PDA

View Full Version : Gençlerbirliği Transfer Haberleri

perpetua
02.Ağustos.2006, 15:47
Gençlerbirliği transfer haberlerine bu konu altından devam ediniz. Ayrıca lütfen artık transfer konularını bir sohbet alanı olarak kullanmayınız. Tartışma çıkartıcı, tahrik edici mesajlardan kaçınınız.

RoNNiE91
04.Ağustos.2006, 07:56
Burhan Eşer resmen G.Birliği'nde

Transfer çalışmalarını sürdüren Gençlerbirliği, geçen sezon Diyarbakırspor'da forma giyen Burhan Eşer'i renklerine bağladı. Kulüp binasında düzenlenen imza törenine, kulüp genel menajeri Cem Onuk, yönetici Enis Safi ve Burhan Eşer katıldı. Genel Menajer Onuk, yaptığı açıklamada, Buhan ile 1 yılı opsiyonlu 4 yıllık sözleşme imzaladıklarını belirterek, ''Kulüplerde transfer süresi içinde çalışmalar bitmez. Enteresan oyuncular çıkarsa değerlendiririz. Ancak kulüp olarak Burhan'ı transfer ederek düşündüğümüz transferlerin sonuncusunu yaptık. Geçen sezon da kendisiyle ilgileniyorduk ama maddi konularda anlaşamamıştık. Bu sezon bize katıldığı için mutluyuz'' diye konuştu.

22 yaşındaki genç futbolcu Burhan ise, Türkiye'nin sayılı kulüplerinden birine geldiğini ifade ederek, ''Gençlerbirliği'nin de benim de hedeflerim var. Yeni kulübüm için elimden gelen her şeyi yapacağım. Bu transferde emeği geçen herkese teşekkür ederim'' dedi. Ümit milli futbolcu Burhan, Diyarbakırspor'da geçen sezon oynadığı 34 maçta 7 gol atmıştı.

Kaynak : AA

fm_monster
21.Ağustos.2006, 22:49
Anderlecht'ten G.Birliği'ne
Gençlerbirliği, Belçika şampiyonu Anderlecht'te forma giyen gurbetçi futbolcu Umut Gündoğan'ı renklerine bağladı. İlk transfer döneminin kapanmasına kısa bir süre kala Gençlerbirliği'nde transfer çalışmaları sürüyor. Kırmızı-siyahlı kulüp, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi 3. ön elemesindeki rakibi Anderlecht'te forma giyen forma giyen gurbetçi futbolcu Umut Gündoğan'ı kadrosuna kattı. Teknik Direktör Fuat Çapa'nın transfer edilmesini istediği Umut'un 18 yaşında olduğu ve hücuma yönelik orta saha oyuncusu olarak görev yaptığı bildirildi.

Gençlerbirliği'nin yeni transferi Umut Gündoğan, yarın düzenlenecek bir törenle kendisini kırmızı-siyahlı renklere bağlayan sözleşmeye imzayı atacak.

eGowiCh
21.Ağustos.2006, 23:26
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_ho_GokhanGulecSevinc003.jpg

Gençler Güleç ile anlaşamadı

Bir süreden beri Beşiktaş Teknik direktörü Ertuğrul Sağlam'ın gözden çıkardığı Gökhan Güleç ile görüşmeler yapan Gençlerbirliği bu transferden sonuç alamadı.

Güleç'in manajeri ile görüşen Kırmızı - siyahlı yönetim maddi konularda anlaşamayınca bu transferden vazgeçti. Gençlerbirliği Genel Manajeri Cem Onuk yaptığı açıklamada, Gökhan Güleç'ten vazgeçtiklerini ve yerine daha kaliteli bir golcü aradıklarını söyledi.

Golcü oyuncuları Isaac'in sakatlanması ve yaklaşık 2 ay sahalardan uzak kalacak olması ile gölcü oyuncu problemi çeken Gençlerbirliği Gökhan Güleç'i renklerine bağlamak istemişti.

Beştepe İlhan Cavcav tesislerinde dün Güleç'in manajeri ile yüz yüze konuşan Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav bu transferi bitirmek istemişti. Ancak bu sabah Cem Onuk yaptığı açıklamada Gençlerbirliği'nin bu transferden kesin olarak vazgeçtiği öğrenildi.

Lig TV

Omerdinho
21.Ağustos.2006, 23:29
Cavcav F.Bahçe'nin kapısını çaldı!..

