PDA

View Full Version : Total Dominasyon [Taktik ve Antreman Paketi]

Ilhan
21.Temmuz.2006, 23:44
Dörtlemeye beşlemeye devam arkadaşlar. Mantıklı eleştrilere her zaman açığız.

spider3784
22.Temmuz.2006, 01:35
Aslında bu taktiği Sigameste de yayınlasanız..

sehzadee
23.Temmuz.2006, 22:45
Abi tek kelime muhtesem yaww butun kupalara ambargo koydum:) antremanda süper

SiR ToMaSRoSiCkY1
23.Temmuz.2006, 23:59
abı muthıs bır taktık cok sagol sampıyonluga kosuyorum bu taktıkle

Emurafu
30.Temmuz.2006, 07:09
İhan cok sagol Ordusporda deniyorum forvete serkan gedik ve genc cagrı yarkını aldım mc de kı adamlara falan dıkkat ettim genelde cok gol atıyorumcok sagol..........
senin antreman sanırımiyi bende potansiyali yüksek oyuncular alacam

Aykan19o3
30.Temmuz.2006, 07:42
Abi Taktik hiç beklemediğim bir şekilde Manchester United'a tutmadı

Kadrom

Kaleci : VanDerSar
Defans Sağ : Neville
Defans Sol : Heinze
Defans Orta : Ferdinand - Vidic
Sağ Kanat : C.Ronaldo
Sol Kanat : Bastian Schweinsteiger
Orta Saha Sol : Juan Roman Riquelme
Orta Saha Sağ : Carrick - O'Shea Değişmeli
Forvet Sağ : Rooney
Forvet Sol : Luca Toni

Maçlar genellikle çok zor geçiyor fakat kanatların oklarını uzatıp Riquelme'yi AMC bölgesine alınca biraz daha etkili oynadı takım.. Sorun Orta sahanın sağında olabilir mi fakat Carrick'in markaj'ı düşük olmasına rağmen O'Shea'nin 15

Sorun sence nerede olabilir??

emre_02184
31.Temmuz.2006, 07:11
Merhaba arkadaşlar;

Yeni taktik ve antreman paketi ile karşınızdayım. Daha evvel iki kez yayınladığım taktiğimin son versiyonları ve antreman paketi mevcut.

Öncelikle taktiklerden başlayalım.

Bildiğiniz gibi taktiğimin formasyonu 4-4-2. Asıl şablonu ilk yayınladığım versiyona çok yakın. İlk versiyonu görmek isteyenler için;

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=45080

Şablon yukarıdaki taktikle aynı, ama üzerinde bir kaç değişiklik yaptım, önemli değişiklikler. Defansif çizgiyi deplasman ve iç saha maçları için ayrı ayrı ayarladım, oyuncu anlayışları ile oynadım biraz, ufak tefek bir kaç değişiklik, ama optimum sonucu sağlayan değişiklikler.

Taktiğimin üç versiyonu var.

Evinizde oynadığınız maçlar için;

http://rapidshare.com/files/41532292/i__saha_takti__287_i__Kayserispor__Eki_2019_.tac.h tml

Deplasmanda oynadığınız maçlar için;

http://rapidshare.com/files/41532543/deplasman_takti__287_i__Kayserispor__Eki_2019_.tac .html

Diyelim ki yenik duruma düştünüz veya kesinlikle kazanmanız gereken bir maç;

http://rapidshare.com/files/41532891/geriye_due__351_uence__Kayserispor__Eki_2019_.tac. html

Bu üç taktiği uygun zamanlarında kullanırsanız mutlak başarılı olursunuz.

Bu da pozisyon ekranım:

http://img525.imageshack.us/img525/9669/pozisyonekransk1.th.jpg (http://img525.imageshack.us/my.php?image=pozisyonekransk1.jpg)

Bunlarla beraber bir de antreman paketi verelim.

5 tane pozisyon var:

drl: DR, DL oyuncuları için

dc: DC oyuncuları için

dm: DM ve defansif MC oyuncuları için

amrlc: Her türlü MR, ML, atak MC ve AMC oyuncuları için

st: FC ve ST oyuncuları için.

İşte antreman paketi:

http://rapidshare.com/files/41534029/schedules.rar.html

İçindeki paketleri dediğim gibi atayın oyuncularınıza, antrenörlerinizi otomatik görevlendirin ve gerisine karışmayın;)

Hayırlı oyunlar:)

Not: Taktiklerde soldaki FC oyuncunuz hedef oyuncu olacak, bu oyuncunun zıplama özelliği yüksek olmalıdır. Sol MC oyuncunuz atak MC, sağ MC oyuncunuz defansif MC. Bunları hesaba katın...

öncelikle uğraşın için saoll. gs deyim ilk 7-8 hafta kendi taktiğim ve senin antremanla süper gitti diyebilirim. yalnız daha sonra bir bozulma futbolcularda. fitness koçunun standartlarını beğenmediklerini söylüyorlar. değerleri de birden düşmeye başladı. aynen devam edeyim mi antremana yoksa değiştireyim mi önerini bekliyorum. şimdiden tşkr.

Emurafu
03.Ağustos.2006, 21:27
İlhan kardes bende 10 mac iyi gittim sonra 9 haftadadır galip gelemiyorum.....

MeMo
03.Ağustos.2006, 21:29
9 kişi Arsenal'e 4-3 yenildim iyi bence :D

caglaruzun
05.Ağustos.2006, 05:15
antrenman paketinde neden kaleciler için bişe yok :)

taktik ve dierleri süper ellerine sağlık tek eksik

kaleci için bir antrenman

Aykan19o3
05.Ağustos.2006, 06:25
antrenman paketinde neden kaleciler için bişe yok :)

taktik ve dierleri süper ellerine sağlık tek eksik

kaleci için bir antrenman

İlhan Abi kaleciler için antreman programına gerek olmadığını söylemişti..

yıldo_23
05.Ağustos.2006, 19:46
arkadaşlar cm zamanında da fm zamanında da birçok taktiğe bakma fırsatım oldu.bunları uygulamaktan ziyede diğer arkadaşların genel görüşlerine bakmak istedim.cm zamanında ve fm'nin 2005 2006'sında defans oyuncularının closing down'u düşük olurdu.son serideki yani fm 2007'deki son taktiklere bakıyorum defans oyuncuları nerdeyse full'a yakın closing down yapıyor.maçı tümüyle izlerken defans oyuncularının yüksek closing down sonucu yerlerini çokça terkedip arkadan gelen ortasaha oyuncularının pozisyona girdiğini gördüm.defans oyuncusu yayın çok dışındaki oyuncuya basmaya gelince arkada boşluk oluyo.oraya giren oyuncuda %100 pozisyona giriyo.bence bu durumu düzeltmek için defans oyuncularının closing down'nunu düşürmeliyiz.ben sizlerin görüşlerini bu söylediklerim ışığında yazmanızı bekliyorum.bu taktiktede bunu gördüğüm için yazdım.herkese iyi oyunlar.

Redrum
06.Ağustos.2006, 00:23
abicim hepsi rapid le upload etmişsin ondan şimdilik indiremedim:( eski taktiğin birtürlü bana uymamıştı, bakalım inşallah bu uyar..

usrobotics
07.Ağustos.2006, 05:00
arkadaşlar cm zamanında da fm zamanında da birçok taktiğe bakma fırsatım oldu.bunları uygulamaktan ziyede diğer arkadaşların genel görüşlerine bakmak istedim.cm zamanında ve fm'nin 2005 2006'sında defans oyuncularının closing down'u düşük olurdu.son serideki yani fm 2007'deki son taktiklere bakıyorum defans oyuncuları nerdeyse full'a yakın closing down yapıyor.maçı tümüyle izlerken defans oyuncularının yüksek closing down sonucu yerlerini çokça terkedip arkadan gelen ortasaha oyuncularının pozisyona girdiğini gördüm.defans oyuncusu yayın çok dışındaki oyuncuya basmaya gelince arkada boşluk oluyo.oraya giren oyuncuda %100 pozisyona giriyo.bence bu durumu düzeltmek için defans oyuncularının closing down'nunu düşürmeliyiz.ben sizlerin görüşlerini bu söylediklerim ışığında yazmanızı bekliyorum.bu taktiktede bunu gördüğüm için yazdım.herkese iyi oyunlar.

cok doğru bi tespit.
defansı ileride kurduğunuz ve baskı oluşturmaya calıştığınız maclarda dclerin closing down ı ortaya veya biraz daha ileriye cekilebilir.ama bunun dışında closing down ı arttırmak cok iyi defans oyuncunuz yoksa gol pozisyonu olarak geri döner.

osmanfb1987ksk
08.Ağustos.2006, 06:42
taktikleri denedim çok güzel hazırlamışsın ama benim şansım yokmuş bana pek uymadı... ama antreman programı çok güzel olmuş baya bi gelişme var oyuncularımda ... emeğine sağlık...

SaSaJaY
14.Ağustos.2006, 20:25
Merhaba, forumunuzu yaklaşık 6 aydır takip ediyorum ve başarılı buluyorum ama hiç mesaj yazmadım. İlk mesaj buraya nasip oldu:icon_biggrin:

Benim bu başlığa bakma amacım oyunda kullanabileceğim değişik fikirler toplamaktı. Başlığa yazılan tüm yorumları ve diğer versiyonlarla ilgili yorumları da okudum. Sonuçta bu forumdan bu zamana kadar edindiğim bilgileri daha da pekiştirdim. Ben cm 3'ten beri cm ve fm serisini oynadım ve kendimce başarılar elde ettim. Oyunun en zevkli kısmının takıma bir taktik oluşturma ve sonrasında oyuncu transfer etme olduğunu düşünürüm. Sonrasındaki uzun sezon bazen beni sıkar(ww) Neyse..

peluk bu forumda başı çeken belli başlı üstadlardan biri. Total Dominasyon taktiği benim de bugüne kadar öğrendiğim püf noktalarıyla yaptığım kendi taktiğimle örtüşürüyor. Şu kesinki bu oyunda da 4-4-2 ve varyasyonları doğru kullanıldığında çok başarılı oluyor. Özellikle target striker doğru ve efektif kullanılırsa başarı kesin gibidir. Birçoğumuz bunun böyle olduğunu biliyoruz. Benim kendi taktiğimdeki gibi şüphesizki Total Dominasyon taktiği de başarılı olacaktır. Çünkü oyunun istediğini oyuna veren bir taktik tarzıdır bence.

Sonuç olarak günümüz futbolunda pivot forvetlerin sayısı gittikçe azalmaktadır. Artık yeni forvet stili neredeyse her türlü meziyete sahip şekildedir. Az da olsa hala ekol olarak pivot forvet kullanan taktikler görebiliriz. Benim kafamı karıştıran gerçek futbola en yakın simülasyon oyunu olan fm de bu taktiğin neden bu kadar başarılı olduğudur. Bu konu altında cevap verebilirsiniz diye düşünüyorum.

Ayrıca Artem Milevskiy veya Asamoah Gyan target man olarak sizce başarılı olabilir mi?

Ilhan
15.Ağustos.2006, 06:14
Ayrıca Artem Milevskiy veya Asamoah Gyan target man olarak sizce başarılı olabilir mi?

Elbette. İkisi de hem teknik hem de havadan başarılı adamlar.

MeMo
15.Ağustos.2006, 06:15
Elbette. İkisi de hem teknik hem de havadan başarılı adamlar.

Carew iyi olurmu sence abi?

Ilhan
15.Ağustos.2006, 06:30
Carew de sağlam bir oyuncu ancak sadece havadan etkili. Çok çevik bir oyuncu değil. Ama orta düzey bir takımın yıldızı olur.

eguven57
15.Ağustos.2006, 09:03
Usta bu taktik ilk sezonda müthiş işliyor ama sonrası yok.Bir de taktikte dikkatimi çeken topa sahip olmada hep rakip daha üstün.Oyunun bizim kontrolümüzde olması için ne yapmalıyız?Cevaplarsan sevinirim.

mert1573
18.Ağustos.2006, 22:03
antreman paketını nerye atıcaz abı ?
saol elıne saglık ;)

naklov969
18.Ağustos.2006, 22:59
eywallah saol kardeşim

ZIP_ZIP
19.Ağustos.2006, 00:50
Yeni oyunu actim ve de siteden guzel bir antrenman paketi yukledim. Ancak antrenman sistemi iki sekilde. Genc oyuncular icin ve de tecrubeliler icin. oyunun basinda her ikisine de import diyerekten sistemleri guzelce yukledim. Buraya kadar sorun yok. Sitede gezinirken sizin total dominasyon sisteminizi gordum ve denemeye karar verdim. ilk once mevcut kurdugum dosyalari kaldirdim ardindan tecrubeliler kismina yapmis oldugunuz butun dosyalari basari ile importladim. Ayni sistemi altyapi oyunculari icinde uygulmak istiyorum ancak soyle bir problem var.

mesela dosyanin ismi amrlc.tsh

bunun ismini degistiriyorum ornegin ofansif ortasaha yapiyorum. ardindan import dedigim zaman kendisi bunu amrlc( 1 ) olarak algiliyor. tamam dedigimde ise sistemi altyapi tarafina degil de yine tecrubeliler kismina atiyor. Acaba tecrubelilerde kullandigim bu sistemi nasil altyapida da kullanabilirim? bir turlu beceremdim. Yardim ederseniz cok sevinirim...

fyagiz
19.Ağustos.2006, 17:02
bu sadece tecrübeli antremanı alt yapıda kullanamassın :)

Summit
19.Ağustos.2006, 22:14
Arkadaşlar ve özellikle İlhan abi sizce pivot santrafor için Martin Palermo nasıl?

Ilhan
20.Ağustos.2006, 06:16
Yerden beslersen iyi, ama jumping özelliğine dikkat.

