PDA

View Full Version : Orjinal Oyun Avantajları Nelerdir?

ZIP_ZIP
17.Ağustos.2006, 07:17
Bence önemli bir konu olduğu için yeni konu açmayı uygun gördüm, daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi orjinal oyun (full versiyon) almayı düşünüyorum. Ancak vereceğim paranın karşılığını alabilecek miyim bilmiyorum?
Biraz da aydınlanmak ve de hepinizin fikrini almak istiyorum.

Acaba orjinal oyunun en büyük artıları size göre nedir?

GeNç KaRTaL
17.Ağustos.2006, 07:22
Orjinal oyunun en büyük avantajı yardımcı programlara ihtiyacın olmadan direk Fm simgesine basınca oyuna başlayabilmendir.

ZIP_ZIP
17.Ağustos.2006, 07:25
Orjinal oyunun en büyük avantajı yardımcı programlara ihtiyacın olmadan direk Fm simgesine basınca oyuna başlayabilmendir.

peki bunun dışında dil seçeneğinin ayarlanması veya java isteği tarzı sorunlar karşımıza çıkabiliyor mu?

goosfraba
17.Ağustos.2006, 15:31
Evet yine dil seçeneklerini ayarlamak zorundasın ve java da olmak zorunda..

Eray Dengiz
17.Ağustos.2006, 15:47
peki bunun dışında dil seçeneğinin ayarlanması veya java isteği tarzı sorunlar karşımıza çıkabiliyor mu?

Bunun orjinal oyunla alakası malesef yok, unicode desteğinden kaynaklanıyor,

(Türkçe, Rusça, Japonca, Çince vb gibi dillerde kullanılan karakterler ile alakalı. Dünya üzerinde her karaktere atanan bir sayısal ifade.)

orjinal oyun alınca, yükledikten sonra fm ikonuna tıklar tıklamaz oyun çalışıyor, orjinal dataları sorunsuz yükleyip, sorunsuz oynuyabiliyorsun, Türkçe FM'de bir sorun olmuyor ve tabiki bununla birlikte Türkiye'de orjinal oyun alım satışı artıyor ve bu da ilerleyen zamanlarda bize pozitif bir artı kazandıracak mesela oyuna Türkçe dil eklenmesi gibi..

ZIP_ZIP
17.Ağustos.2006, 16:16
ben ciddi anlamda parama kıyıp orjinal oyun almak istiyorum ama bu kadar paraya değecek mi onu bilmiyorum. Ancak aklıma şöyle birşey takıldı. Eray'ın dediği gibi sitemizde yayınlanan bazı yamalrı veya resmi sitesinden olsun burdan olsun indirilen güncellemeleri (7.02, 7.03 vb) yüklediğimizde orjinal olmayan oyunlarda .rack dosyası isterken, orjinal oyunda istediğimiz yamayı yüklediğimizde sorunsuz çalışacak mı?

fyagiz
17.Ağustos.2006, 17:14
evet çalışır çünkü .rack oyunun bağzı kodlarını değiştirerek kopya korumasını kırmaktır oyun orjinal olunca koruma zaten geçircek seni gümrükten yasa dışı geçmeye gerek yok ama benim fikrimi sorarsan orjinal fm 2007 alma az bekle 2008 i alırsın ;)

Universal
17.Ağustos.2006, 17:20
1)Ülkene kaktıkda bulunursun. Oyunu satın alarak. Bu oyunu yapan herkesin emeğini ödemiş olursun. Vergi ile ülkenin katkılanmasını sağlayabilrisin.

2)Oyunu alarak ülkemizin FM başta olmak üzere oyunlara Türkçe dil eklenme ihtimalini artırabilirsin.

3)Oyuna soradan çıkan update'leri sorunsuz bir şekilde yükleyebilrisin. Korsan oyunda çıkan sorunlar ile karşılaşmadan rahat bir şekilde oynayabilirsin. Ayrıca online oynarken oyunda yavaş çalışmasını engelleyip gereksiz yere karşına çıkan hatalardan kurturulursun.

sivaslizoro
17.Ağustos.2006, 17:35
bencede orjinal almakta fayda var ama çok pahalı bea :D

ua_anil
17.Ağustos.2006, 19:16

Böyle bir faydası yok, çünkü korsan FM 2007 de artık programsız çalışıyor.Yani tıklayınca açılıyor...

Bence sen biraz daha bekleyip FM 2008 al.

King_91
18.Ağustos.2006, 00:15
fm 2008 in cıkmasına az kaldı bence onu alırsın

sercaninan
18.Ağustos.2006, 00:26
bnce bosuna buna para verme bekle fm 2008 cıksın onu al daha iyi olur

yunusgs
18.Ağustos.2006, 02:31
Bencede Fm 2008 i bekle

zionnais
18.Ağustos.2006, 02:45
Peki orjinal FM 2008'in tahmini fiyatı ne kadardır?

ThersoN
18.Ağustos.2006, 02:50
fm simgesine basınca pat diye acılsın istiyorsan orjinal dvd oyundan cekme cd yaptırırsın ben o şekilde kullanıyorum hiç bi sorun olmuyor. Orjinal de alsan dil seçeneklerini ayarlamaka zorundasın.

ZIP_ZIP
18.Ağustos.2006, 05:33
arkadaşlar dayanamadım ve sonunda cd'yi aldım. Oyunu yüklemeden önce zannedersem dil ayarlarını ve de gerekli olan javayı kurmam gerekiyor. Heralde bunların dışında yapmam gereken başka bir işlem yok.

Peki bana tavsiye edebileceğiniz en güncel yama hangisidir?

ua_anil
18.Ağustos.2006, 20:14
Resmi yama olan 7.0.2'yi yüklemekle başlayabilirsin...

Ne kadara aldın oyunu?

wwhirlwind
18.Ağustos.2006, 20:23
para warsa orjinal oyun almak herzaman icin iyidir sirf bu yuzden bazi oyunlar turkiye gonderirmiyor :)