Gençlerbirliği'nde teknik direktör Fuat Çapa'nın ısrarla santrfor istemesi sonrası harekete geçen kulüp başkanı İlhan Cavcav, Semih Şentürk için Fenerbahçe'nin kapısını çaldı.
Gol yollarındaki sorunu çözmek için arayışlarını sürdüren kırmızı siyahlılarda teknik direktör Çapa, Başkan İlhan Cavcav'a bir liste verdi. Listenin başında bulunan Semih Şentürk için harekete geçen Cavcav bir süre önceye kadar kanlı bıçaklı olduğu Fenerbahçe için transfer görüşmesine oturdu.
Yıllardır Fenerbahçe'ye futbolcu satan Cavcav, ilk kez sarı lacivertlilerden bir futbolcu isterken, Fenerbahçe'den bu transfer için olumsuz yanıt geldi. Cavcav'ın, Fenerbahçe 2. Başkanı Nihat Özdemir'den Semih Şentürk'ü kiralık olarak istediği öğrenildi.

22.08.2007 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : DHA

uAburak89
22.Ağustos.2006, 19:24
Gençlerbirliği, Belçika`nın Anderlecht takımında forma giyen gurbetçi futbolcu Umut Gündoğan ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri`nde yapılan imza törenine katılan basın sözcüsü Muammer Akyüz, Gençlerbirliği geleneğine uygun olarak genç bir gurbetçiyi renklerine bağladıklarını belirterek, ``Umut 17 yaşında olmasına rağmen Belçika Genç Milli Takımı`nda ve Anderlecht`te forma giyiyor. Ben inanıyorum ki Gençlerbirliği A takımında da yer bulacaktır`` dedi.

Gençlerbirliği`nin transfer sezonunun 12 ay sürdüğünü ifade eden Akyüz, ``Biz futbolcu takibini lig boyunca yapıyoruz. Yapımıza uygun futbolcuları bulunca da transfer ediyoruz. Bu nedenle de Gençlerbirliği`nin transferi sezon boyunca devam ediyor`` diye konuştu.

Muammer Akyüz, cumartesi günü yapacakları Bursaspor maçıyla ilgili olarak da şunları söyledi:

``Bursaspor`un başında Bülent hoca bulunuyor. Bülent Korkmaz daha önce bizde çalıştı. Bu nedenle takımı ve kulübü iyi bilen bir hoca. Sezona UEFA Kupası hedefiyle başladığımız için bizim de sahamızda puan kaybetmeye niyetimiz yok. Bursaspor maçından da galibiyetle ayrılacağımıza ve hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerleyeceğimize inanıyorum.``

Umut Gündoğan da imza töreninde yaptığı açıklamada, Gençlerbirliği`ne 4 yıllık imza atmaktan memnun olduğu belirterek, ``Bundan sonraki tüm çabamı Gençlerbirliği için harcayacağım. Bu takımda uzun süre forma giyeceğim için mutluyum`` dedi.

Bir gazetecinin, ``Türkiye`den başka bir kulüpten teklif aldınız mı`` sorusuna Umut, ``Geçen sezon Vestel Manisaspor`dan teklif almıştım, ancak Türkiye`ye gelmeyi hiç istemediğim için bu teklifi kabul etmemiştim. Bu sene de menajerimin beni ikna etmesi neticesinde Gençlerbirliği`ne geldim`` yanıtını verdi.

Bu arada, gol yollarında sıkıntı çektiklerini belirten Muammer Akyüz, Almanya`nın 2. lig takımlarından Borussia Mönchengladbach`da forma giyen 25 yaşındaki Brezilyalı golcü Kahe`nin bugün öğleden sonra Ankara`ya geleceğini ve bu futbolcuyla yarın ya da bir sonraki gün 2 yıllık sözleşme imzalayacaklarını söyledi.

Hugo
22.Ağustos.2006, 19:33
Anam Kahe'yi mi alıyorlar?

Kahê bir ara çok iyiydi..

Omerdinho
22.Ağustos.2006, 19:52
Bu Umut Gündogan FM2006'da vaz gecilmezlerimdendi Fener'e almistim :)

fmsmyrna
22.Ağustos.2006, 20:20
Kahe süper bir adam çok iyi olur alırlarsa

erdemzorer10
22.Ağustos.2006, 20:37
her zaman oldugu gibi yine dogru transfer yapıyorlar..kahe iyi bir golcü hem havadan hem yerden işliyor ;)

eGowiCh
22.Ağustos.2006, 23:00
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_1v_Kahe001.jpg

İşte Gençler'in yeni transferi Kahe

Gençlerbirliği'nin kadrosuna kattığı Brezilyalı golcü Kahe ile daha önce Galatasaray ile Trabzonspor da ilgilenmişti.

