PDA

View Full Version : [4-4-2 Dengeli v.2] En iyinin de iyisi

Ilhan
30.Haziran.2007, 01:27
Merhaba arkadaşlar;

Bir süre evvel sizlerle taktiğimi paylaşmıştım. Pek çok arkadaşımda başarılı sonuçlar aldık. O tarihten sonra taktiğimi farklı takımlarda da denedim, ve bazı değişikşikler yaptım:

1. Kontra-atak opsiyonunu kaldırdım. Çünkü bu opsiyonu kullandığımda takımım oyun kurmayı çok iyi bir biçimde gerçekleştiremiyordu.

2. DR ve DL oyuncularının anlayışlarını biraz daha defansif yaptım, böylece daha az savunma açığı verdim.

3. Defansif çizgimi öne aldım, böylece top rakipte iken daha kolay baskı kurmayı başardım.

Taktiğimi pek çok takımla denedim. West Ham, Aston Villa, Kayserispor, Galatasaray, Middlesbrough, ve en sonunda optimum sonuca ulaştığım kanaatindeyim.

Değiştirmediğim ayrıntılar için;

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=699204&postcount=1 linkindeki mesaja bakınız ve taktiğin genel hatlarını görünüz.

İşte takım komutları ekranım:

http://img530.imageshack.us/img530/1341/taktikor4.jpg (http://imageshack.us)

Taktiği bu kez; deplasman ve ev sahibi olarak ikiye böldüm, evinizde ve deplasman maçlarında en iyi sonuçlara ulaşmanız için.

Evinizdeki maçlarda;

http://rapidshare.com/files/40115905/dengeli_ofansif__Kayserispor__A__287_u_2017_.tac.h tml linkindeki taktiği;

Deplasmandaki maçlarda;

http://rapidshare.com/files/40116098/dengeli_defansif__Kayserispor__A__287_u_2017_.tac. html linkindeki taktiği kullanmanızı tavsiye ederim.

Şimdiden yazacağınız yorumlar için sağolun, iyi oyunlar hepinize...

uAburak89
30.Haziran.2007, 01:29
Öbür taktiğe bakma fırsatım olmamıştı, indirmeme rağmen.. Bunu mutlaka indirip deneyeceğim, emeğine sağlık.. :)

Oghuse
30.Haziran.2007, 01:34
Bunun da ilki kadar başarılı olacağına eminim.

El Barto
30.Haziran.2007, 02:06
İlhancım indirdim şimdi deneyeceğim yeni bir sezon ve yeni bir İlhan klasiği ile bu kez şampiyon olurum artık. :)

Ellerine sağlık.

canavar20
30.Haziran.2007, 10:31
Ben indirmeyeceğim ilk taktiği deneyeceğim sağol:)

BJKKKKK
30.Haziran.2007, 10:39
Keşke taktiği Beşiktaş ile de deneseydiniz. Zira Beşiktaş ile başarılı olan bir taktik, herhalde mükemmel bir taktik olur :)

Ben bir türlü istikrar yakalayamadım, belki bu taktikle olur :icon_wink:. Şu anki takımım aşağıdaki gibi, 2. sezonum (yeni oyun açtım), ilk sene maalesef hiçbir kupa alamadım. Önerilerinize açığım. (::)

http://img440.imageshack.us/img440/600/adszdn2.jpg

El Barto
30.Haziran.2007, 11:44
Bence bu taktiği kullan. Kadro yapında taktik için fena değil. Johnson pivot santrafor olabilir. Ama MC sağda oynayan yani DM oynayacak sağlam bir adam bulursan daha iyi olur.Forvete Johnson'un yanınada iyi bir eleman bul. Alabiliyorsan Sosa yada Vela derim.Savunman gayet iyi bence.Mutlaka başarılı olursun bu taktikle bence.Ama birazda sabır göstermek lazım. :)

Wesley Sneijder
30.Haziran.2007, 11:45
Kireçlenme yaşayan bu Johnson değil mi Emre? :zuhaha
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
İlhan Abi kontrataksız taktik mi olurmuş?

