PDA

View Full Version : Football Manager 2008 - Yorumlar

Vieri
29.Temmuz.2006, 18:27
Evet, yeni oyun açıklandı. Oyunda yer alan özellikleri buraya (http://www.turksportal.net/versiyon/fm/17/bilgi/) tıklayarak okuyabilirsiniz.

Sizce nasıl? Beklentilerinizi karşılıyor mu? Merakla beklediğiniz özellik hangisi?

Yorumlarınızı bekliyoruz.

tosunpasa
29.Temmuz.2006, 18:29
Her yeni versiyon gibi bu da çok güzel olacak.. Ama bu ayrı bir güzel olacak gibi. Büyük bir heyecanla bekliyorum Football Manager 2008'i.. Transfer Market sistemi ayrıca ilgimi çekti..

eXcitinG
29.Temmuz.2006, 18:43
Maçtan önce prim oLayı süper oLmuş.BöyLeLikLe zayıf takımLarı yönetirken büyük takımLara karşı maçLarda extra primLer vaad ederek rakip karşısında kazanma ihtimaLi artıcak.Diğer özeLLikLerde çok şahane oLmuş.Peki ön siparişi nereden verebiLiriz ? Şu anda sipariş verebiLiyormuyuz Cd için ?

Vieri
29.Temmuz.2006, 18:49
Prim sistemi, taktik sistemi, kaptan seçimi ve daha eklenen bir çok özellik gerçekten keyif verici.. Merakla bekliyoruz. Üstelik bu yılki Türkiye ligi çalışmalarında çok güzel gidiyor. Daha oynanabilir bir Türk ligi bizlerle olacak ümidimiz bu. Güzel bir beta test süreci sonrası sizleri tekrar bilgilendireceğiz.

Peki ön siparişi nereden verebiLiriz
Şu anda kesinlik kazanan bir firma yok, o yüzden bununla alakalı bir bilgi aldığımız zaman sizleri bilgilendireceğiz

ogcj_me
29.Temmuz.2006, 18:54
yeni özellikler güzel ancak bi yerden sonra uraşamayacak hale gelmeyiz inşallah

fmsmyrna
29.Temmuz.2006, 18:56
Güzel olacağa benziyor.Takvim eklenmesi çok iyi bir düşünce olmuş.Taktik yaparken duraksamamakda önemli bekleyeceğiz.

eXcitinG
29.Temmuz.2006, 19:01
KaLendar oLayı biraz LMA vari bir tarz oLmuş ve çok hoş oLmuş.LMA da da en beğendiğim özeLLik takvim di.Bunun FM de de kuLLanıLacak oLması güzeL.

poggerpohl
29.Temmuz.2006, 19:26
güzel olmuş. heyecanla bekliorm. hatta rüyamda ing.'ye gittiimi ve ordan fm08 aldığımı ve türkiye'de ilk fm08 oynayan kişi olduğumu gördüm =)

emrecan46
29.Temmuz.2006, 19:27
KaLendar oLayı biraz LMA vari bir tarz oLmuş ve çok hoş oLmuş.LMA da da en beğendiğim özeLLik takvim di.Bunun FM de de kuLLanıLacak oLması güzeL.

evet bence fmdeki yeniliklerin en önemlilerinden

lvntr
29.Temmuz.2006, 19:31
Oyunun yeni versiyonu herzaman ki gibi süper olucak.

Ah ben askere gitmeden çıksada oynayabilsem :D

Aykan19o3
29.Temmuz.2006, 20:21
Süper olucak.. Yeni eklenen özellikler bizim oyuna dahada kitlenmemizi sağlıycak.. Merakla bekliyoruz..

Cyzio
29.Temmuz.2006, 20:34
Bu yenilikler iyi oldu işte.Sabırsızlıkla bekleycez yine..

Varonil
29.Temmuz.2006, 20:39
Heyecanla bekliyorum.

Bu arada forumda FM 2008 bölümününde açılması heyecanlandırıyor beni:)

ferigol
29.Temmuz.2006, 20:45
heycanla bekliyoruz inşallah yine oyun yeni alındıktan sonra bilgisayar ayarlarımızı tamamen değiştirmeyiz hadi hayırlısı

Aykan19o3
29.Temmuz.2006, 20:48
O kişi benim :D Nasıl yakışmış mı Kravat :D

Şaka bir yana kırmızı hoş olmuş :)

Varonil
29.Temmuz.2006, 20:51
Yahu aralık çok geç ya nasıl bekleyecem o tarihe kadar:D

Demo ile idare edeceğiz artık.Keşke daha önceden bir süpriz yapsalarda erkan çıkarsalar oyunu.

Fıratcan Alçınkaya
29.Temmuz.2006, 21:07
Umarım sürekli kalecimiz bilerek gol yemez... Bu sürümde bu hata umarım kalkar...

FM08 resimlerine baktım gzl...

Memedov
29.Temmuz.2006, 21:10
Sabırsızlık içerisinde bekliyoruz :)

Baya bi yeni özellik katılmış oyuna daha zevkli olacağı kesin.

eXcitinG
29.Temmuz.2006, 21:25
Herşey iyi hoş güzeL gözüküyorda umarım 2007 ve gerisine dayanan seriLerde oLan hataLarın çoğu umarım bu seride düzeLmiştir.Yüksek rakama oyuncu aLmak, sakatLık, kaLeciLerin müthiş performansLarı feLan.Bu konuda bir biLgimiz yok henüz.

LaigLeNoiR
29.Temmuz.2006, 21:29
O resimdeki de yine FM07 de herkesin Morinho sandığı ama olmayan adam :D

Bu arada oyun çıksada kariyer yapsak :D

Fıratcan Alçınkaya
29.Temmuz.2006, 21:31
O resimdeki de yine FM07 de herkesin Morinho sandığı ama olmayan adam

Evet ya Murat bende o adamı Mourinho sanıyodum....:) Bu arada maç motoru acaba nsl olucak en çok mrk ettim şeylerden biri...

eguven57
29.Temmuz.2006, 21:32
Fm 2008 açıkçası beni heyecanlandırmadı.Yeni eklenen özellikler göz boyamadan başka bir şey değil.Bir de oyun gittikçe sadeliğini kaybediyor.Son yıllarda oyuna eklenen özellikler oyunu güzelleştirmekten çok oyunun kullanılabilirliğini azalttı.Ama bekleyip görmek lazım.İnşallah fm 2008 beni yanıltır da ortaya iyi bir oyun çıkar...

MeMo
29.Temmuz.2006, 21:49
Başından kalkmayacağımız kesin :D:D

LaigLeNoiR
29.Temmuz.2006, 21:59
Umarım FM07 deki oyunun kuruluş sorunları da olmaz.

Kariizma21
29.Temmuz.2006, 22:01
yenilikler süper çıksın hemen alcam ama tasarımı beğenmedim artık arkadaşlar skin face pack , klüp logoları yapmaya başlasınlar daha var ama daha güzel olur

spider3784
29.Temmuz.2006, 22:04
SI forumlarında, oyunun çıkış tarihinden bir kaç hafta sonra demoyu oynayabileceğimizi yazıyordu. Yani bu süreç içerisinde demoyu oynama imkanımız varmı? ya da ne zaman olur?

Bence yeniliklerin hepsi guzel ama mac motorunda duraklamadan taktiksel degisikler yapmak en guzeli olacak.

ZeroG
29.Temmuz.2006, 22:30
Bizi çok ayrı bir FM beklediği kesin.Umarım güzel olur ki yeni özelliklerle güzel olacağa benziyor...

memo1109
29.Temmuz.2006, 22:35
Bencede harika bir oyun olacak.Mac primi ozelligi ve saha boyutunu ayarlayabilme ozelligi dikkatimi cekti.Anlasilan yine bizi bilgisayarin basinda sabahlatacak bir oyun geliyor.Sabirsizlikla bekliyoruz:icon_razz::icon_razz::icon_razz:

GeNç KaRTaL
29.Temmuz.2006, 22:36
Aralık çok geç ama bekleyeceğiz.Yenilikler gerçekten çok hoş.İki şey pek hoşuma gitmedi.Oyuncuları resim olayını pek gözüm kesmedi.Birde beyaz tonlu skin hoşuma gitmedi.Yeşil tonu gayet iyiydi bence.Gerisi güzel.Tranfser market,Takvim,prim verme hepsi güzel.Dediğim gibi iki şeyi pek beğenmedim.

LaigLeNoiR
29.Temmuz.2006, 22:47
Aralık diye açıklama yaptığına göre Sİ ;

Ekim veya engeç Kasım ayında oyun elimzde olur ;;)

spider3784
29.Temmuz.2006, 22:52
Aralık diye açıklama yaptığına göre Sİ ;

Ekim veya engeç Kasım ayında oyun elimzde olur ;;)

Peki ya Demo?:)

GeNç KaRTaL
29.Temmuz.2006, 22:59
Bu arada bu saha boyutu olayını şöyle anladım ben.Yanlış mı anladım acaba?
Ben şöyle anladım; "Sezon başında sahanın boyutunu ayarlıyorsun.Bütün sezon boyunca boyut hep öyle kalıyor.Boyutu seçerken takımımıza oynatacağımız taktiğe göre seçmemiz gerekiyor.Yani takımı dar alanda oynatacaksak sahanın boyutu daha küçük olacak,takımı geniş alanda oynatacaksak sahanın boyutu daha büyük olacak." Acaba yanlış mı anlamışım? Bu arada bu fikir sitemizin yöneticilerinden perpetua yani Ömer abi tarafından önerilmiş.

spider3784
29.Temmuz.2006, 23:23
Doğru anlamışsın, Şemsi. Mesala Arsenl'in stadının küçük olması gibi:)

huseyin91
29.Temmuz.2006, 23:54
butun özelliker super de bence şu oyunun kayıt süresinin azalması ve mactan onceki prim olayı daha bi super olmuş sabırsızlıkla beklıyorum

eXcitinG
30.Temmuz.2006, 00:14
Bi de resim oLayı sanırım SS Lerde ki gibi oLmuyacak.NormaLde ki gibi Jpeg tarzı oLacak ama o ekranda ki görüntü Regen oyuncuLar için geçerLi.Artık regenLerinde bir tipi feLan oLucak.AçıkLamaLardan anLadığım kadarı iLe o.

Vieri
30.Temmuz.2006, 00:19
SI forumlarında, oyunun çıkış tarihinden bir kaç hafta sonra demoyu oynayabileceğimizi yazıyordu. Yani bu süreç içerisinde demoyu oynama imkanımız varmı? ya da ne zaman olur?

