PDA

View Full Version : Geliyorum İzmiiiiiirrrr

comandante
15.Ağustos.2006, 17:22
beyler izmir 9 eylül işletme öğrencisiyim artık ben...çok mutluyum ellerim titriyor...oranın ahalisi ev bakın bana yahu...

RaSenGan
15.Ağustos.2006, 17:24
Ver coşkuyu abi :D

Sekopej
15.Ağustos.2006, 17:25
Vayy Yücel, gel gel bekliyoruz. Hayırlı olsun kardeşim, ben hemen çıkıyorum kiralıklara bakmaya.:p

starfreedom
15.Ağustos.2006, 17:26
Eeee? Ne bu şimdi allah aşkına:D

comandante
15.Ağustos.2006, 17:35
Eeee? Ne bu şimdi allah aşkına:D

kimsin sen? çık dışarı.çık dışarı...

serkan bak bak valla...anaaam.çok mutluyum.da bizim kombineler yalan oldu yahu..

tosunpasa
15.Ağustos.2006, 17:56
Kombine kartını yolla bana ben burda satarım :D

fatih akin
15.Ağustos.2006, 18:00
Yücel hayırlı olsun artık bu sene yakarsın İzmir'i:D

uAburak89
15.Ağustos.2006, 18:03
İzmitte oturan yok mu, bende oraya geliyorum.. :p

ibo
15.Ağustos.2006, 18:14
İzmitte oturan yok mu, bende oraya geliyorum.. :p

Kocaeli'de oturan Burak'a ev bakacak gönüllü arkadaş aranıyor :D

uAburak89
15.Ağustos.2006, 18:19
Kocaeli'de oturan Burak'a ev bakacak gönüllü arkadaş aranıyor :D

Burak'a olacaktı o, gençlere kötü örnek olmayalım.. :p Yurt varken evi ne yapayım yav, ilk sene yurttayız.. :D

ibo
15.Ağustos.2006, 18:36
Burak'a olacaktı o, gençlere kötü örnek olmayalım.. :p Yurt varken evi ne yapayım yav, ilk sene yurttayız.. :D

Zaten Burak'a yazıyor sen yanlış görüyon sevinçten sanırım :D :p Bence de yurt daha iyi olur zaten. Wireless olan bir yurt bulda bizden uzak kalma :)

uAburak89
15.Ağustos.2006, 18:40
Zaten Burak'a yazıyor sen yanlış görüyon sevinçten sanırım :D :p Bence de yurt daha iyi olur zaten. Wireless olan bir yurt bulda bizden uzak kalma :)

Yücel'in konusunun içine nasıl edilir, canlı örneği olduk herhalde.. :D

Net olmadan yaşayamam ben zaten, en kısa zamanda laptop alıp net olan bir yurt bulacağım.. Net yoksa, bende yokum.. :D

MeMo
15.Ağustos.2006, 18:41
Yücel'in konusunun içine nasıl edilir, canlı örneği olduk herhalde.. :D

Net olmadan yaşayamam ben zaten, en kısa zamanda laptop alıp net olan bir yurt bulacağım.. Net yoksa, bende yokum.. :D

Sen yoksan bende yokum :D:D

Atakan38
15.Ağustos.2006, 18:50
Susun Ulenn N Üniversitesi :)

Tutturamadım Bi Yer MoraLim Çok Bozuk
AdamLar OnceLıkLe Bu Sne MezunLarını Alıoz Die TutturmusLar
İstanbuL Dışı Yazsaydım Bende Gıderdım BeLki

comandante
15.Ağustos.2006, 20:11
kullanacağın otobüsler konusunda yardımcı olayım buca-karşıyaka=514 buca-bornova=515

sen izmirde mi oturuyorsun?

