içindeki tek burukluk Gourcuff transferinin bir türlü gerçekleşememesi. Her sezon bir yıldız transfer sözü veren Sir Gürbüz, devre arasında takıma katılacak şekilde, Antonio Barragan ile sözleşme imzaladı. Zaccardo'dan son anda vazgeçen Sir, Barragan'ı aldı.

Varonil
07.Temmuz.2007, 23:17
Lige güzel başlamışsın Abi.UEFA'da zor bir gruba düşmüşsün ama.

Flawless Victory
07.Temmuz.2007, 23:20
Ama dikkat edersen Rangers ve Pasching'i yendim. UEFA gruplarında da liderim. ;;)

Varonil
07.Temmuz.2007, 23:22
Pardon abi fikstürü iyi incelememişim:p :o :)

Flawless Victory
07.Temmuz.2007, 23:25
Potenza'dan iyi verim alamıyorum diye paraya kıyıp :p Barragan'ı aldım ama Potenza çok iyi oynamaya başladı. :( Transfer boşa gitti yahu. Gerçi genç adamdır. Satarım olmazsa ama. :)

Varonil
07.Temmuz.2007, 23:27
Olsun abi.Uzun maratonda hepsine şans verirsin sen;;):)

Flawless Victory
07.Temmuz.2007, 23:29
Yok şampiyon olursam İnter'e kaçacam. :D Puahaha :p

omer-faruk-14
07.Temmuz.2007, 23:58
Emrah abi sen hiç maç kazanır mıydın?:D

Ilhan
08.Temmuz.2007, 00:01
Barragan harika. Transfer politikan süper Emrahcığım. Tebrikler...

Flawless Victory
08.Temmuz.2007, 00:21
Emrah abi sen hiç maç kazanır mıydın?:D

Sus bakiiim! Seni yaramaz çocuk seni. Boşuna Sir demiyorlar, Tansaş'tan almadık bu ünvanı. :n: :k:

Barragan harika. Transfer politikan süper Emrahcığım. Tebrikler...

Teşekkürler İlhan. Bakalım, ne kadar iyi transfer göreceğiz. Ama bildiğim ve gözlemcilerden aldığım bilgiler doğrultusunda söyleyebilirim ki o bir yıldız adayı.

Takımın iki eksik yeri vardı. Biri sağ kanattı. Sağ kanatta Santana ve Jorgensen bir türlü istediğim işleri yapamadılar ama farkettim ki Jorgensen sol kanatta daha iyi. Santana'yı da Lazio'ya sattım. Şimdi Donati orada harika oynuyor.

Diğer eksik mevkii ise defansif orta saha mevkii idi. Ben her zaman çift DM ile oynarım ve bunlardan biri aşırı defansif olur, bütün defansif yükü omuzlar. Diğeri ise daha teknik olur ve arasıra gol de atar. Donadel ikinci DM görevini yapıyordu ama "aşırı defansif" dediğim oyuncu malesef elimde yoktu. Alou Diarra şimdi bu işi harika yapıyor. De Jong da kaliteli bir alternatif durumunda. Ortasaha güçlenince, diğer ortasaha oyuncuları da daha iyi oynamaya başladılar. Bunlardan Montolivo klasını geçen sezon gösteremedi ama bu sezon oldukça iyi. Geçen sezon asist kralı olmasına rağmen bu onun gerçek performansı değildi. İversen zaten ikinci gol krallığına koşuyor diyebiliriz. Gol krallığındaki tek rakibi Gianpaolo Pazzini... Pazzini geçen sezonun ilk yarısında sakat olduğu için takımdan ayrı kaldı ama bu sezon gerçek Pazzini'yi izliyoruz. Şu anda ligde 11 golle gol krallığında ilk sırada bulunan Pazzini Sampdoria maçında ağları tam 4 kez havalandırarak, Fiorentina'daki, "1 maçta en çok gol atan oyuncu" ünvanını ele geçirdi...

Tu bi kontinyud, may firiends... :n: :k:

Estranged
08.Temmuz.2007, 00:23
:) uzun zamandir hareketsizdi.sayfayi acinca +2 sayfa post gordum mutlu oldum :)

Flawless Victory
08.Temmuz.2007, 00:24
Artık hızlı gideceğiz merak etme. ;;) Ben şimdi seriye devam edeyim. :)

the_imam912
08.Temmuz.2007, 00:33
Emrah abi helal olsun ;;)

canavar20
08.Temmuz.2007, 00:41
Bekliyoruz:)

mc_eagle
08.Temmuz.2007, 01:13
başarılar güzel gelmişsin

omer-faruk-14
08.Temmuz.2007, 01:26
Sus bakiiim! Seni yaramaz çocuk seni. Boşuna Sir demiyorlar, Tansaş'tan almadık bu ünvanı. :n: :k:

Tansaş'tan almadın ki Migros'tan aldın.:D Şaka bir yana müthiş bir teknik direktörsün. Yerinde transferlerle takımı üst sıralara kolayca çekebiliyorsun.

