PDA

View Full Version : Football Manager 2008 den beklentileriniz

Kariizma21
29.Temmuz.2006, 22:06
:director:Arkadaşlar FM 08 den ne bekliyorsunuz

Düşük oyuncu rakamları (abartılmamış)

Herşeyi buraya yazabilirsiniz

spider3784
29.Temmuz.2006, 22:08
Zaten oyunda ne gibi ozelliklerin olacagi belli bu saatten sonra beklesektew birsey degismez.:)(Mı acaba?)

Ralph
30.Temmuz.2006, 01:22
-Oyuncuların (özellikle brezilyada ki genç yetenekler)düzelmesi.18 yaşında ki bir genci alır almaz şampiyonlar liginde o oyuncuyla isim yapabiliyorsun.Bence bu daha zor olmalı.

-En önemlisi maç motoru.Son derece dikkatli bir şekilde yapılmalı.Ayrıntıları görebileceğimiz şekilde olmalı.Yani demek istediğim 2D den sora bu işin dönüşü olamaz.Ona göre kalite yapmaları lazım.Öyle fifa gibi düz maç seğrediyor gibi olmaz bu iş

-Bir önemli meselede , örneğin chelsea gibi büyük bir takımla lige başladık diye her takımı yenebileceğiz diye birşey yok.Taktiksel bilgimizi nekadar konuşturursak okadar iyi oynanmalı.

-Medyada önemli deişimler bekliyorum.Dedikodu haberlerin sürekliliği önemli.Bu 07 de de vardı ama daha ince ayrıntılı olmalı.Yani bu özellikde yerinde saymamalı.

-Arayüzde öyle olağanüstü bir değişikliğe bence hiç gerek yoktu.Ben şahsen yeni arayüzü beyenmedim.

-Taraftar baskısının fazlasıyla hissedilmesi gerekir.

-Teknik direktörün istediği zamanlarda basın toplantısı vermesi gerekli.Yani gerçeğe uygunluk istiyorsak bu da şart.

-Oyunun hızlandırılması iyi bir haber.Bundan hepimiz sıkılmıştık.

mertoker
30.Temmuz.2006, 04:13
bnece turkıye lıgı kalıtelı olmalı fenerbahceyel oynuom genclerle yedeklerle oynuyom 3 -4 tane atıom bıraz daha kalıtelı olmalı zaten bu yonde cabalar varmıs.basın toplantısıan bende katılıoyrum
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bence bıde macta adam karsı karsıya yanında adam olmasına ragmen hep kaleye vuruyolar ın bunu duzeltmıslerdır bana katılanlar benı destekleyıcı cvp yazsınlar

RIDVAN TLM
30.Temmuz.2006, 06:04
gorkem88 diyecek bisey birakmamis oyuncu cok abartili oyuncular gorebiliyoruzz bunlar duzeltilmeli

matist3444
30.Temmuz.2006, 07:09
abi adamlar yeterince profesyonel hazırlıyolar.ve görkem88 gayet ii yazmış doğrusu.bide tek istegim türkçe dil desteğiyle çıkması.sanırım bi çok arkadaşta istiyodur bunu.

fmhastasi
30.Temmuz.2006, 07:11
deplasman kadrosunu belirleme....18 kişilk kadro
sezon öncesi kampı(detaylı)
antrenmanlarda takımın eksiklerini detaylı çalışabilme ve bu sorunun giderilmesi.

Fıratcan Alçınkaya
30.Temmuz.2006, 11:15
görkem 88

-Bir önemli meselede , örneğin chelsea gibi büyük bir takımla lige başladık diye her takımı yenebileceğiz diye birşey yok.Taktiksel bilgimizi nekadar konuşturursak okadar iyi oynanmalı.

Kardeş malesef bu klüb potansiyeli yani Chelsea yı aldınmı kazanıyosun... Msla Liverpool e kral taktik kur iyi transferler yap Chelsea gibi olamıyo...
Oyunun kendi simulete ayarları var takımlar potansiyeline göre değerlendiriliyo bence... Ama 2.3.sezon da bu braz daha değişiyor...