BJKKKKK
30.Haziran.2007, 11:51
Bence bu taktiği kullan. Kadro yapında taktik için fena değil. Johnson pivot santrafor olabilir. Ama MC sağda oynayan yani DM oynayacak sağlam bir adam bulursan daha iyi olur.Forvete Johnson'un yanınada iyi bir eleman bul. Alabiliyorsan Sosa yada Vela derim.Savunman gayet iyi bence.Mutlaka başarılı olursun bu taktikle bence.Ama birazda sabır göstermek lazım. :)

Bir yabancı hakkım var, orta sahaya Freddy Guarin'i almayı düşünüyorum DM olarak. Johnson'un yanında Nobre çok iyi oynuyor aslında, belki Gökhan Ünal'ı alabilirim. O kadar takım geçti elimden, bir tek taraftarı olduğum Beşiktaş da istikrar sağlayamadım :)

Wesley Sneijder
30.Haziran.2007, 11:52
Valla ben kontrataksız taktikle kolay kolay gol atamam.

El Barto
30.Haziran.2007, 11:54
Bir yabancı hakkım var, orta sahaya Freddy Guarin'i almayı düşünüyorum DM olarak. Johnson'un yanında Nobre çok iyi oynuyor aslında, belki Gökhan Ünal'ı alabilirim. O kadar takım geçti elimden, bir tek taraftarı olduğum Beşiktaş da istikrar sağlayamadım :)

Evet bende Feyenoord ile oynuyorum şimdi Guarin'i aldım DM oynasın diye. :) Gerçi bir performans göremedim daha ama al sende adamın kumaşı iyi. :) Nobre iyi iş çıkarıyor diyorsan onla devam et zaten Batuhan Karadeniz gelmiyor mu alttan? :)

ahmetokur29
30.Haziran.2007, 15:53
ilk taktiği denedim ve harika sonuçlar aldım.sıra bunda.eminim bunda da başarılı olucam.emeğine sağlık.

BJKKKKK
30.Haziran.2007, 16:10
Taktikleri denedim Beşiktaş'da, maalesef gene istikrar yakalayamadım :(.

Bu oyun sanki FM 2007 değil de, AntiBJK-2007 gibi olmuş biraz bence :).

Fenerbahçe ya da Galatasaray'a çok kolay taktikler oturuyor. Zaten taktik yapan arkadaşlar da, genelde bu 2 takımla taktikleri deniyorlar. Ama bu takımlara olan taktikler, maalesef Beşiktaş'a olmuyor. BJK'ye taktiğini oturtup, başarılı olan arkadaşlar var mı merak ediyorum doğrusu :icon_smile:

Krusty
30.Haziran.2007, 16:24
ilk taktik baya iyiydi, haliyle bu taktik daha başarılı olur. teşekkürler ilhan abi. :)

Ilhan
30.Haziran.2007, 16:28
Taktikleri denedim Beşiktaş'da, maalesef gene istikrar yakalayamadım :(.

Bu oyun sanki FM 2007 değil de, AntiBJK-2007 gibi olmuş biraz bence :).

Fenerbahçe ya da Galatasaray'a çok kolay taktikler oturuyor. Zaten taktik yapan arkadaşlar da, genelde bu 2 takımla taktikleri deniyorlar. Ama bu takımlara olan taktikler, maalesef Beşiktaş'a olmuyor. BJK'ye taktiğini oturtup, başarılı olan arkadaşlar var mı merak ediyorum doğrusu :icon_smile:

Emreciğim Beşiktaş için;

Nobre'yi pivot santrafor olarak kullanabilirsin. Bir tane de sağ bek oyuncusu alırsan başarılı olursun.

Oghuse
30.Haziran.2007, 17:14
Galatasaray'da 6. sezonum 2 ma. denedim sonuçlar taktiği açıklama yardımcı olur sanırım.
http://www.resim-yukle.com/img01/13/352386gsfebeyidover.JPG
http://www.resim-yukle.com/img01/13/518324gsfebeyidover1.JPG
Geçen taktikteki talimatlara uydum takımda iyi olunca sonuç ortada.Teşekkürler.
Ve son maç Tattiğin güzelliğini pekiştirir.
http://www.resim-yukle.com/img01/13/973795gstrabzonudayidover.JPG
Ancak bir eleştiride bulunayım deplasman taktiği ev sahibi kadar başarılı değil.

sehzadee
30.Haziran.2007, 17:56
ılk taktıgını kulanıyorum.. su an bu taktıgı denemıcem yorumlara biraz daha bakayım güzelse denicem :)

MeMo
30.Haziran.2007, 17:57
Sanırım bu taktikler küçük takımlarda başarılı olmuyor küçük takımlar için bunun bir alternatifi var mı İLhan Abi?

yugi
30.Haziran.2007, 18:54
Emeğine sağlık vala çok güzel taktikler saol...

