PDA

View Full Version : 4-4-2 Futbol Oynamak İsteyenler İçin Muhteşem Taktik

furkancaliskan
26.Ağustos.2006, 16:02
Genel Bilgiler
Taktik İsmi 4-4-2Kısa_Pas
Diziliş 4-4-2 (Normal Diziliş Kanat Okları Bir Kademe ilerde)
Genel Mantalite Atak 1. Kademe
Tempo Yavaş
Paslar Kısa
Defansif Çizgi Normal

Önemli !! Resim Koymaya Gerek Görmedim Çünkü Bildiğimiz Normal 4-4-2 Dizilişi(Oklar bir kademe ilerde)

Oyuncu Profilleri :
Gk : Reflexinin ve bire birinin iyi olması önemli..!
DC : Uzun boylu Hava Hakimiyetli, konsatre,pozisyon alma,top kapma,markaj bu özellikleri yeterli olur
WB : Bu kısımı defansif oynatıyorum o nedenle defansif meziyetler gerek DC'dekiler gibi..
CM'ler: biri defansif diğeri normal ikisininde takım oyunu,pas,top kapma,markaj,dayanıklılık iyi olmalı.Kaliteli futbolcular şart
AML/R : Kanatlarımız önemli ancak CM oyuncularımız daha önemli Kanatlardan hızlı akın yaratacak top sürebilen futbolcular gerekebilir
SC : Pivot Santrafora gerek yok.İki tane Hızlı forvet işi götürür dribling,bitiricilik,teknik,hız,hızlanma,soğukkanl ılık bunlar önemli

Not : Rakiple başabaş futbol oynayacaksınız kuşkunuz olmasın defansif zafiyetleri önlemek için 4 oyuncunuzunda defansif özellikleri iyi olmalı..!

http://rapidshare.com/files/51542229/4-4-2K__305_sa_Pas__Man_Utd____350_ub_2009_.tac

jackrai
26.Ağustos.2006, 20:02
bu özelliklere sahip 11 adam bulmak ne kadar zor biliyor musun?dc ve cm ler dünya yıldızı gibi.Ama bir yanını beğendim.Pivot santrafora gerek yok demişsin.Çünkü gittiğim her takıma bir sırık almaktan sıkılmıştım.

erdal12
10.Ocak.2007, 10:22
paylasım ıcın teşekkurler