PDA

View Full Version : FM ile ilk tanıştığınız an ve bugün...

shamur1
20.Ağustos.2006, 06:22
Evet ArkadasLar hepimizin Bu oyuna basLama oykusu vardir . Kimi zaman oLan biteni anLamaya caLisarak kimi zaman heycana kapiLdigimiz oLmustur.

Ben kendi oyKumu anLatmak istiyorum . iLk bu oyunLa Cm 00-01 Le basLamistim. Herkesten duyuyordum manager oLdum transfer yapiyorum fLn fLn acayip dikkatimi cekmisti .. Bende Karar vermistim heMen gidip bu oyunu aLicaktim .

Ve oyunu aLmistim yukLemesi kaLmisti onuda yapip artik bende buyuk bir heyecan yaratan oyunu iLk kez oynucaktim gercekten cok heycan veriyodu bu bana .

Oyuna iLk girdigimde tabiki hemen Turkiye Ligine bakmistim acaba takimlarimiz nasiL diye duygusaLligimiz da uzerimizde oldugu icin hemen Trabzonsporu aLmistim :D

Hepimizin iLk bu oyuna basLadiginda acemiLikleri oLmustur . Cunku kimse bu oyunu anasinin karninda ogrenmedi tabikide .. :D

Simdilerde taktik ariyoruz sistem yapiyoruz defans cizgisi alan daraltma genisLik falandan bahsediyoruz .. acaba o zamanlar Bunlari biLiyormuyduk mesela ben biLmiyordum o zamanlar sadece 4-4-2 duzenini yapip Kafamiza gore kadro kuruyoduk kadro kurarkende ozeLlikle sevdigim oyuncuLari oynatiodum asiri duygusaLlik sonucu tabiKi sonuc husran oLuyodu her seferinde :D

Bu ve bu gibi bi dunya daha aniLarimiz vardir Evet Fm Hayatimiz oLdu Peki iLk Gunden Bu Gune Kadar sizce neler degisti sizLer icin artik Usta bir Managermiyz ?

Ama o cayLak gunLerin Daha bi tatLi yani vardi bence sevgi doLu biseydi sanki ...

ua_anil
20.Ağustos.2006, 06:36
Ben daha CM serileriyle tanışmamışken bazı arkadaşlar Internet Cafe'lerde hep bu oyunu oynuyorlardı ve ben onları gördükçe "ne anlıyorlar bu oyundan,zaman kaybı bu oyun,gol attın da ne oldu" gibi laflar ediyordum bunlara.

Ardından bir gün bir arkadaş evime gelirken oyunun (CM 03/04) CD'sini getirdi.Ben de bir köşeye atıp bir ara kurar bakarım dedim ve bıraktım.Birkaç gün sonra nasıl birşeymiş bu bir bakayım dedim ve kurdum.İsteksizce GS'yi seçtim, birkaç gün ilerleyeyim dedim.Tabii o zamnlar "Space" ile ilerlendiğini bile bilmiyorum, durmadan Continue'ya falan basıyorum.Ve o gün sabaha kadar -neredeyse 8-9 saat- oynadım.Çünkü gördüğüm her ayrıntı beni daha çok içine çekiyordu.İnternete girip ipuçlarını falan öğrenmeye çalışıyordum.İşte o gün bugündür de başından kalkamadım.Tabii bir tek fark oldu, artık CM değil FM oynuyorum.Oynamayan arkadaşları da bu oyuna alıştırıyorum..:icon_smile:.

shamur1
20.Ağustos.2006, 06:40
Senin basLama hikayende baya guzeLmis istemem yaN cebime koy misaLi :D

Fıratcan Alçınkaya
20.Ağustos.2006, 06:47
Bilgisayarımı aldımda özellikleri iyi değildi... İstediğim oyunları açamıyodu... Banada kuzenim çok anlatıyordu menejerlik oyunlarını ama o cm oynuyordu... Bende gittim abi dedim bana menejerlik ver dedim... adam bana fm2005 i verdi... neyse geldim kurdum pc ye nsl oluysa açtı bilgisayar:D daha sonra tüm dünyadaki klbüleri oyuncuları kullanma hefesi sardı beni ve günlerce fm oynamaya başladım o günden beri oynarım...

RoNNiE91
20.Ağustos.2006, 06:51
Ben ilk olarak CM 01/02 oynamaya başladım ama o kadar bağlı değildim..Ardından CM 03/04 beni çok sardı.Bir süre ara verdim CM 03/04'ten sonra.Ardından FM 2006 ile tekrardan başladım FM oynamaya.2006 ile oynayınca Turksportal ile tanıştım.Şimdide 2007 :)

TürkuAz
20.Ağustos.2006, 06:51
Ocak 2004..

Bir cuma akşamı..

Karlı bir hava var Erzurum'da.Eve doğru yürürken telefonum çaldı.Bilgisayar dükkanları olan bir arkadaşımdı arayan.Babası o akşam meşgulmüş dükkana arkadaş bakacakmış.Beni de çağırdı..

İş merkezine doğru yöneldim, içeriye girdim.Dükkan 2.kattaydı.Kapıyı araladığımda arkadaşımın ;

"Ahh ulan Owen, kaçar mıydı bu pozisyon" diye bağırdığını duydum.Futbol karşılaşması izlediğini sandım, gülerek yaklaştım.Birde ne göreyim.Ekranda pullar hareket ediyor..:)

O an bitmişti hayat benim için..

ogcj_me
20.Ağustos.2006, 06:52
2005 yılında CDcilik yapan kuzenimden CM istememe karşılık onun bana "Al bunu oyna" dierekten FM yi vermesi ile tanıştım
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bugün zaman zaman zamanm çaldn düünsemde bu oyundan kopamyorum

shamur1
20.Ağustos.2006, 06:59
Ocak 2004..

Bir cuma akşamı..

Karlı bir hava var Erzurum'da.Eve doğru yürürken telefonum çaldı.Bilgisayar dükkanları olan bir arkadaşımdı arayan.Babası o akşam meşgulmüş dükkana arkadaş bakacakmış.Beni de çağırdı..

İş merkezine doğru yöneldim, içeriye girdim.Dükkan 2.kattaydı.Kapıyı araladığımda arkadaşımın ;

"Ahh ulan Owen, kaçar mıydı bu pozisyon" diye bağırdığını duydum.Futbol karşılaşması izlediğini sandım, gülerek yaklaştım.Birde ne göreyim.Ekranda pullar hareket ediyor..:)

Kimine gore cok sacma kImine gore zevksiz birsey aMa Insani Acayip bir sekiLde bagLiyor ! MeseLa ben bazen arkLara bahane uydurup disari cikMiyorum :D SevgiLim suan uzakta onu aramayinca disardayiM saniyo benden supheLenio Trip yapio ama biLmioki evde Fm oYnadimI :D

ogcj_me
20.Ağustos.2006, 07:01
Şunuda ekleyeyim CM (00/01)de başlarda yeni takım alamıyordum
abimin kayıtlı oyununu batırıyordum:D

Destan_Yazan
20.Ağustos.2006, 07:01
Bu oyunların / Managerlik / hayatıma girişi CM 01/02 ile başladı .Arkadaşın evine oynamaya giderdik. Ben Deportivo,arkadaş FC Bayern,diğer arkadaşta Lazio'yu seçerdi çok iyi hatırlıyorum.Sonraları bunu net cafede yapmaya başladık hala CM 01/02 oynuyorduk ..Bu seferki takımın AS Roma'ydı heleki biraz kasıp Shevchenko'yu alınca durdurabilene aşk olsun zaten o oyunun en iyi takımı AS ROMA'ydı..

