PDA

View Full Version : Konyaspor Transfer Haberleri

perpetua
02.Ağustos.2006, 15:51
Konyaspor transfer haberlerine bu konu altından devam ediniz. Ayrıca lütfen artık transfer konularını bir sohbet alanı olarak kullanmayınız. Tartışma çıkartıcı, tahrik edici mesajlardan kaçınınız.

Varonil
03.Ağustos.2006, 04:59
Konya'ya Fildişili forvet
Konyaspor, Fildişi Sahilleri asıllı Fransız oyuncu Eli Kroupi ile prensipte anlaştı. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, teknik heyetin raporu ve istekleri doğrultusunda sezon başlamadan önce forvetteki sıkıntıyı çözmeyi planlayan Konyaspor yönetimi, uzun süren arayışların sonunda aradığı oyuncuyu Birleşik Arap Emirlikleri'nde buldu.

Yapılan görüşmelerin ardından Birleşik Arap Emirlikleri'nde Alwahta takımının formasını giyen Eli Kroupi ile anlaşma sağlanırken, bu oyuncunun geçen yıl 30 maçta 20 gol attığı öğrenildi. Fildişi Sahilleri asıllı Fransız oyuncunun Fransa'da da bazı kulüplerde oynadığını bildiren yetkililer, 2002 yılında UEFA kupasında mücadele eden Fransız ekibi FC Lorient takımının formasını giyen Kroupi'nin Denizlispor'a karşı oynadığını kaydetti.

28 yaşındaki oyuncu Türkiye'de oynamak istediği için Konyaspor'a geldiğini, atacağı gollerle hedeflenen başarıya ulaşmada katkı sağlayacağını söyledi. Kroupi'nin oynadığı maçlarda gol attıktan sonra sevinç gösterisini taklalar atarak şova dönüştürdüğü, bu açıdan taraftarın kendisini çok seveceği bildirildi.

Konya'ya dün gece uçakla gelen Kroupi, sabah saatlerinde Büyükşehir Belediye Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Prensipte anlaşılan Kroupi ile bugün masaya oturulacağı ve son pürüzlerin giderilmesi durumunda sözleşme imzalanacağı öğrenildi.
03.08.2007

Kaynak : AA

Varonil
06.Ağustos.2006, 04:01
Hacıoğlu yeniden Konyaspor'da
Konyaspor Kulübü Transfer Komitesi Başkanı Hamdi Bezirci, kulübün resmi internet sitesi konyaspor.org.tr'de yer alan açıklamasında, eski futbolcularından Murat Hacıoğlu ile yaptıkları görüşmelerin olumlu sonuçlandığını, Hacıoğlu'nun 2007-2008 futbol sezonunda Konyaspor forması giyeceğini belirtti.

Bezirci, yeni transfer Hacıoğlu'nun, takımın bu akşam saat 20.00'de Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri'nde yapacağı Beşiktaş maçı hazırlıklarında yerini alacağını ifade etti.

Erman Ergin ve Volkan Çekiç ile Teknik Direktör Nurullah Sağlam'ın verdiği rapor ve Yönetim Kurulu'nun aldığı karar sonrası yollarını ayırdıklarını kaydeden bezirci şöyle devam etti:

''Teknik direktörümüz Nurullah Sağlam vermiş olduğu raporda yeni sezonda profesyonel futbol takımımız oyuncularından Erman Ergin ve Volkan Çekiç ile çalışmayı düşünmediğini bizlere iletti. Yönetim Kurulumuz da bu karar doğrultusunda Erman Ergin ve Volkan Çekiç'ten kendilerine kulüp bulmalarını istedi. Alınan bu kararın her iki taraf için de hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Her iki oyuncumuza da kulübümüze geçmişte verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki spor yaşantılarında başarılar diliyoruz.''
06.08.2007

Kaynak : AA

ChAoS
02.Eylül.2006, 23:40
http://www.sporx.com/images/1/29/5457_B_Washington002.jpg

Konyaspor, transfer sezonunun son gününde Brezilyalı futbolcu Washington Luiz Mascarenhas Silva ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

Konyaspor'un Tatlıcak Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine, kulüp başkanı Ahmet Şan, başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Törende konuşan kulüp başkanı Ahmet Şan, 29 yaşındaki golcü futbolcu Washington Luiz Mascarenhas Silva ile sezon sonuna kadar anlaştıklarını belirterek, "Futbolcumuz Brezilya Birinci Lig ekiplerinden Palmerias'ta top oynuyordu, artık Konyaspor için koşturacak. Kamoyunun dile getirdiği gol yollarındaki eksiklik giderilmiş olacak. Taraftarımıza seslenmek istiyorum; müsterih olsunlar, iyi bir takımımız var. Yönetim olarak biz görevimizi fazlasıyla yerine getiriyoruz. Çok geniş bir kadromuz var. Bundarn sonra sıra teknik heyet ve futbolcular ile taraftarımızda" dedi.

Washington Luiz Mascarenhas Silva ise, gelişinde kendisine oldukça sıcak bir karşılama yapıldığını ifade ederek, "Güzel insanlar görüyorum, Elimden gelinin en iyisini yapacağım. Konyaspor'u ligde daha yukarı taşıyacağız. Konyaspor'dan Batista ile Da Silva'yı tanıyorum, uyum sorunu çekmeyeceğimi düşünüyorum. Çok kolay adapte olacağımı sanıyorum" diye konuştu.
Kulüp Başkanı Ahmet Şan ile birlikte 1 yıllık sözleşmeyi imzalayan Washington, Konyaspor bayrağını öperek poz verirken antrenman sahasında da top sektirdi.
03.09.2007

Kaynak : İHA

Mirza
03.Eylül.2006, 02:03
Transfer sezonu saat 18:00 itibarı ile bittiği için kilitli.