Bence yeniliklerin hepsi guzel ama mac motorunda duraklamadan taktiksel degisikler yapmak en guzeli olacak.

Geçtiğimiz yılda FM 2007 için Christmas günü oyun çıkacağı açıklanmıştı fakat Ekim ayında oyun çıktı. Ben bu yılda böyle bir hareket bekliyorum.

Demo nun ise Eylül ortası gibi geleceğini tahmin ediyorum. Şu anda beta çalışmaları başlamadı bile..

Oyunun kurulum probleminin olmayacağının garantisi vermek isterim bunun üzerinde duruyoruz ve test sürecinde deneyeceğiz.

DeNiZ_1903
30.Temmuz.2006, 00:39
İnşallah bundada 2007 gibi problemler olmaz benim tek istediğim fazla ayrıntıya girmeleri herşeyde ;)

murat taşlı
30.Temmuz.2006, 00:47
orjinal oyunun fiyatı ne kadar olacak bellimi?

eXcitinG
30.Temmuz.2006, 00:51
orjinal oyunun fiyatı ne kadar olacak bellimi?

Henüz beLirLenmiş bir rakam yok biLdiğimiz kadarı iLe.

wuslat_7
30.Temmuz.2006, 00:52
Galİba Fm Bİzlerİ Sabahlara Kadar Uykusuz Birakmakta Gene Kararli. Bu Oyunda DİĞerlerİ Gİbİ MuhteŞem Olacak Herkese Uykusuz Fm Gecelerİ Dİlİyorum

Ralph
30.Temmuz.2006, 01:06
Doğrusunu söylemek gerekirse ben ekran görünütülerini beyenmedim pek.Yani şimdikine oranla.Ama diğer gelişmeler çok iyi.Şunuda söyliyim:Maç motoru kesinlikle FM yi batıracak seviyede olmamalı.Dönüşü yok bu işin çünkü.Yapacaklarsa en iyisini yapmalılar.Öyle fifa gibi flan olmamalı.Ayrıntısı fazla izlenmesi rahat olmalı.Hal böyle oluncada PC özellikleri bir hayli fazla olması gerekiyor.Buda çoğu FM severi üzecek.Merakla bekliyorum...

GeNç KaRTaL
30.Temmuz.2006, 01:15
Bi de resim oLayı sanırım SS Lerde ki gibi oLmuyacak.NormaLde ki gibi Jpeg tarzı oLacak ama o ekranda ki görüntü Regen oyuncuLar için geçerLi.Artık regenLerinde bir tipi feLan oLucak.AçıkLamaLardan anLadığım kadarı iLe o.

Buna sevindim.Ne o öyle fifa daki gibi resimler.Jpeg resimler daha hoş oluyor.İnşallah resimlerdeki skinde geçicidir.Yeşil ağırlıklı skin daha hoş çünkü.

Ilhan
30.Temmuz.2006, 01:16
Taktiksel bug'lara bir çözüm yok sanırım. Onun dışında tiryakisi olacağımız bir oyun.

eXcitinG
30.Temmuz.2006, 01:17
Skin oLayına da fazLa takıLmamak gerek nasıL oLsa bir Dünya skin çıkacak.Zaten şu anda biLe hangimiz kendi orjinaL skinini kuLLanıyoruz.

Ralph
30.Temmuz.2006, 01:24
Ben kullanıyorum :D vazgeçmemde....

sasuta
30.Temmuz.2006, 02:09
Oyun dilleri arasında Türkçe olacakmı bu yöndeki çalışmalar nasıl gidiyor?

Ben hala FM2005 oynuyorum bundan sonraki oyunlar hep sorunluydu oyüzden 2008'i büyük bir ümitle bekliyorum inşallah Türkçe de olur...

GeNç KaRTaL
30.Temmuz.2006, 02:14
Hayrettin abi ben orjinal skine önem veren birisiyim.:D

LaigLeNoiR
30.Temmuz.2006, 02:20
Mustafa abim de benim gibi düşünüyor buna sevindim :)

Ayrıca DEMO 'yu oynamak için bile sabırsızlanıyorum...

spider3784
30.Temmuz.2006, 02:26
Geçtiğimiz yılda FM 2007 için Christmas günü oyun çıkacağı açıklanmıştı fakat Ekim ayında oyun çıktı. Ben bu yılda böyle bir hareket bekliyorum.

Demo nun ise Eylül ortası gibi geleceğini tahmin ediyorum. Şu anda beta çalışmaları başlamadı bile..

Oyunun kurulum probleminin olmayacağının garantisi vermek isterim bunun üzerinde duruyoruz ve test sürecinde deneyeceğiz.

Oyunun çıkış tarihi keşke dediğiniz gibi biraz da erken olabilse.Demoyuda yanılmıyorsam geçen seneki yaz tatilimde oynayabilmiştim umarım tatil bitmeden onuda oynama fırsatım olur ama daha başlamaması kötü.

yusufdemo
30.Temmuz.2006, 02:31
Bence o kadarda süper bişey çıkmayacak karşımıza.2-3 basit eklemeyle temasını değiştirip aynı oyunu tekrar çıkaracaklar karşımıza.(Özellikleri okuduğum kadarıyLa)
Herkesin istediği o kadar çok özellik vardıki.Neredeyse bunların hiç birinin olması beni üzdü.Mesela en önemli isteklerden biriside YöneticiLerle konuşma ve onlara istediğimiz futbolcuyu sunmak.Antrenman izlemek.Daha neler neler.
Bence 2-3 ay sonra bu oyunda sıkacak diğer seriler gibi.
Tüm bunLar benim görüşlerim.Katılan ve katılmayanlara saygılıyım...
Ama SI fazla uğraşmadı bence...
TeşekküRler...

mkm
30.Temmuz.2006, 02:52
Her kes güzel olmuş veya süper diyor ama 2007 yaşadıgımız kurulum sıkıntısı devam edecekmi türkçe windows ta rahat kullanabilecegizmi hic bundan bahseden yok mesele şimdilen firma ile diyalog kurulup da türkçeleşmesi firma tarafından yapılıpdsa orjinal türkce olsa fenami olur biz istemessek firma tabi kide türkce yapmaz önce biz firmaya bu konuda mail atamamız lazım biz bu oyun da türkce windows sorun olmaması ve türkce kullanma dil seceneginden olması konusunda isteklerimiz olsun neden olmasın bunda olmasa bir sonrakinde olsun ama biz istememiz lazım.

spider3784
30.Temmuz.2006, 02:55
Her kes güzel olmuş veya süper diyor ama 2007 yaşadıgımız kurulum sıkıntısı devam edecekmi türkçe windows ta rahat kullanabilecegizmi hic bundan bahseden yok mesele şimdilen firma ile diyalog kurulup da türkçeleşmesi firma tarafından yapılıpdsa orjinal türkce olsa fenami olur biz istemessek firma tabi kide türkce yapmaz önce biz firmaya bu konuda mail atamamız lazım biz bu oyun da türkce windows sorun olmaması ve türkce kullanma dil seceneginden olması konusunda isteklerimiz olsun neden olmasın bunda olmasa bir sonrakinde olsun ama biz istememiz lazım.

Okumamışsın, bahseden var:)

sasuta
30.Temmuz.2006, 02:55

Kesinlikle bende aynı fikirdeyim...

ultraslanerdem
30.Temmuz.2006, 03:08
Sİ yanlış yapmaz.Muhakkak süper olacak...

sivaslizoro
30.Temmuz.2006, 03:15
bi okuyalım bizde
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
abi çevirenin emeğine sağlık.bak sabırsızlandırdınız beni
cristmat ne zaman ya :D

Cyzio
30.Temmuz.2006, 03:37
bi okuyalım bizde
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
abi çevirenin emeğine sağlık.bak sabırsızlandırdınız beni
cristmat ne zaman ya :D

Christmas yılbaşı demek oluyor İngilizcede..;;)

Aşk-ı Şehir
30.Temmuz.2006, 03:42
Türkiye 3.ligi varmı peki?????Ayrıca beklentilerimi karşılayacağından eminim;;)

Cyzio
30.Temmuz.2006, 03:43
Türkiye 3.ligi varmı peki?????Ayrıca beklentilerimi karşılayacağından eminim;;)

Sanmıyorum.Öyle bi açıklama yok heralde şimdiye kadar..

BlackEagle19o3
30.Temmuz.2006, 04:15
Hayırlı olsun.İnşallah erken çıkar piyasaya:)

mertoker
30.Temmuz.2006, 04:20
bencede guzel olmus valla bıran once elımde olup oynamak ıstıom keske bu transfer mesvsımınde oynayabılseydık neyse ozlemele beklıoz.hayırlısı dıyelım

groy
30.Temmuz.2006, 05:31
Şimdiden merakla bekliyorum.Yine çok güzel olucağa benziyor...

sudi
30.Temmuz.2006, 05:43
oyuna çok güzel özellikler eklenmiş ama türkçenin geç geleceğinden moralimiz bozuk

BlueKing3
30.Temmuz.2006, 06:47
Yaw biran önce çıksa da doya doya oynasam.ÖSS ye girecem yaw.:icon_smile:Ama çok süper olacak.Özellikle yeni kadrolar ve transfer market...

