PDA

View Full Version : FM08 Maç motoru

Ralph
03.Ağustos.2006, 22:29
http://img408.imageshack.us/img408/4255/fm2008mansettsize2.th.gif (http://img408.imageshack.us/my.php?image=fm2008mansettsize2.gif)

Bu Konuyu 'acaba benim gibi düşünen varmı' diye merakımdan açıyorum.

Bildiğiniz gibi Football Manager 2008 çıkıcağı haberleri şimdiden tüm internete yayıldı.Herkesi bir heyecan havası sardı.Bu beklentiler arasına birde yepyeni eklentiler gelince daha büyük bir heyecan oldu tabii ki.Bu eklentiler arasında hepimizin heyecanla beklediği maç motoru hakkıında ki gelişmenin bu sene olacağı duyuruldu.Fakat bu durum bende bir korku yarattı.Sizde biliyorsunuz ki bu işin dönüşü olmaz.Yaptınmı en iyisini yapacaksın ve bunun her sene üstüne birşeyler koyacaksın ki yaptığın iş bir anlam kazansın.Football Manager bunu şimdiye kadar hep yaptı.Bunu sanırım hepiniz onaylayacaksınız.

Gelelim asıl meseleye...Beni korkutan şey şu:Maç motoru 3D'mi olacak yoksa Championship Manager'in yaptığı gibi başka bir boyutmu kazanacak onu bilemiyorum tabii ki ama 3D olursa üzerinde çok çalışılması gerekli bence.Nitekim yapılan dandik bir maç motoru FM severleri hüsrana uğratacaktır ve oyuncu kitlesinde büyük bir çöküş olacaktır.Düşünmesi bile kötü...İşin kötüsü , bu işin dönüşü olmaz.Düşünsenize bir oyunun geri sardığını.Eskiye dönme...Oyunun bütün karizması gider.Bir anlamı kalmaz.Bir daha da bekle ki 3D maç motoru olsun.

Bunları yazınca birden aklıma CM'nin hali geldi.Baksanıza ne hale geldi.Bence biraz daha sabırlı olmalıyız.Abartmış olmayayım ama 4-5 senesi var bence.Ekran kartları biraz daha gelişsin.Yapay zekalar ilerlesin ki 3D bir anlam kazansın.

Evet şimdi ne diyorsunuz.Hala 3D olmasını istiyormusunuz?

byunuss1
03.Ağustos.2006, 22:43
mac moturumuz güzel.. yapılan ufak ufak yeniliklerlede cok daha iyi olur
cm nin düştügü hallere bakın..

fm böyle güzel

Emurafu
03.Ağustos.2006, 23:04
Mac motoru geliştirildi korkmaya gerek yok.........

Ralph
03.Ağustos.2006, 23:05
Korktuğum şey o zaten :D Yazıyı okumadın mı?

Emurafu
03.Ağustos.2006, 23:10
Görkem kardes elbette okudum korktugun sekılde olmucak yani.......Ben resimlerede baktım..

ZeroG
03.Ağustos.2006, 23:15
Link atabilir misin Emrah abi.Bu olay beni de korkutuyordu.İnşallah dediğin gibidir...

Ralph
03.Ağustos.2006, 23:37
Hakikaten link varsa bende bakabilirim.

batuhanry
03.Ağustos.2006, 23:51
mac motoru tam yapilmamis ki ss leri nerden buldun?

Ralph
03.Ağustos.2006, 23:58
Bende ondan şaşırdım.

barahir
04.Ağustos.2006, 00:08
Ölüyü fazla yıkamamak gerekir..

yunusgs
04.Ağustos.2006, 00:20
Evet korkmaya gerenk yok

fm26mer
04.Ağustos.2006, 00:22
3d Fm Ye Hayir!

Ralph
05.Ağustos.2006, 06:32
İyi ya.Çoğu kişinin benimle aynı fikirde olduğuna sevindim.

YusufT
05.Ağustos.2006, 07:47
3-D olursa oyunu bozabilir

Ralph
05.Ağustos.2006, 08:23
Anket kapandımı?Bulamadım yoksa anket yapacaktım...

Fıratcan Alçınkaya
05.Ağustos.2006, 08:26
Anket kapandımı?Bulamadım yoksa anket yapacaktım...

Kapandı kardeş malesef umarım yakın zamanda geri gelicektir ama...

Ralph
05.Ağustos.2006, 09:02
Neden kapandı aslında iyiydi.Neyse...

goosfraba
05.Ağustos.2006, 09:19
Emrah nerden baktığını öğrenebilir miyiz maç motoruna?:)

starfreedom
05.Ağustos.2006, 16:49
Felaket tellallığı yapmayalım. Henüz ortada hiç bir şey yokken böyle söylentiler yapmak gereksiz. Bizim bahsettiğimiz yapımcı SI! Siz CM ne hale geldi demişsiniz ama zaten Eidos'ta sadece CM'nin isim hakları kaldı. Yani CM baştan yapıldı ve Eidos oyunu öyle bir yapımcıya verdiki evlere şenlik. Henüz bir oyun bile yapmamış yapımcıya sen oyun teslim edersen böyle olur işte.

