PDA

View Full Version : [4-4-2 Dengeli Premiership] Ada'yı Sallayın!!

Wesley Sneijder
20.Temmuz.2006, 22:37
Roger'ı sola çek. Leonardo yedeğe. AMC olarak Sneijder. Sağa da Kahlenberg'i alabilirsin.

TürkuAz
20.Temmuz.2006, 22:40
Eminim bu da süperdir.Ellerine sağlık İlhan.

anaka
20.Temmuz.2006, 22:47
bu taktiği denedik yenilgiye düştük Total Dominasyon (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=46684) taktiğe dönüş yapsak nasıl olur ilhan abi yoksa bu taktiğe devam mı edelim.

TürkuAz
20.Temmuz.2006, 22:52
anaka @

İlk yorumda ne yapacağını belirtmiş İlhan..(:

Ilhan
21.Temmuz.2006, 23:43
bu taktiği denedik yenilgiye düştük Total Dominasyon (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=46684) taktiğe dönüş yapsak nasıl olur ilhan abi yoksa bu taktiğe devam mı edelim.

Yenilince ne yapman gerektiği ilk mesajda var.

SiR ToMaSRoSiCkY1
23.Temmuz.2006, 23:59
abi valla eline sağlık yine müthiş taktik kariyere senin taktikle devam ediyorum

Ilhan
24.Temmuz.2006, 00:07
abi valla eline sağlık yine müthiş taktik kariyere senin taktikle devam ediyorum

DR, DL ve sağ taradtaki MC'nin sıkı markajını kaldırırsan daha güzel sonuçlar alırsın. Ayrıca her noktaya dikkat et.

KaF KeF
24.Temmuz.2006, 21:15
deneyelim abi..Şaun 2009 yılındayım ve M.City'deyim..

Summit
25.Temmuz.2006, 00:22
deniyorum...

Ilhan
25.Temmuz.2006, 05:41
Denerken beklerden ve sağ MC'den sıkı markajı kaldırırsanız daha iyi sonuçlar alırsınız. Yine de kendinize göre modifiye edin taktiği.

KaF KeF
27.Temmuz.2006, 03:01
işe yarıyor abi...

kazmavs
28.Temmuz.2006, 01:31
pivot olarak batuhan fast striker olarakta gökhan ünalı deniyorm cok başarılı oluyolar sunnyde sanırm sag mc'ye en uygun adaylardan taktigin gayet hoş cok tesekkürler...

Yordis
01.Ağustos.2006, 06:46
defansın biraz daha elden geçmesi gerekiyo sanki.. atakta pek bi sorun yok her maç çok sayıda pozisyon bulunuyo ama rakip de bulduğu pozisyonları kolaylıkla gole çevirebiliyo.. Bol gollü maçlar oluyo gözlemlediğim kadarıyla

Ilhan
01.Ağustos.2006, 07:06
defansın biraz daha elden geçmesi gerekiyo sanki.. atakta pek bi sorun yok her maç çok sayıda pozisyon bulunuyo ama rakip de bulduğu pozisyonları kolaylıkla gole çevirebiliyo.. Bol gollü maçlar oluyo gözlemlediğim kadarıyla

Premiership'te her zaman çok gol olur. 38 maçta 35 gol yersen başarıdır. Diğer ligler için defansif anlamda da güzel bir taktik.

MeMo
01.Ağustos.2006, 22:54
Türkiye liginde de kullanacağım ellerine sağlık İlhan abi.

aladagkerem
04.Ağustos.2006, 19:32
cıddı anlamda supersın ya taktıgını bıraz once ındırdım ve uyguladıgım ılk takım rangerstı cl grup macı deplasmanda ılk yarıyı 1-0 maglup bıtırdım ama verdıgın ıpucu sayesınde macı 1-2 kazandım sagolasın.

BU ADAM BU ISI BILIYOR BEYLER

Emurafu
04.Ağustos.2006, 19:50
Alt lig takımları ile deneyen oldumu..........

Professeur
13.Ağustos.2006, 18:57
Çok güzel taktik.Chelsea'yle denedim ve başarılı oldum.

SEGehgerhhsghsd
14.Ağustos.2006, 07:34
saol kardes man cıtyde uygulıcam

Ilhan
15.Ağustos.2006, 06:15
İlhan abi sorum olacaktı
bazı mesajlarında dikkatimi çekti defans çizgisi, anlayış ,tempo, zaman geçirme, alan daraltma azalt yada attır demişsin bu defans çizgisi tempo alan daraltma vb. kelimeler azaltınca ve artırınca ne oluyor ? bu kelimeleri açıklarsan taktiği ona göre modife edebiliriz . çünkü fm yi yeni oynayanlardanım azalt veya attır deyince pek anlamadım bu taktiğin önemli öğelerini teker teker açıklarsan ben ve benim gibi fm ye yeni oynuyanlar daha iyi sonuçlar alacaktır.
senin taktiği beğeniyorum bazı maçlarda sorunlar çıkınca bu terimleri açıklarsan senin taktiği modife yapıp daha iyi sonuçlar alırız.
şimdiden teşekkürler.

Bunların hepsini bir-iki gün içinde açıklayacağım.

anaka
15.Ağustos.2006, 18:09
sağol ilhan abi
rehberlerde takım komutları ile oyuncu komutları hakkında bilgi yok senin bu komutları açıklaman bir çok arkadaşımızın işine yarıyacaktır.

usrobotics
15.Ağustos.2006, 23:05
Bazı sorularım var.

İlk sorum DR ve DL'lere tight marking yaptırmanın bi faydası var mıdır?

İkinci sorum Mc'lerin alan daraltması nasıl olmalıdır.Örneğin eğer defansif oynuyorlarsa ben alan daraltmayı fazla yapıyorum Mc'ler icin.

Ilhan
16.Ağustos.2006, 06:02
Bazı sorularım var.

İlk sorum DR ve DL'lere tight marking yaptırmanın bi faydası var mıdır?

İkinci sorum Mc'lerin alan daraltması nasıl olmalıdır.Örneğin eğer defansif oynuyorlarsa ben alan daraltmayı fazla yapıyorum Mc'ler icin.

DR ve DL oyuncularına defansif bir oyun oynuyorsan sıkı markaj yaptırmalısın ancak bazen aksıyor sıkı markaj beklerde. Yaptırmasan da ayrı bir dert.

MC'lerin eğer atak bir oyun oynuyorsan fazla alan daraltmalı. Tabi biri çok fazla yapmalı, biri biraz daha az yapmalı.

SiR ToMaSRoSiCkY1
17.Ağustos.2006, 00:02
supersin ilhan abi senin sayende celtic kariyerimde sov var senin o super taktigin sayesinde

KaF KeF
17.Ağustos.2006, 02:13
Yeni versiyon çıkarmayı düşünüyormusun abi??

SiR ToMaSRoSiCkY1
17.Ağustos.2006, 03:55
cikarsin ama abi bu sefer degisik bir dizilis yap ama yani arada sirada degisiklik oluyor senin dehani baska taktiklerdede gormek isterim

anaka
17.Ağustos.2006, 13:45
ilhan abi
sabırsızlıkla senin anlayış,defans çizgisi,alan daraltma,tempo vb. terimleri açıklamanı bekliyorum. çünkü bazı zamanlar takım iyi oynamıyor bu terimli açoklayınca taktiği modife edip fm yi daha iyi oynamaya başlıyacağız.
sağol. ilhan abi

rofL
17.Ağustos.2006, 18:49
emeğine sağlık . Reading'e adapte edebilirsem başarılı olacağına eminim :)

GsDoruk
17.Ağustos.2006, 20:53
Lampard ve Ballack ortada. Ballack'i defansıf olarak kullanabilir miyim? Yoksa onu satıp başka bir yıldız mı alayım?

anaka
18.Ağustos.2006, 21:00
ilhan abi
sabırsızlıkla anlayış,tempo,alan daraltma vb. komutları atırırsan ne olur azaltırsan ne olur cevaplarını bekliyorum çünkü herkesin işine yarıyacaktır.
teşekkürler.