Emurafu
30.Temmuz.2006, 07:07
Valla türkiye ligi bu sefer güzel olacak..........Oyuncu özellkileri falan gercege uygun olacak oyun gelsın hemen orduspor ilebaslıcam..........

carrey
30.Temmuz.2006, 07:08
3 lig olursa iyi olur memleketimin takimiyla oynamak hep hayalim

fmhastasi
30.Temmuz.2006, 07:09
3 lig olursa iyi olur memleketimin takimiyla oynamak hep hayalim

evet yapmaları lazım ama ingilterede 6 lig yapıyolar bize 3 tane ligi fazla görüolar:mad:

SaHaF
30.Temmuz.2006, 07:50
benim önceki versiyonlarda galatasarayla ne yaparsam yapıyım, 100 milyon € luk bir bütçeye sahip olamamaktı. umarım 2008 le istediğim bir klub bütçesi yapabilirim =)

Varonil
30.Temmuz.2006, 15:22
Gitgide heyecanlıyorum:D

Çok güzel olacak bence FM 2008.SI inşallah bir süpriz yapar da açıklanan tarihten birkaç ay önce sürer oyunu piyasaya:)

ultraslanerdem
30.Temmuz.2006, 16:26
Oyunda kendiliğinden TR dill seçeneği olacak mı acaba.En çok istediğim şey bu...

evilgod1976
30.Temmuz.2006, 16:40
beni rahatsız eden taktik alanı.inşallah eskisi gibi olur küçük adamlı.bazı screenshotlarda kocaman gözüküyor diğer salak üyük taktik olayı olursa ben 07 devam ederim

yunusgs
30.Temmuz.2006, 17:30
Süper olacak özellikle maç oncesı prım olayını cok begendım

ermika
30.Temmuz.2006, 18:20
ben de dün www.footballmanager.com dan okumuştum . Arkadaşlar ekran görüntüleri tam anlamıyla mükemmel olmuş. Özellikle o takvim bölümü konuşma yeri walla sabırsızca bekliyoruz.SIkıldım 2007 den geldim 2034 e =)=)

egecan_gs
30.Temmuz.2006, 21:40
Çok süper gözüküyor peki Türkiye deki araştırma ekibinin oyunda dil bölümünde Türkçe nin olması için başvuru yapıcaklarını duymuştum bu haber le ilgili yeni bilgiler varmı?

stretrap
30.Temmuz.2006, 21:41
her fm serisi gibi buda cok guzel olacak fm sewenler için çok güzel bir yapım

uAburak89
30.Temmuz.2006, 21:53
Merakla bekliyorum, 07'den sıkıldım.. :p Skin çok güzel bence, umarım değişiklik olmaz.. Yenilikler de çok güzel.. :)

umitboga
30.Temmuz.2006, 22:24
gercekten güsel birseye benziyor merakla bekliyorum ama fm 2008 de dil sorunu var mı acaba yine dili ingiltere mi yapıcaz

wolfson
31.Temmuz.2006, 00:12
oyun görünümleri süpper.yeni özellikler eklenmiş.inşallah türkiye ligine biraz daha fazla özen gösterirler biraz daha heycanlı ve gerçekçi olur.OYUNUN BENCE TEK SORUNU WAR ODA GEÇ ÇIKMASI ŞÖYLE EKİM KASIM'DA ÇIKSAYDI NE OLURDU YANİİ NASIL BEKLİCEZ 25 ARALIK A KADAR.

Fıratcan Alçınkaya
31.Temmuz.2006, 00:41
Evet malesef 5ay var daha oyunun çıkmasına... Normalde Ekim in 3.haftası gibi çıkar üst sürümler ama FM nedense geç çıkıcak bu sene...

zemlinskis
31.Temmuz.2006, 00:41
ben oyuncu resimlerini beğenmedim pek bi değişiklik yok zaten bir tek maç primi işine sevindim ve inşallah maç içindeki çok saçma olan kaleci hataları ve gollere çözüm üretmişlerdir,oyuncu özelliklerindeki abartılar düzeltilememişse pek de güzel olmayan bir FM 08 bizleri bekliyor

inspire
31.Temmuz.2006, 00:55
Bu kadar rağbet gören bir oun olan FM için SI mutlaka Türkçe dil seçeneğinide eklemeli..Bunun için bence igili arkadaşlar gerekli yerlerle görüşmeler yapmalı.. Olmicaksada en azında Türkçesi için data dosyalar oyun cıkmadan cevirileri yapılarak hazır hale getirilebilir, buna imkan tanınmalı... 07 de yaşadığımız kurulum (yok ing. dil seç vs. gibi ) sorunları olmamalı.. Skin çok kötü.. Oyunda 3 adet orj skin seçeneği olmalı... Maç Motoru konusunda daha görsel sunumlar iyi olur.. Son olarak maç oynarken oyuncu puanlarının, genel izleme bölümünde menajerlerin isimleride olmalı. Rakip takımın manejerinin adını maç oyananırken bir yerlerde görmeliyiz..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Antrenman ayrıntıları nasıldır?

TR.CaPTaiN
31.Temmuz.2006, 01:33
Bence beklentileri karşılayabilecek seviyede bir oyun çıkmayacak karşımıza. Umarım yanılırım.

batuhanry
31.Temmuz.2006, 01:41
bence bu gercekten cok guzel bi oyun olcak
ama mac motoru gelistirilcekmis sizce bu nasi olcak?

Ralph
31.Temmuz.2006, 02:00
Hayrettin abi ben orjinal skine önem veren birisiyim.:D

semsi aynı fikirdeyim.Hiçbirine değişmem orijinalini.

trabzonlu61
31.Temmuz.2006, 06:21
Heyecanla bekliyoruz ilk bn alacam:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

the_imam912
31.Temmuz.2006, 06:25
Turksportal araştırma ekibine Allah kolaylık versin işleri gerçekten zor.Merakla bekliyorum bakalım.Hayırlı olur inşallah.

sauluaslan
31.Temmuz.2006, 08:17
arkadaslar sitede ön siparişle alınabılecek yazıodu nasıl alacaz bu oynu??

ibo
31.Temmuz.2006, 09:00
Yeni Özellikler, Yeni Skin hepsi çok güzel de oyunun çıkış tarihi kötü :( Bence oyun ekim'de falan çıkmalı. Aralık çok geç oluyor :(

Fietra 10
31.Temmuz.2006, 09:17
Yeni Özellikler, Yeni Skin hepsi çok güzel de oyunun çıkış tarihi kötü :( Bence oyun ekim'de falan çıkmalı. Aralık çok geç oluyor :(

evet..ligler devre arasına giriyo biz oyuna yeni başlıyoruz

slayer34
31.Temmuz.2006, 09:39
ss ler beni pek umutlandirmadi acikcasi taktik ekrani yine bildigimiz gibi
oyunculari istedigimiz yere koyabilme ve ne kadar oyunu begenmesem de cm de ki gibi forveti besle vs gibi ozelliklerin olmasi cok iyi olurdu ki sanirim yok bu ozellik mac motoruna gelince merakla bekliyoruz nasil oldugunu ben cok buyuk yenilikler gormedim acikcasi umarim hatalardan arinmis ve dersini iyi calismis bir fm oynayabiliriz...

acansur
31.Temmuz.2006, 10:40
su transfer market sistemi ne biri tam olarak acıklıyabilir mi??

YusufT
31.Temmuz.2006, 16:01
Keske hemen gelsede oynayabilsek

14perseus04
31.Temmuz.2006, 18:15
valla yeni mac motoru takvim fln teknik konular yani her sene daha yenileri cikar
asil sorun taktiksel hatalar oyunun en ii taktii die bi se olmamali takimdaki oyunculara uyduktan sonra ve rakip takimin kine karsi zaaflari yoksa her taktik basarili olmali
ve son beklentim oyuncu dizilimlerinde daha ara mevkiler olsa ve istediimiz taktii oyuna daa iyi yansitabilsek

kelesosmanu
31.Temmuz.2006, 21:45
ama su yabanci oyuncular turk takimlarina gelmiyolar onu biraz kolaylastirsaniz cok iyi olcak bir de su klavye dilini niye ingilizce yapiyoz turkce warken

axrax
01.Ağustos.2006, 08:00
ya çıkış tarihi olmadı ekim olsa süperdi bide türk ligibe gereken önemi vermeleri lazım

byunuss1
01.Ağustos.2006, 19:00
resimlere baktıgımda biraz karısık olacagı gibi görünüyor türkcesi olmadan zevki cıkcagını pek sanmıyorum.. ama elimizde ingilizce-türkçe sözlükle dolasırsak sorun cıkmaz :)

bySilver
01.Ağustos.2006, 19:10
Bu versiyon bence 1 gbden büyük olacak gibi geliyo bana

byunuss1
02.Ağustos.2006, 02:44
Bu versiyon bence 1 gbden büyük olacak gibi geliyo bana

demekki 2 cd li olacak :)

interCityFirm
02.Ağustos.2006, 03:18
ya 2cdli olmasi beni biraz endiselendirdi zaten bu fm7 tek cdli oldugu halde bir suru sorun cikartiyodu yuklenmesinde ingilizce klavyeler falan insallah bu onun kadar zahmetli olmaz bi de ekran karti ozelligi falan yukselmezse iyi olur pcler kaldirabilsin oyunu 2cdli olduguna gore kaliteli bisey geliyo..

bi de bu mac esnasinda bi kac oyuncu isinsin falan diyoruz ama fm7de sanki bi ara mac esnasinda yedek kulubesinden iki futbolcunun kenarda gidip geldigini gordum kendi kendine isiniyodu oyuncular o ozellik var gibi sanki fm7de..

ama fm8deki dier ozellikler de muthis ekran goruntuleride fena deil ama icerigi daha fazla olanlara dikkat edelim..

spider3784
02.Ağustos.2006, 03:21
2cd olduğu nerden çıktı?

Ilhan
02.Ağustos.2006, 06:59
FM serisinde 2 cd asla olmaz!!

byunuss1
02.Ağustos.2006, 07:03
FM serisinde 2 cd asla olmaz!!

o zaman 1 gb diyen arkadaş yanılıyor 1 cd ye o kadar dosya sıgmaz :) 700 mb den fazla olmaz o zaman fm 2008 :yildiz:

slayer34
02.Ağustos.2006, 07:07
ben sezon basinda kendi stadimizin ebatlarini ayarlama olayina takildim!
ayarlayinca ne olucak yenilik olarak bize bunumu sunmuslar cok ilginc geldi

artik mac esnasinda taraftar seslerinin biraz daha kaliteli olmasi sart bekleyip gorucez...

SaRPeR1903
02.Ağustos.2006, 08:54
Ağzımız sulanmaya başladı bile :D

hollygun
02.Ağustos.2006, 09:51
Fm 2008 açıkçası beni heyecanlandırmadı.Yeni eklenen özellikler göz boyamadan başka bir şey değil.Bir de oyun gittikçe sadeliğini kaybediyor.Son yıllarda oyuna eklenen özellikler oyunu güzelleştirmekten çok oyunun kullanılabilirliğini azalttı.Ama bekleyip görmek lazım.İnşallah fm 2008 beni yanıltır da ortaya iyi bir oyun çıkar...

