PDA

View Full Version : PKK'nın sitesi çökertildi

ibo
16.Ağustos.2006, 21:10
http://www.internethaber.com/images/news/44703.jpg

PKK'nın ilk eylemleri nedeniyle açtığı internet sitesi Türk hacker'larca çökertildi
15 Ağustos 1984 yılında Eruh ve Şemdinli'yi basarak başlattığı terör olaylarının yıldönümü nedeniyle terör örgütü yandaşlarının internet üzerinden açtığı site, bir hacker tarafından çökertildi.

İçerisinde radyo ve sohbet odalarının bulunduğu ve terör örgütü lehine propagandalarda bulunulan site, Adıyamanlı hacker Subsystem tarafından çökertildi.

Hack'lediği siteye müzik olarak Mehter Marşı'nı koyup Türk bayrağını ana sayfaya resim olarak yerleştirerek üzerine de ''Kahrolsun PKK, Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti'' yazılarını yazan Subsystem, sayfanın en üst bölümüne ekip arkadaşlarının adlarını yazdı.

Terör örgütü yandaşlarına çökerttiği sitede yazılar yazan Subsystem, "Siz siz olun bizi iyi tanıyın. Sizler bundan sonra Türkiye'de adam yerine konulmayacaksınız. Bizler Müslüman'ız, bizleri iyi tanıyın. Bu bir Türk Hacker Operasyonu'nun başlangıcıdır" diye mesaj verdi.

TR.CaPTaiN
16.Ağustos.2006, 21:12
Tebrikler. Özellikle koydukları Mehter marşı ve Türk bayrağı tam oturmuştur.

TürkuAz
Ellerine sağlık..

Bu darbelerin gerçek hayatta da sürmesi dileğiyle..:)

uAsamet91
Helal olsun.

starfreedom
16.Ağustos.2006, 21:21
"Bu bir Türk Hacker Operasyonu'nun başlangıcıdır"

Gülmekten öldüm ya! Artık savaşlar internet üzerinde!

BlackEagle19o3
16.Ağustos.2006, 21:21
Aslanlar be.Helal olsun...

Aşk-ı Şehir
16.Ağustos.2006, 21:28
Çok değil 3-4 yıl sonra kendiside çökecek tabii Amerika izin verirse ;;)

spider3784
16.Ağustos.2006, 22:01
Çok iyi olmuş ama Mehter marşı yerine İstiklal marşı olmasını tercih ederdiim.

RaSenGan
16.Ağustos.2006, 22:14
"Bu bir Türk Hacker Operasyonu'nun başlangıcıdır"

Gülmekten öldüm ya! Artık savaşlar internet üzerinde!

Komik olan ne ?

İyi yapmışlar..

starfreedom
16.Ağustos.2006, 22:17
Komik olan ne ?

İyi yapmışlar..

Komik olan şu ki,

Bu tür siteleri ele geçirmek hiç birşeye yaramaz. Somut adımlar olmadan, sen istediğin kadar adamların internet sitelerini hackle! Onlarda gelir senin siteni hacklerler.

Acaba çok merak ediyorum, bu siteyi hackeleyenler askerde nerede görev yaptılar acaba? Veya henüz yapmadılarsa, "inşallah doğu gelir" diyorlar mı?

Fernando Gago
16.Ağustos.2006, 22:25
Komik olan şu ki,

Bu tür siteleri ele geçirmek hiç birşeye yaramaz. Somut adımlar olmadan, sen istediğin kadar adamların internet sitelerini hackle! Onlarda gelir senin siteni hacklerler.

Acaba çok merak ediyorum, bu siteyi hackeleyenler askerde nerede görev yaptılar acaba? Veya henüz yapmadılarsa, "inşallah doğu gelir" diyorlar mı?

Bende arkadaşa katılıyorum net sitesi çökertildide ne oldu ? eğer bu kadar delikanlılık yapıcaklar operasyon düzenliceklerse dağa çıksınlar yada artislik yapmasınlar PKKdan böyle mi intikam alıyorlar oturduğun rahat koltuktan 1 2 tıka operasyon diyorasan Dağdaki Mehmetçiğe en büyük saygızılığı yapmazmısın

TR.CaPTaiN
16.Ağustos.2006, 22:59
Sanal operasyon ile Askeri operasyonu ayırt etmek çok mu zor ?

spider3784
16.Ağustos.2006, 23:02
Ne yapsaydılar? Destek mi versinler o siteye?