Menecerci
20.Ağustos.2006, 07:37
saol peluk kardeş sen olmasan kariyerlerin zevki çıkmaz yavvv

ogcj_me
20.Ağustos.2006, 10:58
Turnuvalarda gozlemledigim kadarıyla en cok kullanılan taktik(benim orta sahada bu taktikten esinlenmiş durumda)

bossboss
25.Ağustos.2006, 00:45
ben bu paketi indirdimde nasil kullanacam fm de

ercanseker
25.Ağustos.2006, 23:23
ben bu paketi indirdimde nasil kullanacam fm de

16 sayfa boyunca bu taktik için sürekli bir övgü var ve herkes başarılarını anlatıyor :) Ancak biz acemiler sadece okuyup geçiyoruz. "bossboss" arkadaşın da dediği gibi; dosyaları indidik ama bu dosyaları nasıl kullanacağız? Nereye ekleyeceğiz? Eklemeyi yapınca taktik tahtasında otomatik olarak o taktik mi geçerli olacak?Bilemiyorum sorduğum sorular saçma yada komik mi? Ancak oyunu henüz kurup oynamaya başlayan birinin acemiliklerini mazur görürsünüz umarım :) Velhasılı kelam; bu taktikleri kendi oyunumuzda nasıl kullanabiliriz? Teşekkürler...

shamur1
26.Ağustos.2006, 00:34
Dosyayi indirdikten sora beLgelerim/sports interactive/football Manager 2007/tactics Icine aticaksin dosyayi aynen verdigim bu sekilde B]

[B] sora oyun actiktan sora taktik boLumune geleceksin uste taktik ac var ordan import u tikLiyacaksin indirdigin taktik orda mevcut onu seciyorsun

Salda_Golu
26.Ağustos.2006, 07:19
öncelikle emek verdiğiniz için teşekkür ederim Galatasarayı yönetiyorum ilk sezonumda kendi taktiğimle süper kupayı aldım ligde de namağlup gidiyorum ama avrupa da başarı için taktiğinizi denemeye karar verdim kadrom şu sizce nasıl olur

(gk)mondragon
(dr)uğur uçar
(dl)ergün penbe
(dc)song
(dc)w.ponce
(mc/sağ)h.maduro
(mc/sol)j.sosa
(mr)hasan şaş
(ml)carrusca
(st/sağ)necati
(st/sol)gökhan ünal

şimdiden teşekkürler

Ilhan
26.Ağustos.2006, 07:43
ST sol'da zıplama özelliği iyi bir oyuncuyu tercih edin. Bir de benim diğer taktiğimi kullanın. Konu başlığı Dengeli Premiership.

ercanseker
26.Ağustos.2006, 09:06
Dosyayi indirdikten sora beLgelerim/sports interactive/football Manager 2007/tactics Icine aticaksin dosyayi aynen verdigim bu sekilde B]

[B] sora oyun actiktan sora taktik boLumune geleceksin uste taktik ac var ordan import u tikLiyacaksin indirdigin taktik orda mevcut onu seciyorsun

Ilgin icin sana, emekleri icin "Peluk"a tesekkurler.

Salda_Golu
27.Ağustos.2006, 00:06
peki birşey daha soracağım bu taktik hemen mi işe yarıyor yoksa takımın alışması için zaman mı lazım yani taktiğin oturması için

Ilhan
27.Ağustos.2006, 02:55
Benim diğer taktiğim ile daha güzel sonuçlar alabiliyorsun. Onu dene istersen. Dengeli Premiership başlığı altında.

Salda_Golu
27.Ağustos.2006, 04:52
teşekkür ederim

alpererkut
27.Ağustos.2006, 11:28
kayserispora hamit altıntop ile nuri sahin nasil gelmiş buda ayri bir merak konusu.

Ilhan
27.Ağustos.2006, 18:21
kayserispora hamit altıntop ile nuri sahin nasil gelmiş buda ayri bir merak konusu.

Bakın, burda beni zan altında bırakamazsınız. Hamit Altıntop 2010 yılında, Nuri Şahin de 2013 yılında transfer edildi. Hamit'i Milan'dan 5.5 milyon avroya aldım, o zaman Milan'daydı. Nuri'yi de 19 milyon avroya aldım, çünkü 35 milyon avroya bir genç yıldızımı satmiştım. Save game de upload edebilirim, sorun değil. Bakın şu anda o kayıtlı oyundan Genie Scout'u açıyorum, bir screen yolluyorum:

http://www.imagehack.eu/uploads/dea60f912e.jpg

Buyrun, oyun tarihi 2021 ve Kayseri'nin rep'i. Bu konu hakkında daha karalıyıcı mesaj atılırsa silinir.

mustinimo
27.Ağustos.2006, 20:10
hocam taktik cok iyi daha az gol atiyorum ama cok az gol yedigim icin kazaniyorum surekli. ama birsey var. simdiye kadar 30 macta 2 kere yenildim. ikisinde de ilk yarida oyuncularimdan biri kirmizi gordu :D siz siz olun bu sistemde kirmizi yemeyin :D saka bi yana gercekten saolasin

shamur1
28.Ağustos.2006, 05:39
peLuk bunlarla bosuna kaybetmene gerek yoq cvp vermen bile sacma biLip bilmeden konusuyolar ilerleyen yillarda tabiki buyuk oyuncu basari yapmis bi klubu gelir para verirsen

Varonil
28.Ağustos.2006, 19:51
Almeria'da baya ilerlemiş büyük kulüp olma yolunda:p

LaigLeNoiR
07.Eylül.2006, 10:39
İlhan'ın en kral taktiği diyebilirim.Herkese öneririm :)

Revolution
07.Eylül.2006, 17:07
İlhan abi gerçekten de taktiğin çok işe yarıyor..Teşekkürler..Almeria da bayağı ilerlemiş yahu.

Knightmare
08.Eylül.2006, 10:38
bende kayserispor'la oynuorum 6. sezonum olucak ve hamit altıntopu zorda olsa kattım bende kadroma başarı gelince oyuncularda hevesleniyor takımınıza gelmede yalnız tek sorunum Malik Fathi :D nasıl bi adamsa ikna edemedim gelmiyor inatçı şey :D ayrıca taktikte çok sağlam, 14. turnuvada ipten aldı beni taktiğin teşekkürler paylaştığın için :)

Ilhan
08.Eylül.2006, 22:06
Malik Fathi bir türlü gelmiyor, alabilmek için rep'inin yüksek olması gerekir.

sardokar
20.Eylül.2006, 23:27
rapi harici bir upload sitesine(www.dosyasitesi.com güzel olur) koyarsan bende deneyebilirim.
rapid yasaklıda.

Wesley Sneijder
22.Eylül.2006, 14:42
Taktik süper. FB ile Inter'i 3-0 yendim. Iversen-Serhat veya Iversen-Nilmar ikisi çok iş yapar.

erdal12
10.Ocak.2007, 10:06
saolasın arkadaş emegine sağlık

yasin92
14.Mart.2007, 22:46
abi rapid den baska turksportal sunucusundan da koyarsan cok iyi olur abi rapid ile indiremiyorum da

TürkuAz
14.Mart.2007, 23:33
Gerçekten gördüğüm en kaliteli taktik. Chelsea'nın normal kadrosuyla lig ve avrupa maçlarından bazı skorlar..

Chelsea : 5 - 0 : Liverpool

Barcelona : 1 - 4 : Chelsea

ManU : 0 - 4 : Chelsea

Chelsea : 3 - 0 : AC Milan

Bu skorlar tamamen Total Dominasyon'un eseridir. Başka hiçbir katkı yoktur.. :)

Ali Apaydın
25.Mart.2007, 05:17
10 numara taktikler . teşekkürler

Ilhan
07.Temmuz.2007, 16:38
Merhaba arkadaşlar;

Yeni taktik ve antreman paketi ile karşınızdayım. Daha evvel iki kez yayınladığım taktiğimin son versiyonları ve antreman paketi mevcut.

Öncelikle taktiklerden başlayalım.

Bildiğiniz gibi taktiğimin formasyonu 4-4-2. Asıl şablonu ilk yayınladığım versiyona çok yakın. İlk versiyonu görmek isteyenler için;

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=45080

Şablon yukarıdaki taktikle aynı, ama üzerinde bir kaç değişiklik yaptım, önemli değişiklikler. Defansif çizgiyi deplasman ve iç saha maçları için ayrı ayrı ayarladım, oyuncu anlayışları ile oynadım biraz, ufak tefek bir kaç değişiklik, ama optimum sonucu sağlayan değişiklikler.

Taktiğimin üç versiyonu var.

Evinizde oynadığınız maçlar için;

http://rapidshare.com/files/41532292/i__saha_takti__287_i__Kayserispor__Eki_2019_.tac.h tml

Deplasmanda oynadığınız maçlar için;

http://rapidshare.com/files/41532543/deplasman_takti__287_i__Kayserispor__Eki_2019_.tac .html

Diyelim ki yenik duruma düştünüz veya kesinlikle kazanmanız gereken bir maç;

http://rapidshare.com/files/41532891/geriye_due__351_uence__Kayserispor__Eki_2019_.tac. html

Bu üç taktiği uygun zamanlarında kullanırsanız mutlak başarılı olursunuz.

Bu da pozisyon ekranım:

http://img525.imageshack.us/img525/9669/pozisyonekransk1.th.jpg (http://img525.imageshack.us/my.php?image=pozisyonekransk1.jpg)

Bunlarla beraber bir de antreman paketi verelim.

5 tane pozisyon var:

drl: DR, DL oyuncuları için

dc: DC oyuncuları için

dm: DM ve defansif MC oyuncuları için

amrlc: Her türlü MR, ML, atak MC ve AMC oyuncuları için

st: FC ve ST oyuncuları için.

İşte antreman paketi:

http://rapidshare.com/files/41534029/schedules.rar.html

İçindeki paketleri dediğim gibi atayın oyuncularınıza, antrenörlerinizi otomatik görevlendirin ve gerisine karışmayın;)

Hayırlı oyunlar:)

Not: Taktiklerde soldaki FC oyuncunuz hedef oyuncu olacak, bu oyuncunun zıplama özelliği yüksek olmalıdır. Sol MC oyuncunuz atak MC, sağ MC oyuncunuz defansif MC. Bunları hesaba katın...

eGowiCh
07.Temmuz.2007, 16:42
İndirdim, deniyorum, ellerine sağlık, eminim harikadır yine :)

Ilhan
07.Temmuz.2007, 16:47
Dene bakalım, inşallah işine yarar Egemenciğim:)

uAburak89
07.Temmuz.2007, 16:49
Bende indirdim, diğerleri de sağlamdı.. Bunlar kesin daha iyidir, en kısa zamanda deneyeceğim.. (:

noescape85
07.Temmuz.2007, 16:54
Fırsatım olursa denerim =)
Emeğine sağlık tabiki :)

eGowiCh
07.Temmuz.2007, 16:55
Fenerbahçe'yi yönetiyorum, Roma ile evimde maç yaptım ve 2-1 aldım İlhan abinin taktiği sayesinde, gerçekten çok işe yarıyor. Evimde oynadığım maçlar için olan taktikle sahaya çıktım, 1-0 öne geçtim İlhan Parlak'ın golüyle, daha sonra skor 1-1 oldu ve hemen hücuma yönelik olan 3. taktiğe geçtim ve İlhan'ın golüyle 2-1 öne geçtim ve sonra da defansif taktiğe geçip maçı kazandım.

Gerçekten harika bir taktiğe benziyor, daha ilk maçımda zorlu Roma karşısında galibiyet aldım.

Sinan_17
07.Temmuz.2007, 16:57
Ellerine sağlık.Genç antremanı da varmı bunda?Birde skoru koruma taktiği yayınlasaydın iyi olurdu.

Ilhan
07.Temmuz.2007, 17:04
Fırsatım olursa denerim =)
Emeğine sağlık tabiki :)

Fenerbahçe'yi yönetiyorum, Roma ile evimde maç yaptım ve 2-1 aldım İlhan abinin taktiği sayesinde, gerçekten çok işe yarıyor. Evimde oynadığım maçlar için olan taktikle sahaya çıktım, 1-0 öne geçtim İlhan Parlak'ın golüyle, daha sonra skor 1-1 oldu ve hemen hücuma yönelik olan 3. taktiğe geçtim ve İlhan'ın golüyle 2-1 öne geçtim ve sonra da defansif taktiğe geçip maçı kazandım.

Gerçekten harika bir taktiğe benziyor, daha ilk maçımda zorlu Roma karşısında galibiyet aldım.

Teşekkür ederim arkadaşlar, tekrar hatırlatayım. Sol FC hedef adamınız, zıplama özelliği en az 16-17 olmalı. Sol MC ofansif MC, sağ MC defansif MC...

Ilhan
07.Temmuz.2007, 17:06
Ellerine sağlık.Genç antremanı da varmı bunda?Birde skoru koruma taktiği yayınlasaydın iyi olurdu.

Genç antremanı yok. Ben genelde gençleri kardeş kulübe yollarım. Skoru koruma taktiği için deplasman taktiğini kullanabilirsiniz.

yugi
07.Temmuz.2007, 17:18
Saolasın peluk.. Emeğine sağlık..

Krusty
07.Temmuz.2007, 17:42
eminim bu da süperdir diğerleri gibi. 3. taktik hakkında bir şey sormak istiyorum. mesela maç bizim aleyhimize ama biz o taktiğe geçip maçı çevirmesini bildik diyelim. fakat maç daha bitmedi; savunmaya mı geçelim yoksa 3. taktikle devam mı edelim? :roll:

Ilhan
07.Temmuz.2007, 17:49
eminim bu da süperdir diğerleri gibi. 3. taktik hakkında bir şey sormak istiyorum. mesela maç bizim aleyhimize ama biz o taktiğe geçip maçı çevirmesini bildik diyelim. fakat maç daha bitmedi; savunmaya mı geçelim yoksa 3. taktikle devam mı edelim? :roll:

Çevirdikten sonra deplasman taktiğine dönebilirsin.

Seçkinn
07.Temmuz.2007, 18:29
Ellerine sağlık İlhan, antreman programı çok işime yarayacak :)

KaF KeF
07.Temmuz.2007, 19:21
teşekkürler abi....

El Barto
07.Temmuz.2007, 20:02
Valla taktiklerin 2sinide denedim süperlerdi. 2. versiyonun ofans taktiği süperdi yalnız. Deplasmanlarda da bu taktiği kendime göre biraz değişikliklerle kullandım ve Feyenoord ile Hollanda liginde açık ara namağlup şampiyon oldum UEFA kupasını kazandım.