Ayrıca şunu diliyorum umarım rakip kaleciler her maç 9almaz....

omer_can_gs
30.Temmuz.2006, 11:26
Aslında direk menejer olmadan önce önce bir sene filan okulunu okusak sonra anadolu kulüplerinde yardımcı antranörlük sonra menejer filan öyle olsa güzel olur.Fıratcan senin dediklerinede aynen katılıyorum.

ultraslanerdem
30.Temmuz.2006, 16:29
Bir oyuncu ile 2 - 3 yıl sonrası için söz kesilmesi.
Türkçe dil seçeneği.
Oyuncunun değerinden fazla uçuk fiyatlara satılmaması.

yunusgs
30.Temmuz.2006, 17:24
Fiyatların uçuk olmaması
Sakatlık ve kartların azaltılması
Pa ve Caların abartılmaması

demirhanmurat38
31.Temmuz.2006, 07:30
Bence hepsinden onemlisi daha fazla lig olması... Özellikle ben dogu avrupa futboluna hayranım. Malezya singapur ligleri yerine bi makedonya arnavutluk veya azerbaycan gibi ligler olsa cok iyi olurdu... ama okudugum kadarıyla lig sayısı değişmedi Artık isteklerim 2009 a kaldı

matejakezman009
31.Temmuz.2006, 18:26
1-Benim takımımıma sponsorları ben seçmeliyim.sponsorlar getirisi ile bana belirtilmeli.
2-Tranfer miktarı aşşağıçekilmeli.örneğin:Adriano:20m€ olan bonservisi 40m€ gözükmekte bu ayarlanmalı.
3- Oyuncu transfer ederken satın al kirala seçeneklerinin yanında pazarlık et seçeneği de bulunmalı
4-Klübünden sonra oyuncu ile görüşürken seçeneklerin daha fazla olması lazım(maddi manevi)
5-Saha kameraları değişik açılara alına bilmeli
6-Antremanların bir kısmını biz izleye bilmeliyiz:0:
7-Maç öncesi Önemli karşılaşmalar öncesi prim olmalı (sponsor miktarını bu yüz den belirtilmesini istedim MALİ KRİZ olmasın esabı)(::)
8-1 kereye mahsus Sponsor aracılıgı ile transfer yapıla bilmesi örneğin: 5 yılda 1 yada sponsor ile yeni anlaşmalara göre:D

(p) Zorlarsak Belki Olur (p)

sasa_ilic_ultraslan
03.Ağustos.2006, 01:08
türkçe olcakmı????????

Chivalry
03.Ağustos.2006, 03:24
pazarlık zaten var oyunda

omer_can_gs
03.Ağustos.2006, 21:59
Bide özel günler kutlanmalı.Boş yere doğum tarihimizi eklemeyelim profilimize.Futbolcuların veya teknik ekibin doğum günleri filan

byunuss1
03.Ağustos.2006, 22:43
save dosyaları bozulmasın yeter

Ralph
05.Ağustos.2006, 19:13
Evet bu önemli gerçekten.Birde bu crash damps mı nedir...Öyle bir hata varya , artık buna bir çözüm getirilmeli.

travego44
08.Ağustos.2006, 02:41
Benda türkçe gelsin istiyorum.Bir de antrenman ve form olayı düzeltilsin.Adam 1 tane seviye atlıyorsa bir kategoride 3 hafta sonra hiç bir sebep olmadığı halde 2 tane düşüyor.:0::0:

