PDA

View Full Version : Devre Arası Konuşmalar

musatti
26.Ocak.2006, 14:57
Maçın devre arasında futbolculara konuşma nasıl yapıyoruz. Bana anlata bilirmisiniz.Ayrıca maç sonlarında da futbolculara konuşma yapabiliyormuyuz?

can777
26.Ocak.2006, 15:11
maç sonunda yapıyosunda çok çeşitli konuşmalar ....

musatti
26.Ocak.2006, 15:15
Nereden nasıl yapıyorsunuz ben yeni olduğum için tam olarak bilemiyorum

yusuftaş
26.Ocak.2006, 15:32
benim bildiğim kadarıyla doğru konşunca oyuncular gaza geliyor bide karşı takımın menejerine laf atınca oluyor

aktan
26.Ocak.2006, 17:05
Maçın devre arasında teamtalk ekranı karşına gelir.Maçın seyrine göre genel olarak takıma yönelik ve özellikle oyuncuya yönelik yorumları işaretleyebilirsin.Eğer doğru yorumlarda bulunuyorsan ikinci yarı farkı görürsün.Aynı şekilde maç sonunda da teamtalk ekranı karşına gelir ve yine maç sonucuna göre bir yorumda bulunabilirsin.

semih5
26.Ocak.2006, 18:06
bende 3 mac filan geldi sonra artik gelmio nedense

aktan
26.Ocak.2006, 18:19
semih5 arkadaşım
acaba options bölümünden teamtalk'ı ass.managera devretmiş olabilirmisin?

the_dunker
26.Ocak.2006, 20:27
ben sana rating lere göre söleyim hangisini dieceğini...

devre arası:

7 ve altı : encourge
8 : pleased
9 ve 10 : delighted

maç sonu:

4 ve altı : angry
5 : disappointing
6,7 ve 8 : welldone veya good result veya conguralitions
9 ve 10 : delighted veya sensonital

semih5
26.Ocak.2006, 20:32
semih5 arkadaşım
ben ayarlarda ole bi sey bulamadim ozele bir anlatsan

musatti
27.Ocak.2006, 10:02

devre arası:

maç sonu:

9 ve 10 : delighted veya sensonital
Yardımların için çok sağol arkadaşım çok işe yaradı.

the_dunker
27.Ocak.2006, 20:40
eywallah ...

semih5
27.Ocak.2006, 20:42
semih5 arkadaşım
tamam ya buldum arkadasim saol

cüneyt11
31.Ocak.2006, 01:13
ben her maçta pleased,sensetional yani olumlu yazılar yapıyorum.yensem de yenilsem de yapıyorum.adamlar benden çok memnun.hatta takımda bir sürü futbolcunun favori kişisi benim.

siraragorn67
31.Ocak.2006, 02:53
Bende Genellİkle Pleased Yaparim

hucar17
31.Ocak.2006, 03:01
encourage herzaman en güvenli olanı...

caglar0016
01.Şubat.2006, 15:54
arkadaşlar maçın ortasında adam değiştirmek için taktiklere girdiğimde her oyuncunun karşısında bir seçenek çıkıyor resme bakarsanız daha iyi anlarsınız

[img=http://img64.imageshack.us/img64/5497/vc9hr.th.png] (http://img64.imageshack.us/my.php?image=vc9hr.png)

evet bunlar ne işe yarıyor biri bana açıklayabilirmi?

zeffix
01.Şubat.2006, 16:19
oyuncularına konusma yapıyosun işte
yeniksen canlanın falan diyosun
ama yanlıs konusursan moralleri bozuluyor
o yüzden ben bu görevimi yar.antranore veriyorum

the_dunker
01.Şubat.2006, 16:37
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=4941 bu linkten hangi rating de hangi konuşmayı yapacaanı örenebilirsin...

Burak Duran
01.Şubat.2006, 16:57
bu konuşmalar bence hayati önem taşıyor kesinlikle yardımcıya bırakmayın kendiniz halledin size bir örnek inter-fiorentina maçı. ilk yarı 2-0 gerideyim ikinci yarı maç 3-2 adamları baya fırçaladım onlarda gaza geldi inanılmaz oynadı.