_DEFOE_
20.Ağustos.2006, 00:23
ilhan kardeş taktiğin gerçekten çok başarılı çok faydasını gördüm devamını da bekleriz...
fakat taktiğini 1,5 sezondur kullanıyorum oyunda ve başarılıda oldum fakat stoper mevkiğinde cris le naldo yu oynatıorum kendi taktiğimi kullandığımda bu adamların ortalamaları 7-7,5 arasıydı ama senn taktikte 7 ye zor çıkıyolar. bu biraz garibime gitti eğer bi bilgin varsa bu konuda yardımcı olursan sevinirim...

Ilhan
20.Ağustos.2006, 06:15
Lampard ve Ballack ortada. Ballack'i defansıf olarak kullanabilir miyim? Yoksa onu satıp başka bir yıldız mı alayım?

Elbette defansif olarak kullanıabilir Ballack.

ilhan kardeş taktiğin gerçekten çok başarılı çok faydasını gördüm devamını da bekleriz...
fakat taktiğini 1,5 sezondur kullanıyorum oyunda ve başarılıda oldum fakat stoper mevkiğinde cris le naldo yu oynatıorum kendi taktiğimi kullandığımda bu adamların ortalamaları 7-7,5 arasıydı ama senn taktikte 7 ye zor çıkıyolar. bu biraz garibime gitti eğer bi bilgin varsa bu konuda yardımcı olursan sevinirim...

Maç istatistikleri ile alakalı bir durum. Bende de aksine DC'ler maçın yıldızı oluyor.

turan gultekin
20.Ağustos.2006, 23:26
m.cityle oynuyorum.

ilk macim 20.dk 4-0.

tesekkurler...

aher
21.Ağustos.2006, 01:45
ben bu antremanı indirdikten sonra nereye atıcam

Ilhan
21.Ağustos.2006, 04:43
ben bu antremanı indirdikten sonra nereye atıcam

Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2007/Schedules içine atacaksın.

Ilhan
21.Ağustos.2006, 05:33
Taktiği biraz değiştirip yeniledim. Yeni link:

http://rapidshare.com/files/50398118/hiper_aston_villa__Aston_Villa__Kas_2009_.tac.html

Ve kariyerimde ilk 10 maç denedim. İşte sonuç:

http://www.imagehack.eu/uploads/7a1585fb8b.jpg

shamur1
21.Ağustos.2006, 05:55
Peki bu taktiktede diger taktikLerde oLdugu gibi komutLar fLn oyuncu sekiLleri ayni dimi

aher
21.Ağustos.2006, 06:40
Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2007/Schedules içine atacaksın.

saol kanka:D:D:D:D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
peluk dediğin yere attım ama şimdide taktiği oyunun içinde bulamıyorum nerede?

caglar24
21.Ağustos.2006, 20:36
Portsmouth u aldım pivot için kanu iyidir heralde

Ilhan
22.Ağustos.2006, 02:02
Peki bu taktiktede diger taktikLerde oLdugu gibi komutLar fLn oyuncu sekiLleri ayni dimi

Evet......

fyagiz
22.Ağustos.2006, 02:25
peki bundesliga da denesem ters teper mi deneyen var mı?

Ilhan
22.Ağustos.2006, 02:32
Tepmez, deneyin her yerde...

tigris
22.Ağustos.2006, 03:01
arsenal ile başarılı olamadım ama eline sağlık kardeşim devamını beklerim

Ilhan
22.Ağustos.2006, 04:42
Hangi durumlarda başarılı olamadın. Dediklerimin hepsini yaptın mı? Ekran resmi görebilir miyim?

shamur1
22.Ağustos.2006, 07:29
Taktik hakkinda biLgi vermeni istiyorum peluk zamanin varsa.. Soracagim seylerde var bu arada .. Birincisi defans cizgisi onde ama ofsayt taktigi kuLlanmak gerekmiyomu dc Lerin anlayisi normaL peki ozeLlikleri nasi oLucak sol mc ile sag mc tmm pivotta tmm hizLi sc de tmm peki Kanatlar sadece orta yapma ve hiz ozeLliklerimi oLacak ha birde soL mc Amc tarzimi mc tarzimi Amc oLupta mc yerinde oYnayabilcek bi oyuncumu oLacak cok sey soruyorum farkindayim ama ..

anaka
22.Ağustos.2006, 19:33
ilhan abi anlıyış,defans çizgisi vb. terimleri açıklayacağını söylemiştin.
lütfen açıklar mısın?
bir de uzun şutlarda iyi kurtaran bir kaleci demişsin hangi terim iyi olması gerekir
elle kontrol mü yumruk eğilimi mi bire bir mi hangisi bu sorumu cevaplarsan sevinirim teşekkürler.

tigris
22.Ağustos.2006, 22:20
Hangi durumlarda başarılı olamadın. Dediklerimin hepsini yaptın mı? Ekran resmi görebilir miyim?

kardeş zigici aldım,defansa micah richardsı aldım kanata delporteyi aldım ve taktiği uyguladım maalesef olmadı bizimde yanlışlarımız olmuştur ama umduğumu bulamadım emeğin için çok sağol

Ilhan
24.Ağustos.2006, 07:08
ilhan abi anlıyış,defans çizgisi vb. terimleri açıklayacağını söylemiştin.
lütfen açıklar mısın?
bir de uzun şutlarda iyi kurtaran bir kaleci demişsin hangi terim iyi olması gerekir
elle kontrol mü yumruk eğilimi mi bire bir mi hangisi bu sorumu cevaplarsan sevinirim teşekkürler.

Hemen yazayım.

Anlayış (mantalite): bir futbolcunun saha içinde ne kadar hücumu, ne kadar savunmayı düşüneceğinin göstergesidir. Anlayış'ı 20 üzerinden 1 olan futbolcu hep savunmayı düşünür, 20 olan futbolcu da geri dönmez bile, hücumu düşünür sadece.

Width (genişlik): takımın hücum ederken sahayı ne kadar geniş kullandığını. Ofansif oynayan bir takımsanız oyunu geniş sahaya yaymalısınız, defansif oynuyorsanız oyunu dar alana sıkıştırıp rakibe top yaptırmamalısınız.

Closing down (alan daraltma): rakibe ne kadar sıklıkta ve saha alanında baskı yaptığınız. Bir defans oyuncusu için 20/20 closing down karşıdan yaklaşan her hücum oyuncusuna her defasında baskı uygulamaktır. Orta sahalar ve forvetler için de aynı şey geçerlidir. Eğer closing down yapmazsanız oyunu kendi alanınızda kabul etmiş olursunuz, rakibin üzerinize gelmesini beklersiniz.

Defans çizgisi: defansınızın rakip ataklarında durduğu pozisyon. Bunu düşük yaparsanız rakibi ceza alanınıza kadar kabul etmiş olursunuz ancak olası kontra atakları engellemiş olursunuz. Eğer yüksek yaparsanız rakip atakları erken bitirme şansınız olur, bu kez de hızlı kontralarda defansın arkasında çok boşluk olur. Offsayt taktiği ile bunu engellemeniz az da olsa mümkün.