+11111111111111

Krusty
02.Ağustos.2006, 10:15
ben de yeni özelliklerden memnun değilim gibi. sonuçta biz yapımcılarından yeni özellik eklemelerini istemiyoruz, her sene yapılan transferleri eklemelerini istiyoruz. en azından ben böyle düşünüyorum. zaten 1-2 hafta sonra o özellikleri unutuyoruz bile. bunlar eklenince eski halini kaybediyor oyun, oynama zevki kalmıyor. cm'de öyleydi. ilk çıktığında herkes tarafından nasıl beğeniliyordu hatırlarsınız. fakat zamanla eklenen özellikler falan kendinden soğutturdu bizi. fm'de böyle olacak gibi... :roll:

slayer34
02.Ağustos.2006, 15:15
ben de yeni özelliklerden memnun değilim gibi. sonuçta biz yapımcılarından yeni özellik eklemelerini istemiyoruz, her sene yapılan transferleri eklemelerini istiyoruz. en azından ben böyle düşünüyorum. zaten 1-2 hafta sonra o özellikleri unutuyoruz bile. bunlar eklenince eski halini kaybediyor oyun, oynama zevki kalmıyor. cm'de öyleydi. ilk çıktığında herkes tarafından nasıl beğeniliyordu hatırlarsınız. fakat zamanla eklenen özellikler falan kendinden soğutturdu bizi. fm'de böyle olacak gibi... :roll:

soylediklerine kesinlikle katiliyorum dostum yeni ozellikler adi altinda oyuna gereksiz ozellikler eklenmekte saha ebatini ayarlama ve takvim gibi
bunun yerine goze hos gelebilicek bir kac ufak ozellikle oyun cok daha guzel olurdu taktik ekrani hala bildigimiz gibi ne diyelim bekliyoruz...

perpetua
02.Ağustos.2006, 17:02

Rakiplerinin bir adim onunde olmaya devam etmek icin yrni ozellikler eklemek zorundalar. Ayrica FM'i bir oyun olarak dusunmeyi birakmak lazim artik. FM bir simulasyon. Bir cok kisi icin egelence yonunu kaybediyor ancak bu nedenle de SI daha cok oyun olarak oynamak isteyenler icin farkli platformlarda daha oyunumsu ozellikleri tasiyan surumler cikartiyor.

muratgs_735
02.Ağustos.2006, 21:21
arkadaşlar bu oyun sadece online mı oynanabilecek...

spider3784
02.Ağustos.2006, 21:41
arkadaşlar bu oyun sadece online mı oynanabilecek...

O oyun Football Manager Live.

biggins
02.Ağustos.2006, 23:15
sabırsızlıkla bekliyoruz..

acansur
02.Ağustos.2006, 23:26
bence herzaman yeniliklere acık olmak gerekir hıc.. Ancak bu yenılııklerınde abartısız olması gerekır ben suan ole fmde abartılcak bır yenlk gormuorm hersey gercek yasam gıbı.. gttkce dha gzl oluyor oyun ve dıkkat edersenız bnce gttkce de zorlasıyor.. Bu oyunda gerckten cok gzl olmusa benzıyor

pinkfloyd
03.Ağustos.2006, 08:05
Regenlerin yüzlerini gördükten sonra 3 boyutlu olmasından kıllandım.İnşallah olmaz.

nekop
03.Ağustos.2006, 13:18
evet yapmaları lazım ama ingilterede 6 lig yapıyolar bize 3 tane ligi fazla görüolar:mad:

İşin fazla görülmekle falan alakası yok 3.ligi yapmak büyük zorluk Lig B hakkında bilgi toplarken bile haftalarca,aylarca araştırma yapılıyor doğru düzgün sonuç bulunamıyor.3.Lig için gereken bilgiler hiç bulunamaz.

enes__54
03.Ağustos.2006, 17:03
fm 2008 super olacaga benziyor ben fm serisini 2004 den beri oynuyorum beyeniyorum 2008 de ozellikleriyle bizleri oyuna iyice bagimli yapcak gibi duruyor
insallah kisa bir sure icersinde cikar sabirsizlikla bekliyorum

grkn55
03.Ağustos.2006, 18:06
yine keyifli günler bizi bekliyor.yeni eklenen özellikler şimdiden heyecan yarattı bende.oyun içinde taktiğin hızlanması çok iyi olcak öbür türlü işkence gibi geliyordu.çünkü aynı anda 3 ünü de değiştiriyodum bir daha girmemek için.MANAGER sevenlere hayırlı uğurlu olsun.....

dinaMYt
04.Ağustos.2006, 05:30
yeni gelen özelliklerle oyunun tüm eksikleri neredeyse tamamen kapanmış.özellikle kaptanlık mevzusu benim çok hoşuma gitti eksikliğini cm serisinden beri en çok hissettiğim özelliklerden bi tanesiydi.

primler de en sonun da eklenmiş oyuna.ben çok aramasam da bi çok kullanıcıyı sevindirecektir.taraftar günleri düzenleme olayı da oyuna düzgün aktarılırsa hoş sayılabilir.

taktiğe göre saha boyutu seçmek ise çok güzel düşünülmüş bir fikir ama başlarda kullanmak karar vermek zor olacak anlaşılan.

skin ise tam bir hayal kırıklığı.hala eli yüzü düzgün bir skin yapılamadı oyuna.en azından 2007deki gibi alternatifsiz olmaz umarım.

bir de sanki sıgames tamamen satıldıktan sonra oyun gerçekçilikten çok oyunda eğlence yönünü ön plana çıkarmaya çalışıyor.umarım 2007deki orjinal sürümdeki felaketleri tekrar yaşamayız.

byunuss1
04.Ağustos.2006, 08:33
yenilik şart yenilik olmasın diyen arkadaşlar fm 2007 yi oynasın editördende kendileri güncelleşmeler cıkartıp güncel oynasınlar oyunu..

Universal
04.Ağustos.2006, 21:12
07'deki gibi Java eklentisi umarım aranmaz. Bu sebeple dilimizi değiştirmek zorunda kalmayız. Umarın geçen yılkine göre daha ucuz bir fiyata gelir.

tayfun092
04.Ağustos.2006, 21:33
maç motoru hakkkında bi resim göremedim ben en merak ettiğim yanı orası ;)

yunusgs
04.Ağustos.2006, 22:32
Bende maçmotorunu merak ettim

mert_serdar
04.Ağustos.2006, 22:45
heyecanla bekliyoruz birçok özelliği güzel

acansur
05.Ağustos.2006, 02:51
mac motorunda umarim kendinden tam ekran ozelligi yaparlar //

tahir91
05.Ağustos.2006, 08:03
güzel olucağa benziyo her yeni versiyon gbb... herhalde çıkana kadar gözüme uyku girmeyecek:D:D:D:D

LeonBJK
05.Ağustos.2006, 19:13
TAMAM ama oyunun tamamen türkçe yamasını turksportal.net vercek mi yoksa yarım yamalak mı ..............

Alan Smith 17
05.Ağustos.2006, 21:22
çok fazla şeyle ilgilenmek zorunda kalıcaz gibi geliyo.saha boyutu çok gereksiz bir şey bence,takviminde ne işe yarayacağını kestiremedim.

spider3784
05.Ağustos.2006, 22:03
çok fazla şeyle ilgilenmek zorunda kalıcaz gibi geliyo.saha boyutu çok gereksiz bir şey bence,takviminde ne işe yarayacağını kestiremedim.

Bence gayet güzel. Tıpkı Arsenal'in maçları küçücük sahada İtalyanların dev gibi sahalarda oynaması gibi.:)

guney52
05.Ağustos.2006, 22:14
umarım bu yılki manager de otomatik olarak türkçe dil destegi de vardır...hem yam hep yama nereye kadar...

Hugo
06.Ağustos.2006, 00:47
boşuna umma :)

byunuss1
06.Ağustos.2006, 08:44
boşuna umma :)

evet :):) bencede

mesutmetin
06.Ağustos.2006, 18:19
bunun bi çaressi yok muu:(

Redrum
06.Ağustos.2006, 18:24
Beyler her sahanın standard bi boyutu yokmudur? yani saha boyutu ayarlama saçmalık deil mi?? hemde bunu menajer ayarlamaz ki!??

King_91
06.Ağustos.2006, 19:22

1.si ingiltere deki 5.lig bizim 3.lige falan esit oluyo.
2.si zaten 2.lig B kategorisi var.ve bu 3.lige esit oluyo
eger dediginiz 3.lig toplamda 4.ligi diyosanız onu yapmaları bence gereksiz olur daha onceki oyunlarda süper lig de bile bir sürü hata oluyordu bence 4.lig yapacaklarına 1.ligi adam akıllı yapsınlar daha iyi olur.4.lig bence cok gereksiz

interCityFirm
06.Ağustos.2006, 20:17
beyler bu soyliceim ozelligin fm8de oluagini zannetmiyorum ama sonucta fmnin 2015 sezonuna kadar gitmesi garanti gibi..

benim dusuncem fm8den sonra ki oyunlarda basantrenorumuz nasil idman ve benzeri raporlar veriyosa bence artik biraz daha zevkli bi hale gelmesi lazim oyunun mesela futbolcularin ozel hayatlari hakkinda raporlar izinli gunlerde yaptiklari flort donemleri harcadiklari para antrenman disinda takim disinda yaptiklari faaliyetler hakkinda raporlar da gelse bence cok daha degisik bi oyun olur..

ornegin cok fazla para harcayan takimin starlarindan kendilerini lider goren oyunculara uyarilar maas kesintileri verebilirsiniz.. mesela yilda 5000MN€ kazanan tipte oyuncular ve bunlar gencse cok daha farkli olur ozel yasamlari..

Forever F=Manager..

umutcardak
06.Ağustos.2006, 20:23
abi sende biraz abartmışsın türkçe olsa yeter valla bana

interCityFirm
06.Ağustos.2006, 20:24
hayal mahsulu bir premier Liq takimi ismini canlandiran Earls Park United adli bi yabanci dizi..

bu diziyi izlediqiimde surekli aklima fmde bunlarin olmasi aklima gelir..

filmin %90'ı futbolcuların ozel yasamlarıyla ilqili..

ornegin 30 yasini gecmis yine hayal mahsulu bir oyuncu dizi de yer alan Jason Turner..Artik kendine bakmiyor surekli icki iciyor gobek yapiyor yediklerine dikkat etmiyor formdan dusuyor..

ve basantrenorun raporlari dogrultusunda da sozlesme yenileme karari alinmiyor ve satilicaklar listesine koyuluor iste dediqimde bole bi olay ama fmde nasil olur bilmem tabi..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
aga aslinda boyle bi cvp yazicaini tahmin etmistim..

ama ben olsun demiyorum yani size soruyorum olsaydi nasil olurdu diye..

umutcardak
06.Ağustos.2006, 20:28
olsa gzl olur ama firmanın çok uğraşması lazım ki uğraşmaz yani

ua_anil
06.Ağustos.2006, 21:02
Beyler her sahanın standard bi boyutu yokmudur? yani saha boyutu ayarlama saçmalık deil mi?? hemde bunu menajer ayarlamaz ki!??

