PDA

View Full Version : Gazete Bölümü

Universal
07.Eylül.2006, 04:50
Turksportalda eskiden Türkiye ve Dünya'dan Haberler Bölümü vardı. Bu bölüm siyaset yüzünden kapandı.

Genel Kültür Forumunun altında Gazete forumu açılıp. Siyasi ve Dini olmadan Dünyada ve Türkiye'de herkes tarafından önemli olan haberler açılıp orada bilgilendirilme yapılabilir. Gazete'yi açtığımızda Enflasyondan Su Sıkıntısına kadar bir çok haber var. Buna benzer haberlerin açılabilmesi için böyle bir konu açılamaz mı?

Varonil
07.Eylül.2006, 04:55
Böyle bir bölüm olabilir.Güzel fikir Batuhan Abi.

ibo
07.Eylül.2006, 04:59
Turksportalda eskiden Türkiye ve Dünya'dan Haberler Bölümü vardı. Bu bölüm siyaset yüzünden kapandı.

Genel Kültür Forumunun altında Gazete forumu açılıp. Siyasi ve Dini olmadan Dünyada ve Türkiye'de herkes tarafından önemli olan haberler açılıp orada bilgilendirilme yapılabilir. Gazete'yi açtığımızda Enflasyondan Su Sıkıntısına kadar bir çok haber var. Buna benzer haberlerin açılabilmesi için böyle bir konu açılamaz mı?

Batuhan o tür haber bölümüne yeterince şans verildi. Ama ısrarla yasak olduğu söylenmesine rağmen hiç siyasi içerikte eksik olmadı. Bence bu bölüm iyi olmaz. Bu bölüm lüzumu üzerine kaldırılıp foruma huzur kazandırıldı yeniden açılırsa yine bir sürü kavga olacağından eminim...

Universal
07.Eylül.2006, 05:04
Ama yeni bir sisteme geçildi. Bunla berebar inadına siyasi bir konu açıldığında gerekli ceza verilip foruma mesaj yazması engellenebilir.

Burak Duran
07.Eylül.2006, 05:06
o bolum sadece deneme amacli acilabilinir. sadece eski uyeler ve kendini bilip tartismayacak kisiler alinir ama ilk tartismada o bolum kapanir ve tartisanlar atilir gibi bir sart koyarsak ve siyasi konu acan direk okur grubuna cekilir ve bidaha yazar grubuna alinir dersek buna herkes uyarsa ozaman acilir ama ilk yanlis harekette o bolumde o hareketi yapanda tarih olur

canavar20
07.Eylül.2006, 05:13
Aslında eski forum tümden gelmeli ;)

mustafa35
07.Eylül.2006, 05:18
Güzel fikir bence.

Fıratcan Alçınkaya
07.Eylül.2006, 06:04
Sohbet Alanı geniş bir konu yelpazesine sahip her türlü şey oraya açlıyor.. Mizah bölümü açılırak biraz da olsa yükü v karışıklığı azaldı.. Siyasi v Dini içerik yasak olarak ''Gündem'' olarak bir başlık açılabilir v kurallara uymayanlar uyarı alsınlar v uzun bir süre okur grubuna alınabilirler..

Revolution
07.Eylül.2006, 16:50
Bence de güzel bir fikir..

tosunpasa
07.Eylül.2006, 18:07
Güzel fikir.. Önlemler alınırsa sorun çıkacağını sanmıyorum. Mesela zamanında "Futbol Bölümü"nde olduğu gibi belirli kişiler yazabilir o bölüme, diğerleri sadece okumakla yetinir. Konu açmalar mod onaylı olur. İstenmeyen konuların açılmasının önüne geçilir v.s...

canavar20
07.Eylül.2006, 18:13
Güzel fikir.. Önlemler alınırsa sorun çıkacağını sanmıyorum. Mesela zamanında "Futbol Bölümü"nde olduğu gibi belirli kişiler yazabilir o bölüme, diğerleri sadece okumakla yetinir. Konu açmalar mod onaylı olur. İstenmeyen konuların açılmasının önüne geçilir v.s...

Mod onaylı olsan ancak 2 günde çıkar haber. ;;)

tosunpasa
07.Eylül.2006, 18:20
Mod onaylı olsan ancak 2 günde çıkar haber. ;;)

O bölüme 2 değil de 3-4 mod verilirse çok uzun sürmez onaylanması.

