PDA

View Full Version : [Genel] Sehir Bilgileri, Hava Durumu ve Medya

perpetua
22.Ocak.2006, 22:04
Datada eksik olarak gorulen onemli bir konu hava durumlari. Istanbul disinda hic bir Turk sehirinin hava durumu belli degil. Bu da oyunda genelde maclarin gercek disi hava durumlarinda oynanmasina neden oluyor.

Ikinci bir nokta da bazi sehirlerin enlem ve boylam bilgileri eksik. Bu da ozellike takimlarin maclara gitme masraflarinin hesaplanmasi icin onemli bir faktor. Bu bilglilerin eklenmesi dogru olur.

Ayrica Turk medyasi oyuna islenmemis durumda. Bu bilgileri eklemek oyunda haber bilgilerinin daha renklenmesini saglayacaktir.

capriceman
22.Ocak.2006, 23:12
Doğru tespit ancak medya organ isimlerinin kullanması herhangi bir yasal izin yada tazminat gerektirir mi sigames aleyhine bilemem. İngiltere dışında yayın organı olmadığına göre demek ki sigames belli bir ücret ödüyor o gazete yada sitelere falan.

Kişisel düşüncem bu tabi ki..

perpetua
23.Ocak.2006, 02:08
capriceman: Bu konuyu dusunmemistim, hakli olabilirsin.

Selman Ozturk
23.Ocak.2006, 02:13
Datada eksik olarak gorulen onemli bir konu hava durumlari. Istanbul disinda hic bir Turk sehirinin hava durumu belli degil. Bu da oyunda genelde maclarin gercek disi hava durumlarinda oynanmasina neden oluyor.

Ikinci bir nokta da bazi sehirlerin enlem ve boylam bilgileri eksik. Bu da ozellike takimlarin maclara gitme masraflarinin hesaplanmasi icin onemli bir faktor. Bu bilglilerin eklenmesi dogru olur.

Ayrica Turk medyasi oyuna islenmemis durumda. Bu bilgileri eklemek oyunda haber bilgilerinin daha renklenmesini saglayacaktir.

dahice :D :D :D :D

Alpertunga
23.Ocak.2006, 02:25

takdir ettim...
hava durumlarinin hic biri Türkiye'ye özgü degil. Istanbul Csa_Rome yi kullaniyor. Roma ile Istanbul'un havasi bir degil. Cünkü Roma zaten deniz kenarinda degil. Ben oyunu kurar kurmaz oyuna baslamayip hep editöre daldigim icin. hava durumlarini da hep ele aliyorum. Türkiye ye özgü 4 hava durumu yapiyorum ki bu bile az. ama zaman cok aliyor.

Sehirlere gelince..
bir kere Türkiye de sehirler cok az. düsünün Ayvalikgücü Balikesir diye geciyor. tamam balikesire bagli ama arada 130 km var.
enlem boylamlar ise sehirlerinin cogunda eksik. onlarida ben google earth araciligiyla ekledim editörden. birde nüfuz olayi kurmuslar ama nerdeyse hic bir sehrin dünya genelinde belli degil. parmakla sayilacak kadar sehrin nüfuzu belli. Bu seyirci olayi acisindan cok önemli. tabi bunlarida ayarlamak zorunda kaldim.

medya ya gelince nerdeyse her sehre bir habersitesi yaptim, misal, Malatyahaber.com, haber35.com, bogaicihaber.com vs vs.. gibi tabi klüplerin kendi sayfalari, ulusal basin, kendi uydurduklarim falan hepsini ekledim..

oyunu aldigim gün oynamiyorum bu yüzden hep. 1 veya 2 günüm hep bunlara gidiyor...

Etkisiz_Eleman
19.Temmuz.2006, 11:59
Doğru tespit ancak medya organ isimlerinin kullanması herhangi bir yasal izin yada tazminat gerektirir mi sigames aleyhine bilemem. İngiltere dışında yayın organı olmadığına göre demek ki sigames belli bir ücret ödüyor o gazete yada sitelere falan.

Kişisel düşüncem bu tabi ki..
bence o medya kuruluşları sponsor oluyor.Türkiyede de sanmıyorum hiç bir medyanın karşı geliceğine...

senderson
19.Temmuz.2006, 15:18
Belki biliyorsunuzdur ama;
http://www.astrolojidergisi.com/enlem-boylam.htm

da Türkiyedeki illerin koordinatları bulunmakta...

badking
19.Temmuz.2006, 15:43
Enlem ve boylam lar girilince km farkları gercege yakın olmaya basladıgında ve hava durumlarıda aynen aksettirlidiginde gercekten cok mukemmel olacak bu oyun

Yalnız hala dunyada oynanırlık bakımından ilk 6 da olan bir ÜLKEN in basın ve medya kurulusları niçin oyun data sında yer almıyor...

Yada hala bizim gibi fm ye gonul verenler sayesinde ve Bu işi cok iyi yapan editorlermiz olmasa TÜRKCE oyun keyifi olmayacak mı?

Bunu bi şekilde halletmemiz lazım bence.....

sizce haksızmıyım....?