PDA

View Full Version : Karakartalın Öyküsü [ Suat KURTOĞLU ]

firatkurt
03.Ağustos.2006, 08:25
Şok şok şok!!!

Beşiktaş Jean Tigana'yı kovdu.İşte bu haberle başladı bu efsane...Jean Tigana'nın boşalttığı koltuğu kim dolduracaktı...Beşiktaş yönetimi ünlü hocalarla temaslara girmiş fakat hiçbir sonuç alamamıştı...Futbolcular ve taraftarlar merakla yeni hocayı bekliyorlardı...

24.06.2006 tarihli Fanatik gazetesi ve Tursportal.net sayfasında yer alan haber herkesi şoke etmişti...Beşiktaş'ı tecrübesiz ve çok yeni bir hoca çalıştıracaktı.Beşiktaş bu çaylağın eline mi kalacaktı?...Taraftarlar kuşkuluydu...Ama Sayın Demirören Suat Kurtoğlu'na güvenmişti...

Demirören:Sana güveniyorum sen dışarıdaki söylentilere sakın aldırma.Eminim ki Beşiktaş senin ellerinde çok yükseklere kanatlanacaktır...

Kurtoğlu:Teşekkürler Sayın Başkanım...Umarım bana olan güveninizi boşa çıkarmam.

Ve hemen eşyalarımı toplayıp Nevzat Demir Tesisleri'ne taşındım...

Daha sonra ilk antremanıma çıktım ve bütüm takımı orta yuvarlağa çağırdım.

Kurtoğlu:Ben sizden çok şey bekliyorum bunu biliyorum.Öncelikle önümüzdeki Süper Kupa'yı kesinlikle kazanmalısınız...Rakipten kesinlikle çekinmeyin...Onlar sizin üstünüze gelecektir...Yenilmek yok bunu herkes
kafasına yazsın!!!!

Arkadaşlar özür diliyorum bu kariyer biraz geç oldu şuan 2.sezonumdayım ama 1.sezonu aktarıyorum şuan bu nedenlede bazı maçları zaman aşımından dolayı koyamıyorum ama fikstürden sonuçlara bakabilirsiniz...

Hazırlık kampı gayet iyi geçmişti maçlarda takımımın eksiklerini görmüştüm...

İlk maçımdı.Hazırlık maçı olsada çok heyecenlıydım...Rakip Sarıyerdi...

Beşiktaş 5-0 Sarıyer

Beşiktaş 3-1 Dardanelspor

Beşiktaş 1-0 Lugano

Beşiktaş 1-0 Thun

http://img175.imageshack.us/img175/9924/hzrlkmb5.jpg

DEVAM EDECEK!!! TO BE CONTINUED!!!
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Suat Kurtoğlu İstanbul'a daha önce hiç gelmemişti.Doğal olarakta İStanbul'a yabancıydı.O Anadolu'nun bağrından kopup gelmiş bir gençti!!!Turksportal.net olarak bunu bildiğimiz için İstanbul ve Beşiktaş hakkında araştırmalar yaptık...

Beşiktaş ve İstanbul hakkında...!!

BEŞİKTAŞ JK

Kuruluş hikâyesi
1902 yılının sonbaharında Beşiktaş Serencebey Mahallesi'nde, o zamanın Medine Muhafızı olan Osman Paşa'nın konağının bahçesinde, 22 kişilik genç grup, haftanın bazı günlerinde toplanıp jimnastik hareketleri yapmaktaydı. Başta Osman Paşa'nın oğulları Mehmet Şamil ve Hüseyin Bereket ile mahellenin gençlerinden Ahmet Fetgeri, Mehmet Ali Fetgeri, Nazımnazif, Cemil Feti ve Şevket Beyler’in aralarında bulunduğu gençlerin ilk ilgilendikleri spor branşları, özellikle barfiks, paralel, güreş, halter, aletli ve aletsiz jimnastikti.