Hangi maç olduğunu hatırlamıyorum ama Türkiye'nin bir maçında biz kanatları kullanamayalım diye karşı takımın teknik direktörü sahayı küçülttürmüştü...

spider3784
06.Ağustos.2006, 21:36
Hangi maç olduğunu hatırlamıyorum ama Türkiye'nin bir maçında biz kanatları kullanamayalım diye karşı takımın teknik direktörü sahayı küçülttürmüştü...

5-6 sene önce şampiyonlar liginde Galatasaray-Strum Graz maçında da böyle birşey olmuştu.

demaio
06.Ağustos.2006, 22:57

Soyle aydinlatayim sizi, belirlenmis sinirlar icinde klupler saha olculerini degistirebilir. Mesela genis alan seven ve hizli oyunculara sahip takimlar sahayi izin verilen en buyuk olculerde kullanirken, fizik gucu yuksek iyi pres yapan veya teknik olup dar alanda iyi paslasan takimlar ise izin verilen en kucuk sahayi secebilir. Mustafa Denizli mesela takimina gore sahayi ayarlatirdi hep. Saygilar.

zizu07
07.Ağustos.2006, 04:57
Valla bana biraz fazla sade gibi geldi ama cabuk ciksa oyun fena olmaz ....... bide bu yuz surat falan fifa daki gibi olmaz insalla ............:schaf: hadi rasgele !!!!!!!!!!!

gnsklnc
07.Ağustos.2006, 05:57
gerçekten çok olumlu gelişmeler gösteriyorlar.tebrik ederiz özellikle finans bölümü ilgimi çekti.inşallah herkesin beyeneceği GÜZEL bir oyun olur!!

TatanGa-Lar
07.Ağustos.2006, 10:46
FM2008 oyununun ne zaman çıkacağı hakkında bir bilgi veya tahmin varmı?

Fietra 10
07.Ağustos.2006, 10:50
FM2008 oyununun ne zaman çıkacağı hakkında bir bilgi veya tahmin varmı?

aralıkta diye söylensede ekim gibi çıkar büyük ihtimal

dakara
07.Ağustos.2006, 19:10
beyler bu soyliceim ozelligin fm8de oluagini zannetmiyorum ama sonucta fmnin 2015 sezonuna kadar gitmesi garanti gibi..

benim dusuncem fm8den sonra ki oyunlarda basantrenorumuz nasil idman ve benzeri raporlar veriyosa bence artik biraz daha zevkli bi hale gelmesi lazim oyunun mesela futbolcularin ozel hayatlari hakkinda raporlar izinli gunlerde yaptiklari flort donemleri harcadiklari para antrenman disinda takim disinda yaptiklari faaliyetler hakkinda raporlar da gelse bence cok daha degisik bi oyun olur..

ornegin cok fazla para harcayan takimin starlarindan kendilerini lider goren oyunculara uyarilar maas kesintileri verebilirsiniz.. mesela yilda 5000MN€ kazanan tipte oyuncular ve bunlar gencse cok daha farkli olur ozel yasamlari..

Forever F=Manager..
bu türden bir oyun arıyorsan fifa manageri öneririm ben en son 2004te çıkan oyununu oynamıştım orada oyuncumun çocuğu oldu diye bir haber geldiğini hatırlıyorum

interCityFirm
07.Ağustos.2006, 20:35
yok canim fifa managerin ben ekran goruntulerini falan gordum fm qibi deil de o dediqin seyleri duydum sanki oyucunun evinde yaptiklari hakkinda raporlar aliosun antrenman disinda neler yapiyo onun hakkinda bilgiler aliyo mussun heralde dogrudur neyse saol mudur..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
beyler bi de bu yukarda bayaadir konusulan bi mevzu var saha kucultme olayi o dedikleriniz avrupa maclarinda oluo sadece ve nerden anladiniz onu goremedim ilginc bi durum cunku..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
pardon avrupa maclarinda mi oluo sadece dicektim ozur..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

evet..ligler devre arasına giriyo biz oyuna yeni başlıyoruz
aga valla fm7deki yukleme sorunlari nedeniyle daha 1 2 sezon bitirdim o yuzden daha tadina doyamadim tam tadina doymusken fm8 cikicak ve ben ilk kez fm serilerinde ozlem yasamadan digerine gecicem :)

Kemmum
07.Ağustos.2006, 21:46
umarım fm 8 de bir önceki sene gibi dil sorunu olmaz..aynı zamanda bu sezonda yapılan transferlerle özellikle Türkiye ligi daha zevkli bir lig olacak..haydi çıksın o zaman bekliyoruzzz...

taycoon
07.Ağustos.2006, 23:08
fm07 sıktı artk 08 çiksada sabahlara kadar oyun oynasam gene

oozsakarya
08.Ağustos.2006, 04:18
umarim turkiye ligindeki genc oyuncular iyi olur, arastirmayi turksportal yaptigina gore ilgilenir umarim bu konuyla da. mesela onceki oyunda arda epey kotuydu ama gercekte yetenekli bir futbolcu.hepsi genc degil ama fm2008 de fb de ilhan parlak, gokhan gonul, ugur, can, serdar kulbilge, kerim , semih in ; gs de aydin, arda, ferhat, ugur, mehmet guven; bjk da serdar ozkan, batuhan, serdar kutulus gibi oyuncularin ozelliklerinin daha iyi olmasini ayrica bjk da can erdemin ve muhammet demircininde eklenmesini istiyorum. gs de yeni alinan serkan, baris ve volkan da iyiymis umarim oyunda da iyi olurlar. cok sey istedim galiba.:icon_biggrin:

bloodstar
13.Ağustos.2006, 03:35
oyunun ana skini iyice fifa managere benzemiş..yavaş yavaş ordan esinlenmeye başlamışlar...bence hiç hoş değil..fm bir efsane..fifa manager ise bu kadar güzel bi oyun değil..bu kadar gerçekçi değil..bu kadar bağımlılık yapamıyo..neden fm ciler böyle bişeye gerek duyarlarki yaaaaaaaaaaaaaaaaa:mad::mad::mad::mad::mad::mad::m ad::mad::mad:

Varonil
13.Ağustos.2006, 03:42
oyunun ana skini iyice fifa managere benzemiş..yavaş yavaş ordan esinlenmeye başlamışlar...bence hiç hoş değil..fm bir efsane..fifa manager ise bu kadar güzel bi oyun değil..bu kadar gerçekçi değil..bu kadar bağımlılık yapamıyo..neden fm ciler böyle bişeye gerek duyarlarki yaaaaaaaaaaaaaaaaa:mad::mad::mad::mad::mad::mad::m ad::mad::mad:

Skini sorun yapmaya gerek yok o kadar.Mutlaka alternatif skinler çıkacaktır.

Onur_gs
13.Ağustos.2006, 06:09
Ödül Sistemi Heyecan Verici. Ama Bu Ödül Alan Futbolcuların Degerleri Yükselse Güzel Olur. Yada Bir Maçta Çok Can Alıcı Bir Noktada Gol Atan Oyuncunun Degeri Artsa.

comandante
13.Ağustos.2006, 08:43
türkçe olayı imkansız gibi görünüyor arkadaşlar...geçen sene sigamesle yapılan yazışmalar pek olumlu geçmedi.adamlar orjinal satamadığımız ülkenin dilini niye koyalım havasındalar...haksız da sayılmazlar...toplasan 100 tane orjinal satılmamıştır ülkede...

skini takmayın kafanıza...yeni skinler çıkıyor anında zaten...

ozziee
14.Ağustos.2006, 16:28
daha önce yazıldımı bilmiyorum ama fm2008'de olmasını istediğim şey, oyunculara kendilerine yeni kulüp bulmalarını söyleyebilmemiz. öteki türlü transfer listesine koyduğumuz birini satılamıyor olması hem futbolcu için hem de benim (menajer) için pek iyi olmuyor :)

sivaslizoro
14.Ağustos.2006, 16:51
abi ekran grntülerine baktımda süper bi oyun yapmışlar.gene avrupada en çoks atan oyun bu olcak galiba :D

caglar8
15.Ağustos.2006, 21:46
Gecen sene bu ayın sonlarına dogru cıkmamasmıydı ya?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

daha önce yazıldımı bilmiyorum ama fm2008'de olmasını istediğim şey, oyunculara kendilerine yeni kulüp bulmalarını söyleyebilmemiz. öteki türlü transfer listesine koyduğumuz birini satılamıyor olması hem futbolcu için hem de benim (menajer) için pek iyi olmuyor :)

haklısın ama bide oyncular takas da yapılmıyo.bı oyuncu verıyorum ustene surusune para ama teklıfı kabul etmıyo.fm nın en kotu ozellıklerınden bence

cristiano46
16.Ağustos.2006, 23:56
ya fm 2008 in en kötü yanı galiba resimlerin gerçek resim olmayışı aynı fifalardaki gibi kendileri yapıyolar galiba oda bozmuş bence tek kötü yanı o

mustio
16.Ağustos.2006, 23:57
benim önceki versiyonlarda galatasarayla ne yaparsam yapıyım, 100 milyon € luk bir bütçeye sahip olamamaktı. umarım 2008 le istediğim bir klub bütçesi yapabilirim =)

kardesim sende ucmussun ama.. gs kiiiim, 100 milyonluk butce kim :D
Eger batmazlarsa 2020 ye anca :D hehe..

sahilkentli_90
18.Ağustos.2006, 02:38
İnşallah her zamanki gibi kurulumda sorun yaşamayız türkçe yamada oyunla birlikte çıkarsa süper olur

bjkmete
18.Ağustos.2006, 04:21
Oyuna her seferinde bir şeyler katıyorlar.Hll olsun hepsine umarım daha iyi iş çıkartırlar ve kitleleri yine bu oyunu almaya mahkum ederler

ThersoN
18.Ağustos.2006, 04:41

bu hoş olabilir....

erdiwederson190
18.Ağustos.2006, 20:24
merakla bekliyoruz

spider3784
19.Ağustos.2006, 04:24
İnternette gezerken bu videoyu buldum.>> http://www.youtube.com/watch?v=QTatYXbStEA
Acaba bu mu?:mrgreen:

oguztum18
20.Ağustos.2006, 06:33
arkadaşlar,bana,football,manager,2007yi,yollıyabil cek,olan,varmı,format,atarken,silindi,kardeşim,hab ersiz,silmiş,birde,fm08,çok,süper,tüm,özellikleriy le

[email protected]
msn-adresimm

ua_anil
20.Ağustos.2006, 06:48
arkadaşlar,bana,football,manager,2007yi,yollıyabil cek,olan,varmı,format,atarken,silindi,kardeşim,hab ersiz,silmiş,birde,fm08,çok,süper,tüm,özellikleriy le

[email protected]
msn-adresimm

Maalesef gönderecek birini bulamazsın burada...

