PDA

View Full Version : Beşiktaş Transfer Haberleri (II)

Pages : [1] 2

perpetua
02.Ağustos.2006, 15:42
Beşiktaş transfer haberlerine bu konu altından devam ediniz. Ayrıca lütfen artık transfer konularını bir sohbet alanı olarak kullanmayınız. Tartışma çıkartıcı, tahrik edici mesajlardan kaçınınız.

Atakan38
02.Ağustos.2006, 18:16
Aaa.... Diatta gelmiş!

Beşiktaş'ın yeni yabancısını, Atatürk Havalimanı'nda sadece kulübün güvenlik müdürü karşıladı. :D
03.08.2007

Öğle saatlerinde İstanbul’a gelen ve ayağının tozuyla sağlık kontrolünden geçirilen savunma oyuncusu, bugün medya karşısında sözleşme imzalayacak.

Ayrıca Acaipte YakısıkLı Bı FutboLcu

eXcitinG
02.Ağustos.2006, 18:18
Lamine Diatta Kimdir?
Senegalli olan futbolcu, 2 Temmuz 1975 Dakar doğumlu. Defansın sağında görev alan 32 yaşındaki Diatta 65 kez Senegal Milli Takımı'nın formasını giydi ve 3 gol kaydetti.

1.84 boyunda 76 kilo olan Diatta kariyerinin tamamını Fransa'da geçirdi. 1998/99'da Toulouse formasını giyen tecrübeli futbolcu burada 25 maça çıktı ve aynı sezon Marsilya'ya transfer oldu. Marsilya'da resmi maça çıkmadan 5 sezon geçirdiği Rennes'e transfer olan Diatta 1999/00 ve 2003/04 sezonlarında formasını giydiği Rennes'de 129 maça çıktı ve 9 gol kaydetti.

Rennes'in ardından 2004/05'te Fransa'nın en önemli takımlarından olan Lyon'a transfer olan Senegalli futbolcu, Fransa devinde 32 maça çıktı. Lyon'un ardından 2006/07'de Saint-Étienne forması giyen futbolcu, bu takımda ise 25 maçta görev aldı ve bir de gol kaydetti.

24 Eylül 2000'den beri Senegal Milli Takımı formasını giyen Diatta, milli takım ile en son Afrika Kupası'nda mücadele etti ve 2 ile 17 Haziran'da oynanan Tanzanya ile Mozambik maçlarında 90 dakika görev aldı.

El Barto
02.Ağustos.2006, 18:22
Tartışma çıkartıcı, tahrik edici mesajlardan kaçınınız.

Aaa.... Diatta gelmiş!

Beşiktaş'ın yeni yabancısını, Atatürk Havalimanı'nda sadece kulübün güvenlik müdürü karşıladı. :D

Ayrıca Acaipte YakısıkLı Bı FutboLcu

Bilgine...

Hayırlı olsun Beşiktaş için umarım faydalı olur. Ama bu transfer Serdar'ı bitirebilir çift ön libero oynamak şart o yüzden.

AneLKa_90
02.Ağustos.2006, 18:27
Hayırlı olsun ;)

ZeroG
02.Ağustos.2006, 18:44
Diatta Başiktaş'a hayırlı olsun...

eXcitinG
02.Ağustos.2006, 20:16
Sezon ortasında gönderiLecek gibi geLiyor bana.Şimdi Sinan Engin de geLdi ya Sezon ortası için iyi oyuncuLar ayarLar bize şimdi o.Ben Diatta nın kaLıcı oLacağına inanmıyorum ama umarım yanıLırım ve bize yararLı oLur.

GeNç KaRTaL
02.Ağustos.2006, 21:34
Bende çok merak ediyorum bu Diatta'yı.Umarım çok yararlı olur takıma.Aksi takdirde Hayrettin abinin dediği gibi devre arası gider.

starfreedom
02.Ağustos.2006, 23:54
Bobo'ya 8 milyon Avro!
Fransa'nın Bordeaux kulübü, Beşiktaş'ın Brezilyalı golcüsü Deivson Rogerio Da Silva (Bobo) için 8 milyon Avro'luk bir teklif yaptı. Siyah beyazlı kulüp Fransa'nın bir çok takımından gelen transfer tekliflerinin ardından özellikle Bordeaux ve St. Etienne kulaplerinin Bobo için ısrarları üzerine bu teklifleri ciddi olarak düşünmeye başladı. Özellikle de eski teknik direktörleri Vicente Del Bosque'nin tazminatı konusunda kaynak sıkıntısı yaşayan siyah beyazlı kulüpte başkan Yıldırım Demirören'in Bobo'nun transferi hakkında son kararı vereceği öğrenildi.

Bu arada Bobo'nun Brezilyalı menajerinin Fransız kulüplerine yakın olması ve Fransızcayı çok iyi konuşmasının golcü futbolcunun transferini gerçeklebilme ihtimalini daha da güçlendiriyor.

Bu ne ya!! Şaka mı yapılıyor!? Tazminatın ödenmesi için en iyi oyuncumuzu satacak duruma mı düştük? Hey Allahım! Yahu zaten bir forvete ihtiyacımız varken nasıl en golcü oyuncumuzu satabiliriz. Yani bahsi geçen miktarda o kadar ahım şahım bir miktar değil.

Allahım birde evet satalım diyen kişiler var! Şaka gibi! Gerçekten. Artık 22 yaşında ki oyuncuyu satıp 32 yaşında bir adam alırız. Carew'de yaptıkları gibi.

eGowiCh
03.Ağustos.2006, 00:12
Diatta imzaladı
Beşiktaş, daha önce prensipte anlaştığı ve sağlık kontrolünden geçirdiği Senegalli savunma oyuncusu Lamine Diatta ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı.

http://www.ntvspor.net/Images/17547.jpg

Beşiktaş, anlaşmaya vardığı Senegalli savunma oyuncusu Lamine Diatta ile 2 artı 1 yıllık sözleşme imzaladı.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, yöneticiler Behçet Ümitlen ve Bülent Deriş'in de hazır bulunduğu törende Diatta, kendisini 3 yıllığına siyah-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Törende konuşan yönetici Behçet Ümitlen, Diatta'yı Lyon'da oynadığı dönemden beri takip ettiklerini belirterek, ''Senegalli oyuncunun Beşiktaş'a gelmesinde kısmet bugüneymiş. Diatta'yı teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam'ın isteği doğrultusunda ve Ali Gültiken'in katkılarıyla Beşiktaş'a kazandırdık. Beşiktaş'a hayırlı olsun'' diye konuştu.

DIATTA'DAN TÜRKÇE ''MERHABA BEŞİKTAŞ''
Beşiktaş'ın yeni transferi Lamine Diatta ise sözlerine Türkçe başladı ve ''Merhaba Beşiktaş. Ben geliyorum. En büyük Beşiktaş'' dedi.

Daha sonra sözlerine Fransızca devam eden Senegalli oyuncu, ''Burada olmaktan çok mutluyum. Bu kadar büyük ve prestijli bir kulüpte olmaktan gurur duyuyorum. Çok büyük hedeflerimiz var. Şampiyonlar Ligi ile kendi ligimizde başarılara hep birlikte imza atacağız'' diye konuştu.

Birkaç kelime Türkçe bildiğini ifade eden yeni transfer, ''Farklı bir ülkeye geldim. Türkiye'yi biliyorum. Uyum sorunu yaşayacağımı düşünmüyorum'' dedi.

Diatta, 2002 Dünya Kupası'nda eski Beşiktaşlı oyuncu İlhan Mansız'ın Senegal'e attığı golün hatırlatılması üzerine ''Dünya Kupası'ndaki kötü anılarımdan biriydi. O maçı kaybettik. Ama şu an buradayım ve çok mutluyum'' diye konuştu.

Sağ ayağında kronik sakatlık olduğu yönündeki soruyu da yanıtlayan Lamine Diatta, ''Gerçek olan sağlık kontrolleridir. Ben de bu kontrollerden geçtim. En ufak bir sorunum yok'' dedi.

Hazırlık dönemi geçirmemesinin kendisini nasıl etkileyeceği yönündeki soruyu yanıtlayan Senegalli oyuncu, ''Hocalarımla görüşeceğim. Çalışmaya hemen başlayacağım. Çok büyük bir zamana ihtiyacım olduğunu zannetmiyorum. Hazır gibiyim. En son 17 Haziranda Senegal milli takımıyla maça çıktım. Son dönemde de Bordeaux ile antrenmanlara çıkıyordum. Tabii ki takımla çalışmak daha farklı olacak'' diye konuştu.

Fransız oyuncu Cisse'nin Beşiktaş'ta olmasının kendisi için artı bir durum yaratacağını kaydeden Diatta, ''Benim de iyi çalışıp her zaman hazır olmam lazım'' dedi.

Beşiktaş'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde İsviçre'nin FC Zürih takımıyla eşleşmesi konusunda ise Diatta, ''Zürih'i çok iyi bilmiyorum. Beşiktaş'ın çok büyük hedefi var. Biz bunları geçecek durumdayız'' diyerek sözlerini tamamladı.

BJK TV'YE KONUŞTU
Senegalli oyuncu, imza törenin ardından BJK TV'ye konuştu.

Diatta, ''Beşiktaş büyük bir takım ve büyük bir kulüp olduğu için geldim. Türkiye sevdiğim bir ülke. Birçok Türk arkadaşım var, burayı biliyorum. Takım arkadaşlarımla birlikte bütün kupaları kazanmak için mücadele edeceğiz. Bütün takımlar Şampiyonlar Ligi'ne katılmak istiyor, biz de Şampiyonlar Ligi'nde ilerlemek istiyoruz. Ayrıca taraftarlarla tanışmak için sabırsızlanıyorum'' dedi.

YILLIK 1 MİLYON EURO ALACAK
Siyah-beyazlı takımın yeni transferi Diatta, 2 artı 1 olmak üzere 3 yıllık sözleşme imzalarken, yıllık 1 milyon Euro alacak.

Beşiktaş, Senegalli oyuncunun transferinde bonservis bedeli ödemedi.

Bu arada Diatta'nın Beşiktaş'ın Süper Kupa'da Fenerbahçe ve Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Sheriff Tiraspol takımıyla yapacağı maçlar için takımla götürüleceği öğrenildi.

NTVSpor

Selman Ozturk
03.Ağustos.2006, 00:25
Kariyerinde 1 sezonu tam olarak oynayamamış bir oyuncunun Gökhan ve Toraman gibi iki kaliteli oyuncuyu kesebileceğini zannetmiyorum. Diatta Beşiktaş gibi bir kulüpte ancak yedek olarak forma giyebilir. Gereksiz ve bir o kadar da anlamsız bir transfer. Bu oyuncunun maliyeti az diyenler olacaktır. Ödenmesi gereken stopajları da hesaba kattığımızda Diatta'nın isminden daha büyük bir masraf açacağı açıktır. Beşiktaş Diatta'ya ödeyeceği paralara ek yaparak kaliteli bir santrafor alabilirdi. Sheriff maçında da görüldüğü üzere Beşiktaş'ın şiddetle forvet oyuncusuna ihtiyacı vardır. Umarım bu santrafor sıkıntısı kısa zamanda çözülür.

Özetle Diatta'nın yanlış ve yersiz bir transfer olduğunu düşünüyorum. Dilerim beni yanıltır ama sanmıyorum...

Emurafu
03.Ağustos.2006, 00:28
Keşke sinan engün gelince alsalardı sinan engin baya futbolcu biliyor..........

Ayrıca Afrıka uluslar kupası var oyuncular bu maclara gidicek yakında bizden song,Diatta,Appıah gibi mesela.........

eGowiCh
03.Ağustos.2006, 00:35
Diatta bence de oldukça gereksiz bir transfer. Onun yerine Bekir İrtegün alınsa daha faydalı olabilirdi. Kaliteli bir oyuncu olsa St. Etienne sözleşmesini uzatırdı veya bugüne dek başka bir takım bonservisi elinde olan Diatta'yı kadrosuna katardı. Hayal kırıklığı yaratacak gibi görünüyor Diatta, keşke Navarro alınabilseydi, veya Legrottaglie...

Atakan38
03.Ağustos.2006, 00:46
Bu Adam BiLe YıLLık 1 MıLyon € Alıcak Haa VaLLa Tebrik Etmek Lazım Bjk'yi Zoru Başardı.

Legrottaglie veya Boumsonq DıoLardı Bı Ara Keşke OnLar GeLseydi

GeNç KaRTaL
03.Ağustos.2006, 01:51
Bu oyuncuya benimde kanım pek ısınmadı ama Ertuğrul hoca izin verdiği için bir nebze umutluyum.İnşallah yararlı olur.

ChAoS
03.Ağustos.2006, 02:01
Ben yararlı olabileceğini düşünüyorum . Ertuğrul Sağlam Legrottaglie transferini onaylamayıp Diatta'yı aldığına göre bir bildiği vardır . Geçen sene 25 maç oynamış hiçte az değil .

serhat1616
03.Ağustos.2006, 02:31
ya beyler sallamayalım lütfen acaba kaç maçını izlediler bu adamın.transfer yapmak için transfer baksanıza gittiği hiç bir kulüpte istikararı yok adamın.

ChAoS
03.Ağustos.2006, 02:34
ya beyler sallamayalım lütfen acaba kaç maçını izlediler bu adamın.transfer yapmak için transfer baksanıza gittiği hiç bir kulüpte istikararı yok adamın.

Bu sözleri kendi üzerime alıyorum. Ve ben sana soruyorum acaba hangi takımda tutunamamış, Marsilya,Lyon,Rennes, Saint Ettiene bu takımlara transfer olmuş ,kovulmamış dikkatini çekerim. Tutunamamakla alakası yok. Asıl sen sallama yorum yaptın .

GeNç KaRTaL
03.Ağustos.2006, 02:35

Biz transfer yapmak için transfer yapsaydık Anderson,Yepes ya da Legrotalie'den birisini alırdık.Bu transferlere onay vermiyen Ertuğrul hoca Diatta'ya izin veriyorsa bir bildiği vardır.;;)

Emurafu
03.Ağustos.2006, 03:28
Ben yararlı olabileceğini düşünüyorum . Ertuğrul Sağlam Legrottaglie transferini onaylamayıp Diatta'yı aldığına göre bir bildiği vardır . Geçen sene 25 maç oynamış hiçte az değil .Legratoaglıa dan besıktas vazgecmedi kendisi son anda vazgecti.......Zaten star tv de falan da cıktı....

BlackEagle19o3
03.Ağustos.2006, 04:17
Legratoaglıa dan besıktas vazgecmedi kendisi son anda vazgecti.......Zaten star tv de falan da cıktı....

Nerden biliyorsun Legrotaglie öyle mi dedi sana.Allah allah ya.Star Tv onu demiş başkası şunu demiş çok mu önemli.Star tv spikeri zaten kesin bişey söylemedi aldığım duyumlara göre dedi;;)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

İzlemeden aldıklarını sanmıyorum.Hocamız istediyse bir bildiği vardır;)Ayrıca tam tersine istikrarlı bir adam;;)Ben de çok iyi trasnfer olduğunu söyleyemem ama bekleyip göreceğiz.

GeNç KaRTaL
03.Ağustos.2006, 05:24
Legratoaglıa dan besıktas vazgecmedi kendisi son anda vazgecti.......Zaten star tv de falan da cıktı....

Bu adam açıklama yapmadımı ben Bjk ile anlaşma yaptım diye basına.Ki o zamanlar adı bile geçmiyordu.Her şey bitmişti ama son karar aşamasında bir önceki sezon az forma şansı bulmuş olması ve geçirdiği sakatlıktan dolayı vazgeçildi.Star Tv'nin her dediği doğru olmak zorunda değil.

eXcitinG
03.Ağustos.2006, 05:40
Bu Diatta yı gerçekten ErtuğruL hoca mı istedi yoksa yönetim istedi de ErtuğruL hoca istemiş gibi mi gösterdi bunu Sezon başLayınca Diatta oynamaya başLayınca görücez.

THe MaNgLeR_
03.Ağustos.2006, 05:47
Yazık oldu Zan ve Toraman varken, bu ne şimdi..

AneLKa_90
03.Ağustos.2006, 05:49
Hayırlı olsun ;;) Umarım fayda sağlar...

Del Piero_10
03.Ağustos.2006, 07:07
İşin doğrusu Legrottaglie hiçbir zaman anlaştım demedi.Giunti ile görüştüm dedi.
Kulüpler anlaştı ancak Del Bosque 8.5 milyonu alınca para yetişmedi.2.2 milyon euro bonservis üzerinde anlaşılmıştı.

Emurafu
03.Ağustos.2006, 07:47
Özgür cok dogru söylüyorsun.........Navarro gelseydi....İiyi olacaktı

Afrikalı almakta bir dert afrika uluslar kupası var sanırım baharda veya kışın baslıyor.....

Cengo
03.Ağustos.2006, 08:44
Çok ağır ama iyi oyuncu, Lyon'da Réveillère varken pek oynamayamazdı.Abidal olmadığında Réveillère sola geçer, Diatta da sağda oynardı.Öyle aham şaham müthiş bir isim değil ama yararlı, kesici, anlamlı bir transfer.
Kadroyu genişletir, Legrottaglie'dan bin kat iyidir..

Ronaldo'yu nasıl oynattı ise Bjk, aynen öyle oynatmalı Diatta'yı da..

Ralph
03.Ağustos.2006, 17:14
Sinan Enginin gelmesiyle şimdi necatiyi getirmesi gündemde.Sizce tararlı olurmu bjk de.

eXcitinG
03.Ağustos.2006, 17:47
Daha önce asLında karşıydım takıma geLmesine ama şimdi biraz düşününce bir de yabancı bir santrafor haLa aLamadığımız için geLmesi iyi oLur diye düşünüyorum.Ama Gs yönetiminde öyLe bir durumda bize geLmesi için koLayLık sağLayacakLarını da sanmıyorum.Gs yönetimi Necatinin Avrupa ya gitmesini istiyor.Türkiye de kaLmasına pek sıcak bakmıyorLar.

Emurafu
03.Ağustos.2006, 19:05
İyide takasla Galatasaray kabul etmez........

Çünkü yönetimin sıcak paraya ihtiyacı var....Zor bu transfer ayrıca ibrahimin mevkisinde oynayacak bir cok oyuncumuz var.....

BlackEagle19o3
03.Ağustos.2006, 19:51
Ne Ne Necatisi ya:mad:Rakip takımda kadro dışı bırakılmış adamı mı alcaz:(.Ne takasla ne parayla hiç bir türlü istemiyorum bu adamı.Rüştü ve Yozgatlıdan sonra bu bünye Necati'yi kaldırmaz.Sinan Engin geldiğinde sevinmiştim ama böyle bir transfer yapcağını bilsem gelmemesi için dua ederdim:mad:

eXcitinG
03.Ağustos.2006, 19:59
GerçekLeşmez zaten bu Necati transferi GS böyLe bişey oLma ihtimaLi oLsada bir sürü zorLuk çıkarıp bizim vazgeçmemizi sağLar.ILımLı bakmıyorLar Necati nin Türkiye de kaLmasına.

Memedov
03.Ağustos.2006, 20:58
Necati Kartal oluyor
Resmen göreve başlayan Sinan Engin, ayağının tozuyla ilk bombayı patlattı: Necati Ateş... Galatasaray'a İbrahim Akın takası önerilecek.

Gol yollarında sorun var

Sheriff ve FC Zürih’i eleyerek Devler Ligi’nde gruplara kalması beklenen Beşiktaş’ta olağanüstü hâl ilan edildi. Dün Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’ne gelerek resmen göreve başlayan Genel Menacer Sinan Engin, ilk görüşmesinde teknik direktör Ertuğrul Sağlam’a büyük bir sürpriz yaptı. Hücum organizasyonlarındaki sorunun özellikle Avrupa’da sıkıntı doğurabileceğine dikkat çeken Engin, Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp’ın kadrodışı bıraktığı Necati Ateş’in iyi bir tercih olacağını ifade etti.

Aslan’ın kapısı çalınacak

Diatta ve Cisse transferleriyle takım savunmasını güçlendiren Ertuğrul Sağlam da gol bölgesindeki sorunların Necati ile aşılabileceğini belirtti ancak şartları tam olarak bilmediğini de sözlerine ekledi. Sağlam ile Engin’in Necati Ateş isminde birleşmesi sonrasında yönetim devreye girdi. Galatasaray Yönetimi’ne resmi teklifin en kısa süre içinde yapılacağı, ayrıca takasta İbrahim Akın’ın önerileceği öğrenildi. Transferin kısa süre içinde bitmesi bekleniyor.

Kaynak : Fanatik

THe MaNgLeR_
03.Ağustos.2006, 21:06
Allahtan kaynak Fanatik yoksa Necati falan gelse çıldırırdım.