Sonra Cm 03/04 çıktı.Fakat ben bu oyuna hiç alışamadım çünkü CM 01/02 DEKİ O 1 Gecede sezon bitirme bunda olmuyordu ayrıca ortada koşan minik toplar bana saçmalık geldi..ta ki FM 2006 ' ya kadar..

Fm 2006 bilgisayar aldığım zaman kurduğum ilk oyunlardan oldu , saatlerimi emeklerimi harcadım, şimdi ise 2007-2008-2009 takipçisi olacağımı ve oynayacağımı biliyorum..

Güzel oyun şu FM..:)

TürkuAz
20.Ağustos.2006, 07:02
Kimine gore cok sacma kImine gore zevksiz birsey aMa Insani Acayip bir sekiLde bagLiyor ! MeseLa ben bazen arkLara bahane uydurup disari cikMiyorum :D SevgiLim suan uzakta onu aramayinca disardayiM saniyo benden supheLenio Trip yapio ama biLmioki evde Fm oYnadimI :D

[Saçma ve zevksiz] Tutkumuz hakkında bu şekilde düşünenlerin hayatıda aynen söyledikleri gibi..

shamur1
20.Ağustos.2006, 07:03
Simdi Sirf Peter Crouch sevdam Yuzunden LiverpooL iLe kariyere basLicam Uykusuz geceLer siskin GozLer .. Ama Herseyede degiyor !! :icon_smile:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

[Saçma ve zevksiz] Tutkumuz hakkında bu şekilde düşünenlerin hayatıda aynen söyledikleri gibi..

BiziM en buyuk fobimiz Bu ztn :D Eskiden Neti Yonja Msn Mirc gibi seyLer icin kuLlanirdim Simdiyse sadece Neti Foruma girmek DosyaLara bakMa amacLi kuLlaniyoruM buNdan dha guzeL bi cvp oLamaz dimI :D
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Evet cm 01-02 de ROMA super takimdi .

wwhirlwind
20.Ağustos.2006, 07:30
ben ilk olarak cm 3 ile basladim yani cm 98-99 bi arkadasim wardi ergur diye gerci hala da war ondan gormustum butun gun ders filan calismaz bunu oynardi beni de o alistirdi zaten arada bir ole mac yaaprken bende de aliskanlik oldu hep oynadim az sabahlamadim bilgisayarin basinda neyse son bir kac senedir ise sadece fm yi online olarak oynuyorum artik eskisi kadar zamanim olmuyor is guc iste insan hep lisede olasi geliyor otur bilgisaayrin basina oyna butun gun yemisim dersleri ama sunu soliyim bana faydasi olmadi degil o oyun sayesinde ingilizceyi ogrendim desem yeridir turkce paketleri oldugu halde yuklemezdim bu sayede ogrendimm tum arkadaslarimada derim fm oynayin ingilizce ogrenirsiniz diye :):):)

shamur1
20.Ağustos.2006, 07:50
eVet Bana da cok yarari oLmustu ingiLizce oynamanin :D Unide MesLeki ingiLizce sinawinda ingiLizce cumleyi turkce yapioduk BankaciLik boLumunde okudugum icinde wage ucret maas fLn Fmden akLima geLmisti :D Daha bi cok yararini gormustum

BlackEagle19o3
20.Ağustos.2006, 07:58
Fm 2005 ile başladım:(Çömez sayılırım:p.Takıldığım internet cafede oynayanlardan gördüm ve alıştım;)

krapinovic
20.Ağustos.2006, 08:09
Ocak 2004..

Bir cuma akşamı..

hikaye züper olmuş...

ben ilk oynadığımda aldığım takımı (şimdi ismini vermeyeyim) küme düşürmüştüm...:o

Thailan
20.Ağustos.2006, 10:29
sene 1995. kuzenim yeni bilgisayar almıştı. satıcı amca iyilik yapıp bir kaç oyun yüklemiş bilgisayara. tek tek oyunları denerken, "chpmn94" klasörü dikkatimizi çekti. sadece ingiltere liginin olduğu oyunu 386dx bilgisayarda saatlerce keşfetmeye çalışmıştık. ingilizcemiz tam basmadığı için elimizde sözlük bütün terimleri tek tek çevirip kağıtlara yazmıştık. hatta oyunda "save game" olayını çözemediğimiz için bir kaç gün sabah kalkıp oyunu açıp bir sezon bitirip tekrar yatardık. tabi ertesi gün yine aynı senaryo. sonra bir şekilde oyunu kaydetmeyi öğrendik de deja vu gibi aynı sezonu tekrar tekrar oynamayı bıraktık.

nerazzuri
20.Ağustos.2006, 12:40
Ahh ahhh. Bundan 5 sene önce temiz mi temiz derslerinde başarılımı başarılı bi çocuk vardı :p.

Her şey o gün cd'ye gidip cm 03/04 ü almam ile başladı. Eve geldim yükledim. Biil. özellikleri o kadarda iyi değildi. Neyse o zamanlar Beşiktaş'a bi sempatim vardı.

Neyse ilk oyunumu kurdum. Beşiktaş'ı aldım. Ve hala nasıl olduğuna hayret ederim , İlk sezonda bjk'ile Klasik 4-4-2 sistemiyle Şampiyonlar Liginde Yarı Finale geldim ve o gün beni kendine bağladı Cm.

Artık yapacak bişey yoktu. Kader ağlarını örmüştü bir kere. Zaten o günden sonra derslerimde bi düşüş başladı. 2 zayıf 4 zayıf 6 zayıf derken :D Lise 1 de Fm Yüzünden SINIFTA KALDIM :( :D.

Benim Hayatım 2'ye ayrılır Beyler :

Cm ve Fm'den önce :D

Cm ve Fm'den sonra :zuhaha

fenerbahce_1907
20.Ağustos.2006, 12:44
Ahh ahhh. Bundan 5 sene önce temiz mi temiz derslerinde başarılımı başarılı bi çocuk vardı :p.

Her şey o gün cd'ye gidip cm 03/04 ü almam ile başladı. Eve geldim yükledim. Biil. özellikleri o kadarda iyi değildi. Neyse o zamanlar Beşiktaş'a bi sempatim vardı.