Flawless Victory
08.Temmuz.2007, 02:13
Tansaş'tan almadın ki Migros'tan aldın.:D Şaka bir yana müthiş bir teknik direktörsün. Yerinde transferlerle takımı üst sıralara kolayca çekebiliyorsun.

Eee sen de 5-6 sezon boş boş, sırf oyunu, oyuncuları tanımak için oyna sen de kolaylıkla yaparsın. Atletico Madrid ile 4 sezon amaçsızca oynadım. İspanya'da Atletico ile şampiyon olmak hayal ama işte böylece oyuncuları tanımış oldum. Aythami'yi de o yüzden transfer ettim. Barragan'ı biliyordum yine. ;;)

Fiorentina 9. maçından da galibiyetle ayrıldı ayrılmasına ama diğer takımlar 1-2 puan gerisinde Fiorentina'yı takip etmeye devam ediyorlar. İnter bu hafta bi kıyak yaptı ve yenildi. :p UEFA'da da Fio 3'te 3 yaptı. PSG'i 1-0 mağlup ederek puanını 9'a çıkardı ve gruptan çıkmayı garantiledi. Sırada Ajax var. Yarın kariyere devam edeceğiz, şimdilik iyi geceler şişik gözlüler. :n: :k:

Varonil
08.Temmuz.2007, 08:59
Devam et abi.Bekliyoruz.

Wesley Sneijder
08.Temmuz.2007, 09:07
Devam Emrah Abi. :D

Flawless Victory
08.Temmuz.2007, 13:29
Luca, İversen ve Ben

Dünkü PSG maçından sonra üçümüz yine bir restaurant'a gittik, yemek yemeye (Ne obur adamlar demeyin, başka bir yer bilmiyoruz). Bu restaurant'ın duvarlarında tek tip tablo vardı ve girişte de bir masa bulunuyordu. Çok ilginçti, onunla tanıştığım kafede de böyle bir dizayn vardı. Aklım 1 yıl öncesine gitmişti. Luca ve İversen maçlardan konuşuyor, hangi golü kimin ensesinden geldiğini tartışıyor, ben ise çaresiz ve iç çeke çeke onu düşünüyordum. Acaba ne yapıyordu şu anda? Beni silmiş miydi kafasında? Benim şu anda çok başarılı bir teknik direktör olduğumu bilseydi ne yapardı? Derken Luca bana doğru döndü ve :

- Emrah yine daldın?
- Evet öyle oldu. Onunla tanıştığım gün geldi de aklıma.
İversen araya girdi...
- O kim Emrah?
- Doğru ya sen bilmiyorsun. Uzun hikaye... Evleneceğim kızdı, sonra beni terk etti.
- Aaa çok kötü olmuş ya, üzüldüm be Emrah. :(
- Boşver geçti artık.
Luca devam eder...
- Emrah artık çok paran var. Ülkene dönecek misin? Ama ben hiç istemiyorum biliyor musun? Benim burdaki tek arkadaşım sensin. Ayrıca memleketine dönersen, eski yaraların nüksedecek. Bence artık dönme. Burada kendine yeni bir hayat kur.
- Olmaz Luca. Birgün döneceğim. Fiorentina'yı zirvede iken bırakacağım. Şampiyonlar Ligi şampiyonu olup öyle gideceğim. Fakat, şampiyonluk gelmesini istiyorsak geçmişten hırs almak yerine, gelecekte yaşayacağımız tatları hayal etmek daha mantıklı geliyor. İversen sen bilmezsin, daha önce Luca'ya söylemiştim, ben onu o kadar seviyordum ki bunu kelimelere dökmek bir ömür alabilirdi. Geçenlerde eski bir arkadaş aradı beni, ismi Typhoon. Bana birinin bir mektup gönderdiğini söyledi. Tamam yolla dedim heyecanla, çünkü ondan geldiğini sanmıştım. Fakat bana mektubun, Malatya'da tatilde bulunan birkaç genç futbolcudan olduğunu söyledi.Tamam sen yolla dedim. Okuduğumda çok şaşırdım. Şimdi benim bir projem var. Aslında Atletico Madrid'deyken de uyguluyordum. İsminin kısaltması GMGF. Bu projenin içeriğini Luca biliyor ama şimdilik kimseye bahsetmiyorum. Yakında onu siz öğrencilerime açıklayacağım. İşte mektubu gönderen gençler, benim bu projeme katkı sağlamak istediklerini ve Fiorentina'ya gelmeye can attıklarını söylediler. Ben de onlara bir cevap yazdım ve dedim ki : Sizler bu kadar dolaylı yoldan bile bana ulaşmaya hevesli olduktan sonra, benim sizi takımıma katmak istememem yanlış olur. Elbette sizi gelecekte kadromda görmek isterim. Başarıya, genç insanlarla ulaşmak isterim. Çünkü gençler başardıklarında yenisini isterler...