ForCimbom
30.Haziran.2007, 22:40
İlhan abi siteye özel işlerimden dolayı birkaç gün girememiştim ve taktiksel tartışmamız yarım kalmıştı. İstersen tartışmamıza Msn'de devam edelim ve sonucu buraya yazalım çünkü gördüğüm kadarıyla başka arkadaşlar tartışmaya girmiyorlar hem bizim hem onlar için iyi olur diye düşündüm. Msn adresini Ö.M. yoluyla gönderirsen sevinirim.

Ilhan
01.Temmuz.2007, 21:11
Elbette. Özel mesaj ile yollarım msn adresimi.

Ilhan
01.Temmuz.2007, 21:15
Sanırım bu taktikler küçük takımlarda başarılı olmuyor küçük takımlar için bunun bir alternatifi var mı İLhan Abi?

Küçük takımlar için yapman gereken;

1. Dar oynamak. Yani width (genişlik) sekmesnini düşük yapmak.

2. Kontra-atak'ı açmak.

3. Oyuncu mantalitelerinin yani anlayışlarının hepsini birer veya ikişer düşürmek.

4. Normalde 14 olan defansif çizgi seviyesini 20 üzerinden 12'ye getirmek.

Hepsi bu:)

El Barto
01.Temmuz.2007, 21:25
İlhan büyük adamsın vesselam. :)

http://img181.imageshack.us/img181/1401/ads305zjb5.jpg

AneLKa_90
01.Temmuz.2007, 22:15
ilhan bey taktik için teşekkürler ancak ben arkadaşlar kadar başarılı olamadım newcastle utd ı çalıştırıyorum bundan dolayı mı yoksa teamtalk larda mı hata yapıyorum?

Ilhan
01.Temmuz.2007, 22:24
ilhan bey taktik için teşekkürler ancak ben arkadaşlar kadar başarılı olamadım newcastle utd ı çalıştırıyorum bundan dolayı mı yoksa teamtalk larda mı hata yapıyorum?

belki de. her noktaya dikkat etmeni öneririm. taktiği dümdüz koymakla olmuyor.

Ilhan
01.Temmuz.2007, 22:25

O senin güzelliğin:D

Oghuse
02.Temmuz.2007, 02:09
Defansif taktik üzerinde biraz daha çalışman lazım ofansif kadar başarılı değil.

Ilhan
02.Temmuz.2007, 09:12
Defansif taktik üzerinde biraz daha çalışman lazım ofansif kadar başarılı değil.

Bir-iki düzenleme yapıp defansif taktiği yeniliyeceğim;)

El Barto
02.Temmuz.2007, 10:39
Defansif taktiğe gerek yok valla ben heryerde ofansla oynuyorum sonuç ortada. :) :p

Ilhan
02.Temmuz.2007, 11:13
O zaman da her yerde ofansla oynuyoruz:) Bir düzenleme yapmam iyi olacak, defansif taktik için. Bu gece araştırma işine yoğunlaşacağım, büyük ihtimalle yarına yayınlarım yeni defansif taktiği.

El Barto
02.Temmuz.2007, 11:18
Kesinlikle ofansif taktik çok işe yarıyor.Zorlanabileceğim maçlarda mentaliteyi düşürüp ofsayt taktiğini kaldırıp defans çizgisini geri çekiyorum. ;;)

Ama sen tabiiki yap düzenlemeleri İlhan daha iyi birşey çıkar. ;)

deniz.91
02.Temmuz.2007, 12:38
kesin deneyecem abi taktiklerin süper oluyor sağol hemde kayseride denemişin kesin denerim

Fıratcan Alçınkaya
02.Temmuz.2007, 12:39
Sağol İlhaN Abi indirdim taktikleri denicem 2'sinide...