Neyse ilk oyunumu kurdum. Beşiktaş'ı aldım. Ve hala nasıl olduğuna hayret ederim , İlk sezonda bjk'ile Klasik 4-4-2 sistemiyle Şampiyonlar Liginde Yarı Finale geldim ve o gün beni kendine bağladı Cm.

Artık yapacak bişey yoktu. Kader ağlarını örmüştü bir kere. Zaten o günden sonra derslerimde bi düşüş başladı. 2 zayıf 4 zayıf 6 zayıf derken :D Lise 1 de Fm Yüzünden SINIFTA KALDIM :( :D.

Benim Hayatım 2'ye ayrılır Beyler :

Cm ve Fm'den önce :D

Cm ve Fm'den sonra :zuhaha

Aynıkarını benimde başıma geldi:zuhaha.Bjk yerine Fb sınıfta kaldım yerine ise az kalsın kalıyordum diye değiştirirsek benim hikayem oraya cıkar:zuhaha

ben bir abi cm 03 04 ü getirdi ilk iim türkiyeden bulunduğumşehrin taakımını aldım miy ve tiy yakımlar sonuncuabiye sordum ado süper lige çıkmış mersin ile oda bir taktik verdi bende hiç değiştirmedim saskatlıkta sakat futbolcu oynattım pc çöktü oyun gitti sonra cm 2006 ve 2007 oynadım çok kötü idi şimdi pc de fm 2007 cm 03 04 cm 0102 var ama çaylağım hayla

samasti
20.Ağustos.2006, 18:26
CM 01/02 ILE basladım oynamaya.Benım takıldıgım ınternet kafede tanımadıgım ılk defa gordugum bırı sureklı PC basında can havlıyle bıseyler kurcalıyordu.bende neymıs bukadar onemlı olan dedım ve yanına gıttım sordum.cocuk bana kısa kısa anlattı o anlatınca merak sardı banada gosterırmısın dedım.bana bır oyun actı baktıgımda Galatasaray ın basında Samet Samasti yazısını gorunce mest olmustum ıncelemeye basladım kurcaladıkca yenı seylerını goruyor heycanım artıyodu.hergun kafeye gıdıp 5 saat oynuyodum tabii okul harclıkları oraya gıdıyodu evde PC olmadıgi icin.okulda aç geziyodum paramı harcamıyım Menajerlıg oynayabıleyım dıye.işte o gunlerden bugunlere geldım sımdı FM 07 oynuyorum ve 08 i merakla beklıyorum.

FM OYNAMAK BANA GORE ALIŞKANLIK VE DAHA İLERİSİ TİRYAKİLİK.KIZ ARKADASIMI FM OYNUYORUM DIYE EKTIGIM BILE OLDU :D AMA PİŞMAN DEGILIM İYİKİ VARSIN FM :D:D

eXcitinG
20.Ağustos.2006, 18:36
99/00 dı iLk göz ağrım.Ah nerden biLecektim ben bu oyunun 2007 de de vazgeçiLmezLerim arasında oLucağımı.İçkim,sigaram oLdu artık.

HaLa devam ediyoruz.BakaLım daha ne kadar hangi seri ye kadar devam edicek bu.Yaşam gibi asLında yaşadıkça devam edicek gibi geLiyor bana :)

gokhan99
20.Ağustos.2006, 18:38
Ben de ilk cm 4 le menajerlik oyunlarına başlamıştım. Arkadaş şu tarihte arsenalle maçım var bu tarihte manchester la maçım var deyip taktik falan düşünüyodu. Bende o zaman oyunu merak ettim ve birgün arkadaşa gittiğimizde oyunu bi göstermesini istedim. Oyun çok hoşuma gitti. Transfer yapmak , taktik kurmak falan çok ilgimi çekti. O gün bugündür oynuyorum işte ama artık cm deil fm oynuyorum.

ThersoN
20.Ağustos.2006, 19:57
Oyun ile tanışmadan önce bu tarzda kagıt uzerinde karamalarım vardı kendi takımı kurmak onları buyuk takımlarla karsılastırmak gibi işte hayal gücü :)
Sonra yazlıkta tanışıtıgım eski bi dostum bana böle bir oyun oldugunu ve oynadıgını felan anlattı tum yaz boyunca şunu yaptım bunu yaptım hikayelerini dinleyince benimde kanıma girmiş sayıldı menejerlik...
Eve döndügümde (daha o zaman bilgisayarım yoktu) int. cafeye gidip direk oynamaya basladım 02-03 ile basladım ama kısa süre sonra Cm 4'e geçtim onu çok oynadım.Hatta adam gibi bir sezonu tamamladıgım zaman Chelsea ile şampiyon olmuştum.Şampiyonluk sevinci ile yeni sezonu düşünürken yarın int. cafeye gittigimde save dosyamı sildiklerini gördüm. İşte ilk hayal kırıklıgını burda yaşamıştım menejerlik adına. Sonra eve pc alınınca ilk işim cm4 yuklemek oldu. Hatta Cd'im 1-2 hafta önceden hazırdı. Uzun süre CM4 oynadıktan sonra kadrolar cok degişti artık ayak uyduramaz oldugum zaman bıraktım bi sureligine sonra Cm'nin yapımcıları ayrılınca arkadaslar bana fm 05'i önerdiler ama o oyunu hiç sevemedim.Bir çok hatası vardı hatırlarsınız belki..Daha sonra okul arkadaşlarımdan edindigim fm 06 cdsi ile heyecan geri döndü. 06 bitti 07 geldi o da bitio 08 geliyor hayırlısı...

Tasud0
20.Ağustos.2006, 20:07
ben cm4 wardı onla basladm man.city ile baslamsdm tabi ozman oyunu ögreniodm hic biseyden anlamıodm öle acemi bi seklde gecdi asıl zewk alp günlerce bırakamadgm cm03/04 dü bayern münih almsdm meshur diablo taktgni blirsnz basarıdan basarıya kosuodm... öle dewam etti isde macera smdi de fm2007 oynuorm ama bu sefer büyük takımlar deglde hedefi ligde kalmak olan takımlarla oynamayı daha cok sewiorm tabi zor ama zor olmasıda bu isin zewki bence transferler galibiyetler kupalar vsvsvs bu oyun gercekden bi efsane bnm icin... :D