Devam edecek...

KaF KeF
08.Temmuz.2007, 13:34
güzel yazmışsın abi...devamını bekliyoruz.....

ozgur0ozdemir
08.Temmuz.2007, 13:37
Allah allah nedir buGMGF arkadas merak icinde kaldim..
Hadi emrah bekliyoruz yeni projeni sabirsizlikla

El Barto
08.Temmuz.2007, 13:42
Kağıt mendili olan var mı? :( :)

Rodrigo Tello
08.Temmuz.2007, 13:47
Kağıt mendili olan var mı? :( :)

:zuhaha :zuhaha Abi cok güzel anlatmıssın...

LaigLeNoiR
08.Temmuz.2007, 15:41
1502005´isimli üyeden Alıntı http://forum.turksportal.net/vb/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?p=744347#post744347)
Kağıt mendili olan var mı? :( :h:

Olma mı :D:D

Süper gidiyorsun Emrah...

canavar20
08.Temmuz.2007, 16:06
Yazı çook güzel bravo:)

Ilhan
08.Temmuz.2007, 21:03
Emrah dün yazını okudum. Sabahtan akşama kadar 6-7 saat FM oynadım. Şiödi yine okudum. Gecemi senin yüzünden FM'ye heba edeceğim. Alacağın olsun senin emi:(

Rodrigo Tello
08.Temmuz.2007, 21:06
Emrah dün yazını okudum. Sabahtan akşama kadar 6-7 saat FM oynadım. Şiödi yine okudum. Gecemi senin yüzünden FM'ye heba edeceğim. Alacağın olsun senin emi:(

Cok etkiliyo dimi abi adamın Fm oynayası gelıyo.. :)

Flawless Victory
08.Temmuz.2007, 21:17
Mor Menekşeler Şampiyonluğa Koşuyor!!!

Ligin ilk yarısında fırtına gibi esen mor menekşeler, oynadığı 19 maçın 15'ini kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Ancak İnter, Roma, Palermo ve Roma'nın da başarılı performanslar göstermesi nedeniyle ikinci ile aradaki puan farkı açılmadı. Fio, UEFA kupasında oynadığı ilk 3 maçını kazandı ama son maçında Ajax'a karşı aldığı 3-0'lık ağır yenilgi sonrası liderliği Ajax'a devretti. Grubu ikinci sırada tamamlayan Fiorentina, Fenerbahçe ile eşleşti, ilk maç Floransa'da. İtalya kupasında da önüne geleni yıkan Fiorentina yarı finalde Lazio'yu, 2-0 ve 1-3'lük skorlarla yenerek adını finale yazdırdı. Finaldeki rakip ise İnter'i yarı finalde eleyen Milan oldu. İşte ilk yarının puan durumu ve maçların skorları :

http://img462.imageshack.us/img462/5549/tablobw7.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-08

http://img413.imageshack.us/img413/3552/skorlarzq7.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-08

Devre arası transfer döneminde, daha önce anlaşılan Antonio Barragan kadroya dahil oldu. Ayrıca 2 Temmuz'da takıma katılacak şekilde, başarılı kaleci Ochoa "bedelsiz olarak" transfer edildi. Bedelsiz alınan Grella Sampdoria'ya ve Liverani de Parma'ya toplam 6 milyon dolara satıldı. Mutu Everton'a kiralandı. Reginaldo da kiralanan bir diğer oyuncu.

Takımda, yeni transferler Alou Diarra ve Massimo Donati beklenenin çok üzerinde performanslar ortaya koydular. Diarra şu anda ligin en değerli 2., Donati de 5. oyuncusu...

Devam edecek...

canavar20
08.Temmuz.2007, 21:22
Süpersin abi bravo sana.:)

KaF KeF
08.Temmuz.2007, 21:23
transferleri fazla tanımıyorum..ama olsun..şampiyon bitirirsin...

El Barto
08.Temmuz.2007, 21:26
KAleci iyi olmuş Emrah. Ayrıca bedelsiz alınan oyunculardan kar etmekte baya iyi olmuş. Artık bu sene şampiyon olacaksın gibi. :)

Sonra dönüş vakti... ;;)

Flawless Victory
08.Temmuz.2007, 21:40
Artık bir hedefimiz var. Zor olsa da "namağlup şampiyonluk".