Ilhan
02.Temmuz.2007, 13:21
Kesinlikle ofansif taktik çok işe yarıyor.Zorlanabileceğim maçlarda mentaliteyi düşürüp ofsayt taktiğini kaldırıp defans çizgisini geri çekiyorum. ;;)

Ama sen tabiiki yap düzenlemeleri İlhan daha iyi birşey çıkar. ;)

Sen gerekeni yapıyorsun zaten Emreciğim. Ayrıca bana teşekkür eden tüm arkadaşlarıma ben de teşekkür ediyorum.

Aykan19o3
02.Temmuz.2007, 17:38
Kesinlikle deniycem çok kaliteli bir taktik gibi..

DeNiZ_1903
02.Temmuz.2007, 18:59
Ben heartpool ile 1-1 berabere sürdürüyodum maçı bu taktiği uyguladım maçın geri kalanında 4-1 kazandım ama işin ilginci bu taktikle golleri hep ilk yarıda atıyorum ikinci yarı hiç gol atamıyorum :D

alpijik26
02.Temmuz.2007, 20:23
Eğer skoru korumak istiyorsanız defansif taktiğe geçin... Ama yinede çalışılması gerekiyor defansif üzerinde... ;) Yine de çok tşk. ederim çok güzel bir taktik ;)

Ilhan
03.Temmuz.2007, 09:19
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Defansif taktikte sadece beklerle alakalı düzenlemeler yapmıştım. Biraz daha geliştirip yayınlamayı planlıyorum.

yugi
04.Temmuz.2007, 12:27
Çalışmaların nasıl gidiyor peluk?..ne zaman hazır olur?

Ilhan
04.Temmuz.2007, 13:04
Dün araştırma ve elektrik kesintileri ile geçti. Bakalım bugün neyi gösterecek?:)

Krusty
04.Temmuz.2007, 13:30
ilhan abi taktiğini denedim de evimizdeki cuk diye oturmuş fakat deplasman taktiğinin üzerine biraz daha yoğunlaşabilirsin, kolay gelsin.

bloodmaxi
04.Temmuz.2007, 15:59

İlhan abi bu ne yaa süper işliyor gibi görünüyor taktik paylaşımın için sağol tşk ederiz...

DeNiZ_1903
04.Temmuz.2007, 17:26
Arkadaşlar bir tüyo veriym evinizde oynadığınız maçlardaki taktik ile oynadığınızda bitiriciliği yüksek bir adam olması lazım forvetlerinizin diğeri hakkında görüşlerimi yazıcam en yakın zamanda :D

yugi
04.Temmuz.2007, 19:44
Arkadaşlar bir tüyo veriym evinizde oynadığınız maçlardaki taktik ile oynadığınızda bitiriciliği yüksek bir adam olması lazım forvetlerinizin diğeri hakkında görüşlerimi yazıcam en yakın zamanda :D

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=699204&postcount=1
burda var aslında atktik için gerekli oyuncu özellikleri..ama genede verebilirsin..

Ilhan
05.Temmuz.2007, 10:35
Arkadaşlar bugün taktik üzerine çok küçük değişiklikler yaparak çok olumlu sonuçlar aldım. Ligde 10 maçta 1 gol yedim:) Çok yakında ufak bir update daha geliyor. Ancak bu elinizdeki versiyonlar da çok iyi, belirteyim;)

Aynı zamanda bir antreman paketi de yayınlayacağım yakında...

Bizi izlemeye devam edin, her nerde yaşıyor ve yaşatılıyorsak:)

DeNiZ_1903
05.Temmuz.2007, 10:46
Arkadaşlar bugün taktik üzerine çok küçük değişiklikler yaparak çok olumlu sonuçlar aldım. Ligde 10 maçta 1 gol yedim:) Çok yakında ufak bir update daha geliyor. Ancak bu elinizdeki versiyonlar da çok iyi, belirteyim;)

Aynı zamanda yakında bir antreman paketi de yayınlayacağım yakında...

Heyecanla bekliyorum hem taktiği hemde antreman paketini bu taktiği kullanarak 5 maçda hiç yenilmedim Beşiktaş'la eline sağlık İlhan abi :D

mangamali
05.Temmuz.2007, 11:54
güzel taktik eline sağlık

yugi
05.Temmuz.2007, 14:35

Sabırsızlıkla bekliyoruz peluk..

