PDA

View Full Version : Bunları Neden Düşünemiyolar Lütfen Bakın!..

ultrAslan_1905
02.Ağustos.2006, 23:24
S.a kardeslerim ben bişi düşündüm dün kafam attı geldim foruma:director:
şimdi diyorlarki türkiye korsan ülkesi herşeyin korsanı çıkıo fln bilmem ne suçu hiç kendilerinde aramıolar kardeşim şimdi getirio adam orjinal cd yi buraya 100-150 ytl ye satıo ea her oyuna o kdr para werdiğimizi düşünürsek sizce bu bütçemize yetermi sizce bu fiyatlara oyn alabilirmiyiz çok saçma gelio kardeşim 4-5 ytl ye oyun yapıo adam aynısı yanlış anlaşılmsn korsanı fln övdüüm yoq onlarada karşıyım adamlar emek werio fln ama onlarda fiyatı 15-20-25 ytl ye satsın bizde hepimiz alalım her oyunun orjinalini nie ne amaçla bu kdr pahalı fiaata satıolar 150 ytl ye 10.000 tane satıosa 20 ytlye 500.000 tane satcak belkide hem daha karlı cıkcak hemde korsan morsan kalmıcak orjinal herkes hem eziyet cektiriolar TURKSPORTAL da olmasa türkçe fln da oynayamıcaz saolsunlar türkçe dil seçenei koysalar fiatı 20 ytl yapsalar orjinali sonra baksalar bide hem karlı cıksalar hem daha cok satsalar hemde biz rahat rahat oynasak artıq sıkıldık kardeşim ya haksızmıyım sizce?..sonucta 1 tane oyn almıosn belqi onlarca 100 ytl den hesaplasan cok ağır bi masraf cıkıo ve millte bölece korsana yönelio 1 orjinal oyun fiyatına 20 tane korsan alrm dio ne farkı war dio ama orjinal cd 20 ytl yapsalar daha cok satarlar ve korsandan da kurtulurlar bizde raatlarız onlarda türkçe dil seçeneiyle yama fln beklemeden direk oynasak daha da zevk alırız daha da cok satarlar fm her ciktiinda cou konuda eziyet cekiorz ve bu oyunu bu kdr istekli arzulu beklerken sırf türk olduumuz içn ama onlar brs da kendi açısından baksalar direk bize wurmasalar brs da biz naapmalıyız die düşünseler yalanmıyım her dil war türkçe yoq herşey war türkiye ligine ilgi yoq bişi yoq siz bize yaklaşınki brs bizde size yaklaşalım herşey karşılıklı diorm türkiyede bu oyunun bu kdr seweni warken bu kdr fanı warken orjinal cd fiyatını indirseler 20 ytl fln yapsalar hepimiz alırz babalar gibi oynarız ama 100 ytl gibi bi ücret bizi aşıo yaf yalanmıyım 20 ytl ye hem sorunsuz hem türkçeyi koysalar hep sattıklarının belkide onlarca katı satıcaklar belkide onlarca kat daha cok sewilcek oyun sorunsuz türkçe yama vs . beklemeden sorunsuz oynayacağız ama daha ne kdr bizi anlamamaya dewam etcekler bilmiorm siz ne düşünüosnz yalnız ben mi böle düşünüom :confused:

starfreedom
03.Ağustos.2006, 00:00
Ey allahım!

Oyunlar gökten zembille inmiyor. Bir oyun için yüzlerce kişi çalışıyor. Onca masraf ediliyor. Binlerce dolar telif hakkı ödeniyor. Zarta zurta vergi ödeniyor. Bir oyunu çıkarmak için yaklaşık 1 yıl çalışıyorlar ve sen gelip burda 20 ytl gibi bir fiyattan bahsediyorsun. Hadi adamlar yaptı! Peki sen bu ülkede nasıl vergi uygulandığını biliyor musun? Bilmiyorsun. O yüzden boş ver.

Yani herşey o kadar kolay değil. 20 ytl olsunmuş. Tabii hemen. Oyunları bedavaya yapıyorlar çünkü.

Herşey bu kadar basit zaten. Onlarca muhasebe çalışanı, finans departmanı yalan. Koy abicim 20 ytl gibi bir fiyata işte. Oh paşalar gibi. Hem daha fazla satarsın! Masrafları, çalışanları boşver yahu. Basım maliyetleri felan hikaye. Di mi ama?

ultrAslan_1905
03.Ağustos.2006, 00:20
öle tabe oyun gökten zembille inmediyse bize o paralarda gökten zembille inmio bizim cebimize bi oyuna 150 ytl werecek kdr zengin deiliz bunu düşünerek bişiler yapsınlar ufak karla satsın daha cok satsın bu arada yırtınmana gerek yoq insanca bole bole anlat da bilgimiz olsun anlarız ztn onlar ole yaparsa millette tabiki korsana gider...amacım tartışma ortamı fln yaratma deil dalga geçer gibi msj yazma düşüncelerini örenmeye calısıorz milleti ole ne kasıon insanca yaz ne yazcaksan kardeşim bole bole de ...

starfreedom
03.Ağustos.2006, 00:25
Ya ben mi anlatamıyorum sen mi anlamıyorsun! Eğer senin maddi durumun yoksa oynayamayacaksın. Bu kadar basit. Çok zalimce değil mi? Evet. Ancak ülkenin ve dünyanın mevcut sistemi bu! Sen adamların umrunda bile değilsin ki!