Antrenmanlarda sorunum vardı biraz şimdi eminim ki bu paket onuda halledecek. ;;)

Teşekkür ederim İlhan. :)

Fıratcan Alçınkaya
07.Temmuz.2007, 20:10
Eline sağlık İlhan Abi beliyodum bu taktik/Antreman ları...

tazebitti
07.Temmuz.2007, 20:35
hemen deniyoruz abi sen yaptıysan kesin olmuştur
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
abim ben şu hedef adam göstermeyi bulamadım

Fıratcan Alçınkaya
07.Temmuz.2007, 21:38
Penaltıları kaptan ı seçtin yerden yapabilirsin target man yazar... Oyun Türkçeyse ztn hedef adam yazar onu tıklican seçtin uzun boylu forveti koyucan... Tıpkı korneri bir oyuncuya verir gibi...

Fernando Gago
07.Temmuz.2007, 21:52
bu taktikten pek fayda alamadım dorusu :) antreman pakedi oyuna nasıl yükleniyor ??

yugi
07.Temmuz.2007, 22:50
Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2007\schedules buraya tatabilirsin paketi arkadaşım..

Krusty
07.Temmuz.2007, 23:10
Penaltıları kaptan ı seçtin yerden yapabilirsin target man yazar... Oyun Türkçeyse ztn hedef adam yazar onu tıklican seçtin uzun boylu forveti koyucan... Tıpkı korneri bir oyuncuya verir gibi...
uzun boyludan ziyade sıçrama(zıplama) özelliği iyi olan oyuncu koyacaksın. ;)

asatilla
07.Temmuz.2007, 23:11
Tatilden döniyim hemen deniycem.Bundan önceki taktikleri denedim hepsi çok iyiydi.Bunundan iyi olduğundan şüphem yok.Ellerine sağlık.

AneLKa_90
07.Temmuz.2007, 23:35
Tekrar teşekkür ediyorum ilhan bey önceki taktiğinizde başarılı oldum demek olay team talklardaymış :) bu taktiğide deniyecem başarılı olacağımdan şüphem yok yalnız bi kaç sorum olacak ilki taktikte 2 mc var onlardan defansif olanı dm ofansif olanı amc yapsam bi sorun olur mu? ikincisi ise tarafsız sahada oynanan maçlarda hangi taktiği kullanmalıyım?Cevaplarsanız memnun olurum şimdiden sağolun

Ilhan
08.Temmuz.2007, 00:04
Tekrar teşekkür ediyorum ilhan bey önceki taktiğinizde başarılı oldum demek olay team talklardaymış :) bu taktiğide deniyecem başarılı olacağımdan şüphem yok yalnız bi kaç sorum olacak ilki taktikte 2 mc var onlardan defansif olanı dm ofansif olanı amc yapsam bi sorun olur mu? ikincisi ise tarafsız sahada oynanan maçlarda hangi taktiği kullanmalıyım?Cevaplarsanız memnun olurum şimdiden sağolun

Olmaz. Aynen kalsın. Formasyon çok önemli;)

Ozzy23
08.Temmuz.2007, 00:55

bence tarafsız sahadaki maçlarda rakibin durumuna göre taktik kullanmalısın. Yani rakipten çok üstünsen iç saha, değilsen deplasman taktiği daha başarılı olabilir bence ama tabiki İlhan abi daha iyisini bilir :D

AneLKa_90
08.Temmuz.2007, 01:24
goruntuler herseyi anlatiyo :icon_smile:

http://www.resimgaleri.info/images/12033adsiz.JPG (http://www.resimgaleri.info/images-12033adsiz.JPG.html)

http://www.resimgaleri.info/images/49295adsiz2.JPG (http://www.resimgaleri.info/images-49295adsiz2.JPG.html)

omer-faruk-14
08.Temmuz.2007, 01:44
Efsane tam formuyla devam ediyor.;;) Çok sağol İlhan abi taktikleri yatın denemeye çalışacağım. Bu arada antrenman pakedini indiremedim.:(

canavar20
08.Temmuz.2007, 10:57
Abi ben bütün taktiklerini denedim olmadı bunuda edeneyecem:)

DeNiZ_1903
08.Temmuz.2007, 11:53
İşte beklenen konu geldi ben bundan önceki senin yaptığın taktik ile harika oynuyorum bunuda denicem İlhan abi sağol :D

tosunpasa
08.Temmuz.2007, 15:47
İlhan abim yine süper bir çalışma olduğundan kuşkum yok. İndirdim ve hemen şimdi deniyorum.

Fıratcan Alçınkaya
08.Temmuz.2007, 15:59
İlhan Abi nin önceki konusundaki taktiğiyle Seri A Şampiyonluğu CL Şampiyonluğu İtalya Kupası Finali Süper Kupa Dünya Klüpler Şampiyonu oldum... Takımımda Inter di... O yüzden taktiği öneririm İlhan Abi çok iyi biliyor bu işi...:)

tosunpasa
08.Temmuz.2007, 16:47
Kayserispor'la denedim. Mehmet Topuz'suz hemde + bir transfersiz. Ve Villarreal'i eledim. Hemde maçın henüz başlarında 1 kırmızı kart yememe rağmen 2-0'lık bir sonuçla. İşte ss'nin linki, http://img412.imageshack.us/my.php?image=ads305zkn6.jpg

eGowiCh
08.Temmuz.2007, 17:05
Ben Avrupa'da fırtına gibi estim, Roma'yı, Valencia'yı yendim, ligde durumum kötüyken birden bu taktikle toparladım, gerçekten çok sağlam bir taktik.

İlhan abi, bir sorum olacak, hedef FC olarak Eddie Johnson'ı transfer ettim, uyar mı taktiğe?

Bir de sol MC'de mevkiisi AM C olan birini oynatabilir miyiz?

canavar20
08.Temmuz.2007, 17:35
Ben Avrupa'da fırtına gibi estim, Roma'yı, Valencia'yı yendim, ligde durumum kötüyken birden bu taktikle toparladım, gerçekten çok sağlam bir taktik.

İlhan abi, bir sorum olacak, hedef FC olarak Eddie Johnson'ı transfer ettim, uyar mı taktiğe?

Ben sana cevap vereyim Eddie tam adamı:) AMC ise rahat oynat Alex:) gibi:)

El Barto
08.Temmuz.2007, 17:46

Egemen Eddie Johnson tam bu taktiğin adamı. Yanında da Vela ile birlikte Feyenoord'da oynattım ben UEFA, Süper Kupa ve Hollanda şampiyonluğu kazandım. 35'er tane gol attı her 2side. hemde kupaları kazanırken Milan Arsenal gibi takımları 3-0 2-0 gibi skorlarla geçtim. Ve namağlup UEFA kupasını kazandım.

Kesinlikle tavsiye ederim Eddie Johnson'ı.

Sol MC'deki oyuncu zayen AMC olursa daha verimli oluyor. MC oynatırsan orada onlar biraz daha savunmacı oluyorla. Daniel Carvalho bu mevkiye önerebileceğim bir oyuuncu. Yada Jose Sosa.

eGowiCh
08.Temmuz.2007, 18:15
Teşekkürler arkadaşlar, Eddie Johnson'ı almam tam isabet olmuş yani, yanında da İlhan Parlak veya Tevfik Köse'yi oynatacağım.

Yardımlarınız için sağolun :)

TürkuAz
08.Temmuz.2007, 20:15
İlhan bu işi biliyorsun gerçekten.

Ilhan
08.Temmuz.2007, 20:47

Eddie Johnson ideal. AMC pozisyonundaki adam MC pozisyonunda da oynayabiliyorsa sorun yok. Oynayamıyorsa bazen problemler olabilir.

El Barto
08.Temmuz.2007, 20:49
AMC pozisyonundaki adam MC pozisyonunda da oynayabiliyorsa sorun yok. Oynayamıyorsa bazen problemler olabilir.

Jose Sosa AM/FC olmasına rağmen büyük bir bölümünde sezonun onu oynattım. Harikalar yaratmasını beklemiyorsan oynuyor rahat rahat. :)

TürkuAz
08.Temmuz.2007, 20:59
Atletico Madrid kadroma, Eddie Johnson'u kattım.İlk maçında 3 asist yaptı Agüero'ya..:)

Taktik gerçekten kaliteli..

eGowiCh
08.Temmuz.2007, 21:07
Takımım şöyle:

GK: Volkan Demirel
DR: Serkan Balcı
DL: Carlinhos
DC: Edu Dracena
DC: Lugano
MR: Mehmet Topuz
ML: Tuncay Şanlı
MC: Appiah
MC: Chico
FC: İlhan Parlak / Tevfik Köse
FC: Eddie Johnson

El Barto
08.Temmuz.2007, 21:08
Çok uzun sürmez başarının gelmesi derim ben Egemen. :)

TürkuAz
08.Temmuz.2007, 22:11
Sırf bu taktik için yeni oyun açtım Galatasaray ile..
GK: Faryd Mondragon
DR: Cihan Haspolatlı
DC: Rigobert Song
DC: Felipe
DL: Volkan Yaman
MR: Arda Turan
MC: Necati Ateş
MC: Tobias Linderoth
ML: Marcelo Carrusca
ST: Gökhan Ünal
ST: Eddie Johnson

uAburak89
08.Temmuz.2007, 22:13
Sağ beke başkasını al, Cihan kafayı yedirtiyor.. :D

TürkuAz
08.Temmuz.2007, 22:22
Hiç uygun adam bulamadım Burak.Ne yapacağımı şaşırdım..

Ilhan
08.Temmuz.2007, 22:24
Valla taktiklerin 2sinide denedim süperlerdi. 2. versiyonun ofans taktiği süperdi yalnız. Deplasmanlarda da bu taktiği kendime göre biraz değişikliklerle kullandım ve Feyenoord ile Hollanda liginde açık ara namağlup şampiyon oldum UEFA kupasını kazandım.

Antrenmanlarda sorunum vardı biraz şimdi eminim ki bu paket onuda halledecek. ;;)

Teşekkür ederim İlhan. :)

Emreciğim görememişim, hiç önemi yok, yeter ki başarılı ol:)

Wesley Sneijder
09.Temmuz.2007, 08:39
Cihan Haspolatlı yerine Eduardo Ratinho desem???

deniz.91
09.Temmuz.2007, 09:16
çok sağol abi valenciayada gidermi bu?

Ilhan
09.Temmuz.2007, 09:59
çok sağol abi valenciayada gidermi bu?

Pivot santrafor alırsan gider. Iversen ideal.

sergioagüero
09.Temmuz.2007, 11:51
antrenmanı deneyen var mı nasıll iyi sonuçlar elde edebiliniyor muuuu ????

Ilhan
09.Temmuz.2007, 11:53
Hayır, berbat bir antreman. Zaten koyan sen kötü sonuç elde et diye koymuş.

Cyzio
09.Temmuz.2007, 12:58
İlhan abi ben ilkini denemiştim başarılı olmuştum.Eminim bu daha iyidir:D.Eline sağlık.Başarılarımı koyarım buraya.

Bu arada sağ beke Csaba Feher'i alabilirsin Tobi..

MeMo
09.Temmuz.2007, 13:03
CSKA yı Fenerle iki maçtada yenerek eledim saol İlhan Abi

Ilhan
09.Temmuz.2007, 14:12
İlhan abi ben ilkini denemiştim başarılı olmuştum.Eminim bu daha iyidir:D.Eline sağlık.Başarılarımı koyarım buraya.

Bu arada sağ beke Csaba Feher'i alabilirsin Tobi..

CSKA yı Fenerle iki maçtada yenerek eledim saol İlhan Abi

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. CSKA kuvvetli takım, yenmen güzel olmuş.

Taktiği sezonun tamamında deneyin. 5 maç, 10 maç bir şey değiştirmeyebilir. Sonrasında istikarı yakalarsınız, emin olun;)

eGowiCh
09.Temmuz.2007, 14:20
Pivot santrafor olarak Steffen Iversen veya Eddie Johnson'ı önerebilirim.

Sağ MC olarak Brezilyalı Chico'yu öneririm, cuk oturuyor taktiğe, "Top Kapma" özelliği 18-19, "Zıplama" özelliği 17-18, hem stoperde hem sağ bekte hem de orta sahada oynatabiliyorsunuz. Sağ MC için ideal, bu taktikle iyi işler yapıyor.

Sol FC için dediğim gibi "Zıplama" ve "Kafa" özellikleri 16 ve üstü üzerinde olan oyuncular tercih etmelisiniz. İki tane kısa boylu FC ile taktikten verim alamıyorsunuz pek, ben İlhan Parlak ile Tevfik Köse'yi yan yana oynattım, kafa toplarını indiremediler, iyi işler yapamadılar. Sağ FC için İlhan Parlak veya Tevfik Köse'yi oynatıyorum, iyi işler yapıyorlar yanlarında Eddie Johnson ile. Sağ FC için hızlı ve bitiriciliği yüksek forvet kullanmalısınız.

Middlesbrough kariyerimde Steffen Iversen ile Cesar Delgado Premiership'i dağıtmışlardı, bu ikiliyi yaklaşık 4-5 milyon Pound ödeyerek alabilirsiniz ve hangi ligde olursanız olun gol sıkıntısı yaşamazsınız.

deniz.91
09.Temmuz.2007, 14:45
Pivot santrafor alırsan gider. Iversen ideal.

palacio - villa ikiliisi uyar mı ilhan abi(:

eGowiCh
09.Temmuz.2007, 14:53

Villa - Palacio ikilisi iş yapmaz, ikisinin de jumping ve heading özellikleri iyi değil, uzun boylu, jumping ve heading özellikleri yüksek olan bir transfer yaparsan gol rekoru kırarsın.

Ilhan
09.Temmuz.2007, 14:55

Hayır uymaz.

Zıplama özelliği 17 ve üstü olan bir oyuncuyu sol fc pozsiyonuna yerleştir ve Target Man listesinde ilk sıraya yaz. Target man yani hedef oyuncunuzu hedef oyuncu listesine eklemeyi asla unutmayın. yoksa taktik tutmaz.

Mesela Iversen - Villa veya Iversen - Palacio iş yapar. Hedef oyuncu listesinde Iversen'i ilk sıraya yerleştirirsin.

BlackEagle19o3
09.Temmuz.2007, 14:56
İlhan abi daha yeni gördüm ve hemen indirdim.Ellerine sağlık

deniz.91
09.Temmuz.2007, 14:57
Hayır uymaz.

Zıplama özelliği 17 ve üstü olan bir oyuncuyu sol fc pozsiyonuna yerleştir ve Target Man listesinde ilk sıraya yaz. Target man yani hedef oyuncunuzu hedef oyuncu listesine eklemeyi asla unutmayın. yoksa taktik tutmaz.

