PDA

View Full Version : Carlos Hiç Zorluk Çıkarmıyor

ForsakeN
20.Temmuz.2007, 13:01
"Carlos Hiç Zorluk Çıkarmıyor"

http://www.sporx.com/images/1/29/3285_B_Carlos048.jpg

Futbol dünyasının önemli yıldızlarının çoğu yetenekleri kadar kaprisleriyle de ön plandadır. Bazıları maç seçer, uzak deplasmanlara gitmek istemez; bir kısmı yanında aşçısını, kuaförünü de götürür. Bu hareketleri, yöneticiler ve teknik heyet tarafından, takıma olan katkısının azalmaması için çoğu zaman görmezlikten gelinir. Fenerbahçe'ye transferi dünyanın gündemine oturan Roberto Carlos için bu söylenenlerin hiçbiri geçerli değildir. O, futbolculuğunun yanı sıra, mütevazı tavırlarıyla dikkat çekiyor.

34 yaşındaki sambacının yemek seçimi konusundaki mütevazı tutumu, kulübün aşçısını bile şaşırttı.

Zorluk çıkarmıyor

Dünyanın sayılı yıldızları arasında gösterilen Roberto Carlos, aşçı ne pişirirse onu yiyor. Bundan önceki sezonlarda sarı lacivertli takıma transfer olan ünlü futbolcuların aksine mütevazı yapısıyla dikkat çeken Roberto Carlos'un kısa sürede uyum sağlaması, takım arkadaşlarının yanı sıra, teknik heyet ve yönetimi de mutlu ediyor.

Son yıllarda bütün kamplara ve deplasmanlara götürülen Fenerbahçe Kulübü'nün aşçısı Selahattin Usta, Roberto Carlos'un yemek seçimi konusundaki düşüncelerini büyük bir memnuniyetle dile getirdi. Ve şunları söyledi:

"Roberto Carlos oldukça alçak gönüllü bir insan. Geldiği günden bu yana bize 'şunu istiyorum, bunu istiyorum' diye bir talepte bulunup, zorluk çıkarmadı. Hem Avusturyalı aşçının, hem de benim hazırladığım yemekleri büyük bir iştahla yiyor."

Ortega bıktırmıştı

Aşçının bu sözleri, yıllar önce büyük problemler yaşayarak Fenerbahçe'den ayrılan Ariel Ortega'yı akıllara getirdi. Kaprisleriyle ünlü Arjantinli yıldız, özel aşçısını bile beraberinde İstanbul'a getirmişti. Sürekli problem yaratan Ortega'nın istekleri yöneticileri ve teknik heyeti çileden çıkarmıştı. Müthiş yeteneğine rağmen kaprisli kişiliğiyle iz bırakan Ariel Ortega'dan sonra Türkiye'ye gelen Roberto Carlos attığı her adımla örnek bir kişilik olarak ön plana çıkıyor.

Gençlere örnek oluyor

Öte yandan Roberto Carlos'a sarı lacivertli taraftarların yanı sıra, takımdaki genç oyuncuların da hayranlığı dikkatlerden kaçmıyor. Brezilyalı yıldızla birlikte otobüse binen, birlikte idmana çıkan genç Alper, Umut, Hüsnü gibi isimler Roberto Carlos'la fırsat buldukça fotoğraf çektiriyor ve cep telefonlarına yükledikleri bu fotoğrafları multimedya kanalıyla Türkiye'deki ailelerine gönderiyorlar.

Kaynak : Hürriyet

Varonil
21.Temmuz.2007, 09:32
Karakterli bir oyuncu Carlos

Universal
21.Temmuz.2007, 10:14
Bir yerden duymuştum önüne geleni yiyormuş. Erkeğin mutluluğuna giden yol mideden geçermiş. Bu mutluluk Türk yemeklerinden geliyor demekki. :) Umarım kilo almaz. :)

Fıratcan Alçınkaya
21.Temmuz.2007, 11:20
R.Carlos yemek yiyor diye konu açılıyor... Bakalım daha neler görüceZ...

uAburak89
21.Temmuz.2007, 12:44
R.Carlos yemek yiyor diye konu açılıyor... Bakalım daha neler görüceZ...

+1905, adam akıllı birşey var sanmıştım başlığı görünce..

TürkuAz
21.Temmuz.2007, 12:45
Daha neler göreceğiz acaba..

paco
21.Temmuz.2007, 12:50
Alerjisi icin konu aciliyor yedigi yemek icin aciliyor ... Yarin mansetlerde gorur gibiyim R.carlos hapsurdu .....

BlackEagle19o3
21.Temmuz.2007, 12:50
Kimin ne yediği bizi ilgilendirmez
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Böle muhabettleri futbol kafe bölümü var orda konuşun.Konu açmaya gerek yok

Sekopej
21.Temmuz.2007, 13:57
Sanırım Dünya Yıldızı bir futbolcunun mütevaziliğini göstermek için yapılmış bir haber.

TV'den izlediğim kadarıyla Carlos arkadaşlarına ve çevresine hep pozitif enerji veriyor. Ben yıldızım kaprisi yok. Bu yönüyle de Fenerbahçe'ye ve Fenerbahçe'de bulunan futbolculara çok katkısı olacak.

Kafe futbol bölümünde bu tür haberleri paylaşabilirsiniz.