Universal
15.Ağustos.2006, 20:13
Yücel utanmadan ev mi arıyorsun? Orada Burak ile Serkan'ın evi var. Bir gece birisinde diğer gece birisinde kalırsın. :D Darısı başıma. :D

Sekopej
15.Ağustos.2006, 20:18

Ohoo senle işimiz var, nicke baksana smyrna. Bunları öğren Yücel olmuyor böyle.:n:

Yücel utanmadan ev mi arıyorsun? Orada Burak ile Serkan'ın evi var. Bir gece birisinde diğer gece birisinde kalırsın. :D Darısı başıma. :D

Yahu ben arkadaşların evine gidiyorum, Yücel de bir eve çıkarsa iyi olur, arada onu da ziyaret ederiz.:D

Limerick
15.Ağustos.2006, 20:26
Tutturan herkese hayırlı olsun.. :) tutturamayanlarda bence şansını denemeye devam etsin :d

nekop
15.Ağustos.2006, 21:09
Yazık olcak İzmir'li kızlara Yücel'de tam elini şortundan çıkararak yürümeye başlamıştı şimdi hiç çıkarmaz elini şortundan... :D Bende Samsun 19 Mayıs'a gidiyorum.

fmsmyrna
15.Ağustos.2006, 21:34

Evet.10 ytl civarı sanırım kenkart alıcaksın(eshot müdürü gibi oldum)Konak'a falan inersen o güzelim Şirinyer trafiğini yaşarsın

tanselfb
15.Ağustos.2006, 21:39
6 ytl(içi boş:D) buca dan konak' a gitmek ölüm yandın :D

eGowiCh
15.Ağustos.2006, 23:20
Yücel abi tebrik ederim, hayırlı olsun, çok güzel bir üniversiteyi ve bölümü kazanmışsın :)

Bundan bir sene önce ev soruyordun bana, hayalin gerçek oldu valla, ne ileri görüşlü bir adammışsın :D

İzmir ile ilgili sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım ;)

comandante
16.Ağustos.2006, 01:11
sorun var...bana bucayı anlatın=)
şirinye bilmem ne kuyu falan yazıyo ev olaylarına baktım da...en güzel yeri neresi buranın? okula nereler yakın? anlatın abi ya.

smyrna ne demek?

Hugo
16.Ağustos.2006, 01:15
smyrna izmirde yaşamış amazon muydu neydi :D

smyrna = izmir

RaSenGan
16.Ağustos.2006, 01:21
İzmir'in kızlarıda çok güzel :D

Roberto Baggio
16.Ağustos.2006, 01:25

:Dbiraz öyledir bu arada tebrikler yücel abi

fmsmyrna
16.Ağustos.2006, 01:35
şirinye bilmem ne kuyu falan yazıyo ev olaylarına baktım da...en güzel yeri neresi buranın? okula nereler yakın? anlatın abi ya.

smyrna ne demek?

İzmir'in iki yakası çok güzel bir tarafta Bostanlı,Mavişehir diğer tarafta Narlıdere,İnciraltı ama bu bölgeler tuzlu bölgeler.Bornova'da Ege üniv.old için orada kiralıklar daha fazla kanımca.Buca'da gezilcek forbes var.Bide hapishane var:p.Bilmem ne kuyu ya manavkuyu yada ballıkuyu ki ballıkuyu yu pek tavsiye etmem midye sektörünün kalbidir orası

Bekq
16.Ağustos.2006, 01:38

alttakin den resim iste bölümünde ne sapıksınız dio burdada İzmir in kızları çok güzeldir dio ulan Aygün bi dediğin bi dediğini tutsun:D:D:D:D

eGowiCh
16.Ağustos.2006, 01:48

smyrna ne demek?

Buca'dan biraz bahsedeyim. Buca çok kötü bir ilçe :) Okula yakın bir yurt var, çok kötü, kalmanı önermem, mutlaka eve çıkmalısın. Buca'da öğrencilerin kaldığı evler var ama Buca'da yaşanmaz, o yüzden oradan ev tutmanı önermem. Niğdeliler Sitesi var okula yakın, öğrenciler falan orada kalıyor genelde. Buca Gölet var, Buca'nın en güzel yeri diyebilirim, tek güzel yeri, güzel bir piknik alanı, epey hoş bir yer...