Ayrıca ekran kartlarının daha ne gelişmesi yahu? İşlemcilerin ne gelişmesi? Alt tarafı 3D bir motor olursa olacak. Sanki oyun Oblivion'un 4XAA açık hali mi olacak? Ayrıca ekran kartları zaten yeterince gelişmiş, takip edemiyoruz alacak parayı bulamıyoruz!

Hugo
05.Ağustos.2006, 16:50
Maç motoru ile ilgili fazla birşey duyrulmadı ki..??

Ralph
05.Ağustos.2006, 19:06
Felaket tellallığı yapmayalım. Henüz ortada hiç bir şey yokken böyle söylentiler yapmak gereksiz. Bizim bahsettiğimiz yapımcı SI! Siz CM ne hale geldi demişsiniz ama zaten Eidos'ta sadece CM'nin isim hakları kaldı. Yani CM baştan yapıldı ve Eidos oyunu öyle bir yapımcıya verdiki evlere şenlik. Henüz bir oyun bile yapmamış yapımcıya sen oyun teslim edersen böyle olur işte.

Ayrıca ekran kartlarının daha ne gelişmesi yahu? İşlemcilerin ne gelişmesi? Alt tarafı 3D bir motor olursa olacak. Sanki oyun Oblivion'un 4XAA açık hali mi olacak? Ayrıca ekran kartları zaten yeterince gelişmiş, takip edemiyoruz alacak parayı bulamıyoruz!
Herşey çok çabuk gelişiyor ve emin ol gelişen teknolojinin sonu olamaz.Bunu iyi bil kardeş.Herşeyin gelişmişi ve birazdaha gelişmişi sürekli olacak.Bu sonsuza kadar devam edecek.Şunuda ekleyeyim:Ben orada CM'yi örnek verdim.Üzerinde durmana bile gerek yok ki.Sadece konuya ilişkin örnek aklıma geldi onu verdim.

huussii
05.Ağustos.2006, 20:21
Bence maç motorunda futbolcuların görünümleri değiştirilebilir.
--Sağdan atıp soldan geçmeler
--Ver-kaç lar daha belirgin ve güzel olmalı
--Tribün eklenebilir.Gol atınca sevinebilen seyirciler.Tribünler seyirci sayısına göre dolu olsa çok güzel olurdu.Şimdi dediklerimi 3D düşüneceksiniz ama 2D de yapılabilir bunlar.Seyircilerin görünümü aynı şekilde futbolcular gibi olur.

Bu yenilikler olursa bence FM dahada ilgi çeker...

spider3784
05.Ağustos.2006, 21:40
Bence maç motorunda futbolcuların görünümleri değiştirilebilir.
--Sağdan atıp soldan geçmeler
--Ver-kaç lar daha belirgin ve güzel olmalı
--Tribün eklenebilir.Gol atınca sevinebilen seyirciler.Tribünler seyirci sayısına göre dolu olsa çok güzel olurdu.Şimdi dediklerimi 3D düşüneceksiniz ama 2D de yapılabilir bunlar.Seyircilerin görünümü aynı şekilde futbolcular gibi olur.

Bu yenilikler olursa bence FM dahada ilgi çeker...

Son madder hariç katılıyorum.
Bunun yanında 0'dan gol yemeye gıcık oluyorum, oyuncular hiç kanat değiştirmiyor.Bazı oyunculara defans adamları müdafada bulunmuyor.

Emurafu
05.Ağustos.2006, 22:12
Arkadaslar resimleri gördüm ama hatılarmıyorum mac motoru varmıydı emşn degilim.....
sevinen seyirciler bencede iyi olur yani trübün belli olsun....

starfreedom
06.Ağustos.2006, 00:06
Herşey çok çabuk gelişiyor ve emin ol gelişen teknolojinin sonu olamaz.Bunu iyi bil kardeş.Herşeyin gelişmişi ve birazdaha gelişmişi sürekli olacak.Bu sonsuza kadar devam edecek.Şunuda ekleyeyim:Ben orada CM'yi örnek verdim.Üzerinde durmana bile gerek yok ki.Sadece konuya ilişkin örnek aklıma geldi onu verdim.