GeNç KaRTaL
03.Ağustos.2006, 22:25
Yok ya olmaz bu transfer.Ayrıca İbrahim Akın'ın bu takımdan ayrılmasını istemiyorum.

starfreedom
04.Ağustos.2006, 05:34
Kaynak FANATİK.

LaigLeNoiR
04.Ağustos.2006, 07:12
İbrahim Akın istese ronaldinho gibi oynar ama :(

ChAoS
04.Ağustos.2006, 07:21
http://www.sporx.com/images/1/29/8558_B_bobo055.jpg
Beşiktaş, Brezilyalı oyuncuları Bobo'nun transferi konusunda yaptığı girişimlerden dolayı Fransız kulübü Saint Etienne'i ve Bobo'nun menajerini FIFA'ya şikayet etti.

Beşiktaş Kulübü'nden yapılan açıklamada, Bobo'nun kafasını karıştıran bir tutum karşısında Bobo'nun menajerinin ve Saint Etienne kulübünün FIFA'ya şikayet edildiği bildirildi.

Yapılan açıklamada ayrıca, ''Futbolcumuz Bobo'nun kulübümüzle 3 yıl daha sözleşmesi bulunmaktadır. Saint Etienne kulübünden daha önce Bobo'nun transferi için bir teklif gelmiş olup, başkanımız Yıldırım Demirören tarafından kesin bir dille reddedilmiştir. Buna rağmen futbolcumuzun menajeri ve Fransız kulübü Saint Etienne, Bobo'nun transferine yönelik asılsız haberleri ısrarla medyaya yansıtmaya devam etmektedir'' denildi.

Kaynak : AA

gahanthegod
04.Ağustos.2006, 09:05
Yahu bu Diatta gozukmuyor ha.

eGowiCh
04.Ağustos.2006, 09:13
DiATTA STOPER OYNAMAYI UNUTMUŞTUR!

Beşiktaş transferde bir garip. Gidiyor, kulübe mahkumu, oynadığı maçlarda 42 defa ilk 11 çıkan ama tam 57 defa sonradan oyuna girebilen Cole'un peşine takılıyor. Tamam adamın geleceği parlak ama size şu anda aktif ve de gerçek yerinde oynayan adam lazım. Bakın bir ilginç nokta daha... Şimdi gelen Diatta'nın takımı St.Etienne'nin geçen sezon Fransa'nın en çok gol yiyen 3. takımı olduğunu, kendinden daha çok gol yemiş 2 takımın da küme düştüğünü hatırlatayım. Hatta bir şey daha hatırlatayım, Fransa liginde son 3 sezondur küme düşen takımların haricinde yediği gol bakımından 50 gol barajını geçen tek takımın da Diatta'nın takımı olduğunu belirteyim. Ama Diatta'nın oynadığı 25 maçın 8'inde takımının gol yemediğini yazarak hem adamın biraz hakkını verelim, hem de Ertuğrul hocanın bunun farkında olduğunu düşündüğümüzü belirtelim. Aslında bu kısmı çok önemli değil, sonuçta bu bir takım oyunu ve golleri de takım yiyor, Diatta değil. Ama geleyim asıl önemli konuya... Diatta geçen yıl oynayabildiği 25 maçın 21'in de sağbek, 1 in de sol bek oynadı. Sadece Nice, Sedan ve Monaco maçlarında tandemde oynadı. Zaten bu 3 maçı da takımı kaybetti. St.Etienne'de tandem konumunda Hognon, Brezilya'lı Nivaldo ve Yunan Tavlaridis oynar ve Diatta'ya orada yer bulunmazdı. 1 yıl önce Lyon'da oynadığı benim seyredebildiğim 4 maç var, onlarda da sağ bek oynadı. Senegal Milli Takımı'nda da Diakhate ve Sonko, Faye gibi gerçekten iyi tandem adamları var zaten. Adam uzunca zamandır stoper oynayamıyor. Beşiktaş adamın tecrübesinden yararlanmak istedi. Belki hem tandemde, hem sağbekte kullanırız diye düşündü ama ben bu adamın ne Gökhan'dan, ne de Toraman'dan daha iyi olduğunu düşünmüyorum. Beşiktaş şunu anlamalı. Geçen yıl bu 2 tandem oyuncusunun kötülüğünden değil, Tigana'nın garip takım taktiği ve takım savunma zafiyetinden yediler golleri. Orta sahanın 2 kenarına adeta dalga geçercesine Delgado ve Rico'yu koyan, öndeki 2 santrforu baskı yapmayan zihniyetin takımında takım savunması olabilir miydi? Sonuç; Ben Diatta'ya karşı mı çıkıyorum? Elbette hayır, uzun boyu ve gücü ile duran toplarda etkili olacaktır. Ayrıca sağ bekte oynayabilir olması ile de Beşiktaş'a yararlı olur.Ama ben yanlış teşhis ile, yine Kartal'ın yara almasını istemiyorum. Çünkü ben tüm takımlarımızın kaliteli olduğu sıkı bir lig görmek istiyorum.

DR. Gürkan KUBİLAY / FotoMaç

RoNNiE91
05.Ağustos.2006, 02:29
Forvet transferinden bir gelişme var mı?Son günlerde bir haber göremedim.

starfreedom
05.Ağustos.2006, 19:34
Sinan Engin uygun bir fiyata forvet bulursak alacaz demiş. Kendisi neredeyse her tv programında pascal feindouno'nun adını söylüyordu, artık bir zahmet alsın.
Ayrıca gayet iyi oyuncu bu feindouno.

GeNç KaRTaL
05.Ağustos.2006, 19:59
Bence transfere ihtiyacımız yok bundan sonra.Çünkü paramız yok çok iyi oyuncu alabilelim.Bu kadro yeter bu sezon için.

BlackEagle19o3
05.Ağustos.2006, 23:37
Yine de bir forvet alınması lazım.Bir maçtaki güzel oyun fikrimi değiştirmedi.Golcü şart!...

Rodrigo Tello
06.Ağustos.2006, 05:18
Forvet olsada olur olmasada...Bobo'yu cok iyi gordum ayrıca bu sistem tam nobreye göre..Kanatlar cok iyi calısıyor ve sık sık orta gelıyor.

Varonil
06.Ağustos.2006, 08:02
Beşiktaş genel olarak hazır bence.Ancak forvete bir takviye şart.

Hugo
06.Ağustos.2006, 09:37
Kafa vurabilen bir forvet olsa iyi olur..
Tabii Nobre'yi de goremedik daha.

RaSenGan
06.Ağustos.2006, 09:52
Dün Rıdvan Dilmen demişti bu takıma forvett gerekmez diye aynen katılıyorum..

eXcitinG
06.Ağustos.2006, 16:27
HoLosko ismi geçiyor şu anda.Ben şahsen isterim aLınmasını bizim sistemimizde Bobo ve Nobre ikiLisinden hangisi iLe oynarsa oynasın çok uyumLu ve yararLı oynar.

Emurafu
06.Ağustos.2006, 19:42
Holosko iyi oyuncu.........Bakalım manisa verecekmi.......Yoksa kac oyuncu isteyecek..

GeNç KaRTaL
06.Ağustos.2006, 20:42
Ertuğrul hoca istemiş.Bakalım hayırlısı olur inşallah.

Varonil
06.Ağustos.2006, 20:48
Kartal Holosko'ya döndü
Son yabancı hakkını forvetten yana kullanmak isteyen Beşiktaş, Vestel Manisa'nın Slovak golcüsü Holosko'ya talip oldu. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre: "Yurt dışı çalışmalarında bir sonuca varamayan ve istediği oyuncuların da el yakması üzerine siyah beyazlı yönetim, Manisa ekibinin kapısını çaldı ve 23 yaşındaki futbolcuyu resmen istedi. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın onayını alan yönetim, Vestel ile dün sıkı bir pazarlığa girdi. Manisa ekibi, Beşiktaş'tan Holosko'ya karşılık 3 futbolcu istedi. Bu transferi para vermeden takas yoluyla kapatmak isteyen Beşiktaş yönetiminden Vestel'in İbrahim Akın, Mustafa Doğan ve Can Erdem'i talep öğrenildi.

32 MAÇTA 9 GOL KAYDETTİ

Fakat Kartal bu üç isimden Mustafa Doğan hariç diğer ikisine sıcak bakmadı. Eğer futbolcu takasında iki kulüp bugün yapacakları pazarlıkta anlaşma sağlarlarsa, Holosko Beşiktaş'a imza atacak. Holosko ismini yönetime Sağlam'ın verdiği öğrenilirken genç teknik adamın, "Genç ve kaliteli bir futbolcu, bize çok faydası olur" dediği öğrenildi. Geçen sezon ligde 32 maçta forma giyen Slovak futbolcu 9 kez ağları havalandırdı. Holosko, Slovak Milli Takımı'nın formasını da giydi."

07.08.2007

Kaynak : Sabah

BlackEagle19o3
06.Ağustos.2006, 21:04
Ne Holosko'yu ne de Necatiyi,Hasanı istemiyoruz.Alcaklarsa ddoğru düzgün adam alsınlar.Holosko Manisa'da 32 maçta 9 gol atmış zaten.Böyle transfer yapmaktansa Batuhan'ı oynatsınlar daha iyi.

GeNç KaRTaL
06.Ağustos.2006, 21:07
Holosko gelince direk oynatılmak zorunda kalınmaz.Rekabet artar forvette.

Noz
06.Ağustos.2006, 21:10
holosko iyi oyuncu gelmesini isterim... bazi eksiklikleri var ama sevdigim bi forvet... daha iyisi alinamiyorsa o gelsin...

Emurafu
06.Ağustos.2006, 21:12
Ya holosko cok iyi adam bence türkiyedede alınabilecek yabancı bence...

Rodrigo Tello
06.Ağustos.2006, 21:30
Ne Holosko'yu ne de Necatiyi,Hasanı istemiyoruz.Alcaklarsa ddoğru düzgün adam alsınlar.Holosko Manisa'da 32 maçta 9 gol atmış zaten.Böyle transfer yapmaktansa Batuhan'ı oynatsınlar daha iyi.

32 macta 9 gol kötü degil bence.Hemde Manisa gibi takımda 9 gol atmak buyuk başarı..Gelmesini isterim

uAburak89
06.Ağustos.2006, 21:34
Beşiktaş'ın Vestel Manisaspor'dan Filip Holosko'yu renklerine bağlamak istediği iddia edilmişti..

Siyah Beyazlıların Slovak oyuncu ile ilgilendiği Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Haluk Çubukçu tarafından doğrulandı..

Çubukçu Beşiktaş'ın Holosko'yu istediğini, kendilerinin Siyah Beyazlı kulüpten bu transfer karşılığında 4 milyon dolar bonservis bedeli talep ettiklerini belirtti..

Ancak Beşiktaş Yönetimi Vestel Manisaspor'un istediği rakamı çok buldu ve takas formülünü önerdi.. Bu teklif Manisa tarafından kabul görmedi ve Haluk Çubukçu, "Bu transfer dosyası şimdilik kapandı.. Ancak Beşiktaş Yönetimi talepte bulunursa yeniden oturur konuşuruz.." açıklamasını yaptı..

MARATON.COM.TR ÖZEL HABER

Tunç ELİBOL

Aşk-ı Şehir
06.Ağustos.2006, 21:36
Holosko süper transfer olur ;;) Kendisi Galatasaray'a gelmesini istediğim oyunculardan biriydi ama bizim yönetim bakmadı bile.. İnşallah alırlar Holosko'yu ve forvet sorununu çözerler ;;)

eraser212
06.Ağustos.2006, 21:52
ya ne holoskosu o adamı almak yerine ben olsam batuhanı oynatırım biraz tecrübe kazandımı holoskodan 10 kat faydalı olur ayrıca holosko asla 4 milyon dolar etmez

LaigLeNoiR
06.Ağustos.2006, 21:53
İsmi geçen çoğu yabancı forvetten daha başarılı olacağı kesin.

Türkiye'yi de tanıyor.Sıkıntı çekmez.Başarılı olacaktır.

GeNç KaRTaL
06.Ağustos.2006, 21:57
4 milyon çok.1-2 milyon+Mustafa Doğan olabilir.

LaigLeNoiR
06.Ağustos.2006, 22:24
Merak etmeyin arkadaşlar eğer yönetim isterse onu uygun fiyata alacaktır zaten;;)

Emurafu
06.Ağustos.2006, 22:31
Kolay degil murat kardes....Türkiyede takımlar cok para istiyor.......Bşiktasın tek avantajı holoskonun yabancı olması...

Aşk-ı Şehir
06.Ağustos.2006, 22:32
ya ne holoskosu o adamı almak yerine ben olsam batuhanı oynatırım biraz tecrübe kazandımı holoskodan 10 kat faydalı olur ayrıca holosko asla 4 milyon dolar etmez

hemde nasıl eder ;;)

Holoskoyu alsın yönetiminiz çok iyi iş yapar. Sinan Engin işini biliyor yahu kendini belli etmeye başladı.....

LaigLeNoiR
06.Ağustos.2006, 22:42
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_cs_Holosko001Ozel.jpg

Beşiktaş Holosko'dan vazgeçti

Vestel Manisaspor'un Filip Holosko'nun bonservisi için 4 milyon dolar istemesi Beşiktaş yönetimi tarafından kabul edilmedi ve Beşiktaş, Vestel Manisaspor'un Slovak santraforu Holosko' transferinden vazgeçti

Santrfor arayışlarını devam ettiren siyah-beyazlı takımda Asbaşkan Ertunç Soğancıoğlu "Paramız var Avrupa da iyi bir santrofor bulursak 5-6 milyon dolar vermekten kaçınmayız. Ancak Holosoko'ya da 4 milyon dolar vermeyi düşünmüyoruz". dedi.

Siyah-beyazlı takımda transferle ilgili bu gelişmeler yaşanırken Burak ve Nobre'den sonra Mehmet Yozgatlı'dan sahalardan 1 ay uzak kalacak olması Ertuğrul Sağlam'ı sıkıntıya soktu.
Sağlam'ın kulüp doktorlarına "Bu futbolculara ihtiyacım var en kısa zamanda onları sahada görmek istiyorum "diye talimat verdiği belirtildi.
Beşiktaş'da gözler yarın akşam oynanacak Sheriff maçına kilitlenirken, tur atlanması halinde futbolculara prim verilmeyeceği, ancak şampiyonlar ligine kalındığı takdirde siyah-beyazlı futbolculara 20'şer bin dolar prim verilmesi kararlaştırıldı.
Bu arada Beşiktaş yönetimiFenerbahçe maçında kırmızı kart gören İbrahim Üzülmez'e de ceza vermeyi düşünmediği belirtildi.
Öte yandan siyah-beyazlı kafile bugün Almanya'dan Moldova'ya geçecek ve akşam kısa bir antrenman yaptıktan sonra maç saatini beklemeye başlayacak.

deniz.91
06.Ağustos.2006, 23:14
Holosko kaliteli bir isim gerçekten ve genç ama 4 mn bencede çok 2.5 - 3 mn eder en fazla

GeNç KaRTaL
06.Ağustos.2006, 23:40
Yani bunlarda işi abarttı.4 Milyon az para mı yahu?

Rodrigo Tello
07.Ağustos.2006, 01:13
Bu adam için 4 Mn riske edilemez.En fazla 2 Mn

eXcitinG
07.Ağustos.2006, 01:16
Bir isim transferi daha başLamadan adı geçiLmeye başLadığı sırada ve daha iLk görüşmede sona erdi.BakaLım daha neLer oLucak.

Emurafu
07.Ağustos.2006, 01:54
Ben dedim size..........Nedense Besıktas ve Galatasaraydan cok para veya takasla cok oyuncu ıstenıyor,Türkiyeden oyuncu almak zor.....Kontejanı fazla yapacaksın ozaman onlar yalvaracak....

BlackEagle19o3
07.Ağustos.2006, 02:08
Bakalım kimi alcaklar çok merak ediyorum.Bişey daha rakip takım taraftarı kendi takımlarına gelince Mista'yı,Pauleta'yı beğenmiyorlar.Bize gelince Holosko iyi transfer olur.Bu ne biçim çelişkidir anlamadım.Acaba çok mu büyük görüyorlar kendilerini.

Varonil
07.Ağustos.2006, 06:29
"Transfer bitmedi"
Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda yarın oynayacakları Sheriff Tiraspol karşılaşmasında erken atacakları bir golün kendilerini rahatlatacağını söyledi.

Ertuğrul Sağlam, Kişinev'de kaldıkları Leo Grand Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında, İstanbul'da 1-0 kazandıkları karşılaşmanın rövanşında yarın Sheriff ile yine zorlu bir maç yapacaklarını belirterek, ''Oyuncularımız, teknik kadro ve kafiledeki herkes bu maça çok iyi hazırlandı. Bizim için olmazsa olmaz karşılaşmalardan biri olduğunu idrak etmiş durumdayız. Oyuncalarımızın yarın bize bir sonraki turda oynama şansını vereceklerine inanıyorum. Taraftarlarımıza rahat bir karşılaşma izlettirmek için maçın başında bir gol bulmak istiyoruz'' diye konuştu.

Fenerbahçe ile oynanan Süper Kupa maçında sakatlanan Mehmet Yozgatlı dışında eksiklerinin bulunmadığını anlatan Sağlam, rakipleri Sheriff'e de değinerek, ''Rakibimiz genç, koşan ve mücadele eden bir ekip. Futbola çok büyük yatırım yapmış bir kulüp. Kamuoyunda hep 3. sınıf bir takım diye lanse edilmeye çalışıldı ama öyle değiller. İyi bir takımla oynayacağız. İnşallah turu geçen taraf biz oluruz'' dedi.

-''SİSTEMİMİZ DEVAM EDECEK''-

İlk maçta elde ettikleri 1-0'lık galibiyet nedeniyle yarın sahada savunma ağırlıklı bir oyun mu ortaya koyacaklarının sorulması üzerine Sağlam, ''Katı defans yapalım, attığımız golün üstüne yatalım diye bir anlayışımız hiç bir zaman olmayacak. Sistemimizi devam ettireceğiz. Normal oyun anlayışımızı sahaya yansıtacağız'' dedi.

-''FENERBAHÇE MAÇINDAKİ KADROYA YAKIN 11'LE SAHAYA ÇIKACAĞIZ''-

Sağlam, yarın nasıl bir kadro ile sahaya çıkacakları sorusuna, ''Fenerbahçe maçında oynayan kadroya yakın bir kadro sahada olacak. Rüştü'nün durumunu bu akşam değerlendireceğiz. Bugünkü antrenman sonrası kadro netleşecek. Fenerbahçe maçındaki 11'e yakın bir 11'le sahaya çıkacağız'' diye yanıt verdi.

Sakatlığı geçen Nobre'nin iyi durumda olduğunu kaydeden Sağlam, ''Fiziksel olarak diğer arkadaşlarından geride. Temposu istediğimiz düzeyde olmasa da, oyunun tamamında olmasa da belirli bölümlerde kullanabilirim'' şeklinde konuştu.

-''TRANSFER BİTMEDİ''-

Beşiktaş için transferin bitip bitmediği sorusu üzerine de Sağlam, şöyle konuştu:

''Transferi kapatmadık. Arayışımız var. Her antrenör elindeki oyuncudan kalitelisini ister. Ben de istiyorum. Elimizdekinden daha iyisini alacaksak transfer yapacağız. Ağustos ayının sonuna kadar herşey olabilir. Bir yabancı hakkımız var. Bunu değerlendirmek için zamanımız var.''

Sağlam, Sheriff maçından sonra kadroyu azaltacaklarını ifade ederek, ''3 kalecimizle birlikte 25-26 kişilik kadro yeterli olacaktır'' dedi.

-HOLOSKO KONUSU-

Vestel Manisasporlu Holosko ile ilgilenip ilgilenmedikleri sorusuna Sağlam, ''Çok ciddi bir şekilde gündemimizde olmadı. Gidelim Vestel'den isteyelim diye bir durum söz konusu olmadı'' cevabını verdi.

Sağlam, Galatasaraylı Necati Ateş'in iyi futbolcu olduğunu ama bu oyuncunun hiçbir zaman gündemlerinde olmadığını ve olmayacağını da kaydetti.

-''FENERBAHÇE MAÇINA DAHA FARKLI BİR KADROYLA ÇIKMAK İSTERDİM''-

Fenerbahçe ile oynadıkları Süper Kupa maçına değinen Sağlam, ''Fenerbahçe maçına farklı bir kadroyla çıkmak istedim ama, taraftarlarımıza, Beşiktaş'a gönül vermiş kişilere saygısızlık olmasın diye o tür bir kadroyla çıkmadım. Bu karşılaşma çok zamansız oynandı. Şampiyonlar Ligi'nin takvimi belliydi. Bu iki maçın arasına Süper Kupa'yı koymak çok yanlış'' diye konuştu.