shamur1
20.Ağustos.2006, 23:26
Oyun ile tanışmadan önce bu tarzda kagıt uzerinde karamalarım vardı kendi takımı kurmak onları buyuk takımlarla karsılastırmak gibi işte hayal gücü :)
Sonra yazlıkta tanışıtıgım eski bi dostum bana böle bir oyun oldugunu ve oynadıgını felan anlattı tum yaz boyunca şunu yaptım bunu yaptım hikayelerini dinleyince benimde kanıma girmiş sayıldı menejerlik...
Eve döndügümde (daha o zaman bilgisayarım yoktu) int. cafeye gidip direk oynamaya basladım 02-03 ile basladım ama kısa süre sonra Cm 4'e geçtim onu çok oynadım.Hatta adam gibi bir sezonu tamamladıgım zaman Chelsea ile şampiyon olmuştum.Şampiyonluk sevinci ile yeni sezonu düşünürken yarın int. cafeye gittigimde save dosyamı sildiklerini gördüm. İşte ilk hayal kırıklıgını burda yaşamıştım menejerlik adına. Sonra eve pc alınınca ilk işim cm4 yuklemek oldu. Hatta Cd'im 1-2 hafta önceden hazırdı. Uzun süre CM4 oynadıktan sonra kadrolar cok degişti artık ayak uyduramaz oldugum zaman bıraktım bi sureligine sonra Cm'nin yapımcıları ayrılınca arkadaslar bana fm 05'i önerdiler ama o oyunu hiç sevemedim.Bir çok hatası vardı hatırlarsınız belki..Daha sonra okul arkadaşlarımdan edindigim fm 06 cdsi ile heyecan geri döndü. 06 bitti 07 geldi o da bitio 08 geliyor hayırlısı...

Bende defter arkaLarini Lig oLarak kuLlanirdim 18 takimLi sampiyonLar Ligi yapardim takimLari esLestirirdim ve 0-1-2-3 oLmak uzere skorLari kucucuK kagitLara yazip TombaLa ceker gibi isi sansa birakirdiM Puan durumu oLusurdu tabe hersey isIn sansindaydi Ahh o eski gunLeri cok ariyorum cocukLugumu ne kda zevkLiydi simdi zaman buLamiosun hicbirsey iCIn Fm de de son yiLim yakInda is GuC Sahibi oLacam KesKe HaLa 12-13 yasLarinda oLabiLseydiM !!

sivaslizoro
20.Ağustos.2006, 23:32
ben cd cide tanışmıştım.abi alıymmı nasıl bi oyun dedim.al ulen güzel bişi yok satıyo dedi.bende vardır bi hikmeti diye aldı,m. iyiki almışım :D

14perseus04
21.Ağustos.2006, 02:40
Ben daha CM serileriyle tanışmamışken bazı arkadaşlar Internet Cafe'lerde hep bu oyunu oynuyorlardı ve ben onları gördükçe "ne anlıyorlar bu oyundan,zaman kaybı bu oyun,gol attın da ne oldu" gibi laflar ediyordum bunlara

neredeyse banimkiyle ayni bende anlamamistim kucuk yuvarlaklara purdikkat gozleri dikmenin mantigini
ve bende 03-04 basaladim yani ilk managerlik oyunum ilk olduu icin unutamadim hala oynayasi geliyor adamin
eeeee bi cok seyi o oyundan orendim
ilk kez o oyunda daha once hic gormediiim adini bile duymadiim bi adama hayran olmustum ne gunlerdi...( RICARDO MONTOLIVOYA) :-)

Kinghorn
21.Ağustos.2006, 02:59
cm 97-98
fifa dışında futbol oyunu ararken keşfetmiştim....vaybe henry, trezege monacodaydı,stoichkovlar fln...onları yönetmek daha zevkliydi sanki...

yunusgs
21.Ağustos.2006, 03:05
FM 2005 te basladım arkadasım oynuyordu baktım ona oyunu cok begendım cdsını aldım ve yukledım o gunden berı hastasıyım.

fyagiz
21.Ağustos.2006, 03:22
Ben ilk olarak tatile gittiğimde tanışmıştım.Çeşme'ye tatile gitmiştim.Sıkılmıştım kaldığımız kampın(kamp diyorum ama çadırda kalmıyoruz 256 tane ev var)internet odasına gittim.Görevli bilgisayarından sesler geliyordu.Arada sırada bağrıyordu goool diye :D .Herkes dönüp bakıyordu.Bende yanına gidip baktım."Acaba hangi oyunu oynuyorsunuz?"dedim.Görevlide "Şampiyon Menejer 03/04"dedi.Bende "Nasıl bir oyun o?"diye cevap verdiğimde "İşte takım alıyorsun yönetiyorsun falan.Transfeler yapıyorsun...GoOoOL!( :D )"dedi."Bende oyunu merak etmiştim.Tatilden dönünce o oyunu aldım oynadım.Sonra hoşuma gitti.Bu sayede ingilizcemde gelişti.Sonra cm nin yeni oyunlarını araştırırken FM'yi gördüm.Satış görevlisine "Bu nasıl bir oyun ve alternatif oyunu var mı?"deyince görevlide "Şampiyon Menejer alternatifi ama şuanda elimizde yok.Ama bunuda tavsiye ederim dedi."Bende hemen aile büyüklerime sordum alayım mı diye?(Tabi ozamanlar daha küçüktüm her istediğimi alamıyordum).İlk hayır dediler.Karne zamanında takdir getirince aldılar.
----------------------------
İşte buda benim hikayem.

sananes
21.Ağustos.2006, 03:25
2005 yılında CDcilik yapan kuzenimden CM istememe karşılık onun bana "Al bunu oyna" dierekten FM yi vermesi ile tanıştım
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bugün zaman zaman zamanm çaldn düünsemde bu oyundan kopamyorum

cok muhterem bi kuzenin varmıs gercekten fm cmden cok daha guzel

Sekopej
21.Ağustos.2006, 03:29
Bende defter arkaLarini Lig oLarak kuLlanirdim 18 takimLi sampiyonLar Ligi yapardim takimLari esLestirirdim ve 0-1-2-3 oLmak uzere skorLari kucucuK kagitLara yazip TombaLa ceker gibi isi sansa birakirdiM Puan durumu oLusurdu tabe hersey isIn sansindaydi Ahh o eski gunLeri cok ariyorum cocukLugumu ne kda zevkLiydi simdi zaman buLamiosun hicbirsey iCIn Fm de de son yiLim yakInda is GuC Sahibi oLacam KesKe HaLa 12-13 yasLarinda oLabiLseydiM !!

Demek ki yalnız değilmişim.:p Ben de bu şekilde oyunlar oynardım. Köy yerinde çocukluğum geçtiği için ne bilgisayar vardı ne cm. Böyle şeylerle vaktimizi geçirirdik işte...

Neyse yıllar geçti biz İzmir'e taşınınca sınıfta arkadaşların konuşmalarını duydum. Sınıfa yeni gelmiş biri olarak da utangaçlık vardı soramıyordum, sınıfa alıştıktan sonra öğrendin, bu menajerlik oyunuymuş. Çok heveslenmiş ve heyecanlanmıştım. Abime ısrarla söylememe rağmen bir türlü almıyordu şu oyunu. Neyse bir gün dayanamadı ve getirdi cdyi. Hemen kurduk, ilk olarak o oynuyordu ben bakıyordum. İngilizce olduğu için de bazı yerlerini anlasam da tamamen anlamıyordum.

