PDA

View Full Version : Gaziantepspor Transfer Haberleri

perpetua
02.Ağustos.2006, 15:55
Gaziantepspor transfer haberlerine bu konu altından devam ediniz. Ayrıca lütfen artık transfer konularını bir sohbet alanı olarak kullanmayınız. Tartışma çıkartıcı, tahrik edici mesajlardan kaçınınız.

Fietra 10
04.Ağustos.2006, 05:00
Gaziantepspor, Antalyaspor'dan forvet oyuncusu Ali Cansun ile anlaştı.

Gaziantepspor Kulübü Genel Menajeri Hasan Çetinkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yerli ve yabancı futbolcu transferi çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Çetinkaya, bir süredir anlaşma zemini aradıkları, Antalyaspor'dan sözleşmesini fesheden Ali Cansun ile her konuda anlaşmaya vardıklarını ve bu futbolcuyla Gaziantep'te 1 yıllık sözleşme yapacaklarını bildirdi.

Çetinkaya, Ali Cansun'un ''Bursa Cup Turnuvası'' nedeniyle Bursa'ya davet edildiğini, kafileyle Gaziantep'e dönecek olan Ali Cansun'un, daha önce transfer edilen Volkan Arslan, Özgür Bayer ve Uğur Yıldırım ile birlikte imza töreninde sözleşmeyi imzalayacağını kaydetti.

Takımda iç dengeleri bozmamaya özen gösterdiklerini, gelecek hafta içinde yabancı bir forvet oyuncuyla anlaşacaklarını ifade eden Çetinkaya, ''Görüldüğü gibi nokta transferler yapıyoruz. Ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz. Şu anda çok iyi bir yabancı forvetle görüşmelerimiz sürüyor. Umarım lig başlamadan önce bu oyuncuya imzayı attırırız'' diye konuştu.

Varonil
05.Ağustos.2006, 21:14
G.Antepspor'da Afanou depremi!
Gaziantepspor, Fransız stoper Kodjo Afanou'yu süresiz kadro dışı bıraktı. Kulüpten alınan bilgiye göre, tecrübeli stoper Kodjo Afanou dün ''Bursacup'' turnuvasında oynanan İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçındaki disiplinsiz hareketleri nedeniyle teknik direktör Mesut Bakkal tarafından süresiz kadro dışı bırakıldı.

Gaziantepspor Kulubü Genel Menajeri Hasan Çetinkaya, Kojo Afanou'nun yapmış olduğu disiplinsiz hareketlerin kendisine hiç yakışmadığını söyledi.
Çetinkaya, Gaziantepspor formasını giyen futbolcunun, kim olursa olsun Gaziantepspor kulübünden büyük olamayacağını belirtti.

Gaziantepspor teknik direktörü Mesut Bakkal ve Genel Menajer Hasan Çetinkaya'nın BursaCup dönüşü Kodjo Afanou ile ilgili hazırladıkları raporu yönetim kuruluna verecekleri, önümüzdeki hafta arasında yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında bu rapor doğrultusunda Kodjo Afanou hakkında gerekli kararların alınacağı bildirildi.

Kırmızı-siyahlılar, 13 Ocak 2007 tarihinde Fransa'nın Bordoeaux takımında oynayan 28 yaşındaki Kodjo Afanou'yu 1,5 yıllığına renklerine bağlamıştı. Sıkıntılı geçen sezonun ardından ülkesine dönen Afanou belirlenen kamp tarihinde Gaziantep'e dönmemiş, eşinin sağlık sorunları olduğunu ileri sürmüş, ikna
edilerek kampa katılması sağlanmıştı.

Bu arada, BursaCup turnuvasında ilk maçını dün İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynayan ve 1-1 berabere kalan Gaziantepspor'da oynanan futbolun herkesi mutlu ettiği kaydedildi.

06.08.2007

Kaynak : AA

Varonil
08.Ağustos.2006, 00:57
G.Antep'in yenileri iddialı
Gaziantepspor'un yeni transferleri Uğur Yıldırım, Volkan Arslan ve Özgür Bayer, Gaziantepspor'a geldikleri için mutlu olduklarını ve Gaziantepspor'un başarısı için çalışacaklarını söyledi.