Mesela Iversen - Villa veya Iversen - Palacio iş yapar. Hedef oyuncu listesinde Iversen'i ilk sıraya yerleştirirsin.

artık aldım(: ama bide jose sosa var o olursa öyle oynatırım

Ilhan
09.Temmuz.2007, 15:08
Jose Sosa'nın zıplama özelliği 7. Asla başarılı olamazsın!

eGowiCh
09.Temmuz.2007, 15:18
Eddie Johnson ve Steffen Iversen hem ucuz hem kaliteli pivot santraforlar, özellikle Eddie Johnson genç ve hızlı, hem hava hakimiyet iyi, hem de hızıyla defansı dağıtıyor. Eddie'yi 2 milyon Pound'a aldım, Iversen'i de 1.8 milyon Pound'a başka bir takım aldı.

Paran varsa Andrea Caracciolo'yu alabilirsin, heading ve jumping 19 şu an bende, 20 oluyor antrenmanla. Yine paran varsa Emiliano Bonazzoli'yi alabilirsin, şu an benim oyunumda heading 20, jumping 17, ikisi de 20 oluyor antrenmanla. Ve önerebileceğim diğer bir isim de Nikola Zigiç, heading ve jumping 20.

deniz.91
09.Temmuz.2007, 15:26
Jose Sosa'nın zıplama özelliği 7. Asla başarılı olamazsın!

ben o zaman bi iverseni almaya çalışayım gerçi hiç para kalmadı ama sırf senin taktik için adama alacam ab çünkü kaliteli taktik alamazsamda başka bir takitk bakacam):

Ilhan
09.Temmuz.2007, 15:29
Zigiç oyundaki en ideal pivot santrafor. Alamadığı hava topu yok. Bizzat denedim. Attığı gol sayısı oynadığı maç sayısından daima fazla olur.

KaF KeF
09.Temmuz.2007, 15:49
deplasman taktiğini ve yenik duruma düşünce uygulanan taktiği indirdim..Denemeye başlıyacağım.....

deniz.91
09.Temmuz.2007, 16:07
Zigiç oyundaki en ideal pivot santrafor. Alamadığı hava topu yok. Bizzat denedim. Attığı gol sayısı oynadığı maç sayısından daima fazla olur.

zigici almak istedim palaciodan önce ancak kulubüle yeni imzalamış sözleşme gelmek istemedi(:

seneye alırım inşallah

DeNiZ_1903
09.Temmuz.2007, 18:38
Ya bu taktik chelseaye uyarmı İlhan abi ?

Cyzio
09.Temmuz.2007, 18:48
Ya bu taktik chelseaye uyarmı İlhan abi ?

Söylenilenleri yaptıktan sonra uyar tabiki..

eGowiCh
09.Temmuz.2007, 18:49
İlhan abi Eddie Johnson 8 ay sakatlandı tam da Temmuz'da, transfer sezonunda, satamıyorum da kimseye, bu yüzden bana Türk bir santrafor lazım pivot, önerin var mı?

El Barto
09.Temmuz.2007, 18:51
Gökhan Ünal fena değildi sanırım Egemen.

Cyzio
09.Temmuz.2007, 18:51
Gökhan Ünal'ın Türkiye'de çok iyi iş yaptığını biliyorum.Halil Altıntop'ta olabilir..

Ilhan
09.Temmuz.2007, 18:58
İlhan abi Eddie Johnson 8 ay sakatlandı tam da Temmuz'da, transfer sezonunda, satamıyorum da kimseye, bu yüzden bana Türk bir santrafor lazım pivot, önerin var mı?

Göhan Ünal'ın zıplaması 16. Sinan'ın da 17 diye hatırlıyorum. Gökhan'ı al, çok verim alamayabilirsin ama seni idare eder.

El Barto
09.Temmuz.2007, 19:00
Yada hızlı bir adam alıp atak oyuncusunun ayaklarına olarak seç pas türünü. Biraz riskli olabilir belki taktik açıdan ama denemekte fayda var. :)

Mesela ben birde böyle denemek istiyorum.2 hızlı adamla oynatsam forveti ne olur???

eGowiCh
09.Temmuz.2007, 19:18
Benim forvetlerim şöyle şu anda: Tevfik Köse, İlhan Parlak, Eddie Johnson, Sinan Kaloğlu ve Semih Şentürk.

Semih ile Sinan'ı satılık listesine koydum, Gökhan Ünal hedefimde. Aslında Tevfik ile İlhan'ı oynatmak isterim ama ikisi de pivot değil ve taktikle uyum sağlamazlar, iki hızlı adamı oynatma imkanımız olsa sorunum olmayacak ama pivot sıkıntısı var şu an bende, kontenjan da yok, o yüzden yerli pivot arıyorum.

Gökhan Ünal'ın yanına İlhan veya Tevfik ile başarılı olabilir miyim?

spider3784
09.Temmuz.2007, 19:29
Çok sağol İlhan abi hızır gibi yetişcen mi bakalım imdadıma.:p Ver elini öpeyim:p :D

serkanyuregir
09.Temmuz.2007, 19:33
ya ilhan abi benim futbolcular sezon oncesi ozellikleri yukseldi ama sozon icinde baya bi dustu ozellikler.bunun nedeni ne olabilir.hele alex normal bi oyuncu gibi oldu.

Sinan_17
09.Temmuz.2007, 20:02
Taktik hakkında birkaç şey söylemek isiyorum.Taktik güzel olmuş fakat bana göre ortasaha daha fazla alan daraltma yapmalı.Çünkü rakip yarı sahayı geçtiği zaman ortasaha topu kapmak için rakibe basmıyor.Ve böyle olunca top daha fazla karşı takımın konrolünde oluyor.Rakip oyuncular rahatlıkla ceza sahasına kadar gelebiliyor.Ancak o zaman topu kapabiliyoruz.Defans kapamadığı zaman da gol pozisyonu oluyor.Ayrıca nedendir bilmem rakip kanatlardan hızlı geldiği zaman %90 pozisyon golle sonuçlanıyor.Oysa ki kanat oyuncularımın hızı ve top kapması gayet iyi.

Bence tempo daha hızlı olmalıydı.Normal tempoyla bir türlü oyuna ağırlığımı koyamıyorum.Ayrıca beklerin oyuna katılımı bana göre daha fazla olmalı.

Sol MC oyuncusuna serbest rol versek olur mu?

İlk iki maçımda taktik çok iyiydi.Fenerbahçeyle Atletico Madrid'i 2-0 yendim.Nedendir bilmem sonraki 4 maçta gol atamadım.Yeteri kadar gol pozisyonuna girmeme rağmen gol atamadım.Rövanş maçında Atletico Madrid 8 kişi kalmasına rağmen maç 0-0 bitti.Sonuçta çeyrek finale yükseldim Şampiyonlar liginde.

Ben önceki taktiğimden memnundum.Fakat senin yaptığın taktiklere güvendiğim için 6-7 maçtır bu taktiği deniyorum.Ama aldığım sonuçlardan dolayı önceki taktiğime geri dönmeyi düşünüyorum.Sence bu taktikte ısrar edip başarıya ulaşabilirmiyim?Mesela Şampiyonlar liginde çeyrek finale yükseldim.Sence bu taktik kupayı kazandırabilir mi?

Ilhan
09.Temmuz.2007, 22:29
Taktik hakkında birkaç şey söylemek isiyorum.Taktik güzel olmuş fakat bana göre ortasaha daha fazla alan daraltma yapmalı.Çünkü rakip yarı sahayı geçtiği zaman ortasaha topu kapmak için rakibe basmıyor.Ve böyle olunca top daha fazla karşı takımın konrolünde oluyor.Rakip oyuncular rahatlıkla ceza sahasına kadar gelebiliyor.Ancak o zaman topu kapabiliyoruz.Defans kapamadığı zaman da gol pozisyonu oluyor.Ayrıca nedendir bilmem rakip kanatlardan hızlı geldiği zaman %90 pozisyon golle sonuçlanıyor.Oysa ki kanat oyuncularımın hızı ve top kapması gayet iyi.

Bence tempo daha hızlı olmalıydı.Normal tempoyla bir türlü oyuna ağırlığımı koyamıyorum.Ayrıca beklerin oyuna katılımı bana göre daha fazla olmalı.

İlk iki maçımda taktik çok iyiydi.Fenerbahçeyle Atletico Madrid'i 2-0 yendim.Nedendir bilmem sonraki 4 maçta gol atamadım.Yeteri kadar gol pozisyonuna girmeme rağmen gol atamadım.Rövanş maçında Atletico Madrid 8 kişi kalmasına rağmen maç 0-0 bitti.Sonuçta çeyrek finale yükseldim Şampiyonlar liginde.

Ben önceki taktiğimden memnundum.Fakat senin yaptığın taktiklere güvendiğim için 6-7 maçtır bu taktiği deniyorum.Ama aldığım sonuçlardan dolayı önceki taktiğime geri dönmeyi düşünüyorum.Sence bu taktikte ısrar edip başarıya ulaşabilirmiyim?Mesela Şampiyonlar liginde çeyrek finale yükseldim.Sence bu taktik kupayı kazandırabilir mi?

Gol atman sadece taktikle alakalı değil. Oyuncularının formuna, soğukkanlılığına ve bitiriciliğne de bağlı. Düzgün bir antreman programı kullanmıyorsan sorun çıkar. Bir de, benim taktiği kullanırken özellikle pivot santrafora dikkat edin. Soldaki FC hedef oyuncunuz olacak ve onu target man listesinde ilk sıraya ekleyeceksiniz. Gerisini zaten anlatmıştım. Ayrıca target man oyuncunuzun zıplama özelliği yüksek olmalı.

DeNiZ_1903
09.Temmuz.2007, 23:01
Düzgün bir antreman programı kullanmıyorsan sorun çıkar. Bir de, benim taktiği kullanırken özellikle pivot santrafora dikkat edin. Soldaki FC hedef oyuncunuz olacak ve onu target man listesinde ilk sıraya ekleyeceksiniz. Gerisini zaten anlatmıştım. Ayrıca target man oyuncunuzun zıplama özelliği yüksek olmalı.

Ben Batuhan antreman paketi kullanıyorum ve sol dada shevchenko var iyimi dersin bu antreman programı ile oyuncu

Sinan_17
09.Temmuz.2007, 23:01
Target man E.Johnson diğer forvette Gökhan Ünal var.Johnson'un bitiriciliği 18 zıplaması 19.Antreman programımda da sorun yok.Hatta antraman programı sayesinde 17 olan jumpingi 19 a çıktı.Şimdi de senin antreman programını deniyorum.İyi bulursam bu antreman programıyla devam edeceğim.Dediğim gibi ilk başlarda herşey iyiydi.Sonra hiçbir sebep yokken kötü sonuçlar almaya başladım.Ligdeki ilk mağlubiyetimi aldım.İlk kez 4 hafta üst üste gol atamadım. Ayrıca yukarıdaki mesajda birkaç soru sormuştum,onları cevaplarsan sevinirim.

Ilhan
09.Temmuz.2007, 23:35
Taktik sana kupayı kazandırır, emin ol...

tazebitti
09.Temmuz.2007, 23:42
yok abi bende olmadı yinede emeğine saol bn kendi taktiğimi kendim yapmaya dvm

DeNiZ_1903
10.Temmuz.2007, 00:34
Bendede fazla verimli olmadı çok atak yiyorum hiçbiri gol olmuyo zar zor bi tane penaltıdan attım diğerleri daha iyiydi ama yinede emeğine sağlık sağol

AneLKa_90
10.Temmuz.2007, 00:37
Target man E.Johnson diğer forvette Gökhan Ünal var.Johnson'un bitiriciliği 18 zıplaması 19.Antreman programımda da sorun yok.Hatta antraman programı sayesinde 17 olan jumpingi 19 a çıktı.Şimdi de senin antreman programını deniyorum.İyi bulursam bu antreman programıyla devam edeceğim.Dediğim gibi ilk başlarda herşey iyiydi.Sonra hiçbir sebep yokken kötü sonuçlar almaya başladım.Ligdeki ilk mağlubiyetimi aldım.İlk kez 4 hafta üst üste gol atamadım. Ayrıca yukarıdaki mesajda birkaç soru sormuştum,onları cevaplarsan sevinirim.

aynı şey benimde başıma geldi fenerbahçeyle ligde 14 maçta 13 galibiyetim 1 beraberliğim vardı birdenbire takımın performansı düştü kalan 3 maçta 2sinde yenildim 1inde berabere kaldım gol dahi atamadım galiba team talklarla ilgili taktikle ilgisi yok bence

Sinan_17
10.Temmuz.2007, 00:48
Taktik sana kupayı kazandırır, emin ol...

Neyse İlhan abi ben bir süre daha kendi taktiğimi kullanmaya devam edeyim.Bu taktiği yeni sezona başlarken kullancam belki o zaman faydası olur.Ayrıca kendi taktiğimle R.Madridle 1-1 berabere kaldım.Yine her zamanki gibi dünyanın golü kaçtı.Son haftalardır hiç atamıyoruz nedense.Biliyorum bunun yeri burası değil ama bu SS yi eklemek istiyorum.İşte Fm nin adaletsizliği:

http://img254.imageshack.us/img254/2008/fb1rm1ri7.jpg (http://imageshack.us)

Ilhan
10.Temmuz.2007, 00:54
Olayın taktikle alakası yok o zaman. Şanssızlık diyelim.

AneLKa_90
10.Temmuz.2007, 01:01
ilhan abi taktik süperde çok pozisyon buluyoruz bi o kadar da kaçırıyoruz :) yani diyelim ki 15 tane şut çektik 5-6 tanesi buluyo kaleyi onların çoğu da gol oluyo :D oyuncularla alakalı heralde ;;) gene de her şeyiyle mükemmel bir taktik tekrar sağol

Ilhan
10.Temmuz.2007, 12:13

Merhaba, ismin Sinan sanırsam. Dün gece hem iş yorgunluğu, hem de yaptığım sporun yorlunluğu sebebi ile uzun cevaplar yazamadım. Şimdi biraz daha açıklayıcı olmaya çalışayım. Hem diğer arkadaşlarımız açısından da faydalı olabilir.

Şimdi söylediklerinden teker teker alıntı yapıp yanıtlamaya çalışacağım.

Taktik güzel olmuş fakat bana göre ortasaha daha fazla alan daraltma yapmalı.