Senin donanım bilgini harbiden merak ediyorum! Yahu millet HL2 Episode 1 gibi, L2 gibi, F.E.A.R. gibi, AoE 3 grafik azmanı oyunları bile AA ve Shadow kapalıyken 2 nesil önceki ekran kartlarıyla gayet rahat oynayabiliyor ve sen bana kalkmış bir 3D maç motoru için teknoloji daha gelişmeli diyorsun. Yahu alt tarafı 3D maç motoru! Nasıl bir sisteme ihtiyaç duyar ki allah aşkına:confused: Sen galiba hiç Oblivion gibi, F.E.A.R gibi grafik fışkıran oyunlar oynamadın. Şu an Geforce ve Radeon serilerinin son nesil ekran kartlarının satış grafiğinin ne kadar düşük olduğunu bilmeni isterim! Ama ayrıca fiyatlarınında 500USD gibi aşmış rakamlardan başlamasınıda bilmeni isterim.

mesutmetin
06.Ağustos.2006, 18:16
fm böyle güzel arkadaşlar maç motruna daha güzel dğişklkler yapılabilr trübnlern bayrak açması sahaya inen syrclerr.. bunlar ii olur bnce

Redrum
06.Ağustos.2006, 18:20
abi bence tribüne falan hiç gerek yok.. Saha boyutu seçme ise tam bir rezalet..
Maç motoru cmdeki gibi olsun yeter..

King_91
06.Ağustos.2006, 19:16
ne cm si allah askına fm'nin maç motoru super bence 3d ye hiç gerek yok zaten onceki yıllarda ne olursa olsun 2d kalınacak diye bir acıklama yapılmamısmıydı.ben öyle biliyorum.sadece bir kac kucuk ayrıntıyla cok daha gusel olacagına inanıyorum

Redrum
06.Ağustos.2006, 19:29
cmninkini biliyomusun? gerçekten çok güzel hava katıyo..

amorti
06.Ağustos.2006, 19:30
abi bence tribüne falan hiç gerek yok.. Saha boyutu seçme ise tam bir rezalet..
Maç motoru cmdeki gibi olsun yeter..

Tamamen katiliyorum .. Tribun olsa ne olucakki baktigimiz acidan birsey farketmez.. Cm nin mac motorunu ben de begendim ama gurur yapip cm den calmazlar heralde (::)

Saha boyutu secme ise fm tarihinin en buyuk sacmaligi!

spider3784
06.Ağustos.2006, 21:33
Oyunda ben hiç geri pas verildiğini gördüğümüde hatırlamıyorum.Sürekli atak yönünde verilen paslar.Hazırlık pasları da yok hiç.

godsavethequeen
06.Ağustos.2006, 22:24
Oyunda ben hiç geri pas verildiğini gördüğümüde hatırlamıyorum.Sürekli atak yönünde verilen paslar.Hazırlık pasları da yok hiç.

katılıyorum sana mac moturunda sadece bu tur sacmalıklar kolaylıklar ve oyuncununn oyun stilini daha iyi görebilme olsun yeter.
(mevkide yazanlar)eğer tribünleri saçmalamadan 2d yaparlarsa yapsılar yoksa hıc uğrasmasınlar.arkadaslar zaten bu oyuna hava katan fm yi fm yapan 2D o yuvarlak sevimli futbolcular deilmi?:D bana katılmayanlarada saygı gösteriyorum...

egepehli
07.Ağustos.2006, 02:44
bence tribünler gösterilebilir doluluk oranı falan sahaya yakınlığı falan...

Hugo
07.Ağustos.2006, 02:49

nasıl ??
ben bir video yapıp konuma koymuştum orada gollerden birinde kaç tane hazırlık pası yapılıyor saymadım :)

geri pas da de jong her yerden geri pas atıyor sağ olsun:D

spider3784
07.Ağustos.2006, 03:16
nasıl ??
ben bir video yapıp konuma koymuştum orada gollerden birinde kaç tane hazırlık pası yapılıyor saymadım :)

geri pas da de jong her yerden geri pas atıyor sağ olsun:D

Ben görmedim.:rolleyes:

Emmanuel
07.Ağustos.2006, 05:36
hakikaten 2d tribün yapılacaksa çok güzel olur gergin maçlarda sahaya yabancı madde atma kulübün ceza yemesi falan fena olmazdı... seyircilerin bayrak açması, tezahürat yapması(belirgin şekilde)-(fifa da var ama çok yer kaplıyor çok zor ama olsa iyi olurdu)
ayrıca fm 07 de gol olduğu zaman garip,ıslık gibi bi karmaşık bi ses geliyo inşallah sesleri de belirgin yaparlar yani gol oldu mu "GOOOOLLL" diye bağırsınlar...

yusufyusuf21
14.Ağustos.2006, 00:54
Yaa FM'nin Şuanki Hali Çok Hoş Böle Kalsın Biz Fazla Bişey İstemiyoruz :D Yeterki Heyecanlı Bi Oyun Olsun.

ua_anil
14.Ağustos.2006, 01:28
Artık bir ekran görüntüsü yayınlasalar da şu tartışma bitse!