O sıralarda siyasi hareketler dolayısıyla her türlü toplanmadan ürkerek, hafiyeler dolaştıran 2. Abdülhamit'in adamları Serencebey'deki bu toplanmaları haber alınca, spor yapan gençler bir baskınla karakola götürüldü. Bu sporcu gençlerin bir kısmının saray erkanına yakın olması, ayrıca o dönemlerde kötü gözle bakılan futbol oynamadıkları ve sadece beden hareketleri yaptıklarını belirtmeleriyle gergin durum yumuşadı. Hatta saray çevresinden Şeyhzade Abdülhalim bu sporcuları destekledi ve sık sık antrenmanları seyretmeye başladı. Ünlü boksör ve güreşçi Kenan Bey de antrenmanlara gelerek güreş ve boks hareketleri göstermeye başladı.

1903 yılı Mart ayında ise özel bir izinle Beşiktaş kuruldu. 1908'de Meşrutiyet'in ilanıyla sportif hareketler biraz daha serbestlik kazandı. 31 Mart 1909'daki siyasi olaylardan sonra Edirne'de bulunan Fuat Balkan ve Mazhar Kazancı, Hareket Ordusu ile İstanbul'a geldi. Siyasi olaylar yatıştıktan sonra iyi bir eskrim hocası olan Fuat Balkan ile başta güreş ve halter sporlarını yapan Mazhar Kazancı, Serencebey'de jimnastik yapan gençleri bularak birlikte spor yapma fikrini kabul ettirdi. Fuat Balkan, Ihlamur'daki evinin altındaki yeri, kulüp merkezi yaptı ve Bereket Jimnastik Kulübü'nün adı Beşiktaş Osmanlı Jimnastik Kulübü olarak değiştirildi. Böylece jimnastik, güreş, boks, eskrim ve atletizmin ön planda tutulduğu güçlü bir spor kulübü meydana geldi. Fuat Bey'in arkadaşları Refik ve Şerafettin Beyler de iyi birer eskrimciydi.

Bu arada Beyoğlu Mutasarrıfı Muhittin Bey'in teşvikiyle Beşiktaş Osmanlı Jimnastik Kulübü, 13 Ocak 1910 tarihinde tescil edilen ilk Türk spor kulübü oldu. Semtin gençlerinin bu spor kulübüne ilgisi büyüdü ve spor yapan üyelerin sayısı bir anda 150'ye yükseldi. Kulübün merkezi de Ihlamur'dan Akaretler'de 49 numaralı binaya taşındı. Bir süre sonra bu bina da küçük gelince, yine Akaretler'de 84 numaralı binaya geçildi. Bu binanın arkasındaki bahçe de bir spor sahası hâline getirildi.

http://img175.imageshack.us/img175/5493/bjkwj1.jpg

İSTANBUL

İstanbul; yaklaşık 2500 yıl boyunca çeşitli imparatorluklara başkentlik yapmış, günümüzde ise nüfusu yaklaşık 20 milyon olan Dünya'daki 8 şehirden biridir. Türkiye'nin ve Avrupa'nın (sırf Avrupa yakasıyla) en kalabalık kentidir. 133 milyar dolarlık yıllık üretimiyle dünyanın en büyük 34. kentidir. Türkiye'nin en kalabalık şehri, kültür ve finans merkezidir. 32 ilçeden oluşan şehir, 41° N 29° E koordinatlarında, İstanbul Boğazı boyunca ve Haliç'i çevreleyecek şekilde Türkiye'nin kuzeybatısında kurulmuştur. İstanbul, batıda Avrupa yakası ve doğuda Asya yakası olmak üzere iki kıtada yaşam merkezleri olan Dünya'daki tek şehirdir. Dünya'nın en eski şehirlerinden olan İstanbul; 330 - 395 yılları arasında Roma İmparatorluğu, 395 - 1204 ile 1261 - 1453 yılları arasında Bizans İmparatorluğu, 1204 - 1261 arasında Latin İmparatorluğu ve son olarak 1453 - 1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmıştır. Şehir 2010 yılı "Avrupa Kültür Başkenti" seçilmiştir. İstanbul'un tarihi bölgeleri 1985 yılında UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi'ne alınmıştır.

http://img166.imageshack.us/img166/2017/istanbulgenelrt4.jpg

DEVAM EDECEK!!! TO BE CONTINUED!!!