Geçen sezon Hollanda'nın Heerenven takımında forma giyen frikik ustası orta saha oyuncusu Uğur Yıldırım, bir çok kulüpten teklif almasına karşın kendisinin Türkiye'yi istediğini ve bu sebeple hızlı davranan Gaziantepspor ile anlaştığını belirtti. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi büyük kulüplerden teklif almadığını ancak görüşmelerde bulunulduğunu kaydeden Uğur Yıldırım, "Transferde Gaziantepspor hızlı davrandı. 3 büyüklerden teklif olmadı ancak görüşmeler oldu. Gaziantepspor Genel Menajeri Hasan Çetinkaya ile görüştük ve anlaştık. Çocuklarımdan dolayı Türkiye'ye gelmek istiyordum. Başka bir çok kulüpten de teklif aldım ama kararımı Gaziantepspor'dan yana verdim. Gaziantepspor'un başarısı için elimden geleni yapacağım" dedi.

Kendisinin Türkiye'de büyük hedefleri olduğunu ancak şu anda Gaziantepspor'un başarısı için çalışması gerektiğini ifade eden Uğur yıldırım, "Hedeflerim var, inşallah hedeflerimi bir gün gerçekleştiririm. Şu anda Gaziantepspor'un başarısı için çalışacağım. Gaziantepspor forması altında inşallah bu sezon frikiklerden gollerim olacak. Bu benim en iyi özelliklerimden birisi. İnşallah frikiklerden goller atacağım. Yavaş yavaş Gaziantep'e alışmaya başladım. İnşallah Gaziantepspor ve bizim için iyi olur" diye konuştu.

Galatasaray gibi büyük bir kulüpte forma giydikten sonra Ankaraspor'da top koşturan ve ardından Gaziantepspor ile anlaşan başarılı orta saha oyuncusu Volkan Arslan da başarılı olmak için Gaziantep'e geldiğini belirtti. Volkan, "Buraya geldiğim için çok mutluyum. Gaziantepspor'da çok iyi bir arkadaşlık ortamı var. Böyle bir ortam olacağını düşünmüyordum. Bu sezon çok iyi bir takım olacağımıza inanıyorum. Kasımpaşa ile yapacağımız ligin ilk maçı bizim için çok önemli. Ardından derbi maçlarımız var. Bu derbi maçlara iyi başlamak için Kasımpaşa ile oynayacağımız maçtan galibiyetle ayrılmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

Gaziantepspor'un Kayseri Erciyesspor'dan transfer ettiği başarılı defans oyuncusu Özgür Bayer ise kısa sürede uyum sağladığını ve Gaziantepspor'da çok iyi bir ortam bulunduğunu dile getirdi. Özgür, lige iyi bir başlangıç yapmak ve bu sebeple Kasımpaşa maçından galibiyetle ayrılmak istediklerini vurgulayarak, "Amacımız lige iyi bir başlangıç yapmak. Gaziantepspor'a faydalı olmaya çalışacağım. Lige iyi bir başlangıç yapıp devamını sürdürmek istiyoruz" dedi.

08.08.2007

Kaynak : İHA

krapinovic
23.Ağustos.2006, 22:05
Faruk Bayar kadro dışı...
Geçen sezondan beri bir türlü beklenen performansı veremeyen Faruk Bayar, en son Fenerbahçe maçında sergilediği kötü oyunun ardından, Mesut Bakkal tarafından kadro dışı bırakıldı. Bu oyuncunun kalan kısa sürede bir takımla anlaşabilirse gönderileceği açıklandı...

Afanou Pazartesi belli olacak...
Bursa Cup'ta saha içindeki tatsızlık sonrası kadro dışı bırakılan ve geçtiğimiz hafta izin alarak Fransa'ya giden Afanou'nun durumu pazartesi belli olacak. Oyuncu, eşinin sorunlu bir hamilelik dönemi geçirdiğini belirterek, Fransa'da onun yanında kalmak istediğini, burdayken futbolunu olumsuz etkilediğini söyledi. Tecrübeli oyuncu, pazartesi gelirse takımda kalacak, eğer gelmeyecekse pazar günü yönetime bildirecek ve anlaştığı bir takıma verilecek.