ToRoSKaPLaNı
15.Ağustos.2006, 17:52
oyuncular yuvarlak yerine elips biçiminde olursa daha göze hoş gelir 2D güzel ama kaleye şutlarda bazen sinir bozucu oluyor kale çizgisinden auta atmalar filan... bunlar olursa sanırım güzel olur

powerbambam
20.Ağustos.2006, 00:54
oyunun oynanmasındakı en buyuk etken mac motorudur yenılık ekleyeceklerıne mac motorunu keske bunu gercekten farkı yokmus gıbı gelıstırseler bence mukemmel olur MESELA sık sık ınce calımlar olmalı + ceza sahası ıcındekı sıkısmaları engelleyıp posızyon olmalı bollugu olmalı + kalecılerın 35 metre kaleyı bırakıp her topu defans gıbı savusturmaları olmamalı + kanatlardan yapılan ortaların cogunlugu adamlara carpmamalı + atılan gerı paslarında pres varken kalecıler bocalamalı + atılan uzun pasların bırcogunda top saha cızgısını terketmemelı vs bunlar fm 2007 de malesef vardı umarım fm2008 de olmaz :(

bubera
20.Ağustos.2006, 01:18
Bence oyun temel bazda en son noktada yapılacaklar görsellikten başka bir şey değil.Sadece şu eklenebilir,18 yaş altı milli takımlar bu eksik sadece.Birde sen 20 atak yapıp onlar 1 atakta gol atıyolar buda düzeltilirse başka sorun kalmaz sanırım

pursuitofviking
20.Ağustos.2006, 17:57
ne 3D si ya bize böyle FM yeter

cengavs
20.Ağustos.2006, 21:00
boyle ıyı bence ama bı degısklık ıı ama kotu olsada mac motoru fm her halyle guzel
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BİR HAYKIRIŞTIR SİYAHIMIZ,ÇÖKÜNCE ÜZERİMİZE GECENİN MATEMİ,SARILIRIZ BEYAZINA SEVDAMIZIN.BİR DURUŞTUR,DİRENİŞTİR ASLOLAN HAYATTIR HAYATTA BEŞİKTAŞ...

hasan1991
20.Ağustos.2006, 23:31
Bence maç motoruna bir iki değişiklik gelirse oyun biraz zevkli olabilir...Mesela Maç Motoruna::
1)Seyirciler eklenmeli.
2)Oyuncuların üzerinde numarası ve ismi yazacağına oyuncunun resmi ve adı olabilir...aklıma gelen bunlar şimdilik....

samet3199
28.Ağustos.2006, 02:13
bencede futbol seyircisiz olmasın diorum.en azından seyirci olsun.bence suankı mac motoru güzel ama her zaman bi ilerisi daha hoşumuza gider.Ayrıca burda sitenize tsk etmek ıstıorum cok gusel forumlarınız sewıyelı we guzel.bayagadır uyeyım ama ne zamandır tsk edememıstım....ii gunler saygılar...

robussah
28.Ağustos.2006, 02:45
ark lar tüm yazdıklarınızı okudum bu yazılanların yapılması zor özellikle seyirciler falan inşallah yapılır

sergioagüero
28.Ağustos.2006, 04:06
Maç motorundaki yapay zeka kesinlikle artırılmalı.

Ilhan
28.Ağustos.2006, 04:56
3D FM gibi birşeyin mantığına aykırıdır, 3D demeyin. Mevcut maç motorundaki eksikleri tartışalım.

emowen
28.Ağustos.2006, 07:38
yapay zeka cok zayif olmus insani oyundan sogutuyo. ornegin takimin 10-15 tane pozisyona giriyo hicbiri gol olmuyo adamlar ozellikle ikinci yarinin ortalarinda 1 pozisyon buluyolar gol oluo oyle bitse iyi ustune bi daha atiyolar 2-0 bitiyo mac bana her sezon 3-4 macta oluo

slayer34
28.Ağustos.2006, 08:16
abartmaya gerek cm 03_04 de ki mac moturu uzerine bi kac ufak mac motorunu muhtesem hale getirir

hatirlayin cm 03_04 de sakatlanan futbolcu sonuyodu:)

Ronnie
29.Ağustos.2006, 17:16
açıkçası ben çok kötü yapılmadığı takdirde 3d olursa hava topları falan daha iyi olur diye dü$ünüyorum..

Aşk-ı Şehir
29.Ağustos.2006, 18:15
Mevcut öaç motoru çok iyi bence ama zoom özelliği eklenebilir...Uzaklaştıkça tribünleri stadın kabataslak şeklini görsek çok güzel olur...

psychlon
03.Eylül.2006, 08:02
üç boyutlu olmasın aynen bu şekilde devam etmesi dileğiyle...

mustinimo
03.Eylül.2006, 09:22
topları kaleciye verme sorunu düzeltilirse bi sorun göremiyorum.