Başka bir arzunuz?

shamur1
24.Ağustos.2006, 07:32
oNceLikle bilgiler icin saoL simdi atak oyuncu sadece sol fc ya atak oyuncumuzun kafasi ziplamasi 18 ama hizi az atak oyuncuya pasi kafasina yapsak ne derece verim aliriz az mi cok mu atak oyuncuya pasi karisik yaptigimiz zaman sag fc yide 2. siraya koyabilirmiyiz sag sol kanatlar amr aml seklindemi mr ml dha verimLi bnm sikintim hep sol mc den amc Koyuyorum olmuyo ozellikler burda pas teknik yaraticilik degiLmi mc seklinde bi oyuncu koyabiLirmiyiz defansi derin yapsak nasil olur onde yapip ofsayt taktigyle dc ler hizli oLmalidir dmi ..

anaka
24.Ağustos.2006, 15:57
ilhan abi
sağol.terimleri açıkladığı için mesala şampiyonlar liginde barcelona ile oynuyorsun
senin takımında aston villa gibi orta derecede takım onların stadında oynuyorsun
böyle büyük takımlara defans çizgisi, anlayış vb. terimleri nasıl yapmalıyız?

Ahmet_77
24.Ağustos.2006, 19:04
Teşekkürler.Denicem.

Erci09
25.Ağustos.2006, 00:51
Çok sagol kardeşim işte taktiginin sonuçları :icon_biggrin:

http://img520.imageshack.us/img520/9061/adszlj6.th.jpg (http://img520.imageshack.us/my.php?image=adszlj6.jpg)

http://img520.imageshack.us/img520/5850/18953630pf8.th.jpg (http://img520.imageshack.us/my.php?image=18953630pf8.jpg)

Buda kadrom

http://img213.imageshack.us/img213/732/adszou7.th.jpg (http://img213.imageshack.us/my.php?image=adszou7.jpg)

Ilhan
25.Ağustos.2006, 01:49
oNceLikle bilgiler icin saoL simdi atak oyuncu sadece sol fc ya atak oyuncumuzun kafasi ziplamasi 18 ama hizi az atak oyuncuya pasi kafasina yapsak ne derece verim aliriz az mi cok mu atak oyuncuya pasi karisik yaptigimiz zaman sag fc yide 2. siraya koyabilirmiyiz sag sol kanatlar amr aml seklindemi mr ml dha verimLi bnm sikintim hep sol mc den amc Koyuyorum olmuyo ozellikler burda pas teknik yaraticilik degiLmi mc seklinde bi oyuncu koyabiLirmiyiz defansi derin yapsak nasil olur onde yapip ofsayt taktigyle dc ler hizli oLmalidir dmi ..

Şimdi taktikte offsayt taktiği açık değil, açık olunca defans hata yapabiliyor. Atatk oyuncuya pası mixed yapın. Oyuncunuzun jumping yanında topsuz alan özelliği de iyiyse harika olur, yerden de iyi pas alır. Sadece sol fc oyuncusunu atak oyuncu listesine koyuyorsunuz. Kanat adamlarınızın MR ve ML oynama özelliği de olmalı, AMR ve AML özellikleri de olursa daha iyi olur. Defansı derin yapmayın, taktiğin orjinal halkini bozmayın, sadece dediklerimi yapın ve takımı oynatın. Sol MC oyuncunuz MC de oynayabilmeli ve dediğin özellikler olmalı.

ilhan abi
sağol.terimleri açıkladığı için mesala şampiyonlar liginde barcelona ile oynuyorsun
senin takımında aston villa gibi orta derecede takım onların stadında oynuyorsun
böyle büyük takımlara defans çizgisi, anlayış vb. terimleri nasıl yapmalıyız?

Öncelikle şu anda Villans olarak büyük ekiplerle yarışacak bir ekip oluşturduğumuzu belirteyim.

Ama orta derecede bir takım olsam, ve Barca gibi büyük bir ekiple atıyorum deplasman maçına çıkmış olsam, defansif çizgiyi azaltırım, 6/20'ye çekerim.

Width'i normal düzeye çekerim, 10/20 yaparım. Kontra atağı açarım. Tempoyu biraz artırırım ve dua ederim:)

Çok sagol kardeşim işte taktiginin sonuçları :icon_biggrin:

http://img520.imageshack.us/img520/9061/adszlj6.th.jpg (http://img520.imageshack.us/my.php?image=adszlj6.jpg)

http://img520.imageshack.us/img520/5850/18953630pf8.th.jpg (http://img520.imageshack.us/my.php?image=18953630pf8.jpg)

Buda kadrom

http://img213.imageshack.us/img213/732/adszou7.th.jpg (http://img213.imageshack.us/my.php?image=adszou7.jpg)

Başarıların harika.

shamur1
25.Ağustos.2006, 04:12
hMm saoLasin peki kontraatak ise yaramazmi peki ben kuLlandigimda verim aliyorum kontraatak acik olmasi demek defansif bir oyun kurgusu demek degildir dmi sonucta daha hizli hucum yapmazmisin ..

Ilhan
25.Ağustos.2006, 04:15
Kontrayı büyük takımlarla oynadığınız deplasman maçları dışında açmayın. Çok savunma yapan ekiplere karşı yaramaz.

shamur1
25.Ağustos.2006, 04:27
Kontrayı büyük takımlarla oynadığınız deplasman maçları dışında açmayın. Çok savunma yapan ekiplere karşı yaramaz.

anLadim saoLasin suan bu taktigi denedigim icin soruLarim biraz fazla oLuyo ama benim kafama yatan en uygun taktik bu . Dr ve dL oyuncularini buyuk maclarda defansif normal maclarda anLayisLarini normaL yapiorm orjinaldeki gibi mr ml ler az ortalamayla oynuo suan denedigim sey ve senden cevabini bekledigim sey su oLacak Mr Amrc tarzida oLurmu ve bunlarn ozellikleri hiz orta yapma yeterli degiLmi bir de defansimiz onde oldugu icin top kapma markaj kafa sicrama hangisi dha onemli yoksa hizli defans oyuncularimi gerekli bu sistemde

Ilhan
25.Ağustos.2006, 04:47
Bakın, taktiği yeniledim bir hafta evvel. Onu indirin ve dediklerimi yapın. Hiç değişklik yapmayın, iç sahada veya deplasmanda. Herşeyi aynen uygulayın. Premiership'i ve diğer ligleri kasıp kavurun.

shamur1
25.Ağustos.2006, 04:53
Onu indirdim ztn hiper aston wiLla onu deniyorum ztn sunu basariLi gercekten tmm dha sormucam bisey euheuhe

anaka
25.Ağustos.2006, 05:30
iki sorum olacaktı ilhan abi
1- hiper aston villa taktiğini oynarken ilk yarı yenik kapatırsak sayfa başında anlattığın tempoyu artırır vs. onlarımı yapacağız.
2-deplasmanda ve iç sahada yeni taktiği değiştirmeyin demişsin rehberler bölümünde bir taktiği sürekli oynarsan takımlar artık senin nasıl bir taktikle çıktığını anladığı için başarısız sonuçlar alabilirsiniz deniyor bu söylem sence doğru 20 maç hep aynı taktikle oynarsak karşı takımlar taktiğimizi öğrenip işimiz daha zor olmaz mı?
bu iki soruyu ayrı ayrı cevaplarsan sevinirim ilhan abi
bizi aydınlattığın için teşekkürler.

Ilhan
25.Ağustos.2006, 05:49
1- hiper aston villa taktiğini oynarken ilk yarı yenik kapatırsak sayfa başında anlattığın tempoyu artırır vs. onlarımı yapacağız.
2-deplasmanda ve iç sahada yeni taktiği değiştirmeyin demişsin rehberler bölümünde bir taktiği sürekli oynarsan takımlar artık senin nasıl bir taktikle çıktığını anladığı için başarısız sonuçlar alabilirsiniz deniyor bu söylem sence doğru 20 maç hep aynı taktikle oynarsak karşı takımlar taktiğimizi öğrenip işimiz daha zor olmaz mı?

