PDA

View Full Version : TKL Sonuçlandı!!!!

tombul taho
30.Haziran.2007, 05:27
Merhaba arkadaşlar;
Biliyorsunuzki yaklaşık 2 hafta evvel yeni bir oyuna başladık ve bu oyun sizler tarafından çok beğenildi. ayrıca bu oyunun sadece bir seferlik olmadığını da belirttik. Tekrar belirtmek istiyorum ki TKL yeni sezonun başlamasıyla birlikte yani ağustos sonu eylül başı gibi kısacası yeni sezon itibariyle :) tekrar başlayacaktır!

TKL için sizlerden heralde binlerce mail aldım. Sadece mail de değil MSN aracılığıyla da yüzlerce mesaj geldi. Fakat çoğu şey forumda açıklandığından dolayı mail ya da msn aracılığıyla sorularınızı cevaplamadım. Çünkü şöyle örnek vereyim : "Bazı arkadaşlar halen TKL'ye kayıt olmak için mesaj ve mail atıyorlar." Sanırım sizler de bana hak veriyorsunuz bu konuda. :)

Neyse biz artık merakla beklenen 1. TKL'nin puan tablosunu açıklayalım. Açıklamadan evvelden beli başlı kuralları söylemem gerekiyor :

Arkadaşlar puan durumunu belirlerken menejer arkadaşlarımızın kupa kazandıklarına ve kupa kazanmasalar bile yaptıkları başarılara kısacası gidebildikleri yere kadar gittikleri yer olan durumlarına baktık ve öyle karar verdik. Örneğin şöyle açıklayayım : Siz ligi 14. veya 15. bitirdiniz fakat 1 kupa aldınız. Başka bir arkadaş ligi sizden 5 sıra önde bitirdi ama kupa kazanamadı siz otomatikman onun üstünde yer alıyorsunuz. Kısacası 1 kupa sizi 14.lükten 9.luğa çıkarıyor. Biz de buna göre puan durumunu oluşturduk.

Biliyorum gittikçe heyecan artıyor. Yarın yazlığa gidiyorum o yüzden yaklaşık 2 ay aranızda olamayacağım ve şampiyonu 2 ay sonra açıklayacağım. ŞAKAAAAA!!! :zuhaha :zuhaha :zuhaha

Neyse işin esprisini bir yana bırakalım ve şampiyonumuzu açıklayalım :

1. TKL ŞAMPİYONUUUUUUUUUUUUUU :

(44)
!!!!!!! eGowiCh !!!!!!!
(44)

Kendisi üstün başarısından dolayı kutluyorum. Umarım 2. sezonda da bu başarılarına başarı katar. 2. sezonda işi daha zor olacak gerçi. :zuhaha

Gelelim puan durumuna :

1. eGowiCh
2. Murat Özdemir
3. Jesus_FB
4. peluk
5. Eray Dengiz
6. Ayg.22
7. Sekopej
8. ms1907
9. mustafa35
10. elhadji
11. Çağrı Zorkol

TKL GEÇMİŞİ :

1. Sezon : (/8) eGowiCh (/7) Murat Özdemir (/0) Jesus_FB

TKL'e katılan tüm üyelerimize çok teşekkürler. Darısı 2. sezonun başına... 2.sezon eylül ayı itibariyle tekrar sizlerle olacak.

Saygılıarımızla
Turksportal Kariyer Ligi Yönetimi

Wesley Sneijder
30.Haziran.2007, 07:32
Tebrikler Egemen.

Çağrı Abi seneye Chelsea'yi alacak benden söylemesi. :D

El Barto
30.Haziran.2007, 09:13
Egemen tebrikler.İlhan ve Serkan'ı ve tabii birde Çağrı'yı daha yukarılarda görmek isterdik yahu. :)

Çağrı sanada ayrıca tebrikler. :p

yunusgs
30.Haziran.2007, 10:04
Tebrikler Egemen

canavar20
30.Haziran.2007, 10:23
Tebikler Egemen:)

Revolution
30.Haziran.2007, 10:32
Tebrikler Egemen Abi..Benim şampiyonum Tarık Abi.. ;) :)

KaF KeF
30.Haziran.2007, 11:10
bravo egemen..başarıların devamını diliyorum.....