Titan
04.Eylül.2006, 00:06
1 arkadaşın dediği gibi artık sistem olarak gerekli hız bilgisayarlarda mevcut bencede. Çokta el yakmayan sistemler bile rahatlıkla oynatıyor FM'i. 3D olayına gelince şahsi fikrim ben artık gazoz kapaklarımızın spikerin anlattıgı güzelim hareketleri göstermesini istiyorum. Bazen penaltı kararına itiraz etmek için pozisyon izliyorum ama nihayetinde nasıl anlayacaksın ki :) İzlediğimle kalıp itiraz ediyorum birde üstüne uyarı alıyorum federasyondan. Kişisel fikrim Fm' e yakışacak biçimde bir 3d motoruyla ayak hareketleini görebileceğimiz bir çözünürlükte maç motoru. Umarım böyle olur.

BeeTLeJuiCe
04.Eylül.2006, 01:33
2)Oyuncuların üzerinde numarası ve ismi yazacağına oyuncunun resmi ve adı olabilir...aklıma gelen bunlar şimdilik....

Resim olayı komik olur ya, düşünsene aynı mutlu surat ifadesi ordan oraya koşuşturuyor :)

Maç motorunda gıcık olduğum tek nokta var.

-Görünmez top toplayıcıların topu ordan oraya atması. Kalecinin topu yakalamak icin 5 dak uğraşması, top mu topluyorlar ortada sıçan mı oynuyorlar belli deil yahu :)

olmayan nick
08.Eylül.2006, 21:10
bence seyircinin olmasina pek gerek yok ama seyircilerin fifadaki gibi ozel tezahuratlari olsun misal gs ile oynuorum taraftar "re re re ra ra ra" diye baslasin tezahurata onun gibi...bide son dakka 2-1 ondesin taraftar gercek hayattaki gibi rakibi isliklasin. bir de gol attigimizda alkis&islik sesi olmasin direk bagirsinlar gooooll diye. seyirci gorunecekse cok minimal yuvarlaklar olabilir kenarda...

sardokar
11.Eylül.2006, 18:46
maç motorunun değişmesinden yanayım.eski maç motorunu kullanmak isteyenlere Opsiyon olarak sunsunlar.3d bir maç motoru süper olucaktır.

Emurafu
14.Eylül.2006, 21:47
Geliştirilmiş Maç Motoru - Ray Houghton gibi futbol düşünürlerinin katkılarıyla hazırlanmış, gerçekten geliştirilmiş bir maç motoruyla futbol simülasyonunuz FM 2008 daha gerçekçi bir hale bürünecek . Takımınıza o sezon oynatacağınız taktiğe göre her sene sahanızın boyutlarınızı ayarlayabileceksiniz.. İster Sami yen gibi geniş, İster İzmir Olimpiyat Stadı gibi dar.. :)

Captain Efe
15.Eylül.2006, 21:54
Football Manager maç motorunun temel ozelliklerine dokunulmadan sadece birkaç geliştirme sunuldu diye biliorum mesela bundan sonra oyuncu degişikliği yada taktiksel degişiklik yapmak istedigimzde maçın durması gibi abuk bi sorun ortadan kalktı maç oynanırken istedigmiz degiskliği yapabilicez yoksa maç motorunun 3d olması gibi bi olay yok! Fm nin fm olmasını saglayan kriterler vardır klaksikleşmiş şeyler...Sports Interactive da bu konuda bizim gibi düsünüodur herhalde...

Titan
17.Eylül.2006, 22:47
Football Manager maç motorunun temel ozelliklerine dokunulmadan sadece birkaç geliştirme sunuldu diye biliorum mesela bundan sonra oyuncu degişikliği yada taktiksel degişiklik yapmak istedigimzde maçın durması gibi abuk bi sorun ortadan kalktı maç oynanırken istedigmiz degiskliği yapabilicez yoksa maç motorunun 3d olması gibi bi olay yok! Fm nin fm olmasını saglayan kriterler vardır klaksikleşmiş şeyler...Sports Interactive da bu konuda bizim gibi düsünüodur herhalde...

madem öyle neden yayınlanan 2008 görüntülerinde hiç gazoz kapaklarımız görünmüyor :) Bence 3d ye geçip süpriz yapacaklar

murat taşlı
17.Eylül.2006, 23:13
bence de değişmeli ve sadece rakamlara değil izleyerek de bazı şeylere karar verebilmeliyiz.