Bu arada oyun 00-01, abim oynarken ben onu izliyordum, bir gün evde olmadığı zaman kendim açtım ve oynamaya başladım. İyice hoşuma gitmişti oyun. Transfer falan pek anlamasak da oynuyorduk işte. Kısa bir zaman sonra bence hala en iyisi olduğunu düşündüğüm 01-02 çıktı. Okulada arkadaşlar muhabbetler arttı, hatta iyi oyuncuları yazdığım bir not defterim vardı.

Hatırlayanlar vardır, Nikiforenko, Mark Kerr, Kennedy Bakırcıoğlu, gibi oyuncuları hemen transfer ederdim. Bir keresinde hatırlıyorum Adanaspor'u almıştım nerden estiyse artık; şampiyon olmak için durmdan karşı takımların başına geçiyordum ve her maçı bu şekilde kazanıyordum. Ve şampiyon da olmuştum sonunda.:D

Nereden nereye geldik, abimden birşeyler öğrenmeye çalışırken zamanında, şimdi o bana soruyor oynarken ne yapayım, nasıl oynatayım diye.:p

Biraz uzun oldu ama okuyanlarara teşekkür ediyorum. Güzel bir konu olmuş, diğer hikayeri okurken de keyif aldım. Aslında bu konunun yeri sohbet alanı ama oraya taşırsak, oraya girmeyen FM severler göremeyebilir. O nedenle konuyu taşımıyorum. Ayrıca konuyu da sabitledim, güzel paylaşımlar var çünkü.:)

GeNç KaRTaL
21.Ağustos.2006, 03:32
Ben ilk 99/00 oynadım.Oyunu bir oyun dergisinde okumuştum.Hoşuma gitmişti.Fifa 2002 almıştım.O cd bozuk çıktı.Ben de adama başka futbol oyunu var mı diye sordum.O da bir tek bu var dedi.(Cm 99-00) Tabii o zaman başka serisi vardı oyunun ama benim bir bilgim yoktu.İşte yükledim falan ama oyunu çözemedim.Çünkü ingilizceydi.Birde Juve'yi seçmiştim ilk başta kadroyu kurup maça git diyordum ama bir oyuncu cezalıydı.(kovacevic di herhalde) O yüzden maça gitmiyordu.Sonra bir kenara attım oyunu.Tam 1 sene sonra oyunsuzluktan tekrar kurdum oyunu ve yavaş yavaş çözmeye başladım.Takıma transfer yapmak çok zevk veriyordu bana.Her gün işte şunu alayım bunu alayım diye hayal kuruyordum.Sonra bir gün arkadaşta Cm 01-02 gördüm hemde Türkçe.Sonra biraz onunla takıldım.Sonra duydum ki Cm 03-04 çıkmış.Hemen aldım.Ekran görüntüleride eklenmişti.Çok etkilenmiştim.İşte benim tanışmam böyle başladı.Şimdi çok sık oynamasamda eskisi kadar, yinede oynuyorum.Ve her sene serilerini takip edeceğim.

Hugo
21.Ağustos.2006, 03:32

Aaaa benim hikayemi anlatmışsın yahu:zuhaha

Ben Balıkesirde otururken internet cafelerde oynamaya başladım. Ordaki abilerden iyi adamları öğrenip alırdım:D
Sonra benim sürem dolunca işletmeci kalk artık genç diye bağırırdı..
Ben de abi şunu bi save lesene derdim:D
Tamam tamam derdi yardımları çok olmuştur ordaki liseli abilerin bana :p

spider3784
21.Ağustos.2006, 03:58
İnternet kafede görmüştüm. Aldım, oynuyorum.:)

shamur1
21.Ağustos.2006, 05:20
ManagerLik oyunundan oncede bi hikayem var onuda payLasicam :D OrtaokuLda faLandim gaLiba tabi o zmn boLe pc fLn nadir var evLerde Hic unutmam abimiNde laptopu wardi is amacLi kuLlaniyodu bazen evde bIrakiyodu bende hemen onun gitmesini bekLiodum EvDen :D Tabi o zmanlar biseyden anLadigimiz yoq biLgisayari acmak icin kac gun ogrenmistim Laptop bu nerden biLecem kurcaLiyodum orasini burasini sora rastgeLe yandaki bi iconu ittirdim bide baktim Laptop aciLdi O an o kda sevinmistimki sanki Buyk bir is becermisim gibi :D Sora pcyi kurcaLamaya basLadim ve bir oyun buLdum fifa 98 di bu o zamanLarn en iyi oyunuymus sora anLadim :D Merak sardi ve oynamaya basLadim yeni yeni ogreniodum ronaLdo barceLonaydi yani o zamanLar .. Odanin baLkon kapisinida acik birakirdimki abim arabayLa geLince sesinden anLiyayim da hemen kapatayim cocuk akLi iste hemen tedirgin oLuyosun sanki abim bana bisey dicektii :D Sora bu oyunu acayip aLisinca her gun abimin gitmesini bekLerdim sora pcyi actimi ogrendi Ve kizmadi niye kizsinki bana izin verdi Ve bazi gunLer pcyi evde birakip oynamama oLanak sagLamisti ama gun gectikce sIkILdim tabI megerse GizLi gizLi oynamak daha heycan Veriyomus Insana cocuk akLiya suc sayiLinca daha hosuna gidio Uzun oLdu ama payLasmak istedim Bu aniMida ..

huseyin91
21.Ağustos.2006, 05:36
valla ben 4-5 yasından beri futbolla iç içeyim bir gün halama gitmiştim kuzenimin odasına giridimde fm oynuyordu ilk bakısta oyuvarlak futbolcular cok komik gelmişti bana ama orda kaldıgım iki gun boyunca gitgide oyuna daha cok ısındım ve tabi ozaman pc yi yeni yeni ogrendigim iiçn oyuna baslamakta bayaaa bi zorlandım ama yılmadım ve gitgide oyunu daha cok ogrendim ogrendikçe daha cok hoşuma gitmeye basladı fakat ozamn evde pc olmadıgı için halamda kuzannimden arta klan vakitlerde oynamak zorundaydım öle hoşuma gittiki 2 günlük ziyaret 9 güne cıktı:D ogunden sora macaraya internet kafeden devam ettim taki (baslangıçtan 6 ay sonra)eve pc alna kadar ve ogun bu gundur oynarım fm yi----------ne güsel yazdım bea:P

the lapaci
21.Ağustos.2006, 06:34
walla ben ılk o zmn cm wardı cm 00 01 ıle basladım baydır oynuom ama yasım 16 okumayı soktum fm ye basladım:Dwalla b**

omer_can_gs
21.Ağustos.2006, 06:44
Ben o zaman tatildeydim ve akrabağlarıma gittiğimde iki arkadaşıyla beraber cm 01-02 oynuyorlardı.Çok hoşuma gitti tatilden dönünce ilk işim oyunu almak oldu.Özellikle oyuna ilk başladığımda bırakamıyordum.