BeeTLeJuiCe
30.Haziran.2007, 12:12
tebrikler egowich gercekten zor bi kariyerdi bence ne kadar zorlu oldunu denemek icn bende bi kariyer actım sizle aynı sartlarda ve 7. oldum:D dier tum arkadaslarada tebrikler ve tessekurler kariyerlerini zevkle takip ettik.

MeMo
30.Haziran.2007, 12:13
Tebrikler Egowich

yugi
30.Haziran.2007, 12:27
Tebrikler egowiCh

uAsamet91
30.Haziran.2007, 12:29
Tebrikler Egemen.

Ahmet_77
30.Haziran.2007, 12:31
Tebrikler.

mustafa35
30.Haziran.2007, 12:37
Tebrikler. :)

Küme düşmüşüm :D

CeSC FaBReGaS
30.Haziran.2007, 12:55
tebrikler...

crazybjk
30.Haziran.2007, 13:58
tebrikler!!!!

WoLdemoRt07
30.Haziran.2007, 14:02
adam bi teşekkür eder:D kaç tane tebrik yollamışlar yahu:D tbrkler bu arada:D

BeaT
30.Haziran.2007, 15:24
tebrik ederim

eGowiCh
30.Haziran.2007, 15:25
Teşekkürler arkadaşlar, yeni gördüm mesajlarınızı :)

Bu başarıyı nasıl sağladığımı yazmıştım konuma, buraya bir kez daha yazayım.

Öncelikle taktik çok etkili oldu. Taktiğim, Premiership'e uygun bir taktikti, gerek hız bakımından gerek mantalite açısından, lige uygun bir taktikle yola çıkıp kupaları kazandık. Tabii bu taktiğe uygun oyuncuları transfer etmemiz de önemliydi. Özellikle İlhan Aydoğan'ın, yani İlhan abinin, yani peluk'un (:D) katkısı çok büyüktü, Steffen Iversen, Mark Wilson gibi isimleri o önerdi, taktikte çok yardımı dokundu. Ona buradan tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. Ligin ilk yarısında kaleci sorunu çekmiştik epeyce, bu yüzden gidişatımız kötüye gidiyordu ama Craig Gordon'u transfer edince kale sorunumuzu da çözüp ligde daha az yol yedik, daha iyi sonuçlar aldık. Iversen ve Delgado da sakatlıklarını atlatınca başarımız kendiliğinden geldi. Defansımız çok iyi iş yaptı, özellikle Woodgate ve Huth ikilisi, gerek savunmada performansları, gerek hücumda attıkları gollerle takımı sırtladılar. Orta sahamız dinamo gibi çalıştı. Rochemback, Boateng ve Cattermole'nin yanı sıra Mendieta, Srna, Morrison, Ben Arfa da büyük işler yaptı.

Kadromda yaptığım birçok değişiklik oldu zaman zaman, onları da açıklamak istiyorum.

Öncelikle sene başında Woodgate ve Huth sakat olduğundan tandemde Riggott ile Avusturyalı defans oyuncusu (adını unuttum :D) oynuyordu, sonra Woodgate ile Huth'un iyileşmesi işimizi kolaylaştırdı ve onları takıma monte ettim.

Sağda Srna, solda Wilson oynuyordu. Wilson çok iyi bir bek oyuncusu fakat sağ ayaklı, dolayısıyla sol bekte hatalar yapıyordu. Srna ise daha çok ofansif bir oyuncu, o da sağ ayaklı, o yüzden sağ bekte sorunlar yaşıyordu. Elimde sol bek için Arjantinli Arca vardı, defansif olarak çok iyi özelliklere sahip, sol bekte kullanabileceğim bir alternatifti.

Srna ile Wilson'dan beklerde istediğim verimi alamıyordum. Çok kolay çalım yiyorlar, istediğim performansı sağlayamıyorlardı. Düşündüm, taşındım ne yapayım diye ve sonunda çözümü buldum ve belki de bu çözüm bize şampiyonluğu getirdi.

