PDA

View Full Version : Hızlı atak-Toplu savunma

cagri86
08.Eylül.2006, 04:51
Bu taktik için belirli özellikteki oyunculara ihtiyacımız var. Ayrıca tactical knowledge özelliği iyi olan bir scout u rakip takımlar hakkında rapor vermesi için görevlendirirseniz,taktik rapora göre değişecektir.
Bazı özelliklere göre taktiği belirleyeceğiz.
Dr ve Dl oyuncularınızın stamina özelliği yüksekse f.runs yaptırmamız daha iyi olur.Aksi halde,yani yeterince iyi değilse,kontra ataklarda savunmamız zayıf düşer.
Dc ler için birşey söylemiyorum şimdilik.
Gelelim ortasaha oyuncularına. Bütün ortasahalar iyi pas yapmalılar ve first touch özellikleri yüksek olmalı ki hızlı oynaybilelim. Dmc oyuncusu kuvvetli olursa ona top tutma görevi de verebiliriz.Bu görevi ayrıca kuvvetli bir forvetimize de verebiliriz.
Mc oyuncu playmaker olacak.ONUN pas,yaratıcılık ve first touch özellikleri iyi olmalı.F.runs , onun için often olmamalı.
Kanat oyuncuları da pas,stamina ve first touch özelliklerine sahip olmalı.Bu sayede çok koşabilen,hızlı oynayabilen ve direkt paslarla sonuca ulaşabilen bir takımımız olacak.
Uzun lafın kısası,ortasaha için pas,stamina ve first touch özelliklerine dikkat edeceğiz.Bu sayede onlara f.runs 'ı often yaptıracağız ve direkt pasla oynatacağız. Tabi takımımız da quick oynayacak.
Forvetler için özel birşey yok.Onlar da dayanıklı olursa iyi olur.
Benim ortasaha tavsiyelerim; Luka Modric,skjelbred,nery castillo,gourcuff...
Şimdi raporlara gelelim:
Diyelim ki oyunu geriden kuran ve possession futbol oynatan bir takımla oynayacağız. O zaman taktikteki def. line deep değil de push up yapmalıyız.
Ancak hızlı forvetleri olan takımlara karşı deep yapmak daha doğru.Bunun yararını göreceksiniz.
Son olarak,kazanmak size kalmış,unutmayın. Geriye düşebilirsiniz,fark atamayabilirsiniz,ama düzgün değişikliklerle,dedeiklerime uyarsanız,başarılı olursunuz.

Taktiğim :

http://rapidshare.com/files/54279068/Hizli_atak_toplu_savunma__R._Madrid__Oct_2006_.tac .htm (http://rapidshare.com/files/54279068/Hizli_atak_toplu_savunma__R._Madrid__Oct_2006_.tac .htm)

Görüntü:

http://www.loadtr.com/b-116809-fm.jpg

ogcj_me
08.Eylül.2006, 06:04
başlık tam benim oyun stilim ama tutmadı senin taktik

cagri86
08.Eylül.2006, 06:50
Neden tutmadı acaba? Belki taktiğe uygun oyuncular yoktur? Takım raporları çok önemli.Güçlü bir takımsan,savunmanı derin yapacağın maçların sayısı azalıyor.Kolay bir takıma bu yüzden kaybedebilirsin.

olmayan nick
17.Eylül.2006, 02:02
agresif ve guzel bir taktik ancak ikili mc oynatan bir takimin mc lerinden biri senin orta sahadaki adamini tutarsa defans-forvet arasi baglanti da saglanamaz oyun da kurulmaz riskli ama denenebilir

Wesley Sneijder
18.Eylül.2006, 00:47
Çok riskli. Çok defansif açık verdim...

cagri86
18.Eylül.2006, 01:19
Çok riskli bir durum yok.Savunmayı zaten derin kuruyorsun.Amaç top oynamak.Başka bir yerde bir sorun vardır.Topa sahip olamadıysan kontra atak yemişsindir.Ben bu taktiğin kolay olduğunu söylemiyorum.İyi oyuncularınız olması lazım.İyi dediysem de,Modric bu taktikte harikalar yaratıyor.

Wesley Sneijder
19.Eylül.2006, 01:29
Modric, Elano, Martin Petrov ve Bianchi gibi oyuncularım var...

erdal12
10.Ocak.2007, 10:09
guzel taktık saol