El Barto
08.Temmuz.2007, 21:42
Vay vay vay şampiyonluk kesmez diyorsun yani Emrah... :)

Flawless Victory
09.Temmuz.2007, 00:47
Kesmez artık. (Sen önce şampiyon ol be adam :D)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Laf aramızda ligde büyük takımlar dışındaki takımlar çok zayıf bu sezon. O yüzden rahat yeniyorum. Ama böyle gitmeyebilir.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

[B]Fiorentina 32 Maç Sonra Yenilgi İle Tanıştı

Fiorentina, ligdeki ilk yenilgisini 28. haftada San Siro stadında oynanan İnter maçında aldı. Bu maçta İversen sakatlanınca çaresiz kalan Sir, onu yine de oyunda tuttu ve İversen takımına beraberliği getiren golü attı. Ancak ikinci yarıda iyice yorulan İversen saha kenarına alındı ve yerine giren, 12 maçtır suskun olan, hatta medya tarafından çok ağır bir biçimde eleştirilen Pazzini yine kötü bir futbol oynayınca, Toni de suskun kalınca; İnteri, kinci yarıda Adriano ile bulduğu golle maçı 2-1 kazandı ve Fiorentina'nın yenilmezlik ünvanına son verdi. Böylece Fiorentina'nın "namağlup şampiyonluk hayalleri suya düştüğü gibi İnter de şampiyonluk potasına iyice girmiş oldu. Şimdi; Fiorentina, İnter ve Roma çok ilginç bir şampiyonluk yarışına girmiş durumdalar. Bakalım ipi kim göğüsleyecek...

http://img525.imageshack.us/img525/1236/tabloez6.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-09

İversen şu anda 22 golle, 18 gollü Lavezzi'nin önünde gol krallığında ilk sırada. Bakalım İtalya'daki ikinci sezonunda ikinci gol krallığı tacını takabilecek mi İversen...

Son 10 haftaya girilirken Fiorentina, İnter'in 4, Roma'nın 5 puan önünde lider durumda. İnter maçından sonra İnter'in teknik patronun "Floransa'dakilerin kendine güvenleri çok fazla. Kendilerine bu kadar güvenmesinler. Biz adamı böyle yaparız. Adamın yenilmezliğine böyle son veririz, anadın mı!!!" şeklindeki açıklamasına Sir Gürbüz'den şok yanıt geldi : "Elbette birgün yenilecektik. Bunu yapan takım da tamamen tesadüf olacaktı. Şimdi bu galibiyeti buraya çekmelerine bir anlam veremiyorum. İnter takımı çok iyi oynadı ama yaşadığımız sakatlıklar unutulmasın. Bizim yenilmezliğime son verecek takım tesadüf olacaktı evet, İnter veya bir başkası bizi yenebilirdi. Böyle bir tesadüdten medet umanlar asla bizim rakibimiz olamaz. Ancak günlük başarılara sevinirler. Biz İnter gibi 100 milyon liralar harcamıyoruz. Onlar 1 sezonda, Ribery, Malouda ve Arango'yu alırken, biz o oyunculardan bir tanesini bile alamazdık. Fakat bu iş yürek işi. Şu anda İnter'in 4 puan önündeyiz ve fikstür avantajımız var. İnter düşünsün!!! Bugünkü maçta da oyuncularımın gösterdiği performanstan son derece memnunum. Lafla peynirli ****er yürümez!!! :p Biz onlardan çok daha iyi bir takımız. Bunu sezon sonunda daha iyi anlayacaksınız. İnter'in teknik patronuna da selamımı söyleyin, o anlar!". :p

Fiorentina bu süreçte Roma ve Milan ile berabere kaldı ve İnter'e yenildi. Artık puan tablosunun son 10 sırasındaki takımlarla oynayacak olan mor menekşeler, rakiplerine göre daha avantajlı. Bakalım hangi el diğerinden üstün, yakında göreceğiz...

Devam edecek, şampiyonluk kutlamalarına bekliyorum... :p

Flawless Victory
14.Temmuz.2007, 18:22
Arkadaşlar özür.. İnternet bağlantım çöktüğü için bir süre giremedim nete. Fiorentina'nın son durumu hakkında raporu hazırlıyorum. Bitince hemen vereceğim. 2. sezon bitti.

Not : Ayrıca bu mesaj birleştirme olayına da kılım.

Estranged
14.Temmuz.2007, 19:02
artik birlesmez abi icin rahat olsun :D

basarilar abi 3.sezonunda.

sergioagüero
14.Temmuz.2007, 19:43
Yeni okudum.Başarılar..

Varonil
14.Temmuz.2007, 19:46
Abi az kaldı şampiyonluğa

omer-faruk-14
14.Temmuz.2007, 19:50
Arkadaşlar özür.. İnternet bağlantım çöktüğü için bir süre giremedim nete. Fiorentina'nın son durumu hakkında raporu hazırlıyorum. Bitince hemen vereceğim. 2. sezon bitti.

Not : Ayrıca bu mesaj birleştirme olayına da kılım.