Burak Duran
01.Şubat.2006, 17:00
valla maçına göre tabi maç sonu fark yemediysem ama yeniksem her zaman good effort ama maç içinde direk angry veya disappointed o zaman nedense acayip çoşuyolar

francesco10
01.Şubat.2006, 17:12
bencede kesinlikle kendiniz yapın inönüde real e 2-0 yeniliodm nerde maç kazanmöa tutkunuz diyerek damardan girdm olaya ve 4-2 kazandm maçı çok keyif vericiydi :)

Eray Dengiz
01.Şubat.2006, 20:07
İlk yarı yenerken hep süpersiniz çok iyisiniz diyorum.. Maç sonu yeniliyorum nedense hep :)

Dediğiniz gibi encourge, angry fln diyecem artık en güzeli yani :)

Maymuncuk
01.Şubat.2006, 20:55
Öyle dersin adamlar şımarıolar..

Encourge yenilirken de yenerken de çok işe yarıo..Türkçe anlamıda zaten gaza getirici bişi ..;;)

Cengo
01.Şubat.2006, 21:01
Konuyu daha önce açılmış olan konu ile birleştirdim. (eski konunun adı "Team Talk")

Eray Dengiz
02.Şubat.2006, 02:10
Öyle dersin adamlar şımarıolar..

Encourge yenilirken de yenerken de çok işe yarıo..Türkçe anlamıda zaten gaza getirici bişi ..;;)

Desene o zaman hep Encourge yapacağız.. :)

cureshot
02.Şubat.2006, 15:14
bence de çok önemli yararını gördüm zararını görmedim. benim bu konuda izlediğim politika şu:

ilk olarak genellikle bireysel konuşma yapmam takımla genel olarak konuşurum ama bi adam herkes iyi oynarken kötü oynadıysa veya kırmızı kart gördüyse ona kızarım ya da tek başına maçı filan aldıysa diğerlerine iyisiniz derken onunla özel konuşurum. maç içindeki konuşmalara gelecek olursak devreye önde girdiysek hep don't get complacent yani dikkatsizce davranmayın tarzında konuşurum, berabereyse cesaretlendiririm (encourage), yeniksek takımın gururu tehlikede veya tutku nerde hanımlar ya da siz bunu yapabilirisiniz türünden gaza getirici konuşmalar yaparım. devre arasında oyuna adam alıyorsam takıma ne dersem diyeyim onu cesaretlendiririm. maç sonunda skora göre. 4 veya daha az farklı galibiyetlere well done, daha fazlasına sensational, yenilgilere disappointment ama özellikle saçma sapanlara angry, iyi oynayıp berabere kalırsak good performance. faydasını görürsünüz deneyin. oyuncuların favori personeli olmanız bu yolla çok kolay bence.

kaiserkaan
11.Şubat.2006, 01:55
ermoonun dediğine katılıyorum bende ilk yarı 2 veya 3 farklı öndeyken eferin len size memnunum diyorum mac sonu nedense ya berabere ya maglup kapatıyorum illa fırcalamak gerekiyo bunları

Maymuncuk
11.Şubat.2006, 13:00
Desene o zaman hep Encourge yapacağız.. :)
evet olabilir;;)

semih5
11.Şubat.2006, 13:07
ben onlari yardimci antrone birakiom

mustafa6685
11.Şubat.2006, 13:27
oyunculara gaz werin onlar en iyisini yapıyor bende bunla ilgili zaten bikonu açmıştım.Superb Cameback

streetfox
25.Şubat.2006, 16:11
ya arkadaslar bole yorum yapıcanıza arastırıp turkce anlamlarını karsılarına yazsanıza nasıl olur bn bıldım ıkı taneyı solım sıze
show your anger at thr team:devra arasında ofkelı oldugunu goster(anlamında)
show your dissappointment at the performance:3 puana ıhtıyacınız oldunu gosterır
declore your self pleased: memnun etmesını bıldır yanı oyunculara memnun oldunu bıldır anlamında
arkadaslar fm turkce cıkıomus ınsallah devra arası konsumaları ve mac sonu konusmaları haberler turkce olur oyun o zmn cok daha guzel olur sızce
yorumlarınızı beklıorum
sızde bıldıklerınızı yazarsanız nasılolur arkadaslar ne bılıosanız yazın gerekırse dissappoinment did well angry falan yazın ıste

kaiserkaan
25.Şubat.2006, 20:45
devre arası skor ne olurssa olsun encourage deyrum pleased dedimi sapıtıolar 2. yarı