Bunu daha evvelden bu taktiğin eski versiyonlarında açıklamıştım. Tekrar açıklayayım. Alan daraltma, top rakipte iken rakibin peşinden koşmak, rakibi rahatsız etmek demektir. 11 kişilik kadronuzu şu şekilde kategorize edebiliriz:

1. Maçın büyük çoğunluğunda savunma üzerinde yoğunlaşanlar
2. Maçın büyük çoğunluğunda ofans üzerinde yoğunlaşanlar
3. Maçta hem defansı, hem de ofansı düşünenler

Şimdi, bir oyuncunun maç esnasında hem savunmayı hem de hücumu çok fazla düşünmesi olanaksızdır. Hücum etmesi gereken oyuncunuz savunmaya çok fazla zaman harcamamalı. Yoksa atak yapmak için yeterli pozisyona ve vakte ihtiyacı olmaz. Benim de savunma olgum alan daraltma üzerine kurulu. Yani çok alan daraltan oyuncunuz hücumu düşünemez. Mesela; alan daraltması 20 üzerinden 18 olan ve MC oynattığınız bir oyuncu hücuma gerekli katkıyı yapamaz.

Şimdi benim düzenime gelelim. Yukarıdaki üç kategoriye bakalım.

* 1. kategorideki oyuncu sayısı 5. Bunlar DR, DL, DC, DC ve DM gibi oynayan ama MC pozisyonunda oynattığım oyuncu. Bu oyuncular top rakipte iken rakibi kovalıyorlar. Hücum etmeye vakitleri yok, çünkü hücum etmiyorlar. Bunlar arasında DM tarzındaki MC oyuncum defanslara göre biraz daha az alan daraltma yapıyor, arada sırada hücuma destek verebiliyor.

* 2. kategorideki oyuncu sayısı 3. Bunlar AMC gibi oynayan MC, FC, FC oyuncularım. Bu oyuncular topu kazandığımız an atağa geçen oyuncular. Rakip üzerinde çok yoğunlaşmıyorlar, genelde pozisyonlarını koruyorlar.

* 3. kategorideki oyuncu sayısı 2. Bunlar MR ve ML oyuncularınız. Bu oyuncular hem savunmada hem hücumda var. Oyuna iki yönlü bakıyorlar. Alan daraltmaları 20 üzerinden 11. Mantaliteleri de 20 üzerinden 13 sanırsam. eğer kanat adamlarımın alan daraltmalarını çok fazla yapsaydım hep rakip üzerinde yoğunlaşırlardı, atak yapmaya vakitleri olmazdı. Şimdi bu oyuncularım kritik pozisyonlarda geri de geliyorlar.

Yani, eğer kaleciyi de dahil edersek 8 kişi ile savunma, 5 kişi ile hücum ediyorum. Hatta geriye düşünce uyguladığım taktikle hücum edene oyuncu sayısı bekleri de hesaba katarsak 7 oluyor. Günümüzün global futbol anlayışı ile örtüşüyor.

Çünkü rakip yarı sahayı geçtiği zaman ortasaha topu kapmak için rakibe basmıyor.Ve böyle olunca top daha fazla karşı takımın konrolünde oluyor.Rakip oyuncular rahatlıkla ceza sahasına kadar gelebiliyor.Ancak o zaman topu kapabiliyoruz

Böyle bir şeyi ben gözlemleyemedim. Rakibin rahat gelmesi diye bir husus yok. Herkes alan markajı yapıyor ve bölgesine oyuncu geldiğinde ona çok kolay top yaptırmıyor. Benim taktiğimde rakibin orta sahayı geçme olasılığı çok düşük. Çünkü gereksiz çıkışlar yapmıyoruz. Ancak forvete uzun toplar veya direkt paslar atarak çıkılabiliyor, ki o zamanda defans adama yapışıyor.

Hızlı tempo ile çok rahat top yapamazsın. Benim taktiğimin en önemli noktası, topu hedef santrafora nasıl ulaştırdığın. Hızlı tempoda hedef oyuncuya rahat pas gitmeyebilir. Ki tempo 20 üzerinden 11. Kontra yapılabilecek bir tempoda oynuyoruz.

Beklerin katılımı var zaten. Pivota en fazla pas atan oyuncuların bekler. Dikkatli olmanı öneririm maçı izlerken, pivota giden uzun paslar hep beklerden gelir. Yani aslında bir bakıma pivottan sonra kilit adamlar bekler.

FM'de genelde serbest rolü en iyi kullanabilen oyuncular pozisyonu "FC" olan oyuncular (ST değil, FC). MC oyuncularının serbest oynayabilme özellikleri çok azdır. Ki oyun içinde çok faydalı olmayacaktır.

İlk iki maçımda taktik çok iyiydi.Fenerbahçeyle Atletico Madrid'i 2-0 yendim.Nedendir bilmem sonraki 4 maçta gol atamadım.Yeteri kadar gol pozisyonuna girmeme rağmen gol atamadım.Rövanş maçında Atletico Madrid 8 kişi kalmasına rağmen maç 0-0 bitti.Sonuçta çeyrek finale yükseldim Şampiyonlar liginde

Bunun taktikle alakası yok maalesef. Taktiğin iyi olduğunu zaten oyuncularının çok pozisyona girmelerinden anlayabilirsin. Oyuncuların, özellikle forvet adamların şu sebeplerden dolayı gol atamayabilirler:

* Soğukkanlılık, bitiricilik ve teknik özellikleri düşük olabilir.
* Consistency yani devamlılık özellikleri düşük olabilir. Bu özellik oyun içinde göremediğiniz fakat çok öenmli olan bir özelliktir. Mesela, consistency özelliği 20 üzerinden 10 olan bir oyuncu maçların yarısında tam potansiyeli ile oynar. Yani Current Ability'sinin gerektirdiği özellikler ile. Sezonun belli bölümlerinde formsuz olabilirler, bu doğaldır.

Yukarıda açıkladığım iki sebebin de taktik ile alakası yok gördüğün gibi.

Fakat senin yaptığın taktiklere güvendiğim için 6-7 maçtır bu taktiği deniyorum.Ama aldığım sonuçlardan dolayı önceki taktiğime geri dönmeyi düşünüyorum.Sence bu taktikte ısrar edip başarıya ulaşabilirmiyim?Mesela Şampiyonlar liginde çeyrek finale yükseldim.Sence bu taktik kupayı kazandırabilir mi

Şimdi, bir taktiği ana hatları ile ele alabilmek için, en iyi şekilde değerlendirmesini yapabilmek için onu 20 maç civarı denememiz gerekir. Ayrıca en iyi değerlendirmeyi sezon başından itibaren başlayarak yapabiliriz. Ancak, kullandığın formasyon 4-4-2 ise benim taktiğimi sezon ortasında da deneyebilirsin, sorun yok. Ama dediğim gibi, uzun soluklu bir deneme gerek.

Taktiği zaten başarılı olun diye koyduk. Elbette başarılı olacaksın. Kupayı kazanmak için kadro da çok önemli. Mesela bir Kayseri-Barcelona finali hatırlıyorum kendi kariyerimde. Maçın normal süresinde toplamda 22, kaleyi bulan 13 şutum vardı. Rakibin ise 12 şutu vardı, 6'sı kalemi bulmuştu. Maç 2-2 bitti. Uzatmalarda bir pozisyonda rakip oyuncu sadece bireysel yeteneklerini kullanarak harika iki gol attı. Yani karşısına X taktiği ile de çıksan o golü yersin. Çünkü oyuncular üst düzey. Son dakikalarda durumu 4-3'e getirdiysem de maçı alamadım. Yani biraz da şans olmalı ŞL kupası için.

Umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

DeNiZ_1903
10.Temmuz.2007, 12:19
* Soğukkanlılık, bitiricilik ve teknik özellikleri düşük olabilir.
* Consistency yani devamlılık özellikleri düşük olabilir. Bu özellik oyun içinde göremediğiniz fakat çok öenmli olan bir özelliktir. Mesela, consistency özelliği 20 üzerinden 20 olan bir oyuncu maçların yarısında tam potansiyeli ile oynar. Yani Current Ability'sinin gerektirdiği özellikler ile. Sezonun belli bölümlerinde formsuz olabilirler bu doğaldır.

.

Peki bu özellikler senin antreman programın ile arttırıllabilirmi bendede çok gol pozisyonu var ama gol yok veya kaleyi bulmuyor

Ilhan
10.Temmuz.2007, 12:22
Mesajda bir iki yanlışlığı düzelttim;)

Ilhan
10.Temmuz.2007, 12:26
Peki bu özellikler senin antreman programın ile arttırıllabilirmi bendede çok gol pozisyonu var ama gol yok veya kaleyi bulmuyor

Bu aslında oyunla da alakalı bir durum. Geçmiş senelerde daha çok gol atılırdı, bu sene buna biraz daha gerçekçi düzenlemeler gelmiş.

Benim antreman programım ideal. Hangi oyuncuda hangi özellikler yükselmesi gerekiyor ise yükselir.

Fıratcan Alçınkaya
10.Temmuz.2007, 13:48
İlhan Abi ben bi geri düştünde kullanmam gereken taktiği çok denedim ama bir türlü fayda göremedim... Acaba benmi yanlış dk...larda geçiyom bu taktiğe...
Msla_60dk... felan dönüyom taktiğe ama...

Ilhan
10.Temmuz.2007, 14:05
İlhan Abi ben bi geri düştünde kullanmam gereken taktiği çok denedim ama bir türlü fayda göremedim... Acaba benmi yanlış dk...larda geçiyom bu taktiğe...
Msla_60dk... felan dönüyom taktiğe ama...

Oyunun herhangi bir bölümünde yenik duruma düşerseniz o taktiği kullanın. Dakika farketmez.

DeNiZ_1903
10.Temmuz.2007, 14:36
Antreman paketi uyguladığımdan ne kadar süre sonra etki eder oyunculara ? vede tüm antrenörlere tüm antremanları yaptırsam etki tepki verirlermi ?

Ilhan
10.Temmuz.2007, 14:43
Antreman paketi uyguladığımdan ne kadar süre sonra etki eder oyunculara ? vede tüm antrenörlere tüm antremanları yaptırsam etki tepki verirlermi ?

Bir ay geçmesi gerek. Ayrıca dramatik değişiklikler beklemeyin. Antrenörlernize fazla görev yüklemeyin, yoksa iyi bir eğitim veremezler oyuncularınıza, siz onları otomatik görevlendir butonu ile görevlendirin.

Aykan19o3
10.Temmuz.2007, 14:56
Oyunun herhangi bir bölümünde yenik duruma düşerseniz o taktiği kullanın. Dakika farketmez.

Abi Peki kesin olarak maç geri dönüyor mu yoksa bazı aksilikler oluyor mu:confused:

Ilhan
10.Temmuz.2007, 14:58
Abi Peki kesin olarak maç geri dönüyor mu yoksa bazı aksilikler oluyor mu:confused:

Ben sihirbaz değilim ki. Elbette bazen sorunlar çıkar. Ama dün Aston Villa ile Charlton karşısında 2-1 yenik duruma düşünce o taktiğe geçtim. 3-2:)

DeNiZ_1903
10.Temmuz.2007, 15:16
Bir ay geçmesi gerek. Ayrıca dramatik değişiklikler beklemeyin. Antrenörlernize fazla görev yüklemeyin, yoksa iyi bir eğitim veremezler oyuncularınıza, siz onları otomatik görevlendir butonu ile görevlendirin.

Tam 2 hafta oldu bazılarında yükseliş var bazı oyuncularda hem yükseliş hem düşüş var heralde alışma dönemindeyiz ama kalecim çok kötü düşüş yaşıyor :(

Ilhan
10.Temmuz.2007, 15:19
Tam 2 hafta oldu bazılarında yükseliş var bazı oyuncularda hem yükseliş hem düşüş var heralde alışma dönemindeyiz ama kalecim çok kötü düşüş yaşıyor :(

İyi de, kaleci için antreman programı vermedim ki:) Yükselişler olması gereken özelliklerdir sen rahat ol. Bir de, nasıl anlattıysam öyle yükledin inşallah?

DeNiZ_1903
10.Temmuz.2007, 16:50
İyi de, kaleci için antreman programı vermedim ki:) Yükselişler olması gereken özelliklerdir sen rahat ol. Bir de, nasıl anlattıysam öyle yükledin inşallah?

Doğru yükledim sanırım ss koyarım doğrumu değilmi diye

vede bundan bir önceki v2 taktiği ile müthiş gidiyorum avrupa maçlarından sonra oyuncular çok yoruluyo nedense

Ilhan
10.Temmuz.2007, 17:03
Yorulmaları doğal, haftada iki maç kolay değil sonuçta..

eGowiCh
10.Temmuz.2007, 17:44
Biraz da skorlar konuşsun. İşte Şampiyonlar Ligi maçında Arsenal zaferim.

http://img464.imageshack.us/img464/6316/ads305zjg3.jpg

Ilhan
10.Temmuz.2007, 18:33
Biraz da skorlar konuşsun. İşte Şampiyonlar Ligi maçında Arsenal zaferim.

http://img464.imageshack.us/img464/6316/ads305zjg3.jpg

Henry kimdi ya? Sonuç harika. Başarılara devam;)

eGowiCh
10.Temmuz.2007, 19:16
Taktik süper işliyor, ilk sezon Fenerbahçe ile 3 kupa aldım: TURKCELL SüperLig, FORTIS Türkiye Kupası ve TFF Süper Kupa.

Bu sezon lige bomba gibi başladım, 11 maçta 9 galibiyet 2 beraberlikle lider konumdayım. Şampiyonlar Ligi'nde de durumum iyi, Arsenal gibi bir devi yendim.

Eddie Johnson'ın sakatlığından dolayı pivot santrafor arayışına girdim, Nikola Zigiç ve Alan Smith ile her konuda anlaştım, fakat kontenjanda boşluk olmamasından dolayı iki transfer de suya düştü. Eddie'yi de bir türlü gönderemedim, 3 ay daha sakat, ara transferde göndermeyi düşünüyorum bir şekilde. Pivot santrafor sıkıntımı çözmek için Gökhan Ünal ile görüştüm ama fiyatta anlaşamayınca, Azar Karadas isimli Türk pasaportuna sahip Norveçli bir santrafor ile anlaştım, jumping ve heading 18, gerçekten süper bir oyuncu, herkese öneririm. Bir de Türk pasaportu olan Rafael Marques'i kiraladım V.Manisaspor'dan, iki pivot santraforum var şu an hali hazırda, ikisinden de çok memnunum.