Bu arada sanırım space tuşun bozulmuş, hep virgül yazıyor...:icon_smile:

cagriadilkilic
20.Ağustos.2006, 09:31
ben o kadar da bı fark beklemıordum oyle de olmus hemen hemne ıste

pursuitofviking
20.Ağustos.2006, 17:45
Heyecanla bekliyorum haziran ayından beri bu haberi bekledim en sonunda çıktı valla yılbaşını dört gözle bekliyorum yeni özellikler çok süper ama en kötüsüde beklemek daha 4 ay var yaaaaa:mad:

1905BARCEL10A
20.Ağustos.2006, 22:24
umarımm yıne kurulumda bı hata olmazzz kurana kadar oyundan soguyacazz valll bıde eklenen yenılıkler oyuna iii bi şekilde oynanabılırlık katabılrr..
:p(::):D

x_ferdi
21.Ağustos.2006, 00:57
abi ben bu transfer market olayını anlamadım nasıl oluyo o biri anlatabilir mi lütfen ???

:icon_smile::icon_smile:

armagedors
21.Ağustos.2006, 01:26
Bence güzel olacak. Ama onun dışında bir özelliğin daha eklenmesini isterim... Bunu editörlere de yazdım ama olur mu olmaz mı bilmiyorum?

Bildiğiniz gibi dünya üzerinde birçok teknik adam ekibiyle takımını yönetiyor ve bir takımdan bir takıma transfer olurken ekibiyle transfer oluyor! Daum'un yanında Koch, Zico'nun yanında Sant'anna vb. gibi. Oyunda da böyle bir özellik olsa... İyi antrenörleri ekibinize alsanız ve verdiğiniz görevlerle, başka takıma gittiğinde de geçerli olsa... Bence çok güzel olur...

amorti
21.Ağustos.2006, 05:48
Bence güzel olacak. Ama onun dışında bir özelliğin daha eklenmesini isterim... Bunu editörlere de yazdım ama olur mu olmaz mı bilmiyorum?

Bildiğiniz gibi dünya üzerinde birçok teknik adam ekibiyle takımını yönetiyor ve bir takımdan bir takıma transfer olurken ekibiyle transfer oluyor! Daum'un yanında Koch, Zico'nun yanında Sant'anna vb. gibi. Oyunda da böyle bir özellik olsa... İyi antrenörleri ekibinize alsanız ve verdiğiniz görevlerle, başka takıma gittiğinde de geçerli olsa... Bence çok güzel olur...

Iste Dunya futbolunda olmazsa olmaz bir ozellik..Kesinlikle katiliyorum ve bir oyun olmaktan ote olan FM nin gercekciligini ve guncelligini koruyabilmesi icin mutlaka bizlere sunmasi gereken bir ozellik oldugunu dusunuyorum ;)

oguztum18
21.Ağustos.2006, 07:43
Maalesef gönderecek birini bulamazsın burada...

Bu arada sanırım space tuşun bozulmuş, hep virgül yazıyor...:icon_smile:
ewt-dostum-haklsn-spacs-tuşumbzukkta-neden-bulamam-ben-oyunu-yollıcak-irini-sen-yolla
:D

GSARAY
21.Ağustos.2006, 08:49
maç primleri güzel ama bence sene başında şampiyonluk primi falan da eklense iyi olur.. bi de antrenmanlarda eski sistemle fm2007 deki sistem birleştirilirse iyi bir sonuç elde edilebilir..

bide şimdi aklıma geldi.. arada sırada basın toplantısı düzenlemek olsa.. ne bileyim medya soru sorsa bizde onları cevaplasak.. bide en çok istediğim şey maçlardan önce futbolcularla özel olarak konuşabilmek.. ya da oyuna sokmadan önce son talimatları vermek.. Örneğin; "bu kalan 30 dk da senden sürekli koşmanı istiyorum.. orta sahadaki boşluğu kapat ve rahat pas yapmalarını engelle.." gibi.. yada bir oyuncumuzu antrenmanlarda yedek takımda oynatıp maça yedek başlatıp hırslandırmak.. sonra da ikinci yarı oyuna sokup coşturmak..

bide aklıma şey geldi; mesela tigana henry nin td siyken ağır işleri ona yaptırırmış topları ona taşıttırırmış.. bugün henrynin ne olduğu ortada..

bide fm serilerindeki en önemli eksik pazarlık aşamaları.. yani sen bir futbolcunun fiyatını ne kadar uğraşırsan uğraş fazla düşüremiyorsun.. nasıl gs lincolnün fiyatını 8den 5 e indirdi.. öyle birşey oyunda pek mümkün değil maalesef.. ya da futbolcu sözleşme önerdiğinizde kabuletmiyorsa ikna turlarına çıkmak.. ayağına kadar gitmek.. olmadı getirip istanbul u gezdirmek.. :D sponsorlarla olan ilişkilerinde bizim kontrolümüze verilmesi lazım.. yani mesela stadın panolarında hangi reklamlar olacağı falan.. ama gerçekteki firmalar olmalı.. ya da bizim gerçekteki firmaları ekleyebilmemiz için SI nin açık kapı bırakması gerekli!!!.. yine bilet ve kombine fiyatlarını ayarlamayı çok isterdim.. bide kombine satışlarının sadece hasılat bakımından değil kaç tane satıldığı bakımından da yazması lazım finans bölümünde..

birsürü fikirlerim var eklenebilecek ama şimdi aklıma gelmiyor.. yani yok calendar mış yok saha boyutuymuş diye uğraşcaklarına biraz da bunlarla ilgilenseler süper bir oyun olur.. sizce de doğru değilmi bu yazdıklarım..

3D maç motoruna ise karşıyım.. milyonlarca düşük kapasiteli PC sahibi oynuyor bu oyunu.. şimdi ekleseler 3D yi ne olur o kullanıcıların hali?? en az 5 sene daha beklemeleri lazım.. Facegen teknolojisimidir nedir hiç beğenmedim.. aklıma gelmişken regen players ları çocuk yaşta oynayanları izleyerek belirleseler iyi olur.. mesela muhammet demirci..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
aklıma geldi yine.. başkanla toplantı yapabilsek falan..

sonra Galatasarayın 150 milyon dolar borcu var.. ama bu oyuna yansımıyor.. 40 miilyon $ bütçeyle başlıyoruz.. borçların vadesi falan olsa.. ipotek ya da haciz gibi faktörler eklense..

oyuncunun alıp başını gitmesi eklense.. ortega, ribery de olduğu gibi vs...

antrenmanları da bizim izlememiz antrenmanda bulunmamız lazım.. ya da

uzakdoğuya turneler düzenlense real madridin man utd nin yaptığı gibi..

bide oyuna şike olayı eklense mükemmel olur.. yani düşünsenize juventusun düşürüldüğünü.. ya da doping falan eklense..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ya da bir oyuncu transfer etmek istediğimizde sponsor arayışlarına başlamamız.. hatta oyuna basketbol voleybol şubeleri eklensin.. bu şubelere belli bir bütçe ayırabilsek.. en azından başarıları falan gözüksün(yok daha neler)..:D forma göğüs reklamını satma imkanımız olsa.. ama gerçekteki firmalar eklensin.. (vodafone siemens bwin vs.) forma üreten sponsorumuzu seçebilsek.. (adidas nike umbro vs.).. özel yaşantımız olsa.. oyuna ölüm eklense.. futbolcu ölümleri.. kulüp satılsa.. 2. takım satın alabilme imkanımız olsa..

gerçekteki gibi riva seyrantepe gibi gayrimenkullerimiz olsa.. biz buraya projeler yapabilsek..

bi de bir saçmalık var.. ben gs nin stadını 120.000 kişilik yapmıştım mecidiyeköyde.. yani en fazla 40.000 kişilik olabilir.. bunun yerine yönetimler yeni fikirler üretse.. seyrantepe projesi gibi..

yayın haklarını satma imkanımız olsa.. real madrid 7 yıllık haklarını 1.2 milyar dolar a sattı geçen sene..

lig cezaları olsa saha kapama seyircisiz oynama.. para cezası.. oyuncular hakeme itiraz etse.. hakem penaltı kararı veriyor.. futbolcular kuzu gibi maşşallah..

Sizce de bu fikirler oyunu mükemmel ötesi yapmazmı..??

Knightmare
21.Ağustos.2006, 12:29
kardeş iyimisin dünyadan GSARAY a dünyadan GSARAYA alooo... :D:D

ua_anil
21.Ağustos.2006, 18:51
ewt-dostum-haklsn-spacs-tuşumbzukkta-neden-bulamam-ben-oyunu-yollıcak-irini-sen-yolla
:D

FM 2007 Forumundaki sabit başlılardan birine baksaydın şu uyarıyı görebilirdin:

Football Manager 2007 resmi çıkış tarihi 20 Ekim 2006'dır.

Oyunun bir takım internet sitelerinde ve paylaşım alanlarında illegal olarak yayınlandığı ihbarı resmi siteden yapılmıştır.

Turksportal'da illegal hiç bir materyal bulunamaz ve tekrar hatırlatmak isteriz.

Kurallarımız gereği illegal paylaşımları destekleyen, paylaşan kişiler sorgusuz uyarılacak ve devamı halinde turksportal ile ilişkisi kesilecektir.

# A1 - C.rack ve muhteviyatı (program vb.) ile ilgili bilgi alınamaz ve/veya bilgi verilemez

Illegal dağıtım yapan şahıs, internet sitesi, dosya sunucularını vieri{at}turksportal.net veya piracy[at]sigames.com adreslerine bildiriniz.

Bilmem anlatabildim mi?

GSARAY
21.Ağustos.2006, 23:29

iyiyim sen nasılsın.. :D

sardokar
22.Ağustos.2006, 00:28
türkçe olayı imkansız gibi görünüyor arkadaşlar...geçen sene sigamesle yapılan yazışmalar pek olumlu geçmedi.adamlar orjinal satamadığımız ülkenin dilini niye koyalım havasındalar...haksız da sayılmazlar...toplasan 100 tane orjinal satılmamıştır ülkede...

skini takmayın kafanıza...yeni skinler çıkıyor anında zaten...