Srna ile Wilson çok kaliteli isimlerdi, ikisini de takımda as oynatmalıydım, ikisini de yeni transfer etmiştim ve isteyerek almıştım. Sağ ve sol bekteki sıkıntıyı çözmek için Arca'yı sol beke monte etmeyi düşündüm ve kararlaştırdım. Sol bek sol ayaklı olan Arca'ya emanet olacaktı, böylece sağ ayaklı Wilson orada daha fazla eziyet çekmeyecekti. Ee peki Wilson ne olacaktı? Onun gibi iyi bir bekten faydalanmalıydım, ama nasıl? Wilson'ı sağ beke çektim, böylece sağ ayaklı Wilson esas mevkiinde oynayacak, daha fazla verim katacaktı. Wilson'ı sağ beke çektikten sonra Srna boşa çıktı, onu da oynatmalıydım, peki ne yapmalıydım? Orta sahanın sağında Mendieta veya Morrison oynuyordu, bu ikilisi istediğimi bir türlü veremiyorlar ve istikrar sağlayamıyorlardı, bir gün iyi bir gün kötü oynuyorlardı. Srna'nın mevkiisi D/WB/M RL olduğundan, onu orta sahanın sağına çektim. Böylece 1 taşla 3 kuş vurmuş olduk, hem sağ ve sol beklerimi garanti altına almıştım, hem de orta sahanın sağını... Ofansif anlamda çok iyi olan Srna da burada çok verimli olacaktı zaten.

İlerleyen haftalarda gördüm ki bu değişiklik gerçekten takımı çok iyi yerlere götürdü. Artık eskisi kadar kanatlardan atak yemiyordum, ofansa kalkarken sağdan daha etkili gidiyordum.

Başarının öyküsü böyle, şans faktörü de yanımızdaydı çoğu zaman, onu da es geçmemek lazım. Çoğu zaman rakibimizin tek kale oynadığı maçta şans yanımızda oldu ve maç lehimize sonuçlandı.

İkinci sezon işim daha zor olacak sanırım, hangi takım verileceğine de bağlı ama ben yine istediğim başarıyı sağlayacağıma inanıyorum, eğer iyi bir bütçem olursa, yine istediğim oyuncularla ve sistemimle yeni takımımı da güçlendirir ve başarıya götürürüm.

Tebriklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.

Bu arada dereceye girmiş diğer arkadaşları da tebrik ederim, özellikle Murat Özdemir, Tarık Can Özkan, İlhan Aydoğan ve Eray Dengiz'i tebrik ederim, başarılarının devamını dilerim.

Saygılarımla,
Egemen Işık (Middlesbrough)

Ilhan
30.Haziran.2007, 16:09
Tebrikler Egemen. Başarında payımız varsa ne mutlu bize.

Krusty
30.Haziran.2007, 16:12
başta egemen'i sonra da katılan tüm herkesi tebrik ederim. :) 2.'sine ben de katılacağım kesin. :D:D

okonorko
30.Haziran.2007, 17:29
herkesı tebrık ederım ozellıkle egowıch ı dıger karıyerlede bızde olmak ıstıyoruz :D:D:D

Oghuse
30.Haziran.2007, 17:36
Tebrikler Egowich.Sana da tebrikler Aygün senin için büyük başarı :zuhaha

LaigLeNoiR
30.Haziran.2007, 17:37
Egemeni tebrik ederim...

Bu arada insan birazda 2.yide tebrik eder yahu :D

sehzadee
30.Haziran.2007, 17:44
tebrikler egemen ikincisinde bizde olmak istiyoruz:D

omer-faruk-14
30.Haziran.2007, 18:11
Turnuvaya katılan tüm üyeleri tebrik ederim. Özellikle; Egemen, Tarık ve Murat abiyi.

Memedov
30.Haziran.2007, 18:36
Tebrik ederim Egemen..

ozgur0ozdemir
30.Haziran.2007, 18:39
Tebrikler.. Adam ugrasmis kazanmis..

tahir91
30.Haziran.2007, 19:03
tebrikler:D

Rodrigo Tello
30.Haziran.2007, 21:15
Egowich ve diger katılan arkadasları tebrik ederim.

