PDA

View Full Version : Altyapı saçmalığı(bence)......

Kinghorn
17.Ağustos.2006, 17:37
Hepimiz fm yi seviorz çünki gerçekçi olduğu için.ama fm bir konuda çok saçma alt yapı.cm oynayanlar bilirler cmde iyi koçları fullediğimizde alt yapıdan inanılmaz adamlar çıkardı tabi tesislerde üst düzeydeyse ama şimdi tamamen şans o zaman ne önei var atl yapı tesislerinin gelişmesinin değilmi

eğer yanılıorsam,bu konu hakkında bişeyler biliosnz lütfen pylşn.
Bir kötü yanıda cm oynayanların bildiği,taktik ekranındaki toplu ve topsuz oyun....ğinşallah ileride eklenir çünki gerçek bi taktik ancak with ball ,withoutball ile verilebilir...:0:

simbat26
17.Ağustos.2006, 20:02
altyapi tesislerini gelistirmek istedigimde adamlar bana zaten en iyi tesisler sizde gerek yok dediler!ama sorarsan kac oyuncu A Takimina cikardin diye?5-6 orta kalitede oyuncu cikardim ki, KSK da oynamalari mumkun degil.bende kiralayak para kazaniyorum
not:kiralayarak cok iyi paralar kazanabilirsiniz oynatmayacaginiz oyunculari

sivaslizoro
17.Ağustos.2006, 21:36
dediğin doğru ama alt yapısız 110 pa sı olan adamlar çıkıyodu bende.şidi alt yapı herşey süper 145 pa dan aşşağı çıkmıo :D

Kinghorn
17.Ağustos.2006, 23:41
dediğin doğru ama alt yapısız 110 pa sı olan adamlar çıkıyodu bende.şidi alt yapı herşey süper 145 pa dan aşşağı çıkmıo :D

AAAAA.......Dostum eğer dediğin doğruysa olay mantıklı ama ben hiç bakmadım potansiyellere....
ilginçmiş

spider3784
17.Ağustos.2006, 23:46
Hepimiz fm yi seviorz çünki gerçekçi olduğu için.ama fm bir konuda çok saçma alt yapı.cm oynayanlar bilirler cmde iyi koçları fullediğimizde alt yapıdan inanılmaz adamlar çıkardı tabi tesislerde üst düzeydeyse ama şimdi tamamen şans o zaman ne önei var atl yapı tesislerinin gelişmesinin değilmi

eğer yanılıorsam,bu konu hakkında bişeyler biliosnz lütfen pylşn.
Bir kötü yanıda cm oynayanların bildiği,taktik ekranındaki toplu ve topsuz oyun....ğinşallah ileride eklenir çünki gerçek bi taktik ancak with ball ,withoutball ile verilebilir...:0:

Altyapıdan bir tane adam yetiştirdiğimi hatırlamıyorum. Sürekli rakip takımlardan alırım gençleri.

King_91
18.Ağustos.2006, 00:06
ben her zaman genclere sans veririm su anda valencia dayım alt yapından yetisme dr,dmc,fc olmak uzere 3 adamım var cok adamım da kiralık tabi ben kucuklukten adamları alıp 18 yas altına koyuyorum ama bu dedigim adamlar kendiliginden cıktılar

ThersoN
18.Ağustos.2006, 02:32
katıldıgım nokta Cm serilerinin antreman konusunda daha detaylı olması bence fm serileri de bu şekilde olsa daha iyi olurdu

simbat26
18.Ağustos.2006, 03:19
en iyi altyapi kayseri ve denizlide arkadaslar.uc buyuklerinde iyi ama super star cikmiyor onlardan:0:

tosunpasa
18.Ağustos.2006, 04:10
Arkadaşlar alt yapıdan oyuncu istiyorsanız yetenekli gençlere 11'de şans verin... Tabi öncesinde güzel bir antreman programı da lazım.. Bu şekilde iyi oyuncular çıkarabilirsiniz. Ama 1-2 maç değil en az 8-9 maç oynatmanız lazım.

Kinghorn
18.Ağustos.2006, 18:07
katıldıgım nokta Cm serilerinin antreman konusunda daha detaylı olması bence fm serileri de bu şekilde olsa daha iyi olurdu

Bencedee...

sivaslizoro
18.Ağustos.2006, 18:56
eveeet detyalı antremasn istiyooz :D

Sir FRD
19.Ağustos.2006, 08:04
arkadaslar fm de de super oyuncular yetistirilebiliyor size bi tane ornek veriyim
http://img186.imageshack.us/img186/2773/adszit5.jpg (http://imageshack.us)
bu adamin pa si 182 ve ca si 150
genc koclarinizin yerli olmasina genclerle calismasinin potansiyel ve yetenek yargilamasinin yuksek olmasina dikkat edin diger ozellikler arti olur
genc akademisi sart
bir de turkiyedeyseniz 18 yasinin altindaki oyunculari u18 kadronuzda oynatin

sehzadee
19.Ağustos.2006, 08:25
Yok abi yaw bazen guzel herifler cikiyor

simbat26
19.Ağustos.2006, 20:58
pa ca ne?