Captain Efe
23.Eylül.2006, 09:37
Evet arkadaşlar forumda bu konuyla ilgili birçok şey yazıldı mesela swganın maçlarla ilgili hiç bir göruntu vermemesi gibi ancak uluslararası sitelerde bununla ilgili araştırma yaparken maç motorunda(üzülerek söylüyorum) hiç bir fark yok!
Yani birkaç senedir oldugu gibi ufak bir topun peşinden koşan ve onlardan biraz daha buyuk futbolcularımızı izleyerek maçın tadına varmaya çalışacagız...
Burda link vermek yasakmı degilmi bilmedigim için size kaynagı soyleyemiyorum yoneticiler bana geri donerlerse en azında o ekran goruntulerini yöneticilerin bulmasını saglayabilirim...

sivaslizoro
23.Eylül.2006, 16:55
ekran görüntüsü vermenin bi sakıncası yokki:D
ama fm 2008 oyununun indir linkini veremezsin mesela :D:D:D

Captain Efe
23.Eylül.2006, 17:27
http://www.worthplaying.com/article.php?sid=45951
Buyrun ozaman ...:D

amorti
23.Eylül.2006, 19:10
Hmm benim gibi 3-d karsitlari icin guzel bi haber olmakla birlikte mac motorunda gozume carpan hemen hemen hicbir degisikligin olmamasi da haberin uzucu yani..
:confused:
simdi sevinsemmi uzulsemmi? :icon_confused:

Stam
23.Eylül.2006, 21:04
valla benim 3D gibi bi beklentim yoktu bu senede..

Ralph
23.Eylül.2006, 21:34
Ohh çok sevindim buna.Çok korkmuştum.İyi ki acele etmediler maç motoru konusunda.

Ralph
23.Eylül.2006, 21:36
http://www.worthplaying.com/article.php?sid=45951 Resimlere buradan bakabilirsiniz.

perpetua
24.Eylül.2006, 00:16
Mac motorunu oynamadan degisiklik olmadigini sadece bir-iki adet resimden karar vermeniz oldukca sasirtici. Mac motorunda buyuk degisiklikler yok ancak goruntusel anlamda olmasa da oyuncu hareketleri acisindan bir cok ilerleme oldugunu soylemek mumkun.

Tahminim, demo bir kac hafta icinde cikar ve deneme sansi bulursunuz.

Captain Efe
24.Eylül.2006, 01:02
Kendimizi kandırmaya gerek yok goruntuler ortada işte..Hem niye bukadar 3D diye tutturuyorsun perpetua? 3D konusunda bildigin bişeyler varda bizden mi saklıyorsun?;):D Ayrıca 2D maç motorunda ne gibi bir degişiklik olabilirki ?
Sonuçta Yapay Zekanın en ileri duzeyi fm 2007 de kullanılmıştır.Daha fazlası beklenemez yani..

batuhanry
24.Eylül.2006, 01:19
Fm 08 in demosu zatn 30 Eylül de çıkıcak biraz sabır:)

Cyzio
24.Eylül.2006, 01:26
3d'ye geçilmesi bana göre önemli değil o kadar.Oyuncu özelliklerini,görselliği ve oynanabilirliği yükseltseler yetiyor.Dediğim gibi beğenmeyenler TCM oynayabilir..;;)

canavar20
24.Eylül.2006, 01:47
Ben daha önce gördüm bu resimleri hayal kırıklığına uğradım.

Ömer abi doğru söylemiştir bu arada.:)

ToRoSKaPLaNı
24.Eylül.2006, 01:53
benim anlamadığım oyuncuları niye yusyuvarlak yapıyorlar elips biçiminde ve biraz daha küçük çapta oyuncular olsa daha güzel görünüme sahip olacak

sardokar
17.Ekim.2006, 17:10
maç motoru gene aynı şekil gelmiş.İnsan biraz yenillik yapar yau.
yenilik demek sadece yeni sikin şekliyle satmak demek olmadığını birileri yapımcılara anlatsın pls.

canavar20
17.Ekim.2006, 18:33
Ben maç motorunu çok sevdim çok gerçekçi olmuş valla.

shadowrefree
17.Ekim.2006, 18:52
benim için maç motorunun önemi yok...takımım gol atsında gerisi hikaye...:D

EkReM_GS
18.Ekim.2006, 09:32
maç motoru çok hoşuma gitti daha gerçekçi olmuş sanki...