Fernando Gago
16.Ağustos.2006, 23:02
Sanal operasyon ile Askeri operasyonu ayırt etmek çok mu zor ?

Zor değil ama saygı gösterilmesi lazım en azından ... ayrıca Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyoruz Mehter Marşı eskide kaldı bizim tek marşımız var İSTİKLAL MARŞI

spider3784
16.Ağustos.2006, 23:05
İstiklal Marşı konusunda sana sonuna kadar katılıyorum.

TR.CaPTaiN
16.Ağustos.2006, 23:05
Mehter Marşı da İngiliz'e ait değil,bize ait.

Fernando Gago
16.Ağustos.2006, 23:07
İyide Kahrolsun PKK Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti yazıyorlar ama İstiklal Marşı yerine Mehter marşı çalınıyor o zaman Yaşasın Osmanlı yazsınlar ben tek marş tanırım oda İSTİKLAL MARŞIdır

TR.CaPTaiN
16.Ağustos.2006, 23:08
Sen hacklediğin zaman İstiklal Marşını koyarsın. Mehter Marşının anlamı farklıdır. Onu İstiklal Marşı ile karıştırmak kadar saçma bir düşünce olamaz.

TürkuAz
16.Ağustos.2006, 23:09
İyide Kahrolsun PKK Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti yazıyorlar ama İstiklal Marşı yerine Mehter marşı çalınıyor o zaman Yaşasın Osmanlı yazsınlar ben tek marş tanırım oda İSTİKLAL MARŞIdır

Sen hani karşıydın bu konuya.Daha niye karın ağrısı yapıyorsun?

Fernando Gago
16.Ağustos.2006, 23:11
Sen hani karşıydın bu konuya.Daha niye karın ağrısı yapıyorsun?

Karın ağrısının tek sende olması çok ilginç ....

spider3784
Sen hacklediğin zaman İstiklal Marşını koyarsın. Mehter Marşının anlamı farklıdır. Onu İstiklal Marşı ile karıştırmak kadar saçma bir düşünce olamaz.

İstiklal Marşı bambaşkadır.Ne şartlar altında yazıldığını biliyorsundur.

starfreedom
Lafı nasıl anlıyorsunuz bilmiyorum ama benim demek istediklerimi anlamadığınız belli!

Bakın, Türkiye Cumhuriyeti Osmanlı İmparatorluğunu yıkarak, yani devrim yaparak kurulmuştur. Osmanlı İmparatorluğu'nun artık kurtuluş şansı olmadığı sıralar Atatürk, durumun böyle gitmeyeceğini düşünüp bir nevi isyan başlattı. Lise kitaplarında nasıl okuyorsunuz bilmem ama Atatürk zamanında çok desteklenen bir lider değildi. Halkın büyük çoğunluğu şeriat istiyordu. Atatürk'ün silah arkadaşları bile Cumhuriyet sistemine karşıydı. On binlerce kişi, cephelerden kaçtı rum çetelerine yardım etti. yüz binlerce kişi ABD mangası istedi. Atatürk'e defalarca suikast düzenlendi. Bu şartlar altında Osmanlı İmparatorluğu yıkılıp, Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. Lise kitaplarında yazdığı gibi her şey basit olmadı.

Şimdi ne alakası var diyeceksiniz, siteye mehter marşı koyulmuş. Ancak bu marş Türkiye'nin marşı değildir. Atatürk'ün yıktığı bir ülkenin marşı.

Diğer bağlantılı konu ise, Türkiye Cumhuriyeti kurulken yapılanlar şimdi Pkk'ya karşı gösterilmiyor. Bana ne sen adamların sitesini hacklemişse. Dağda benim kardeşim ölüyor, benim kardeşim gazi oluyor sen nutuk atıyorsun.

TR.CaPTaiN
16.Ağustos.2006, 23:12
İstiklal Marşı bambaşkadır.Ne şartlar altında yazıldığını biliyorsundur.