Eray Dengiz
30.Haziran.2007, 21:16
Tebrikler Egemen, Murat ve Tarık..

Varonil
30.Haziran.2007, 21:49
Tebrikler Egemen

sezer11
30.Haziran.2007, 23:24
bi daha yapılacakmı bide paramı üye olunuyor

Cyzio
30.Haziran.2007, 23:34
Tebrikler egowich.Çok iyi bi sezon geçirdin.

bi daha yapılacakmı bide paramı üye olunuyor

Hayır.Yöneticiler kendileri seçiyor..

WebMaster91
30.Haziran.2007, 23:37
Tebrikler..

TürkuAz
01.Temmuz.2007, 02:37
Herkesi kutluyorum..

Sheriff
01.Temmuz.2007, 02:55
Çağrı istifa, Çağrı istifa, Çağrı istifa... :zuhaha kanka naptın sen yahu :zuhaha

Egemen'i dereceye giren diğer arkadaşları ve katılan tüm arkadaşları sırasıyla tebrik ediyorum..

Çağrı canım kankam benim, seni ayrıca tebrik ediyorum :zuhaha ...

tombul taho
01.Temmuz.2007, 02:59
Çağrı istifa, Çağrı istifa, Çağrı istifa... :zuhaha kanka naptın sen yahu :zuhaha

Egemen'i dereceye giren diğer arkadaşları ve katılan tüm arkadaşları sırasıyla tebrik ediyorum..

Çağrı canım kankam benim, seni ayrıca tebrik ediyorum :zuhaha ...

kardeşim 2. sezon herkes çok başka bir Kayıp Kentin Yakışıklısı görecek. :p :zuhaha

Flawless Victory
01.Temmuz.2007, 12:49
Egemen tebrikler, yani çok güzel 1. olmuşsun. :D

ms1907
01.Temmuz.2007, 21:04
Ben herkesi tebrik ediorm.Tabi ki şampiyonu ayrı bir tebrik etmek lazım. 8.olmuşum. BU kadar ustanın arasında buda benim için bir başarıdır. 2.sezona bilmiyorum katılabilecekmiyim ( ÖSS :)). İnşallah katılırım katılmasamda 1. sezondan çok zevk aldım.Düşünen,organize eden,katılan herkese çok teşekkürler.....:)

Emurafu
01.Temmuz.2007, 22:35
Tebrikler egemen bir dahaki oyuna bende katılıcam umarım bu sefer alınırım

RaSenGan
02.Temmuz.2007, 15:20
Heyt beee..:D 6. olmuşum.Ne mutlu bana :D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Tebrikler Egowich.Sana da tebrikler Aygün senin için büyük başarı :zuhaha

Bir dahaki sezon ilk 5'e girerim abi.Bu sezon dha acemiydik :) SaoL..Tebrikler Ego.Murat abi zaten M'Boro'yu çok iyi tanıyodu.O yüzden rahatça dereceye girdi.

the_imam912
02.Temmuz.2007, 17:06
Tebrikler Egemen.

Aykan19o3
02.Temmuz.2007, 17:36
Tebrikler..

mehdibal
02.Temmuz.2007, 19:00
tebrıkler egemeNnN...:D:D:D

uluc95
04.Temmuz.2007, 11:15
Tebrikler Egemen.Cagri Abi Seni Ust SIralarda Gormuek Isterizbiz. Alirim Sampiyonlugunu eGowiCh:0:(qq)(ss)(m):s_galatasaray:

Ahmet61
05.Temmuz.2007, 13:37
Tebrikler Kardeşim

zukatr54
07.Temmuz.2007, 22:05
nası kayıt oldunuz

RaSenGan
07.Temmuz.2007, 23:19
nası kayıt oldunuz

Gittik belediye binası'na.Anlattık böyle böyle.Onlarda tamam dedi :D

Arkadaşım önceki konulara bak istersen.TKL Başlıyor diye bir konu var okuyabilirsin.

asiqenc7
12.Temmuz.2007, 11:53
tebrikler ...