1. Evet

2. Böyle birşey yok. Sadece ligdeki medya tahmini önemli. Bir maça favori girerseniz, rakip kapanır, eğer favori değilseniz rakip yüklenir. Ben yıllardır hep bu taktikle oynuyorum. O yüzden taktik değiştirme çabalarına girmeyin. Yalan bunlar yalan:)

ForCimbom
25.Ağustos.2006, 05:59

Kardeş bunlara kendi tecrübelerini katmadan inanma, kendi örneğimi verebilirim..;;)

jackrai
25.Ağustos.2006, 06:23
Gerçekten harika bir taktik bu.Bundan önceki versiyonları denedim ve birçok başarı kazandım.Özellikle savunmanın basıp , ortasahayla arasındaki mesafenin darlığı,çok iyi savunma yapmamızı sağlıyor.Bu çok güzel bir taktik.Ama taktiğe göre takım yaratmak zor iş.Ben Ajax olacağım.En iyi forveti Huntelaar.Ne hızlı,ne de hava toplarında canavar.Bu taktikte yer bulamayacak gibi görünüyor.Bu bir dezavantaj bence.Her neyse,diyelim ki 2 tane pivot forvet aldım.Sakatlandılar, uzun süre yoklar.Stam'ı pivot oynatsam verim alır mıyım sizce? Siz hiç jumpingi iyi savunmalara bu rolü verdiniz mi?Yeri değil ama konu açmışken söyleyeyim,Bu taktik için Internacional biçilmiş kaftan.Süper forvetleri var,3 tane pivot :) neyse tebrikler taktik için..

shamur1
25.Ağustos.2006, 06:39
Evet kardesim eger sakatLik oLursaki defanstan zipLama ve sicrama ozeLligi oLan bir oyuncunu pivot kuLlanabilirsn ben denedim basari sagLadi . ayrica pivotuna sut ve aerobikle top kontrol antremanlariyla kafa zipLama ve hiz antremani yaptirarak baya gelismesini sagLarsn

Wesley Sneijder
27.Ağustos.2006, 00:01
Biraz değiştirip Liverpool'a uyarladım. 16 maçta 10 puan farkla 1.yim... Sağol.

shamur1
27.Ağustos.2006, 01:38
neLeri degistirdin peki payLasabiLirmisn banada lazim :)

Ilhan
27.Ağustos.2006, 02:54
Premiership'te benim taktiğimi indirip değiştirmeden uygularsanız mutlak şampiyonsunuz, bu kadar iddialıyım.

shamur1
27.Ağustos.2006, 03:29
Su an takimim M.Boro Sag mc de Dm olarak Boateng oynuyor Top kapmasi 20 markaji 18 ama her mac adam 7 iLe oynuyor aLan daraLtinca bu adam top kapmasini fLn etkilermi acaba yerini kaybedermi Birde defansif cizgi beni korkutuyor surekli orayla oynuyorum cunku defansif cizgi onde ve 2 dc normal anlayista oynuyr full defansif yapsak nasi olur

Ilhan
27.Ağustos.2006, 03:32
Siz herhangi bir değişiklik yapmadan deneyin bakalım.

shamur1
27.Ağustos.2006, 03:41
Ben deniyorum su an dr dL ozelliklerini solermisn sIkIntI yasIyorUm dc ler hIzLImI oLsun kafa sicrama markaj topkapma mI

Ilhan
27.Ağustos.2006, 03:44
DR ve DL'de tackling ve hız iyi olmalı. DC'ler için de marking ve tackling bir de jumping iyi olmalı.

canavar20
28.Ağustos.2006, 01:55
Premiership'te benim taktiğimi indirip değiştirmeden uygularsanız mutlak şampiyonsunuz, bu kadar iddialıyım.

Çok iddalısın abi bende kendime güveniyom :D Ama bi sorum var Portsmouth ile oynuyom sezonun 2. yarısı senin diğer taktik domaisyon mu ne :p onla oynuyom 8. yim İversen ve Babel oynuyor forvette herşey tam yani kullansam acaba işe yarar mı ? Çünkü 2. yarı.:)

Ilhan
28.Ağustos.2006, 02:05
Kullan tabi. Tam Premiership taktiği bu;)

canavar20
28.Ağustos.2006, 02:16
Kullan tabi. Tam Premiership taktiği bu;)

Şu anki maçta kullanacam FUlham ile sonucu bildirirm ama kötü olsa bile tam netice değil. 5-10 Maç oynar söylerim.:)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
İyimiş taktik 2-1 kazandım yediğim golde golden sayılmaz kandi kalemize bilşerek attık gibi.:)

Salda_Golu
29.Ağustos.2006, 11:43
gerçekten eline sağlık peluk süper bir taktik Galatasarayda sol forvete Palermodan Andrea Caracciolo yu aldım sosayı sol orta saha ya monte ettim ve takım süper şampiyonlar ligi grubunda Real Madrid i 4-0 yendim hem de 10 kişi kalmıştım ligde de süperim ama önemli olan avrupaydı benim için neyse tekrar teşekkürler şiddetle denemenizi tavsiye ederim

canavar20
30.Ağustos.2006, 20:27
Abi İlk sezonda Fa cup ve Carling cap aldım. Ligde 9. oldum ama aslımadık fazla çünkü zaten Uefa da idik yedeklerle çıktık.:) 2. Sezon başladı 4 maç 12 puan lideriz ve 1 gol yedik Live yi Kendi sahamızda 3-0 yendik.:) Nilmar ve İversen ikilisi süperler. Teşekkürler abi.:) Takım Portsmouth...

shamur1
31.Ağustos.2006, 02:45
depLasmanda kaybettigim 10 mac yuzunden sampiyonLuk gitti peLuk su deplasman maclarina bi oneri wer ya defans cizgisi onde yine gol yiyorm cekiyorum geriye yine yiyorum sen hic degistirme demistin oysa

canavar20
31.Ağustos.2006, 02:52
depLasmanda kaybettigim 10 mac yuzunden sampiyonLuk gitti peLuk su deplasman maclarina bi oneri wer ya defans cizgisi onde yine gol yiyorm cekiyorum geriye yine yiyorum sen hic degistirme demistin oysa

Haklısın kendi evimde canavarım ama deplasmanda çok kötü.:(

shamur1
31.Ağustos.2006, 03:46
peLuk heLp heLp =)) ya su depLasman oLayNda bI yardm etsen 3-4 mac aLsam sampiyondum defans cizgisini onde birakiyorm orjinaldeki gbi ama dcler normal oynadigi icinmi bilmem ama yeniliyorum bu sefer ful defansif yapiyorm yoq defans cizgisini derin yapiyorm yine oLmuyor bi ayar tutturamadm

Ilhan
31.Ağustos.2006, 03:48

Ekran resimleri eklerseniz daha iyi yardımcı olurum.

umutumut67
31.Ağustos.2006, 05:20
peluk taktik icin cok tesekkurler. takim bi anda acayip degisti. ama az gol atuyorum sag forvet tipim nasil olmali oneride bulunurmusun..

canavar20
31.Ağustos.2006, 20:15
peluk taktik icin cok tesekkurler. takim bi anda acayip degisti. ama az gol atuyorum sag forvet tipim nasil olmali oneride bulunurmusun..

Ben tavsiye edeyim Targetman için İversen, Eddieöneririm. Diğer forvet için Nilmar Babel mutlaka dene..;;)

shamur1
31.Ağustos.2006, 21:24
peLuk iste depLasman tabLom icler acisi bi durum

http://img508.imageshack.us/img508/8035/barclayspremiershipligtbi4.png

Ilhan
01.Eylül.2006, 02:08
Deplasmanlar için de uygun bir taktik yapacağım, yakında yayınlarım arkadaşlar.

Merinos
01.Eylül.2006, 02:10
Tesekkurler bu forumdan gordugum en guzel taktik emegin icin ve paylasimin icin tesekkurler...

shamur1
01.Eylül.2006, 03:44

ama bu taktik icerde disarda ayni sekiLde uyguLanmicakmiydi sunu sorucam sana acaba deplasmandaki sorun defans cizgisi ve dcLern anLayisi iLe iLgilimi

MeMo
01.Eylül.2006, 03:47
Bunu güçlü rakiplere karşı kullanıyorum daha çok Zigic,Agüero ikilisi için ne dersin abi?