Her ulusun marşı vardır. Mehter Marşı'nın bununla hiçbir alakası yok. Düşmana korku salan bir marştır. Bunu İstiklal Marşı ile karşılaştırmanız çok komik. Ne şartlar altında yazıldığını çok iyi biliyorum.

Fernando Gago

Tamam onların görüşü farklı olabilir ama Türkiye Cumhuriyeti ile Mehmet Marşı arasında bağ kurmak yanlış... Türk Milleti yazsa mehtermarşı koysa anlarımda

TürkuAz
Karın ağrısının tek sende olması çok ilginç ....

Allahını seversen biraz alakalı cevaplar ver şu konuyla ilgili.Benim kullandığım lafı bana karşı kullanmaktan başka birşey yapamıyorsun her konuda..

5.üyeliğinin kapatılmasından korkup her tartışmayı bu şekilde sonlandırıyorsun..

spider3784
16.Ağustos.2006, 23:13
Çok doğru konuşmuşsun abi. Bu toprak üstünde yaşayan herkes TC lidir, Osmanlı değil.

Fernando Gago
16.Ağustos.2006, 23:14
Allahını seversen biraz alakalı cevaplar ver şu konuyla ilgili.Benim kullandığım lafı bana karşı kullanmaktan başka birşey yapamıyorsun her konuda..

5.üyeliğinin kapatılmasından korkup her tartışmayı bu şekilde sonlandırıyorsun..

Senle tartışıp zamanımı harcamıcam okur grubanuna lınırsın filan

spider3784
16.Ağustos.2006, 23:15
Her ulusun marşı vardır. Mehter Marşı'nın bununla hiçbir alakası yok. Düşmana korku salan bir marştır. Bunu İstiklal Marşı ile karşılaştırmanız çok komik. Ne şartlar altında yazıldığını çok iyi biliyorum.

Zaten karşılaştıramassın. Hiç bir marşla karşılaştıramassın.

TR.CaPTaiN
Tamam onların görüşü farklı olabilir ama Türkiye Cumhuriyeti ile Mehmet Marşı arasında bağ kurmak yanlış... Türk Milleti yazsa mehtermarşı koysa anlarımda

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan insanların %90'ı Mehter'i kabullenir. Problem yok.

Zaten karşılaştıramassın. Hiç bir marşla karşılaştıramassın.

Karşılaştırmaya çalışan sensin. Ben değil. Sen %10'luk dilimdesin.

spider3784
Ben kabullenmiyorum.

TürkuAz
16.Ağustos.2006, 23:16
Senle tartışıp zamanımı harcamıcam okur grubanuna lınırsın filan

Senin öyle bir şansın yok.Bu üyelik senin 4 yada 5. üyeliğin.İsteyene ispat ederim..

starfreedom
16.Ağustos.2006, 23:16
Osmanlıların Türk ve Türklüğe bakış açısı üzerine:

''turk adinin igrenc sayilmasi
araplar ve iranlilar turk adinin dogu da hor gorulmesi kabalik ve barbarlikla esanlamli sayilmasini sagladiklarindan, babılali türk sarayı diye adlandırılmaktan hoşlanmaz; türk tabiri sadece türkçe biliyor musun? gibi özel cümlelerde kullanılır; bunun yerine osmanlıca biliyor musun? demek uygun düşmez; çünkü osmanlıca terbiye ve nezaket kavramlarıyla çağrışım yaratır, oysa türkçe uygar olmayanı ifade eder. nitekim, bütün hayatı boyunca türk anlamına gelen türk müddeti urarinde (muhtemelen türk müddeti ömründe ibaresinin muharref şekli -çevirmenin notu) tabiri buradan gelmektedir; HEP KABA BiR ADAM kalacak, hiçbir zaman osmanlıların terbiyeli, nazik ve kibar tavır ve davranışlarını elde edemeyecek olan bir kişiyi anlatmak için kullanılır. buna rağmen bu osmanlılar istanbul'un fethine kadar belki de üç büyük türk kolunun en kaba ve en az yontulmuşu olarak kalmışlardır.

turk adini benimsemezler
turkler adlarindan utanc duyduklarindan ve onunla anilmayi istemediklerinden bu adin kendilerine nereden geldigini izah etmek icin cesitli hikayelere basvurulmustur. prens cantemir, ya kendiliğinden ya da başka bir türk yazarına atfen şunları ileri sürmektedir.