Aşk-ı Şehir
07.Eylül.2006, 18:28
Güzel fikir Batuhan olabilir hatta süper olur :)

Mirza
07.Eylül.2006, 18:58
Volkan Abi ile konuştuk biz bu meseleyi. Arkadaşlar bazı kullanıcılarımız siyasi tartışma için can atıyorlar. Mesela Batuhan su sıkıntısı demiş. Bunun için konu açılsa hükümetin su politikasına gelir mesele.Enflasyon desen hükümetler arası kıyaslamalar olur vs. vs. yani arkadaşlar öyle bir kategorinin olması çok zor.

gezenti
07.Eylül.2006, 19:30
Türk insanından siyaseti uzaklaştıramazsın bence yasaklanması kötü böyle bir bölümün ama diyelim ki açıldı böyle bir bölüm ben ve eskilerden bir çok kişi atılır diye düşünüyorum....

tosunpasa
07.Eylül.2006, 19:35
Türk insanından siyaseti uzaklaştıramazsın bence yasaklanması kötü böyle bir bölümün ama diyelim ki açıldı böyle bir bölüm ben ve eskilerden bir çok kişi atılır diye düşünüyorum....

Haklısın..

Mirza
07.Eylül.2006, 19:45
Bizler forumlarımızda siyaset istemiyoruz. Eski kategorilerin bölüm sorumlusu bendim ve çok kişi siteden atıldı bu siyaset yüzünden. Illa internette siyaset tartışmak istiyorum diyorsanız, çeşitli siyasi forumlar var. Onlara girebilirsiniz.

canavar20
07.Eylül.2006, 20:12
O bölüme 2 değil de 3-4 mod verilirse çok uzun sürmez onaylanması.

Bilmem ama Face yayınlaması bu kadar uzun sürüyorsa. :uzgun:

Sekopej
07.Eylül.2006, 20:14
Bilmem ama Face yayınlaması bu kadar uzun sürüyorsa. :uzgun:

Yamayı indirip, kontrol edip, siteye konu açıp, sonra yamayı bizim sunuculara upload ettikten sonra onaylandığı için uzun sürüyor. Normal konunun onaylanmasında bu tür işler yapılmadığı için uzun sürmez.

Olacağını sanmıyorum, siyaset ve dini içerik yasak. Bu şekilde güncel haberler de bir şekilde siyasete bağlanacaktır.

Universal
07.Eylül.2006, 22:51
Volkan Abi ile konuştuk biz bu meseleyi. Arkadaşlar bazı kullanıcılarımız siyasi tartışma için can atıyorlar. Mesela Batuhan su sıkıntısı demiş. Bunun için konu açılsa hükümetin su politikasına gelir mesele.Enflasyon desen hükümetler arası kıyaslamalar olur vs. vs. yani arkadaşlar öyle bir kategorinin olması çok zor.

Ona bakarsan bizim konuşamalarımız bile siyasete bağlanabilir. Ama bütün insanların etkileyecek haberlerden bahsediyorum. Mesela;

"Taksi'ye zamn geldi", "ATV'ye el kondu", "Bodrum'da orman yangını çıktı" bu tip konuların açılması için söyledim. Sonuçta bunları siyasete bağlanmayacak bir olgu.

ibo
08.Eylül.2006, 00:36
Ona bakarsan bizim konuşamalarımız bile siyasete bağlanabilir. Ama bütün insanların etkileyecek haberlerden bahsediyorum. Mesela;

"Taksi'ye zamn geldi", "ATV'ye el kondu", "Bodrum'da orman yangını çıktı" bu tip konuların açılması için söyledim. Sonuçta bunları siyasete bağlanmayacak bir olgu.

Batuhan gündemden haberdar olmak isteyen arkadaşlarımız zaten internette ki haber sitelerinden haber okuyabilir. Haberlerin altından yorum alanalrı da mevcut artık sitelerde oralara yorumunu da yapabilir.

Turksportal'da "Güncel Haberler" bölümüne zamanında hakettiğinden daha fazla sabır gösterildi. Hakettiğinden daha fazla şans verildi. Ama bakıldı olmuyor en sonunda kaldırıldı. Forumda "Güncel Haberler" bölümü sadece bazı arkadaşların BANLANMASINA ve arkadaşlıkların bozulmasına neden Oldu bundan sonra da daha farklı olmaz. Son sözü adminlerimiz söyleyecek yine ama bu bölümün açılması şu an ki huzur ortamı üzerinden kumar oynamak olur...

gezenti
08.Eylül.2006, 07:22
Haklısın..

Birbirimizi nasıl biliyoruz ama:D
Ya valla açılmasın siteden atılmak istemiyorum:P
Eğer öyle bir bölüm açılırsa siyasetten uzaklaşması söz konusu o-l-a-m-a-z...
Not:Bir kere atılmıştım ve sitenin karıştığını biliyorum Volkan Abiye sözüm var bundan sonra çok dikkatli olcam diye o yüzden açılmasın....