Ilhan
01.Eylül.2006, 04:03
Süper derim:D

Aykan19o3
01.Eylül.2006, 04:14
Atletico Madrid'e deniycem abi haydi hayırlısı :D

MeMo
01.Eylül.2006, 04:23
Süper derim:D

Bende kabul ete basınca öyle demiştim zaten :D

Wesley Sneijder
01.Eylül.2006, 17:59
Sunderland'de deneyeceğim ama uzun forvet olarak kimi alsam? Iversen gelmez Sunderland'e...

Ilhan
01.Eylül.2006, 19:18
Iversen gelmez ise öncelikle jumping, sonra da balance, strength ve off the ball özelliği iyi olan bir forvet almalısınız.

Aykan19o3
01.Eylül.2006, 20:35

Abi deplasman taktiğini yayınla başlayım Atletico Madrid oyununa :D

Wesley Sneijder
02.Eylül.2006, 22:12
Iversen gelmez ise öncelikle jumping, sonra da balance, strength ve off the ball özelliği iyi olan bir forvet almalısınız.

Bianchi desen transfer güncellemesi olduğundan City'de. Para var da adam yok. :D 25 M$ transfer bütçem var. :D

Ilhan
02.Eylül.2006, 23:36
Gyan Asamoah derim o zaman.

psychlon
03.Eylül.2006, 00:21
fernando llorente derim olmadı vincenzo i**uinta o da olmazsa cesar delgado... alternatifler bol ;) ne kadar ucuza kaçmak isterseniz o kadar araştırma yapmalısınız hele ki forvet mevkiinde...

MeMo
03.Eylül.2006, 00:47
fernando llorente derim olmadı vincenzo i**uinta o da olmazsa cesar delgado... alternatifler bol ;) ne kadar ucuza kaçmak isterseniz o kadar araştırma yapmalısınız hele ki forvet mevkiinde...

Arkadaşım burda iyi oyunculardan bahsetmiyoruz.

ogcj_me
05.Eylül.2006, 05:28
Arkadaşlar deplasman taktiği yaptım Taget man falan herşey İlhan abininki gibi kesinlikle üstüne yapmadım kendi buluşumdur. Manu yu deplasmanda 3-2 yendim ve Fulham ı da 4-0 yendim. Manu dan son dakikda gol yedim zaten. Son olarak kendi evimde Arsenal i 2-1 yendim. Biraz daha maç geçsin foruma çok güzel açıklaması ss leri ile koyacam. Şu an yeterli maçlar yapmadım. İsteyen indirir. Süper oldu.

LİNK... ;;)
(http://rapidshare.com/files/53540606/4-4-2_Defans__Portsmouth__Ara_2007_.tac.html)
bnce aşırı gereksiz ama uyarmak bana düşmez

mustinimo
05.Eylül.2006, 09:28
Arkadaşlar deplasman taktiği yaptım Taget man falan herşey İlhan abininki gibi kesinlikle üstüne yapmadım kendi buluşumdur. Manu yu deplasmanda 3-2 yendim ve Fulham ı da 4-0 yendim. Manu dan son dakikda gol yedim zaten. Son olarak kendi evimde Arsenal i 2-1 yendim. Biraz daha maç geçsin foruma çok güzel açıklaması ss leri ile koyacam. Şu an yeterli maçlar yapmadım. İsteyen indirir. Süper oldu.

LİNK... ;;)
(http://rapidshare.com/files/53540606/4-4-2_Defans__Portsmouth__Ara_2007_.tac.html)

kendin yaptıysan konu açsaydın keşke. daha çok kişi görürdü :)

canavar20
05.Eylül.2006, 18:16
bnce aşırı gereksiz ama uyarmak bana düşmez

Deplasman taktiği istendi bende hemen böyle koyayım dedim şimdi editleyip siliyom ben açarım.

kendin yaptıysan konu açsaydın keşke. daha çok kişi görürdü :)

Zaman geçsin açacam 1 szon bitsin.

shamur1
06.Eylül.2006, 01:33
Bende su an depLasman taktigi yaptm burda yazmamin sebebi premiershp taktigi uzerine suan durum iyi bakaLim zaman ne gosterir

byunuss1
07.Eylül.2006, 22:24
:D boltonda deniyorum ama anelka pek beceremiyor atılan topları almayı..

Varonil
08.Eylül.2006, 01:34
:D boltonda deniyorum ama anelka pek beceremiyor atılan topları almayı..

Anelka'yı ikili forvet'in sağında kullan.O zaman daha verimli olacaktır.Pivot'a yani ikili forvetin soluna Eddie Johnson veya İversen'i alabilirsin.

sardokar
20.Eylül.2006, 23:33
rapid harici bir siteye(www.dosyasitesi.com güzel olur) upload edersen denemek isterim.Rapid yasaklıda açamıyorum.
Bende ingilterede oynuyorum wigan yada Mbro yu alıyorum zor geçiyor maçlar.

MaTRaKaN
28.Eylül.2006, 03:14
Bugünkü Turnuva Maçında Kullancam Bakalım Nasıl Bir Sonuç Vericek?

CUBISM
30.Eylül.2006, 19:01
Denedim taktigi ama bende pek bi işe yaramadı. Galiba her takıma carew gibi bi st almak lazım bu taktigi çalışması için yada zigic :)

Ilhan
01.Ekim.2006, 02:25
Evet, kesinlikle.

Aykan19o3
01.Ekim.2006, 05:55
Abi bu taktiğin son sürümünü 3-4 takımda denedim ama Total Dominasyon taktiği bana daha iyi gibi gözüktü.. Tabii buda çok iyi ama Total Dominasyon bana daha iyi uydu..

QaaN-07
04.Ekim.2006, 23:23
Bu taktik Football Manager 2007'de gördüğüm en iyi taktiktir.
Gerçekten çok teşekkürler İlhan abi,
Müthiş olmuş...

Bu arada bu taktikle yakalanan başarıları görmek isteyenler için :
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=51085
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bu Arada Kadrom Bu

Rüştü

M.Topuz - E.Garay - Edu Dracena - Volkan Yaman

Tuncay - M.Aurelio - Alex - Andrés Guardado

Djibril Cissé - Steffen Iversen

Target Man'ler :

1-Steffen Iversen

2-Colin Kâzim-Richards

3-Semih Şentürk

shamur1
05.Ekim.2006, 00:43
Kadronda supermıs yanı Cısse oyunun en hızLılarından Iversende en ıyı pıvotLarından

Aykan19o3
05.Ekim.2006, 02:34
Kadron harika olmuş.

QaaN-07
05.Ekim.2006, 18:09
Evet teşekkürler..
Arkadaşlar gerçekten de bu taktiği doğru kullanırsanız 1-2 seneye en küçük takımları bile şampiyon yaparsınız

ForeverSuperior
07.Ekim.2006, 09:07
Nürnberg teyim takımı son on maçta küme düşmekten kurtarmıştım ama nasıl kurtardım bir bilseniz :) Bakalım bununla dikiş tutturabilecek miyim?

Ha birde elimde pivot olarak bu adam var :)

http://img120.imageshack.us/img120/1046/adszhn9.jpg

LaigLeNoiR
07.Ekim.2006, 11:40
Bu oyuncu çok kaliteli PİVOT'lardan sayılır bu taktik için.

Oyuncunun tek dezavantajı POSİZYON ALMA becerisi...

Ilhan
10.Ekim.2006, 06:59
Ah be canım, araştırmacısın sen. Ofansif pozisyon alabilme becerisi topsuz alan özelliğidir.

Pozisyon alma özelliği defansif manada pozisyon alma özelliğidir. İkisini karıştırmayalım. Bu adamın topsuz alan özelliği 14, gayet iyi.