1. iranlılar -ki bununla rum selçukluları demek ister- osman'ın büyükbabası süleyman'a ve onun emrinde yürüyenlere, cengiz han'ın peşinden giden iskitliler (Scythes) olduklarını varsayarak türk adını vermişlerdir. cantemir moğollara iskitliler adını vermektedir. şunu belirtmek gerekir ki, bu tarihçi, türk adının, asya'nın güney illerini istila ettiği sırada cengiz han'ın arkasından gitmiş olan milletleri ya da kabileleri belirlediğini ve bunların ancak iran ve küçük asya'nın her yanına yayılmaya başladıktan sonra tanındıklarını ileri sürmektedir. oysa aslında, bu fatihin arkasından gitmiş olanların genellikle moğol veya tatar adıyla tanınmış oldukları, iki yüzyıl öncesinden beri selçukların anadolu'da türk adını kullandıkları ve bu adın iranlılara da yabancı olmadığı bilinmektedir.

2. cantemir, cengiz han'ın istilasından sonra, iran valilerinin hükümdarlarının boyunduruğundan kurtulmaları üzerine, bunlardan biri saydığı konya sultanı alaaddin'in bu iskitlilerden bir çoğunu egemenliğini tanımaya zorladığını, onları köylülerle bir araya getirdiğini, tarımla uğraşmalarını sağladığını ve hepsine birden türk adını verdiğini, böylelikle hükümdarının kendisinin de, o zamana kadar taşıdığı iran valisi ya da konya sultanı unvanını bırakarak türklerin sultanı adını aldığını yazmaktadır. bu savın prens cantemir'in kendisine mi ait olduğu, yoksa onu bir türk tarihçisinden mi aldığı bilinmemektedir; ancak bundan daha sacma ve gercege bundan daha aykiri bir sey olamayacagi kuskusuzdur. şunu da belirtmek gerekir ki, cantemir iranlılar ya da persler derken rum veya anadolu selçuklularını kastetmektedir; bu konuda, aynı görüşü benimsemiş olan bizans tarihçilerinin izinden gitmekte ancak onların türk ve pers adlarını eşanlamlı olarak kullandıklarını, bizans topraklarını işgal ettikleri sırada iran'dan çıktıkları için selçuklulara pers dediklerini dikkate almamaktadır.

oysa, iranlıların tarihini incelerken bunu birkaç kez gözlemlemek fırsatını bulmuştuk. rum tarihçileri onların gerçek persler olduklarına inanmak şöyle dursun ilk selcuklu sultani tangrolipix in tugrul bey e verdikleri ad ve arkasindan gidenlerin turk olduklarini ozellikle belirtmislerdir

cantemir, son olarak, alaaddin'in (1. alaaddin keykubat -dipnot) ölümünden sonra sultan ilan edilen osman'ın o zamana kadar halkının tümü için kullanılan o iğrenç türk adının bundan böyle sadece köylüler için kullanılmasını (alaaddin'in daha önce zaten yapmış olduğunu yapmaya ne gerek vardı? -dipnot) ve öteki uyruklarının osmanlı diye çağırılmalarını emrettiğini ileri sürmüştür. ancak iranlılar hiçbir zaman osmanlı diye çağırılmamışlar ve selçuk adı ertuğrul'un oğlu osman'ın adı lehine ortadan kaldırılmamıştır. yazarımız her ne kadar bu konuda turk tarihcilerinin asiri taraf tutan tutumunu izleyerek tüm selçuk beylerinin osman'ın buyruğu altına girdiklerini iddia ederse de, aslında bunlar son sultanın ölümünden sonra bağımsızlıklarını ilan etmiş olduklarından, varlıklarını devam ettirdikleri sürece selçuk adı ortadan kalkmamıştır.