Almanya'nın Borussia Monchengladbach takımından Gençlerbirliği'ne transfer olan Brezilyalı golcü Kahe, son 2 sezondur Alman ekibinin formasını giyiyordu. Tam adı Carlos Eduardo de Souza Floresta olan Kahe, Alman ekibiyle 53 lig maçına çıktı ve 6 gol attı. 25 yaşındaki golcü oyuncu, rakip savunmayı yıpratmasıyla tanınıyor. Futbola Ponte Prata'da başlayan ve sırasıyla Palmerias, Nacional ve Portuguesa forması giyen Kahe'nin, Brezilya ligindeki en büyük başarısı bir sezonda oynadığı 30 maçta 15 gol atması.

Brezilya'dan Borussia Monchengladbach takımına geçen Kahe, burada oynadığı futbolla dikkatleri çekmişti. Kahe ile Borussia Monchengladbach'a tansfer olmadan önce, Trabzonspor da ilgilenmiş ancak Brezilyalı golcü tercihini Alman ekibinden yana kullanmıştı.

Borussia Monchengladbach'ın küme düşmesiyle takımdan ayrılmak isteyen Kahe, sezon başında Galatasaray'ın gündemine gelmiş, ancak yüksek bonservisi nedeniyle transferi gerçekleşmemişti. 1.87 boyunda olan Kahe, Gençlerbirliği'nin bu sezonki 4. yabancı oyuncu transferi oldu. Kırmızı-siyahlılar daha önce Sırp futbolcular Marco Zoric, Nicola Petkovic ve Avustralyalı Nick Carle ile sözleşme imzalamıştı.

Lig TV

Omerdinho
22.Ağustos.2006, 23:11
53 macta 6 gol atmis, golcü diyorlar birde.

GeNç KaRTaL
22.Ağustos.2006, 23:30
Kahe ismi tanıdık geliyor...

anilton
23.Ağustos.2006, 00:33
Palmeiras'ta forma giyerken G.Saray ve Trabzonspor ciddi şekilde ilgilenmişti ama kendisi Bundesliga'yı seçmişti.G.Birliği'nde iş yapar...

eGowiCh
23.Ağustos.2006, 00:38
Kahe benim oyunumda, yani FM'de iken Avrupa Gol Kralı olmuştu, o zaman ismi dikkatimi çekmişti, oyunda özellikleri çok iyi, gelecek vaadeden bir oyuncu, İlhan Cavcav yine süper transfer yapmış, 1-2 yıl sonra Avrupa kulüplerine satar.

El Comandante
23.Ağustos.2006, 01:54
53 macta 6 gol atmis, golcü diyorlar birde.

:) Bu zamanda Türk takimlarinin istedigi her forvete golcü diyorlar nedense...

Bence Kahe iyi transfer olur Genclerbirligi icin.

Emurafu
23.Ağustos.2006, 07:03
Kahe baya iyi oyuncu Attıgı gole neden bakıyorsunuz gecen sene takımı hiçbirise yaramıyordu zaten fazla gol atsa idi ligde kalırlardı.. Bu sene Anadolu takımlarının en iyi trnasferini Genclerbiriligi yaptı..........ama oftasa yenilmeleri ilgincdi...

eGowiCh
23.Ağustos.2006, 07:23
Gençlerbirliği'ni izlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum, özellikle Nick Carle, Kahe ve Mehmet Çakır'ı... Mehmet'i geçen sezondan biliyoruz gerçi ama Carle ve Kahe'yi çok merak ediyorum.

Emurafu
23.Ağustos.2006, 07:38
Carle Cok iyi 10 numara:9

Roberto Baggio
23.Ağustos.2006, 07:43
nick carle,kahe,mehmet çakır,engin baytar bakalım iyi yerlere gelecekler.......

erdemzorer10
24.Ağustos.2006, 03:35
İlhan Cavcav gibi bi adam varken gençlerbirligi daha çok carleler, kaheler alır

Hugo
24.Ağustos.2006, 03:37
vay be Kahe'yi aldılar :)

Mirza
03.Eylül.2006, 02:01
Transfer sezonu saat 18:00 itibarı ile bittiği için kilitli.