İyide ben bu kadar yanlış bir açıklama daha duymadım.Kardeşim türkiyede oyunun pazarlamasını kim yapıyorsa son derece başarısız.Aral vakti zamanında orjinal fifaları süper pazarlamıştı oyunun fiyatını 30 40 lira arasında tutup baya bi satmışlardı.Ama aynı uygulamayı ben bu oyunda göremedim.Şimdi baktığım iki alışveriş sitesindede oyunun orjinalini bulamadım.Hem pazara önem vemeyip hemde oyunun orjinali satmayı nasıl beklersiniz?

Oyunun satış ağını yaygınlaştırıp türkçe dilinide eklerlerse oyun baya satar diye düşünüyorum.kabaca bir hesap yaparsak 70 milyon nüfüs 30 milyonu 30 yaş altı 10 milyon pc kullanıcısı desek 10 milyondan sadece 500 bin bile oyunu alsa süper bir rakamdır.Böyle bir pazara nasıl önem vermeden böyle açıklamalar yapıyorlar anlamıyorum.

VERYfast
22.Ağustos.2006, 01:15
Taktİr Ettİm Aferİn

amorti
22.Ağustos.2006, 03:19

Evet yahu su tepkiden daha iyi bitepki olamaz heralde.. sacmalamada sinir tanimamak boyle birsey olsa gerek.Oyunun formatini falan bastan asagiya degistirmis..
Ama bence yelken takimlarini da koysunlar herhafta fb liler gelip bizim yelkenlilerin iplerini kessinler diger haftada biz keselim..Bunlar da gercekcilik katar.. Ama yelkenlerin kodlari da dogru yazsin..Turksportal arastirmacilari da manyak olsun arastirirken..

Ha bide oyuncularin ayakkabi numaralari ile historylerinde yeralmak uzere cocuk yasta gecirdikleri kizamik, su cicegi ve bilumum hastaliklar da eklensin!

Oha artik!

GSARAY
22.Ağustos.2006, 04:26
Evet yahu su tepkiden daha iyi bitepki olamaz heralde.. sacmalamada sinir tanimamak boyle birsey olsa gerek.Oyunun formatini falan bastan asagiya degistirmis..
Ama bence yelken takimlarini da koysunlar herhafta fb liler gelip bizim yelkenlilerin iplerini kessinler diger haftada biz keselim..Bunlar da gercekcilik katar.. Ama yelkenlerin kodlari da dogru yazsin..Turksportal arastirmacilari da manyak olsun arastirirken..

Ha bide oyuncularin ayakkabi numaralari ile historylerinde yeralmak uzere cocuk yasta gecirdikleri kizamik, su cicegi ve bilumum hastaliklar da eklensin!

Oha artik!

ewet eklenebilir... :D

şaka bi yana yazdıklarımı gözden geçireceğim..

S.O.B.Y = Saçma Olan Bişey Yok

şampiyonluk primleri demişim.. S.O.B.Y

Antrenman sisteminden bahsetmişim S.O.B.Y

basın toplantısı demişim S.O.B.Y

maçlardan önce futbolcularla özel olarak konuşmak.. ya da oyuna sokmadan önce son talimatları vermek.. S.O.B.Y

transferlerde pazarlık aşamaları demişim S.O.B.Y

sponsor ilişkilerini kontrolümüze almak demişim.. S.O.B.Y

bilet ve kombine fiyatlarını öğrenmek S.O.B.Y

Kaç kombine satıldığı Finans bölümünde yazsın S.O.B.Y

bugünki muhammet demirci gibi küçük yeteneklerin tespit edilip regen oyuncular olarak eklenmesi S.O.B.Y

başkanla toplantı yapabilmek S.O.B.Y

GSaray gibi takımların borçlarının oyuna yansıtılması bunların vadelerinin olması S.O.B.Y

Ortega ya da Ribery olaylarına benzer şeylerin bulunması S.O.B.Y

Uzakdoğuya turneler düzenlenmesi.. real madridin barcelonanın yaptığı gibi.. inanılmaz gelir elde ediyorlar çünkü.. S.O.B.Y

şike ve doping olayı eklenirse de gerçekçilik artar.. S.O.B.Y

Oyuncu transfer etmek istediğimizde sponsor arayışlarına başlamak S.O.B.Y

oyuna basketbol voleybol şubeleri eklensin SAÇMA.. ki zaten orada parantez içinde yok daha neler yazmıştım.. bi tane de gülen yüz.. yani ciddi değildim..

forma göğüs reklamından bahsetmişim.. S.O.B.Y

formamızı tasarlayan firmayı seçmekten bahsettim S.O.B.Y

özel yaşantımızın olması S.O.B.Y

oyunda ölüm faktörünün bulunması.. S.O.B.Y

2. takım satın alabilme imkanı TARTIŞILIR..

Gayrimenkul sisteminin eklenmesi.. S.O.B.Y

Yayın haklarını satma imkanı S.O.B.Y

saha kapama seyircisiz oynama cezaları olsa.. S.O.B.Y

oyuncular hakeme itiraz etmesi S.O.B.Y

Şimdi burada Fanteziye kaçan ne var orasını anlamadım.. yapılması zor diyorsanız başka.. ama bu yazdıklarımın hepsi gerçekteki şeyler bildiğiniz gibi.. ve kolaylıkla eklenebilecekler de var içinde.. ;)

Ilhan
22.Ağustos.2006, 04:39
Medya ilişkileri kesinlikle artmalı. Ayrıca maç motoru da geliştirmeli, eksikler giderilmeli.

GSARAY
22.Ağustos.2006, 04:59
bide acaba GS nin 5 maçlık cezasını ekleyecekler mi merak ediyorum..

oguztum18
23.Ağustos.2006, 05:47
yok,daha,nelerrrr

zemlinskis
23.Ağustos.2006, 22:02
arkadaşlar oyun en yakın ne zaman elimize ulaşabilir sabırsızlıkla bekliyorum...

oguztum18
24.Ağustos.2006, 01:29
arkadaşlar oyun en yakın ne zaman elimize ulaşabilir sabırsızlıkla bekliyorum...

aralık-ayındaaa-sabırsızlanıyo-herkes-ama-bklemek-zorundayızz-sonrada-derslerden-nasıl-vakit-buluptaa-oynuycaksakk:confused:

Varonil
24.Ağustos.2006, 01:43
Sayılı gün çabuk geçer:p

Eminim çok güzel olacak...

marakesh
24.Ağustos.2006, 08:35
su eskiden olan off/on ball olayını ne zaman koyacaklar merak ediyorum.

lekoanelka
24.Ağustos.2006, 19:28
bence oyun aralıktan önce çıkar çünkü hersene aral ın dagıttığı orjinal cd ler böyle oluyo oyunun sahiplerinin açıkladıgı tarihtan en az bir buçuk ay önce çıkıyo yani bu da ekim 15 gibi cünkü bildigim kadarıyla fm tarihin de bukadar geç çıkmadı aralık degil oyun ekım 15 olmasa bile en en geç kasım da çıkacaktır buna adım gibi eminim ve böyle de inanmak istıyorum belkide çünkü artık dayanamıyorum SABIRSIZLANIYORUM

sukrusevim
24.Ağustos.2006, 23:39
Zaten Aralık ayı oyunun tamamen hazır bir hale gelip piyasaya sürülmesinin son tarihidir.Aralık ayından daha önce elimize geçerse bizler içinde her sene gibi bir sürpriz olur. ;)

gençgb
25.Ağustos.2006, 05:13
Bencede güzele benziyor.Ama inş 2007 nin gibi dil seçenek ayarı gibi şeylerle uğraşmayız.HAYIRLI OLSUN...:director::icon_biggrin:

spider3784
25.Ağustos.2006, 18:22
Demodan hala ses yok.:(

Davids
25.Ağustos.2006, 20:12
Ehh hadi bekliyoruz bakalım. Ama Lost taa Şubat'ta beah. Neyse..

ua_anil
25.Ağustos.2006, 20:31
Bencede güzele benziyor.Ama inş 2007 nin gibi dil seçenek ayarı gibi şeylerle uğraşmayız.HAYIRLI OLSUN...:director::icon_biggrin:

Bence dil ayarıyla falan uğraşmayacağız çünkü 2007 çıktıktan sonra 2008'de düzeltilecek denmişti...

mustafa35
25.Ağustos.2006, 20:39
Taktik değişirken beklememe özelliği iyi olmuş. Turnuvada bilgisayarımı çok kasıyordu çünkü :D

sivaslizoro
25.Ağustos.2006, 23:48
hadi gel artık aralık ayı :D

yusiii
26.Ağustos.2006, 19:35
:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_bi ggrin:ya inşallah çabuk biter şimdiden sabırsızlandımm:icon_biggrin::icon_razz::icon_razz ::icon_razz::icon_biggrin:

Menecerci
26.Ağustos.2006, 21:49
bence eksiksiz bir fm 8 olacak

sardokar
27.Ağustos.2006, 00:14
her versiyonda abuk gubuk bir sürü hata oldu.Bundada mutlaka olucaktır.

Peshayat
27.Ağustos.2006, 01:58
cok iyi ya Kombine biletleride varmis onlarida bizmi ayarliyoruz peki??

zemlinskis
27.Ağustos.2006, 03:00
Dün Sports İnteractive ve Sega yetkilileriyle yaptığım uzun soluku telefon görüşmelerinden sonra ''FM 2008 in 2010 da çıkacağını söyleyen Kelly Boltormorths 2010 a kadar bekleyin 2010 da bu oyunu son kez çıkaracağız ve artık yeni transferler internetten yamalarla yamanacak,oyunda hiç bir saçmalık kalmayacak ''dedi.
Oyunda artık yıl denen olayın nasıl açıklığa kavuşacağını sorduğumdaysa Şubat 28 ya da 29 çekecek dedi.Bende çok yazıyor Kelly kelinde enayi yazmasından eyidir deyip telefonu yüzüne kapatınca oyunu Aralık ayında çıkarma fikrine geri döndü...

spider3784
27.Ağustos.2006, 05:12
Anlamadım.:D

VahdeTrabzon
27.Ağustos.2006, 05:51
Bende :D:D

samet3199
27.Ağustos.2006, 21:41
Maçtan önce prim oLayı süper oLmuş.BöyLeLikLe zayıf takımLarı yönetirken büyük takımLara karşı maçLarda extra primLer vaad ederek rakip karşısında kazanma ihtimaLi artıcak.Diğer özeLLikLerde çok şahane oLmuş.Peki ön siparişi nereden verebiLiriz ? Şu anda sipariş verebiLiyormuyuz Cd için ?

arkadasım sana aynen katılıorum.aziz başkanın desteği yanımda olduğu sürece sampionlar liginde maclardan önce cok işime yarıyacak...