King_91
19.Ağustos.2006, 22:19
pa potansiyel yetenek ileride gelebilecegi en yuksek puan 200 uzerinden
ca su anki yetenegi 200 uzerinden

Mr.CordiaL
19.Ağustos.2006, 23:29
pa potansiyel yetenek ileride gelebilecegi en yuksek puan 200 uzerinden
ca su anki yetenegi 200 uzerinden

Genie scouttan da öğrenebilirsiniz bunları...

simbat26
19.Ağustos.2006, 23:48
puanlarin toplaminimi aliyorsun?ben boyle hesap yapmiyordum da

bubera
20.Ağustos.2006, 01:14
Herşey 3 şeyde toplanıyor,ANtreman,Tesis,Hoca bu üçlü iyi olunca kaliteli adamlar çıkıyor birde bunlara şans verildimi alın size en kral para kaynağı

amorti
20.Ağustos.2006, 03:32
.Bir kötü yanıda cm oynayanların bildiği,taktik ekranındaki toplu ve topsuz oyun....ğinşallah ileride eklenir çünki gerçek bi taktik ancak with ball ,withoutball ile verilebilir...:0:

With ball without ball ozelligini nasil ozluyorum anlatamam... Muhtesemdi oyunun her ayrintisina kadar mudahale edebilmeyi sagliyordu...:icon_cool:
Mesela without ball oldugu zaman sectigim bolgenin etrafini cember olusturacak sekilde futbolcularimla sariyodum boylece hertop bende kaliyodu ;) Ama tabi ben kafamda kurmus da olabilirim zira ozamanlar 2d falan yoktu goremiyoduk:icon_confused:

Universal
20.Ağustos.2006, 04:35
Altyapıdan çıkan regen oyuncular. Genellikle elinizde bulunan koçların bulunduğu vatandaşlığına göre belirlenmektedir. Örneğin; Brezilya'lı hocaların bulunduğu bir Türk takımında Brezilya vatandaşlığını içeren oyuncular çıkar.

Bu Koçlar ne kadar gelişmiş ise çıkan oyuncuların PA'ları daha yüksek olur. O yüzden Koçlarınızı iyi şeçmeye özen gösteriniz.

Ilhan
20.Ağustos.2006, 04:39
Arkadaşlar, FM 07'de Genç tesislerinizi geliştirip akademi yaptırırsanız 5 yılda A takımda oynayabilecek enaz 4-5 oyuncuyu alt yapınızdan çıkarırsınız.

sitte
20.Ağustos.2006, 05:56
altyapi tesislerini gelistirmek istedigimde adamlar bana zaten en iyi tesisler sizde gerek yok dediler!ama sorarsan kac oyuncu A Takimina cikardin diye?5-6 orta kalitede oyuncu cikardim ki, KSK da oynamalari mumkun degil.bende kiralayak para kazaniyorum
not:kiralayarak cok iyi paralar kazanabilirsiniz oynatmayacaginiz oyunculari

nasıl kazanıyoruz kiralayınca?

simbat26
20.Ağustos.2006, 08:09
nasil mi?kiralik olarak takimlar istiyorlar ve bende sezon sonu 2 milyin verin alin diyorum.bu kadar

Knightmare
20.Ağustos.2006, 08:19
genç antrenörü Ali Bilgici yi öneririm hem serbest hem ca sı yüksek özellikleride gayet iyi + alt yapınızdan iyi oyuncu yetişmiyorsa sizde diğer takımlardan takviye yapabilirsiniz oyuncuları ikna etmeniz çok zor oluyo ama değiyo :D amaç istediğiniz oyuncunun favori personeli olabilmek sonrası zaten kolay :p

demirhanmurat38
20.Ağustos.2006, 08:30
Bence de onemli olan tesislerin ii olup olmaması antreman ve hocalar daha az etkili diye dusunuyorum. Ama bence oyunda bi eksik var gercekte bircok avrupa takımının afrikada ( gana da, senegal de, nijerya da, kamerun da...) futbol kampları var bence bole kamplar oyunda acılıp oradan da ii genc oyuncular getirilmeli Ayrıca antrenorun ulkesine gore altyapıdan oyuncu cıkması bence sacma

simbat26
20.Ağustos.2006, 20:32
arkadaslar ben her zaman manchester dan mc coll...diye bi antrenor var onu aliyorum-ismini tam hatirlayamadim-yine manchester dan 2-3 tane daha adam aliyorum .doktor olarak ta kesinlikle Tavanna yi oneriririm.zaten bosta gozukuyor basta!yada atletico dan aliyorum.iyi adamlari var:uzgun:
not~FM2006 da surekli bas antrenorum mancester dan jony cook tu arkadaslar!

Hugo
20.Ağustos.2006, 20:58
Alt yapıdan yetiştirdiğim 3 oyuncudan ikisi millî takımında oynuyor.
Ben de arada oynatıyorum. Diğeri zaten as oyuncum oldu.

wakkum
23.Ağustos.2006, 06:02
Bnde suana kadar oynadm fm cm serilerinde en ii pa cıkan adm aston villada fm 2007 de cıktı.Adamın Pa 194 dü.Dahada ii cıkartamadm.Hep baska takımlardan 16-17 yasnda aLr dunya capı futbolcular YaPıorm :)

King_91
23.Ağustos.2006, 07:34
puanlarin toplaminimi aliyorsun?ben boyle hesap yapmiyordum da

yok arkadasın dedigi gibi genie scout tan bakılabiliyor mesela pa sına bakarak ileride nasıl olacagı hakkında bilgi edinebiliyorsun