PDA

View Full Version : Beşiktaşla başladım başlamaz olaydım.

neuro
11.Eylül.2006, 08:43
Arkadaşarl Fm 2007'ye daha yeni başladım. Her zamanki gibi kendi takımım olan Beşiktaşı seçtim. Bu arada benim oynadığım en son menejerlik oyunu cm01-02'yi. Köprünün altından çok sular geçmiş onu anladım:o

Oyuna başlar başlamaz bir elimdeki kadroya baktım haliye beğenmedim tabi ki.
Uzatmadan yaptıklarımı anlatıyım.
Bobo,Delgado,Nobre,Kleberson,Runje'yi sattım. Özellikleri düşük geldi(runje dışında)

Buradaki güzel oyunculara baktım ve transfer ettiğim oyuncular:
Cesar Delgado
Doudin
Daniel Carvalho
Sivok
Mehmet Topuz
Güngör Öztürk
Furkan Baştan
Deniz Yılmaz

Taktiği ise 4-4-2 Attacking Diamond olarak ayarladım. Yine taktiği de buradan alıdım.
Yine güzel bir antrenman programı yaptım bir kaç istisna dışında oyuncuların hepsi gelişmeye başladı.

İlk başta herşey güzeldi yeniyordum güzel güzel takımları..
Ama 5-6 maç sonra işler ters gitmeye başladı ve son 5 maçımı kaybettim:uzgun:

Ve her maçta 1 kanat oyuncum istisnasız oyundan atıldı. Sadece kanat ama..
Takım olarak top kapma:normal oynatıyordum...

Şimdi burada yanlış olan ne? Taktiğimi yanlış yaptım? Kadroyla mı fazla oynadım anlamadım bir türlü?

Oyuna Beşiktaş ile başlayıp başarılı olan arkadaşlar! Sorum size özellikle...
Siz neler yapıyorsunuz yazarsanız sevinirim...

olmayan nick
11.Eylül.2006, 09:02
ben beşiktaşlı diilim beşiktaştada oynamadım ama kırmızı kartın birinci sebebi fazla kart çıkaran hakemler bunlara çok dikkat et. onlardan biri senin maçına gelirse ya tüm takımın top kapmayı sola getir easy yap yada normal oynarken kart gören oyuncunun top kapmasını sola çek. 1. daha sağlıklı çözümdür skora da fazla etkilemez ama yinede dikkatli olman lazım.

ayrıca oyuncuların lig ortasında bocaladığı bikaç dönem olur bikaç maçta üstüste puan kaybedersin ama kısa dönemdir geçer.

a.arıcı-11
11.Eylül.2006, 17:05
kardeş ben yeni başladığım takımda ilk maçlarda kırmızı kart görene hemen cezayı yapıştırıyom ondan sonra kimse kırmızı kart görmüyo

sivaslizoro
11.Eylül.2006, 22:50
yeniden başla o zaman :D

neuro
11.Eylül.2006, 23:23
kaç defa yeniden başladım hatırlamıyorum. hep aynı şeyler oluyor.

Bir de her maçta gol yiyorum muakkak. defansım:

üzülmez toraman g.zan s.kurtuluş daha yiyi bir defans mı transfer etsem acaba?

bir de şimdi farkettim benim golculer douidn ve cesar delgado ikiside kafada iyi değil. kafa vuruşu etkili bir forvet söyleyebilirmisiniz?

bir de yeni sürüe çok gerek var mı? benimki 7.0.0 ve hiç kadro upgradi yapmadım.

WebMaster91
12.Eylül.2006, 00:16
Sitedeki updatelerden birini indirmeni tavsiye ederim ;)..Daha sonra forvet istiyorsan oyun açılır açılmaz Vagner Love'a 7.5 Milyon Pound'luk teklif götür..Defansa Malik Fathi (2. vatandaşlığı Türk, yabancı sayılmıyor), kaleci istersen de Igor Akinfeev..Ama mutlaka updatelerden birini indir..(v3 son update)..

neuro
12.Eylül.2006, 00:35
bi de onun için 7.0.0.2 patchi indirmek gerekiyor sanırım. Ben bütün oyunu 70mb'a indirdim o patch de 70m mb. biraz garip geldi neyse. kotalıyız am biraz kısıp indirecez artık...