YusufT
10.Ekim.2006, 15:48
Nürnbergde 2 tane süper forvet var: Mintal ve Vittek, Mintal'i target man yaparsin ve to feet.

Rodrigo Tello
10.Ekim.2006, 22:52
----------------Gökhan Tokgöz-------------

M.Topuz Garay Michel Schomeller Teber Ergün

D.Baykara Fahri T Luka Modric Freddy Adu

----Gökhan Ünal Eddie Johnson---

Bu taktik cok iyi ellerinize saglık.Ligde Devre arası bitti daha yenilgim yok.
2. ile aramda 10 puan fark var.

Ilhan
11.Ekim.2006, 07:20
Bu tokgöze dikkat et, soyadı tok ama gole aç...

YusufT
11.Ekim.2006, 19:13
Bir sorum olacak.

Oyunda bi regen oyuncum var. Haedingi 20, jumping 20, bravery 20, finishin g20, long shot 18, technique 19, pace 19 ve strength 20, ama bu hiyar hic iyi oynamiyor.

Bazende bi macta 3-5 gol atiyor, sonrada 5 mac gol atamiyor...

Ilhan
11.Ekim.2006, 21:03
Scout kullanıyorsan, consistency ve adaptability özelliklerine bir bakar mısın?

YusufT
11.Ekim.2006, 21:13
adaptility 11 consistency 13

Ilhan
11.Ekim.2006, 21:26
1. Composure, off the ball gibi özellikleri düşük olabilir, zihinsel açıdan zayf olması dezavantaj olabilir.

2. Taktiksel manada eksiklerin olabilir. Mesela adamı target man olarak seçmemiş olabilirsin taktiğinde.

Oyuncuyu merak ettim. Profil resmini ekleme şansın var mı?

YusufT
11.Ekim.2006, 21:33
Mozilla firefox copy etmiyor... Composuresi 5 :D off the ball 11 :D

Ilhan
11.Ekim.2006, 21:45
Soğukkanlılık önemli.

Bak şunu unutma, FM'de oyuncu puanlaması yaparken bir forvet için bakılan şeyler pas yüzdesi, aldığı hava topu yüzdesi, çektiği şutların kaleyi bulma yüzdesi, attığı gol, yaptığı asist, yaptığı kritik hatalar.

Eğer adamın çektiği şutlarda rakip kaleyi bulamıyorsa, atıyorum 6 şut çekti ve hiçbiri kaleyi bulmadı. O zaman sen maçı aldıysan bile o adama 10 üzerinden 6 verir. Bizim için önemli olan aldığı oyuncu puanı değil, kendisine gelen hava toplarını alması, onları olumlu yerlere atabilmesi, ayağında top tutabilmesi, kritik pozisyonlarda kafa gollerini atabilmesi..

Bence jumping ve heading'i 20 olan adamını muhakkak takımda tut eğer benim taktiği kullanıyorsan. İstatistik hiç önemli değil.

YusufT
12.Ekim.2006, 06:43
Senin taktigini kullaniyorum, ama kendi takimima göre ayarlarlar oynadim birazcik. adamin boyu 1.84. suan 6 macta kaleye 47 sut cekmis 31 kaleye dogru. yaklasik bütün kafa toplarini kazaniyor. Tam bir Tim Cahill'in kopyasi, ama daha iyi :D Ama paz yüzdesi az, 63% isabetli pas

werder91
13.Ekim.2006, 06:58
ya ben oyuna başlayalı çok olmadı, bu taktiği kullanıyorum. ama target man ın solda veya sağda olması bişe değiştirir mi?... ben bazen sağda oynatıyom da...

Ilhan
14.Ekim.2006, 04:58
Solda olmalı.

werder91
14.Ekim.2006, 06:06
peki tamam kızma, solda oynatırım:)

bi de, sizce solak bi st, solda mı yoksa sağda mı daha iyi oynar, yoksa bişe farketmez mi?...
bana solak adam sağda daha iyi oynar gibi geliyo...

EkReM_GS
15.Ekim.2006, 18:12
deniyorum sağol...

Ilhan
15.Ekim.2006, 18:31
peki tamam kızma, solda oynatırım:)

bi de, sizce solak bi st, solda mı yoksa sağda mı daha iyi oynar, yoksa bişe farketmez mi?...
bana solak adam sağda daha iyi oynar gibi geliyo...

Solak adam sağda oynarsa eğer daha kolay top kaybedebilir.

fikom
16.Ekim.2006, 01:47
ben başarılı olduğumuz bir taktiği uzun süre kulanamayacağımızı düşünüyorum.Ben mboro ile oynuyorum kendimce bir taktik geliştirdim ligde şampiyon oldum 15 puan farkla.sonraki sezona bi başlaıdm kadroda hiçbi eksik yok.çok kötü bir başlangıç yaptım ligde.cl de de kötü gidiodu.hemen yeni nbi taktik geliştirdim işte busene hem clyi aldım hem ligi.şu an yine aynı şey gelio başıma bu sefer bi taktik geliştiremedim acil çare bulmam lazım.bu arada kafama takılan bişe var.takım mentalitesiyle oyuncuların mentalitesini ansıl ayarlamalıyız.takım mentalitesini atak yapınca defanstaki oyuncuları defansif yaparsak sakınca olur mu acaba merakediyorum.bunların arasındaki bağıntı nasıl.şimdiye kadar defansif mentaliteler benimsiyordum küçük takım olduğum için.ama artık tutmuyor bu.sanırım artık büyük takımım.o yüzden atak versiyonlarına ağırlık vermem lazım.bunun puf noktaları hakkında yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar bildiğiniz kadarıyla.

Ilhan
16.Ekim.2006, 02:14
ben başarılı olduğumuz bir taktiği uzun süre kulanamayacağımızı düşünüyorum.Ben mboro ile oynuyorum kendimce bir taktik geliştirdim ligde şampiyon oldum 15 puan farkla.sonraki sezona bi başlaıdm kadroda hiçbi eksik yok.çok kötü bir başlangıç yaptım ligde.cl de de kötü gidiodu.hemen yeni nbi taktik geliştirdim işte busene hem clyi aldım hem ligi.şu an yine aynı şey gelio başıma bu sefer bi taktik geliştiremedim acil çare bulmam lazım.bu arada kafama takılan bişe var.takım mentalitesiyle oyuncuların mentalitesini ansıl ayarlamalıyız.takım mentalitesini atak yapınca defanstaki oyuncuları defansif yaparsak sakınca olur mu acaba merakediyorum.bunların arasındaki bağıntı nasıl.şimdiye kadar defansif mentaliteler benimsiyordum küçük takım olduğum için.ama artık tutmuyor bu.sanırım artık büyük takımım.o yüzden atak versiyonlarına ağırlık vermem lazım.bunun puf noktaları hakkında yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar bildiğiniz kadarıyla.

Şimdi bunu güncel bir örnek ile açıklayayım sana. Örnek olarak Fenerbahçe'yi vereyim. Fenerbahçe Avrupa'da tam gaz gittiği halde ligde tökezliyor. Neden çok basit. Fenerbahçe'nin uyguladığı sistem kendisinden daha büyük kulüplere veya kendisi ile yakın güçteki kulüplere karşı tutuyor. Ama Süper Lig'de takımlar Fenerbahçe'ye karşı çok iyi kapanıyor, savunmayı güçlü kuruyor ve kontralarla etkili oluyor. FM'de de aynı şey geçerli. Sen bir önceki sene Boro ligde favori değilken uygulattığın taktik şampiyon yapar seni, ama şampiyon olunca ligin favorisi olursun ve rakipler senden korkar ve daha iyi kapanır. İyi kapana rakibin üstüne daha çok hücum oyuncusu ile gitmen gerekir. Uzaktan şutlarla veya havadan etkili santraforlarla sonuca gitmen gerekir.

fikom
16.Ekim.2006, 16:53
saolasın.bide sorum vardı.bu mentaliteyle ilgili.takımın mentalitesiyle oyuncularımn mentaliteleri.mesela takımı atak yapıyoruz sonra bide oyuncularınkini ayarlıyoruz.mesela 20/17 takım mentalitesiyle oynuyorsak kişisel bi defans oyuncumuzu da 20/4 yaparsak orta sahadakilerle araları mı açılır yoksa sadece o oyuncunun atağı düşünmesiyle ilgili birşey mi.