Elano11
18.Ekim.2006, 10:19
Bence maçtan önce millimarş söylenmeli takımların şeref tribünü önüne dizilip bu abartı gibi olsada maçtan önce top ve saha seçimi yapılmalı ev sahibi takımın sıraya geçip konuk ekibin sırayla elini sıkmasıda yapılabilirdi maçtan önce ısınma görüntüleride eklenebilirdi

ugurbeckham
18.Ekim.2006, 17:04
cm görsel olarak güzel ama gercekci değil bence fm de artık boncuk oyunculardan kurtulmalı değiişiklik şart

Scocco
19.Ekim.2006, 21:13
Maç motorunda dün Ömer abi bana presin eksik olduğunu söyledi. Hakikaten dikkat edince bunun ortaya çıktığını gördüm. Bence önemli bir eksiklik. Pozisyonların çoğunda rakip takım geriye kaçıyor ve topa basmıyor. Ayrıca duran toplarda savunma bariz şekilde geri plana itilmiş.

vita es morte
19.Ekim.2006, 23:05
oyuncuların pres yapmamasıysa bu dediğin evet haklısın.. rakip topla gelirken oyuncularım rakibe eskortluk dışında bişey yapmıyor.

sonra bi fedai alllahtan ayağını mayağını koyuyo da alıyoruz topu..

bunca yıldır oynarım ilk defa adamlar kaleme babasının bahçesinde gezer gibi gelir oldu.. taktikte de sorun yok. hep oynadığım sorunsuz ilan ettiğim taktiğim..

kral_67
19.Ekim.2006, 23:32
hakikatende closing down en sağda olmasına rağmen benim ceza alanı etrafına yanaşınca defans oyuncuları eskort olarak geziyolar rakiple...

ama özellikle hücum hattında gözle görülür değişiklikler var atılan goller artık eskisi kadar basit olmuyor kaleci ilerideyken üstünden atılan goller sol çaprazdan sağ doksana atılan goller yerden kalecinin ayak dibinden atılan goller müthiş olmuş...

birde forvetler önceden ceza Alanı içine girince sanki vahiy gelmiş gibi her topu kaleye vururlardı ama 08 de kaleciyi çalımlayıp ortaya top çeviren oyuncu görünce baya sevindim... :)

ancak presle beraber kötü olan bi durum daha var o da yan topların 4/3 ü faulle sonuçlanıyor...kaç tane golüm iptal oldu bu yüzden...

M.Scofield
20.Ekim.2006, 02:05
fm8 maç motorunu pek beğenmedim her maçta en az1 gol iptal oluyor

sardokar
23.Ekim.2006, 16:38
Evet sanırım son maç motorundaki hatalarıda gördükten sonra herkez maç motorunun değiştirilmesi fikrine daha bir sıcak bakıyordur artık.

nessus
23.Ekim.2006, 17:16
Görüntülere çok kafanızı takmayın FM'nin motoru herşeyi bir hesap üstüne götürüyor. Taktik-oyuncu özellikleri-hava şartları vs gibi etkiler hesaba katıp ortaya bir sonuç koyuyor. Sonuç doğru ama görüntü 2d olduğu için kısıtlı olduğu.

Öyle closing Down often yaptın diye her topu kapacaksın diye bir şey yok. Adamın yanında eskortluk etmekte bir nevi basmak, pres uygulamak değil midir? Ha topu kapamazsın, kaparsın o ayrı.

Ya da ne yaparsam yapayım arkaya adam kaçıyor şikayetlerimiz. (ben kıl olurum:) ) E yani adam kaçmalı ki gol olsun yoksa nasıl gol olacak? Oyun 2d olduğu için mecburen benzer görüntüleri gösteriyor bir düşünün arada kaç metre var rakibin hızı ne benim adamın hızı ne? Defans oyuncumun konsantrasyonu değeri kaç, rakip forvetin of the ball, anticipation gibi özellikleri ne?

Ben defansı deep yaptım, closing down often hala gol yiyorum demekle olmaz yani :)

Ilhan
23.Ekim.2006, 17:43
Görüntülere çok kafanızı takmayın FM'nin motoru herşeyi bir hesap üstüne götürüyor. Taktik-oyuncu özellikleri-hava şartları vs gibi etkiler hesaba katıp ortaya bir sonuç koyuyor. Sonuç doğru ama görüntü 2d olduğu için kısıtlı olduğu.

Öyle closing Down often yaptın diye her topu kapacaksın diye bir şey yok. Adamın yanında eskortluk etmekte bir nevi basmak, pres uygulamak değil midir? Ha topu kapamazsın, kaparsın o ayrı.

Ya da ne yaparsam yapayım arkaya adam kaçıyor şikayetlerimiz. (ben kıl olurum:) ) E yani adam kaçmalı ki gol olsun yoksa nasıl gol olacak? Oyun 2d olduğu için mecburen benzer görüntüleri gösteriyor bir düşünün arada kaç metre var rakibin hızı ne benim adamın hızı ne? Defans oyuncumun konsantrasyonu değeri kaç, rakip forvetin of the ball, anticipation gibi özellikleri ne?

Ben defansı deep yaptım, closing down often hala gol yiyorum demekle olmaz yani :)

Zaten defansı deep yaparsanız closing down yapmanızın bir mantığı olmaz, orta saha ile defans arasında boşluk artacağından closing down başarısız sonuçlanır.