Ev tutacaksan sana bazı semtler önerebilirim, hem güvenli, hem huzurlu ve hem güzel... Tabii maddi durumun da önemli, fiyatlar semtten semte değişiyor haliyle. Hatay'dan veya Bornova'dan ev tutabilirsin. Bornova'dan okul otobüsle 1 saat falan, dolmuşla 45 dakika. Otobüs 65 YKR, dolmuş 1.75 YTL. Hatay'dan da uzaklık aynı sayılır, yani zaman olarak... Aslında Hatay daha yakın ama trafikten dolayı yol epey tutuyor.

Smyrna eski İzmir demek...

fmsmyrna
16.Ağustos.2006, 02:10
Buca'da dev bir Mevlana heykeli var.Yedigöller diye bir yer var gezilebilcek.Buca'da oturmayacağına göre Şirinyer trafiğine alışman lazım

nekop
16.Ağustos.2006, 02:20
Buca'da dev bir Mevlana heykeli var.Yedigöller diye bir yer var gezilebilcek.Buca'da oturmayacağına göre Şirinyer trafiğine alışman lazım

İstanbul trafiğini bilen birine oranın trafigi vız gelir.

comandante
16.Ağustos.2006, 02:25
şirinevler trafiğinin üstüne tanımam ben...buca da oturcam büyük ihtimal okula yakın olmalı ev.1 saat çok be abi...gerek yok.buca ne kadar kötü olabilir ki ya:s zaten muhtemelen site olcak...baktım beğenmedim bucayı özel yurtta kalırım bilmiyorum ya aptal oldum

Roberto Baggio
16.Ağustos.2006, 02:27
şirinevler trafiğinin üstüne tanımam ben...buca da oturcam büyük ihtimal okula yakın olmalı ev.1 saat çok be abi...gerek yok.buca ne kadar kötü olabilir ki ya:s zaten muhtemelen site olcak...baktım beğenmedim bucayı özel yurtta kalırım bilmiyorum ya aptal oldum

yücel abi buca eskiden güzelmiş(büyüklerimden duyduklarıma göre)şimdi baya kötü:D

Universal
16.Ağustos.2006, 03:47
Abi İzmir'de Urla, Seferihisar, Çeşme veya Konak'ta oturacan. Başka yer tanımam.

eGowiCh
16.Ağustos.2006, 03:51
Urla, Çeşme ve Seferihisar şehir dışında :) Ayrıca buraları tatil yeri, kışın çekilmez bir hal alıyor.

Konak ise İzmir'in göbeği, merkezi... Konak diye bir semt yok, Konak'ta ev de yok :) Taksim, Kızılay gibi yani... Evleriyle veya oturulacak yerleriyle değil, alışveriş merkezleriyle, meydanıyla, kalabalıklığıyla anılırlar daha çok.

Konak'a bağlı birçok semt var, Hatay'dan tut Alsancak'a, Pasaport'tan tut Üçkuyular'a... :)

onur1990
16.Ağustos.2006, 04:08
bence alsancaktan ev tut

tanselfb
16.Ağustos.2006, 04:14
sakın öyle bir hata yapma bence alsancakta yapamazsın hem tuzludur

Sekopej
16.Ağustos.2006, 04:21
Öncelikle Alsancak'ta kiralık ev bulmak zor, bulsan da tutmak zor.

Yücel gerçi msnde de konuştuk ama önce bir dönem yurtta kal derim. Hem çevreyi öğrenirsin hem de arkadaş çevren olur. Sonrasında da eve çıkabilirsin.

Ben Buca tarafına pek gitmediğim için bilmiyorum yine de arkadaşlara bir soracağım...

Universal
16.Ağustos.2006, 04:23
Urla, Çeşme ve Seferihisar şehir dışında :) Ayrıca buraları tatil yeri, kışın çekilmez bir hal alıyor.

Konak ise İzmir'in göbeği, merkezi... Konak diye bir semt yok, Konak'ta ev de yok :) Taksim, Kızılay gibi yani... Evleriyle veya oturulacak yerleriyle değil, alışveriş merkezleriyle, meydanıyla, kalabalıklığıyla anılırlar daha çok.

Konak'a bağlı birçok semt var, Hatay'dan tut Alsancak'a, Pasaport'tan tut Üçkuyular'a... :)

Taksim gibi genel söyledim. Oradaki mahallerede oturmak bile güzel. :) Evler kötü ama mekan hareketli.