Ergün Penbe ve Orhan Ak yarın geliyor...
Galatasaray'la yolları ayrılan iki futbolcuyla ilgilenen Gaziantepspor, bu futbolcularla daha önce de görüşmüş ve anlaşamamıştı. Son yapılan açıklamada, bu futbolcuların yarın menajerleriyle beraber şehre gelerek yeni bir görüşme yapacakları belirtildi... Gaziantepspor, savunmanın soluna takviye yaparak burdaki açığı kapatmaya çalışıyor...

Varonil
30.Ağustos.2006, 20:51
G.Saray'dan G.Antep'e
Gaziantepspor, Galatasaraylı futbolcu Ergün Penbe ile anlaştı. Kırmızı-sıyahlıların uzun süredir gündeminde olan Ergün Penbe, Gaziantepspor Kulubü Başkanı İbrahim Kızıl ve Asbaşkan Bilal Çeker ile görüştükten sonra anlaşmaya vardı.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, yaptığı açıklamada, dün Gaziantep'e gelen ve yöneticilerle görüştükten sonra anlaşmaya varılan Ergün Penbe'nin transferine sevindiğini, oyuncunun yapılan sağlık kontrollerinin ardından antrenmanlara başladığını söyledi.

Gaziantepspor'un eski futbolcusu Bülent Bölükbaşı'nın da transferinin gündemde olduğunu ifade eden Bakkal, ''Ergün, Galatasaray forması altında kendisini ispatlamış ve Türkiye liglerinde kendini kabullendirmiş tecrübeli bir futbolcu. Tecrübesiyle Gaziantepspor'a çok şeyler kazandıracağına inanıyorum. Kayserispor'dan Bülent Bölükbaşı ile görüşmeler sürüyor. Bülent'in transferinde gelinen son noktayı bilmiyorum. Akşama kadar her şey daha da netleşir'' diye konuştu.

-AFANOU MESELESİ-

Bir süre önce disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı bırakılan, daha sonra affedilen Afanou'nun izin alarak ülkesi Fransa'ya gittiğini, ancak dönmesi gereken günde dönmediğini anımsatan Bakkal, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Afanou, kadro dışı bırakıldıktan sonra bizlerden ve yönetimden özür diledi. Ancak, daha sonra eşinin sağlık sorunları ve 'Fransa'da beni birkaç kulüp istiyor' diyerek izin alarak Fransa'ya gitti. Önceki gün Gaziantep'e gelerek çalışmalara başlaması gerekiyordu. Şu anda kendisine ulaşamıyoruz. Hafta sonuna kadar döner çalışmalara başlarsa onunla yolumuza devam edeceğiz. Dönmezse benim için Afanou konusu bitmiştir. Sürekli bu futbolcuyu gündemde tutmakla diğer futbolcularıma haksızlık yapmış oluyorum. Gaziantepspor profesyonel bir kulüptür, hiçbir futbolcu takımdan üstün olamaz. Gitmek isteyene dur demeyiz.''

Bakkal, gitmesi gündemde olan diğer yabancı futbolcusu Diawara ile ilgili de ''Diawara Gaziantepspor'un futbolcusudur. Takımla birlikte antrenmanlara çıkıyor. Oynamak istediği sürece, kendisine kapımız açık olacaktır. Gitmek istiyorsa da ona da kal demeyiz. Kararı verecek olan Diawara'dır'' diye konuştu.
31.08.2007

Kaynak : AA

krapinovic
30.Ağustos.2006, 23:58
Transferler netleşti...

Ergün Penbe ve Bülent Bölükbaşı artık Gaziantepspor'lu...

Diawara ise gidiyor... geçen gün paf takımla yapılan maçta genç Zafer'e kasıtlı tekme attı ve Bakkal onu antrenmandan kovmuştu... bence de gitmesi iyi olacak, zaten bu hareketleri kasıtlı yapıyor...

Mirza
03.Eylül.2006, 02:02
Transfer sezonu saat 18:00 itibarı ile bittiği için kilitli.