PDA

View Full Version : Neden Kimse Gelmiyor?

SAİT71
03.Eylül.2006, 05:39
Arkadaşlar Bulgaristan, İngiltere ,Türkiye Liglerini açtım ve Bulgaristan ın CSKA Sofia takımının başına geçtim. Buraya kadar herşey normal. Ama transferlerde Bulgar takımlarının dışındaki diğer Avrupa ülkelerinin takımlarından oyuncu alamıyorum. Yani gelmek istemiyor. Mesela Makedonya'dan uyduruk bi oyuncuya teklif yapsam bile gelmek istemiyor. CSKA Sofia o kadarda kötü değil. Kalburüstü oyuncular olsa anlicam ama sıradan bi oyuncu bile takıma gelmiyor.Nedeni ne olabilir. Reputation da iyidir heralde. CSKA Sofia o kadar kötü değil ama....

krapinovic
03.Eylül.2006, 07:33
teklif ettiğin sözleşmeyi iyicene bi incele... belki bi yerinde yanlış bir teklif vardır...
aklıma başka bişey gelmiyo...

bi keresinde ben, bi oyuncuya telkif götürdüm. kadro durumu "yedek" olunca "transferle ilgilenmiyom" diyodu. "kadro oyuncusu" yaptım anında kabul etti...

bi de senin antrenman tesislerin felan kötüyse gelmeyebilirler...

ogcj_me
03.Eylül.2006, 07:46
Makedonyalı oyuncunun adını verebilecek misin?

psychlon
03.Eylül.2006, 08:36
bu tip şeylerde fm yapımcıları ülkeyi göz önüne almıyor yani bulgaristandan dolayı gelmemeleri söz konusu değil o yüzden ya oyuncu başka bir kulübe yeni transfer olmuş ve sen ona teklif götürdüğünde haliyle kabul etmiyordur,ya da sözleşme şartlarını beğenmemiştir ki menajeri sana istenilen şartları sunar...başka bir alternatif yok çünkü

SAİT71
03.Eylül.2006, 09:17
Makedonyalı oyuncunun adını verebilecek misin?
Makedonyalıyı örnek olarak verdim yani alt düzey bi ligden oyuncuya teklif yapsamda, Örneğin Makedonya Liginden bir makedon oyuncu, CSKA'ya gelmiyor.O manada kullanmak istedim.:icon_smile:

teklif ettiğin sözleşmeyi iyicene bi incele... belki bi yerinde yanlış bir teklif vardır...
aklıma başka bişey gelmiyo...

bi keresinde ben, bi oyuncuya telkif götürdüm. kadro durumu "yedek" olunca "transferle ilgilenmiyom" diyodu. "kadro oyuncusu" yaptım anında kabul etti...

bi de senin antrenman tesislerin felan kötüyse gelmeyebilirler...

Anahtar oyuncu yapsamda değişmiyor. ama antrenman tesisleri ve stadyum kötü durumdaydı. Yönetim bu sezon yapacak. İstedim ve onlarda 3 ay sonra hazır olacağını söylediler. Belki antrenman tesislerindendir.

bu tip şeylerde fm yapımcıları ülkeyi göz önüne almıyor yani bulgaristandan dolayı gelmemeleri söz konusu değil o yüzden ya oyuncu başka bir kulübe yeni transfer olmuş ve sen ona teklif götürdüğünde haliyle kabul etmiyordur,ya da sözleşme şartlarını beğenmemiştir ki menajeri sana istenilen şartları sunar...başka bir alternatif yok çünkü

Bilmiyordum bunu sağolasın. Ama yinede lig kalitesine göre oyuncuların tercih yapmaları söz konusu olabilir mi? Mesela adam La Liga yerine Bulgar Ligi'ne gelir mi?? Ayrıca oyuncuların menajerleri bana CSKA takımına transferi ile ilgilenmiyor diyor. Anahtar oyuncuda yapsam bana herhangi bi fiyat söylemek yerine ilgilenmiyorum diyor. :D