Zaten bende İzmir'i yazın seviyorum. İzmir'i çok severim. Alsancak çok iyi yerdir. Ama Yücel orası sanırım sana ters. :)

comandante
16.Ağustos.2006, 05:22
her yer ters ya deli oldum...muhtemelen bornova oluyo.ama guz yariyili ozel yurtta kalcam buyuk ihtimal

Sekopej
16.Ağustos.2006, 05:26
Benim terten kasıtım pek Buca'dan arkadaşım olmadı. 3 sene önce dershaneden vardı bir arkadaş, o zaman sıkça gidip geldim, bornovadan 2 vesaitte yapabilirsin, metro ile çankayaya gider ordan otobüsle okula gidersin.

Neyse sen bir gel kaydını yaptır, ortamı gör herşey hallolur...

eGowiCh
16.Ağustos.2006, 07:43
Benim terten kasıtım pek Buca'dan arkadaşım olmadı. 3 sene önce dershaneden vardı bir arkadaş, o zaman sıkça gidip geldim, bornovadan 2 vesaitte yapabilirsin, metro ile çankayaya gider ordan otobüsle okula gidersin.

Neyse sen bir gel kaydını yaptır, ortamı gör herşey hallolur...

Bornova'dan tek vesaitle gidebilir. Bornova'dan 515'e bindiği an (otobüse yani), direkt kampüse götürür.

Alsancak'ta kiralık evler öyle sanıldığı gibi ucuz değil. 1500 YTL'den başlıyor. Ayrıca bir öğrenci için aşırı lüks olur Alsancak ve geceleri tekin olmuyor fazla, malum gece kulüplerinin ve eğlence mekanlarının içinde olduğu için...

Ev tutacaksan ya Bornova ya da Hatay derim. Yurtta kalacaksan güzel bir özel yurt bul, devlet yurdu var Buca tarafında ama o yurt epeyce kötü. İkisinin de okula uzaklığı aynı, tek vesait. Karşıyaka da güzel bir yer ama orası okula iyice uzak kalır. Hatay, Güzelyalı, Üçyol tarafları güzeldir, yine Bornova da güzeldir, karar senin.

Buca diye ek$isözlük'te aratırsan sonlara doğru pek iç açıcı olmayan yorumlar çıkıyor güvenlik açısından... Buca'dan kesinlikle ev tutmanı önermem.

Burak Duran
16.Ağustos.2006, 11:52
izmir iptal oldu ben şehir değiştiriyorum :D

nekop
16.Ağustos.2006, 12:27

Sen git balık,fok,kutup ayısı vs. ne avlıyorsan ona devam et taa oradan karıştırma ortalıgı... :D

Krusty
16.Ağustos.2006, 12:51
Yücel hayırlı olsun. Çok güzel bir duygu. Darısı hepimizin başına.

ultraslanerdem
16.Ağustos.2006, 16:16
Tebrikler Yücel,sevindim doğrusu..

Bir kişi daha eksildik İST'den...:D

Sekopej
16.Ağustos.2006, 19:02
Bornova'dan tek vesaitle gidebilir. Bornova'dan 515'e bindiği an (otobüse yani), direkt kampüse götürür.

Biliyorum Egemen 515'i de. Daha önceden de yazmıştım, alternatif olarak belirttim 2. seçeneği. En azından metro ile Çankaya'ya 5 dk'da gider.;;)

Nereye gidiyorsun oğlum, yoksa hiç dönmeyecek misin buralara, orada mı kalacaksın.:D

Eray Dengiz
16.Ağustos.2006, 19:05
olm yücel herkesi kaçırıyosun izmir'den, serkan sende şehir değiştir yücel tek başına kalsın orda hehuehue :D

yavuuzzzz
16.Ağustos.2006, 20:51
hayırılı olsun yücel abi

uAburak89
16.Ağustos.2006, 21:45
Yücel benden sana bir tavsiye, sakın İzmir'in kızlarına kapılma.. Bu sene bir tanesine kapılmak gibi bir gaflete düştüm, çok kötü bir tecrübe oldu.. Ben yandım, sen yanma kardeşim.. :D

