PDA

View Full Version : Avrupa kupalarının önemi

extensor
03.Eylül.2006, 05:22
Size fm 07 den bir örnek vererek oyunun saçmalığını açıklamak istiyorum fm 2007 de ankaraspor u aldım ilk senemde 4. yaptım 2. senemde uefa kupasında lazio porto gibi takımları eleyerek yarı finale kadar çıktım ama takım ligde 14. oldu diye kovuldum bu çok saçma bir durum oyuna avrupa kupalarının ne kadar önemli olduğu yansıtılmalı

oguse
03.Eylül.2006, 05:26
%10000... katılıyorum...

inorax
03.Eylül.2006, 05:45
Ayrıca şöyle bir durum var en iyiler tablosunda Süper Kupa,Dünya Kulüpler Kupası ve Yerel Kupalar dikkate alınmıyor bu da düzeltilmeli.

kazmavs
03.Eylül.2006, 06:04
bende uefa kupasını aldıgımda ttürkiye kupası almş muamelesi göördm

uefa tamamen4. 5. sınıf bi kupa muamelesi görüyo..

Jean de Jacq
03.Eylül.2006, 06:22
Ben PSV ile 2. yILIMda CL sampiyonu oldum(ama ne sampiyonluk, son dklarda atilan goller, ilk 2 penaltiyi kacirdiktan sonra kalecimizin kurtardigi 3 penalti daha neler neler, zewkin we heyacanin doruklarina ulasmistim) Hollandada neredeyse ILAH Ilan ediliodum :)

GSARAY
03.Eylül.2006, 06:48
en kötüsü de çok sıkışık fikstürler.. 3-4 günde bir sürekli maç yapıyor takımlar.. yani CL de grup kuraları çekiliyor.. bi bakıyorum 3 tane maç ertelenmiş.. TSL de bile.. siz ne zaman gördünüz GSarayın maçlarının ertelendiğini... Hadi ispanya da böyle.. İngiltere de de böyle.. TSL de ben böyle bir şey hiç görmedim.. İllallah geldi yeter abicim yaa..

ataman5
04.Eylül.2006, 21:57
elbette uefada yarı final bi başarı ancak ligde taa 14. bitirip bi dahaki sene uefaya gidemiycek olmanda büyük bi başarısızlık önceki sezon 4.olunca takımında beklentileri artar ve 14. olmak büyük bi başarısızlık bi üst seviyeye senle çıkamıycağını düşünen kulüpte yeni bi hoca getirmeyi düşünmekte haklı bence çok normal bi durum..

fikstürün ertlenmesi ve sıkışıklık olmasına 100de 100 katılıyorum çok kötü o yeni oyunda olmaz umarım düzeltirler..

perpetua
05.Eylül.2006, 02:49
FM 2008'de sezon basinda baskan teknik direktore her yarismada basari beklentilerini aciklayacak ve hatta transfer ve maas butcelerinizi de buna gore belirleyecek.

krapinovic
05.Eylül.2006, 07:35
Size fm 07 den bir örnek vererek oyunun saçmalığını açıklamak istiyorum fm 2007 de ankaraspor u aldım ilk senemde 4. yaptım 2. senemde uefa kupasında lazio porto gibi takımları eleyerek yarı finale kadar çıktım ama takım ligde 14. oldu diye kovuldum bu çok saçma bir durum oyuna avrupa kupalarının ne kadar önemli olduğu yansıtılmalı

söylediklerine tamı tamına katılıyorum...

fakat seni kovma sebepleri farklı olabilir mi?.. bende de olmuştu, başarının ardından böyle alt sıralar felan olunca, oyuncular da "ufk" lar beliriyo. profillerinde "menajerinin yeteneğine olan güvenini kaybetti" ibaresi bi çok futbolcuda çıkınca otomatikman yönetim kovuyo...

mustinimo
05.Eylül.2006, 09:23
FM 2008'de sezon basinda baskan teknik direktore her yarismada basari beklentilerini aciklayacak ve hatta transfer ve maas butcelerinizi de buna gore belirleyecek.

bu çok iyi haber :) beklediğim bi gelişme

Fernando Gago
05.Eylül.2006, 15:30

Çok güzel olur böyle olursa

Fıratcan Alçınkaya
05.Eylül.2006, 18:20

Çok gzl bir gelişme...

