PDA

View Full Version : her macta gol yiyorum!!

olmayan nick
08.Eylül.2006, 23:36
slm herkese issiz bi kariyerde basladim sonra akcaabata gectim amacim takimi dusurmemek averaj takim olarak gorunuyorum ama her yolu denememe ragmen her macta gol yiyorum:icon_sad: taktigim 4-1-2-2-1 kisa pas normal tempo yaraticilik az genis alan ve alan daraltma fazla defansim da geride sizce hata yaptigim yer varmi ne var ofsayt taktigi kullanmiyorum kullaniyimmi destek verirseniz sevinirim...:u:

goosfraba
09.Eylül.2006, 00:21
İlhan abinin(peluk) yaptığı taktikleri deneyebilirsin..

Edit:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=47612

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=46684

Yaptığı taktiklere bu linklerden ulaşabilirsin...

SAİT71
09.Eylül.2006, 04:41
Takımı atak oynat, topluca hücuma ayarla, defans çizgisi derin olsun, alan daraltma sık sık, tempo çabuk, zaman geçirme çok nadir yada normal, Atak oyuncu kullan, Sıkı markaj yaptır.Bu taktiği 4-4-2'de dene.

huseyin91
09.Eylül.2006, 05:45
bence ortasahanı kalbalık tut alandaraltmayı sık sık, sıkı markaj ,atak oyuncu kullan,oyunu hucuma dayalı yap ama fazal abrtma dengeli olsun gerisi senin oyuncularına kalmış =)

sivaslizoro
09.Eylül.2006, 20:09
kaleci antrenörünü değiştir :D

fmsmyrna
09.Eylül.2006, 20:11
4-4-2 klasik oyna orta sahanın ortasında oynayan iki adamdan birini defansif yap uzun toplarla çık forvetinde bir uzun adam olsun.

pes4ever
09.Eylül.2006, 21:43
Başka takıma geç :D:D

yunusgs
09.Eylül.2006, 22:59
Kalecini değiştir:D

TuTh
09.Eylül.2006, 23:02
Başka takıma geç :D:D

kesinlikle pes4ever arkadaşımızın dediğini yap :D

olmayan nick
10.Eylül.2006, 07:52
oyunda keşke diğer vatandaşlığımı ingiliz yapsaymışım birminghama geçcektim kabul etmediler üstüne bide yönetimin bana güveni sarsıldı:D kaleciyi de değiştirdim:D tolga zengini aldım ancak o gelebildi ligin averaj takımına olmuyo olmuyo... bide hazırlık maçlarında takımı atak oynatıyim dedim 3-0 yenildim:D deplasmanda kapanıyorum bu yüzden... kaleci antrenörü olarak da boş bi koç bulamadım eldekiyle yetincem koçumun kalecileri çalıştırması 5 :D öyle işte fikirleriniz için sağolun denicem zorundayım son maçta 10 kişi kalıp 4 yedim kovulmadan denesem iyi olur.....

Revolution
10.Eylül.2006, 17:50
canavar20'nin 'yenilmezlik iksiri' taktiğini dene taktikler bölümünde bulabilirsin..

KaF KeF
10.Eylül.2006, 18:07
Taktik önerme gibi oldu ama..Toutatis'i dene..:p

ThersoN
10.Eylül.2006, 23:07
yemek, atmak ve ya berabere kalmak :) hepsinin mevcut oldugu bi durum futbol, dünyanın en iyi takımı olsan da gol yiyiyorsun, ben Milan'la oynuyorum uzun zamandır yenilmiyorum ama nerdeyse her hafta bi tane de olsa gol yiyiyorum :)

errqud_gfb
11.Eylül.2006, 01:09
slm herkese issiz bi kariyerde basladim sonra akcaabata gectim amacim takimi dusurmemek averaj takim olarak gorunuyorum ama her yolu denememe ragmen her macta gol yiyorum:icon_sad: taktigim 4-1-2-2-1 kisa pas normal tempo yaraticilik az genis alan ve alan daraltma fazla defansim da geride sizce hata yaptigim yer varmi ne var ofsayt taktigi kullanmiyorum kullaniyimmi destek verirseniz sevinirim...:u:

Defansını geriye çok yaslama adamlara daha çok gol pozisyonu imkanı verirsin defansında herkesin güvendiği lider karakterli iyi bir oyuncu olmalı(ya da kaleci) 4-1-2-1-2 riskli orta alandaki boşluklar artar tek forvete dön çizgi oyuncularına pres yaptır ve genişliği biraz azalt zaten kısa pasla oynuyorsun topa hakim olma yüzden artar bunları yap en azından bazı haftalar gol yemezsin sabırlı olursan bir de yaptığın taktik aklına yatarsa tamamdır. Dediklerimi kesin dene.

olmayan nick
11.Eylül.2006, 08:39
Defansını geriye çok yaslama adamlara daha çok gol pozisyonu imkanı verirsin defansında herkesin güvendiği lider karakterli iyi bir oyuncu olmalı(ya da kaleci) 4-1-2-1-2 riskli orta alandaki boşluklar artar tek forvete dön çizgi oyuncularına pres yaptır ve genişliği biraz azalt zaten kısa pasla oynuyorsun topa hakim olma yüzden artar bunları yap en azından bazı haftalar gol yemezsin sabırlı olursan bir de yaptığın taktik aklına yatarsa tamamdır. Dediklerimi kesin dene.
tek forvet oynuorum zaten 4-1-2-2-1 şeklinde(oyunda 4-3-3 normal diye gösterir) ileri ikili amr/l bölgesinde bazen onları orta sahaya çekiyorum çizgi de en geriden bikaç kalem önde dar alanda da oynayım dedim bu sefer rakip kanattan gelip gol atmaya başladı:) taktiklerin güzel onları da denicem çoğunu uyguluorum ztn bu takımda amacım pas attırmak yoksa çok zor tff2 ye düşerim medyaya göre en büyük adayıyım da

yorukefe
12.Eylül.2006, 09:12
4-2-3-1 taktiğine geç 4 lu savunma önünde 5 li orta saha vede tek forvet şeklinde. Sna denk takımlara 2 kanat oyuncunu öne çıkart senden güçlü olanlara karşı 2 kanat oyuncunuda tam orta çizgiye al. Ortanın tam ortasındakini mc olarak düşün ilerde amc olarak kullanma. Yüksek temoda oynamanda fayda var nedeni ise saha şartlarının kısa pasa uygun olmaması. Direk top yüksek tempo. Zaman geçirmede ya normalde yada sıksık olsun. Göbekteki dc ler çakılı hatta 4 lüyü çakılı yapabilirsin. 2 tane dmc ler full press tatlı sert. Forvette enazından topu tutsun :D Kontra atak açık, sıkı markaj açık, bolge savunması, önde oynayanlar sert geridekiler taatlı sert oynasın. Dene faydası olur.