Sekopej
17.Ağustos.2006, 01:27
olm yücel herkesi kaçırıyosun izmir'den, serkan sende şehir değiştir yücel tek başına kalsın orda hehuehue :D

Düşünmüyor değilim Eray gitmeyi.:D

Yücel benden sana bir tavsiye, sakın İzmir'in kızlarına kapılma.. Bu sene bir tanesine kapılmak gibi bir gaflete düştüm, çok kötü bir tecrübe oldu.. Ben yandım, sen yanma kardeşim.. :D

Kardeşim İzmirli değilsen İzmirli kızlara neden kapılıyorsun. Yanarsın işte öyle.:n:

uAburak89
17.Ağustos.2006, 01:30
Kızlara değil, kıza.. :D Aç gözlümüyüm ben ? :D Şimdi sen neden genelleme yaptın diye sorarsın, kızların hepsi aynıymış İzmir'de.. :D

comandante
17.Ağustos.2006, 02:04

bişi derdim de şimdi forum kuralları elimi bağlıyo=) lan gel gel diye yalvaran ben miydim...rencide ettin beni.

Yücel hayırlı olsun. Çok güzel bir duygu. Darısı hepimizin başına.

Tebrikler Yücel,sevindim doğrusu..

Bir kişi daha eksildik İST'den...:D

sağolun beyler...erdem bu sezon 3-5 maça gelebilirim tahminimce...

senden kaçıyorum olum ben.

hayırılı olsun yücel abi

sağolasın kardeşim.

ben ne kapılcam be onlar bana kapılsın:)

Düşünmüyor değilim Eray gitmeyi.:D

Kardeşim İzmirli değilsen İzmirli kızlara neden kapılıyorsun. Yanarsın işte öyle.:n:

serkan sende eraya uydun ya alcağın olsun...

Kızlara değil, kıza.. :D Aç gözlümüyüm ben ? :D Şimdi sen neden genelleme yaptın diye sorarsın, kızların hepsi aynıymış İzmir'de.. :D

kızlara kızlara...kıza diye tekil bişi yok abi benim için=))

Universal
17.Ağustos.2006, 03:35
Yücel gitmene çok mutlu oldum. İstanbul bir GS'liden kurtuluyor. :D

tanselfb
17.Ağustos.2006, 04:27
izmire gelince yeni kavramlar öğrenirsin
bir kere simiti unut artık onun adı gevrek :D

eGowiCh
17.Ağustos.2006, 05:35
Hakkaten İzmir'e gelince epey yeni şey öğreneceksin :D Mesela birader, bilader falan dersin, ağzın alışır :D İzmir insanı genelde öyle konuşur. Ayrıca birine bir şey söylediğinde "Harbi mi?" yanıtını alırsın hemen İzmir'de :D Gavur İzmir'e geliyorsun, çok memnun kalacaksın :)

İzmir'de midye dolma, kumru gibi güzel şeyler yiyeceksin. Güzel kızlarıyla tanışacaksın, hepsi birbirinden güzel ve sıcaktır :D

Tabii semtten semte değişiyor İzmir kızları, Karşıyaka kızları vardır, Alsancak kızları vardır, Güzelyalı kızları vardır, yani hepsinini ayrı özellikleri vardır :D Zamanla hepsini öğreneceksin :D

İzmir'de maçlara gelirsin artık, Altay, Karşıyaka, İzmirspor gibi 2. lig takımlarının maçlarıyla idare edeceksin mecburen :D Bazen üç büyüklerin cezalarından ötürü burada oynanacak maçlara da gidebilirsin. Galatasaray saha kapatma cezası alırsa muhtemelen maçını İzmir'de oynar, senin için de güzel olur :D

fmsmyrna
17.Ağustos.2006, 07:06
Domates değil Domat birde çekirdek değil çiğdem denir burda alırken.Midye dolma sektörü İzmir'in tepesinde Kadifekale'dedir.Buranın manzarası çok güzel olsada yerleşimden dolayı Kale'ye ulaşıp İzmir'in muhteşem manzarasını görmek zordur.Ben o güzelim manzarayı gören nadir kişilerdenim.:p

comandante
17.Ağustos.2006, 07:23
şimdi ben bakkala gidersem çiğdem ver mi dicem?