NeFaKo
08.Ağustos.2006, 04:50
türkçe dil seçeneği olsun
maçta bir çok top kullanılsın bir topla olmuyor. :D

yusufdemo
13.Ağustos.2006, 06:44
Biz ne kadar dersek diyelim ya SI'ye sözümüz geçmiyor.Ya da bizi hiç takmıyorlar.Biz o kadar çok şey istedikki bunlar olsa oyunu hiçkimse hiç bırakamaz.Uykusundan keser yine oyun oynar.
Ben şunları istiyoRum:
1) Maç motoru 2007'de çok kötüydü, berbattı.Ben o yüzden maçları izlemiyordum.Hep tatile gidiyordum.Bu da benim için bazen çok kötü olabiliyordu.Birçok pas-gol vs. seçenekleri olmalı.Hep aynı şekilde gol atılıyor.Adam çizgiye kadar iniyor.İçerideki boş adama pas vermeyip kaleye vuruyor vs.
2) Transfer konusunda biz isteklerimizi liste şeklinde sunalım yönetime.O konuşup anlaşma yoluna gitsin ama sadece yönetim değil bizde transfer işlemi yapabilelim.Mesela yönetime vermediklerinde biz devreye girebilelim veya almak istediğimiz ama bizim beceremediğimizi yönetime söyleyelim bu konudada seçenekler olsun.Mesela bu oyuncuyu alın size şampiyonluğu garanti ediyorum.Tüm planlarım bu oyuncu üzerine gibi.
3) Antrenmanları izleyebilmeli ve düzenlemede ayrıntı olmalı.Mesela ben 2 takım çıkarıp yarım sahada maç yapacağım.Şut çalışacağım.Orta çalışacağım.Bunlarda detay olmalı.
4) Sahada tek top olmamalı.Tribünlerin ön kısmıda görünmeli.Teknik direktörde olmalı sahada.Gol olduğunda veya kaçtığında kulübeden fırlamalar falan
5) Saha kapatma.Seyircisiz oynama gibi cezalar verilmeli.
6) Futbolcularla diyaloglar geliştirilmeli.Basit 2-3 seçenek olmamalı
7) Yöneticilerle ve başkanlada konuşmalar olmalı.
8) İstenildiği zaman basın toplantısı yapılmalı.Maç günü veya diğer günler.Maçta beklenmeyen bir yenilgi sonrası çeşitli açıklamalar olmalı.Mesela suç futbolcularda taktiklerime uymadılar yada yönetim istediğim futbocuyu almadı.Suç bende gibi.
9) Sezon öncesi hazırlık kamplarına da katılabilmeliyiz ve düzenleme yapmalıyız.Yer seçmeliyiz.Tarih ayarlamalıyız.
10) Aldığımız paralar işe yaramalı.Ev araba gibi şeyler olmaz böyle bi oyunda ama parana göre bir futbolcunun bonservisini kendin alabilirsin ve o futbolcu senin olur.Gittiğin kulübe götürürsünki bu bir çok menajer için harika olur vazgeçilmez futbolcularını heryere götürürler(bu olmaz gibime geliyo)
11) Taraftarlar çeşitli etkinlikler yapsa.Anrenmana gelse.Türk takımlarında baklava meşhurdur.Diğerlerinde de ne meşhursa o olsa.

Daha aklıma gelmeyenlerde wardır.Ama ben bunların hepsini istemiyorum.Hepsini bir anda verirlerse 2009'a eklenecek bişe kalmaz ama.2şer 3er olsada yapsalar.Ama maç motoru kesinlikle düzeltilmeli.
Bence 2008 hayal kırıklığı.O kadar istenilen ve düşünülen şeyler olmasına rağmen çoğu FM severin isteğinin olmaması oyunun 2007'den neredeyse farksız olduğu görüşündeyim.Saha boyutu ayarlansa ne olur ayarlanmasa ne olur benim için ki çoğu zaman ben normal boyut yaparım.
İnşallah oyun beni yanıLtır.İnş harika bir oyun olur.Ama SI bizi fazla bağlamamak için okulumuza işimize daha çok yönelmemiz için fazla bişey yapmamıştır belkide..:D:D

sivaslizoro
14.Ağustos.2006, 17:03
taaa aralıkta çıkçakmış biraz çabuk çıksın yeter :D

Crazycat
15.Ağustos.2006, 04:10
Oyunu yüklemek için bu kadar uğraşmamalıyız öncelikle sonra sakatlıklar ve kırmızı kartlar düzeltilmeli oyuncuların özellikleri abartılmamalı fm 2006 da ibrahimoviçin kaç tane 20 i vardı hatırlamıyorum valla oyunun zevki kaçıyor öyle...