-MENAJERLİK KONUSU-

Ertuğrul Sağlam, İdari Menajer Ali Gültiken'in görevine son verilip, Sinan Engin'in genel menajerliğe getirilmesiyle ilgili bir soruyu şöyle yanıtladı:

''Beşiktaş kulübündeki menajerlik sisteminin işleyişi Ali Gültiken ile de aynıydı Sinan Engin'le de aynı. Benim çok uyumlu bir yapım vardır. Çalıştığım kulübü sahiplenirim. Başkan, göreve geldiğimde Ali Gültiken ile çalışacağımı söyledi ben de seve seve çalıştım. Bu bir idari karardı. Şimdi de başkanımız Sinan Engin ile çalışmamı istedi. Uyumlu bir şekilde çalışıyoruz.''

-''BOBO'NUN TAKIMDAN AYRILMASINI İSTEMİYORUM''-

Bobo'nun Süper Kupa maçı sonrası İstanbul'a dönüşte yönetimle görüşeceğini söylediğinin hatırlatılması üzerine Sağlam, şöyle devam etti:

''Bobo ile devamlı konuşuyorum. Tahmin ediyorum dışarıdan gelen tekliflerle ilgili askıda olan şeyler var. Herhalde onları konuşacak. Bobo'nun bizimle daha sözleşmesi sürüyor. Burası büyük bir kulüp. Her isteyen oyuncu Beşiktaş kulübünden ayrılamaz. Bobo bizim için çok önemli futbolcu. Beklentilerimiz çok fazla. Kesinlikle Bobo'nun takımdan ayrılmasını istemiyorum.''

Elindeki genç oyunculardan sonuna kadar faydalanma yollarını arayacaklarını vurgulayan Sağlam, ''Kim hazırsa onu oynatacağız. Bu 16 yaşındaki Batuhan da olur, 20 yaşındaki Can da 34 yaşındaki Rüştü de. Kimin takıma faydası varsa ona görev vereceğiz. Görev yaptığım Samsun'da da Kayseri'de de böyle davrandım. Burada da öyle olacak'' şeklinde konuştu.

07.08.2007

GeNç KaRTaL
07.Ağustos.2006, 07:01
Ertuğrul hocadan güven artırıcı açıklamalar.

Atakan38
07.Ağustos.2006, 18:09
Bi Arada Tomas Jun'u Almıştı Bjk

Kotu Bı Transfer Dönemi Gecirio Bence Bjk Bı TurLu BekLenen Adamı Transfer EdemediLer HoLosko'ya BıLe BaktıLar BakaLım NoLcak

BlackEagle19o3
07.Ağustos.2006, 20:26
Holosko'dan vazgeçildi.Forvet mutlaka alıncak.Sinan Engin,yöneticiler ve Ertuğrul hoca söyledi ama acele etmiyorlar.

GeNç KaRTaL
07.Ağustos.2006, 20:31
Ertuğrul hoca istemiş.Bakalım hayırlısı olur inşallah.

Demek ki hayırlı değilmiş.:)

Rodrigo Tello
07.Ağustos.2006, 20:44
Bence Beşiktaş cok iyi bir transfer dönemi gerceklestiriyor...Yıldız sevdasına kapılmıyor diger takımlar gibi.Takıma faydalı olacak adamlar getirdildi...Oynanan futbolda bunun acık belgesi.

gahanthegod
07.Ağustos.2006, 21:18
Forvet bence Turk bir santrfor da olur. Yillik 5~10 golluk bir katki yapabilecek bir Turk. Ilhan Parlak'i istiyordum ben, Fenerbahce aldi. Sonucta oraya yildiz bir yabanci alip yedek oturtamazsin. Bobo da yedege cekilemez. Cift forvet olunca orta sahadan bir adam eksiliyor ki, tek onlibero kaldiramaz bu takimi. Yapilacak bir yabanci forvet transferi dengeleri bozar. Onun yerine yedek kalmayi kaldirabilecek bir Turk santrfor almaliyiz.

Onceligimiz sagbek olmali yabanci konusunda.

BlackEagle19o3
07.Ağustos.2006, 21:23
Sağ beke gerek yok.Bence Serdar orda yeterli.Olmadı Diatta geçer oraya.Stoperi Toraman-Zan oluşturur.Şu an bir forvet aranıyor ve yabancı hakkı bu yönde kullanılcak;)

Emurafu
07.Ağustos.2006, 21:25
Bence Beşiktaş cok iyi bir transfer dönemi gerceklestiriyor...Yıldız sevdasına kapılmıyor diger takımlar gibi.Takıma faydalı olacak adamlar getirdildi...Oynanan futbolda bunun acık belgesi.nerden cıkadın bunu.........Celal kolot hangi isimler dedi kimler geldi........Zamanında sinan engin gelseydi size baya güzel oyuncular bulurdu.....

GeNç KaRTaL
07.Ağustos.2006, 21:25
Diatta sağ bek oynayabiliyor.Yav aslında bence transfere çok ihtiyacımız yok.Çünkü finansımız hiç iyi değil.

Aşk-ı Şehir
07.Ağustos.2006, 21:27
Beşiktaş yıldız heyecanına kapılmadı ama hep yıldız alacağız dedi ;;) Ama alamadı ;;) Keşke alsaydı ama olmadı işte yapılan transferlere sözüm yok ama Celal Kolot azından çıkan lafı tutmalıydı ;;)

starfreedom
nerden cıkadın bunu.........Celal kolot hangi isimler dedi kimler geldi........Zamanında sinan engin gelseydi size baya güzel oyuncular bulurdu.....

Sus sus yaramızı deşme:smismileyiw2:

gahanthegod
Sağ beke gerek yok.Bence Serdar orda yeterli.Olmadı Diatta geçer oraya.Stoperi Toraman-Zan oluşturur.Şu an bir forvet aranıyor ve yabancı hakkı bu yönde kullanılcak;)
Serdar'i izledin mi Fenerbahce karsisinda? Onunde defansi olmayan bir sagacik olunca ne kadar zorlandigini? Agir olusunu gordun mu?

Serdar onliberoya alismisti ve sagbeke tekrar donmekten memnun degil. Bunu kendisi de acikladi. Serdar onliberoda degerlendirilmeli. O yuzden Cisse transferi de gereksizdi bence.

Bu takima cift yonlu, hizli bir sagbek lazim.

Yabanci forvet alinirsa, mecburen 2 forvete donulecek. E 4lu bir ortasahada, Tello, Yozgatli, Cisse, Koray, Delgado, Ricardinho ve Serdar Ozkan'i nasil sikistiracaksin? Tek onlibero bu takimi TUTMAZ. Hele o tek onlibero, yedek oturtulamayacak Cisse olacak. Defansi Koray kadar olmayan Cisse. Coker o takim. O yuzden Fenerbahce onundeki sistem iyiydi. Cift onlibero, bir forvet arkasi, 2 kanat. Onde tek forvet Bobo. Bozmaya hic gerek yok.

BlackEagle19o3
07.Ağustos.2006, 21:28
Beşiktaş yıldız heyecanına kapılmadı ama hep yıldız alacağız dedi ;;) Ama alamadı ;;) Keşke alsaydı ama olmadı işte yapılan transferlere sözüm yok ama Celal Kolot azından çıkan lafı tutmalıydı ;;)

Transfer daha bitmedi;;)Alıncak forvet bakarsın yıldız olur;)

Emurafu
07.Ağustos.2006, 21:30
Sus sus yaramızı deşme:smismileyiw2:Ne bilim kardes arkadasın yaptıgı yorum hosuma gitmedi........Sanırım katılırsın bana...
Benim bildigim sinan engin yıldız almaz büyük ihtimal ucuz maliyetli iyi oyuncu alır........

Aşk-ı Şehir
07.Ağustos.2006, 21:32
Transfer daha bitmedi;;)Alıncak forvet bakarsın yıldız olur;)

Keşke olsa kardeş keşke ama zor görünüyor ;;) İmkansız değil ama zor...

BlackEagle19o3
07.Ağustos.2006, 21:38
Serdar'i izledin mi Fenerbahce karsisinda? Onunde defansi olmayan bir sagacik olunca ne kadar zorlandigini? Agir olusunu gordun mu?

Serdar onliberoya alismisti ve sagbeke tekrar donmekten memnun degil. Bunu kendisi de acikladi. Serdar onliberoda degerlendirilmeli. O yuzden Cisse transferi de gereksizdi bence.

Bu takima cift yonlu, hizli bir sagbek lazim.

Yabanci forvet alinirsa, mecburen 2 forvete donulecek. E 4lu bir ortasahada, Tello, Yozgatli, Cisse, Koray, Delgado, Ricardinho ve Serdar Ozkan'i nasil sikistiracaksin? Tek onlibero bu takimi TUTMAZ. Hele o tek onlibero, yedek oturtulamayacak Cisse olacak. Defansi Koray kadar olmayan Cisse. Coker o takim. O yuzden Fenerbahce onundeki sistem iyiydi. Cift onlibero, bir forvet arkasi, 2 kanat. Onde tek forvet Bobo. Bozmaya hic gerek yok.

Fenerbahçe maçını izledim.Serdar da maçta en çok beğendiğim adamlardan biriydi.Ben sadece zor maçlarda çift ön liber oynanması taraftarıyım.Beşiktaş gibi büyük bir klüp Türkiye Liginde tek forvet oynamamalı.Ayrıca sen Fenerbahçe maçını izlediysen görmüşsündür.Bobo kanatlar yakın oynadı.4-2-3-1 sistemi gibi.Yani bu yeni gelecek adam ilerdeki tek santrafor olcak.Bobo ve Mehmet Yozgatlı(Serdar Özkan) da ona yakın oynıcak.Hücumdayken 3 forvet gibi yani.Ya da o tek forvet Bobo olur yeni gelcek adam hızlı,çabuk bir adam olursa kanata yakın oynar.Ayrıca tek forvetli sistemle gol atmamız çok zor bunu Tigana döneminde de görmüştük.Benim görüşüm Türkiye liginde tek ön libero yani orta saha dörtlüsü tello-cisse-delgado(rico)-mehmet y.(serdar ö.)Çift forvet de Bobo ve yeni alıncak oyuncu.Zor maçlarda ise 2 ön libero Cisse-Koray.Önlerinde Delgado Mehmet ve Bobo forvete yakın kanattan.Yeni gelecek adam tek forvet.Ya da dediğim gibi bu adamla Bobo'nun yeri değiştirilebilir;;)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Keşke olsa kardeş keşke ama zor görünüyor ;;) İmkansız değil ama zor...

Ben de pek umutlu değilim zaten:p

Emurafu
07.Ağustos.2006, 21:40
Korkmayın sinan engin size ucuz maliyetli colk yararlı olacak forvet bulur.......Sinan engin böyle oyuncuları sever........

eXcitinG
07.Ağustos.2006, 21:41
Kim ne derse desin bu yıLki en büyük transferimiz DeLgado nun yeniden kazandırıLması oLucaktır.Bu da yeterLi benim için.Transfer yapıLacaksa da kesinLikLe bir tane santrafor aLmaLıyız.Bobo tipinde oLmaLı hem topLa beraber gidebiLecek hemde hava topLarına da çıkabiLecek bir isim oLmaLı.

gahanthegod
07.Ağustos.2006, 21:45
Fenerbahçe maçını izledim.Serdar da maçta en çok beğendiğim adamlardan biriydi.Ben sadece zor maçlarda çift ön liber oynanması taraftarıyım.Beşiktaş gibi büyük bir klüp Türkiye Liginde tek forvet oynamamalı.Ayrıca sen Fenerbahçe maçını izlediysen görmüşsündür.Bobo kanatlar yakın oynadı.4-2-3-1 sistemi gibi.Yani bu yeni gelecek adam ilerdeki tek santrafor olcak.Bobo ve Mehmet Yozgatlı(Serdar Özkan) da ona yakın oynıcak.Hücumdayken 3 forvet gibi yani.Ya da o tek forvet Bobo olur yeni gelcek adam hızlı,çabuk bir adam olursa kanata yakın oynar.Ayrıca tek forvetli sistemle gol atmamız çok zor bunu Tigana döneminde de görmüştük.Benim görüşüm Türkiye liginde tek ön libero yani orta saha dörtlüsü tello-cisse-delgado(rico)-mehmet y.(serdar ö.)Çift forvet de Bobo ve yeni alıncak oyuncu.Zor maçlarda ise 2 ön libero Cisse-Koray.Önlerinde Delgado Mehmet ve Bobo forvete yakın kanattan.Yeni gelecek adam tek forvet.Ya da dediğim gibi bu adamla Bobo'nun yeri değiştirilebilir;;)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Ben de pek umutlu değilim zaten:p

Serdar karsisindaki 2 adamdan dolayi zorlandi. Yedigimiz ataklar hep o yonden geldi ama. Dedigim gibi, kendisi de sagbeke donmekten memnun degil. Bnece bu yuzden Cisse transferi de abesle istigaldir, ama o ayri konu.

Tek forvet bence iyi uygulanirsa, cift forvetten daha fazla gol atma sansina sahip, zira destekci daha fazla. Ne kadar fazla forvet, o kadar iyi hucum gucu demek degildir ki. Tigana zamaninda tek forvette gol atamamamizin sebebi Tigana'nin defansif oyun anlayisi [Yanlis anlasilma olmasin, Besiktasin son 10 yilda gordugu en iyi 3 teknik adamdan biridir, haksizlik yapilan bir teknik adamdir Tigana] ve bu seneye gore cok kotu olan -yine de maksimum duzeyde yararlandigi- kadrosudur.

Bobo eve gecen mac sol acik gibi oynadi, I. Akin biraz daha ice girdi Bobo sola gelince. Bobo topu alip adam gecebilen bir oyuncu, klasik top bekleyen santrfor turu degil. Daha cok Carew gibi. Yerde, havada her sekilde hakim. Ancak senin dedigin sekilde oynatilirsa Tello kesiliyor, ki Turkiye'de yeni transferler kesilmez :) Yeni sezonda Tello, Delgado, Bobo, Cisse ve Diatta illa ki ilk 11'de oynayacak.. :icon_neutral:

GeNç KaRTaL
07.Ağustos.2006, 22:09
Bence Ertuğrul hoca bu yeni transferlerden istediği verimi alamazsa onları hiç gözünü kırpmadan keser.

Ayrıca bu sene takımına göre çift yada ön libero ile oynayacağız.Tek ön libero oynadığımız zaman ya tek forvet ya da çift forvet olabiliriz.Tek libero oynayacağımız zaman Rico-Delgado ikilisi beraber oynayacaklar.O zaman forvette tek kişi olacak.Ya da bu ikiliden biri olmayacak ve forvette iki kişi oynayacak.Çidt ön libero ile oynayacağımız zaman da forvette tek kişi olacak ve arkasındada Delgado-Rico ikilisinden birisi oynayacak.Takımımızın bu sene alternatifi bol bir kadrosu var.Belki forvette biraz sıkıntı yaşayabiliriz.Burayada kaliteli bir isim alınırsa daha güçlü oluruz

LaigLeNoiR
07.Ağustos.2006, 22:20
Ya bana sakın BEŞİKTAŞ kötü transferler yaptı demeyin.

starfreedom
07.Ağustos.2006, 22:34
Ya bana sakın BEŞİKTAŞ kötü transferler yaptı demeyin.

Bence çok faydalı transferler yapılmadı! Cisse başlı başına bir hataydı. Dediğim gibi eğer tek ön libero oynanacaksa, Serdar Kurtuluş var zaten. Bazı maçlar Çift Ön libero ihtiyacı doğarsa, Koray Avcı ve Fahri Tatan vardı! Stoper transferide son derece gereksizdi. Herkeste "baki'ye kalacağız" diye bir telaş vardı. Yahu işte gördük Baki'ye kalmadık. Zan sakatlanınca yine Koray var! Olmazsa bizim Robinson Crusoe gibi adamımız var İbrahim Kaş! Tello transferide o kadar iyi değildi. Şu ana kadar pek etkili görünmedi! Tamam hemen karar verilmesi yanlış ama zaten Sporting Lizbon'da ne yapmış ki burada yapsın?

Not: Şimdi aklıma geldi Serdar ön libero oynarsa, sağ bek açığı doğar diyebilirsiniz ama Cisse'ye verilecek paralarla bir sağ bek alınabilirdi tabii!

Rodrigo Tello
07.Ağustos.2006, 22:36
nerden cıkadın bunu.........Celal kolot hangi isimler dedi kimler geldi........Zamanında sinan engin gelseydi size baya güzel oyuncular bulurdu.....

Suan Celal Kolot hakettigi yerde..Gorevden alındıgını bilmıomusun :) Ayrıca Kolot dedigi isimleri almadı diye kötü transfermi yapmıs olduk ? Hatırlatırım gecen sene cok transfer yapmamıza ragmen 7 transfer cok iyi bir rakam hepside izlenmiş acele edip alınmamıs Ertugrul Hocanın onayı alındıktan sonra yapılan transferler.Sen hala Beşiktaş'ın kötü transfer yaptıgını dusunuyorsan yıldız almadıgımız içindir.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Bence çok faydalı transferler yapılmadı! Cisse başlı başına bir hataydı. Dediğim gibi eğer tek ön libero oynanacaksa, Serdar Kurtuluş var zaten. Bazı maçlar Çift Ön libero ihtiyacı doğarsa, Koray Avcı ve Fahri Tatan vardı! Stoper transferide son derece gereksizdi. Herkeste "baki'ye kalacağız" diye bir telaş vardı. Yahu işte gördük Baki'ye kalmadık. Zan sakatlanınca yine Koray var! Olmazsa bizim Robinson Crusoe gibi adamımız var İbrahim Kaş! Tello transferide o kadar iyi değildi. Şu ana kadar pek etkili görünmedi! Tamam hemen karar verilmesi yanlış ama zaten Sporting Lizbon'da ne yapmış ki burada yapsın?

Not: Şimdi aklıma geldi Serdar ön libero oynarsa, sağ bek açığı doğar diyebilirsiniz ama Cisse'ye verilecek paralarla bir sağ bek alınabilirdi tabii!

Arkadasım Cisse'nin Serdar'dan artıları olmasa alınmazdı zaten emin ol (::) Serdar'ın defansif özellikleri iyi ama hücümda etkisiz kalıyor.Korayda aynı sekilde.Ama Cisse öyle degil.Tello'ya gelecek olursak Sporting Lizbon'da bişey yapmamıs olsa o kadar sene o takımda tutarlarmıydı adamı ? Hem belli olmuyomu Tello'nun takıma fayda sagladıgı ? Kanatlarımız artık makine gibi işliyor...Duran toplarda diger bir artısı.

LaigLeNoiR
07.Ağustos.2006, 22:45

CİSSE tam aradığımız ön libero, ileri çıkışları da etkili.

Serdar kurtuluş sağ bekte oynuyor.Koray ve Cisse 2'lisi önlibero da daha etkililer.

Stoper eksiğimiz vardı DİATTA geldi.Nedir ne değildir göreceğiz ...

Sol açık arıyorduk bence Mutlu'dan sonra ki en iyi sol kanatımız oldu.Top ayağında iken çok hızlı bir isim.

Sağ kanat ihityacı vardı Mehmet Yozgatlı alındı ki bundan iyisi olamazdı herhalde.

Kaleci sorunumuz vardı Rüştü ve Hakan gibi Türkiyenin en önde gelen kalecileri alındı.

Tek eksik forvet gibi görünüyor.Oraya da bir isim alınırsa mükemmel bir transfer dönemi geçirmiş olacağız.

GeNç KaRTaL
07.Ağustos.2006, 22:47
Cisse yavaş bir oyuncu bunu kabul ediyorum ama cüssesi ile bire birlerde rakiplerini yıkıyor.Fenerbahçe maçında bunu gördük.Yavaş olması en büyük sorunu.Bunu geride kalarak halledebiliriz.Önemli olan Cisse'nin oyuna iyi top sokabiliyor mu? Bunuda ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Tello'ya gelince bizim takımımız için iyi bir kanat oyuncusuna benziyor.Ama onunda ne olduğunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz.Biraz zamana ihtiyacımız var.Eruğrul hocanın aklında Fb maçından daha iyi oynayacak bir oyuncu almak.Bütün bu transferler zaten Ertuğrul hocanın isteği doğrultusunda yapıldı.Bekleyip görelim.Bakalım ne olacak.Ondan sonra şuraya transfer yapılmalıydı.Şu transfer gereksiz olmuş diye yorum yapalım.

starfreedom
07.Ağustos.2006, 23:20
CİSSE tam aradığımız ön libero, ileri çıkışları da etkili.