shamur1
21.Ağustos.2006, 06:49
TatiL MaceLari her zaman guzeLdir euheu

demirhanmurat38
21.Ağustos.2006, 08:56
Ben bu oyunla ilk defa kuzenim sayesinde tanısmıstım. Yaz tatilide kuzenimin pc sinde Cm 4 vardı. Gs ile oynuodu. Baktım bi oyuna o oynarken takımda etoo war aghahowa war değişik değişik adamlar var:D bole oyun mu olur dedim gittim içeri ama dayanamadım geri dondum İyi hatırlıorum o gunu 4 5 saat oynamıstık o anda anladım bu oyunun gelmiş gecmiş en ii oyun oldugunu. Daha soraları kendime alınca bu oyunu azcık ingilizcemle oynuordum ( su ana kadar ztn hiç turkce oynamadım) Bir şeyden eminim ki bu oyun benim ingilizcemin gelişmesine buyuk katkıda bulundu Saol FM

Fıratcan Alçınkaya
21.Ağustos.2006, 09:05

Yahu aynısını ben yapıyodum hatta Orta Okuldaki arkadaşlar felan şimdi sokakta gördünde soruyolar yine futbolcu isimleri yazıyomuydun diye...:)

Hatta ben bzn çokta ilerletip karton alıp kale şeklinde kesip koltuğa yaslardım... Kağıtı yırtıp yuvarlar elle oynardım...

Yahu ne günlerdi be bak şimdi özledim o günlerimi, şimdi ise elimin altında bir mouse tüm herşeye rahatça hakim olabiliyorum...Ulen kim icad etti bu bilgisayarı...

King_91
21.Ağustos.2006, 17:54

bu dedigin işi ben o kadar cok yapardım ki aahh ahhh.neyse ben cm4 le basladım bu cılgınlıga ama o zamanlar hep kovuluyordum cunku iyi bilmiyordum.artık oynamayı bırakmıstım neredeyse cunku basarı 0 dı.bizim yakınlardaki bufede duran cocukla cm konusurduk hep o bana bi gun bi taktık verdi ve ben mentalitylerin falan onemini o zaman anladım hemen yeni bi lig acıp taktıgımı kurdum ve basarılar arka arkaya geldi :D tabi buyudukce kendi taktıgımı gelistirdim ve artık sorunlarımı kendi taktıklerimle cozmeye basladım derken cm03/04,fm2005,fm2006,fm2007 cıktı hepsini uzun zaman severek oynadım hiç şikayet etmedim boyle muthis bir oyun yaptıkları icin tesekkür ettim sigames miydi ona :D inşallah fm 2008 de super olacak ha bu arada cm2005 i de oynadım berbattı :D

Menecerci
21.Ağustos.2006, 18:41
ben cm 01-02 ile başladım bi komşumuzla beraber oynuyoduk sonra 03-04 oynadım firmalar ayrılınca ilk cm 5 aldım ama olmadı alışamadaım bende babama fm5 aldırdım öle öle geliştimmm

shamur1
21.Ağustos.2006, 19:20
Evet arkadasLar cok guzeL bi konu oLdu herkese tesekkur ediyorum aniLarinizi bizLerLe payLastiniz icin herkesin bir baska guzeL anisi war cok hos

omer-faruk-14
21.Ağustos.2006, 19:34
Elimde 2 TL vardı ve oyun almaya CD'ciye gidiyordum. Oyunlara bir de bakarken CM 03-04 dikkatimi çekti ve onu aldım eve gittim oyunu yükledim ve açtım. Yeni oyun dediğimde Türkiye'yi seçtim ve oyuna başla dedim gidiş o gidiş bekliyorum olmuyor. Tabii o aralar Ctrl+Alt+Delete ve Alt+F4 gibi tuşlara basıyordum ki takıldı ve CD'yi geri iade ettim.http://www.fmturkiye.org/forum/images/smilies/biggrin.gif Adamda aldı başka oyun CD'si aldım. Ondan tam 4-5 ay sonra arkadaşıma gitmiştim ve evinde bir sürü oyun CD'si vardı. Ben de biraz ver diyordum. Ve dedi ki hangisini vereyim diye hiçbiri güzel değil diye terliyodum sıra CM 03*04'e gelince o oyun çok anormal ya oyunu açınca takılıyor dedim ki. O bana öğretti ve o günden sonra CM oynuyordum.http://www.fmturkiye.org/forum/images/smilies/biggrin.gif Hep Real Madrid'i alır takıma Anelka'yı transfer ederdim.http://www.fmturkiye.org/forum/images/smilies/biggrin.gif

PesimiSTyLa
21.Ağustos.2006, 19:36
Bende ilk olarak cm 00-01 ile baslamistim. O zamanlar fazla anlamadigim icin sampiyon falan olamiyordum ama transfer yapmak zevkli geliyordu hep oynuyordum. Daha sonra cm nin diger serileri bunu Takip etti fakat Cm5 hiç hosuma gitmemisti. Real Madridi aliyordum en dandik takimdan 5 tane gol yiyordum bu yüzden bi ara menejerlik oynamayi bıraktim . Daha sonra Dayiimin oglu[Kuzenim] o da ben gibi menejerlige merakliydi . o FM alip getirmis ilk gördügümde Total Clup Meneger ile karistirdim oyunu ona " Oglum paran bosa gitmis . Bu oyun 5 para etmez " dedim. Sonra yine de kurdum daha sonra bu zamana kadar oynadik iste.

Defterin arkasi dediniz de biz de onu su sekilde yapardik. 4-5 arkadas bizde toplanirdik herkes kendine bi takim secerdi. Birbirimizle Fifa oynardik. Daha sonra bunlari defterin arkasina fikstür seklinde yazar Lig yapardik birbirimizle. Daha sonra Fifa da bozulunca PES ile bunu yapmaya devam ederdik. Heyy gidi günler.

eXcitinG
22.Ağustos.2006, 23:52
ChiLaver ti Beşiktaş ta oynatabiLmek düşüncesi ben itti asLında bu işin içine.Sırf ChiLavert i Beşiktaş a aLabiLmek için başLadık ama geçen sayfaLarda anLattığım gibi oLdu işte.

Fm ve Hayat`a devam...

sitte
23.Ağustos.2006, 01:47
Ben oyunu ilk aldığımda boşluk tulşuyla devam edeceğimi bilmiyordum yaklaşık 3ay oyunu açıp sadece oyunculara baktım,takımları falan inceliyodum sonra bir gün oyun açıkken elim boşluk tuşuna kaydı yanlışlıkla ve bugünlere geldik ...
İlk oyunun CM 03-04 tü ve elim boşluk tuşuna kaydıktan sonra oyunun 2017 senesine gelmiştim SAKARYAmla iyi ki elim kaymış:D

shamur1
23.Ağustos.2006, 05:46
Bir tusa basmak seni nereLere getirmis b** :icon_biggrin:

Varonil
23.Ağustos.2006, 21:46
Nisan 2005...