ToRoSKaPLaNı
15.Ağustos.2006, 08:23
maç motoru 2D kalsın ama şu kaleler artık üç boyutlu olsun ya adam kalenin dibinden auta vuruyor

sercanss
17.Ağustos.2006, 19:08
1-Mümkünse oyunda sacma sapan dil seçenekleri olmasın
2-Sakatlıklar düzeltilsin
3-Hakemlere kırmızı kartı kime göstercei öretilsin
4-Mehmet topuzu alırken başkanları gerçekteki gibi pürüz çıkarmassa iyi olur:D:D

ThersoN
18.Ağustos.2006, 04:46
gelecek vaad eden oyunculara buyuk dunya kulupleri her oyun actıgım da saldırmasın sanki saplantı varmış gibi aynı oyuncular surekli aynı takımlara gidiyor :)
oldukça gerçege yaklaşması en buyuk arzum:)
bi de belki 2008de olmaz ama ilerde menejerlik dışında, yardımcı antrenörlük,antrenörlük,gözlemcilik mesleklerini secebilmek de olsun =)

erdemzorer10
18.Ağustos.2006, 09:10
1-en büyük istegim Türkçe dil seçenegi ( ama bildigim kadarıyla bu satış rakamıyla ilgili bir olay..yani çok sattıgı ülkelere ait dil seçenegi ekliyolar..Türkiyede de orjinal oyun bulmak pek de kolay olmadıgı için genelde herkes çekme cd kullanıyor..dolayısıyla Türkçe dili yok diye biliyorum)

2-antremanın bir bölümünü izleyebilsek,yönetebilsek

3-daha farklı goller daha farklı pozisyonlar eklenmeli..

4-TSL daha kaliteli olmalı..örnegin 2.yıldan sonra gelene 5 gidene 5 atamamalı...diger takımlar biraz daha dişli olmalı..

5-oyuncu fiyatları abartılmamalı..

powerbambam
20.Ağustos.2006, 00:41
fm nın ayrıntıdan cok gercekcı olması gereken en buyuk ozellıgı mac motoru olmalı dıgerlerını sonra gelıstırsınler mac motorunda kalecıler orta sahaya kadar gelıp savunma arkasına atılan topları cıkartıyor ya tam sacmalık + ve sonrada oyuncu ozellıklerı tam ayarlansın ozellıklerı dusuk olan oyuncular sankı ronaldınho gıbı sahada dolasıo yapıosan 20 uzerınden degılde 30 uzerınden yap yıldızlar bellı etsın kendını yıldız oyuncuların puanlarının yuksek olması lazım

offyeterya
22.Ağustos.2006, 07:25
u-17 milli takımlar 08 de olm asa bile 09 da olsa güzel olur.

samet3199
27.Ağustos.2006, 22:07
Bende birçok arkadaşa katılıorum oyunda henry nin değeri 69 milyonlara warırken bu sene 24 mılyon a gitti:)bu yanlışların düzeltilmesini ve pazarlık sisteminin biraz daha gerçekçi olmasını istiorum.Oyuncu fiyatı oyunda 10milyon yazarken takıma getirmek için ndn 25 mılyon gibi fiyatları oduoruz bunların duzeltılmesı gerektıgını dusunuorum...

Saygılarımla...

SaRPeR1903
09.Ağustos.2007, 04:41
Maç motoruna birkaç pozisyon daha eklense hep aynı şekilde olmasa goller

sdtdursun
10.Ağustos.2007, 20:17
bide bazi maclarda hakem e bilinmeyen kisi tarafindan yonetiliyor yaziyo sacmalik offside ler da sacma itiraz da edemiyoruz

ua_anil
10.Ağustos.2007, 20:52
-Teknik direktörün istediği zamanlarda basın toplantısı vermesi gerekli.Yani gerçeğe uygunluk istiyorsak bu da şart.

