PDA

View Full Version : kullanında butun kupalara ambargo koyun

kuvvetli58
18.Ocak.2006, 21:56
ben bu taktıkle 3 yıl ard arda ıngılterede chelsea ile sampıyon oldum ve champıons cup aldım fenerle de 2 yıl sampıyon oldum ve yıne champhıons cup aldım hepınıze basarılar dılerım.

Gk

dr dc dc dl

dmc dmc

mc

amr aml

fc

onemlı olan fc nız ya fred olsun yada defoe ama ısteyen warsa ıaquınta yı da alabılırler

SeRcAn1985
18.Ocak.2006, 22:07
sunun bı lınkını verırısen sevınırım arkadaşım acele denıcem de

Cristiano Ronaldo
18.Ocak.2006, 23:20
Aslında bende taktik denerken bu taktiği bulmuştum.. Evet arkadaşlar bu taktik epeyce işe yarıyor..

FC mevkiisine 'Nikola Zigic'i alın, Robben ve Joe Cole'nin ortalarıyla gol kralı yapmıştım Zigic'i..

Denemenizi tavsi ederim..

Universal
18.Ocak.2006, 23:47
ben fenerde 4-4-2 şaşmam süper yönetiyorum aslında taktik çok önemli değil oyuncuların süper olduktan sonra.... :D

bishaunen
19.Ocak.2006, 16:36
benimki bir değişigi ben dm kullanmıyorum 3 lü mc önünde aml ve amr

tek forvet
İtalya liginde tek beraberlik ve puan kaybetmeden cl şampiyonlugu

Alpertunga
19.Ocak.2006, 19:02
güzel taktik
ama ben tek forvet oynamayi seymiyorum..
bunun bir benzerini yaptiydim zamaninda cm03/04 oynarken
söyleydi

<--FL FC FR-->

AMC

MC MC

^ ^
| |
DL DC DC DR

Oldukca tempolu maclar cikiyordu. bu tatktikte önemli olan FL ve FR lerin hizi, top sürme ortalama, FC de topsuz alan, bitiricilik, orta saha oyuncularin ortalama üstünde olmalari.

ben bu taktigi trabzonspor u yönetirken kullanmistim
GK: Petkovic
DR: Emrah Eren
DL: Lee Young
DC: Alpay Özalan
DC: Tolga Seyhan
MC: Hüseyin Cimsir
AMC: Gökdeniz Karadeniz
FR: Irahima Yattara
FC: Fatih Tekke
FL:Romaschenko

CM 03/04 de bu taktik Trabzonda cok ise yaramisti, benzeri bir taktik oldugu icin belirtmek istedim. FM 2006 da henüz denemedim cünkü böyle oyuncularim yok :)

Selman Ozturk
19.Ocak.2006, 19:25
.......................gk.......................

dr............... ....dc...................... dl

...............dmc......... dmc............

amr................. mc.................... aml

.................fc .............fc

arkadaşlar bu taktiği mutlaka deneyin.dmc'leri geriye dönük oynatın. mc sabit kalsın ve oyun kurucu yapın....amr ve aml'leri sık sık orta yaptırın...dc uzun boylu ve hareketli bi defans olsun mesela psv'li alex....fc ise biri kafacı biri de teknik olsun...örnek olarak steffen iversen ve lukas podolski...steffen iversen tam bi kafacı podolski ise müthiş teknik bi oyuncu...dr ve dl mevkilerine yere sağlam basan ve pas ile orta yüzdesi yüksek olan oyuncular koyun...örneğin sağa dani alves sola da maxwell...sonra gelsin şampiyonluklar avrupa kupaları...bu arada tempo'yu hafif yükseğe ayarlayın..tıght marking ve contra attack'ıda mutlaka işaretleyin........

Sheriff
19.Ocak.2006, 20:28
ben bu taktıkle 3 yıl ard arda ıngılterede chelsea ile sampıyon oldum ve champıons cup aldım fenerle de 2 yıl sampıyon oldum ve yıne champhıons cup aldım hepınıze basarılar dılerım.

Gk

dr dc dc dl

dmc dmc

mc

amr aml

fc

onemlı olan fc nız ya fred olsun yada defoe ama ısteyen warsa ıaquınta yı da alabılırler
Arkadaşım acaba taktiğin linkini verebilirmisin?

Nuri Alco
20.Ocak.2006, 01:32
Benimde taktiğim buna benzer. Bi kaç farklılık var ama sonuçta 451 formasyonu hepsi.

Fred konusuna katılıyorum adam leblebi gibi gol atıyor

dr-dc-dc-dl
mc-mc (dmc adamlar aslında dmc mevkiine doğru birer birim ok çekiyorum)
aml-amc-amr (kanat oyuncuları ileri doğru bi birim ok, ayrıca amc oyun kurucu olarak oynuyor)
fc (tercihen fred-yada martins)

bu taktikle romada fazlasıyla başarılı oldum

bahti58
20.Ocak.2006, 10:25
ben asağıdaki taktikle 2 yıl sivasla sampiyon oldum.düsünün artık
dr................dc..............dl
dm
mc
amr amc aml
fc fc

Cengo
23.Ocak.2006, 20:21

Gk

dr dc dc dl

dmc dmc

mc

amr aml

fc

----------------- Diarra ------------------- => DMC
---------- Juninho ----- Tiago ----------- => MC

Lyon da buna benzer bir taktik ile oynuyor ama sadece 2 dmc ile mc nin olduğu bölüm yukarıdaki gibi değişik ve bu üçlü sürekli pres yapıyor, orta sahada pek fazla boş alan bırakmıyor.