Kim şampiyon oldu? Bu arada son mesajını düzenleyerek yaparsan olur.

Flawless Victory
14.Temmuz.2007, 21:11
FLORANSA BAYRAM YERİ GİBİ - TAM ANLAMIYLA BİR HAT-TRICK!!!

Floransa'da büyük mutluluk... Yıllardır şampiyonluğa hasret olan mor menekşeler, 2007/2008 sezonunu İnter'in "12" puan önünde bitirerek şampiyonluğa uzandı (Son şampiyonluk - 1969). Bu şampiyonlukta hiç kuşkusuz, Sir Emrah Gürbüz'ün hırsı temel etkendi. Başarılı ve genç teknik adam, Fiorentina'ya geldiğinden beri oyuncularına hep savunmanın önemini anlatmaya çalıştı. Transferleri de hep savunmaya yönelik yaptı. Hatta forvet oyuncusu alırken bile savunma yönünün iyi olup olmadığına bakıyordu. Atletico Madrid'deyken bu anlayışından biraz uzaktı. Önceliği hücum olarak belirlemişti ama hesaba katmadığı birşeyler vardı. Her zaman yediğinden fazla atamayacağını kestirememişti Sir ve orada şampiyonluğu kıl payı kaçırmıştı ama gerek Atletico'da gerekse Fiorentina'da olsun çok iyi yaptığı bir iş vardı!

UEFA KUPASI FLORANSA'DA!!!

UEFA kupasına umutsuz başlayan Fiorentina, hedefi, gruplara kalmak ve gidebileceği yere kadar gitmek olarak belirlemişti ama son derece iyi kuralar çekti ve karşısına gelen rakipleri alt ederek kupaya uzandı. Grupta ilk 3 maçını almasına rağmen son maçta Ajax'tan 3-0'lık ağır bir yenilgi alan Fiorentina'da taraftarlar bu yenilgiden dolayı çok endişelendiler. Ancak Sir Gürbüz'ün dediği "her işte bir hayır vardır, elenmek hariç" sözünden de anladığımız gibi grupta 2. olmak Fiorentina'nın daha kolay ekiplerle eşleşmesini sağladı. Gruptan sonraki turda Fenerbahçe'yi kolay geçen Fio, sonraki turda da Feyenoord'u eledi. Yarı finalde karşısında bir tanıdık vardı, Sampdoria. Sampdoria'yı çok zorlanmasına rağmen eleyen Fiorentina böylece finale yükselmiş oluyordu. Finaldeki rakip Blackburn Rovers - Newcastle United maçının galibi olacaktı. Herkes Newcastle'ın geleceğini düşünürken yine Fiorentina taraftarını sevindirecek bir sonuç çıkmıştı ve B. Rovers, Fiorentina'nın finaldeki rakibi olmuştu. Sir kolay bir rakip geldiğinin farkındaydı ama tedbiri elden bırakmıyordu ve oyuncularına sürekli "Blackburn çok çok güçlü bir takım ama sizde onları yenebilecek herşey var, kaybederseniz de bende sizi öveceğim herşey var" diyerek onları cesaretlendiriyordu. Maç günü geldi çattı ve Fiorentina, hafızalardan kolay kolay silinmeyecek bir galibiyete imza attı. Maçın sonucu Fiorentina 6-1 Blackburn Rovers. Bu kupa zaferi İtalya'yı yine sokağa döktü. Ünlü "sende yok bende var" meydanında toplanan Fiorentina taraftarları sabaha kadar danalar gibi eğlendiler. :D Fiorentina 2'de 2 yapmıştı ama bir zafer daha yaşayabilirdi.

FİORENTİNA İTALYA KUPASINDA ZAFERE KOŞTU!!!

İşte Floransa şehrinin makus talihindeki ilk ve tek hat-trick'in son ayağında Fiorentina, İtalya Kupası'nda AC Milan ile eşleşti. Rakip çok güçlüydü ama soyunma odası koridorlarında yankılanan şu ses maç başlamadan galibi fısıldar gibiydi : "Sizi buraya ben değil başarılarınız getirdi, şimdi çıkın ve oynayın. Taktik vermeyeceğim, uyarmayacağım. Bu şekilde kupayı alırsanız, benim bugüne kadar söylediğim şeyleri anladığınızı düşünürüm. Bugün maçı kazanmak için benden daha çok istemeniz gerekiyor. Bir oyun oynamak istiyorum. :p Bugün kazanmayı ne kadar istediğinizi test edeceğim. Size yanlış taktikle vereceğim ve siz maç içinde bunların doğrusunu uygulayacaksınız. Eğer kazanmayı gerçekten istiyorsanız, size şehrin anahtarını vereceğim ve burdan çıkıp gidebileceksiniz". Bu konuşmadan sonra Fiorentina, Milan'ı zor da olsa 1-0 mağlup ederek İtalya Kupası'nı da müzesine götürdü. Böylece şehir hiç bitmeyecek bir şarkıyla irkildi. Şampiyon Fiorentina!!! Şampiyon Fiorentina!!! En Büyük Fiorentina!!!

