PDA

View Full Version : Barclays premier ligi(muhteşem)

giftig
13.Ağustos.2006, 02:11
ingiltere liginde açık ara liderken son sıraya demir atmış bir takıma yenilebiliyosun orayıda zevkli kılan bu zaten

soram walla tam diyorum şampiyonum son sıralardaki takımlara yapılan sürpriz puan kayıpları, kalecilerin yıldızlaşması hooop 2nci bitirmişim ligi..

bi de mutlaka arsenal alın, henry ile oynamak müthiş zevkli.. tek forvet oynatın arkasına baptista-rosicky.. oooy ooooy ooooy :icon_biggrin:

qwertyq
13.Ağustos.2006, 03:28
harbi acaip heyecanlı lig.. 2. sırada gidiyorum .. peşimde hemen arsenal 1 maç eksik 3 puan fark var. Çelsi 12 puan fark atmış son 5 maç kaldı artık şampiyonluk ümidim kalmamış 2.liğimi korumaya çalışıyorum. Çelsi şampiyonlar liginde de maç oynadığı için oyuncuları yorgun 3 günde bi maç yapıyolar son 4 haftada 3 puan aldılar 3 beraberlik 1 malubiyetle .. puan farkını 3e indirdim. Son hafta ben liverpoolla kendi sahamda oynuyorum çelsi de blackburnle deplasmanda. Maçın 5. dakkasında bianchi sakatlanıyo.. yedeklerde pivot santrafor yok.. Bi yandan kendi maçıma bakıyorum bi yandan da çelsinin sonucuna.. chealse 2-0 yenik duruma düşüyo. Ben gol atamıyorum dakka 60 olmuş 3-3-2-2 düzenine geçiyorum 2 amc 2 forvetle .. yine de gol atamıyorum 0-0 bitiyo 2 puan farkla chelsea şampiyon oluyo :( 2li averajda da 3-0 a 0-2 1 skorla öndeydim chealseden.. Bianchiyi sakatlamasa liverpool şampiyondum. Neyse seneye hepsiyle hesaplaşacam yeni transferlerle. :D

huseyin91
13.Ağustos.2006, 03:41
kardeş yazık olmuş sana yaw:D

Universal
13.Ağustos.2006, 03:52
Sanal veya reel olsun Premier Lig en zevkli ligtir. Orada bir kulübü yönetmek baya zevk veriyor.

mert961
13.Ağustos.2006, 07:42
sana katılıyorum bende senin gibi genelde bjk yi alırdım hiç yabancı ülkede oynamazdım şimdi man utd yi seçtim dedim bi defa da ii bi takımda oynayayım şimdi deniyorum bakalım nasıl olacak

giftig
13.Ağustos.2006, 08:09
man utd. hiç sewmiyom yaa rooney'den olsa gerek, terbiyesizin teki gibi geliyo.. özellikleri iyi ama bi kere bile almaya yeltenmedim..

Aranvil
13.Ağustos.2006, 08:20
premier lig en zorlu lig bence ispanya ligiyle birlikte. rooney terbiyesiz merbiyesiz man utd.'ı alıp götürüyor. her takımın isteyeceği türden bir forvet kim ne derse desin...

giftig
13.Ağustos.2006, 08:21
orası öle walla ben de arkadaşın biriyle ispanya lig yapıyorum baya zorlanıyoruz ligde.. deplasmanlarda galip gelmek zor biraz..

Aranvil
13.Ağustos.2006, 08:36
evet evet bende oynadım ispanya ligi. deplasman maçları ingiltere liginde de ispanya liginde de çok zorluyor gerçekten takımlar kendi sahalarında müthiş bir seyirci desteği buluyorlar. eeee türkiye gibi değil tabii her takımın gayet yeterli sayıda ve stadları dolduran seyirci sayısı mevcut.

giftig
13.Ağustos.2006, 08:39
ben o seyirci sayısını anlamıyom zaten ispanyada getafe'yle oynuyom 10000 kişi gelmiyo yaaa.. board'da da bu yüzden statı büyütün önerisinde bulunamıyorum..

gerçi ispanyada çok kritik deplasman galibiyetleri aldığım olmuştur ama ingiltere imkansız gibi bişey.. ne kadar iyi kadronuz olursa olsun, chelsea-liverpool-man utd. yenmek imkansız..

liglerde başladı liverpool aston villa'yı yendi ama zorlandı.. buna en iyi örnek..