Serdar kurtuluş sağ bekte oynuyor.Koray ve Cisse 2'lisi önlibero da daha etkililer.

Stoper eksiğimiz vardı DİATTA geldi.Nedir ne değildir göreceğiz ...

Sol açık arıyorduk bence Mutlu'dan sonra ki en iyi sol kanatımız oldu.Top ayağında iken çok hızlı bir isim.

Sağ kanat ihityacı vardı Mehmet Yozgatlı alındı ki bundan iyisi olamazdı herhalde.

Kaleci sorunumuz vardı Rüştü ve Hakan gibi Türkiyenin en önde gelen kalecileri alındı.

Tek eksik forvet gibi görünüyor.Oraya da bir isim alınırsa mükemmel bir transfer dönemi geçirmiş olacağız.

Ben Cisse hakkında aynı şeyleri düşünmüyorum. İzlediğim iki maçta da hücuma pek katkılı olamadı. Tamam haklısın, Serdar neredeyse hiç hucüma katılamıyordu ama Tigana'nın futbol anlayışıyla oynuyordu. Bu sene düzelebilirdi! Ayrıca çift forvete döndüğümüzde Cisse tek başına kalacak, bu sefer performansı yine düşecek. Çünkü üst düzey orta sahalara karşı Cisse tek başına varlık gösteremez.

Stoper eksiği hakkında zaten yazmıştım. Aynı şeyleri yazmama gerek yok.

Tello yerine daha iyi bir sol açık alınabilirdi kesinlikle. O kadar etkili olduğunu düşünmüyorum.

Sağ kanat ve kaleci hakkında bir yorumum olmamıştı zaten.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Arkadasım Cisse'nin Serdar'dan artıları olmasa alınmazdı zaten emin ol (::) Serdar'ın defansif özellikleri iyi ama hücümda etkisiz kalıyor.Korayda aynı sekilde.Ama Cisse öyle degil.Tello'ya gelecek olursak Sporting Lizbon'da bişey yapmamıs olsa o kadar sene o takımda tutarlarmıydı adamı ? Hem belli olmuyomu Tello'nun takıma fayda sagladıgı ? Kanatlarımız artık makine gibi işliyor...Duran toplarda diger bir artısı.

Tello'nun istatistikleri hiç iç açıcı değil bence. Kesinlikle Tello'dan daha iyi biri alınabilirdi bence!

LaigLeNoiR
07.Ağustos.2006, 23:24
Cisse 'yi Tello'yu , kaç kez izledin acaba da bu kadar net konuşuyorsun ?

GeNç KaRTaL
07.Ağustos.2006, 23:28
Cisse üst düzey ortasahalara karşı zorlanır demişsin ama zaten büyük ihtimal üst düzey takımlara karşı çift ön libero oynayacağız.

Tello bence bizim için kaliteli bir sol kanat.Ayrıca defansif yönüde iyi.Keşke onun gibi bir sağ kanadımız olsaydı.O zaman Serdar tek başına kalmak zorunda kalmazdı.Yozgatlı'nın defansa yardım etmemesi büyük bir sorun.

Ayrıca bu oyuncuları daha sağlıklı değerlendirebilmek için biraz daha beklememiz lazım.

Emurafu
07.Ağustos.2006, 23:31
welet kusura bakma ismini bilmiyorum.....

beşiktaş iyi oyuncu veya kötü oyuncu almış olabilir bunuda zamanla görecez.....

Sen yorumunda demissinki...Besıktas yıldız transferi peşinde düsmedi falan demissin....Bende dedimki celal kolot kimleri dedi kimler geldi dedi.... yani senin yorumunla tutmuyor manasında dedim. celal kolot helgueradan hangi isimlere düsdü iyi hatırlaa...Celal kolot gitmesi bu yüzden iyi oldu keske zamanında size sinan engin gelseyi bence cok yararlı olurdu....

Keske cisse alınmasaydı çünkü orada cok iyi oynayabilecek bir oyuncunuz var serdar orda iyi iş yapardı...

Suanda 4 büyün takımda bir sürü oyuncu aldı artık iyi mi kötü oldugunu zaman gösterecek....

Lig için basarılar........

starfreedom
07.Ağustos.2006, 23:31
Cisse 'yi Tello'yu , kaç kez izledin acaba da bu kadar net konuşuyorsun ?

Cevabını üstte vermiştim ama yine vereyim. Cisse'yi sadece iki maçta izledim. İlkinde zaten yeni bir Kleberson faciası demiştim. İkinci izleyişimde fikrim fazla değişmedi. Belki Kleberson gibi kötü olmaz ama yinede beklentileri karşılamaktan çok uzak. Tello'da aynı keza. Maçlarda etkisiz kaldı. Kaç kere orta yaptı zaten:confused:

Cisse tam aradığımız ön libero demişsin;

O zaman bende sana aynı sorayım! Cisse'yi Tello'yu kaç kere izledinde bu kadar net konşuyorsun?

Rodrigo Tello
07.Ağustos.2006, 23:33
Ben Cisse hakkında aynı şeyleri düşünmüyorum. İzlediğim iki maçta da hücuma pek katkılı olamadı. Tamam haklısın, Serdar neredeyse hiç hucüma katılamıyordu ama Tigana'nın futbol anlayışıyla oynuyordu. Bu sene düzelebilirdi! Ayrıca çift forvete döndüğümüzde Cisse tek başına kalacak, bu sefer performansı yine düşecek. Çünkü üst düzey orta sahalara karşı Cisse tek başına varlık gösteremez.

Stoper eksiği hakkında zaten yazmıştım. Aynı şeyleri yazmama gerek yok.

Tello yerine daha iyi bir sol açık alınabilirdi kesinlikle. O kadar etkili olduğunu düşünmüyorum.

Sağ kanat ve kaleci hakkında bir yorumum olmamıştı zaten.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Tello'nun istatistikleri hiç iç açıcı değil bence. Kesinlikle Tello'dan daha iyi biri alınabilirdi bence!

Bence cok iç acıcı ! Her mac en az 10 orta yapan bir topcu.Duran toplarda o biçim İstatistiklerde sadece gole bakıyosun galiba.Ayrıca ben İstatistikleri önemsemem.Mesela Kezman'ın istatistikleri Fener'den önce cok iyiydi simdi o istatistiklerin yarısı bile degil.Fazla takma kafanı istatistiklere.İstatistik hersey degildir.

starfreedom
07.Ağustos.2006, 23:35
Cisse üst düzey ortasahalara karşı zorlanır demişsin ama zaten büyük ihtimal üst düzey takımlara karşı çift ön libero oynayacağız.

Tello bence bizim için kaliteli bir sol kanat.Ayrıca defansif yönüde iyi.Keşke onun gibi bir sağ kanadımız olsaydı.O zaman Serdar tek başına kalmak zorunda kalmazdı.Yozgatlı'nın defansa yardım etmemesi büyük bir sorun.

Ayrıca bu oyuncuları daha sağlıklı değerlendirebilmek için biraz daha beklememiz lazım.

Beşiktaş'ın geçen sezon çektiği en büyük sıkıntılardan biri Kleberson'du! Gerek tek başına, gerek Koray ile birlikte etkili olamadı. Üstelik bu maçları sıradan takımlara karşı oynamıştık. Ancak Cisse'nin oynadığı maçlar itibari ile Kleberson'dan çok farkı yok. Kleberson gibi kötü değil ama bir Federico Giunti asla değil!

Bu arada yavaş yahu, hepinize cevap yazmakta zorlanıyorum:smismileyiw2:

LaigLeNoiR
07.Ağustos.2006, 23:40
Cevabını üstte vermiştim ama yine vereyim. Cisse'yi sadece iki maçta izledim. İlkinde zaten yeni bir Kleberson faciası demiştim. İkinci izleyişimde fikrim fazla değişmedi. Belki Kleberson gibi kötü olmaz ama yinede beklentileri karşılamaktan çok uzak. Tello'da aynı keza. Maçlarda etkisiz kaldı. Kaç kere orta yaptı zaten:confused:

Cisse tam aradığımız ön libero demişsin;

O zaman bende sana aynı sorayım! Cisse'yi Tello'yu kaç kere izledinde bu kadar net konşuyorsun?

Hehe

Bende hazırlık maçlarında izledim 2'sini de,

Tello : Top ayağında iken çok hızlı,ortaları etkili ve isabetli, frikikleri de etkili gibi duruyor.

Cisse : Kleberson ile Allah'ı bir Cisse'nin.Kleberson ayağına gelen her topu en yakınındaki arkadaşına beklemeden vermeye çalışırdı ama onu bile beceremezdi.Ama Cisse top ayağına geldiğinde güven veriyor, kolay kolay top kaybetmiyor çok güçlü, top çalmaya da geldimi belki birazcık yavaş ama o da o kadar etki etmiyor top kapmasına rakipleriyle girdiği 2'li mücadelelerden hep ayakta ayrılıyor.Çok fazla Faul de yapmıyor.Arada sırada hücumada yardıma gidiyor, Delgado ile verkaç'lara giriyor.

İşte ben bu kadar net konuşuyorum :)

GeNç KaRTaL
07.Ağustos.2006, 23:41
Emir(di herhalde yada Welet) ilk başta Celal Kolot gibi işi bilmeyen bulunduğu yeri haketmeyen bir adam yüzünden boşa yıldız arayışına girdik.Ve hiç birini alamadık.Bunu demek istiyor Emrah abi.Yanlış anlaşılma olmasın.Şu an yaptığımız transferlerde iyi.Ama yıldız peşinde koşmadık diyemeyiz.

Emurafu
07.Ağustos.2006, 23:44
Emir(di herhalde yada Welet) ilk başta Celal Kolot gibi işi bilmeyen bulunduğu yeri haketmeyen bir adam yüzünden boşa yıldız arayışına girdik.Ve hiç birini alamadık.Bunu demek istiyor Emrah abi.Yanlış anlaşılma olmasın.Şu an yaptığımız transferlerde iyi.Ama yıldız peşinde koşmadık diyemeyiz.Oh be şemsi kardes katılıyorum......Aynen öyle....Artık sinan engin konusulsun...Bırakın ötekini.:):)

starfreedom
07.Ağustos.2006, 23:45
Hehe

Bende hazırlık maçlarında izledim 2'sini de,

Tello : Top ayağında iken çok hızlı,ortaları etkili ve isabetli, frikikleri de etkili gibi duruyor.

Cisse : Kleberson ile Allah'ı bir Cisse'nin.Kleberson ayağına gelen her topu en yakınındaki arkadaşına beklemeden vermeye çalışırdı ama onu bile beceremezdi.Ama Cisse top ayağına geldiğinde güven veriyor, kolay kolay top kaybetmiyor çok güçlü, top çalmaya da geldimi belki birazcık yavaş ama o da o kadar etki etmiyor top kapmasına rakipleriyle girdiği 2'li mücadelelerden hep ayakta ayrılıyor.Çok fazla Faul de yapmıyor.Arada sırada hücumada yardıma gidiyor, Delgado ile verkaç'lara giriyor.

İşte ben bu kadar net konuşuyorum :)

Tello'nun bence Delgado ve Ricardinho'dan farkı yok. Top rakipteyken koşma diye bir şey yok. Bence bir kanat oyuncusu böyle olmamalı. Ayrıca İbrahim Üzülmez ile pek anlaşamadılar. Hızlı olabilir ama fazla adamda geçemiyor.

Cisse ise yine dediğim gibi maçlarda bence etkisiz kalıyor. Hele ki Sheriff maçında evlere şenlikti. Cisse ancak çift ön liberoda hücuma çıkabilir ki biz tek ön libero oynayacaz, bu ayrı bir sorun. Rakip ile mücadeleri ise çok zayıf. Fizik olarak güçlü olabilir ama rakibin oyununu bozamıyor.

Not: Neyse artık daha fazla tartışmaya gerek yok. Ne kadar tartışırsak boşuna, çünkü herkesin kendi fikri var.

GeNç KaRTaL
07.Ağustos.2006, 23:55
Her zaman tek ön libero oynamayacağız.Birde Tello için koşmuyor demişsin.Bence yanlış düşünüyorsun.Birde çalım atmıyor demişsin.Zaten onun çalım atanını bizim almaya paramız yetmez.

LaigLeNoiR
07.Ağustos.2006, 23:56
Tello'yu sende göreceksin birkaç hafta sonra ve fikrin değişecek ;;)

Cisse ise, Sheriff maçında pek iyi değildi orada haklısın ama FB maçında mükemmeldi, Alex'e neredeyse adım attırmadı.

Bu arada Sağlam'ın kafasında tek önlibero yok anladığım kadarıyla Koray-Cisse 2'lisini oynatacak büyük ihtimalle.

Rodrigo Tello
08.Ağustos.2006, 00:12
Emurafu kusura bakma yanlıs anlamısım Semsi aydınlattıgın icin Tesekkür ederim :)

Tello'yu tartısmaya gerek yok bence kalitesi ortada biraz dikkatli izleseniz..

gahanthegod
08.Ağustos.2006, 03:02
Cisse disinda iyi transferler yaptik bence. Cisse gereksizdi. Tello'yu begenmedim bir de, ama hazir degildir muhtemelen. Ilerleyen haftalarda gorecegiz. Simdi bir forvet bir sagbek almamiz gerekiyor bence. Gokhan Gulec de gidiyormus.

Bu arada, gecen seneki kadroya kac takviye gerekti? 6-7-8. Bu demektir ki, gecen seneki kadromuz ne kadar kotuydu, ve o kadroyla kendisine buyuk haksizliklar yapilan Tigana 2. oldu ve 2 senede 3 kupa aldi. Neyse o ayri konu..

Gerci hic transfer yapilmasa da farketmez, basarisiz olacaksak boyle adamlarla olalim. FB macinda begendim takimin hirsini. Savasmayi ogrenmisler. Yeter ki savassin takim, benim icin basarisiz olsalar da olur, yeter ki formayi islatsinlar. Gerisi teferruat.

starfreedom
08.Ağustos.2006, 03:48
Maçtan önce Tello hakkında konuştum durdum, şimdi ilk 35 dakika içerisinde bana bu lafları yediriyor gibi sanki. :)

Omerdinho
08.Ağustos.2006, 04:12
Cisse disinda iyi transferler yaptik bence. Cisse gereksizdi. Tello'yu begenmedim bir de, ama hazir degildir muhtemelen. Ilerleyen haftalarda gorecegiz. Simdi bir forvet bir sagbek almamiz gerekiyor bence. Gokhan Gulec de gidiyormus.

Bu arada, gecen seneki kadroya kac takviye gerekti? 6-7-8. Bu demektir ki, gecen seneki kadromuz ne kadar kotuydu, ve o kadroyla kendisine buyuk haksizliklar yapilan Tigana 2. oldu ve 2 senede 3 kupa aldi. Neyse o ayri konu..

Gerci hic transfer yapilmasa da farketmez, basarisiz olacaksak boyle adamlarla olalim. FB macinda begendim takimin hirsini. Savasmayi ogrenmisler. Yeter ki savassin takim, benim icin basarisiz olsalar da olur, yeter ki formayi islatsinlar. Gerisi teferruat.

Cisse konusunda katiliyorum BJK Cisse yerine adam gibi bir sagbek alsaydi daha iyi olurdu üstelik Serdar'dan da daha iyi faydalanirlardi Ön Libero'da..

GeNç KaRTaL
08.Ağustos.2006, 06:07
Aslında olabilirdi.Sağ bek alınıp.Cisse alınmayabilirdi.Ama Cisse bire birlerde çok etkili.Artık aldık.Bu saatten sonra yapacak bişi yok.Cisse'den yararlanmaya çalışmalıyız.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Pantelic iddiası!..

Beşiktaş, Holosko için Vestel Manisa'nın 4 milyon dolar istemesinden sonra rotayı tekrar Avrupa pazarına çevirdi. Siyah beyazlı takımın Alman ekibi Hertha Berlin'de oynayan Marko Pantelic'e teklifte bulunduğu öğrenildi. Pantelic'e 2.5 milyon euro veren Kartal'ın bonservis bedeli için için de Alman ekibi ile masaya oturduğu kaydedildi. Golcü futbolcunun Beşiktaş'ın teklifine 'okey' dediği bildirildi. Pantelic'in Avrupa pazarındaki fiyatının 6 milyon euro olduğu bildirildi. 29 yaşındaki Marko Pantelic, Kızılyıldız altyapısında yetiştikten sonra İsviçre'nin Lozan ve Yverdon, Yunanistan'ın Iraklis, Fransa'nın Paris SG, İspanya'nın Celta Vigo, Sırbistan'ın Obilic, Smederevo ve Kızılyıldız takımlarında oynadı.

44 MAÇTA 25 GOL KAYDETTİ

4 kez Sırbistan Milli Takımı forması giyip bir gol atan Pantelic 2 sezondur formasını giydiği Hertha'da 44 maçta 25 gol kaydetti ve 6 asist yaptı. 1.83 boyundaki futbolcu Hertha'nın son olarak Alman Kupası'nda Unterhaching karşısında 3-0 galip geldiği mücadelede 1 gol attı.

Kaynak: Sabah

RoNNiE91
13.Ağustos.2006, 04:07
Aynen katılıyorum.Carew eğer bu zamanda bize gelseydi süper olurdu.

bjkmete
13.Ağustos.2006, 05:19
Beşiktaşımıza forvet şart.Çünkü geçen seneyi bir hatırlayın Bobo sakattı ve her maç zorlanıoduk ama bu sene daha ofansif oynadığımız için fazla zorlanmayız.Ama eğerki şamp. liginde en azından 3.lük se hedef bir tane pivot santrafor lazım.Hava toplarına iyi vuracak adam lazım anlayacağınız.Çünkü avrupada Türkiye deki gibi keko defanslar olmayacak karşımızda

FeYYaz1989
13.Ağustos.2006, 06:07
İyi yada kendini kanıtlamaya çalışan genç bir yabancı santrafor kiralanabilir.Ama şu anda bonservise para yağdırıp adam almaya karşıyım,bu adamlarla da idare edebiliriz.

fenerbahce_1907
13.Ağustos.2006, 09:17
Beşiktaş'ın son bombası Gudjohnsen

Forvet sorunu, Konya maçında bir kez daha kendini gösterdi, İzlandalı golcüye teklif götürüldü

Son gözde

Lige en hazır takım gibi görünse de Beşiktaş'ta forvet girişimleri sürüyor. Konya maçında gol yollarında çekilen sıkıntı yönetimi harekete geçirdi ve Barça'nın "Kendine kulüp bul" dediği Gudjohnsen'e teklif götürüldü. İspanya defterini kapattığını söyleyen İzlandalı golcüye İngiltere'den çok sayıda teklif geldiği de öğrenildi. Barcelona ile sözleşmesi olmasına rağmen İspanyol ekibinin transferde kolaylık sağlayacağı haberi Beşiktaş'ın iştahını kabarttı.

3 MİLYON EURO
Ailesine çok düşkün olan, 3 çocuğunun eğitimi için İngiltere'yi tercih edebileceği belirtilen Gudjohnsen'e yıllık 3 milyon euro önerildiği iddia ediliyor. Beşiktaş özellikle bu oyuncu için West Ham ile kapışıyor. Şu anda 6 yabancısı olan (Tello, Cisse, Diatta, Ricardinho, Delgado, Bobo) Beşiktaş, transfer gerçekleşirse ligde birini kulübede tutacak, Avrupa'da ise hepsini birden sahaya sürebilecek.

Kaynak:Fotomac

Omerdinho
13.Ağustos.2006, 09:28
Ilk önce Fener'e bizden de BJK'ye aldilar adami :)

GeNç KaRTaL
13.Ağustos.2006, 17:32
Sallamasyon olduğu ne kadar da belli.

cando
13.Ağustos.2006, 17:54
Bence yabancı oyuncu kabul etmiyecek Ertuğrul hoca çünkü bir yabancı oyuncu gelrise birini dışarda bırakmak gerekecek.Anca yedekte bekleyebilecek sabırlı kaprissiz bir genç oyuncu aldırır.

BlackEagle19o3
13.Ağustos.2006, 20:37
Bence yabancı oyuncu kabul etmiyecek Ertuğrul hoca çünkü bir yabancı oyuncu gelrise birini dışarda bırakmak gerekecek.Anca yedekte bekleyebilecek sabırlı kaprissiz bir genç oyuncu aldırır.

Ricardinho veya Delgado'dan biri yedek kalcak zaten.Olmadı Diatta yedek kalır.Yani yabancı sorunu olmaz bizde;;)

GeNç KaRTaL
13.Ağustos.2006, 20:41
Delgado ikna etmişti...