Sezonun Son Puan Durumu :

http://img508.imageshack.us/img508/9519/tablolb6.png (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-14

Ev Puan Durumu :

http://img362.imageshack.us/img362/9999/evhg7.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-14

Deplasman Puan Durumu :

http://img175.imageshack.us/img175/2444/deplu1.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-14

Fiorentina Taraftarlarından Büyük Jest! :

http://img524.imageshack.us/img524/7563/taraftarovgusuhz3.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-14

2. Sezonun Özeti, Tüm Kategoriler :

2. sezonda Fiorentinalı oyuncular her kategoride ilk sırayı aldılar. Dikkat çeken olaylar ise : İversen'in 28 golle, İtalya'daki ikinci sezonunda da gol kralı olması; yeni transferlerden Massimo Donati'nin ligin en iyi İtalyan oyuncusu seçilmesi.

http://img524.imageshack.us/img524/3010/sezonozetizd3.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-14

3. sezon başladı, aşk hikayemiz kaldığı yerden devam ediyor...

omer-faruk-14
14.Temmuz.2007, 21:53
Emrah abi tebrikler. 3 kulvarda da kupaya uzandın. Sna bir lakap taktım bu yüzden; Sir II. İmparator.:):D

El Barto
14.Temmuz.2007, 21:56
Emrah tebrikler 3 kulvarda da şampiyonluk. :)

Aşk hikayesinin devamını bekliyoruz... :)

Flawless Victory
14.Temmuz.2007, 22:03
İŞTE BİR BOMBA DAHA!

2. sezonunda 3 kupa birden kaldıran Sir Gürbüz'lü Fiorentina, Bayern Münih'ten Lukas Podolski'yi 36 milyon TL'ye transfer etti. Bu transfer Fiorentina taraftarları ve yönetimi tarafından ayakta alkışlandı.

BİR DİĞER BOMBA!!!

Ochoa "ücretsiz" olarak alındı.

SON BOMBA!!!

Orta sahanın sağında Donati'ye alternatif olarak, İngiliz oyuncu Barnes alındı.

El Barto
14.Temmuz.2007, 22:06
Lukas Podolski ve Ochoa süper transferler gücüne güç katacak nitelikteler Emrah valla sağlam giriyorsun bu sezonada. Bu sezonda Şampiyonlar Liginde kupa bekliyoruz... :)

Flawless Victory
14.Temmuz.2007, 22:18
LUCA : "KARIM BENİ ALDATTI, ÇOK FORMSUZUM (!)"

Gazete Haberi :

Fiorentina'nın süperstar'ı Luca Toni, karısının kendisini aldattığı gerekçesiyle antrenmana katılmadı. Sir Gürbüz'den izin alan yıldız futbolcu, "kendimi toparlayana kadar gelemem" dedi. Toni, "İtalya'da bu tür şeyler olabildiğini, saygı gösterilmesi gerektiğini (Benzerlik : Hakemler de insan, onlar da hata yapabilir. Saygı göstermek gerek)" ekledi. Önemli olan şeyin kendisinin değil, karısının mutluluğu olduğunu söyleyen Luca Toni kameralarımıza çok üzgün bir şekilde yansıdı.

Luca Toni düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi :

"Dün, karımın beni aldattığı ve bunun ilk olmadığı "kara" haberini aldığımda dünya başıma yıkıldı sanki. Roma maçı öncesi olacak şey miydi! Hemen hocamı aradım ve sesim kısık ve göğsüm çekik bir halde ona durumu anlattım. Sanırım birkaç gün antrenmana çıkamayacağım."

Sir Emrah Gürbüz'e sorduk :

Basın : Hocam Toni'nin durumunu biliyorsunuz. Sizce bu durum takımı etkiler mi?

Sir : Her zaman söylenen, klasikleşmiş "önemli olan takımın iyi olması" deyimini bu durumda kullanamıyoruz ama siz merak etmeyin. Çünkü Toni'nin söylediği mecaz anlamlı. Yani başlığı dikkatli okursanız, başka bir "şey"i kastediyor. :p

El Barto
14.Temmuz.2007, 22:20
:D Boynuzlu Luca boynuzlu Luca. :zuhaha

Flawless Victory
14.Temmuz.2007, 22:23
Basın Toplantısı Devam Ediyor...

Basın : Nasıl yani hocam anlamadık?