Aranvil
13.Ağustos.2006, 08:43
eee kazanmazsa ona liverpool diyemeyiz değil mi :) o saydığın takımların yanında bir de derbilerde deplasmanda kazanmakta çok zor oluyor... buna en güzel örnek mesela liverpool - everton derbisi verilebilir. evertonu kendi sahasında liverpool ile yenmek gerçekten zorluyor...

giftig
13.Ağustos.2006, 08:46
geçen sene hatılarım zaten liverpool 3 tane yemişti..
aynı şey londra takımları içinde geçerli ama.. mesela geçen gün duydum maç seyrederken, sunderland'in sahasında newcastle ve m'boro'yla hesapları warmış..
bu arada sunderland demişken bu takıma bu sene dikkat!.. sol bek ross wallace, kalede craig gordon..

Aranvil
13.Ağustos.2006, 08:56
valla tek başına sol bek bi takımı kurtaramaz bu bir gerçek :) ama devlerin mücadelesi gerçekten ilginç olacağa benziyor. bakalım henry'nin yerini doldurabilecek mi arsenal'in forvet hattı. hep beraber göreceğiz. benim merak konum bu aslen bir de torres'in performansının ne olacağını da çok merak ediyorum :)

giftig
13.Ağustos.2006, 09:01
sunderland'in ciddi bi forvet açığı war.. bunu maçı izleyen herkes görmüştür.. orta alana ross wallace'ın önüne man. utd.lı richardson'ı almışlar.. sağda veya ortada da pek problem yok gibi.. gerçi ilerde chopra war ama yanına bi adam daha lazım..

arsenal'de son 7 dk.da bulduğu iki golle biri penaltıdan kazandı bu hafta.. henry'nin yeri dolmaz ama, lupoli-bendner-vela gibi yetenekli gençler war. oyunda takımına alıp da oynatmak şsteyeceğin türden gençler bunlar.. :D

Aranvil
13.Ağustos.2006, 09:11
valla arsenal'de walcott çok iyi hep söylerim. ondan çok umutluyum bakalım göreceğiz ileride...

giftig
13.Ağustos.2006, 09:13
geçen sene pek göremedim ama bu sene hazırlık maçlarında bendtner müthişti.. bu adama dikkat.. chelsea'de çıkarsa ya şöle yıldızlar, yada liverpool hemen transfer yapıolar sinir oluyorum..

Aranvil
13.Ağustos.2006, 09:18
chelsea'de obi mikel yok mu?

giftig
13.Ağustos.2006, 09:21
chelsea'de obi mikel yok mu?

war da sonuçta onu da parayla aldılar büyük meblağlar söz konusuydu.. walcott da öle.. ama bendner öle deil yada barca 'da messi öle deil.. galatasaray'da arda..

chelsea sidwell'i aldı bilmem oynatır mı ama geçen sene reading'in orta saha yükünü çekenlerin başındaydı..

Aranvil
13.Ağustos.2006, 09:24
sidwell'i sevmiorum ben nedense :). valla chelsea'de o orta saha varken sidwell'in kendine yer bulması çok zor gibi bana göre... bakalım...

giftig
13.Ağustos.2006, 09:26
mourinho sidwell'i afrika nations cup'a gidecek olan essien-obi mikel ve benzeri oyuncular olacağı için aldım dedi.. görüceksin etkili olacaktır.. readşng geçen senenin sürpriz takımıydı..
ve nations cup olayını düşünen mourinho'ya bi alkış.. :D

Aranvil
13.Ağustos.2006, 09:27
evet doğru öyle bir durum vardı. bu durumda o süre boyunca sidwell kendine yer bulabilir chelsea'de ve geleceği olup olmayacağını da o süre zarfında anlayabileceğiz demektir bu durumda...

giftig
13.Ağustos.2006, 09:30
gerçi ballack falan war aynı bölgelerde ama.. robben de madrid'e gidecekse gitsin artık. malouda misler gibi oynuyo.. da madrid de sneijder'i almış. 23 milyon gibi bi fiyata.. allah razı olsun işallah oynatırlar süper bi yetenek bence..