Peki bu update her iki taktiktedemi olcak yoksa sadece defansif taktiktemi?

Sana kolay gelsin..

Ilhan
05.Temmuz.2007, 14:49
Defansif taktikte de ofansif taktikte de oynamalar var ama ufak oynamalar, ama oyuna etki eden oynamalar...

yugi
05.Temmuz.2007, 15:00
Peki ne zaman yayınlıyacaksın?(yeni sezon başlıyo benimde update'liyle başlıyım diyordum onun için)

jackrai
05.Temmuz.2007, 22:59
Ben bişey sorucam. Savunma oyuncuları pres yapıyor taktikte. Diğer oyuncularsa onlara nazaran yapmıyor. Bu biraz ters değil mi? İleri oyuncuların pres yapıp savunmaya hem zaman kazandırması hem de kapacağı toplarla pozisyon bulması değil mi amaç? Yoksa closing down pres yapmak anlamına gelmiyor mu? Eğer tam karşılığıysa, arkaya kapanma gibi bi anlamı olur.Onların dışında taktiğin güzel olduğuna eminim ama bu soruma cevap verirsen sevinirim.

DeNiZ_1903
06.Temmuz.2007, 01:50
Closing down :Alan daraltma

Demek ve bence yapmaları çok iyi oluyor

tazebitti
06.Temmuz.2007, 11:49
abim yeni versiyonu bekliyoruz sezon geldi

alpijik26
06.Temmuz.2007, 13:36
Closing down :Alan daraltma

Demek ve bence yapmaları çok iyi oluyor
eee peki bu oyunda pres yok mu ? bu pres anlamina mi geliyor

DeNiZ_1903
06.Temmuz.2007, 13:49
Bende tam bilmiyorum ama türkçe yamayı kurduysanız taktik belirtirken orda alan daraltma pas zaman geçirme gibi şeylerin üzerine mouse unuzu tuttuğunzda ne olduğunu görüyosunuz zaten ben presin olduğuna bakmadım ama alan daraltma top rakipte iken oynayacağı, pas atacağ,ı koşu yolunu, daraltmak gibi birşey

laruzh
06.Temmuz.2007, 20:15
ben taktikleri indiriyorum ama bilinmeyen dosya türünde iniyor ve açamıyorun sorun ne acaba ???

tazebitti
06.Temmuz.2007, 21:01
dostum öle olduguna bakma \Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2007\tactics içine at yeter

laruzh
06.Temmuz.2007, 21:10
dostum öle olduguna bakma \Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2007\tactics içine at yeter

saol dostum yardımın için teşekkürler

tazebitti
07.Temmuz.2007, 01:05
önemli değil görevimiz fm kardeşliği :)

Fıratcan Alçınkaya
07.Temmuz.2007, 05:16

İlhan Abi büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum... Taktik çok gzl Seri A yı 96puanla lider bitrdim...Antreman paketide çok işimize yariyacak...

tazebitti
07.Temmuz.2007, 13:29
saygılar peluk abim ofansif taktiğe bi lafım yok on numara taktikte defansif de çok gol yiyorum nedendir arkaya atılan toplardan perişan olduk
defans :
wbl :chiellini 18 hız
dc: lucio 17
dc: khizanishvili 12
wbr : ooijer 14
ofansif taktiğin bende daha ii defans yapıyor
onun için en yakın zamanda yeni versiyonları bekliyoruz

DeNiZ_1903
07.Temmuz.2007, 14:37
saygılar peluk abim ofansif taktiğe bi lafım yok on numara taktikte defansif de çok gol yiyorum nedendir arkaya atılan toplardan perişan olduk
defans :
wbl :chiellini 18 hız
dc: lucio 17
dc: khizanishvili 12
wbr : ooijer 14
ofansif taktiğin bende daha ii defans yapıyor
onun için en yakın zamanda yeni versiyonları bekliyoruz

Defans çizgini biraz geri çek ve ofsayt taktiği uyguluyomusun ?

Ilhan
07.Temmuz.2007, 16:45
Arkadaşlar, yeni taktikleri yayınladım, bir de antreman paketi var, taktiğin ismi Total Dominasyon. Ordan devam edelim.