Fenerbahçe-Trabzonspor maçına gitmek için birgün öncesinden anneannemlere kalmaya gittim.Kuzenimde oradaydı.
Yukarı çıktım bir baktım hararetli bir şekilde bilgisayar başında hop oturup hop kalkıyor.FM 2005 oynuyormuş halbuki.
Bana gel beraber oynayalım dediği zaman FM ile tanıştım.

VahdeTrabzon
25.Ağustos.2006, 18:04
sitede arkadaşım vermişti beğenmemiştim fm yi ozaman total clup manager e göre fm 2005 biraz karışık gelmişti trabzonla başlamıştım hasan sönmez(yedek kaleci) yi sol açığa koymustum sonra oyuncu aramaya kaptanlık seçimi ile ilgili bilgi istemiştim ama sonra herşey değişti:D:D...

GsDoruk
25.Ağustos.2006, 18:19
FM 2005 te basladım arkadasım oynuyordu baktım ona oyunu cok begendım cdsını aldım ve yukledım o gunden berı hastasıyım.
A-Y-N-E-N..

canavar20
25.Ağustos.2006, 22:15

Ya bende böyleydim be. :D Hatta çok şey yaptım öyle yaa kendi aklımdan kendi ligi mi kuruyordum CL şampiyonun hep fener yaprdım:D Neler yapmazdım ki İnanın FM den daha zevli idi..:)

Eeee benim hikayem...

Ben İnternette gezerken daha yeni İnternet sahibi idik. Zaten 2006'nın başları ya da öncesiydi. Neyse indirdim kurdum falan orda %25 tr vardı ouda indirdim ve kurdum. Sonra Arsenal'i aldım ve oynadım ama malsef transfer yapamıyodum nasıl olduysa taktik yaptım ve oynadım işte. Ama hiç unutamam Aston villa'ya tam 9-1 yenildim :D Sonra bende Şampiyon olmak için hile yaptım ama buna rağmen olamadım.:n:

Bir anım daha var anlatmasam çatarım:D ya şimdi ben Daha yeni TSI üyeydim ve o zaman FM2005 te Yeni menejer hilesi vardı tabi ben yeni öğrenmiştim. Herkes biliyordu bende kimse bilemez diye konu açtım. Bi alay ettiler herkes bi güzel alay etti.:mad: Bende içimden küfür ettim.:n:

TeNaciOUS MidFieLdeR
25.Ağustos.2006, 23:38
ben ilk premier manager 97 ile tanistim sanirim menager oyunlariyla.o donem hic gozumu ayirmadan oynardim. baska yerlerdeyken bile ilk 11 ler kurardim, dizilisler ciziktirirdim :). ing. 3.ligi takimim vardi, 8-9 sezon falan oynamistim. en cok keyif aldigim, hic bikmadan oynadigim bi oyundur ve hala da oynuyorum maneger oyunlarini...:D
fm 08 i de 4 gozle bekliyorum...:):(:)

Addolorato
25.Ağustos.2006, 23:46
premier league 2001 oynardım hiç bişi bilmediğimden sürekli bebekliğimin geçtiği southamptonu seçer batırırdım ne zaman babam bana bi taktik verdi o zamandan sonra oyunu bırakamadım sonra cm 5 oynamaya başladım çok zevksiz geldi fm2006da feneri alır anelkayı ve tuncayı fahiş fiyatlara satar dünyanın parasını kazanırdım sonrada saçma sapan adamlara fazla para vererek klübü batırmak çok hoşuma giderdi. şimdi fm2008i beklediğimiz şu günlerde bu oyunu bırakamıorm bi türlü

xcool
28.Ağustos.2006, 00:28
Ocak 2004..

Bir cuma akşamı..

hocam biz bunu film yapalim ne dersin:icon_biggrin:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ben managerlige aslinda play stationla basladim LMA 2000 di:). ayni oyunun bu seneki wersionu 8-9 cd mi ne düsünün ben 2000 yilinda oynarken sadece ing. ve iskocya ligi wardi:0: sonra cm filan derken bu günlere geldik :smismileyiw2: fm 2008 4 gözle bekliyoruz.ailecek seweerek izlioruz:icon_biggrin:

taachinardi
28.Ağustos.2006, 03:16
00-01 yılı artık piyasadaki tüm oyunlardan sıkılmış nettende bir tad alamaz olmuştum malum 46kb :D Cafede 7-8 arkadaş aynı oyunu oynuyor bu ne ya dedim managerlikmiş biraz seyrettim ne saçöma şey yazılarla oyunmu olur bırakın allaseniz yaa dedim. Bi kaç ay sonra sıkıntım hat safhaya ulaşınca bunlarında hala zevk aldıklarını gorunce hele bi göster bakalım ne neyin nesidir değildir dedim. Hay demez olaydım sonuç 7 yıldır o hatamın cezasını çekiyorum kopamadım başından :S Neydi onlar be Dejan Petkovic'ler , Julius Aghahowa'lar , Wael Reyad , Taribo West ve tabki Tsigalko :)) ve meşhur olmayan Arjen Robben :D

sitte
28.Ağustos.2006, 04:25
Robben meşru değil gayri meşru mu?:D:D

taachinardi
28.Ağustos.2006, 04:36
Robben meşru değil gayri meşru mu?:D:D

Meşhur la meşru yu nasıl denkleştirdin sen ya zekana kurban senin :D

MeMo
28.Ağustos.2006, 04:46
Cm 01-02'nin çıktığı CM 03-04'ün ıkmak üzere olduğu zamanlar ama benim cm'den haberim yok :D.Neyse gittim baktım CD'ciye futbol topu vardı üstünde :D aldım ne olduğundan hiç haberim yok Fifa gibi bir şey sandım :D.

Neyse eve gittim yükledim bişey anlamadım koydum bir köşeye.Aradan yaklaşık 1 ay geçti CM 03-04 çıkmış ben gene birşey bilmiyorum.

Sınıf arkadaşım evine yeni bir oyun aldığını çok güzel olduğunu gelip oynayabileceğimi söyledi.Gittim baktım Cm 03-04 diye bir oyun bayağı da hoşuma gitti verdi bana oyunu daha doğrusu hafif bir hırsızlık :D CD siz çalışmasına rağmen vermiyor deyüs :D onun evindeki araba yarışlarınan biri diye yutturdum eve götürdüm :D.