İnşallah bu yöntemleri denedikten sonra bahtım açılırda kaliteli transferler yapabilirim.Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Bakalım olmazsa istifa ederiz. :D :D

offyeterya
03.Eylül.2006, 09:52
cska moskova ya dinamo kieve ,donetske bile gelmiyo bazı oyuncular..

bulgar liginede gelmesinler yani :D

King_91
03.Eylül.2006, 19:56
basarı sart ust duzey liglerden oyuncu koparmak kolaymı?o zman gerçekte de tum takımlar muthiş transfer yapardı.o makedonyalı da ya en sevdigi takımdadır ya da yeni gitmiştir .mecbur genc yeteneklere yonelicen ya da bonservisi elinde olanlara

razzyc
03.Eylül.2006, 20:09
şimdi hiç mi transfer yapamadın :S artık ne yapacksın freelere yönel;)

demirhanmurat38
07.Eylül.2006, 22:04
eger oyuncu kulubunde ilk senesindeyse hiç gelmio bosuna ugrasma

Aykan19o3
07.Eylül.2006, 23:46
İyi teklif götürüyorsan ve oyuncu gelmiyorsa kulübünde ilk senesidir.. :S

SAİT71
07.Eylül.2006, 23:49
Bi kaç tane transfer yaptım. Hemde benim daha ilk senem olduğu içinde gelmeme ihtimalleri yüksek olabilir. Biraz Avrupa'da başarı elde ettikten sonra denicem tranferleri. Tabi bu kadro ile biraz zor ama neyse bakıcazz :D

huseyin91
08.Eylül.2006, 00:04
evet o ilk sene mevzusuylada baya alakası var hemde bi basarı yakalaman sart..

Universal
08.Eylül.2006, 18:23
Teklif yaptığın oyuncuların sözleşmesi bağlı olduğu kulüp ile uzun süreli ise gelmek istememesi doğaldır. Avrupa'nın elit liglerinden Sofya'ya oyuncu getirmen gerçekten zor. Hatta imkansız diyebiliriz.

Bunun için tek yapman gereken şimdiki kadron ile Avrupa'da başarı yakalayıp, Bulgaristan'ı UEFA Katsayısında üst sıralara çıkarmak.

perpetua
10.Eylül.2006, 00:25
bu tip şeylerde fm yapımcıları ülkeyi göz önüne almıyor yani bulgaristandan dolayı gelmemeleri söz konusu değil

Yanlis. Takimin ulkesinin, hatta oynadigi sehirin bile etkisi var bir oyuncunun gelmek isteme/istememesinde.

Bununla beraber, takimin taninirligi, teknik direktorun taninirligi da oyuncunun gelmek istemesinde etkili olan veriler.

krapinovic
10.Eylül.2006, 02:53
ewet, zannedersem şehirlerin bile "reputation" değerleri var....

Universal
10.Eylül.2006, 02:55
Yanlis. Takimin ulkesinin, hatta oynadigi sehirin bile etkisi var bir oyuncunun gelmek isteme/istememesinde.

Bununla beraber, takimin taninirligi, teknik direktorun taninirligi da oyuncunun gelmek istemesinde etkili olan veriler.

Şehrin değerinin artma ihtimali var mı oyun içinde. Genellikle başka kıtalardan doğu şehirlerime yabancı oyuncu gelirse ayak uydurmada zorluk çekiyor. Bu yüzden gelmiyor. Şehrin oyun içinde değerinin artma-azalma ihtimali var mı?

SAİT71
10.Eylül.2006, 04:37
oyuncu bazen şehre alıştığını yada alışamadığını medyaya açıklıyor.

Universal
10.Eylül.2006, 04:59
Onu biliyorum. Benim sorum oyundaki şehirlerin değerleri yaşama standartları artıyor mu? Bunu merak ediyorum.

krapinovic
10.Eylül.2006, 07:40
takımın itibari arttıkça şehrinki de artıyor diye tahmin ediyorum....