Golcü arayışı içerisindeki Beşiktaş’ta, Maxi Lopez konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Vatandaşı Matias Delgado’nun araya girmesiyle Türkiye’ye gelmeye ikna olan Arjantinli futbolcu için Barcelona’yla görüşmelere başlayan Siyah-Beyazlılar, Katalan ekibinden yanıt bekliyordu. Bordo-Mavili kulüpten beklenen cevap bugün geldi. Maxi’yi bonservisiyle birlikte göndereceklerini belirten Barcelonalı yetkililer, golcü oyuncunun bonservisi için 7 milyon Euro talep etti.

Transfer çıkmaza girdi

Maxi Lopez için 4 milyon Euro teklif eden Beşiktaşlı yöneticilerin önerisi kabul edilmeyince farklı bir yol izlediler. Siyah-Beyazlı idarecilerin ‘Kiralık olarak alalım’ teklifi de geri çevrilince transfer çıkmaza girdi. Görüşmelerin basına sızması üzerine borsadan ceza almamak için Kara Kartallar İMKB’ye jet bir yalanlama gönderdi ve Maxi’yle ilgilenmediklerini belirtti.

Kaynak: Fanatik

eXcitinG
13.Ağustos.2006, 23:30
Fanatik te amma saLLıyor ha :)

RoNNiE91
14.Ağustos.2006, 03:36
Artık alınacaksa alınsın şu forvet.Bobo iyi güzelde,bir yere kadar :) Yanına birini bulmamız lazım.

aix2
14.Ağustos.2006, 17:59
Beşiktaş'a sürpriz forvet

Forvet arayışlarını sürdüren Kara Kartal, dün de Nijeryalı Patrick Ogunsoto'yu listesine aldı.

Sürpriz atak

Belçika Ligi'nde Westerlo takımında geçen yıl 20 gol atan genç futbolcu, Kartal'a çok yakın.

PAZARLIK SÜRÜYOR
Uzun süredir forvet arayışlarını sürdüren Beşiktaş gündemine sürpriz bir isim aldı. Siyahbeyazlıların, Belçika Ligi'nde Westerlo'da forma giyen Ogunsoto'ya teklif yaptığı öğrenildi. Nijeryalı oyuncunun, Beşiktaş'ın önerisine sıcak baktığı belirtilirken, kulübü ile bonservis pazarlığı yapılmaya
başlandı. Bu transfer birkaç gün içinde netlik kazanacak.

YUNANLILAR YAZDI
Fırsatçılığı ile tanınan Ogunsoto, Yunanistan Ligi'ndeki başarılı performansıyla biliniyor. 4 sene boyunca Ergotelis takımında forma giyen Nijeryalı forvet bu dönemde 71 gole imzasını koydu. Yunan basını da Beşiktaş'ın 23 yaşındaki oyuncuyla ilgilendiğini yazarken, transferin her an bitebileciğini okuyucularına duyurdu.
Mecit COŞKUN

Fotomaç

GeNç KaRTaL
14.Ağustos.2006, 18:20
İstatislikleri iyiymişde kaynak Fotomaç.:rolleyes:

eXcitinG
14.Ağustos.2006, 18:32
Kaynak ta hayır yok ki bi yorum yapaLım :)

FeYYaz1989
14.Ağustos.2006, 18:36
Bonservis yerine kiralık anlaşabiliriz aslında opsiyonlu falan.Bobo gibi mesela...

GeNç KaRTaL
14.Ağustos.2006, 18:37
Hayrettin abi bu oyuncunun haberi Yunan basınunda çıkmış.İlginç doğrusu.

Beşiktaş´tan Kallon´a Kanca1

5.08.2007 - 08:42:14 | Kaynak: Milliyet

Beşiktaş, Monaco´da forma giyen Sierra Leone´li golcüyü geçen hafta Lorient maçında takibe aldı
Siyah- beyazlılar, Şampiyonlar Ligi´ne kalınması halinde tecrübeli forveti kadrosuna katmanın planlarını yapıyor.

Kısa vadede ilk hedefini Şampiyonlar Ligi gruplarına kalmak olarak belirleyen Beşiktaş, golcü arayışlarını da gizli bir şekilde sürdürüyor. Devler Ligi vizesi alması halinde forvet hattını kaliteli bir golcüyle güçlendirmenin planlarınıı yapan siyah - beyazlıların, Monaco´da forma giyen Mohamed Kallon´ı takibe aldıkları ortaya çıktı.

Forvet transferi için Avrupa´yı karış karış tarayan izleme komitesinin geçtiğimiz hafta Monaco´nun deplasmanda Lorient´e 2-1 yenildiği maçta Kallon´u takip ederek, Ertuğrul Sağlam´a rapor verdikleri öğrenildi. Genel Menajer Sinan Engin´in, 27 yaşındaki Kallon´un transferiyle bizzat ilgilendiği ifade edildi.

İtalyan devi Inter´de uzun süre forma giyen Sierra Leone´li Kallon´un, Monaco ile sözleşmesinin sezon sonunda bitecek olması nedeniyle 2 milyon euro bonservis bedeliyle transfer edilebileceği kaydedildi. Yöneticilerin, Ertuğrul Sağlam´ın onay vermesi halinde Monaco ile pazarlık masasına oturacakları vurgulandı.

Ogunsoto iddiası
Bu arada siyah - beyazlı yönetimin, Kallon´un yanı sıra Belçika´nın Westerlo takımında top koşturan Patrick Babatunde Ogunsoto ile ilgilendiği belirlendi. Yunan basını, bir dönem Yunanistan ekiplerinde forma giyen ve geçen yıl Belçika´da 31 maçta 20 gol atan Nijeryalı futbolcunun Beşiktaş ile anlaşma sağladığını ileri sürdü.

Gazeteler, Beşiktaş ile Westerlo´nun 1.5 milyon euro bonservis karşılığında anlaştığını, Ogunsoto´nun da siyah-beyazlı takımdan yıllık 500 bin euro alacağını yazdı.

eXcitinG
14.Ağustos.2006, 19:02
KaLLon La geçen sezon da iLgiLenmiştik yaLnış hatırLamıyorsam.KaLLon Monaco ya gittiğinden beri geneLde daha çok sağ kanatta görev yaptı.AsLında bir hücum oyuncusu.ALabiLirsek çok faydaLı oLur.Bobo nun yanına harika gider.

GeNç KaRTaL
14.Ağustos.2006, 19:07
Kallon'u yaşlı diye düşünüyordum ama yaşlıda değilmiş.Olabilir ama ben o Nijerya'lı genci daha çok isterim.

FeYYaz1989
14.Ağustos.2006, 19:08
2oo2'den beri bir GS bir FB bir BJK bir türlü kimse alamadı şu Kallon'u..

BlackEagle19o3
14.Ağustos.2006, 19:24
Sinan Engin genç bir forvet alıcaz dedi.Kallon'u alacağını sanmıyorum;)

eXcitinG
14.Ağustos.2006, 20:15
KaLLon iyi oLur ama o NijeryaLı yı biLemiyorum ;) BeLçika Liginde attığı goL sayısı pek dikkate aLımamaLı sonuçta BeLçika ve HoLLanda LigLerinde pek savumaya önem veriLen bir futboL oynanmıyor.Bizim Ligimizde daha sert ve rakibi oynatmamaya yöneLik futboL oynandığı için ne kadar başarıLı oLacağı beLLi oLmaz.

starfreedom
15.Ağustos.2006, 17:57
Bugünde pek bir haber çıkmadı transfer ile ilgili! Galiba artık unutalım transferi.

Noz
15.Ağustos.2006, 17:59
s ligine katilma ihtimalinde gelcek parayi bekliyorlar transfer icin sanirim...

eXcitinG
15.Ağustos.2006, 18:43
Dün bir kez daha gördük ki hücum hattına bir oyuncu daha ihtiyacımız var.

starfreedom
15.Ağustos.2006, 18:44
Dün bir kez daha gördük ki hücum hattına bir oyuncu daha ihtiyacımız var.

Kesinlikle! Bobo ilerde çok yalnız kalıyor. Bir ara Pantelic'in adı geçiyordu, o olsaydı çok iyi olurdu aslında.

eXcitinG
15.Ağustos.2006, 18:49
Evet bende PanteLic i istiyordum.Tam aradığımız oyuncu tipi o asLında.Yönetim Avrupa da ki durumumuzu bekLiyor sanırım.GeLecek paraya bakıyor.DeL bosque oLayı patLamasaydı şimdi ye kadar da bitebiLirdi sanırım.

GeNç KaRTaL
15.Ağustos.2006, 21:56
Sinan Engin çok pahalı olmayan,takıma yararlı olacak,eldeki forvetlerden farklı bir forvet bulurlarsa alabileceklerini söyledi.

BlackEagle19o3
15.Ağustos.2006, 23:29
Alacağımız forvet genç olacak büyük ihtimal;)

GeNç KaRTaL
15.Ağustos.2006, 23:37
İşte Patrick Ogunsoto:

http://www.youtube.com/watch?v=aT0ecYQT3aA

http://www.youtube.com/watch?v=RhLTKAfSmCo&mode=related&search=

starfreedom
15.Ağustos.2006, 23:40
Tam taraftarların istediği tip forvet. Siyahi olması yetiyor zaten.

GeNç KaRTaL
15.Ağustos.2006, 23:50
Belçika'nın zirvesi Afrika...

İspanya'dan sonra durağımız Belçika. Belçika Jupiler League'de de gol krallığında zirveyi paylaşan isimler Afrikalı futbolcular. KVC Westerlo forması giyen Nijeryalı forvet oyuncusu Patrick Ogunsoto ve RSC Anderlecht'in etkili Kongolu golcüsü Mohammed Tchite 12'şer golle Jupiler League'de gol krallığını zirvesinde yer alan isimler. Bu iki isminde henüz genç olması ve Belçika'da tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda Avrupa'da da başarı olabileceklerini kanıtlaması futbolseverleri şaşırtmayacak. Ogunsoto 22, Tchite henüz 23 yaşında.

http://www.sporx.com/detail.php?Type=128&kategori=133&go=45371
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Buyrun bu da Fm'den bir Ss'si.:D

http://www.resim-yukle.com/img01/14/3357062f34d63ec.jpg (http://www.resim-yukle.com)

Emurafu
16.Ağustos.2006, 08:09
Beşiktaş bombayı patlattı

17 Ağustos 2007 Cuma 00:10
Nijeryalı santrafor Patrick Ogunsoto'nun Beşiktaş'la anlaştığı iddia edildi.
Belçika 1. Lig takımlarından Westerlo'da forma giyen Nijeryalı santrafor Patrick Ogunsoto'nun Beşiktaş'la anlaştığı iddia edildi.

Belçika basınında yer alan haberlere göre, Belçika'nın Westerlo takımında görev yapan 1983 doğumlu ve 1.79 boyunda olan golcü futbolcu, Siyah-beyazlı kulüple anlaşma sağladı.

Takımı Westerlo şuanda ligde 5. sırada olan Patrick Ogunsoto, geçen sezon oynadığı 34 maçta 21 gol kaydederken, Siyah-beyazlı kulübün bu futbolcu için 1.5 milyon euro bonservis bedeli ödeyeceği öne sürüldü.

Kaynak: İHA

RoNNiE91
16.Ağustos.2006, 08:14
Niye yıldız almıyorlar anlamıyorum.Bu takımını sırtlıcak Carew gibi bir adama ihtiyacı var.Bakalım ne yapacak bu adam.Hayırlı olsun.

BlackEagle19o3
16.Ağustos.2006, 08:15
Siyahi ve genç neden olmasın?:)

GeNç KaRTaL
16.Ağustos.2006, 08:15
İnşallah gerçekleşir bu transfer.Ben beğendim bu adamı.

Emurafu
16.Ağustos.2006, 08:17
Herkeste bır yıldız havası gidiyor....Sanırım bu adam ıyı oyuncu....Ayrıca ertugrul hoca demişki alacagımız adam genc olsun demiş yedekte bekliyecekmiş çünkü.....

GeNç KaRTaL
16.Ağustos.2006, 08:23
Yedekte beklediğinde sorun yapmayan oyuncu istemiştir.Yedek bekletmek için istememiştir.

Bu oyuncu hakkında araştırma yaptım birazcık gelecek vaad ettiği söyleniyor.Bizde zaten böyle oyuncu almaya başlıyoruz.Bu güzel.İnşallah Bobo gibi bu adamda yararlı olacaktır.Tabii transfer olursa.Olma ihtimali yüksek.

Emurafu
16.Ağustos.2006, 08:29
Şemsi bence aynen dedigin gibi yaslı oyuncular daima sorun cıkarır.....mesela bizde bouzıdi 6+1 olarak kullanıyoruz. hiç sorun cıkarmıyor:)

GeNç KaRTaL
16.Ağustos.2006, 08:37
Ki Ertuğrul hoca formayı hakedene veriyor.

eXcitinG
16.Ağustos.2006, 16:12
Adam İstanbuLa ayak basmadan transfere inanmamak gerek.Hatta İstanbuLa değiL imzayı atmadan inanmamak gerek tam kLüp binasına giderken sevgiLisi feLan ararda son anda vazgeçiLme ihtimaLi de oLabiLir :)

starfreedom
16.Ağustos.2006, 16:39
Bizim için İMKB'ye bildirilmesi yeterli oluyor.:)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Kartal'da Delgado Sıkıntısı

Beşiktaş ile Ülker arasındaki özel sözleşmede Arjantinli yıldızın 2. sezon sonunda başka bir kulübe satılabileceği maddesi olduğu öğrenildi. Delgado'nun bonservisine 4 milyon 875 bin euro ödeyen sponsor, siyah-beyazlılarla masaya oturacak
Kartal'da Delgado Sıkıntısı

Kartal'da Arjantinli yıldız Matias Delgado'nun, sezon sonunda sponsoru Ülker tarafından satışa çıkarılabileceği bildirildi. Geçen sezon başında İsviçre'nin Basel kulübüne 4 milyon 875 bin euro bonservis bedeli ödeyerek Delgado'yu üç yıllığına Beşiktaş'a veren Ülker'in, sözleşmeye eklettiği özel maddeye göre başarılı futbolcuyu ikinci sezon sonunda satma hakkına sahip olduğu öğrenildi. Sezon sonunda ikinci yılını dolduracak olan Delgado'nun bonservisini elinde bulunduran Ülker ile Beşiktaşlı yöneticilerin masaya oturarak Arjantinli oyuncunun geleceği hakkında karar verecekleri vurgulandı.

'Hediye edilebilir'

Özellikle Fransız kulüplerinin listesinde olan siyah - beyazlı futbolcuya gelecek teklifleri değerlendirmeye alacak olan Ülker satış kararı verilirse öncelikle iki yıl önce ödediği 5 milyon euroyu kasasına koyacak. Bonservis bedeli 5 milyon euronun üzerinde olursa bu para Ülker ile Beşiktaş arasında eşit olarak paylaşılacak. Ülker, Delgado'yu satmayı düşünmezse Arjantinli yıldız en az bir sezon daha siyah-beyazlı formayı giyecek, taraflar anlaşırsa yeni bir sözleşmeyle bu süre daha da uzayacak. Bu arada Delgado'nun Beşiktaş'a transferinde önemli rol oynayan menajer Ceylan Çalışkan, Avrupa'daki sponsor firmaların, transfer ettikleri oyuncuların bonservislerini bir süre sonra kulüplere hediye ettiklerini söyledi. Çalışkan, "Beşiktaş, sponsor firmadan reklam karşılığı Delgado'nun bonservisini isteyebilir" dedi. Beşiktaş, Delgado'ya yıllık 1 milyon 250 bin euro garanti para ve maç başına 5 bin euro ödüyor.

Bu haberde transferle ilgili sayılır.

erdemzorer10
16.Ağustos.2006, 19:48
delgado geçen yıl imzayı attıgındada yanılmıyorsam bir spor yazarı bunu belirtmişti..delgado ülkerin malı oldugu için........

ama ben ülker firmasının böyle birşey yapmayacagını düşünüyorum..sonuçta Bjk ile sponsorluk anlaşmaları falan var bu ilişkilerini bozmak istemeyeceklerdir...

eXcitinG
16.Ağustos.2006, 19:48
Umarım ÜLker bonservisi hediye eder :)

GeNç KaRTaL
16.Ağustos.2006, 20:20
Ülker'in problem çıkaracağını sanmıyorum.Ya da sanmak istemiyorum..

uAsamet91
16.Ağustos.2006, 20:42
Kim bu Patrick yaa?

RoNNiE91
16.Ağustos.2006, 22:14
Beşiktaşımız, transfer dönemi sona ermeden kadrosuna katmak istediği yabancı forvet oyuncusu için temaslarını artırdı

Yöneticilerimiz, AZ Alkmaar'da forma giyen ve bir hafta öncesine kadar Fenerbahçe'yle de adı anılan Danny Koevermans için girişimlere başladı. Bu oyuncunun menajeri ve Hollanda kulübü ile görüşmelere başlayan Beşiktaş'ın, bir hafta içinde bu transferi bitirmek istediği öğrenildi.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın da bu futbolcuyu kadrosunda görmek istediğini belirtmesi üzerine temasların hızlandığı ve önümüzdeki günlerde siyah beyazlı yöneticilerin Hollanda'ya gidecekleri kaydedildi. Öte yandan Beşiktaş'ın Koevermans için yaptığı teklif üzerine AZ Alkmaar yetkililerinin dün gerçekleştirdiği toplantı sonrası, bu futbolcunun bonservis bedelinde indirime gidecekleri belirtildi. Düne kadar 7.5 milyon Euro'luk bonservis bedeli istenen Koevermans'ın fiyatının düşmesinin sebebi ise, Hollanda kulübünün bu futbolcu üzerinde bulunan özel bir hakkını kullanmaktan vazgeçmesi olduğu öğrenildi.

AZ, bu hakkını kullanıp 7.5 milyon Euro'da ısrar etmesi halinde Beşiktaş Hollanda mahkemesine başvurarak, 8 gün içinde çıkacak bir kararla bu futbolcuyu çok ucuz bir ücrete transfer edebilecekti. Ancak AZ Alkmaar, bu hakkını kullanamayacağını açıklaması üzerine pazarlıklar başladı. Son yapılan görüşmelerde Koevermans'ın bonservis bedelinin 5 milyon Euro'ya kadar indiği ve bu fiyatın daha da inebileceği kaydedildi. Ayrıca Beşiktaş, AZ Alkmaar kulübü ile anlaşırsa Koevermans'a yıllık bir milyon Euro ücret verecek.

Kaynak: DHA

starfreedom
16.Ağustos.2006, 22:19
Lütfen biri beni rüya değil desin.

GeNç KaRTaL
16.Ağustos.2006, 22:35
Koevermans zor ama güzel bir transfer olur.Bu Ogunsoto'da bir gelişme yok mu acaba? Kolot ve Mario transferden ellerini çekince artık transfer hamlelerimiz daha gizli olmaya başladı.

LaigLeNoiR
16.Ağustos.2006, 22:37
http://www.sporx.com/images/1/29/5022_B_Ogunsoto001.jpg

"Ogunsoto Beşiktaş'ta"

Belçika 1. Lig takımlarından Westerlo'da forma giyen Nijeryalı santrafor Patrick Ogunsoto'nun Beşiktaş'la anlaştığını iddia edildi. Belçika basınında yer alan haberlere göre, Belçika'nın Westerlo takımında görev yapan 1983 doğumlu ve 1.79 boyunda olan golcü futbolcu, Siyah-beyazlı kulüple anlaşma sağladı. Takımı Westerlo şuanda ligde 5. sırada olan Patrick Ogunsoto, geçen sezon oynadığı 34 maçta 21 gol kaydederken, Siyah-beyazlı kulübün bu futbolcu için 1.5 milyon euro bonservis bedeli ödeyeceği öne sürüldü.

17.08.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : İHA

GeNç KaRTaL
16.Ağustos.2006, 22:51
Bu bir iddia.Kesin değil yani.Ama ben olmasını istiyorum bu transferin.

eraser212
16.Ağustos.2006, 23:02
tanımıyorum bu adamı nasıl biri acaba??

eXcitinG
16.Ağustos.2006, 23:33
Bir Beşiktaşta diyor haber bide iddaa ediLdi diyor.Bi karar veremiyorLar

BlackEagle19o3
16.Ağustos.2006, 23:43
Kovermans gelirse iyi olur;)

erdemzorer10
17.Ağustos.2006, 01:23
http://www.youtube.com/watch?v=RhLTKAfSmCo

buyrun arkadaslar yeni transferiniz oldugu idda edilen ogunsoto karşısınızda...

Omerdinho
17.Ağustos.2006, 01:26
http://www.resim-yukle.com/img01/14/3357062f34d63ec.jpg (http://www.resim-yukle.com)
Cok büyükmüs yahu daha kücügü yok mu?