davidbechkam
27.Ocak.2006, 15:53
benimde chelseade ikinci sezonum ve bu taktikle sadece iki maç berabere kaldım ve bütün kupaları topladım ve kazanmaya devam ediyorum denemenizi tavsiye ederim
...................GK....................
..DL........DC......DC.....DR.....
...................DMC.................
<.....AMR AMC AML.......>
...........FC.........FC...............

bu taktikde önemli olan forvetleriniz ben suan drogba ve z.ibrahimoviç ile oynuyorum yedek olarakda ronaldo ve gudjhonsen var

caglar0016
27.Ocak.2006, 22:22
stekelenburg

Ö.Turacı Luciano Huth Deniz

Simao K.Arslan Alex

Tuncay

Necati C.Tevez

eXcitinG
29.Ocak.2006, 15:44
Bu taktik sangi biraz garip gibi geLdi bana ama her takımLa tutmaz gibime geLior biraz enteresan defansın ortasında bi tane adam var. her ne kadar iki tane dm oLsada yine biraz zor oLur.

caglar0016
29.Ocak.2006, 17:47
Beatrix Bu taktik biraz garip gelio die kime dedin bilmiyorum ama bana dediysen sanırım böyle daha anlaşılır bu taktikte dm oyuncusu yok 3 mc 1 amc 2 fc-st

........................stekelenburg.............. .......

Ö.Turacı......luciano............Huth.......Deniz barış

............simao......K.Arslan.........Alex...... ........

........................Tuncay Sanlı.......................

.................Necati............Tevez.......... .......

scorpion_king
29.Ocak.2006, 17:50

Gk

dr dc dc dl

dmc dmc

mc

amr aml

fc

abi bu barcelona taktiği

nekop
01.Şubat.2006, 23:53
gercekten güzel bi forvet gerekiyor acaba fatih tekke ile olurmu?

ker
13.Temmuz.2006, 11:25
.......................gk.......................

dr............... ....dc...................... dl

...............dmc......... dmc............

amr................. mc.................... aml

.................fc .............fc

arkadaşlar bu taktiği mutlaka deneyin.dmc'leri geriye dönük oynatın. mc sabit kalsın ve oyun kurucu yapın....amr ve aml'leri sık sık orta yaptırın...dc uzun boylu ve hareketli bi defans olsun mesela psv'li alex....fc ise biri kafacı biri de teknik olsun...örnek olarak steffen iversen ve lukas podolski...steffen iversen tam bi kafacı podolski ise müthiş teknik bi oyuncu...dr ve dl mevkilerine yere sağlam basan ve pas ile orta yüzdesi yüksek olan oyuncular koyun...örneğin sağa dani alves sola da maxwell...sonra gelsin şampiyonluklar avrupa kupaları...bu arada tempo'yu hafif yükseğe ayarlayın..tıght marking ve contra attack'ıda mutlaka işaretleyin........
bu taktiğin linkini verebilirmisin?
yoksa sadece yazdıklarını mı uygulayacaz?

Gk

dr dc dc dl

dmc dmc

mc

amr aml

fc

onemlı olan fc nız ya fred olsun yada defoe ama ısteyen warsa ı**uınta yı da alabılırler
taktiğin linkini verebilirmisin?

ForCimbom
15.Temmuz.2006, 12:42

Gk

dr dc dc dl

dmc dmc

mc

amr aml

fc

onemlı olan fc nız ya fred olsun yada defoe ama ısteyen warsa ı**uınta yı da alabılırler
dostum taktik dediğin sadece dizilişle olmaz. önemli olan başka şeyler de vardır. sen bu taktiği kaydet sonra linkini verip öyle yayınla bence:)

ozon
15.Temmuz.2006, 13:05
benim taktikte fiorentinada buna benziyo bi lig bitsin link vercem.

(GK)Frey
(DR)Srna (DC)Servet Çetin (DC)Gioda (DL)M.Pasqual

(DM)Pazienza

(MC)Fiore (sosa gelcek)

(AMR)Bojinov (AML)Montolivio

(FC)Pazzini (FC)Toni

bortecine
15.Temmuz.2006, 20:56
arkadaşlar link alsak olmaz mı ?

S-B-Z
16.Temmuz.2006, 01:02
iyide ne ss var,ne taktiğin linki var ne acayip bi durum bu ben bişey anlamadım.böyle paylaşım olmaz,taktiğini koyarsın buraya denenir ve ona göre yorum yapılır.benim bildiğim böyle?

FatalRhymeR_58
16.Temmuz.2006, 22:00
dostum taktik dediğin sadece dizilişle olmaz. önemli olan başka şeyler de vardır. sen bu taktiği kaydet sonra linkini verip öyle yayınla bence:)
bu taktiği bulmak için çok uğraştım
gk
dr...........dc.........dc.........dl
mr..........mc.........mc........ml
fc..........fc
en önemlisi mr we ml den ileriye birer birim ok uzattım:D :D :D

ForCimbom
16.Temmuz.2006, 23:53
bu taktiği bulmak için çok uğraştım
gk
dr...........dc.........dc.........dl
mr..........mc.........mc........ml
fc..........fc
en önemlisi mr we ml den ileriye birer birim ok uzattım:D :D :D
dostum aslında diziliş-ok düzeni önemli olsa da taktiği bunlar belirlemez bunların dışında takım komutları ve oyuncu komutları da çok çok önemlidir.