PDA

View Full Version : büyük takımlara karşı başarılı olamıyorum ??

can777
17.Ocak.2006, 21:27
arkadşlar kendi ligimdeki büyük takımlara karşı başarılı olamıyorum ne yapmam gerekir ....

Kerim Kerimov
17.Ocak.2006, 21:38
Hangi ligde oynuyorsun? Büyük maçlarda maç içinde taktikle daha çok oynamak gerekiyor bence(presi, zaman çalmayı falan sık sık ayarlamak lazm bence).

Mesela Italya'da bana hep Inter ters gelir, gerçekten bi acaip oynuyorlar, belki benim taktiktendir ama Inter'e karşı 4-1-4-1 taktiği geliştirdim mesela(normalin biraz altı defansif, pres often, kontra atak var, target man var[hızlı forvetim], orta sahadaki bir adam hep ileriye gidiyor, dribbling yapıyor falan). İlk dakkalarda geriye düşersem de "pilling on the pressure" diye bir taktiğim var hemen bi 5-10 dakka onu açıyorum.

Maçlardan önceki konuşmalar da çok önemli. Bence en çok "We are extremely confident about beating *Juve(diyelim)" cümlesi etki ediyor. 3-4 oyuncu kesin etkileniyor bu laftan. Göreceksin daha rahat oynayacaksın oyuncuların tepki gösterince(Player's reaction ;))

can777
17.Ocak.2006, 21:41
benim ligim ispanya ve at madrid takımıyım ..... takım raporu falan da işe yarıyor ama değil mi ?

Kerim Kerimov
17.Ocak.2006, 21:45
Scout'larına bir sonraki takımı izletmekten bahsediyorsun herhalde yanlış anlamadıysam, EVET işe yaramaz mı, hangi adamı tutcağını, kaç kaç kaç :) oynadıklarını hızlı adamlarını falan öğreniyorsun.

Gerçi ben artık ezberledim Italya'daki takımları, scoutların diyeceği şeyleri biliyorum zaten ama bilinmeyen takımlar için yararlı.

can777
17.Ocak.2006, 21:46
hangi adamı tutçağımız fifa manager da target man bunda ney ben bir türlü bulamadım .....

semih5
17.Ocak.2006, 22:00
fifa manager mi fm degil mi???

Kerim Kerimov
17.Ocak.2006, 22:02
Abi Player Instructions'tan adam markajı yaptırabilirsin. Benim taktiğimde Alan savunması var, adam markajı yok yani ama büyük maçlarda kilit oyuncuyu(ları) marking'i yüksek olan defans oyuncularıma tuttururum. Az çok da biliyorum kimlerin gol atabileceğini Italya'da.

Mesela Yaratıcı orta saha oyuncularını(Shark in the Midfield diye rapor gelir) DMC'lerinle tutturabilirsin bazen.

Burdaki target man ise oyunu kimin üstüne kuracağın. Mesela Inter'de deplasmanlarda Martins'i target man yapabilirsin. Toplar ona doğru atılır. Topların nasıl atılabileceğini de ayarlayabilirsin. Mesela Martins'in ayağına pas attırmayı tercih etmek daha mantıklı.

can777
17.Ocak.2006, 22:05
son paragrafı biliyorum da adam tutturma nasıl yaapılıo fifa manager de target man die yapılıodu .....

Kerim Kerimov
17.Ocak.2006, 22:11
Abi son mesajımda tam anlatamadım herhalde bir daha yazayım.

Maç ekranında taktik ekranını açıyorsun. Markaj yapmasını istediğin oyuncunun(genellikle defans oyuncun veya DMC'en) solundaki şeye tıklıyorsun(yani player instructions'unu açacaksın istediğin oyuncunun).

Altta marking seçeneği var, onu Specific'e getirip rakip takımdan tutmak istediğin oyuncuyu bulup işaretliceksin. Tight marking'i de açarsan işlem bitmiş olur.

Umarım anlatabilmişimdir.

can777
17.Ocak.2006, 22:13
anladım :D

Selman Ozturk
17.Ocak.2006, 23:54
can taktik ve antrenman konusunda bir taktik yayınladım defans taktiği diye işini görür samırım

can777
18.Ocak.2006, 00:31
aldım onu taktiği ....

bishaunen
19.Ocak.2006, 16:28
taktigin önemli
Ben Juve ile tek beraberlik alaral ligi bitirdim
milan inter ve roma ya karşı 4-4-1-1 oynuyorum
daha zayıf takımlara karşı 4-3-2-1 oynuyorum 3 orta saha 2 AM sag ve solda ortada da ibrahimovic
Küçük bir not İbrahim oviç fm2006 da muhteşem bir oyuncu olmuş kesinlikle alın :)

can777
19.Ocak.2006, 17:05
arkadaşım sen juventusu seçmişsin ben at madrid le oynuom diyorum sana. juventusla bende yenerim ....