kasparov42
03.Ağustos.2006, 08:59
başarılar dilerim.ilk mesajında benden olsun.bu arada vikipedia yı koymuşsun kariyere :D

06kartal
03.Ağustos.2006, 10:07
başarılar beşiktaşımızı başarıdan başarıya koştur

firatkurt
03.Ağustos.2006, 10:14
başarılar dilerim.ilk mesajında benden olsun.bu arada vikipedia yı koymuşsun kariyere :D

başarılar beşiktaşımızı başarıdan başarıya koştur

teşekkürler yorumlarınız için
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Sıra gelmişti transferlere...

Hemen gözlemcim İzzet Durmaz'ı Brezilya,Hollanda,Rusya ve Ukrayna'ya gönderdim.

İzzet:Buyrun hocam beni çağırmışsınız...

Kurtoğlu:Bak İzzet şimdi bana orta saha,forvet ve defans oyuncuları lazım.Genç olsalar iyi olur özellikle takım için mücadele etsinler...

Tabi bende yabancı kontenjanını boşaltmak için Kleberson,Nobre vb oyuncuları sattım.Devre arasında Ricardinho ile yollarımı ayırdım.Onun parası ile Jorge Valdivia ve Uğur Yıldırımla anlaştım...

http://img128.imageshack.us/img128/3442/transeryz2.jpg

Artık yavaş yavaş taktiğimi de oturtmuştum...

http://img154.imageshack.us/img154/4310/taktikqo2.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
İlk Resmi Maç

2006 Türkiye Süper Kupası Finali

http://www.1spor.com/pics/y/gs_logo.jpg
VS
http://www.anten.de/images/BJK_Logo.jpg

Büyük maç gelmişti Commerzbank Arena'da taraftarlar çoktan yerlerini almışlardı.Soyunma odasında takımla konuştum.

Kurtoğlu:Hadi beyler sizden kazanmanızı bekliyorum,rakibi bitireceksiniz (ingilizce şekilde)ANLADINIZ MI?

Takım:YESSS!!:D

Bu maçın ss sini veremiyeceğim çünkü zaman aşımı var.!!

İlk yarı iyi oynayan bizdik ve bunu golle süslendirdik Dakika 37 Vagner Love
İkinci yarıda Galatasaray bastırdı ama nafile maç 1-0 sona erdi...

Lig başlamıştı ve iyi gidiyorduk 4 maçta 4 galibiyet...Uefa Kupası'nda Legia'yı da eledikten sonra gruplara kaldık...

Grubumuzda;Celta,Espanyol,Salzburg,Lille ve Frankfurt vardı.İlk maç Salzburg'la İnönü'deydi.Takvimler 19 Ekim 2006 yı gösteriyodu.Saatler ise 19.45.Futbolseverler bu maç için 20 339 bilet almıştı.Hakem Marriner A ydı.

Dakika 9 da Gökhan Ünal'la öne geçtik.Ama 36.dakida da Ali Tandoğan'ın kırmızı kart görmesi bütün planlarımızı altüst etti.Devre arası oyuncularıma bu maçı kazanabileceklerini belirttim.Gayet iyi gidiyorudu hatta atak bile yapabiliyorudk.Ve beklenen oldu 70.dakikada Salzburg'lu Benjamin Köhler kırmızı kart gördü ve bu maçı ucuz atlatık.Ama yinede kupaya 3 puanla başladık.

http://img124.imageshack.us/img124/9198/salzburgbh6.jpg

YusufT
03.Ağustos.2006, 14:41
Gökhan Ünali nasil bedaya kaptin?