Evet bence de bu olsa güzel olur, mesela FM07'de bir maçta benim takımda 3 kişi sakatlanıyor ve maçı kaybediyorum.Maçtan sonra hemen yönetim mutsuzluğunu falan belirtiyor.Oysa maçtan sonra basın toplantısı olsa, sakatlıklar yüzünden yenildiğimizi söylesek ve yönetim de bunu anlayışla karşılasa çok güzel olur...

mostblow
13.Ağustos.2007, 15:41
gorkem88 in dedikleri +...

=sezon öncesi kampı
=sponsor secimi
=antrenman detayi
=sakatliklar azalsin fm 2007 ye gore...

geridöndüm
13.Ağustos.2007, 17:20
fantazı kuruyorum şu anda
16 yaşında bir futbolcu olarak başlıoyrsunuz oyunda
2,veya 3, lig takımlarının bırınde başlıyorsunuz
menajerin verdiği antreman programları sadık kalark gelişiminiz üste sviyey cıkartıyorsunuz örneğin forvet olacaksınız ve sürek bitiricilil-sut-vs antremanlarına katılacaksınız
18 yaşına geldiğinizde cebinizdeki para ve geliştirdiğiiz kariyerinizle gercek futbolcu menajerlerı ıle calısmaya baslıyorsunuz
Sizi iyi bir takıma oyuncu olarak baslatıyor yıne anı hıkaye antremanlard aüst düzey calışma ve iyi maçlar cıkartarak karıyerınız ılerletıorsunuz
yıllar geçtikten sonra
sız geçmiş kariyeri büyük bir topçu oluyorsunuz
tabi futbolu bırakıyorsunuz
karıyerlı bır futbolcu olarak zıe kluplerde teklıfler yagıyor ve en uygun olanını secıyorsunuz
baslıyorsunuz menajerlıgı sonrasını zaten bılıyoruz
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bu menajerlık oyununda tarnsferle bence menajer ugrasmamalı
sezon oncesı yonetımı sızden mevkıler uzerıne bır yorum ıstemelı
arkasında mevkıler ıcın 3 farklı bır lıste verıp tranferlerın bıtmesını beklemelısınız (gercektede boyle degılmı hangı teknık adam tranfer pazarlıgana katılıyokı)
yonetımde sıze bazı oyunular onermelı scout larına arastırmayı klupler kendı yaptırmalı (bız ne yapıyoruz scout lara bıle bız ne yapacagını soyluyoruz)
yonetım anlasşma zemını yuksek oyunculardan mevkılere gore en az 3 alternatıflı bır lıste sunmalı
sız bunlardan onayladıklarınızı ve yonetıme bıldırdıklerınız ıcerısınde en uygun oyuncuları alıp zorlu maratona katılmalısınız
Tranfer bız gırdıgımızde fenere adrıanoyu galataya robınho yu fılan alıyoruz dogrumu hosumuza gıdıyor ama ıs menajerıkten cıkıyor sonucu bastan bellı bır oyuna donusuyor zamanla ıspatı olarak ta sureklı yenı lıg acıyoruz aynı tranferler hep aynı hıkayeler
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
her yıl aynı degısıklıkler gercekten cok sıkılarak oynuyorum bu oyunu bagımlılıgım fm degıl menjerlıgı sevdıgımden emını bır cogunuzda aynı durumu yasıyordur
en ıyı menejarlık oyunu
gercek hayatla bıebır olanıdır cook mu zor hayır ama nedense her yenı versıyon ufak deısıklerle bırbırının aynısı oluyor zaten hepımız bılıyoruz 2006 yı oynarken 2007 gectıgımızde ve onuda oyanmay basladıgımızda sankı bır sure sonra gecen yıldan bır fark yokmus gıbı oluyor ıste bu yasanılan gercek
bızı cezbeden ıse fantazılerımız ve beklentılerımız bu oyunu bu yuzden oynuyoruz
bılmem boyle dusunen varmı