SeRcAn1985
03.Mart.2006, 19:34
su modaratorler lutfen şu devre arasındakı konusmaların turkçe anlamlarını yazarsanız oyuna çok guzel renk gelmıs olcak lutfen arkadaslar...

nart_susruko
04.Mart.2006, 16:33
ben genelde devre arası bişey demiyorum...ama oyuna yeni oyuncu sokarsam ona "yapabilirsin-you can do it" diyorum...

SeRcAn1985
04.Mart.2006, 19:18
tum devre arası konusmaların turkçe anlamlarını yollarsanız çok sevinirim çünkü bu konusmalar oyuncunun perfonmansını çok etkılıyor

Gravity
04.Mart.2006, 19:27
Show dissappointed - Berabere ya da 1 farklı malubiyetlerde çok işe yarıyor. Oyunlarından dolayı hayal kırıklığı içerisinde olduğunuzu, daha iyi bir performans sergilemelerini beklediğinizi söylemektir.
Show angry - Özellikle 2, 3 farklı yeniliyorsanız işe yarıyor. Oyunlarına kızdığınızı söylüyorsunuz anlayabileceğiniz gibi.
Encourage - Berabere ya da 1 farklı galipseniz söyleyebilirsiniz. Cesaretlendirici bir konuşma yapmanız anlamına geliyor. Oyuncuları gaza getiriyorsunuz yani.
Pleased - Skordan memnunsanız söyleyin. Yalnız bunu söylediğinizde genellikle oyunu rolantiye alırlar. Karşınızdaki takım tehlikeli bir takımsa sakın söylemeyin, sonu hüsran olur.
Thrilled - Yüksek farklı galibiyetlerde söyleyin. Mükemmel, inanılmaz performans diyorsunuz bunu seçince.
They can win - Mutlak kazanmanız gereken maçlarda söyleyin. Özellikle iki turlu eleme karşılaşmalarında çok faydalı oluyor.
Tabi siz nasıl bir yönetim sergileyecekseniz ona göre şeçin konuşmanızı. Örneğin 1 farklı yenilirken cesaretlendirici bir konuşma da yapabilirsiniz. Bu da işe yarayabilir. Ben sert bir hoca görünümünde yönetmeyi sevdiğimden yukarıda verdiğim örneklerdeki gibi davranıyorum. Eklemek istedim.
Şu anda aklıma bunlar geldi. Anlamını bilmediğiniz bir tane gelirse aklınıza yazın buraya, yardımcı olmaya çalışırım.

FatalRhymeR_58
04.Mart.2006, 21:33
oyunun başında kızsak sorun çıkarmı. yani futbolcular "sen kimsin ki bana kızıosun sen benim kim olduumu bilionnu" mu derler yoksa "sert hocaymış sevdim keratayı" mı derler???????????????????

koray_capello
04.Mart.2006, 22:23
show your dissappointment at the performance:3 puana ıhtıyacınız oldunu gosterır

speak english?i live in english..
bu nası bi ingilizce acaba bize de nasip olacakmı:D

SeRcAn1985
06.Mart.2006, 03:15
Show dissappointed - Berabere ya da 1 farklı malubiyetlerde çok işe yarıyor. Oyunlarından dolayı hayal kırıklığı içerisinde olduğunuzu, daha iyi bir performans sergilemelerini beklediğinizi söylemektir.
Show angry - Özellikle 2, 3 farklı yeniliyorsanız işe yarıyor. Oyunlarına kızdığınızı söylüyorsunuz anlayabileceğiniz gibi.
Encourage - Berabere ya da 1 farklı galipseniz söyleyebilirsiniz. Cesaretlendirici bir konuşma yapmanız anlamına geliyor. Oyuncuları gaza getiriyorsunuz yani.
Pleased - Skordan memnunsanız söyleyin. Yalnız bunu söylediğinizde genellikle oyunu rolantiye alırlar. Karşınızdaki takım tehlikeli bir takımsa sakın söylemeyin, sonu hüsran olur.
Thrilled - Yüksek farklı galibiyetlerde söyleyin. Mükemmel, inanılmaz performans diyorsunuz bunu seçince.
They can win - Mutlak kazanmanız gereken maçlarda söyleyin. Özellikle iki turlu eleme karşılaşmalarında çok faydalı oluyor.
Tabi siz nasıl bir yönetim sergileyecekseniz ona göre şeçin konuşmanızı. Örneğin 1 farklı yenilirken cesaretlendirici bir konuşma da yapabilirsiniz. Bu da işe yarayabilir. Ben sert bir hoca görünümünde yönetmeyi sevdiğimden yukarıda verdiğim örneklerdeki gibi davranıyorum. Eklemek istedim.
Şu anda aklıma bunlar geldi. Anlamını bilmediğiniz bir tane gelirse aklınıza yazın buraya, yardımcı olmaya çalışırım. ÇOOOK TESEKKUR EDERIM DOSTUM BAYA BI ISE YARADI