Azar Karadas'ın istatistikleri: 13 maç 8 gol 3 asist 4 maçın adamı, 7.79 ortalama
Rafael Marques'in istatistikleri: 3 maç 4 gol 3 asist 2 maçın adamı, 7.29 ortalama

DeNiZ_1903
10.Temmuz.2007, 19:41
Chelsea ile spartak moscovayı ezici bir oyunla 5-1 yendim :D

berkins
10.Temmuz.2007, 21:16
beyler slm öncelikle .benim sorunum her zaman ilk golü ben atıorum.ve hemen ardından yiyiorum.benim takımım rizespor iyi bi kadrom war taktigim 4-1-2-1-2 yani abi ilk golü ben atıorum hemen golü yiyiorum hatta 3-0 dan bile çeviorlar ..yani benim sıkıntım
ilk golü ben atıorum ama hemen yiyorum
golü attıktan sonra yememek istiorum bunun gol attıktan sonra gol yememe taktigini biliorsanız ve buraya benimle paylaşırsanız sevinirin lütfen şimdiden saolun

::::::::::::::::::::::SAYGILAR:::::::::::::::::::: ::

DeNiZ_1903
10.Temmuz.2007, 22:30
Deplasman taktiği var ilk sayfada o taktik aynı zamanda defansif taktiktir onu kullanıp gol yemeyebilirsin

Ilhan
11.Temmuz.2007, 09:27
Taktik süper işliyor, ilk sezon Fenerbahçe ile 3 kupa aldım: TURKCELL SüperLig, FORTIS Türkiye Kupası ve TFF Süper Kupa.

Bu sezon lige bomba gibi başladım, 11 maçta 9 galibiyet 2 beraberlikle lider konumdayım. Şampiyonlar Ligi'nde de durumum iyi, Arsenal gibi bir devi yendim.

Eddie Johnson'ın sakatlığından dolayı pivot santrafor arayışına girdim, Nikola Zigiç ve Alan Smith ile her konuda anlaştım, fakat kontenjanda boşluk olmamasından dolayı iki transfer de suya düştü. Eddie'yi de bir türlü gönderemedim, 3 ay daha sakat, ara transferde göndermeyi düşünüyorum bir şekilde. Pivot santrafor sıkıntımı çözmek için Gökhan Ünal ile görüştüm ama fiyatta anlaşamayınca, Azar Karadas isimli Türk pasaportuna sahip Norveçli bir santrafor ile anlaştım, jumping ve heading 18, gerçekten süper bir oyuncu, herkese öneririm. Bir de Türk pasaportu olan Rafael Marques'i kiraladım V.Manisaspor'dan, iki pivot santraforum var şu an hali hazırda, ikisinden de çok memnunum.

Azar Karadas'ın istatistikleri: 13 maç 8 gol 3 asist 4 maçın adamı, 7.79 ortalama
Rafael Marques'in istatistikleri: 3 maç 4 gol 3 asist 2 maçın adamı, 7.29 ortalama

Azar'ın o bitiricikle o kadar gol atması bile şahane:) Aldığın pivotları gerçekten iyi bulmuşsun Egemenciğim. Hadi bakalım, bu sene senden Avrupa'da başarı bekliyorum.

beyler slm öncelikle .benim sorunum her zaman ilk golü ben atıorum.ve hemen ardından yiyiorum.benim takımım rizespor iyi bi kadrom war taktigim 4-1-2-1-2 yani abi ilk golü ben atıorum hemen golü yiyiorum hatta 3-0 dan bile çeviorlar ..yani benim sıkıntım
ilk golü ben atıorum ama hemen yiyorum
golü attıktan sonra yememek istiorum bunun gol attıktan sonra gol yememe taktigini biliorsanız ve buraya benimle paylaşırsanız sevinirin lütfen şimdiden saolun

::::::::::::::::::::::SAYGILAR:::::::::::::::::::: ::

Bunun benim taktiğim ile alakası yok. Sen kendi taktiğini kullanıyorsun. Ama istersen benim taktiklerimi kullanabilirsin.

spider3784
11.Temmuz.2007, 13:25
Bu taktikte güzelde, eskisi bence daha iyiydi üzerinde oynama yaptığın:)

Ilhan
11.Temmuz.2007, 14:20
Bu taktikte güzelde, eskisi bence daha iyiydi üzerinde oynama yaptığın:)

Oynama yaptığımı değiştirmedim ki:) O iç saha taktiği olarak kaldı. Sadece deplasman ve Geriye düşünce kullanacağımız taktikleri yayınladım:)

spider3784
11.Temmuz.2007, 14:23
O zaman içsaha taktiği daha iyi bence:) deplasman taktiğinde hep atak yiyiyorum
Not:Söyleninleri aynen uygulamama rağmen:)

Ilhan
11.Temmuz.2007, 14:44
O zaman içsaha taktiği daha iyi bence:) deplasman taktiğinde hep atak yiyiyorum
Not:Söyleninleri aynen uygulamama rağmen:)

Deplasman taktiğini değiştirdim son versiyonda. Aslında iç saha taktiği ile tek farkı defansif çizgi. Atak yersen bile hep uzaktan cılız şutlar olur, senin yakaladıkların daha gollük olur. Zaten taktiğin amacı bu.

canavar20
11.Temmuz.2007, 14:45
Ben ilk başta beğendim ama sonra malesef inanılmaz pozisyon görüyorum hiç bişiye yapamıyorum:( Takım Ajax

spider3784
11.Temmuz.2007, 14:51
Deplasman taktiğini değiştirdim son versiyonda. Aslında iç saha taktiği ile tek farkı defansif çizgi. Atak yersen bile hep uzaktan cılız şutlar olur, senin yakaladıkların daha gollük olur. Zaten taktiğin amacı bu.

Daha çok yan toplardan gol oluyor, kanatlardan falan. Onda kontra atak uygulamaya çalışıyorum, beceremedim bir türlü.Defansif ya taktik diğerine göre o yüzden:)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Ben ilk başta beğendim ama sonra malesef inanılmaz pozisyon görüyorum hiç bişiye yapamıyorum:( Takım Ajax

Ajax'ta pivot kimi oynatıyorsunki?:)

Ilhan
11.Temmuz.2007, 17:05

Taktiği uygulayabilmek için yazdığım herşeye dikkat etmelisin. İlk mesajın her cümlesine dikkat et.

Daha çok yan toplardan gol oluyor, kanatlardan falan. Onda kontra atak uygulamaya çalışıyorum, beceremedim bir türlü.Defansif ya taktik diğerine göre o yüzden:)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Ajax'ta pivot kimi oynatıyorsunki?:)

Kontra opsiyonunu kapat, zaten açık değil normalde. İlla her takıma uyacak diye bir şey yok, ama genelde başarılı. Bir de tam değerlendirme yapmak için 15-20 maç denemek gerek. Yan toplardan gol yiyorsan daha çok oyuncular ile alakalı. Defansif çizgiyi geri çekebilirsin.

tosunpasa
11.Temmuz.2007, 19:06
Fransa Ligi'nde medanın tahmini ile 15. sırada ligi bitirmesi gözüyle bakılan Nancy'nin 13 resmi maç sonucu oluşan fikstürü;
http://img101.imageshack.us/img101/1172/ads305zum2.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-11

Lyon, Gelsenkirchen, Marsilya, Monaco gibi güçlü ekiplerle maç oynamış olmama rağmen mağlubiyet hala yok. İşte bu da oyuncularım. Sadece Gökhan Ünal transfer edildi..;
http://img124.imageshack.us/img124/7915/ads305zov0.jpg (http://imageshack.us)
Shot at 2007-07-11

Aykan19o3
12.Temmuz.2007, 03:32
Abi süper taktik gibi Bursaspor'a uyguluycam inşallah başarılı olur..

ayko
12.Temmuz.2007, 03:47
lütfen peluk kaleci antrenmanıda atsana elinde yoksada bi zahmet yaparsan çok sevinirim.

Ilhan
12.Temmuz.2007, 09:21
Kaleciler için özel bir antremana lüzum yok.

canavar20
12.Temmuz.2007, 13:33
Taktik süper oldu. Nedenmi nedeni şu: Ben liverpool ile kendi sahamda oynuyordum normal taktiğimi yaptım ama ilk 15 Dk. 1 gol yedim ve 1 atak bile yapamadım. Ve 15 dk. düşündüm ve kanat oyuncularının oklarını bir kademe uzattım ve ondan sonra 3-1 yaptım ve çok üstündüm bir firikik golü yedim önemli değil sonuç:3-2 Ve ondan sonra 5 maç gol bile yemedim süper gidiyorum. Pivot santfor Huntelaar hızlı santfor ilk tercih Babel sonra Kerlon ve Higuain'dir. Sağol :)

Ilhan
12.Temmuz.2007, 15:42
Tebrik ediyorum, başarıya ulaşman çok güzel..

asiqenc7
12.Temmuz.2007, 15:54
ellerine saglik ilhan abi walla antreman isime yaradi drogba 2 kati daha iyi oldu :D

vheli
12.Temmuz.2007, 23:42
yaw kardeşim ben şunu anlamıyom ha hem menajerlik oynuyonuz hem başkasının taktiğini kullanıyorsunuz bu ne biçim bir zevk veriyo size 2. si ise zaten adamın yaptıı bu taktikte saydığı işte drl felan böyle olmalı dediği özellikler oyuncuda olsa adama ne yaptırsan bile sağlam iş çıkarır saçma bunlar kendiniz kurun taktiği ozaman daha zevkli olur.ayrıcada bu şekilde başkasının taktiğini kullananlar hiç demesin fm oynuyom die KISACASI SAHTE BAŞARIDIR BU

El Barto
12.Temmuz.2007, 23:47
yaw kardeşim ben şunu anlamıyom ha hem menajerlik oynuyonuz hem başkasının taktiğini kullanıyorsunuz bu ne biçim bir zevk veriyo size 2. si ise zaten adamın yaptıı bu taktikte saydığı işte drl felan böyle olmalı dediği özellikler oyuncuda olsa adama ne yaptırsan bile sağlam iş çıkarır saçma bunlar kendiniz kurun taktiği ozaman daha zevkli olur.ayrıcada bu şekilde başkasının taktiğini kullananlar hiç demesin fm oynuyom die KISACASI SAHTE BAŞARIDIR BU

Sende laf ettin şimdi ha ;;)

vheli
12.Temmuz.2007, 23:56
ne var abi yalansa söleyin yani haksız mıyım ki

El Barto
12.Temmuz.2007, 23:59
Yahu tamam sen öyle düşünebilirsin ama adam emek vermiş paylaşmış koymuş buraya isteyen alır oynar isteyen oynamaz.Ama buraya gelipte böyle yazmasan daha iyi bence.;;)

Ayrıcada bunu demek kimseye düşmemiş...

ayrıcada bu şekilde başkasının taktiğini kullananlar hiç demesin fm oynuyom die KISACASI SAHTE BAŞARIDIR BU

Neyse yahu sen kendi taktilerini hazırla oyna. Zaten biz beceremediğimizden kendi taktiğimiz olmadığından bu taktiği alıp deniyoruz. ;)

vheli
13.Temmuz.2007, 00:06
Zaten biz beceremediğimizden demene bende katılıyorum yani amacım söz dalaşı deil bende fikrimi söledim ayrıca nie bunu sölemek kimseye düşmesinki sen fm den para mı kazanıyon patronun mu varmış omu söylemeli bunları?...ben fm hastasıyım ama bunu da bil bence
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
patron olacak patronun deil yalnış anlaşılmasın

berkins
13.Temmuz.2007, 02:13
degerl' arkada;larim bu takt'kleri verdiiniz için saolun ama maçları kazanmak için kendi sahamızda ve deplasmanda yarı larda neler konuşmalıyız takımlarımızıla galibiyet için ?ev ve deplasmanda

eGowiCh
13.Temmuz.2007, 04:03
FM 2007'nin en iyi taktiği bence, böyle harika bir taktik görmedim.

Aykan19o3
13.Temmuz.2007, 04:11
degerl' arkada;larim bu takt'kleri verdiiniz için saolun ama maçları kazanmak için kendi sahamızda ve deplasmanda yarı larda neler konuşmalıyız takımlarımızıla galibiyet için ?ev ve deplasmanda

Evet kesin sonuç alabileceğimiz konuşmaları söylerseniz bende sevinirim

Birde ilhan Abi Atak oyuncular listesinde ilk sıraya Jumping'i iyi olan pivot Santrafor'u koyacağız peki 2. sıraya Bitiriciliği ve hızı yüksek olan santrafor'u koysak olur mu??

Ozzy23
13.Temmuz.2007, 11:35

Ya bi kere bunu buraya yazman anlamsız. Karşıysan içinde kalsın millete artistik yapmana gerek yok burda. Bu arada zaten bu taktiği kullananların çoğu çeşitli modifiyelerle kullanıyorlar, alıp öyle koymuyorlar sadece mentalite olarak taktiği benimsiyorlar. Bu yüzden böyle salıdırı amaçlı mesajlar bence gereksiz.

Eray Dengiz
13.Temmuz.2007, 14:28
İlhan bu taktik için Galatasaray ile oyun açtım yalnız açmaz olaydım inanılmaz bir şekilde oyuna bağlandım :D

Gerçekten inanılmaz zevk almaya başladım. Taktik inanılmaz işliyor, ilk sene UEFA'yı yarı finallerde kaçırdım, Türkiye Kupasını kaybettim fakat Süper Lig'i kazandım. Bunların çoğu futbolcuların sakatlıklarından dolayı kaybedilmiş kupalardır.

Ciddi anlamda taktiğin hakkını vermek lazım. İkinci sene hiç transfer yapmadım kiradan gelen genç yetenekler, Oğuz'u ve Özgürcan'ı takıma monte ettim şuan Özgürcan takır takır oynuyor yanında Eddie Johnson pivot olarak harika oynuyor. Bununla beraber Çağrı Yarkın'ı pivot mevkisine yetiştiriyorum.

http://img263.imageshack.us/img263/5540/90453051fa3.th.jpg (http://img263.imageshack.us/my.php?image=90453051fa3.jpg) http://img187.imageshack.us/img187/2381/11736519ha0.th.jpg (http://img187.imageshack.us/my.php?image=11736519ha0.jpg) http://img263.imageshack.us/img263/98/39470732sf8.th.jpg (http://img263.imageshack.us/my.php?image=39470732sf8.jpg)

Şuan ikinci senemdeyim ve ŞL'de kendi sahamda oynadığım maçlar :) Deplasman ise sadece Lyon'a kaybettim ve diğerlerini kazandım. Yukarıda belirttiğim gibi ikinci sene hiç transfer yapmadım sadece takımdaki yaşlı futbolcuları gönderip yerine gençleri monte ettim.

Takımım öyle ahım şahım bir takımda değil :)

Mondragon
Mehmet Topuz
Corluka
Micheal Jansen
Orhan Ak
Arda Turan
Sabri Sarıoğlu
Arouca
Oğuz Sabankay
Eddie Jonhson
Özgürcan Özcan

takımın yaş ortalaması 23 :)

Eddie sakatlanınca yerine Çağrı Yarkın'ı koydum, Özgürcan kaçırdı mı Çağrı, Çağrı kaçırdı mı Özgürcan atıyor.

Not: İlhancım konunu işgal ettim gibi oldu ama bu taktiğin gerçekten hakkını vermek için bunları yazdım. Ellerine sağlık :D

eGowiCh
13.Temmuz.2007, 14:43
Bu taktikle ilk sezonda 3 kupa (TURKCELL SüperLig, FORTIS Türkiye Kupası, TFF Süper Kupa) almıştım, 2. sezonu da dün tamamladım.

TURKCELL SüperLig ve FORTIS Türkiye Kupası'nı tekrar kazandım, bu iki kupaya ilaveten UEFA Kupası'nı da aldım, finalde Zaragoza'yı yendim ve kupayı müzemize götürdüm.

Aston Villa kulübünden cazip bir iş teklifi aldım, 1.1 milyon Pound maaş, Stadyum Genişletilmesi, Antrenman Tesisleri Genişletilmesi, 15.5 milyon Pound transfer bütçesi ve 45 milyon Pound maaş bütçesi teklif ettiler, tam güvence sözü verdiler. Aston Villa geçen sezonu 17. bitirmiş, son anda kurtulmuş, bu teklife ne cevap vereyim sizce? Fenerbahçe'de mi devam edeyim, Villa Park'ın yolunu mu tutayım?

berkins
13.Temmuz.2007, 14:44

canavar20
13.Temmuz.2007, 15:03
Bu taktikle ilk sezonda 3 kupa (TURKCELL SüperLig, FORTIS Türkiye Kupası, TFF Süper Kupa) almıştım, 2. sezonu da dün tamamladım.

TURKCELL SüperLig ve FORTIS Türkiye Kupası'nı tekrar kazandım, bu iki kupaya ilaveten UEFA Kupası'nı da aldım, finalde Zaragoza'yı yendim ve kupayı müzemize götürdüm.

Aston Villa kulübünden cazip bir iş teklifi aldım, 1.1 milyon Pound maaş, Stadyum Genişletilmesi, Antrenman Tesisleri Genişletilmesi, 15.5 milyon Pound transfer bütçesi ve 45 milyon Pound maaş bütçesi teklif ettiler, tam güvence sözü verdiler. Aston Villa geçen sezonu 17. bitirmiş, son anda kurtulmuş, bu teklife ne cevap vereyim sizce? Fenerbahçe'de mi devam edeyim, Villa Park'ın yolunu mu tutayım?

Kabul et 2 sene orda ve sonra...:)

berkins
13.Temmuz.2007, 15:21
degerl' arkada;larim bu takt'kleri verdiiniz için saolun ama maçları kazanmak için kendi sahamızda ve deplasmanda yarı larda neler konuşmalıyız takımlarımızıla galibiyet için ?ev ve deplasmanda arkada;larim 3 t]r yaziorum a;utfen soruma cvp verirmisiniz luefennnnnnnnnnnnnnnnn

eGowiCh
13.Temmuz.2007, 15:25
Aston Villa teklifini geri çevirdim, 2 gün sonra Liverpool'dan olağanüstü bir teklif geldi ve ben de balıklama atladım :)

41 milyon Pound transfer bütçesi, 73 milyon Pound maaş bütçesi, stadyum genişletilmesi ve 2 milyon Pound maaş için 4 yıllığına anlaştık ve imzaladık :)

Rüya gibi gerçekten, Fenerbahçe'de İlhan abinin taktiğiyle 2 süper sezondan sonra bakalım bu başarılarımı Liverpool'a da yansıtabilecek miyim?

Riquelme'yi serbest transferden aldım, eski öğrencilerim Tuncay, Mehmet Topuz, İlhan Parlak ve Tevfik Köse için de girişimlerim sürüyor, Tuncay transferi bitti, diğer 3'ü için çalışma izni bekleniyor.

canavar20
13.Temmuz.2007, 16:49
Aston Villa teklifini geri çevirdim, 2 gün sonra Liverpool'dan olağanüstü bir teklif geldi ve ben de balıklama atladım :)

41 milyon Pound transfer bütçesi, 73 milyon Pound maaş bütçesi, stadyum genişletilmesi ve 2 milyon Pound maaş için 4 yıllığına anlaştık ve imzaladık :)

Rüya gibi gerçekten, Fenerbahçe'de İlhan abinin taktiğiyle 2 süper sezondan sonra bakalım bu başarılarımı Liverpool'a da yansıtabilecek miyim?

Riquelme'yi serbest transferden aldım, eski öğrencilerim Tuncay, Mehmet Topuz, İlhan Parlak ve Tevfik Köse için de girişimlerim sürüyor, Tuncay transferi bitti, diğer 3'ü için çalışma izni bekleniyor.

İnşallah sıkılmassın:)

vheli
13.Temmuz.2007, 16:56
gudduk artistlik nie yapim çok mühim sanki fm altı üstü bir oyun bize birşey kazandırıyo sanki fikrimi söylemek de özgürüm real artist

starfreedom
13.Temmuz.2007, 17:12
Gerçekten oyunun en iyi taktiği. Bu taktiğin üzerine taktik tanımıyorum. Öyle birşey ki maçların ilk 20 dakikasında direk 2 farkı yakalamış oluyorsunuz. Şu ana kadar ilk 10 dakika içinde gol atmadığım maç yok gibi.

Eray Dengiz
13.Temmuz.2007, 20:20
Kadromu sizlere bir önceki sayfada söylemiştim, şimdi daha 2. senemde ŞL'de final oynuyorum. Rakibim PSV çok rahat kupayı kaldıracağıma inanıyorum. Ayrıca Süper Lig ve Türkiye Kupası'nı kazandım sayılır. Kısacası bir senede üç kupa, takımın yaş ortalaması 22 (harika gençler), İlhan'ın inanılmaz taktiği ve Arsenal hezimeti :D

http://img522.imageshack.us/img522/7701/33260626yv7.th.jpg (http://img522.imageshack.us/my.php?image=33260626yv7.jpg)

berkins
13.Temmuz.2007, 22:42
degerl' arkada;larim bu takt'kleri verdiiniz için saolun ama maçları kazanmak için kendi sahamızda ve deplasmanda yarı larda neler konuşmalıyız takımlarımızıla galibiyet için ?ev ve deplasmanda arkada;larim 3 t]r yaziorum a;utfen soruma cvp verirmisiniz luefennnnnnnnnnnnnnnnn

jackrai
14.Temmuz.2007, 00:47

Galibiyet için konuşma diye birşey yok.Hiçbir konuşma galibiyeti garanti etmez.Ayrıca bu taktiklerle konuşmalara gerek kalmadan başarılı oluyorsun.Konuşmalar takımın moral durumuyla alakalı.Bu oyunu biz yapmış olsaydık sana bir cevap verebilirdik ama aldığımız galibiyetlerin konuşmalara mı,yoksa taktiklere mi bağlı olduğunu bilemeyiz.Bence bu konuya bu kadar takılma,konuşmaların etkilerini merak ediyorsan,aynı maçı tekrar tekrar oynayıp farklı konuşmalar deneyebilirsin diyeceğim ama o bile garanti bişey göstermez.

berkins
14.Temmuz.2007, 01:19
ya sen iste ne kosnuosun takiminla sen ,sle bana ltfn

eGowiCh
14.Temmuz.2007, 01:43
Liverpool'la bir takım oluşturdum, 3 haftada 3 galibiyet aldım, gerçekten taktik süper işliyor, işte Liverpool kadrom: (Fenerbahçe kariyerimden sonra Liverpool ile anlaştığımı söylemiştim, harika kadro kurdum, taktik de cuk oturdu.)

GK: Reina
DR: Carlos Diogo
DL: Riise
DC: Carragher
DC: Pablo
MR: Kahlenberg (M.Topuz)
ML: Mark Gonzalez (Tuncay)
MC: Gerrard (Sissoko)
MC: Riquelme
FC: Crouch
FC: Kuyt

Hugo
14.Temmuz.2007, 02:35
Egemen abi Kahlenberg'i sağ açıkta oynatıyorsun.. ben Auxerre ile oynuyorum ve Mehmet de Kahlenberg de var kadroda.. ben de sağda mı oynatsam?

eGowiCh
14.Temmuz.2007, 02:56
Ben Kahlenberg'i sağda oynatıyorum, zira göbekte Gerrard ve Riquelme gibi isimler var, o yüzden mecburiyetten sağda oynatıyorum. Ortada asla oynatamam, dediğim gibi o bölgede zaten kesemeyeceğim çok iyi isimler mevcut, şu an sağda oynatıyorum, yakında sola çekebilirim.

Topuz İngiltere liginde başarılı olabilir mi bilemiyorum, ben onu daha çok alternatif olsun diye transfer ettim, sonuçta eski öğrencim ve 1 milyon Pound'a aldım. (Fenerbahçe'den ayrılmadan önce getirmek istediğim oyuncuların Minimum Serbest Kalma bedellerini 1 milyon Pound yapmıştım :D)

El Barto
14.Temmuz.2007, 10:54
ya sen iste ne kosnuosun takiminla sen ,sle bana ltfn

Maçtan önce sans dile kazanılan maçtan sonra tebrik et kaybedilen maçtan sonra duyguların paylaş. ;;)

Güzel bir kombine oldu. :D

DeNiZ_1903
14.Temmuz.2007, 13:25
Arkadaşlar antreman paketini deneyen varmı acaba ?

Ozzy23
14.Temmuz.2007, 16:36

Ya maçına göre değişir aslında, ama ben sana bi kaç taktiğimi paylaşayım
Kendi sahanda :
Kendinle eşit güçte bir rakiple oynuyorsan Galibiyet beklediğini söyle
Kendinden kötü bir rakiple oynuyorsan da galibiyet beklediğini söyle
Kendinden güçlü bir rakiple oynuyorsan kazanabileceklerini belirt
Kendinden çok daha güçlü bir rakiple oynuyorsan taraftarlar için oynamalarını söyle
Deplasmanda:
Kendinle eşit güçte bir rakiple oynuyorsan kazanabileceklerini belirt / Şans dile
Kendinden kötü bir rakiple oynuyorsan da yine galibiyet beklediğini söyle
Kendinden güçlü veya çok daha güçlü bir rakiple oynuyorsan taraftar için oynamalarını söyle veya kazanabileceklerini belirt

Ben fenerbahçe ile oynarken 3 maçın 2 sinde galibiyet beklediğimi söylüyorum, chelsea maçlarında bile (evimdeyse)
Tabi bunlar beim düşüncelerim, daha isabetli ve derin olanları vardır muhakkak.

Not : herkes başarılarını yazmış, bende bu taktiği kullanıyorum, isteyenler imzamdan ulaşabilir

berkins
14.Temmuz.2007, 16:53
slm arkadaşım ellerine sağlık antreman paketi için beyler ben rizespordum ilk senemde 14.oldum 2.sezonda kendi taktigim ama arkadaşın anteraman paketi sayesinde(sağolsun)şampiyon oldum hemde mütavazi kadromla şimdi bana fiorentina teklif ettii gitmedim... rizespor a bi yıldız takmadan gitmicemde :D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
inanılır gibi deiil şampiynlar gurubundan terfi ettim :D
KADROM BAKIN
GK=fevzi tuncay
dr=mustafa yalçınkaya
dc=lamine traore
dc=aydın toscalı
dl=hayrettin yerlikaya
mc=bilal kısa
mc=fredy guarın
mr=ekrem dağ(yasın karaca)
ml=volkan bekçi
st=edie johnson(rentaıra)
st=jaba(furkan bastan)
bu kadroyla düşününz:D
st=jaba(furkan bastan)

Ilhan
14.Temmuz.2007, 22:35
Arkadaşlar harikasınız. Aynen devam edin, başarılar..

canavar20
15.Temmuz.2007, 22:02
slm arkadaşım ellerine sağlık antreman paketi için beyler ben rizespordum ilk senemde 14.oldum 2.sezonda kendi taktigim ama arkadaşın anteraman paketi sayesinde(sağolsun)şampiyon oldum hemde mütavazi kadromla şimdi bana fiorentina teklif ettii gitmedim... rizespor a bi yıldız takmadan gitmicemde :D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
inanılır gibi deiil şampiynlar gurubundan terfi ettim :D
KADROM BAKIN
GK=fevzi tuncay
dr=mustafa yalçınkaya
dc=lamine traore
dc=aydın toscalı
dl=hayrettin yerlikaya
mc=bilal kısa
mc=fredy guarın
mr=ekrem dağ(yasın karaca)
ml=volkan bekçi
st=edie johnson(rentaıra)
st=jaba(furkan bastan)
bu kadroyla düşününz:D
st=jaba(furkan bastan)

Bu kadroyla bu başarılar süpersin. Ama ss atsan tabi kariyer bölümüne falan burda olmaz.

Ilhan
16.Temmuz.2007, 09:27
Arkadaşın dediği gib, ekran resmi atarsan sana her konuda yardımcı olabiliriz.

eglocc
16.Temmuz.2007, 15:19
peluk (adin Ilhan sanirim) bende taktigi indirdim de bnm takimim galatasaray ilk sezonumu kendi taktigimle oynadim sampiyon oldum turkiye kupasi'nda da yari final oynadim sanssiz bi seklde sakarya'ya elendim (penaltilarla) fakat avrupa'da hic basari yakalayamadim bu taktikte pivot kim olsun defansif mc kim olsun bunlara karar verdim ama size de bir sorayim dedim

[img=http://img62.imageshack.us/img62/2634/kadrohn7.th.jpg] (http://img62.imageshack.us/my.php?image=kadrohn7.jpg)

bir de resmin altindaki oyunculara ss yetmedi onlarda:
Necati Ates
Hakan Sukur
Umit Karan
Hasan Kabze
Ugur Erdogan
Ozcan Ozgurcan
Emre Koroglu

Ilhan
16.Temmuz.2007, 15:21
Akşama ayrıntılı bir şekilde yardımcı olacağım;)

eglocc
16.Temmuz.2007, 15:24
Cok tesekkur ederim ;)

Aykan19o3
16.Temmuz.2007, 15:31
Abi süper taktik çok saol ilk sezonumda Bursaspor ile şampiyon oldum

Sadece Jose Sosa'yı ve Sierra'yı transfer ettim..

Taktik süper..

Pivot Santrafor Pancu idi..

Ayrıca şimdi Mancherster United ile deniycem :D

Ilhan
16.Temmuz.2007, 15:37
Yalnız pivot santrafor mevkisinde zıplama özelliği yüksek bir oyuncu kullanmanı öneririm.

MeMo
16.Temmuz.2007, 15:54
İlhan abi sayende ŞL de çeyrek finale yükseldim :)

Ilhan
16.Temmuz.2007, 16:44
Çok güzel. Yalnız dikkatli ol, rakip takım forvetleri çok iyi ise offsayt taktiği tutmaz. Ofsayt taktiği seçeneğini kaldırmalısın.

MeMo
16.Temmuz.2007, 17:00
Çok güzel. Yalnız dikkatli ol, rakip takım forvetleri çok iyi ise offsayt taktiği tutmaz. Ofsayt taktiği seçeneğini kaldırmalısın.

Zaten ofsayt taktiğini sevmem :)

Ilhan
16.Temmuz.2007, 18:16
O zaman ben başarılarımı saklamıştım...

Açıklıyayım:D

ŞL Kupası,Lig Kupası...

İlk senemde dünya çapında takımlara kafa tuttum:D

Takıkım fenerbahçe ama öyle iyi futbolcular yoktu, aynı kadro sadece 1-2 genç aldım. İlhan parlak,ali bilgin vs.

Kardeşim bu taktiği Sİ'de yayınlamak lazım. Böyle bir düşüncen var mı? PELUK ismi dünyaya nam salsın...

Teşekkürler Dost...
Coşkun

Canım kardeşim, seni burada görmek ne kadar güzel:)

Böyle başarılar yakalamış olman harika. Tabii bunda elbette senin de payın vardır.

Eğer kardeşimiz taktiği SI'da yayınlayacak kadar iyi buluyorsa orada da yayınlar, dünyaya nam salarız:)

Yorumun için çok sağol kadim dostum.

Rocc0
16.Temmuz.2007, 18:21
güzel taktik sağol

Ilhan
16.Temmuz.2007, 21:29
Denemeye ve güzel sonuçları aktarmaya devam arkadaşlar:)

Aykan19o3
16.Temmuz.2007, 22:27
Peki Abi belirttiğin bölgelere en iyi gelecek oyuncular kim??

Örnek : Sol Mc : Kaka

gibi..

Ilhan
16.Temmuz.2007, 22:30
Sol MC için en iyi oyuncu Riquelme. Sağ MC için Patrick Viera.

Sol FC için Nikola Zigiç.

Sağ FC için Rodrigo Palacio.

Professeur
16.Temmuz.2007, 23:33
Abi çok sağol.Atletico Madrid'le ilk sezonumda hem lig şampiyonu oldum hem de
Copa Del Rey(Ne kupası olduğunu bilmiyorum) diye bir kupa var onu kazandım.

canavar20
16.Temmuz.2007, 23:53
Ciddi ciddi SI'ye yayınla:D

Ilhan
18.Temmuz.2007, 01:37
Yakında bu taktiğin Premiership versiyonunu hizmete sunacağım:)

eGowiCh
18.Temmuz.2007, 01:57
Sol MC için en iyi oyuncu Riquelme. Sağ MC için Patrick Viera.

Sol FC için Nikola Zigiç.

Sağ FC için Rodrigo Palacio.

Sol MC'ye Riquelme'yi almıştım, şimdi sen de ideal deyince içim iyice bir rahatladı :)

Gerrard, Sissoko ve Riquelme var orta sahamda. 3'ünden 2'sini oynatacağım, nasıl bir seçim yapmamı önerirsin üstad?

Sol FC için Crouch'ı da öneririm, iyi performans sergiliyor, ha bir de Iversen ile Eddie Johnson'ı da unutmamak lazım tabii ama Zigic'in heading ve jumping 20 olduğundan en ideali o :)

rayuchi
18.Temmuz.2007, 04:22
taktik iyi guzel de, taktigi yapan kendi oyuncularina gore yapmis.
taktik sahibi takiminin ritmini tutturmus.
bu taktik basarili diye buna uyan oyuncu aramayin bence.
tabi alacaginiz oyuncu icinize siniyorsa o baska.
sempati duydugunuz oyunculari alip ona gore kendi taktiginizi yapsaniz daha cok zevk alirsiniz :icon_wink:

antrenman programini denicem ama.
ben bir turlu tutturamadim programi.
bir tarafi arttirsan diger tarafi dusurmek zorundasin, hepsini normal yapsan oyuncular siradanlasiyor, programi agir yapsan oyuncunun morali bozuluyor. asagi tukursen sakal, yukari tukursen biyik :icon_lol:

starfreedom
18.Temmuz.2007, 09:52
Sol Fc için kesinlikle ama kesinlikle Klose! Sayesinde ilk sezon CL şampiyonu oldum. Bu taktikle inanılmaz bir performans gösteriyor. Gol veya asist yapamadığı maçlarda bile 8 ile oynuyor. Yani anlatılmaz yaşanır.

Ayrıca Premier versiyonunu bekliyoruz.

canavar20
18.Temmuz.2007, 18:48
Sol MC'ye Riquelme'yi almıştım, şimdi sen de ideal deyince içim iyice bir rahatladı :)

Gerrard, Sissoko ve Riquelme var orta sahamda. 3'ünden 2'sini oynatacağım, nasıl bir seçim yapmamı önerirsin üstad?

Sol FC için Crouch'ı da öneririm, iyi performans sergiliyor, ha bir de Iversen ile Eddie Johnson'ı da unutmamak lazım tabii ama Zigic'in heading ve jumping 20 olduğundan en ideali o :)

İlhan abinin işine karışmış gibi oluyorum ama... Bence Gerrard asla yedek olmaz onu atak MC oynat defansif MC için Sissoko oynat ama genellikle 2. yarı ne olursa olsun Riquelme oynat derim.

Ilhan
19.Temmuz.2007, 12:30
Uzun süredir bakamadım arkadaşlar, şimdi teker teker yanıtlayayım:

Gerrard-Riquelme en ideali ancak Gerrard'ı sağ kanada çekerek Sissoko gibi kuvvetli bir adamı da oynatabilirsin.

Bu taktiği tam anlamıyla uyguladığın için çok sağ ol Egemenciğim. Sen de bir üstadsın artık:)

taktik iyi guzel de, taktigi yapan kendi oyuncularina gore yapmis.
taktik sahibi takiminin ritmini tutturmus.
bu taktik basarili diye buna uyan oyuncu aramayin bence.
tabi alacaginiz oyuncu icinize siniyorsa o baska.
sempati duydugunuz oyunculari alip ona gore kendi taktiginizi yapsaniz daha cok zevk alirsiniz :icon_wink:

antrenman programini denicem ama.
ben bir turlu tutturamadim programi.
bir tarafi arttirsan diger tarafi dusurmek zorundasin, hepsini normal yapsan oyuncular siradanlasiyor, programi agir yapsan oyuncunun morali bozuluyor. asagi tukursen sakal, yukari tukursen biyik :icon_lol:

Ben bu taktiği tek takımda değil, çok takımda denedim. Zaten 4-4-2'yi neden seçtiğimi de ilk mesajda verdiği linkte açıklamıştım. Antreman programı konusunda şüpheniz olmasın. Koçları alıp iyi ayarlarsanız harika sonuçlar alırsınız.

Sol Fc için kesinlikle ama kesinlikle Klose! Sayesinde ilk sezon CL şampiyonu oldum. Bu taktikle inanılmaz bir performans gösteriyor. Gol veya asist yapamadığı maçlarda bile 8 ile oynuyor. Yani anlatılmaz yaşanır.

Ayrıca Premier versiyonunu bekliyoruz.

Klose gerçekten oyunuda harika bir oyuncu. Premiership versiyonu da bu akşam;)

canavar20
19.Temmuz.2007, 12:37
Gerçekten insanı heycanlandırıyorsun abi. Merakla Premier ligi bekliyorum. Bu kadar kişi faydalanmışsa bence gururlanmalsın :D :)

Ilhan
19.Temmuz.2007, 14:25
Premier Lig taktiğini kısmetse akşama paylaşacağım. Bomba gibi geliyoruz:)

Oghuse
19.Temmuz.2007, 15:16
Merakla bekliyorum çok gerekli şuan için.

DeNiZ_1903
19.Temmuz.2007, 15:20
Bi Premier Lig Menejeri olarak taktiği sabırsızlıkla Bekliyorum Sağol İlhan abi :)

partner
19.Temmuz.2007, 17:34
beklemedeyiz

canavar20
20.Temmuz.2007, 00:00
Evet abi artık geç saatler başladı.:D

fenerbahce_1907
20.Temmuz.2007, 00:13
Tık tık tık tık.Kalbim fırlıycak:zuhaha.Artık taktik istiyoruz.

Ilhan
20.Temmuz.2007, 00:18
Geliyor:D:D:D

starfreedom
20.Temmuz.2007, 00:21
Geliyor:D:D:D

Uykum geldi ama taktik çıkıp 2 maç yapmadan uyumayacam:icon_razz:

Aykan19o3
20.Temmuz.2007, 00:27
Merakla bekliyorum abi şimdi indirir yarın oynarım :D

canavar20
20.Temmuz.2007, 00:29
Bende malesef artık yarın oynarım...:)

driv3r
20.Temmuz.2007, 11:57
taktiği bi kaç maçta denedim tottenham a çok güzel uydu şimdi ajax la deneyeceğim umarım onda da iyi sonuç alırım.... bu arada yeni taktiği sabırsızlıkla bekliyorum ;)

Ilhan
20.Temmuz.2007, 12:09
Yeni taktik çıktı ki:) 4-4-2 Dengeli Premiership adında.

DeNiZ_1903
20.Temmuz.2007, 12:44
Yeni taktik çıktı ki:) 4-4-2 Dengeli Premiership adında.

Yeni bir taktik değil yeni bir başarıya giden yol yazsaymışsın daha doğru olurmuş valla :icon_biggrin::icon_lol:

Wesley Sneijder
20.Temmuz.2007, 14:16
Total Dominasyon ile hezimet!!!

Premier lige(Hollanda) yeni çıkan RBC ile Ajax'ın maç sonucu:

RBC 3-0 Ajax

Dediklerinin hepsini yaptım ama nafile... Taktik uymuyor...

Ilhan
20.Temmuz.2007, 14:29
Pivot santraforun kim?

Bir de, tek maç koyarak değil de, en az 15 maç deneyerek gelin.

Ilhan
20.Temmuz.2007, 14:30
Ayrıca nedense sizde başarısızlık görüyorum. Pivot olarak kimi oynatıyorsunuz?Bir de kaç maç denediniz? Offsayt taktiğini kaldırıp denediniz mi? Tek maç ile gelmeyin lütfen, sinir basıyor kafamı.

Wesley Sneijder
20.Temmuz.2007, 14:52
Pivot santraforum Tomas Pekhart. Zıplama özelliği 17. Pekhart-Palacio oynadım o maç.

Ilhan
20.Temmuz.2007, 16:39
Rakip defansın sağındaki adamın zıplama özelliği 18 veya yukarısı ise tabi ki tutmaz. Daha iyi bir pivot almalısın ve taktiği tek maç değil sürekli denemelisin.

Wesley Sneijder
20.Temmuz.2007, 18:50
Steffen Iversen'ı aldım o olur mu? :P :D(tabii ki olur) Bu arada oynadığım takım uyduruk. O yenildiğim.

Ilhan
20.Temmuz.2007, 18:52
Ben anlatamıyorum galiba. Sanki benim taktiğim sihirli değnek. 10-15 maç denemeniz gerek tam bir yorum için.

Aykan19o3
20.Temmuz.2007, 19:08
Ben Beşiktaşta denedim taktiği..

Forvetin solunda Zigic, Zigic'in yedeği Nobre..

Forvetin sağınada Palacio'yu koydum..

Ayrıca sağ kanada mehmet topuz'u aldım..

Ve diğer tüm gereksiz forvetleri ve kanat oyuncularını sattım..

Türkiye Kupasın'da şampiyon oldum, UEFA'da finale kadar çıktım fakat final'de Valencia'ya 1-0 yenildim, Süper Ligi şampiyon biitirdim..

Taktik harika işliyor..

Şimdi başka bir takımla denemeyi düşünüyorum..

Wesley Sneijder
21.Temmuz.2007, 09:59
Ben anlatamıyorum galiba. Sanki benim taktiğim sihirli değnek. 10-15 maç denemeniz gerek tam bir yorum için.
Denedim. Sonunda işledi. İki kupayı kırmızı kartlar yüzünden kaybetsem de çok iyi bir taktik, tebrikler.

El Barto
21.Temmuz.2007, 10:02
Barca'yı 5'ledim yahu Feyenoord ile. :p :D

Wesley Sneijder
21.Temmuz.2007, 11:14
Ben de Werder'i 4'ledim Ajax'la...

Ilhan
09.Ağustos.2007, 19:55
Taktiği update edip tekrar upload edeceğim arkadaşlar.

fffzzz
04.Eylül.2007, 01:52
bu sefer olmamış blackburn karşısında ilk yarıda deplasman taktiği ile 3-0 geride bitirdim 2. yarıda geriye düşme taktiğine geçtim 5 ledi adamlar...allahtan kaydetmiştim maça girmdn önce çıktım kayt etmedn...olmamış işte kasma boşuna

Estranged
04.Eylül.2007, 04:51
bu fm07 taktiği,08 de açılır ama bi işe yaramaz,lütfen karalayıcı yorum atmayalım,biraz daha yapıcı olalım.