Aranvil
13.Ağustos.2006, 09:34
ooooo çok iyi transfer olmuş sneijder yıllardır bekliyordum büyük bir kulübe gitmesini ajax bırakmıyordu sonunda bıraktı demek ki. çok sevindim. valla madrid robbeni de alıp üstüne bir de sağ açık alırsa bir adet vah ispanyadaki diğer takımların haline. malouda, robben gidecek diye alındı diyenler çok zaten de bakalım yakın zamanda açığa kavuşacak zaten her şey...

giftig
13.Ağustos.2006, 09:38
sırada heitinga war o da gitse artık bi takıma.. bak genç yaşta babel'i liverpool'a werdiler.. avrupada başarı gelmeyince revizyon başladı bu sene..

Aranvil
13.Ağustos.2006, 09:44
ajax nası olsa oyuncu fabrikası ellerinde tutmakla hata ediyorlar bence. o tip takımların misyonu oyuncu yetiştirmek ve bu sürede de bunlarla belirli başarılar elde etmek olmalı... chelsea gibi büyük kulüplerde bunların yıldız dönemlerinde onlara hayatlarının en muazzam hayatlarını yaşatmak görevinde olmalı :D

giftig
13.Ağustos.2006, 09:46
da avrupada eski ajax'i özlüyorum walla.. dün chelsea maçında da chelsea'yi ingiltere takımı değil avrupa takımı olarak görüyolarmış.. 3 tane şampiyonluğu warmış.. yawrum sunderland'in bile 6 tane war.. :D

Aranvil
13.Ağustos.2006, 09:50
eski ajaxın geri dönebilmesi için bir abrahamovicinde ajaxı satın alması lazım ama o zaman bu ne kadar eski ajax olur, orası tartışılır... artık futbol bu kadar büyük bir pazarken ajax, lyon'un yaptığını yapamadığı sürece oyuncu fabrikası olmaktan öteye gidemez. chelsea gibi zengin takımlarda, yetiştirilen oyuncuları büyük keyifle bünyelerine katarlar...

giftig
13.Ağustos.2006, 09:51
lyon bomba zaten.. benzema ve ben arfa süpper oldular.. sezonun ilk maçında benzama'nın attığı gölü izlemeni tavsiye ederim..

Aranvil
13.Ağustos.2006, 09:53
o değil de hazır ingiltere ligi başlığı altındayken esas gerard'ın golü izlemeni tavsiye ederim yok böyle bir gol adam resmen 95'e taktı :D anladın sen onu :)

giftig
13.Ağustos.2006, 09:54
süper gol walla.. gerard müthiş bi adam zaten.. pasları olsun, oynu okuması olsun, kritik anlardaki golleri olsun.. walla bilen biri warsa gerard'ın golleri diye bi link yollasın bana da bilgisayara indireyim.. :D

lampard da öyle mesela.. bi fener de alsa şunlar gibi oyuncular.. diego mesela aynı şekilde porto'dan bremen'e deil de fener'e gelseydi ucuza aldı zaten bremen on misli oldu fiyatı..

Aranvil
13.Ağustos.2006, 10:02
gerard'ın ayağına top, resmen yapışıyor zaten. lampard'da gerard'ın tarzına yakın oynuyor zaten ama diego... diego daha farklı. diego bir maç patlama yapar bir maç vasat oynar. ama her zaman oynaması gereklidir. mutlaka 2-3 bitirici hareket yapar. gerard ve lampard ise hep belli bir istikrarla oynarlar. bence çok kıyaslanabilecek oyuncu tipleri değil diego ve onlar. diego daha çok ronaldinho, messi, deco gibi oyuncularla kıyaslanabilir bence.

giftig
13.Ağustos.2006, 10:04
yok ben bi ara sıyırdım fener neden almadı diye ondan öle şey ettim :D

yoksa diego'nun stili tabiki de farklı.. copa amerika'da neler bekleniyodu hiçbişey yapamadı..