Hububat_Fiyatları
06.Mart.2006, 04:39

devre arası:

maç sonu:

9 ve 10 : delighted veya sensonitalyanlış biliyosun abi 8 ve üstü delighted olur

Gravity
06.Mart.2006, 15:08
ÇOOOK TESEKKUR EDERIM DOSTUM BAYA BI ISE YARADI

Rica ederim.

vita es morte
25.Mart.2006, 12:36
yanlış biliyosun abi 8 ve üstü delighted oluro tablomsu şeyi türkçe yazarmısınız..

zalayeta
25.Mart.2006, 12:56
ben normal sonuçlar alınan maçlarda takım konuşması yapmayın derim çünki kabak tadı veriri ben ya çok ii oynadıklarında yada çok kötü oynadılarında konuşuyorum.

LaKe
25.Mart.2006, 13:07
ben1-2-3-4 e kızgın 5- 6 cesaret ver, 7 ye memnun, 8-9-10 a da zevk aldım diyorum...

vita es morte
25.Mart.2006, 13:20
aynen de doorumu yapiorm die sordum

zalayeta
25.Mart.2006, 18:29
ben1-2-3-4 e kızgın 5- 6 cesaret ver, 7 ye memnun, 8-9-10 a da zevk aldım diyorum...

1-2-3-4 mü :( 6 dan aşşağı oynayan adam kaldımı piyasada ya :)

Cartalete
27.Mart.2006, 20:57
Bence devre arasını konuşma yapmadan geçin daha iyi, ters etkilenebiliyorlar.
Eğer yenikseniz, devre arasında maçı kazanabiliriz seçeneği çıkarsa onu kullanın, iyi moral oluyor oyunculara. Sert şeyler söylerseniz stres altına girip daha da kötü oynuyolar

marakesh
27.Mart.2006, 23:27
devre arasına 2-0 galip girince takımınızdan memnun olduğunuzu mu soyluyorsunuz yoksa performansınız dusmemeli falan bi diye soyluyorsunuz.yani havaya girme durumu olup ikinci yarı ters bi durum ortaya cıkabilir mi?

__Trex__
27.Mart.2006, 23:33
ben genelde takıma sölüyorum tek tek sölemiyorum.. yanlız ilk yarı en az 3 fark olması lazım ki memnunum diyim cesaretlendiriyorum fark 2 olunca memnunum dedğim zaman bende işler tersine dönüyo maçı mağlüp kapattığım oldu yani hawaya giriyolar gibi geliyo bana....

eser_3131
28.Mart.2006, 10:59
Arkadaşlar Bende TeamTalk Gelmiyor.Bunun Sebebi Ne Olabilir

flake
28.Mart.2006, 11:43
Arkadaşlar Bende TeamTalk Gelmiyor.Bunun Sebebi Ne Olabilir
menejer ayarlarindan ayarlarda vardir ona yani team talk a isaretleme sanada gelir

eser_3131
28.Mart.2006, 11:51
Yok be Dostum.Ayarlarda Olsa Görmemmi.Oyun Ayarlarında mı.Yoksa Manajer Seçeneklerindemi

NiC 3 9
28.Mart.2006, 23:09
ben o kadar uğraşmıyom.direk yardımcıya bırakıyom yoksa takım küsüyooo