Ilhan
16.Ekim.2006, 16:58
Defans ile orta saha arasındaki yakınlığı daha çok defensive line belirliyor oyunda. Tabii defans oyuncularını da aşırı defansif yapmamak gerek.

fikom
16.Ekim.2006, 20:40
peki bişe daha danışacam.mentaliteyi ofans yaptığımızda mesela 20/17 pas şeklimizi de kısa yani 20/3 müyapmamız gerekir.çünkü attak oynuyorsak kısa paslala oynamamız gerekir.bir de atak oynarken tempoyu nasıl ayarlamalıyız sence.maçına göre değişmelei mi yoksa maçın ilk 20 dakkası falan mı hızlı yapmalıyız bunu neye göre ayarlayabiliriz.

Ziya38
16.Ekim.2006, 22:54
Usta bu taktik FM 2008 de supper calisiyor tessekurler

RoNNiE91
19.Ekim.2006, 16:16
İlhan abi öncelikle taktiğin mükemmel.Çok iyi taktik biliyor ve araştırıyorsun.Peki 2008 için böyle Ada'yı Sallayan bir taktik çıkaracak mısın?Ve Aranan adam 2008'de Aston Villa oynayacak mı :)

Aykan19o3
19.Ekim.2006, 22:54
İlhan abi öncelikle taktiğin mükemmel.Çok iyi taktik biliyor ve araştırıyorsun.Peki 2008 için böyle Ada'yı Sallayan bir taktik çıkaracak mısın?Ve Aranan adam 2008'de Aston Villa oynayacak mı :)

Evet abi 2008'dede senden Adayı sallayacak bir taktik daha bekliyoruz. ;)

RoNNiE91
20.Ekim.2006, 07:15
Evet İlhan abi bir el at lütfen çünkü benim taktiklerim işe yaramıyor.

LaigLeNoiR
20.Ekim.2006, 07:28
Usta bu taktik FM 2008 de supper calisiyor tessekurler

Evet İlhan abi bir el at lütfen çünkü benim taktiklerim işe yaramıyor.

FM08'de de galiba işe yarıyormuş baksana, bir dene bunu.

RoNNiE91
20.Ekim.2006, 08:01
Zaten o taktiği denedim Murat abi :)

Ilhan
20.Ekim.2006, 17:30
FM 08 için de yapacaüız birşeyler, içiniz rahat olsun.

RoNNiE91
20.Ekim.2006, 18:16
Teşekkürler İlhan abi :)

EkReM_GS
21.Ekim.2006, 01:12
fm 08 de de başarılı sonuçlar alınıyor bu taktikle...

trabzonsporu 6-1 yendim isterseniz özelden mesaj atın buraya ss koyabilirim...

ardından ç.rize 5-1 yendim...

bu arada galatasarayım...

yıldo_23
22.Ekim.2006, 02:53
merhaba.ben bu taktikte bişeye değinmek istiyorum.ben daha önce peluk'la bu konu hakkında tartışmıştım.ben defanstaki oyuncuların bu kadar fazla closing down yapmaması gerektiğini rakip oyunculara çok fazla boş alan bıraktığını ilerdeki oyuncuların daha fazla closing down yapması gerektiğini söylemiştim.onunda tezi tam tersiydi.ilerdeki oyuncuların closing down seviyelerinin düşük geridekilerin yüksek olması gerektiğini savunmuştu.ama ben şimdi bu taktiği indirip baktığımda kendi anlayışının tam tersi bi anlayışta olduğunu gördüm.bunu sormak istiyorum kendisine???

Ilhan
22.Ekim.2006, 02:58
Şöyle bir şey var. Closing down teorileri diye bir makale okumuştum, orada kendi defansif çizgin ve anlayışına göre ne kadar closing down yapman gerektiği açıklanmıştı. Aklıma yattı, uyguladım.

yıldo_23
22.Ekim.2006, 03:28
evet onu bende okudum.biliyorum.aslında senin o taktiğinde fena değildi ama o taktikle ufak takımlar bile an %60 pas oranıyla oynuyodu.benim fikrim ilerdeki oyuncularında closing downlarının biraz yüksek tutulmasıydı.yanlış anlama yani hani ben bak demiştim demeye getirmiyorum.herkesin taktik anlayışı kendine tabiki.bu arada en son haline baktım gerçekten güzel bi taktik olmuş.eline sağlık.iyi oyunlar.

shamur1
22.Ekim.2006, 08:08
bencede alan daraLtma defans oyuncularında az yapıLmaLı cunku rakıp forvete bos alan bırakıyorsun a

fikom
23.Ekim.2006, 21:05
arkadaşlar bu makaleye biz nasıl erişebiliriz yardımcı olabilirmisiniz.

yorukefe
09.Kasım.2006, 19:13
Taktigi az once indirdim hemen dikkatimi sol kanat bek cekti onu neden derin oynattin. Kafandaki kurguyu merak ettim, taktik icin tesekkurler. Man.Utd. i yensin baska birsey istemem :D

uaylmz
07.Aralık.2006, 01:31
bende birşey sormak istiyorum taktik ile ilgili eğer daha önce sorulduysa kusura bakmayın öğrenmek istedim bu taktikle amc oyuncumuzun playmaker özelliği var oyun kurucu olarak kullanırsak faydalı olur mu ?

erdal12
10.Ocak.2007, 09:50
guzele benzıo denemekten zarar gelmez

Ilhan
20.Temmuz.2007, 00:57
Merhaba arkadaşlar, sizlerle taktiğimin Premiership versiyonunu paylaşmak istiyorum.

Aston Villa ile son 15 haftada oluşturduğum bu taktikle nerdeyse hiç maç kaybetmedim ve çok gol attım.

Maçın ilk 20 dakikasına fırtına gibi girip maçı alıyorsunuz.

Başarılarımı görmek için bakınız:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=46924

Şimdi taktiğin genel şablonuna bakalım:

Soldaki santrafor hedef santafor. Bu adamın jumping özelliği 17 ve üstü olacak. Hatta 19 olması tercih edilir. O zaman harika olur.

http://www.resim-yukle.com/img01/13/1361711.JPG (http://www.resim-yukle.com)

Aynı zamanda soldaki MC atak MC. AMC tarzında bir MC olacak. Sağdaki MC de defansif MC. DM tarzında bir MC olacak.

Ben nasıl hedef santrafor listesine koyacağım santraforu derseniz:

http://www.resim-yukle.com/img01/13/6659452.JPG (http://www.resim-yukle.com)

Açıklama kısmından hedef santrafor kısına gelip soldan sürüklüyoruz oyuncuyu. Böylece maçta her top ona gidiyor.

Taktiği şurdan indirebilirsiniz:

İşte link! (http://rapidshare.com/files/50398118/hiper_aston_villa__Aston_Villa__Kas_2009_.tac.html )

Şimdi de bir kaç tavsiye verelim.

Maçta geriye düştünüz ve ilk yarı yeniksiniz. Ne yapacaksınız?

Cevap: Devre arasında oyuncularınızı cesaretlendireceksiniz. Oyuna bir yeni oyuncu sokacaksınız. Tempoyu 2 kademe artıracaksınız. Kanatların anlayışlarını (mantalite) 2'şer artıracaksınız. Time wasting yani zaman geçirmeyi 1 kademe azaltacaksınız. Kanatların oklarını daha da ileri çekeceksiniz ve dua edeceksiniz. Yapmanız gereken sadece bu:)

Çok önemli bir eleme maçı ve skoru korumak istiyorsunuz. Ne yapacaksınız?