Evet, son derece ciddi bir problem var closing down hususunda. Oyuncular alan daraltma yapmıyor sahada, yanlarından geçen bakıyorlar veya duruyorlar sadece. SI bunu düzeltmek için bir yama çıkarmayı planlıyor duyduğuma göre.

wwhirlwind
24.Ekim.2006, 06:05
closing down hariç gozume bi sorun gozukmedi full mac izlerken oyunculara ne talimat verdiysem aynen uyguladılar :)

eser360
24.Ekim.2006, 06:19
closing down hariç gozume bi sorun gozukmedi full mac izlerken oyunculara ne talimat verdiysem aynen uyguladılar :)
Full maçı nasıl sabredipte izledin Helal Olsun sana :icon_smile:

sardokar
25.Ekim.2006, 00:06
eskiler bilir amigada sensible diye bir futbol oyunu vardı.İzometrik olarak görürdünüz ekranı..Maç motoru sensible ekranı gibi bile olsa sanırım hepimize yetecektir.İlla deli gibi grafik deli gibi 3d görüntüler beklemiyorum.

eXcitinG
25.Ekim.2006, 19:08
Yeni çıkan Beta uptade iLe Maç motorunda ki çoğu sorun haLLediLmiştir.

Ralph
25.Ekim.2006, 20:26
Benim şikayet ettğim bir konu var.Belki maç motoruyla ilgili değil ama...İptal olan goller abartılmış.Her maç 1 golüm veya 2-3 golüm iptal ediliyor.Sinir bozucu bir durum.:)

nujman
02.Ağustos.2007, 00:35
3 sıfır önde olduğunuz bir maçı 90+larda yediğiniz gollerle kaybedebiliyorsunuz

juanov
02.Ağustos.2007, 22:09
fm 2008 fm serisinin en rezil oyunu bence ligin en iyi oyuncusunun topla dağları taşları bombalaması son dakika golleri rakibin tek şutla gol atıp maç kazanması vs. bence maç motorunun şekli değil oyunun tamamının güzel yapılması daha önemli

Hatred
05.Ağustos.2007, 21:36
Tam bir rezalet ya.Bir maçta kaleye 20 şut atıp hangi takım gol bulamaz.Yada belki maç motoru ile ilgili değil ama aynı taktikle ligde terör estiren takım karşısında kendi düzeyinde bir takımla karşılaşınca her şey tepe taklak oluyor.N bir şut çeke biliyorsun ne pas.Abuk subuk top kayıoları oluyor.Karşıdaki oyuncu biraz kaliteli oldumu heralde piskolojik olarak mutlaka hata yaptırıyor.Böyle bir sürü gol yiyorum..

aliCHaN_FM
06.Ağustos.2007, 19:09
Tam bir rezalet ya.Bir maçta kaleye 20 şut atıp hangi takım gol bulamaz.Yada belki maç motoru ile ilgili değil ama aynı taktikle ligde terör estiren takım karşısında kendi düzeyinde bir takımla karşılaşınca her şey tepe taklak oluyor.N bir şut çeke biliyorsun ne pas.Abuk subuk top kayıoları oluyor.Karşıdaki oyuncu biraz kaliteli oldumu heralde piskolojik olarak mutlaka hata yaptırıyor.Böyle bir sürü gol yiyorum..
sana katılıyorum abus sabuk top kaptırmalardan kalende goller görüyosun. FM'nin buna bir çözüm bulması gerek.

Ralph
09.Ağustos.2007, 21:27
Gol olunca bağırıyorlar zaten :D Ama diğer dediklerin iyi olurdu hakkaten.Yinede sanmıyorum olacağını.

perpetua
09.Ağustos.2007, 22:02

Kisa pas stili ile oynarsaniz bol bol bu tip pas gorursunuz. Kisa pas derken paslar'i en sola cekmeniz gerekiyor.

spider3784
09.Ağustos.2007, 22:06
Kisa pas stili ile oynarsaniz bol bol bu tip pas gorursunuz. Kisa pas derken paslar'i en sola cekmeniz gerekiyor.

Bunu hiç denememiştim dersem herkes bana güler.:(. O yüzden demiyorum.

Ralph
09.Ağustos.2007, 23:17
:D şimdi demiş olmuyomusun?Ayrıca bende denemedim ama zaten oyun tarzım kısa değil.

sdtdursun
10.Ağustos.2007, 19:55
aman cm gibi dandik olmasinda

Ralph
10.Ağustos.2007, 20:11
CM gibi olamaz zaten.Her yıl birçok yeni ve güzel özellik ekleniyor.

sehzadee
11.Ağustos.2007, 20:56
Fm ozelligini kaybeder eğer öyle bişiy olursa fifa manager den farkı olmass gibime geliyor