Katılıyorum doğru bir noktaya değinmişsin hesaba katılmaması kötü...

canavar20
05.Eylül.2006, 19:12
Bende şöyle bir açıklama yapayım. Düşün sen yarı finale falan gelmişin artık ligde ve Avrupada söz sahibisin ama sonra gidipta 14. olman tabi onları büyük hayal kırıklığına düşüürüyor. Ama yinede sen bir adım haklısın.

sivaslizoro
08.Eylül.2006, 01:55
Bende şöyle bir açıklama yapayım. Düşün sen yarı finale falan gelmişin artık ligde ve Avrupada söz sahibisin ama sonra gidipta 14. olman tabi onları büyük hayal kırıklığına düşüürüyor. Ama yinede sen bir adım haklısın.

bende katılıyorum :D

olmayan nick
08.Eylül.2006, 20:49
sende haklisin orda ama asil amac yonetimin istediklerini yapmak(biraz sacma istekler olsa da) misal adamlar senden avrupa kupalarina katilmani istiyo yani ilk dorde girersen yoneticiler seni sever:) o sene hicbisey yapma ligde 3. ol yoneticiler senle gurur duyar biraz sacma iste ama olay bundan ibaret:)

extensor
13.Eylül.2006, 04:23
arakadaşlar bende saçmalık ortadan kalksın gerçekçi olsun diyorum siz daha çok saçmalıyorsunuz mesela diyorsunuz ki uefada yarı final oynamışsın ama 14 olmuşsun kovulman normal olur canım sen ankarasporu gerçek hayatta uefada yarı final oynat seni milli takıımı başına getirirler ben uefada yarı final oynadığım sene ligde 14. oldum bir sonraki sene değil yani

perpetua
14.Eylül.2006, 01:02
arakadaşlar bende saçmalık ortadan kalksın gerçekçi olsun diyorum siz daha çok saçmalıyorsunuz mesela diyorsunuz ki uefada yarı final oynamışsın ama 14 olmuşsun kovulman normal olur canım sen ankarasporu gerçek hayatta uefada yarı final oynat seni milli takıımı başına getirirler ben uefada yarı final oynadığım sene ligde 14. oldum bir sonraki sene değil yani

Diyelim ki bir sezonda gorevinden alinmaman icin 50 menajerlik puani toplaman gerekiyor.

Yonetim sana diyor ki, bu sezon senden beklentimiz ilk 10'a girmen. Bunu basarirsan 60 menajerlik puani verecegiz sana. Ilk 5'e girersen 80 puan veririz.

Ilk 10'a giremezsen 20 menajerlik puani verecegiz.

Ayrica Avrupa kupalarinda ceyrek final oynarsan 5 puan, yari final oynarsan 10 puan, final oynarsan 15 puan, kazanirsan 30 puan verecegiz.

Yani yonetim diyor ki lig, bizim icin daha onemli, Avrupa kupalarinda bir basari icin beklentimiz yok cunku takimin ligde iyi pozisyonda yer alip her sene Avrupa kupalarina katilmasi ve bu sayede ek gelir kazanabilmesi.

Sen bu istegi yerine getirmiyorsun, bir bakima gorevde kalman icin yeterli menajerlik puani toplamiyorsun sonra gercekci degil diyorsun. Patronunun istedigini yapmamissin sonucta. Gorevden alinman kadar normal bir sey olamaz.

Bunun nedeni tabii senin, yonetimin istekleri konusunda yeterince bilgili olmaman. Daha once yazdigim gibi FM 2008'de bunu konuda menajer'i daha fazla bilgilendirmek icin yonetim her konuda beklentilerini acikca onune dokuyor. Yani eger lig bizim icin onemli diyorlarsa, buna gore takimini hazirlaman gerekli. Gecen sene Palermo UEFA kupasindan elenme pahasina Istanbul'a yedek kadro ile geldi cunku 3 gun sonra Inter ile oynayacaklardi ve Lig onlar icin daha onemli idi. Sonucta da UEFA'dan elendiler ve Inter'e de kaybettiler.

extensor
19.Eylül.2006, 00:30
yani çok gerçekçi bir olay öylemi şimdi samet aybaba ligi 14. bitirse ve uefada final oynasa görevdenmi alınır hiç bilinmeyen samet aybaba ismi fatih terim isminin yanında mı dolaşır

Fietra 10
19.Eylül.2006, 08:11
Açık seçik bi Liverpool örneği var..adamlar ligi 4. veya 5. bitirdiler ki Liverpool her sene şampiyonluk parolasıyla lige girer..Benitez'in ilk yılıydı yanılmıyorsam..İstifa sesleri yükselmişti..sonra noldu Liverpool Şampiyonlar Ligini kazandı ve Benitez görevinde kaldı..Extensor'a bu konuda katılıyorum...

