PDA

View Full Version : Belki Beğenirsiniz Bir Bakın.

fudges123
07.Eylül.2006, 06:57
Arkadaşlar kendi yaptığım bir taktiği sizinle paylaşmak istedim..

İlk Önce Görünüm.
http://img47.imageshack.us/img47/3025/dzenjf5.jpg (http://imageshack.us)

Görünüm olarak bildiğimiz pivot anlayışına benziyor ancak ben kişisel olarak oyuncuların mentalitelerinde farklı şeyler yaptım..

Forvetler
Pivot santrafor mentalitesi taktiğimde yok..Ancak atak oyuncu da aradığımız özellikler sıçrama,kafa,topsuz alan,top sürme,bitiricilik..Yani işin özü atak oyuncu hem havadan hem de yerden etkili olucak.[Yanındaki oyuncu da bu özellikler gibi olursa sürpriz golcünüz olur.]

Orta Saha
Sol MC'de aradığımız özellikler pas,teknik,top sürme,uzun şut,bitiricilik,kararlar,topsuz alan.. Örnek vericek olursak Kaka,Van der Vaart,Ballack..En önemli özellik ise bu oyuncuya serbest rol vermemiz..Çünkü bu oyuncu sizin gizli golcünüz olacak onun için bitiriciliği iyi olması önemli..Sık sık ileri çıkıcak ve defansa da yardım edicek görüceksiniz.

Sağ MC'de aradığımız özellikler Sıçrama[kafa o kadar önemli deil],kararlar,pas,teknik,top kapma,çalışma oranı..Yani tipik sol mc ofansif sağ mc defansif taktiği değil ikisi de ofansif ancak sağdakinin biraz daha defansif özellikleri iyi olması gerekiyor..

Kanatlarda aradığımız özellikler Hız,Hızlanma,Orta Yapma,Top Sürme,Özel yetenek..Bu mevkilerin mantığı çok basit sizi kanatlardan hızlıca atağa çıkarıcaklar ve bol orta yapıcaklar..

Defans
Backlerde aradığımız özellikler top kapma,orta yapma en önemlileri..Takımın zorlandığı yerlerde ortalarıyla takıma katkı yapabilirler..

Defansın göbeğinde ki oyunculardan en az birisinin kararlar ve pas özellikleri iyi olursa sizi atağa çıkartırken çok rahatlatır ve akıllı bir şekilde atak yapabilirsiniz..

En önemli olay:Atak oyuncuya pas karışık olucak çünkü oyuncunuz hem yerden hem de havadan etkili.
Amaç farklı atak organizasyonları yaratmak sadece kafasına yaptığınızda oyuncularınız sürekli topu şişiriyorlar ancak karışık yaptığınızda farklı farklı ataklar yapma şansınız oluyor ve defansın açığını daha kolay yakalıyabilirsiniz.

Diğer önemli olay ise Sol MC nin serbest rol alıcak olması görüceksiniz ki çok gol atıcak..

Not:Eğer elinizde dediğim kriterlere uygun oyuncular yoksa denemenize gerek yok ancak varsa deneyin derim gerçekten muazzam sonuçlar geliyor.

Taktiğin linki
http://rapidshare.com/files/54090550/Ceyhun..rar.html

Deneyen arkadaş olursa aldığı sonuçları ve memnuniyetini bildirirse sevinirim.
[B]

Oghuse
07.Eylül.2006, 08:55
Denemeye çalışacam ancak linki canlı tutmaya özen gösterirseni iyi olur..

GeNç KaRTaL
07.Eylül.2006, 09:03
Güzel bir taktiğe benziyor.Söylediğin özelliklerde oyuncuları olan bir takım alırsam kullanırım.

ogcj_me
07.Eylül.2006, 09:04
Forvetler
Pivot santrafor mentalitesi taktiğimde yok..Ancak atak oyuncu da aradığımız özellikler sıçrama,kafa,topsuz alan,top sürme,bitiricilik[bu özellikler 15 üstü olursa çok iyi]..Yani işin özü atak oyuncu hem havadan hem de yerden etkili olucak.[Yanındaki oyuncu da bu özellikler gibi olursa sürpriz golcünüz olur.]

Orta Saha
Sol MC'de aradığımız özellikler pas,teknik,top sürme,uzun şut,bitiricilik,kararlar,topsuz alan.. Örnek vericek olursak Kaka,Van der Vaart,Ballack..En önemli özellik ise bu oyuncuya serbest rol vermemiz..Çünkü bu oyuncu sizin gizli golcünüz olacak onun için bitiriciliği iyi olması önemli..Sık sık ileri çıkıcak ve defansa da yardım edicek görüceksiniz.

Sağ MC'de aradığımız özellikler Sıçrama[kafa o kadar önemli deil],kararlar,pas,teknik,top kapma,çalışma oranı..Yani tipik sol mc ofansif sağ mc defansif taktiği değil ikisi de ofansif ancak sağdakinin biraz daha defansif özellikleri iyi olması gerekiyor..

Kanatlarda aradığımız özellikler Hız,Hızlanma,Orta Yapma,Top Sürme,Özel yetenek..Bu mevkilerin mantığı çok basit sizi kanatlardan hızlıca atağa çıkarıcaklar ve bol orta yapıcaklar..

Defans
Backlerde aradığımız özellikler top kapma,orta yapma en önemlileri..Takımın zorlandığı yerlerde ortalarıyla takıma katkı yapabilirler..

Defansın göbeğinde ki oyunculardan en az birisinin kararlar ve pas özellikleri iyi olursa sizi atağa çıkartırken çok rahatlatır ve akıllı bir şekilde atak yapabilirsiniz..

seni kırmak istemiyorum ama bunlar bende olsa taktik yapmama gerek kalmaz
ancak taktiğin buna rağmen iyi olabilir

fudges123
07.Eylül.2006, 09:07
seni kırmak istemiyorum ama bunlar bende olsa taktik yapmama gerek kalmaz
ancak taktiğin buna rağmen iyi olabilir

Bu oyuncuları taktiğimle başarılı olarak aldım ilk iki senemde nerdeyse hiç transfer yapmamıştım.Şu an 5. sezon

ogcj_me
07.Eylül.2006, 10:49
işte bunu söylemeliyidin

erdal12
10.Ocak.2007, 10:13
ben begenmedım ama emegıne saglık