GeNç KaRTaL
17.Ağustos.2006, 03:15
Cok büyükmüs yahu daha kücügü yok mu?

Başka bir yerden aldım.;)

LaigLeNoiR
17.Ağustos.2006, 04:41
Beşiktaş galiba transferde son noktayı koymuş, transfer yapmayacağız galiba.

eGowiCh
17.Ağustos.2006, 06:07
İHA kaynaklı bir haberse büyük ihtimalle doğrudur.

GeNç KaRTaL
17.Ağustos.2006, 06:47
İHA'da Belçika basınını kaynak göstermiş ama.Yani kesin demiyorlar.

RoNNiE91
17.Ağustos.2006, 06:54
Federico Higuain demiş yönetim.Real'deki Gonzalo'nun kardeşiymiş.

GeNç KaRTaL
17.Ağustos.2006, 06:57
Eskiden olsa piyasada her gün yeni isim çıkardı Kolot ve Berk olsa.Onlar gitti transfer hamleleri çok gizli olmaya başladı.Bu yeni gelecek transferi bir anda İMKB'ye bildirilince öğrenebiliriz.

gahanthegod
17.Ağustos.2006, 09:38
Transfer bitti, yapilmayacak daha.

RoNNiE91
17.Ağustos.2006, 18:05
Hala geçen seneden ders çıkamamış,akıllanmamış yönetim.Bobo sakatlandığında,Nobre cezalı olduğunda forvet yok.Gökhan'ı da yolladılar zaten.

GeNç KaRTaL
17.Ağustos.2006, 18:37
Nereden biliyorsunuz bittiğini? Uygun bir adam bulunursa alınacak demişti Sinan Engin.

eXcitinG
17.Ağustos.2006, 18:56
Sezon bitti neredeyse haLa aLınacak bizim santrafor.Bu saatten sonra geLecek oyuncu da ne kadar hayırLı oLur onu da herkes biLiyor.

GeNç KaRTaL
18.Ağustos.2006, 00:19
Kara Kartallar River Plate'in golcüsü Higuain'ı da renklerine bağladı.

Forvet hattına alternatif ve ucuz bir golcü arayan Beşiktaş, Real Madrid'li Gonzalo Higuain'in ağabeyi Federico Higuain'iRiver Plate'den transfer etti... 23 yaşındaki yıldız imzaya İstanbul'a geliyor...

Siyah-Beyazlı yönetimin River Plate'de oynayan oyuncunun bonservisini 1 milyon 650 bin Euro karşılığında aldığı belirtilirken, 23 yaşındaki oyuncunun bugün Arjantin'den ayrılacağı ve yarın İstanbul'da olacağı öğrenildi.

Bonservisi River Plate kulübünde bulunan 1.72 metre boyunda 75 kilogram ağırlığındaki ağabey Higuain, iki yıl boyunca kiralık olarak oynadığı Nueva Chicago takımında adeta sembol isim oldu ve birçok gole imza attı.

River Plate'de teknik direktör Daniel Passarella'nın takımda düşünmediği ve "Gidebilir" dediği Higuain, tekniği ve bitiriciliğiyle tanınıyor.

Kaynak : Ntv Spor Servisi

BlackEagle19o3
18.Ağustos.2006, 00:30
Eğer alındıysa Beşiktaşımız hayırlı olsun:)

GeNç KaRTaL
18.Ağustos.2006, 00:35
Buradada Arjantin basınından bir haber konu ile ilgili

http://ar.news.yahoo.com/s/16082007/7/deportes-noticias-river-alexis-s-nchez-vendi-federico-higua-n.html

Bu da Federico'nun attığı bir gollerden bir kaçının videosu.

http://www.youtube.com/watch?v=hYkKCB2GJZo

http://www.youtube.com/watch?v=NmQmMBfATyM

http://www.youtube.com/watch?v=v38RuWqYidw

eXcitinG
18.Ağustos.2006, 06:43
Bu ne ya şaka mı yoksa.Ne aLaka yönetim ne yapmaya çaLışıyorsun.

Omerdinho
18.Ağustos.2006, 07:21
Ilginc bir transfer politikasi..

starfreedom
18.Ağustos.2006, 08:01
İyi, güzel eyvallah ama bu ne yahu! Öyle ahım şahım biri değil ki!

El Comandante
18.Ağustos.2006, 08:08
Besiktas yönetimi Youtube`den izleyerek begenmis bunu galiba :D

GeNç KaRTaL
18.Ağustos.2006, 08:21
Youtube'den adam alacak teknik direktör değil Ertuğrul Sağlam.:icon_wink: Bu videoları ben buldum.

El Comandante
18.Ağustos.2006, 08:32
Youtube'den adam alacak teknik direktör değil Ertuğrul Sağlam.:icon_wink: Bu videoları ben buldum.

Yahu hemen aliniyon ha :) Takilmaya gelmiyo :)

Nueva Chicago formasini giydigi 2 sezonda ciktigi 36 macta 14 gol kaydetmis.

Senin verdigin linklerdeki gollleri muhtesem,teknigi iyi oldugu buradan belli.Ama kapali kutu kendisi.Hicbir sitede kendisi hakkinda tam bir bilgiye ulasamadim.

Hayirli olsun diyelim.Zamanla daha iyi anlariz Bjk yönetiminin nasil bir transfer yaptigini ;)

GeNç KaRTaL
18.Ağustos.2006, 08:42
Belki bakarız hiç transferde yapmazlar.Olmayacak şey değil.:D

eraser212
18.Ağustos.2006, 08:48
ben adam istanbula gelmeden alındığına inanmam günde 100 tane adam beşiktaşa gelip gidiyo

RoNNiE91
18.Ağustos.2006, 18:39
İnşallah gelmiştir ve kardeşi gibi oynar umarım.İMKB'ye bildirirlerse gelmiş demektir.Bakalım daha %100 birşey yok anlaşılan.

eXcitinG
18.Ağustos.2006, 18:41
Bu adamın yapacağı işi İbrahim akın ve Burak ta yapabiLir.Yani adam diye transfer diye aLacakLarı kişi bu mu şimdi ?

Knightmare
18.Ağustos.2006, 20:01
kalbur üstü oyunculara para vermekten bıkmadı gitti bizim yöneticiler inş. doğru değildir haber burak batuhan'da yapar bu adamın yapabileceklerini bence

starfreedom
18.Ağustos.2006, 20:20
Bu adamın yapacağı işi İbrahim akın ve Burak ta yapabiLir.Yani adam diye transfer diye aLacakLarı kişi bu mu şimdi ?

Aynı Burak'tan mı bahsediyoruz? Beşiktaş-Fenerbahçe maçında bizi delirten, Ligde ilk 4 maç iyi oynadıktan sonra ortalıklarda görünmeyen Burak?

Rodrigo Tello
18.Ağustos.2006, 22:36
Hepiniz yıldız sevdasına kapılmıs gidiyorsunuz...Yazıkk !
Higuain'ı begenmiyorsunuz yazık...
İnşallah bitmiştir transfer...

El Comandante
18.Ağustos.2006, 22:48

Higuain`i kac kere izledin?Ben izlemedim de,biraz bilgi verirsin belki bize?

Yoksa Semsi`nin verdigi linkten attigi gollere bakarak mi iyi futbolcu diyosun?

BlackEagle19o3
18.Ağustos.2006, 23:18

Real Madrid'deki Higuain değil bu yalnız:)
Ben yine de alınmasına karşı değilim ama neyse...;)

eGowiCh
19.Ağustos.2006, 00:55
Beşiktaş da Cisse, Higuain gibi isimleri nereden buluyorsa :D Bunları alacağına orijinal olanlarını alsa, Marsilyalı Cisse, R.Madridli Higuain gibi :D Daha önce de Ronaldo vardı, yakında Ronaldinho, Kaka isimli futbolcu varsa onları da alabilirler :D

Rodrigo Tello
19.Ağustos.2006, 03:35
Tamam arkadaslar bizim aldıgımız bütün topcular zaten cok kötü tartısmaya gerek yok...

Egemen Mantıgın cok sacma ayrıca nasıl oluyo futbolcunun orjinali ? Aynı isimden baska futbolcular olunca kolpamı oluyo ?

Bizim öyle bi kompleksimiz yok orjinal veya kolpa diye ayırmıyoruz futbolcuları.Sen arastırma yaparken ayırıyosun galiba ?

SaRPeR1903
19.Ağustos.2006, 04:16
İlginç olan birşey var ben Real Madrid'li Higuain'i hiç duymadım :D.Şu gelmeden önce futbolculara yorum yapma sevdasını bırakın,futboluna bakıp karar verin..

eXcitinG
19.Ağustos.2006, 06:20
Aynı Burak'tan mı bahsediyoruz? Beşiktaş-Fenerbahçe maçında bizi delirten, Ligde ilk 4 maç iyi oynadıktan sonra ortalıklarda görünmeyen Burak?

Bütün gün Arjantin Ligi izLiyorsun sanırım.Çok biLgin varsa Higuain hakkında bizimLe de payLaşta bizde biLeLim.Bırakın aLLah aşkına ya Higuain kim o geLiceğine o geLdikten sonra da kendimiz yemeye devam ediceğimize BurakLa İbrahim akınLa BatunhanLa kafayı yerim daha iyi.ALacaksaLar adam gibi adam aLsınLar aLmıcakLarsada hic aLmasınLar.

El Comandante
19.Ağustos.2006, 07:39
Beşiktaş da Cisse, Higuain gibi isimleri nereden buluyorsa :D Bunları alacağına orijinal olanlarını alsa, Marsilyalı Cisse, R.Madridli Higuain gibi :D Daha önce de Ronaldo vardı, yakında Ronaldinho, Kaka isimli futbolcu varsa onları da alabilirler :D

Besiktas Cin politikasini uyguluyor diyorsun yani :D

Ama gercekten iyi bir yere deginmissin :)Iclerinden de bjk adina cok basarili olanlari vardi.

starfreedom
19.Ağustos.2006, 07:59
Bütün gün Arjantin Ligi izLiyorsun sanırım.Çok biLgin varsa Higuain hakkında bizimLe de payLaşta bizde biLeLim.Bırakın aLLah aşkına ya Higuain kim o geLiceğine o geLdikten sonra da kendimiz yemeye devam ediceğimize BurakLa İbrahim akınLa BatunhanLa kafayı yerim daha iyi.ALacaksaLar adam gibi adam aLsınLar aLmıcakLarsada hic aLmasınLar.

Bir bak bakalım hangi mesajımda, higuain ile ilgili bir şey demişim! O zaman ben sana aynı soruyu sorarım. Arjantin ligini çok mu iyi biliyorsunda bu adamın Burak'tan farkı olmadığını söyleyebiliyorsun? Ayrıca Burak'ı bu akşamki maçta yine gördük. 2.lig topçusu.

eXcitinG
19.Ağustos.2006, 08:02
Arjantin Ligini biLiyorum.Çok iyi oLmasada takip ediyorum.Burak ikinci Lig topçusu ise Higuain de ikinci Lig topcusudur.Benim demek istediğim gerek yok böyLe bir adama.Bu adam bizim aradığımız adam değiL.NasıL oLsa onun sınıfında adam var bizde.ALıcaksak bizim sınıfımızdan daha yüksek seviyeLerde adam aLmamız gerek.Ayrıca ben burağı hiç bir zaman savunmamışımdır.Hatta sezon başLamadan gönderiLsin diyen kişiLerden biriyimdir.

starfreedom
19.Ağustos.2006, 08:05
Arjantin Ligini biLiyorum.Çok iyi oLmasada takip ediyorum.Burak ikinci Lig topçusu ise Higuain de ikinci Lig topcusudur.Benim demek istediğim gerek yok böyLe bir adama.Bu adam bizim aradığımız adam değiL.NasıL oLsa onun sınıfında adam var bizde.ALıcaksak bizim sınıfımızdan daha yüksek seviyeLerde adam aLmamız gerek.Ayrıca ben burağı hiç bir zaman savunmamışımdır.Hatta sezon başLamadan gönderiLsin diyen kişiLerden biriyimdir.

Ben mesajımda zaten higuain hakkında hiç birşey demedim ancak sen benim öyle bir sözüm varmış gibi davrandın.

neyse mutlu haberi vereyim

Sağlam: "Birkaç Gün Sonra Yeni Bir Forvetimiz Olacak" Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, zorlu Kasımpaşa maçının ardından yaptığı açıklamada ilk yarıda oynadıkları oyunu beğenmediklerini söyledi. Sağlam, yeni bir santraforla anlaştıklarını, transferin birkaç gün içerisinde gerçekleşmiş olacağını söyledi.

Sağlam: "Birkaç Gün Sonra Yeni Bir Forvetimiz Olacak"

Maçın çok zor geçeceğini öngördüklerinin altını çizen Sağlam, "Bu, ancak üst düzey mücadele verirsek çevirebileceğimiz bir maçtı. İlk yarıda kalemize gelen tek top gol oldu. Bu yarıda pozisyon üretmekte zorlandık. İkinci yarıda tempolu ama sakin oynayarak, telaşsız bir futbolla pozisyon ürettik. İkinci yarıdaki oyunumuzla maçı hakettiğimizi düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Henüz çok eksikleri olduğunu belirten Beşiktaş Teknik Direktörü, bu karşılaşmanın ilk yarısında oynadıklarını oyunu tekrar etmemeleri gerektiğini söyledi. 18 günde 6 maç yapan futbolcuları olduğunu hatırlatan Ertuğrul Sağlam, "18 günde 6. maçını oynayan oyuncularımız var. Bu hafta içi maç yapmıyoruz. Oyuncularımız biraz olsun dinlenecekler" dedi.

Her maçta farklı bir 11'le çıkması hakkındaki bir soruyu da yanıtlayan Sağlam, "Çünkü yorulan futbolcuları dinlendirmemiz gerekiyor. Ayrıca Şampiyonlar Ligi'ne kalırsak benim en az 17-18 hazır futbolcuya ihtiyacım olacak. Baktığınız zaman bu kadar değişiklik yapmanın birkaç sebebi var. Bunu bundan sonraki dönemlerde de sık sık yapacağız" diye konuştu. Savunmada daha az oyuncu değişikliğine gittiklerini, 4lü savunma kurgusunun kendileri için önemli olduğunu belirten Beşiktaşlı çalıştırıcı, "Ama ortasaha ve forvette değişik dizilişler ve oyuncular deneyebiliyoruz" ifadelerini kullandı.

Ertuğrul Sağlam, yabancı bir santraforla anlaştıklarını doğrulayarak, bu transferin birkaç gün içerisinde gerçekleşeceğini duyurdu.

eXcitinG
19.Ağustos.2006, 08:07
Bu da büyük ihtimaL Higuain herhaLde.Çünkü bu haberi sanırsam veren NTV di ve onLar pek yaLan haber yapmazLar.

LaigLeNoiR
19.Ağustos.2006, 08:10
Bu forvet kim bakalım.

GeNç KaRTaL
19.Ağustos.2006, 10:10
İki kişi aday Ogunsoto ve Higuain.Hayırlısı olsun..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Büyük ihtimal Higuain olacak.Çarşının resmi sitesinin forumundan bulduklarım.

http://img141.imageshack.us/img141/8655/higuainmk3.jpg

http://www.riverplate.com/es/news/reader.php?articleid=1366

Maratonda Sansal Buyuka Higuain in Carsamba gunu istanbula gelecegini buyuk olcude anlasma saglandigini soyledi.

sinan engin higuen 3 adaydan biri dedi

bjkmete
19.Ağustos.2006, 12:44
Ben videolarını izledim iyi oyuncuya benziyo zaten kardeşinden az bi şey kaptıysa bize yeter şimdilik :)

eXcitinG
19.Ağustos.2006, 16:11
Ben videolarını izledim iyi oyuncuya benziyo zaten kardeşinden az bi şey kaptıysa bize yeter şimdilik :)

Bize geLecek oLan abisi.GeLsin bakaLım neLer yapıcak görücez.

starfreedom
19.Ağustos.2006, 16:36
3 aday var demişler. Higuain, Ogunsoto'yu biliyoruz ama acaba diğeri kim!?

eXcitinG
19.Ağustos.2006, 16:38
Cesar DeLgado oLmasın :p

Hugo
19.Ağustos.2006, 16:41
Federico Higuain'in özellikleri FM'de Gonzalo'dan daha iyi hemen hemen. Gonzalo'nun da gerçekte nasıl oynadığını gördük. Federico daha iyi çıkar mı acep :)

http://www.goal.com/images/15902_news.jpg

starfreedom
19.Ağustos.2006, 16:44
Cesar DeLgado oLmasın :p

O Olympiakos'a gitmemişmiydi?

uAsamet91
19.Ağustos.2006, 16:46
Real Madrid 'deki Hİguain mi bjknin alacağı

Aşk-ı Şehir
19.Ağustos.2006, 16:47
O Olympiakos'a gitmemişmiydi?

aynen öyle ;;)

Higuain transferi süper olur ;;)

eXcitinG
19.Ağustos.2006, 16:49
Vay domdom ne zaman gitti Yunan takımına.Tüğ :p

starfreedom
19.Ağustos.2006, 18:31
Beşiktaş'ın ilgilendiği Federico Higuain'ın çarşamba günü İstanbul'a gelmiş olacağı bildirildi.

Higuain Çarşamba'ya İstanbul'da

Beşiktaş'ın River Plate’in yıldızı Federico Higuain’la 1 milyon 650 bin Euro karşılığında anlaşmaya vardıüı iddia edilldi. 23 yaşındaki forvet oyuncusu için siyah-beyazlı kulübün genel sekreteri Kenan Öner ile menacer Sinan Engin'in bugün İspanya’ya gideceği öğrenildi.

Öte yandan Higuain’in Beşiktaş ile anlaştığı haberi, Arjantin’de de geniş yankı uyandırdı. Ülke basını, genç futbolcunun hafta içinde İstanbul’a gelip imzayı atacağını duyurdu. İşte bu haberler, River Plate’te de adeta bomba etkisi yarattı. River Plate Teknik Direktörü Passarella’nın “9 hücum oyuncum var. Higuain’i asla düşünmüyorum” sözlerine yanıt veren taraftarlar, internet sitelerindeki forumlarda, “Tamam, ama neden en iyi golcümüzü gönderiyoruz” tepkisini gösterdi.

Bu arada Higuain'ın transferine takım içinde en çok sevinen ismin Higuain'ın vatandaşı Delgado olduğu öğrenildi.

http://www.goal.com/tr/Articolo.aspx?ContenutoId=387966 link burada. Golleride burdan izleyebilirsiniz.

Rodrigo Tello
19.Ağustos.2006, 18:39
Oh ne güzel oldu hayırlı olsun...

eXcitinG
19.Ağustos.2006, 18:49
PassereLLa kurt adamdır.FutboLcudan anLar.İhtiyacım yok diyorsa da bir biLdiği vardır.Eğer bu adamda potansiyeL oLsa.DünyaLar geLse aLamazdı zaten River ın eLinden.PassareLLa nın eLinden ne adamLar geLdi.O bu adamda ışık göremedi ise ben düşünmeye başLadım açıkcası :0:

GeNç KaRTaL
19.Ağustos.2006, 19:44
Bizim Ertuğrul hoca okeylediyse problem yoktur benim için.Bu arada taraftarlar arasında sevilen bir isimmiş demek.

Birde şunu belirtmek istiyorum.Yabancı takımlar hep genç yetenekleri alırlar Güney Amerika'dan bizde bizim kulüplerimiz neden almıyorlar böyle genç yıldızları deriz.Beşiktaş bunu yapmaya başladı.Çok güzel bir olay.Önce Bobo sonra da Higuain.Hayırlı olsun.:)

travis1903
19.Ağustos.2006, 19:45
http://www.goal.com/images/15902_news.jpg

gol sevincleri olsun,tipi olsun,youtubeden izledigim kadariyla da oyun stili olsun hafiften del piero'u andiriyor...

:0:

erdemzorer10
19.Ağustos.2006, 20:06
hayırlı olsun Bjk ya

eXcitinG
19.Ağustos.2006, 20:12
Birkaç gündür Beşiktaşım beni çok yanıLtıyor.Umarım Higuain oLayında da yanıLırım.Beşiktaş iyi işLer yapsında yeter ki ben yanıLayım :)

eGowiCh
20.Ağustos.2006, 00:56
Higuain'de sona doğru
Beşiktaş'ta genel menajer Sinan Engin, prensip anlaşması yaptıkları Federico Higuain'in transferini bitirmek için İspanya'ya gitti. 23 yaşındaki Arjantinli golcünün hafta bitimine kadar İstanbul'da olması bekleniyor.

http://www.ntvspor.net/Images/18341.jpg

Gol yollarında çektiği sıkıntıyı gidermek için transfer arayışında bulunan Beşiktaş, River Plateli Federico Higuain'le prensipte anlaştı.