extensor
20.Eylül.2006, 07:21
zaten perputea da ön yargıyla yaklaşmayıp eğri oturup doğru düşünse "bu oyunun eksiği hakikakatten" diyecektir ama ben ne desem tersini iddaa etmek gibi bir hedef belirlediği için ve çokta hayalperest bir insan olduğu için benim sunduğum hatayı hata olarak nitelendirmiyor yada nitelendiremiyor.
ŞİMDİ PERPUTEA NORMALDE ANKARASPOR LİGİ 10-15. ARASI BİTİRSE KİMSE BİŞEY DEMEZ
15-18 ARASI BİTİRSE KAVULUR.
5-10 ARASI BİTİRSE BAŞARILIDIR
İLK 5 TE BİTİRSE ŞAMPİYON BİTİRMİŞ KADAR BAŞARILIDIR VE BUNU BAŞARAN ERSUN YANAL MİLLİ TAKIMA YÜKSELMİŞ ERTUĞRUL SAĞLAM BEŞİKTAŞA YÜKSELMİŞ ZİYA DOĞAN MALATYADAN TRABZONA YÜKSELMİŞ HATTA KOVULMUŞ O BAŞARISI ONU TEKRAR TRABZONA GETİRMİŞTİR
YANİ BENİM İSMİMİN BU SINIFA GİRMESİ GEREKİRDİ. BU İLK SENE SONU GERÇEKLEŞMEDİ OYUNUN İLK HATASI BUYDU FENERBAHÇEYİ ŞAMPİYON YAP İSMİN 1 SIRADA OLUR KASIMPAŞAYI İLK 5 E SOK (Kİ BU FENERBAHÇEYİ ŞAMPİİYON YAPMAKTAN ÇOK DAHA ZORDUR) ADIN DUYULMASIN
ÖRN: REAL MADRİDİN PATRONU SCHUSTER BU TİP BAŞARILARLA CAPELLOYU GÖREVİNDEN ETMİŞTİR
BİR SONRAKİ SENE ANKARASPORLA DEVAM ETMEM BENİM CAMİYAYA SADAKATİMİ GÖSTERİR BUDA DEĞİŞMEDİ OYUNUN İKİNCİ YANLIŞIDA BUYDU 3 YANLIŞ KULUP FİNANS OLARAK BÜYÜDÜ VE BİR ÖNCEKİ NORMAL OLARAK NİTELENDİRİLEN LİG POZİSYONUNA GERİ DÖNDÜ AMA BUNA KEZA İNANILMAZ BİR BAŞARI SAĞLAYIP UEFADA BAŞARILI OLURKEN HİÇ OLMUYACAK ŞEKİLDE BAŞARISIZ İLAN EDİLDİ İŞTE BUDA ÜÇÜNCÜ YANLIŞ VEDE FİYASKODUR
GERÇEK HAYATLA OYUNU KARŞILAŞTIR BİR BENZERLİK BULURSAN AMENNA VEDE PESS

cemir05
16.Şubat.2008, 13:32
bence çok saçma bir şey l-kovulman ama senden ligi fazla boşlamışsın ya .en azından bi ilk 10'a girseydin bişe olmazdı gibi me geliyor

Cengo
16.Şubat.2008, 17:52
Erciyes de küme düştü ama UEFA'ya katıldı, önemli olan kupaya katılmak değil, ligde tutunabilmek.UEFA'nın da maddi bir getirisi yok..
Çünkü zaten bir getirisi olmayacak, üstüste ligde başarılı olarak kadroyu güçlendirebilir ve gerçek hedefleri yükseltebilirsen kupaları düşünebilirsin.

Kayserispor yıllardır kadrosunu koruyor, amaç merchaisingi yükseltebilmek, altyapıyı oluşturabilmek ve kalıcı olabilmek.

Başarın gündelik bir başarı ve kulübü hem maddi zarara, hem de manevi zarara soktuğunu düşünerek kovmuşlar.Hedefleri altyapı olmadan gereksiz yükseltiyorsun Avrupa'da oynayarak..

mangi
17.Şubat.2008, 01:16
roma udinese yi ilk defa şampiyonlar ligine katan teknik direktörü aldı.beşikta kayserispor un çıtasını yükselten bi teknik direktörü aldı ben samsunsporu aldım süper lige çıkardım ligde her 3 sezondur 2. bitiriyorum ama hala fenerbahçe beni almıyor:icon_twisted: çok saçma

Vassili Zaitsev
17.Şubat.2008, 15:17
Ya arkadaşlar benim aklımın almadığı küme düşen takımların hocası kovulmuyor. TSL de küme düşen takımlar bazen 2-3 sezon hocassını kovmuyor. Bu çok saçma geliyor bana çünkü gerçeğe baktığımızda rize 3. G.Birliği 5. Antep 3. .... teknik direktöreriyle çalışıyor. üç büyükler ligde 4. 5. oluyor hocaları kovulmuyor. Bunlarında düzeltilmesi gerekir...

DisCo
17.Şubat.2008, 15:41
Bazen anlık olaylarla konulara yaklaşıyorsunuz. Avrupa kupalarının öneminden bahsedilmiştir. Güçlü ekiplerin haricindeki takımlarda görev alırsanız ligde başarı beklenir. Ben sizi başarılı sayabilmem için beklentimi ortaya koyuyorum. Siz çok çok farklı bir kulvarda beklentileri yerine getiriyorsunuz ancak istenileni değil.

Mangi arkadaşımız belirtmiş ama Ersun Yanal'da başarı sağladı. 3 büyüklere gelemedi. Bu tarz örneklerin oyunda tıpatıp olmasını beklemek bence yanlış olur.

QaaN-07
22.Şubat.2008, 20:25
Kesinlikle katılıyorum.
Birde o kadar çok emek veriyorsun.
takımla CL,UEFA vb.alıyorsun.
Yönetim o sezon şampiyon olamadın diye seni kovuyor bu da çok saçma

yunusgs
22.Şubat.2008, 21:05
Gerçekteki gibi teknik direktörlere sabır yok :D