Öyle ufak karla satsın daha çok satsın türü 19.yy'dan kalma ekonomik sistemler ne yazık ki artık işlemiyor. Bu dünya kaderini yüz yıllar önce kapitalizm olarak seçti ve şu an oyunun kuralları oynanıyor.

Ancak ne kadar anlatsam hala millet korsana gider diyorsun. Boşa konuşuyorum vallahi.

sivaslizoro
03.Ağustos.2006, 01:58
tamam canım atrtışmayın 25 ytl olsun o zaman :D

pes4ever
03.Ağustos.2006, 02:24
bn starfreedom a katılıyorum.baya bir bilgisi var bu konuda

Fıratcan Alçınkaya
03.Ağustos.2006, 02:28
Tartışmayın boşa her kes cebine göre alsın...

Ben babama sonuçta diyemem dimi 100YTL verirmisin Baba neden dicek???

Oyun alcam...

O yüzden isteyen alır isteyen almaz uzatmayın boşa tartışmak OyunYapımcılarının kulağına bile gitmicek nasılsa...

yunusgs
03.Ağustos.2006, 02:54
Evet uzatmaya luzum yok

cankerem
03.Ağustos.2006, 03:06
uzatmaya gerek yokta starfreedom beyfendinin uslubu yanlış duzgunce kardşim böle böle dıyebilirm yok ey allahım yok ben ne desem anlamzsın ansılsa gibi üslup olmuyo yani zaten kapitalizmin tutunması sizin gibi insanlar yüzünden neymiş parası yoksa oynamıyacakmış ayıp gerçekten ayıp

Oghuse
03.Ağustos.2006, 03:09
Ey allahım!

Oyunlar gökten zembille inmiyor. Bir oyun için yüzlerce kişi çalışıyor. Onca masraf ediliyor. Binlerce dolar telif hakkı ödeniyor. Zarta zurta vergi ödeniyor. Bir oyunu çıkarmak için yaklaşık 1 yıl çalışıyorlar ve sen gelip burda 20 ytl gibi bir fiyattan bahsediyorsun. Hadi adamlar yaptı! Peki sen bu ülkede nasıl vergi uygulandığını biliyor musun? Bilmiyorsun. O yüzden boş ver.

Yani herşey o kadar kolay değil. 20 ytl olsunmuş. Tabii hemen. Oyunları bedavaya yapıyorlar çünkü.

Herşey bu kadar basit zaten. Onlarca muhasebe çalışanı, finans departmanı yalan. Koy abicim 20 ytl gibi bir fiyata işte. Oh paşalar gibi. Hem daha fazla satarsın! Masrafları, çalışanları boşver yahu. Basım maliyetleri felan hikaye. Di mi ama?

Oyun fiyatı ithalatçı firmanın insafına kalan birşey.Elbetteki 20 ytl kadar ucuz olmaz ama diğer ülkelerde bu oyunun daha ucuz olduğu kesin.

starfreedom
03.Ağustos.2006, 03:42
Oyun fiyatı ithalatçı firmanın insafına kalan birşey.Elbetteki 20 ytl kadar ucuz olmaz ama diğer ülkelerde bu oyunun daha ucuz olduğu kesin.

Oyunların özellikle ülkemizde bu kadar pahalı olmasının sebebi uygulanan vergilerdir. İthalatçı firmaların yapacak fazla birşeyleri yok!
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

uzatmaya gerek yokta starfreedom beyfendinin uslubu yanlış duzgunce kardşim böle böle dıyebilirm yok ey allahım yok ben ne desem anlamzsın ansılsa gibi üslup olmuyo yani zaten kapitalizmin tutunması sizin gibi insanlar yüzünden neymiş parası yoksa oynamıyacakmış ayıp gerçekten ayıp

Ey allahım'ı kullanmamın sebebi arkadaşın yazdığı mesaj. Sanki çok basitmiş gibi söyleyip birde suçu firmalara atıyor.

Kapitalizmin tutulması benim yüzümden değil. Ancak bir gerçek var ki o da kapitalizmin kolay kolay yıkılamayacağı! Daha fazla siyasete girmesin ama son birşey söyleyeceğim avatar resmimde ki milletvekilinin kim olduğunu öğrenirsen görüşümü de öğrenmiş olursun.

cankerem
03.Ağustos.2006, 03:55
Ey allahım'ı kullanmamın sebebi arkadaşın yazdığı mesaj. Sanki çok basitmiş gibi söyleyip birde suçu firmalara atıyor.

Kapitalizmin tutulması benim yüzümden değil. Ancak bir gerçek var ki o da kapitalizmin kolay kolay yıkılamayacağı! Daha fazla siyasete girmesin ama son birşey söyleyeceğim avatar resmimde ki milletvekilinin kim olduğunu öğrenirsen görüşümü de öğrenmiş olursun.[/quote]

ben bu vekilin ufuk uras oldugunu iyi biliyorum beyfendi görüşün tamamen amerika karşıtı oldugununda farkına vardım ve kapitalizm hakkında haksızlık etmişim kusura bakma,birde dogu bey girseydi meclise çok iyi olcaktı ama ne yapalım

Eray Dengiz
03.Ağustos.2006, 08:21
neyse böyle bir uygulamayı kimse yapmayacağına göre konuyu boşuna gereksiz bir şekilde tartışıyosunuz.