Ghonedre
03.Ağustos.2006, 16:57
mehmet topuz da serbest ve ilk sene ....aklıma kötü şeyler gelmeasin değil mi:D:D:D

06kartal
03.Ağustos.2006, 17:56
evet gökhan ünalla mehmet topuzu ilk senede nasıl bedaya aldın

attiilla
03.Ağustos.2006, 18:00
Gökhan ve Mehmeti bırak Vagner Love 1.5 milyon avroya nasıl geliyor yahu?beniimde aklıma kötü işler geliyor.:D:D:D:D

GsDoruk
03.Ağustos.2006, 18:43
Gökhan Unal minimum 15 M YTL'ye geliyor. Lütfen açıklama ;) Ve sözleşmesi 2009'a kadar !

byunuss1
03.Ağustos.2006, 19:07
evet gökhan ünalla mehmet topuzu ilk senede nasıl bedaya aldın

ben gökhan ünalı trabzonspordayken almak için o kadar ugrastım 7 mn verdim alamadım bu arkadaş nasıl aldı.. aklıma ilk gelen şey hile..

byeark90
03.Ağustos.2006, 19:44
galatasaray12 gibi kendi oyunu kurmuştur arkadaş bişe demeyin yanlıslarını bulmayın biz suclu oluoz

kasparov42
03.Ağustos.2006, 19:55
hala guzel bir açıklama beklemekteyiz.hem gokhan unal ile mehmet topuz serbest durumda da değil.kayserisporden serbest alınmış.kulubunden serbest kalmış öyle almış desek o da değil.

byunuss1
03.Ağustos.2006, 19:59
hala guzel bir açıklama beklemekteyiz.hem gokhan unal ile mehmet topuz serbest durumda da değil.kayserisporden serbest alınmış.kulubunden serbest kalmış öyle almış desek o da değil.
evet ama acıklama beklememiz hata herşey belli..

Varonil
03.Ağustos.2006, 20:05
Oynadığı versiyon farklı olabilir.7.0.2 ve Elhadji Maxi Update'te böyle birşey olması imkansız.

byunuss1
03.Ağustos.2006, 20:06
Oynadığı versiyon farklı olabilir.7.0.2 ve Elhadji Maxi Update'te böyle birşey olması imkansız.

7.0.1 de de imkansız

kasparov42
03.Ağustos.2006, 20:08
arkadaşlar hangi versiyon olursa olsun.kayserispor gokhan unal ve mehmet topuz gibi oyuncuyu serbest bırakabilir mi??.

GsDoruk
03.Ağustos.2006, 20:11
7.0.0 da da imkansız.

attiilla
arkadaşlar hangi versiyon olursa olsun.kayserispor gokhan unal ve mehmet topuz gibi oyuncuyu serbest bırakabilir mi??.

Sat-mı-yor-uz diyorlar.Hile yoksa büyük başarı..

GsDoruk
Ayrıca arkadaş açık. Birazdan yorum yapacağına inanıyorum.

Omercip3208
03.Ağustos.2006, 20:27
Arkadaşlar bunun imkanı var..Arkadaş belli ki Fıratkurt update ini kullanıyor..Bence bu konu kapatılmalı kapatılmasa bile Fm ciler yorum yazmayın arkadaşda kendi kendine maçları oynasın zevk alsın.Bi de sorum olcak yaş kaç ?

byunuss1
03.Ağustos.2006, 20:27
yaw şu gökhan ünal ve mehmet topuz kesinlikle serbest alınamaz. vagner love yi nasıl o fiyata aldı kafa karıstırıcı..

bloodstar
01.Eylül.2006, 08:18
adamın foyası çıktı oda bıraktı gitti işte..nası alacaksın o adamları bedavaya..bi ton para veriyoruz gelmiyolar...

Summit
01.Eylül.2006, 23:17
Bende tam ne güzel kariyer demiştim...

SiR ToMaSRoSiCkY1
01.Eylül.2006, 23:45
benden mehmete el hadjide 9.5 £ istediler gokhan 5£ geldiler nasıl oluyorsa artıkın:D:D:D:D:D

RIDVAN TLM
02.Eylül.2006, 01:56
ya hileyle oynuyosanizz oynayinda siteye koymanin ne anlami var

TuTh
02.Eylül.2006, 01:58
kesinlikle durustce oynamasi lazim oyunu kesin hile var bu iste

QaaN-07
02.Eylül.2007, 19:00
İlk sezonda M.Topuz ve G.Ünal'ı Serbest Alamazsın..

Hile Var Bu Kariyerde