osmanlilar turktur
gerçek şudur ki osmanlılar da, selçuklular da, güçlü duruma geldiklerinde ister hor görülen bir adı artık taşımak istemedikleri için, ister imparatorluklarının kurucularına saygı göstermek için olsun bu adları almış olmalarına rağmen gercekte turkturler ve kendilerine de oğuz derlerdi; bu kanını olasığı şundan da bellidir ki oğuz adı, kökenini oluşturan türk adından sadece bir kaç kuşak sonra ortaya çıkmıştır. kaldı ki, ne osmanlilarin ne de selcuklularin turk adindan utanc duymalari icin bir neden goremiyoruz; çünki yafet veya yafesten türettikleri türkler tataristan'da oturan tüm kabile ve milletlerin ortak atası olarak kabul edilmektedir. üstelik osmanlıların ana yurdu burası olduğuna göre, kendilerine ne ad verirlerse versinler, mutlaka türk kökenlidirler ve bize kalirsa turk adini butun diger adlara ustun tutmalidirlar. çünkü ünlü ataları türk'ün soyundan geldiklerini ve bütün öteki tatar boylarının kendilerinden çıktığını bu ad kadar güzel gösteren bir şey olamaz.'

Bu alıntıyı yaptığım kitap Historia üniversitesi tarih kurumu tarafından ingilizce olarak kaleme alınmış ve 1783 yılında fransızcaya çevrilerek paris'te fransa kralı'nın onayı ile yayınlanmıştır. kitabın garyimüslim tarihçiler tarafından günümüzden 223 sene önce meydana getirilmiş olması bazı arkadaşlarımızın kafasında eserin güvenilirliği açısından soru işaretleri uyandırabilir. bu yüzden şimdi bu konuyla ilgili olarak gayet güvenilir bir kaynaktan alıntı yapacağım. ''Türkçülük istikametinde bir hareketin mahmut ii. devrinden itibaren gelişmeye başladığı görülmektedir. bu tarihe kadar turk ve turkluk kelimeleri, osmanlı imparatorluğu'nda, kendisini müslüman olarak tanımaya alışmış olan halk arasinda kufur kabalik ve vahset ifade eden manaya alinmaktadir.''

Historia üniversitesinin eserinin ikinci mahmut iktidara geçmeden 25 sene önce basıldığı göz önüne alındığında, bu iki eserdeki Türk ve türklüğe bakış açısına dair ifadelerin benzerliği kolaylıkla görülebilir.

Evet osmanlı türktür, bu devleti türkler kurmuştur. ancak yıllar geçtikçe yonetici tabaka toplumuna ve tarihine yabancilasmistir. Hem de türk adını 'hakaret' ve 'küfür' sayacak, hatta kendini osmanlı'nın türk olmadığına dair türlü türlü hikayeler uydurmaya mecbur hissedecek kadar. herhalde arap ve iran kulturlerinin turk kulturu ve osmanli nin turkluk suuru uzerindeki zehirleyici etkisi uzerine bundan daha ibret verici bir ornek kolay kolay gosterilemez

müsaadenizle Bu tatsız (ve aynı zamanda son derece de üzücü) olayları bir kenara bırakarak son bir alıntıyla bitiriyorum. ''ama isin aslina bakacak olursak hangi ulkeden ya da hangi milletten geldiklerinin ne onemi olabilir uzerinde bu kadar kafa yordugumuz bu sorun sacma ve bos bir sorundan baska nedir degil mi ki bir millet kotu ise ne olursa olsun ona onur veremeyecegi gibi iyi ise de serefine leke suremez''
Kaynaklar:
Historia üniversitesi tarih kurumu, başlangıçtan 1566'ya kadar osmanlı imparatorluğu tarihi s.10-13
Ord. prof. dr. enver ziya karal, osmanlı tarihi cilt vii. s.291
Historia üniversitesi tarih kurumu, başlangıçtan 1566'ya kadar osmanlı imparatorluğu tarihi s.13

Bir zahmet her cümlesini okuyun.

Fernando Gago
16.Ağustos.2006, 23:17
Senin öyle bir şansın yok.Bu üyelik senin 4 yada 5. üyeliğin.İsteyene ispat ederim..

Dick'in intikamı :D:D:D

Seçkinn
16.Ağustos.2006, 23:22
Bu şekilde tartışmalara izin vermeyeceğimizi defalarca belirttik. GMA