Sir : Boşverin şakaydı, Toni sakatlandı ve birkaç gün dinlendiriyorum onu. Size böyle bir şaka yapmak istedik. :p

El Barto
14.Temmuz.2007, 22:25
Nasıl yani yengenin bir kabahati yok mu? :D

Flawless Victory
14.Temmuz.2007, 22:28
:D Boynuzlu Luca boynuzlu Luca. :zuhaha

Yurdum insanı hemen taşlıyor. :p

Nasıl yani yengenin bir kabahati yok mu? :D

Yengeyi tanırım, tam bir İtalyan hanımefendisidir yani çaktırma olay doğru. :n: :k:

El Barto
14.Temmuz.2007, 22:31
Yurdum insanı hemen taşlıyor. :p

Taşlarım tabii yahu. :p

Yengeyi tanırım, tam bir İtalyan hanımefendisidir yani çaktırma olay doğru. :n: :k:

Bende öyle düşünmüştüm zaten Emrah. :)

Flawless Victory
14.Temmuz.2007, 22:46
GURBET VE SAİRE...

3 kulvarda da başarılı olmuştuk ama tek bir dostum bile aramıyordu. Neden aramıyorlardı? Yoksa sevdiğim kadının değerli (!) kocasının Türk Telekom'un yeni sahibi olmasının bir önemi var mıydı? Böyle kaç akşam daha yaşayacağım bilmiyorum. Gözlerim telefonda, klüptekiler dışında birinin aramasını bekliyordum ama aramıyorlardı. Peki o ne yapıyordu? Beni unutmuş muydu? Bu soruları yanıtlamak için daha kaç bahar yaşayacaktım bu ızdırabı?

İtalya'da sezon sonu herkes şampiyonlukları kutlarken, bende hüzünle sevinç bir aradaydı. Acaba doğru muydu yaptıklarım? Benim için başarının amaç değil de araç olduğunu bilselerdi bana hangi gözle bakarlardı? Kendilerini, bir adamın, amacına ulaşmak için kullandığı kuklalar olarak görmezler miydi? İntikam için o kadar kararmıştı ki gözlerim, bu sorular, tokken yoldan geçen bir satıcının sattığı yiyeceklerden farksızdı.

Sezon sonunda tatil için ülkeme gittim. Önce İstanbul'a gittim, ordan da Malatya'ya geçtim. Sanki birileri bizim elele geçtiğimiz kaldırımlardan kimsenin geçmesine izin vermemişti. Kaldırımlar aynı şekilde bizi selamlar gibiydi. Evlendiğimizde almayı düşündüğümüz evin yanından geçtim ve şöyle bir durup öylece baktım. Sanki, ikimiz de içindeydik ve pencereden gördüğüm kaynayan tencere geleceğimizdi. Zamanında biz de geleceğimizi kaynatmayı hayal ederdik, sonra inşallah diye bitirirdik sözümüzü. Bu kaldırımlar şimdi sanki beni boşluğa sürükleyen, vaktiyle kafama çarpıp yere düşmüş taşlardan ibaretti ve de benim aşkımı kanatan...

Devam edecek...

Ilhan
14.Temmuz.2007, 22:49
Emrah harika ötesi bir adamsın. İdolsün ya idol:)

ozgur0ozdemir
14.Temmuz.2007, 23:11
Bravo Bravo Bravosimmo sinyor Imparatore Emrah Gurbuz.

Flawless Victory
14.Temmuz.2007, 23:31
YILDIZLAR GEÇİDİ SÜRÜYOR!!!

Daha önceden Podolski ve Ochoa gibi iki dünyeeaa starını kadrosuna katan Sir Emrah Gürbüz, şimdi de Arturo Lupoli, Nicklas Bendtner ve Glen Johnson'ı "ücretsiz" kadroya kattı. Ancak, Podolski transferiyle sarsılan bütçe dengesini tekrar düzeltmek için Arturo Lupoli hemen Lyon'a 7 milyon TL'ye satıldı. Böylece bu oyuncudan daha oynatmadan kâr elde edildi. Zaten Sir Emrah Gürbüz'ün her transfer döneminde 20 oyuncu alıp 20 oyuncu sattığını ve bu transfer ağından yaklaşık 30 milyon dolar gelir elde ettiğini düşünürsek, Sir'ün bu transfer politikasının çok işe yaradığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak Sir, ücretsiz alınıp hemen satılan oyuncuların bir daha Fiorentina'ya gelmek istemeyeceklerini de hesaba katıyordur umarız. Gelişmelerle yine karşınızda olacağız.

_ReaL_
14.Temmuz.2007, 23:53
Arturo Lupoliyi alarak iyi iş gerçekleştirmişsin

Flawless Victory
15.Temmuz.2007, 00:04
Arturo Lupoliyi alarak iyi iş gerçekleştirmişsin

Satarak desek daha doğru olur kannnnımca. :D

ozgur0ozdemir
15.Temmuz.2007, 00:11
Emrah oyle yapinca benim takimda moraller cok dusuyodu sende ne oldu..
Iyi para yapmisin..