Cevap: Width yani genişlik sekmesini bayağı bir azaltacaksınız. MR ve ML'nizin mantalitelerini 2'şer düşüreceksniz. Defansif çizgiyi 2-3 kademe düşüreceksiniz. Bir de tempoyu bir kademe düşüreceksiniz.

Aykan19o3
20.Temmuz.2007, 00:59
Abi çok saol yarın hemen deniyorum..

Kesinlikle başarılı olacağıma inanıyorum

Oghuse
20.Temmuz.2007, 01:00
Eline sağlık eminim buda süper olmuştur.Hemen indiriyorum.Yorumlar maçlardan sonra.

Ilhan
20.Temmuz.2007, 01:02
Arkadaşlar kullandığım oyunculara ve taktiğin özelliklerine dikkat ediyoruz!!

Oghuse
20.Temmuz.2007, 01:08
Atak oyuncumuz yine sol forvet mi?

Aykan19o3
20.Temmuz.2007, 01:13

Sanırım sol forvet resimlerden yola çıkarsak..

Ilhan
20.Temmuz.2007, 01:31

Evet, ilk mesajda da belittiğim gibi sol FC.

Ilhan
20.Temmuz.2007, 02:03
Aldığımız sonuçları, övgüleri veya eleştirleri yazmayı unutmayın arkadaşlar. Hepinize iyi geceler.

Fıratcan Alçınkaya
20.Temmuz.2007, 02:29
Sağol İlhan Abi... Taktik çok süper...

Ilhan
20.Temmuz.2007, 10:51
Arkadaşlar, ilk mesajda bayağı bir editleme yaptım. Konuyu tekrar okuyunuz!

tosunpasa
20.Temmuz.2007, 11:39
İlhan abi bu İngiltere Ligi için demişsin, diğer liglerde kullansak başarıyı yakalar mıyız?

Ilhan
20.Temmuz.2007, 12:11
İlhan abi bu İngiltere Ligi için demişsin, diğer liglerde kullansak başarıyı yakalar mıyız?

Elbette:) Hızlı futbola ayak uydurrabilmek için bir takım düzenlemelerle bu taktiğe geldim. Hangisinden daha iyi verim alırsan onu kullan Alicancığım.

DeNiZ_1903
20.Temmuz.2007, 12:38
İndiriyorum Gerisini Yazmıyayım umarım güzeldir ben chelseayim umarım takımım bu taktiğe çabuk ayak uydurur sağol İlhan abi :)

Ilhan
20.Temmuz.2007, 12:41
İndiriyorum Gerisini Yazmıyayım umarım güzeldir ben chelseayim umarım takımım bu taktiğe çabuk ayak uydurur sağol İlhan abi :)

Pivot için Iversen veya Bianchi'yi öneririm.

Oghuse
20.Temmuz.2007, 12:43
Bende pivot santrfor için en ucuzu İbrahima Sidibe.Tabi ne kadar ekmek o kadar köfte.

Ilhan
20.Temmuz.2007, 12:46
Iversen 1.7 milyon avroya gelir. Bianchi 11 milyona. Zigiç 13.5 milyona.

driv3r
20.Temmuz.2007, 12:53
çok iyi bir taktiğe benziyor ellerine sağlık peluk :D hemen indirip deneyeeceğim... teşekkürler
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://img167.imageshack.us/img167/3710/fmfz8.jpg

ya arkadaşlar kadro bu, sizce bir eksiğim varmı veya yanlış oynattığım bir kişi ? bu arada target man i iversen ikinci hedef adamı ise e. johnson seçtim

canavar20
20.Temmuz.2007, 14:02
Benim sorum İlhan abi sol FC pivot yapıyoruz ya sağ FC de 2. Pivot yapıyormuyuz.

Ilhan
20.Temmuz.2007, 14:28
Benim sorum İlhan abi sol FC pivot yapıyoruz ya sağ FC de 2. Pivot yapıyormuyuz.

Sağ FC hızlı FC. Pivot değil. Sadece sol FC pivot.

Ilhan
20.Temmuz.2007, 14:32
çok iyi bir taktiğe benziyor ellerine sağlık peluk :D hemen indirip deneyeeceğim... teşekkürler
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

ya arkadaşlar kadro bu, sizce bir eksiğim varmı veya yanlış oynattığım bir kişi ? bu arada target man i iversen ikinci hedef adamı ise e. johnson seçtim

Tamam herşey çok harika. Aynen dalın oyuna. Roger ile Sneijder'in yerini değiştirin.

Wesley Sneijder
20.Temmuz.2007, 14:53
Ama Roger sağda oynamaz ki... Rosales'i koy. :D

canavar20
20.Temmuz.2007, 15:00
Sağ FC hızlı FC. Pivot değil. Sadece sol FC pivot.

Abi onu biliyorum. Yani ikisinimi Target man yapıyoruz yoksa pivot olanınımı. :s7:

Ilhan
20.Temmuz.2007, 16:42
Abi onu biliyorum. Yani ikisinimi Target man yapıyoruz yoksa pivot olanınımı. :s7:

Sadece pivot olanını target man yapıyorsunuz.

canavar20
21.Temmuz.2007, 10:40
Sadece pivot olanını target man yapıyorsunuz.

Ama ben öyle yaptım çok kötü oynadık. Sonra ikisinide yaptım muhteşem. En iyisi ben ikisinide yapayım.

Varonil
21.Temmuz.2007, 11:11
İlhan Abi turnuvada bu taktiği kullanayım mı sence?Takımım Manchester City

Wesley Sneijder
21.Temmuz.2007, 11:14
Total Dominasyon'u kullan bence...

Ilhan
21.Temmuz.2007, 13:35
Canınız hangisini isterse onu oynayın. Kendinize göre modifiye de edin.

BeeTLeJuiCe
21.Temmuz.2007, 14:35
senin bu taktige karsı bi taktik warmı acaba? :D
herkes bu taktigi kullanıyo turnuvada :D e ona gore tedbirde almak lazım :D

turnuvada en iyi fm ciyi deil senin taktiginin en iyi uydugu takımı seciyoruz galiba hehe

deniz.91
21.Temmuz.2007, 14:41
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Bence sen rogerin yerine iyi bir amc al mesela jorge valdivia(::)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
eddienin yerinede huntelaarı koy daha iyi olur

Ilhan
29.Temmuz.2007, 11:37
Taktiği ufak bir kaç değişiklikler yapıp update ettim.

tunciz
12.Ağustos.2007, 15:24
teşekkürler güzel paylaşım hemen deniyorum

buraco
12.Ağustos.2007, 15:55
teşekkürler denemekde fayda var

anaka
13.Ağustos.2007, 13:11
İlhan abi sorum olacaktı
bazı mesajlarında dikkatimi çekti defans çizgisi, anlayış ,tempo, zaman geçirme, alan daraltma azalt yada attır demişsin bu defans çizgisi tempo alan daraltma vb. kelimeler azaltınca ve artırınca ne oluyor ? bu kelimeleri açıklarsan taktiği ona göre modife edebiliriz . çünkü fm yi yeni oynayanlardanım azalt veya attır deyince pek anlamadım bu taktiğin önemli öğelerini teker teker açıklarsan ben ve benim gibi fm ye yeni oynuyanlar daha iyi sonuçlar alacaktır.
senin taktiği beğeniyorum bazı maçlarda sorunlar çıkınca bu terimleri açıklarsan senin taktiği modife yapıp daha iyi sonuçlar alırız.
şimdiden teşekkürler.

canavar20
05.Eylül.2007, 14:56
Edit...............