Onur123
28.Ağustos.2006, 04:06
Yine çıkış tarihi aralık diyolar ama bence yine Eylül de çıkarcaklar.....Daha doğrusu ben öle dua ediorm :icon_razz::icon_biggrin:

MeMo
28.Ağustos.2006, 04:10
En büyük dileğim kiraya giden oyuncular kontenjandan yemesin başka bişey istemiyorum :)

sapuri
28.Ağustos.2006, 21:58
benim en cok beklediim ve bakalim ne zaman yapicaklar die merak ettiim ozellik mac oncesi prim vaadi...bence harika olmus...ama benden yaklasik 2 sene sona akil etmisler :D...

remzi1242
31.Ağustos.2006, 07:22
ys en daha fm 2007 yi bile oynamyadım ne yapcam ya

birinis yardımcı olum bicometi bile yüklediim nasıl download etcem bilmiom

izzetti
31.Ağustos.2006, 23:34
oyunu sabırsızlıkla bekliorum ama tek endşem yüklemedeki sorunlar.hemen cd yi koysakta yüklesek kolayca süper olur.:D

tremnako
01.Eylül.2006, 00:35
inşallah fm 2007de olan dil ayarları sorunu bundada olmaz şimdiden önlem alınsa ii olur aslında iletişime geçerek

MeMo
01.Eylül.2006, 00:38
Bir de maç spikeri maçta bizden bahsetse ne güzel olur :D golden sonra MeMo çıldırdı falan :D

brigand
01.Eylül.2006, 01:38
türkçe dil secenegini yapacaklarmı??? artık türkçeyide oyuna koysalar coook ii olacak... oyun süper olmustur ama su türkçe olayını bi yapsalar....

djbureak
01.Eylül.2006, 05:20
ya ben bikaç şey sorucam
1)oyun internettetn mi satın alınacak yoksa oyun satan yerlerde de satın alınabişlecek mi?
2)bu oyunda takım ismini kendimiz mi vericez yoksa eski barcelona galatsaray olucak mı?
3oyuncular eskisi gibi mi olucak yani ronaldinho ronaldo olucak mı yoksa isimler değişik isimler mi olcak?
4)yoksa eski fm 2007-06-05 gibi mi olucak

ronie92
01.Eylül.2006, 09:17
süper olmuş zaten süperdi ama maç sorası hakemi yorumlama da olsaydı

kazmavs
01.Eylül.2006, 19:24
fenerbahceden örnek vericem gectigimiz oyunlarda avrupada başarı saglamadan roberto carlos gibi bi adamı türkiyeye getirmek imkansızdanda öte bişe hatta bırakın 35 yaşındaki carlosu 40 yaşındaki antrenör carlosu bile getiremessiniz ama artık görüyoruzki bu mümkün,yada lincoln kaç kişi editorle oynamadan ilk senesnde lincolnle sözleşme imazalayabildi...bu tip şeylerin aşılması lazım bence ve taraftara göre yıldız anlayışı olması lazım ona göre forma satışı olması lazım yani ben eskişehire sergeni getirsem oyunda taraftarda bi forma patlaması yaşanmaz bu tip durumlarında yapılması lazım we sponsorlardan transferde para isteme opsiyonunun olması lazım bence...

SAİT71
01.Eylül.2006, 21:58
Kazmavs doğru söylüyo. Bunun gibi bir çok ayrıntı düzeltilmeli. Sakatlıklar vs. herkes biliyo...

Arkadaşlar FM 2008'de Türkiyenin kaç Ligi var. Yani Lig B'den itibarenmi. Yoksa Lig A'dan mı ???. Yapımcılar Lig B'yi kaldırmış olabilirler gibi geliyo ama inşallah durur.

ua_anil
02.Eylül.2006, 19:52
ya ben bikaç şey sorucam
1)oyun internettetn mi satın alınacak yoksa oyun satan yerlerde de satın alınabişlecek mi?
2)bu oyunda takım ismini kendimiz mi vericez yoksa eski barcelona galatsaray olucak mı?
3oyuncular eskisi gibi mi olucak yani ronaldinho ronaldo olucak mı yoksa isimler değişik isimler mi olcak?
4)yoksa eski fm 2007-06-05 gibi mi olucak

Senin bahsettiğin oyun FM Live.FM Live'de oyuncuların isimleri falan hepsi gerçek dışı olacak.Ama FM 2008 diyorsan onda herşey eskisi gibi yani gerçeğe uygun...

lekoanelka
03.Eylül.2006, 04:43
beyler herkese selamlar oncelikle sunu soylemeliyim ki bizim ulkede herkes birseyleri yanlis anliyor burada ve butun fm sitelerinde oyun aralikta cikacak diyo aslinda adamlar surpriz olsun diye yani sigames sega noel den once dedi aralik diye bir ibare ben gormedim ama bizimkiler hemen aralik yok oyle bisey fm en gec 26 ekimde piyasada olacak gecen yil oldugu gibi bunu da cok arastirarak oyun satan online sitelerden ogrendim oyunun aksilik olmassa ekim de onlarin elinde olacagini seganin kendilerine boyle ilettigini solediler ve ben avrupada syasayan ingilterre ve almanya da yasayan akrabalarimizin cocuklarina sordum bi sorun arastirin dedim onlarda burada ekim basin da gelir diyolar mis yani oyunun cikis tarihine bakipta araliuk sanmayin oyun ekim sonu yada en en gec kasim da cikar aralikta cikan oyun olmaz menager olarak cunku gec olur mantikli olursak bu sene ligler zaten erken bitecek eeee devre arasinda cikacak oyunmu olur
biraz uzun oldu ama kuysura bakmayin hersey fm icin bilgilendirmek istedim iiiiiii aksamlar

spider3784
03.Eylül.2006, 04:51
Demo ne zaman çıkacak tarih olarak? Bir bilgisi olan var mı acaba?

psychlon
03.Eylül.2006, 07:58
ilk günden gidip alınası oyunun 2008 sürümü yine coşturcak!!

solfej
14.Eylül.2006, 20:35
Herkese selamlar.
Dün "sendit.com" sitesinde ön siparişli satışların başladığını gördüm FM2008'in.
Yurtdışında çıkış tarihi 28 Ekim.Burada da Kasımda olur sanırım.Bilgilerinize.
Saygılar.

Captain Efe
15.Eylül.2006, 21:56
2007 gibi bi husrandan sonra bu sfer oldu dedirtecek gibi gelio bana...

yuhulen
04.Ağustos.2007, 18:21
ewet yeni bi baslangıç güzel ve eylenceli secenekler bi arada oyun simdiden gözüme hos geldi aralığı ssabırsızlıkla bekliyorum:tur:

tsahin13
09.Ağustos.2007, 08:05
(::)süper görünüyo...amagörüntüler kac boyutlu gene aynımı(2boyutlu)bilen varsa ???

ahmet8605
10.Ağustos.2007, 12:40
valla herşeyi çok güzel olmuş inşallah zevk alırız ama turkportal ekibine çok rica ediyoruz en kısa zamandaa türkçesini çıkartırlar ve fm 2007 gibi sorunlar da yaşamayız inşallah dilekleriyle herkese heycanlı bekleyişler...

SiR ToMaSRoSiCkY1
10.Ağustos.2007, 15:45
cok muthis ozellikler geliyor hemen alacagim en iyide finans bolumu onmus ayrica mactan once prim vermek cok superrrrrrrrrrrrrrrr

Bursaspor
11.Ağustos.2007, 01:50
Arkadaşlar benim asıl merak ettiğim hangi ligler olacak? Ben yeni ülkeler görmek istiyorum?.

Ya da editöre yeni bir özellik ekleyip ligi olmayan ülkelere lig yaratabilsek ya da bizim 3. ligi oyuna katabilsek. (Kolay ve fazla zahmetli olmayan bir şekilde)

imran
11.Ağustos.2007, 03:04
ya arkadaşlar bende çok ama çok üzülerek söylüyorum ki oyunun içinde türkçe dil olmayacağına adım gibi eminim.oyunu yüklerken çıkan sorun giderilmiş olabilir o ayrı konu ama bizim ülkemizde malesef hemen hemen hepimiz kopya oyun oynadığımız için oyun orjinali acayip az satıyo şimdi mantıken bi düşünelim fm yi yapanlar orjinal oyun çok az satan bi ülkenin dilini neden oyuna koysunki?? hepimiz kopya oyun oynamaya devam edelim diyemi?zaten türkiyede orjin oyunun satışı çok az adam para kazanamıyo neden koysun ki bizim dilimizi?? bizim dilimizi bu oyunda görebilmemiz için ennnnnnnnnn az 5 yılı bulur oda en az :(

dred
12.Ağustos.2007, 00:59
türkçe dil desteği olacak mı, onu geçtim illaki ingilizceye çevirmek mi gerekecek klavyeyi?
sonra oyunda out of bounds diye bi hata veriyo zırt pırt bunu düzeltmişler mi?
türkiyedeki fiyatı ne olacak oyunun?
4 çekirdek veya çift çekirdek desteği olacak mı?
bi de tabiiki tr deki yabancı kontejyanı uygun olacak mı?(bana kalırsa sınırlamayı kaldırsalar daha iyi de :=)))

YUSUF28
13.Ağustos.2007, 13:58
yaw beklenen oldu sonunda ama aralık ı sabırsızlıkla beklıyorum bıde bıran once turksportal ekıbı turkcelestırırse oyunu harıka olur

JuniorEmrah
13.Ağustos.2007, 17:52
Çok Süper Bir Oyun Olacağa Benzio Ancak Benim Düsüncem Bu Oyun Böle İngilizceyken Bir Yerden Sonra Takılırım CUnku O kadar Cok Eklenti Gördümki Resimlerde Ne Yaparım Die Düsünmeye Basladim Bile..

Sayın Turksportal Çalışanları Sizden Tek İsteğim Bu Oyun Çıktıgında Türkçe Versiyonunun Çabuk Yapılmasıdır.. Dikkate Alırsanız Sevinirim..

sayyadak
13.Ağustos.2007, 17:56
bu oyun giderek fifa managere benziyor :mad: