PDA

View Full Version : ekonomik krizler

hezzo
19.Ocak.2006, 22:08
beyler eski fm/cm oyunlarında basta italyadaki klupler olarak baya bi klup ekonomik krize girerdi yeni fm de siz hic boyle biseye rastladınızmı??

ibo
19.Ocak.2006, 22:12
bend eşu ana kadar olmadı ama benim gs de -3 milyon euro da kasamdaki param bu gidişle ben girecem krize :)

kaiserkaan
19.Ocak.2006, 22:17
benim oyunda oldu parma ve messina ligden düştüler ve ekonomik krize girdiler

turknemesis
19.Ocak.2006, 22:26
:D benim kasamdaki para 100 milyon euro vereyim sana biras o zaman

eran
19.Ocak.2006, 22:38
Ben 2006'da daha karşılaşmadım.Ekonomik krize giren takımdan futbolcu kapmak çok kolay oluyordu.Normalde hiç Türkiye'ye gelmeyen futbolcular tıpış tıpış hem de çok az bi maliyetle geliyordu...

Kerim Kerimov
19.Ocak.2006, 23:42
Bende Torino sürekli ekonomik krize girip borçlarına bi ödeme planı buluyor sonra.

EreN
20.Ocak.2006, 00:09
bende deportive girdi :D:D kapış kapış oyuncukarı eheh

ibo
20.Ocak.2006, 00:43
:D benim kasamdaki para 100 milyon euro vereyim sana biras o zaman

valla iyi olur birader ya bide stad ın kapasitesini 6,000 arttıryorlar şimdi biraz da ondan eksilere düştük transfer paramda kalmadı. sen benim banka hesabıma yatırırsan şöyle 15 milyon dolar iyi olur :D

safter
20.Ocak.2006, 02:05
cankırı belediye(2B) ile oyuna başladım 150000pound bütcem vardı,transfere 18000 ayırmışlar neyse dedik yaparız bişiler.sonra o 18000 le bikac oyuncu 3 de kiralık aldım.o paraya tabiki vasat oyuncular.neyse (2A)ya cıktım oda ne ne para geldi geleni bırak hatta gitmiş.transfer bütcem 0.yakında tam anlamıyla krize gircem.ama bence sacma olmuş para kazanma sansın türkiyede hiç yok.:mad:

Nuri Alco
20.Ocak.2006, 02:40
FM 2006 için bi çok farklı takımla oynadım.

Deportivonun büyük bi banka borcu var oyuncu satmadan o borç kapanmıyor. bakiye sürekli ekside.
------------------------
Romada ve büyük italyan klüplerinde yine banka borçları var ama ödeme şekilleri daha kolay. ve en önemlisi sezon sonunda televizyon gelirleri çok büyük paralar geliyor. İtalyadaki büyük takımlarda sorun yok.
----------------------------
Türkiyede Galatasaray gerçeğin aksine sağlam bi bütçeyle başlıyor. Genç oyuncuları yetiştirip satarsan oyun için bi sorun yok. (FB ve BJK için bakmadım)
--------------------------
Almanyada Bayern-Stutgart-Schalke 3lüsü dışında Dortmund ve Hertha Berlinin bütçe durumları gayet iyi. Üstelik stat gelirleride gayet iyi.
Wolfsburg un durumu kötü. Stat genelde dolmuyor dolsada pek para getirmiyor.
Masraflarıda büyük ama kadroda satacak iyi oyuncular var satabilirsen toparlanıyo bi parça.
Almanyada TV geliri yok sanırım yada dikkatimi çekmedi hatırlamıyorum
-----------------------
Belçikada bütün klüplerin durumu vahim. Gerçekteki durumu bilmiyorum ama hemen hemen her takımın borcu var parası yok :) Anderlecht ile belki CL'den biraz para kazanılabilir ama diğer takımlarda tek yol genç yabaancı bulup satmak başka türlü toparlanmaz belçika klüplerinin kasası.
-------------------------
İngiltere Championshipte C.Palace büyük bi bütçeye sahip. Başkanı yüzünden sanırım. Abramovic gibi bi başkanları var. Orda kriz olmuyor.
Birde Norwich var zengin klüplerden ama İngiltere liginde yabancı için izin gerektiğinden genç oyuncuları alıp satmak gibi bi şansınız olmuyor. Pek tavsiye etmiyorum o yüzden.
Diğer klüplerin pek borçları yok.

Selman Ozturk
20.Ocak.2006, 03:25
bende racing ekonomik krizdeydi ilk 11 deki bütün oyuncuları satarak krizi aştılar......