Genel menajer Sinan Engin, İspanya'ya giderek Arjantinli oyuncunun menajeriyle son kez görüşüp Higuain'e sözleşme imzalatması bekleniyor.

Real Madrid'de forma giyen Gonzalo Higuain'in ağabeyi olan 1.72 boyundaki Federico Higuain, River Plate'in altyapısından yetişti. 23 yaşındaki genç golcü, son 2 sezondur Arjantin Ligi takımlarından Nueva Chicago'da oynuyor.

Geçtiğmizi sezon 37 maçta 14 gol atan Higuain için kulübü River Plate'e 1 milyon 650 bin dolar ödeneceği öğrenildi. Genç golcünün bonservisinin yüzde 50'si River Plate'de, yüzde 50'si ise menajerinde bulunuyor.

ENGİN: HIGUAIN ARADIĞIMIZ ÖZELLİKLERDE
Genel manejer Sinan Engin, Higuain için, "Aradığımız özellikleri taşıyan bir futbolcu kadromuzda böyle bir oyuncunun eksikliğini hissediyorduk"dedi.

Higuain'in anlaşma sağlanması durumunda cuma gününe kadar Türkiye'de olması bekleniyor.

Ertuğrul Sağlam'ın da onay verdiği genç golcü topla çok süratli ve ceza alanı çevresinden attığı şutlarla dikkat çekiyor.

Higuain'in transferi gerçekleşmesi durumunda Ertuğrul Sağlam’ın Arjantinli golcüyü Bobo ile birlikte oynatacağı bu ikilinin arkasındada Delgado'yu görevlendireceği öğrenildi.

NTVSpor

GeNç KaRTaL
20.Ağustos.2006, 01:05
Bu transferde bir pürüz çıkmaz inşallah.Uzun zamandır söylediğimiz yetenekleri gençleri alma olayında öncülük yapıyoruz.Önce Bobo'yu aldık.Şimdide Higuain.Artık yabancı kulüpler böyle genç yetenekleri alırken bizim kulüp(ler) neden böyle gençler almıyor demeyeceğiz.İnşallah Hayırlı olur bize Higuain.

starfreedom
20.Ağustos.2006, 01:09
Fm profilinde, bizim Higuain kardeşinden daha iyi. Umarım bizden avrupa'ya gidebilir.

RoNNiE91
20.Ağustos.2006, 01:13
Önce bize bir gelsin oynasın şampiyonluklar yaşamamıza yardım etsin.Ondan sora gider Avrupa'ya.Acelesi yok (:

eGowiCh
20.Ağustos.2006, 02:53
Bu transferde bir pürüz çıkmaz inşallah.Uzun zamandır söylediğimiz yetenekleri gençleri alma olayında öncülük yapıyoruz.Önce Bobo'yu aldık.Şimdide Higuain.Artık yabancı kulüpler böyle genç yetenekleri alırken bizim kulüp(ler) neden böyle gençler almıyor demeyeceğiz.İnşallah Hayırlı olur bize Higuain.

Söylediğine katılmıyorum.

Milan Alexandre Pato'yu, Real Madrid Drenthe'yi, Higuain'i, Marcelo'yu, Gago'yu, Man Utd Nani'yi, Anderson'u, Man City Elano'yu, Chelsea Alex'i alırken bizim kulüplerimiz neden bu oyuncuları veya onların kalitesindeki diğer genç yıldız adaylarını almıyorlar diyorduk.

Bobo ve Higuain'in Avrupa'da talibi olsa, emin ol Beşiktaş alamazdı.

Marifet yukarıda saydığım isimleri transfer etmek, bunu da hiçbir Türk kulübü başaramıyor, uzun bir süre de başaramayacak gibi görünüyor.

Bir tek Galatasaray son dönemlerde başardı denilebilir Ribery transferiyle, bir de Fenerbahçe Edu ve Lugano transferiyle, Trabzonspor Stepanov transferiyle başardı denilebilir.

BlackEagle19o3
20.Ağustos.2006, 02:57
Bir tek Galatasaray son dönemlerde başardı denilebilir Ribery transferiyle, bir de Fenerbahçe Edu ve Lugano transferiyle, Trabzonspor Stepanov transferiyle başardı denilebilir.
Stepanov ve Ribery tamam da Edu ve Lugano genç mi?Hadi gençliğini geçtik avrupa takımlarından kaptığınız çok kaliteli oyuncular mı?

starfreedom
20.Ağustos.2006, 03:00

Milan Alexandre Pato'yu, Real Madrid Drenthe'yi, Higuain'i, Marcelo'yu, Gago'yu, Man Utd Nani'yi, Anderson'u, Man City Elano'yu, Chelsea Alex'i alırken bizim kulüplerimiz neden bu oyuncuları veya onların kalitesindeki diğer genç yıldız adaylarını almıyorlar diyorduk.

Marifet yukarıda saydığım isimleri transfer etmek, bunu da hiçbir Türk kulübü başaramıyor, uzun bir süre de başaramayacak gibi görünüyor.

O tür oyuncuların hiç biri gelmez zaten. Adam Real Madrid'den vazgeçip, bizim burada oynamaz. Ayrıca Edu ve Lugano genç olsa tamam derdimde hiç biri genç değil ki!

eGowiCh
20.Ağustos.2006, 03:05
Stepanov ve Ribery tamam da Edu ve Lugano genç mi?Hadi gençliğini geçtik avrupa takımlarından kaptığınız çok kaliteli oyuncular mı?

O tür oyuncuların hiç biri gelmez zaten. Adam Real Madrid'den vazgeçip, bizim burada oynamaz. Ayrıca Edu ve Lugano genç olsa tamam derdimde hiç biri genç değil ki!

Edu ile Lugano 25-26 yaşlarındaydı, ne genç sayılırlar ne de yaşlı...

Edu Milan'ın elinden, Lugano Real Madrid'in elinden kapıldı. Bu iki büyük kulübün elinden kapıldığına göre kaliteli futbolculardır.

BlackEagle19o3
20.Ağustos.2006, 03:08

Edu Milan'ın elinden, Lugano Real Madrid'in elinden kapıldı. Bu iki büyük kulübün elinden kapıldığına göre kaliteli futbolculardır.

Sen de buna inandın.Edu ve Lugano'nun bu dediğin takımlarda oynaması çok ama çok zor.O kulüplerin de bu oyuncularla ilgilendiğini sanmıyorum.İlgilenseler Fenerbahçe'ye kalmazdı zaten bu adamlar...

Knightmare
20.Ağustos.2006, 03:38
kim ne derse desin şu an için Higuain kapalı kutu inşallah içinden bobo gibi kaliteli bi oyuncu çıkarda yüzümüzü güldürür :D

eGowiCh
20.Ağustos.2006, 03:55
Sen de buna inandın.Edu ve Lugano'nun bu dediğin takımlarda oynaması çok ama çok zor.O kulüplerin de bu oyuncularla ilgilendiğini sanmıyorum.İlgilenseler Fenerbahçe'ye kalmazdı zaten bu adamlar...

http://esportes.terra.com.br/futebol/europeu/interna/0,,OI620460-EI2030,00.html

Lugano'nun R.Madrid tarafından istendiğinin belgesi, buyur bakalım...

Ben iddialarımı bir yerlerimden uydurmuyorum, belgelere dayanarak söylüyorum.

Haberi kabaca çevirmek gerekirse:

Woodgate'in sakatlığından dolayı Sao Paulo'da forma giyen Lugano'yu Real Madrid transfer etmek istemiş. Luxemburgo'nun isteği üzerine Lugano için temaslar kurulmuş, ancak Sao Paulo'nun Lugano için istediği 25 milyon Doları çok bulan Real Madrid bu transferden vazgeçmiş.

Umarım açıklayıcı olmuştur.

BlackEagle19o3
20.Ağustos.2006, 03:57

Woodgate'in sakatlığından dolayı Sao Paulo'da forma giyen Lugano'yu Real Madrid transfer etmek istemiş. Luxemburgo'nun isteği üzerine Lugano için temaslar kurulmuş, ancak Sao Paulo'nun Lugano için istediği 25 milyon Doları çok bulan Real Madrid bu transferden vazgeçmiş.

Lugano 25m dolarmış.Pehh.Garanti kolpa haber.25m dolar ise Fenerbahçe nasıl bu kadar ucuza aldı?

eGowiCh
20.Ağustos.2006, 04:27
25 milyon Dolar demedim, yazdığımı iyi okumanı tavsiye ederim.

Lugano'yu almak isteyen Real Madrid Sao Paulo'ya Lugano'nun fiyatını sormuş ve Lugano için Sao Paulo 25 milyon Dolar talep etmiş. Yani Sao Paulo'nun talep ettiği fiyat bu...

Fenerbahçe ucuza almadı, 7.5 milyon Euro ödedi Lugano'nun bonservisi için, yani bu da yaklaşık 10 milyon Dolar ediyor.

BlackEagle19o3
20.Ağustos.2006, 04:30
25 milyon Dolar demedim, yazdığımı iyi okumanı tavsiye ederim.

Lugano'yu almak isteyen Real Madrid Sao Paulo'ya Lugano'nun fiyatını sormuş ve Lugano için Sao Paulo 25 milyon Dolar talep etmiş. Yani Sao Paulo'nun talep ettiği fiyat bu...

Fenerbahçe ucuza almadı, 7.5 milyon Euro ödedi Lugano'nun bonservisi için, yani bu da yaklaşık 10 milyon Dolar ediyor.

Tamam senin dediğin gibi olsun.Ne de olsa senin desteklediğin takımın oyuncuları.Sen bu oyuncuların bu kadar iyi olduğunu düşünüyorsan sana bişey diyemem.

transatlantik
20.Ağustos.2006, 04:40
lugano da iyi futbolcu oldu cikti helal olsun yaa

starfreedom
20.Ağustos.2006, 04:55

Madem Sao Paulo 25 Milyon Dolar istemiş, nasıl olurda Fenerbahçe 10 milyon dolara alır? Arada 15 Milyon $ fark var.

Ayrıca verdiğin linki nasıl kanıt olarak gösterebilirsin ki? Bir sürü transfer haberi çıkıyor. O zaman hepsinin doğru olması gerekiyor.

eGowiCh
20.Ağustos.2006, 05:28
Madem Sao Paulo 25 Milyon Dolar istemiş, nasıl olurda Fenerbahçe 10 milyon dolara alır? Arada 15 Milyon $ fark var.

Ayrıca verdiğin linki nasıl kanıt olarak gösterebilirsin ki? Bir sürü transfer haberi çıkıyor. O zaman hepsinin doğru olması gerekiyor.

Real Madrid olunca, haliyle 25 milyon Dolar gibi bir rakam istiyorlar. Transfer piyasasını eğer takip ediyorsan, Real Madrid Porto'dan Pepe'yi 28 milyon Euro'ya transfer etti. Kulüpler, oyuncularına talip olan kulüp Real Madrid ise fiyatı 2-3 katına çıkarıyorlar. Sao Paulo da Real Madrid gibi zengin bir kulüp Lugano'ya talip olunca değerinin 2-3 katını istemiş, daha fazla para koparmak için...

Link son derece güvenilir bir kaynaktır. AS ve Esportes gazetelerinden kaynak gösteriyorum, Türk medyasından değil. İspanya'nın güvenilir kaynaklarıdır bunlar.

Fenerbahçe de Lugano'yu transfer ettiği zaman R. Madrid'in Lugano'ya talip olduğunu söylemişti.

Aziz Yıldırım Serhat Ulueren'e verdiği röportajda "Lugano'yu geçen sezon almak istiyorduk ama araya Real Madrid girince fiyatı yükseldi ve alamadık." demişti.

Ilhan
20.Ağustos.2006, 05:31
Lugano 1 yılı aşkın süredir Fenerbahçe'de, gündemdeki haberleri konuşsak daha iyi olur.

transatlantik
20.Ağustos.2006, 05:32
real ne yapsin lugano yu akil var mantik var kendinizi kandirmayin guya edu yu da milan dan kapmislardi:D:D:D:Dgulmekten aglicam artik

Rodrigo Tello
20.Ağustos.2006, 06:10
real ne yapsin lugano yu akil var mantik var kendinizi kandirmayin guya edu yu da milan dan kapmislardi:D:D:D:Dgulmekten aglicam artik

Ya bosver takma kafana :) Onların futbolcuları cok iyidir hatta dünyanın en iyileridir.

Bizim topculara gelınce oynmayı bilmıyo derler..Bosver
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Allah Allah Koskoca Madrid'in elinden adam almıslar..:D Adriano'yu neden alamadınız...?

LaigLeNoiR
20.Ağustos.2006, 06:18
Edu : 27
Lugano : 28 yaşında.

Yanlışlık olmasın.1980 ve 81'li ler.

Bu yaşta defans almıyor Avrupa'nın önde gelen takımları, genelde aldıkları defanslar 22-23 yaşların oluyor.Eğer 27 yaşlarında alıyorlar ise o aldıkları isimlerde çok daha yıldız oluyor.Ayrıca Lugano'nun milli takımda neler yaptığını gördük, ülkesinin başını yaktı adeta.Edu'yu da FB almadan önce duymamıştım.

Herneyse bunları bir kenara bırakırsak Sinan Engin Federico Higuain'le anlaşmak için galiba İspanya'ya gitmiş :)

eGowiCh
20.Ağustos.2006, 06:55
Edu : 27
Lugano : 28 yaşında.

Yanlışlık olmasın.1980 ve 81'li ler.

Bu yaşta defans almıyor Avrupa'nın önde gelen takımları, genelde aldıkları defanslar 22-23 yaşların oluyor.Eğer 27 yaşlarında alıyorlar ise o aldıkları isimlerde çok daha yıldız oluyor.Ayrıca Lugano'nun milli takımda neler yaptığını gördük, ülkesinin başını yaktı adeta.Edu'yu da FB almadan önce duymamıştım.

Chelsea Alex'i aldı, Alex de 27 yaşında, yine Chelsea Ben Haim'i aldı, 25 yaşında. Barcelona Milito'yu aldı, 28 yaşında. Real Madrid Metzelder'i aldı, 27 yaşında...

Avrupa'nın önde gelen takımlarının bu sene aldığı defans oyuncularının yaşları :) Ezbere konuşmamak lazım.

Lugano 2 yıl önce, Fenerbahçe'ye gelmeden R. Madrid tarafından istendiğinde 25-26 yaşındaydı.

Edu ise 1 yıl önce Milan tarafından tarafından istendiğinde 25 yaşındaydı.

Lugano milli takımının kaptanıdır, yaptıkları da her futbolunun yapabileceği cinstendir. Ülkesinin başını da yaktığı falan yoktu, eğer Uruguaylı futbolcu Brezilya'ya karşı o penaltıyı atsaydı, Brezilya'yı eleyecekler ve finale kalacaklardı, ama o atamayınca Brezilyalı futbolcu penaltıyı attı ve daha sonra penaltı için Lugano topun başına geldi ve Uruguay elendi.

Lugano'nun Sao Paulo-Liverpool maçında Liverpool forvetlerine adım attırmadığını, o maçta sahanın yıldızı seçildiğini de biliyorsunuzdur herhalde.

starfreedom
20.Ağustos.2006, 07:04
Chelsea Alex'i aldı, Alex de 27 yaşında, yine Chelsea Ben Haim'i aldı, 25 yaşında. Barcelona Milito'yu aldı, 28 yaşında. Real Madrid Metzelder'i aldı, 27 yaşında...

Avrupa'nın önde gelen takımlarının bu sene aldığı defans oyuncularının yaşları :) Ezbere konuşmamak lazım.

Lugano 2 yıl önce, Fenerbahçe'ye gelmeden R. Madrid tarafından istendiğinde 25-26 yaşındaydı.

Lugano milli takımının kaptanıdır, yaptıkları da her futbolunun yapabileceği cinstendir. Ülkesinin başını da yaktığı falan yoktu, eğer Uruguaylı futbolcu Brezilya'ya karşı o penaltıyı atsaydı, Brezilya'yı eleyecekler ve finale kalacaklardı, ama o atamayınca Brezilyalı futbolcu penaltıyı attı ve daha sonra penaltı için Lugano topun başına geldi ve Uruguay elendi.

Lugano'nun Sao Paulo-Liverpool maçında Liverpool forvetlerine adım attırmadığını, o maçta sahanın yıldızı seçildiğini de biliyorsunuzdur herhalde.

Ben Haim yedek olarak alındı. Alex yedek olarak alındı. Ha ama eğer sen Milito ile Lugano'yu, Metzelder ile Edu'yu bir tutarsan bilemem. Ayrıca, 1 maçlık performansla oyunculara iyi denilecekse vay halimize. Bu arada İbrahim Üzülmez'de Milli takımda kaptanlık yaptı. Bunuda belirteyim.

Edu'nun transferi, transfer döneminin son günlerinde oldu. Milan almak isteseydi son güne mi bırakırdı sence? Ayrıca belirtmeliyim ki ben ne Edu'yu, ne Lugano'yu Fenerbahçe'ye transfer olmadan önce hiç duymamıştım

LaigLeNoiR
20.Ağustos.2006, 07:28

Egemen;

Sen; Alex,Ben Haim,Milito,Metzelder gibi oyuncularla Edu ve Lugano'yu bir mi tutuyorsun ?

Evet dersen bana sana gülerim yani Egemen :)

Merak etme bilip bilmeden konuşmuyorum.Avrupayı yakından takip etmeye çalışıyorum.

Lugano takımını yakmadı mı ???

Bir kaptan olarak, Copa America'da dahi neler yaptığını izledik.Lugano çok tehlikeli bir oyuncu, ne yapacağı hiç bir zaman belli olmaz.

ultraslan2091
20.Ağustos.2006, 07:35
ya bırakın fb nin aldığı oyuncuların kalitesini tartışmayı onlar kalitesiz topçu alır mı hiç biz daha kalitelisini alsak bile ya sakattır ya tecrübesizdirya gözünün üstünde kaşı vardır ya da iki kulağı vardır diğer takımlar hiç iyi adam alabilirmi koskoca fb dururken

eGowiCh
20.Ağustos.2006, 07:38
Ben Haim yedek olarak alındı. Alex yedek olarak alındı. Ha ama eğer sen Milito ile Lugano'yu, Metzelder ile Edu'yu bir tutarsan bilemem. Ayrıca, 1 maçlık performansla oyunculara iyi denilecekse vay halimize. Bu arada İbrahim Üzülmez'de Milli takımda kaptanlık yaptı. Bunuda belirteyim.

Edu'nun transferi, transfer döneminin son günlerinde oldu. Milan almak isteseydi son güne mi bırakırdı sence? Ayrıca belirtmeliyim ki ben ne Edu'yu, ne Lugano'yu Fenerbahçe'ye transfer olmadan önce hiç duymamıştım

Ben Haim yedek olarak alınsa dünkü Liverpool maçında oynamazdı :)

Lugano sürekli milli takımın kaptanı, İ.Üzülmez bir maçlık kaptan :)

Milan sportif direktörü bile "Elimizden kaptılar" dedi, yani bunu bile bile Milan'ın Edu'yla hiç ilgilenmemiş olmasını söylemen çok garip doğrusu...

Egemen;

Sen; Alex,Ben Haim,Milito,Metzelder gibi oyuncularla Edu ve Lugano'yu bir mi tutuyorsun ?

Evet dersen bana sana gülerim yani Egemen :)

Merak etme bilip bilmeden konuşmuyorum.Avrupayı yakından takip etmeye çalışıyorum.

Lugano takımını yakmadı mı ???

Bir kaptan olarak, Copa America'da dahi neler yaptığını izledik.Lugano çok tehlikeli bir oyuncu, ne yapacağı hiç bir zaman belli olmaz.

Ben Haim Lugano ve Edu'dan iyi mi? :) Milito ve Alex'e lafım yok ama Metzelder de ahım şahım bir stoper değil. Lugano'dan kötü değil en azından...

LaigLeNoiR
20.Ağustos.2006, 07:40
Neyse Egemen bu tartışma gereksiz gidecek gibi görünüyor...Neyse...

Higuain'da sorun

Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner ve menajer Sinan Engin, bugün gittikleri İspanya'da Federico Higuain'in transferinde kesin sonuca varamadı.