Flawless Victory
15.Temmuz.2007, 00:17
Yok ya biraz abartmışım. 20 oyuncu :n: 8-9 desek daha doğru olur. Bir de 30 milyon TL kâr yok, sadece 15 milyon TL'cik. :) Mesela bazı oyuncular, kendisiyle aynı mevkide oynayan bir oyuncuyu transfer ettiğinde "ben ne olacağım" diyor ama ben genelde genç oyuncular aldığım için sorun olmuyor. Yani genç oyuncu alınca kimse itiraz etmiyor. Onun için ne Lupoli'ye, ne Bendtner'a, ne de Johnson'a laf etmediler. Zaten sürekli oynayan adamları etkilemiyor. Etkilenenler, az şans bulan, deyim yerindeyse "kalas", başka bir ifadeyle satılmaya müsait oyuncular olduğu için sorun olmuyor. Tabi sen eğer gidip de ne bileyim bir sürü 25-26 yaşlarında adam alıyorsan o olmaz. İtiraz ederler. Sen gençleri al 1-2 milyon TL'ye hemen sat, bir sürü paran olur. Benim şu anda 15 milyon TL param var.

Rodrigo Tello
15.Temmuz.2007, 01:02
Vay be 3 kupa :) Tebrikler

Fıratcan Alçınkaya
15.Temmuz.2007, 01:05
Emrah Abi Tebrikler Şampiyon olmuşsun...

Flawless Victory
15.Temmuz.2007, 01:10
Teşekkürler. Bi terbiyesizlik ettik işte. :)

Fıratcan Alçınkaya
15.Temmuz.2007, 01:14
Emrah Abi bişey sorcam???

Senin daha önceki Kariyerin A.Madrid di dimi???

Flawless Victory
15.Temmuz.2007, 01:15
Evet. Kayıtlı oyunum bozulmasaydı ben Atletico Madrid'de yaşlanırdım. :)

Fıratcan Alçınkaya
15.Temmuz.2007, 01:17
Abi o kariyerin sonlarını okumuştum ben çok güzeldi röportajlar felaN...

Flawless Victory
15.Temmuz.2007, 01:21
O zaman başlarını da oku. En güzelleri ilk 10 sayfadakiler. ;;)

MoNToLiVo_
15.Temmuz.2007, 13:03
heLaL bea :D oKudukCa oYnaYaSım AyNı ZaMaNDa aGLaYaSıM GeLiYo :D Bu YaZıYı OkUduKTaN sONra Gs. iLe Bi KarİYeR acTım:D Tam 3 GünDür AraLıKSız oYNuYoRUm:D KoLTuGa YaPıSTım DeSeM YeRiDiR 2011 YıLıNDaYIm Abi Bu KAdaR AcIKLı Ve HeYeCaNLı KaRiYeR yazMayın BiZeDe YaZıK Bi YaNDaN BasaRILaRınıN deVaMıNı DiLiYoRUM

Flawless Victory
15.Temmuz.2007, 13:26
heLaL bea :D oKudukCa oYnaYaSım AyNı ZaMaNDa aGLaYaSıM GeLiYo :D Bu YaZıYı OkUduKTaN sONra Gs. iLe Bi KarİYeR acTım:D Tam 3 GünDür AraLıKSız oYNuYoRUm:D KoLTuGa YaPıSTım DeSeM YeRiDiR 2011 YıLıNDaYIm Abi Bu KAdaR AcIKLı Ve HeYeCaNLı KaRiYeR yazMayın BiZeDe YaZıK Bi YaNDaN BasaRILaRınıN deVaMıNı DiLiYoRUM

Ne güzel bak işte. Oyunu severek oynamışsın.

Rocc0
15.Temmuz.2007, 15:23
guzel kariyer basariliar diliyorum

MoNToLiVo_
15.Temmuz.2007, 18:11
Ne güzel bak işte. Oyunu severek oynamışsın.

eVet SeVeReK Ve ZeVk aLaRaK aMa aRTık KenDimi AsTıGımı SaNIYoRum son YıLıMda aVRuPaDa Sen Kadar oLmaSaDa BasaRıLı oLduGuMu sanIyoRum ueFa + cL Yi aLDım Ama :D SüPeR kuPam eKSiK :P SeNin YazılaRInı DöRT GözLe BeqLiYoRuM :D

xxgokhanxxgs
15.Temmuz.2007, 18:47
Süpersin emrah abi süper kurgu...Okuyunca olayı ben yaşıyormuşum zannettim(:

yusufyusuf21
17.Temmuz.2007, 19:05
neden durdu bu kariyer ??

Flawless Victory
17.Temmuz.2007, 23:07
Her zaman vaktim olmuyor. O yüzden bazen böyle aralar olabiliyor.