Aha bir baktım oyunun bir önceki versiyonuda bende var :D.Ama boşver dedim bende 2003-2004'Ü var :D Fenerbahçe'yi seçtim ve Add Manager'e bastım!Sonra kimse beni PC başından alamadı :D

sitte
28.Ağustos.2006, 06:10
Hala da pc başında mısın:D

MeMo
28.Ağustos.2006, 06:21
evet......... :D

fatih akin
28.Ağustos.2006, 06:47
cm 00-01 ile başlamıstım.Bi arkadaşı seyrederken gördüm.Çoğunluk gibi ne saçma bi oyun demiştim o zamanlar.:DSonra tek başıma bi lig açıp girdim işte o zaman hayattan kopardı denilebilir.Ne çok uğraşmıştım Kaka yı GS ye alabilmek için ama adamı bi türlü satmıyorlardı:Dİşte yavaş yavaş ustalaşmaya başladık zamanla diyebilirim.
Bi de bu oyun yüzünden sınıfta rezil de olmustum.:DHerkes fm 2005 oynarken benim pc yükleyemediğinden dolayı ben cm4 e takılmıs durumdaydım.Ve sınıfta hava atıyodum işte çok iyi bi adam buldum Mancini diye.O an sınıfın koptuğu andı.Meğer Roma benden önce bulmuş ve transfer etmiş Mancini yi:D
Ama bana en çok gülenlerden birinden öcümü 1 hafta önce nihayet alabildim.İspanya ortak kariyerde Vilarealle ligi 2. bitirdim arkadaşım da Sevilla yı küme düşürme başarısı gösterdi.:D

shadowbjk
30.Ağustos.2006, 23:49
cm 00-01 i abim evde oynarken arsenalle kume dusme basarisini gostermisti ora abime bu goruntusuz oyunu nie oynuyorsun diye kiziyordum sonra 03-04 cikinca bende basladim ve gecen seney kadar oynadaim 03-04 u su and fm 2007 nin basindan kalkmiyorum

QaaN-07
31.Ağustos.2006, 03:56
Ben bi arkadaşıma gitmiştim
Onun pcde oynamıştık ben çok beğenmiştim Fm 2oo6sını bana vermişti

Sonra bu sevgi 07yle devam etti.

swordfish_1985
31.Ağustos.2006, 07:39
;;)Sene 2004 o zmnlar futbolla alakam yok sadece takin tutuyordum o da Fenerbahce.Basladim FENERBAHCE ile oyuna sampiyon olunca is iyice sardi beni.Bazende sampiyon olamiyordum tabii.Diyordum kendi kendime ah birde su futbolun kendisini anlasam neler olacak die.Sene bu sene ve futbola merak sardi simdi surekli maclari takip ediyorum.EY CM/FM SEN NELERE KADIRSINNNNNNNN:icon_smile::icon_smile::icon_smile ::icon_smile:

sitte
31.Ağustos.2006, 07:44
Sizinkilerde güzelmiş:D

mustinimo
31.Ağustos.2006, 08:21
fm 2007 ile başladım desem yuhlarmısınız :D valla cs age of empires gta call of duty derken cafe de cm oynayamadım :D ancak eve makina alınca başladım

ChAoS
31.Ağustos.2006, 08:32
Bi arkadaşın önerisiyle başladım . Cm 01-02 ile başladım yaklaşık 6 senedir bu oyunu oynuyorum.

Sir FRD
03.Eylül.2006, 06:52
cm 00-01 le başladım.o zamanlar küçüktüm ve futbola doğuştan çok büyük bi ilgim olduğundan sürekli fifa oynuodum.Daha 10 yaşındaydım babamla cd almaya gittik.Futbol oyunu olduğum için cm yi aldım.Eve geldik kurdum.Beşiktaşla oyuna başladım.Ama o zaman küçüktüm uyguladığım tek taktik 4-3-1-2 ydi.Transferleri çok zor yapıodum.Oyunculara teklif yapıodum kabul etmezlerse bırakıodum.Küçüktüm işte hiç oynayamıyodum

razzyc
03.Eylül.2006, 19:48
CM4 e başladım ilgimi çekti sonra CM 03/04 çıktı bilgisayarda başka oyun oynamaz oldum sonra bütün CM FM serisini aldım ama CM 03/04 ten sonra tek güzel oyun ve bence en güzeli FM 2007 Beni pc başından kaldırabilecek bir Allah'ın kulu var mı ulen :D

ogcj_me
10.Eylül.2006, 09:13
bu konu sabitlenmeli ...

LaigLeNoiR
10.Eylül.2006, 09:18
Cm 00-01 oyunuydu ilk oynadığım.

12-13 yaşlarında İnternet Cafe'de takılırken genellikle 19-20'li yaşlarda olan abilerim oynardı hep.Sürekli oyun içinde bişeyler yaparlardı.Onları izleyerek öğrendim diyebilirim.

Hatta hiç unutmam onların kayıtlı oyunlarını da az oynamamışımdır :)

Şimdi kim der ki o çocuk gelsin Football Manager'in Türkiye Resmi Araştırma sitesinde yönetici ve araştırmacı olsun :) (Çaktırmadan kendimi bişi sandım :D )

RaSenGan
10.Eylül.2006, 11:15
FM 2005'le başladım.Bir tanıdığımda gördüm zor bir oyun hiç bulaşmayayım dedim.Sonra boş vaktim olduğunda bazen izledim bazen oynadım.Öyle öyle öğrendim.Şimdi ise tam zevkini alıyorum.:)

infernal107
12.Eylül.2006, 19:21
ben ilk olarak 1997 nin bi oyunuyla başladım bende o zaman pc yoktu hal oğlumda da 1995 windows eski kasası altında duran bi pc si vardı o zaman oyun bana çok güzel gelirdi he 1997 oyunuyla başladım dıosam sanmayın o tarih 2004 te falan oynuyoz oyunu nese hemen bi takım alrdık o zaman turk lıgı yok tabi italyanlarda takılırdık turk takımları oyunda vardı ama alamıyorduk olanlar sade 3 buyukler nese hep tanıdığımız futbolcuları toplardık 3 buyuk lerden ıtalyayı turk lıgı gıbı yapardık sora skılmaya başladık ve bigun kovulduk bide baktık bi video şişko bi aDAM YUHALARLA STADDAN ÇIKYOR VE KOVULDUĞUMUZUN YAZISI GELİYOR meğer maliyemiz çökmüş hemen bu video yu bida izlemek için seneryolar kurduk ve buyuk bi stad yapıyorduk takıma borç duşuyordu eksi lere ve yine o video:d

ondan sora 2005 e gelince ali abimde fm 2005 i gördüm ve vay anasını dedim oyun ne guzel olmuş mis gibi gıcır ıcır pc si de vardı ali abimin o yıllarda bide pc aldırdım kendime artık paso fm 2007 oynuyorum
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
bide arkadaşlar bu oyun insana ezber yaptırıo oturup bi maç izlioz mesela gs erciyes erciyesteki futbolcuların adını fm sayesinde aklımda kalmış ezberlemişim spiker bi isim söluyo hemen bende soy adını soluom ark lar dio olm sen nerden bilion bu kadar ismi bende diom FM SAOLSUN...