El Comandante
17.Ağustos.2006, 08:10
Tebrikler Yücel (: Izmir`e cok cabuk alisirsin,ortam güzeldir orada.Egemen`in dediklerine de katiliyorum (:

Roberto Baggio
17.Ağustos.2006, 09:40
izmirde de bi tsi buluşması isteriz )))madem gelcen yücel abi

eGowiCh
17.Ağustos.2006, 18:25
şimdi ben bakkala gidersem çiğdem ver mi dicem?

Çekirdek denilmez pek. Kuruyemiş dükkanına gittiğinde yarım kilo çiğdem verir misiniz dediğinde hemen çiğdem verir :D

Kadifekale'den manzara fmsmyrna'nın dediği gibi çok güzeldir. Ayrıca mutlaka İnciraltı - Turkuaz'a gitmen gerekir, muhteşem bir yerdir. Kordon, Pasaport, Kıbrıs Şehitleri gibi yerler çok güzeldir, özellikle Pasaport'ta oturup bir çay içmen farzdır :D İzmir'de çoğu kişinin buluşma yeri Sevinç Pastanesi'dir, burayı da öğrenmen gerekiyor :D 266, Kordon Cafe, Venezia Cafe gibi mekanlara oturup arkadaşlarınla gündüz vakti bira içebilirsin, denize karşı, gerçekten hoş yerlerdir. Özellikle hafta sonları buraları gece gündüz çok kalabalık olur, oldukça hoş vakit geçirirsin.

tanselfb
17.Ağustos.2006, 18:26
çekirdek dersen kabak çekirdeği alırsın :D birde kumru boyoz gibi yeni tatlarla tanışacaksın

fmsmyrna
17.Ağustos.2006, 18:41
çekirdek dersen kabak çekirdeği alırsın :D birde kumru boyoz gibi yeni tatlarla tanışacaksın

Evet boyoz gibisi yoktur.Hele sabahları okula giderken

Sekopej
17.Ağustos.2006, 20:37
Burası İzmir'i tanıyalım ve tanıtalım konusu olmuş yahu.:D

Biz uzaylı değiliz Yücel, korkma.:D Ben İzmir'i çok seviyorum ama çevremde İstanbul'dan gelmiş arkadaşlarım var ve onlar pek beğenmiyorlar nedense.;)

Biz Burakla hep İzmir buluşması yapıyoruz zaten.:p Artık 2 kişi değil de daha fazla kişiyle buluşuruz.

Turkuaz'a gitmeden olmaz zaten Egemen.:) Yücel'in burslarını oralarda yeriz artık.:p

Pasaportta otururuz bir kafede batak oynarız Yücel.:D

İzmirli arkadaş çokçaymış buradan gördüğüm kadarıyla, bir gün toplanalım, kaynaşalım yahu.:n:

comandante
17.Ağustos.2006, 21:24
anaa.bi konu açtık izmirli türedi=)

beyler geleyim hele bi farz zaten izmir buluşması...

burs alırsam valla nerde derseniz orda yerim...

sevilmez mi be izmir cumhuriyetin kalesi=))

kumru burda da var yedim ama orda bi kere yer bırakırım kilo vermem lazım=))

boyoz nasıl birşey yahu de anlatın hele...

Sekopej
17.Ağustos.2006, 21:32
Gevrek var boyooooz vaaaar, diye sokaklarda duyarsın gelince Yücel. Boyoz güzeldir güzel.:)

fmsmyrna
17.Ağustos.2006, 21:46
Bu aralarda Yangın ve Metro çalışması var :p

comandante
17.Ağustos.2006, 22:09
metorculara söleyin buca bornova arası döşesinler...

fmsmyrna
16.Ağustos.2007, 12:51
kullanacağın otobüsler konusunda yardımcı olayım buca-karşıyaka=514 buca-bornova=515