Aranvil
13.Ağustos.2006, 10:12
daha genç bir futbolcu. kat edeceği çok yol var. bende çok istemiştim diego'yu fenerin almasını ama yabancı transfer politikası fenerin her seneki gibi yine çok yanlış gidiyor. neyse konu dağılmasın. transfer politikası olarak biraz ingiltereyi örnek alabilsek keşke...

giftig
13.Ağustos.2006, 10:15
di mi.. chelsea'nin ben haim tarnsferi mesela.. yada liverpool'un torres, babel transferleri.. yada man utd.in tevez, nani transferleri.. nani bomba yawwws.. oynatırlar işallah..

sivaslizoro
13.Ağustos.2006, 18:14
evet zaten dünyanın en iyi ligi premier lig tabiki zevkli geççek :D

kazmavs
13.Ağustos.2006, 21:21
saol bizde bilmiyodk artk premier ligde oynıcam:D:D:D

ua_anil
13.Ağustos.2006, 22:49
Ben şimdiye kadar TSL dışında hiçbir ligde oynamadım. FM 2008 çıksın onda Premier Lig'e bakayım bir...

cydel
14.Ağustos.2006, 09:59
Premier Lig dünyanın en zevkli ligidir bence...

sivaslizoro
14.Ağustos.2006, 16:32
evet çok zevkli ama takımların managerleri hiç bırakmıyo takımı. :D

the_endless
12.Ağustos.2007, 11:36
arkadaşlar bildiğiniz gibi dün premier lig başladı bende maçları izleyince.içimden preimier ligi seçmek geldi(gs yeni forvetini alana kadar aldıktan sonra editörden YAPIP GSYE GEÇERİM)liverpolo seçtim müthiş bişi yav her maç zevkli geçiyo.şimdi diyeceksiniz biz her zaman seçiyoz bizim için bi değişiklik yok ama ben ilk defa fm 2007 türkiye süper lig ve tff 1 ligden başka takım seçiyomm bence sizde seçin.bide premier lig maçlarını kaçırmayın.yani demek istediğim maçları izleyince insan premier ligi seçmek istiyo oyun daha fazla bi gerçekçi oluyo onların yaptıkları hamleleri görünce fala.yorumlarınızıı bekliyorum...

Hugo
12.Ağustos.2007, 11:38
Bunun için konu açılır mı?

Premier Lig dünyanın en zevkli ligidir bence...

yunusgs
12.Ağustos.2007, 11:43
Tamma bunu herkes bılıyor kı zaten

olumelegi
12.Ağustos.2007, 11:52
Dünyanın en iyi ligi ve en iyi takımıda orda Chelsea varken kötü olurmu...:D

the_endless
12.Ağustos.2007, 12:11
süper bencede ama biraz daha fm ye odaklansak ii olur çünkü konu her an kapatılabilir.bide premier ligi tartışmak için nyereye konu açmaız lazım orda bol bol konuşalım bnece

Fernando Gago
12.Ağustos.2007, 12:24
Oyunun en zevkli ama en saçmalayan ligi ingiltere ligi ... 90+ larda ço gol oluyor 17 yaşndaki veled 2 gol filan atabiliyor size ama herşeye rağen ingiltere ligi rn zevkli lig

a.arıcı-11
12.Ağustos.2007, 14:32
ingiltere liginde açık ara liderken son sıraya demir atmış bir takıma yenilebiliyosun orayıda zevkli kılan bu zaten

Fıratcan Alçınkaya
12.Ağustos.2007, 17:45
Ben 18-19-20.sıradaki takımlara kesin yenilirm 1kerede olsa Premier ligde:)

spider3784
12.Ağustos.2007, 17:47
Benim belalım Portsmouth.:)

yunusgs
12.Ağustos.2007, 18:10
Benim belalım Wigan ozellıkle deplasmanda sahaları cok dar ve uzun ondan olabılır:D

Aykan19o3
12.Ağustos.2007, 18:11
Gerçektede Football Manager'dede süper birl lig bende şimdi Liverpool'la yeni bir oyun açtım..

sehzadee
12.Ağustos.2007, 22:00
ewet fm nin ve dünyanın en zevklı lıgı ::.