Bugün yapılan görüşmeler sonrası Arjantinli futbolcu ile anlaşan siyah beyazlı yönetim, River Plate kulübü ile bonservis bedeli konusunda ufak pürüzleri çözemedi. Ancak Beşiktaş heyetinin, yarın bu sorunu da çözüp, futbolcu ile Çarşamba günü İstanbul'a gelmesi bekleniyor.
21.08.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : DHA

BlackEagle19o3
20.Ağustos.2006, 07:44
[QUOTE=eGowiCh;842146]Ben Haim yedek olarak alınsa dünkü Liverpool maçında oynamazdı :)
R.Carvalho olsa o oynardı;;)Yedekler ilk 11 çıkmayacak diye bir kural yok ayrıca.Örneğin Can Arat...

mozar
20.Ağustos.2006, 14:01

Basına inanırsak biz de Ricoyu Juvenin elinden kapmıştık. Bence, futbolcu büyük takım istiyorsa ona gider. Ribery buna en büyük örnek, kontrat falan takmadı ilk fırsatta gitti. Eğer büyük takımdan oyuncu kapmak istiyorsanız, o takımın 1,5 milyon vereceği oyuncuya 4,5 milyon vermeniz gerekir, Carlos örneğinde olduğu gibi.

SaRPeR1903
20.Ağustos.2006, 14:12
Kleberson Santoslu gibi
Beşiktaş'tan parasını alamadığı için kaçan Kleberson'a FIFA'dan olumlu haber geldi. Sabah Gazetesi'nde yer alan haberde: "Brezilyalı futbolcunun serbest kalmak için yaptığı başvuruya FIFA Başkanı Blatter yeşil ışık yaktı. Kleberson'un anlaştığı Santos Başkanı Teixeira, Blatter ile özel bir görüşme yaparak, "Kleberson için gerekli kolaylığı gösterin. Serbest kalırsa sözleşme imzalayacağız" dedi. Olumlu yanıt alan Teixeira, müjdeyi Kleberson'a verdi. Dün idmana çıkan Brezilyalı'nın Santos'a imza atması an meselesi!"

20.08.2007

Kaynak : Sabah

İlk geldiğinde ne kadar sevinmiştim manchester united'dan futbolcu aldık diye,gidişine üzülemedim bile..

eXcitinG
20.Ağustos.2006, 16:47
Para da aLamıyoruz bedava ya gitti adam.

uAburak89
20.Ağustos.2006, 19:56
Futbolda transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, Arjantinli futbolcu Federico Higuain ile görüşmelere başladığını Borsa'ya bildirdi.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'den, İstanbul Menkul Kıymetler Borsa'sına (İMKB) gönderilen yazıda, ''Şirketimiz, River Plate'in futbolcusu Federico Higuain ile transferi konusunda görüşmelere başlamıştır'' denildi.

23 yaşında ve 1.72 metre boyundaki Arjantinli futbolcu, forvet mevkisinde oynuyor.

BlackEagle19o3
20.Ağustos.2006, 19:59
İ.M.K.B ye bildirildiyse bitti bu iş:)Beşiktaşımıza hayırlı uğurlu olsun...

travis1903
20.Ağustos.2006, 20:28
hayirli olsun umarim bize yararli olur...

:0:

eGowiCh
20.Ağustos.2006, 23:27
Hayırlı olsun, transfer noktalanmıştır demektir.

RoNNiE91
20.Ağustos.2006, 23:36
Hayırlı olsun Beşiktaşımıza, 1.72 boyunda demek.O kadar da uzun değilmiş bir forvete göre.

LaigLeNoiR
20.Ağustos.2006, 23:55
Federico Higuain hayırlı olsun tüm Beşiktaşlılara.

GeNç KaRTaL
21.Ağustos.2006, 00:07

Egemen bir kere o saydığın kulüplerle bir olmadığımızı sende biliyorsun.Onların ilgilendiği genç yıldızları Türk kulüplerinin alması imkansız.Ama biz onların almadığı isimleri alıp onlara satabilecek kıvama getirebiliriz.

Örneğin Bobo.Biz aldığımıza göre hiç bir Avrupa kulübü ilgilenmemiş.Şimdi Bobo el üstünde tutuluyor.Yani marifet o saydığın kalbur üstü takımların alabildiklerini almak değil.Kendi bütçemize uygun genç yetenekli oyuncuları almak da büyük bir başarıdır.İnşallah alacağımız Higuain'de Bobo gibi çıkarsa ve ben çıkacağına inanıyorum bu dediklerim iyice sabit olacak.

Hugo
21.Ağustos.2006, 00:37
Hayırlı olsun Higuain.
3 Yıllık anlaşmış Beşiktaş yönetimi.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Basına inanırsak biz de Ricoyu Juvenin elinden kapmıştık. Bence, futbolcu büyük takım istiyorsa ona gider. Ribery buna en büyük örnek, kontrat falan takmadı ilk fırsatta gitti. Eğer büyük takımdan oyuncu kapmak istiyorsanız, o takımın 1,5 milyon vereceği oyuncuya 4,5 milyon vermeniz gerekir, Carlos örneğinde olduğu gibi.
Ribery büyük takım istedi diye mi gitti..
Parasını vermedik diye gitti :)

eXcitinG
21.Ağustos.2006, 00:54
GeL bakaLım Higuain neLer yapıcaksın hep beraber göreLim :)

douramss
21.Ağustos.2006, 00:55
Hayırlı olsun...Bakalım abisi kadar yetenekli mi:)

iCeD_eMRe
21.Ağustos.2006, 00:59
lig tv'ye atakan kurt telefonla bağlandı.river plate'le 1,5 milyon dolara, higuain'le de yıllık 900 bin dolara anlaşılmış.şu anda kenan öner ve sinan engin'le istanbul'a geliyormuş.yarın da sağlık kontrolünden geçtikten sonra 3 yıllık imza atacakmış.hayırlı olsun...

eXcitinG
21.Ağustos.2006, 01:04
Hayırlı olsun...Bakalım abisi kadar yetenekli mi:)

ReaL de ki abisi değiL yaf bizim aLdığımız büyük oLan bizim ki abi :0:

douramss
21.Ağustos.2006, 01:07
ReaL de ki abisi değiL yaf bizim aLdığımız büyük oLan bizim ki abi :0:

O zaman kardeşi kadar oynasın yeter diyim...:)

Hugo
21.Ağustos.2006, 01:14
Bazı kanallarda yanlışlıkla kardeşi Gonzalo'nun attığı golelri falan gösteriyorlar :D
River'dayken attığı golleri. Ben de yemiyom tabii :zuhaha

iCeD_eMRe
21.Ağustos.2006, 01:17
Bazı kanallarda yanlışlıkla kardeşi Gonzalo'nun attığı golelri falan gösteriyorlar :D
River'dayken attığı golleri. Ben de yemiyom tabii :zuhaha

yaa ntv bile gonzalo'nun attığı golü gösterdi geçen.dedim hadi diğerleri(kanal d,atv,show vs.) tamam da, ntv ayıp etti...

GeNç KaRTaL
21.Ağustos.2006, 01:24
Hayırlı olsun arkadaşlar.Higuain'imiz geldi.:)

Higuain özel uçakla geliyor!..
Beşiktaş'ın anlaşmaya vardığı Arjantinli futbolcu Federico Higuain, yarın İstanbul'a gelecek.

Higuain'in, yarın saat 15.30'da, genel sekreter Kenan Öner ve futbol takımı genel menajeri Sinan Engin ile birlikte, kulüp başkanı Yıldırım Demirören'in özel uçağıyla İstanbul'a geleceği bildirildi.

Arjantinli oyuncunun, ertesi sabah sağlık kontrolünden geçtikten sonra basın önünde sözleşme imzalaması bekleniyor.
21.08.2007

eglocc
21.Ağustos.2006, 01:40
Evet Higuain'in transferi kesinlesti... Umarim Besiktas'a hayirli olur... Ben bir Galatasarayli olarak bunu soyluyorum... Umarim TSL'ye gelen Ortega:D, Lukunku:D, Ailton:D gibi fiyasko transferlerden biri olmaz... Olacagini da zannetmiyorum... Bobo ile iyi bir ikili olabilirler:D

Fietra 10
21.Ağustos.2006, 02:07
Beşiktaşa hayırlı olsun daha önce izlemedim ama forvet arkası asıl mevkiisiymiş bazı spor programları söyledi ne kadar dogru bilemem..

Ralph
21.Ağustos.2006, 02:42
Bu adam çok iş yapacak.Özellikle uzaktan vuran futbolculara ihtiyacımız var.Yanlız biz değil Türkiye'nin bu futbolculara ihtiyacı var.Tell'dan sora 2. oldu.Hadi hayırlısı bakalım.Parlayacağına inanıyorum.

GeNç KaRTaL
21.Ağustos.2006, 02:49
Beşiktaşa hayırlı olsun daha önce izlemedim ama forvet arkası asıl mevkiisiymiş bazı spor programları söyledi ne kadar dogru bilemem..

Kendisi forvetmiş.Santrafor değil yani.

gahanthegod
21.Ağustos.2006, 02:49
Yilda 900bin dolar, bonservis ise 1.5 milyon dolar. Normal bu rakamlar, ama diger transferlere gore 'ucuz' elbette.

Bu arada ayrilmak istediklerini Saglam'a resmen aciklamalarina ragmen Tandogan elde tutulacak, Fahri ise kiralanacakmis. Ayip, yazik, gunah.

GeNç KaRTaL
21.Ağustos.2006, 03:07
Bu arada Berk Kolt ikilisi gitti tere yağından kıl çeker gibi bitirdiler transferi Öner ile Engin.İşte yönetici dediğin böyle olur.Kolot ve Berk olsa bu transfer olmazdı.

uAsamet91
21.Ağustos.2006, 03:23
Bjk'nin yaptığı vasat yabancı transferlerini hiç beğenmemiştim...Bu adamıda çok methediyolar bakalım...

eraser212
21.Ağustos.2006, 03:24
gezdiler dünyayı aldılar higuain i. neyse inşallah çürük çıkmaz

eGowiCh
21.Ağustos.2006, 03:33
Higuain Beşiktaş'ta
Beşiktaş, Federico Higuain'in transferinde mutlu sona ulaştı. Siyah-beyazlı yöneticiler, River Plate ile anlaşmaya varırken, genç golcü 3 yıl süreyle Beşiktaş forması giyecek.

http://www.ntvspor.net/Images/18380.jpg

Beşiktaş, River Plate'li Federico Higuain ile 3 yıllık anlaşma sağladı. Genel Menajer Sinan Engin ve Genel Sekreter Kenan Öner, Higuain'in ardından River Plate'li yöneticiler ile de anlaşma sağladı.

3 yıllık anlaşma sağlanan Federico Higuain yıllık 900 bin dolar alırken, kulübü River Plate'e 1,5 milyon dolar bonservis bedeli ödenecek. Başkan Yıldırım Demirören'in özel uçağıyla getirilecek Higuain, yarın saat 15.30'da Türkiye'de olacak. Arjantinli oyuncunun, perşembe sabahı sağlık kontrolünden geçtikten sonra basın önünde sözleşme imzalaması bekleniyor.

Real Madrid'de forma giyen Gonzalo Higuain'in ağabeyi olan 1.72 boyundaki Higuain, River Plate'in altyapısından yetişti. 23 yaşındaki genç golcü, son 2 sezondur formasını giydiği Arjantin ligi takımlarından Nueva Chicago'da açılış ve kapanış liglerinde toplam 37 maçta 14 gol attı.

Gol bölgelerindeki çabukluğu ve fırsatçılıgıyla tanınan Arjantinli golcü, ceza sahası dışından attığı şutlarla da etkili oluyor.

NTVSpor

GeNç KaRTaL
21.Ağustos.2006, 03:34
Bjk'nin yaptığı vasat yabancı transferlerini hiç beğenmemiştim...Bu adamıda çok methediyolar bakalım...

Samet yeter Allah aşkına.Gaziantep güle oynaya diyorsun.Gelip burada transferlerimize vasat diyorsun.Yorum yapmak için yorum yapıyorsun.

transatlantik
21.Ağustos.2006, 03:38
hayirli olsun insallah Turk futboluna renk katar

Aşk-ı Şehir
21.Ağustos.2006, 03:42
Tüm Beşiktaş'lı arkadaşlara hayırlı olsun çok iyi bir transfer oldu kutlarım yönetimi...

starfreedom
21.Ağustos.2006, 03:44
Pek bilgim yok aslında oyuncu hakkında! Acaba adam geçebiliyor mu?

eXcitinG
21.Ağustos.2006, 03:48
Pek bilgim yok aslında oyuncu hakkında! Acaba adam geçebiliyor mu?

Tekniği,sürati ve etkiLi şutLarı en etkiLi özeLLikLeri.Uyum sorununu aşarsa Bobo iLe de iyi anLaşırsa faydaLı oLabiLir beLki bekLeyip görücez.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
asLında benim Higuain transferinde sevindiğim tek nokta deLgado için.DeLgado geçen sezon dan beri tam anLamı iLe anLaştığı biri oLmadığıdan şikayetçiydi.Tigana gidince ve ErtuğruL sağLam geLince kendine oLan güven ve moraLi arttı bu da maçLarına yansıdı.Şimdi takıma kendi vatandaşı bir oyuncu geLicek ve eğer Higuain iLe iyi anLaşıp oyun içinde de iyi bir ikiLi oLurLarsa işte o zaman bak sen deLgado ya derim.

Bugra19o3
21.Ağustos.2006, 04:14
Federico Higuaínnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Federico Higuaín kimdir?

25 Ekim 1984 doğumlu 23 yaşındaki Arjantinli futbolcu Federico Martín Higuaín 1.5 milyon dolar bonservis bedeliyle River Plate ekibinden Beşiktaş'a transfer oldu. Babası Jorge Higuaín de Arjantinli eski defans oyuncularından, hatta Arjantin tarihinde en iyi dört defans oyuncusundan biri olduğu kabul edilmektedir. Öte yandan Real Madrid'de çok şey beklenen 19 yaşındaki Gonzalo Higuaín'in abisi. Kardeşine göre biraz daha fiziği zayıf bir isim. Kardeşi ünü çoktan elde etmiş ve 19 yaşında Real Madrid'in kıskaçından kurtulamayarak İspanyol ekibine 13 milyon avro gibi bir bonservis bedeliyle transfer olmuştu. Federico Martín Higuaín mevkii forvet olsa da zaman zaman forvet arkasında ofansif pozisyonda görev yapabiliyor. Fiziği yapısıyla Türk futbolseverler onu izlediğinde zaten bu görüşe sahip olacak, golü fazlasıyla koklayan ama rakip defansı yoran forvetlerden değil..
Federico River Plate kariyerine belki de bir anlamda bu sezon başlayacaktı. Kulüp Higuain'i iki sezondur Nueva Chicago'ya kiralamış ve bu sezon geri çağırmıştı. 2003 yılında başlayan River Plate kariyerinde 3 sezon içinde sadece 5 kez forma şansı bulabilen genç futbolcu geçtiğimiz sezon Nueva Chicago forması altında 35 maça çıkarken 13 gol kaydetmişti.
Bir dönem Federico Higuaín'in adı Real Sociead ile çok ciddi bir şekilde geçmiş ve ofansif forvet oyuncusu İspanya kapısından dönmüştü. Bir ara da İtalyan ekipleri Livorno ve Reggina da Higuain'in kapısını çalmıştı.
Pipa lakaplı futbolcu Arjantin'de çoğu zaman kardeşi ile kıyaslanmak zorunda olduğu için zorluk çekti. Nueva Chicago forması altında normalin üstünde bir performans sergilemedi fakat vasat bir performans da çizmedi.
Özel hayatı da kardeşine göre daha sakin olan Higuaín Arjantin'de sadece 300 bin dolar yıllık ücret kazanıyordu. Beşiktaş'ta bu rakamın ise 900 bin dolar olduğu açıklandı. Higuain'in futbolu için şunu söyleyebiliriz ki tekniğinden çok bir forvet oyuncusunun yapması gereken yani aklını kullanan bir futbolcu, Arjantin'de zekilik kokan golleri de mevcut...
Künye:
Tam adı: Federico Fernando Higuaín
Lakabı: Pipa
Doğum tarihi: 1984-10-25
Doğum yeri: Villa Celina, Argentina
Boy: 1.72
Mevkii: Forvet
Altyapı: River Plate
Kariyeri
Takım - Lig - Maç - Gol
River Plate Apertura 2003 2 0
River Plate Clausura 2004 1 0
River Plate Apertura 2004 0 0
River Plate Clausura 2005 2 0
Nueva Chicago Apertura 2005 (B Nacional) 18 6 Nueva Chicago Clausura 2006 (B Nacional) 18 7 Nueva Chicago Finales 2006 (B Nacional) 4 2 Nueva Chicago Apertura 2006 18 10
Toplam- 63 25
ESAT DERGİ/SPORX.COM

Kaynak: Sporx.com

Omerdinho
21.Ağustos.2006, 04:22
istatistikler pek ic acici degil, zannerdersem bu óyuncu sürekli a ile b takim arasi gidip gelmis :) yinede hayirli olsun diyelim..

erdemzorer10
21.Ağustos.2006, 04:24
bende istatistiklerini çok iyi bulmadım yinede hayırlı ugurlu olsun

BlackEagle19o3
21.Ağustos.2006, 04:38

Tello ve Cisse'yi hiç izlemedin galiba.İzlesen böyle konuşmazdın.Diatta ise kapalı kutu izleyip göreceğiz...Gerçekten de Şemsi'nin de dediği gibi mesaj yazmış olmak için yazıyorsun ya da amacın tartışma çıkarmak.Ama git başka yerlerde yap bu oyunları.Beşiktaş'a bulaşma lütfen!;;)

Rodrigo Tello
21.Ağustos.2006, 04:43
istatistikler pek ic acici degil, zannerdersem bu óyuncu sürekli a ile b takim arasi gidip gelmis :) yinede hayirli olsun diyelim..

Kezman'ın istatistikleri iyiydide noldu ?

Eleştirmekte Fener'lilerin üstüne yok.

Kutlarım yönetimi iyi bi transfer..

Noz
21.Ağustos.2006, 04:48
youtube deki bikac golu etkili gol vuruslari oldugunu gosteriyor... bizim de ihtiyacimiz olan bisey acikcasi cerceveyi gordu mu super gol vuruslari yapan biri...

erdemzorer10
21.Ağustos.2006, 04:54
youtube deki bikac golu etkili gol vuruslari oldugunu gosteriyor... bizim de ihtiyacimiz olan bisey acikcasi cerceveyi gordu mu super gol vuruslari yapan biri...

youtube a bakarak tam bişey çıkarmak zor ama umarım yapması gerekeni yapacaktır Bjk da...

benim aklıma takılan yönetim önce carlton cole ile ilgilendi ama en son higuain i aldı...yani cole santrafor oyuncusu higuain ise forvet ...

acaba yönetim alacagı forvetin özelliklerinde kararsızmı kaldı..sonuçta cole uzun bir oyuncu higuain ise fırsatçı çabuk bi oyuncu..farklı tipte oyuncular..

fenerbahce_1907
21.Ağustos.2006, 04:56
Çok daha iyi bir oyuncu alaiblirdi Beşiktaş cok iyi bir oyuncu oldugunu düşünmüyorum ama hayırlı olsun yinede.
Youtube'da zaten oyuncuların attıgı en güzel goller falan oluyor böyle güzel golünün olması normal.Youtube'a bizim Deivid'i yazınca bile ne goller cıkıyor:zuhaha

aix2
21.Ağustos.2006, 05:06
Beşiktaş'a hayırlı olsun. İnşallah bşaraılı olur yaşı da gençmiş.

transatlantik
21.Ağustos.2006, 06:17
higuain besiktasin resmi sitesine poz vermis

Roberto Baggio
21.Ağustos.2006, 06:28
yaşı dolayısıyla gelecek vaad ediyor bakalım insallah kardesi gib çıkmaz..)))))şaka tabi çıksın

GeNç KaRTaL
21.Ağustos.2006, 06:49
Bazı arkadaşlarımız daha iyisini alabilirdi demişler.Biz bunu aldık ve memnunuz.Olay bitmiştir.

Federico’dan İlk Mesaj

Genel Sekreterimiz Sayın Kenan Öner ve Genel Menajerimiz Sayın Sinan Engin ile birlikte bulunduğu İspanya'da, ilk kez Beşiktaş formasını giyen ve resmi sitemiz için poz veren yıldız transferimiz Federico Higuain, ilk mesajında taraftarlarımıza seslendi.

Higuain telefonla gerçekleştirdiğimiz görüşmede, 20 milyonu aşkın taraftarımızdan haberdar olduğunu belirterek, "Biliyorum ki benim başarımı bekleyen çok büyük bir taraftar topluluğu var. Onları sevindirmek için sabırsızlanıyorum. Beşiktaş gibi köklü bir kulüple anlaştığım için çok mutluyum" diye konuştu.

http://www.bjk.com.tr/tr/medya.php?rn=14322&tipi=K
http://www.bjk.com.tr/tr/medya.php?rn=14321&tipi=K