BlackEagle19o3
12.Eylül.2006, 01:05
Arkadaşım malesef böyle.Beşiktaşla oynarken deli oluyorum.İlk 5-6 hafta herşey muhteşem.Sonrada akıl almaz bir düşüş.O düşüşü engellemek senin elinde.Taktik değiştir,kadroda değişikliklere gitti,kart görenlere ceza ver.O zor dönemi atlatırsan Beşiktaşi ile açık ara şampiyon olursun.Gelecek yıllarda da başarı gelir;;)

Aşk-ı Şehir
12.Eylül.2006, 02:51
Beşiktaş'ı seçenlerden hep aynı şikâyetleri duyuyorum nedense!!!

neuro
12.Eylül.2006, 04:57
demek ki sorun bende değilmiş...

yorukefe
12.Eylül.2006, 08:57
Bence zamanla senin taktiğini rakip çözüyor vede ona göre önlemler alıyorlar. Kırmızı karta gelincede topun sende kalma oranını arttırmanda fayda var top rakipte fazla kalırsa senin takımının kart görme riski artar. Arkadaşın dediği gibi bide ters bir hakeme denk geldiğsen ki onlarında özellikleri oyunda veriliyor tüm bunları birleştirince kırmızı kart yada bol sarı kart kaçınılmaz oluyor. Sana tavsiyem, taktiğini komple değiştirmekten ziyade ufak tefek değişiklikler yap mesela. Örnek senin sıkıntına ilaç olucak bir çözüm bu, oda takım taktiğinde zaman geçirme diye birşey var onu fulle ufak takımlara karşı yada tüm rakiplere karşı. Zaman geçirmeyi arttırırsan top sende daha fazla kalır vede pas alışverişinde top kaybın azalır. Bide bunlara ortasaha oyuncularına topu tut dedinmi olay biter. Ortasaha oyuncuların iyi senin onlar topu tutup oyuncuların ileri çıkmasını saglar pas hatası az yaparlar vede top sende daha fazla kalır...

neuro
13.Eylül.2006, 08:05
7.0.0.2 patchi yükledim elhadjinin yeni kadrolarını yükledim antremanlar güzel taktik olarak ise burada verilen yenilmezlik iksiri diye bir şey var onu yükledim yine de çok başarısızım...

Kırmızı kartları görmeye devam ediyorum. sorun oyuncuda değil mevkide ml yer mr ye kimi koysam kart görüyor anlamadım gitti :(

Rodrigo Tello
13.Eylül.2006, 08:28
Allah Allah bende Beşiktaş'ı alıyorum bu sorunlarla karsılasmıyorum.

Revolution
13.Eylül.2006, 19:12
7.0.0.2 patchi yükledim elhadjinin yeni kadrolarını yükledim antremanlar güzel taktik olarak ise burada verilen yenilmezlik iksiri diye bir şey var onu yükledim yine de çok başarısızım...

Kırmızı kartları görmeye devam ediyorum. sorun oyuncuda değil mevkide ml yer mr ye kimi koysam kart görüyor anlamadım gitti :(

Bence top kapmayı sert değil karışık yap..Ben de ilk başlarda durmadan kart görürdüm..Bu arada taktiğe laf atma ben onla oynuyorum hiç beklenmedik şekilde başarılıyım oyunumda..

neuro
14.Eylül.2006, 06:51
top kapma zaten karışık hatta bir kere hafif yaptım ml deki ibrahim akın sarı kart gödü 2.yi görecek diye çıkardım telloyu koydum o da kart gördü

ha birde maçın ilk 5 dakikasında kesinlikle gol yiyorum. hatta bazen iki tane. yediğim gollerin çoğu maçların ilk 5 dakikasında oluyor.

yok ya 4'lü defanstan birşey olmaz. ben yine cm 01-02'deki eski 3-1-3-1-2 taktiğine dönecem.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Allah Allah bende Beşiktaş'ı alıyorum bu sorunlarla karsılasmıyorum.

sen yeni kadroları yükledin mi? hangi taktikle oynuyorsun. transfer yapıyor musun?

Summit
15.Eylül.2006, 01:26
Beşiktaş'la oynamak çok zor...

neuro
16.Eylül.2006, 00:13
cm 01-02'deki taktiğime döndüm.

3-1-3-1-2

Şimdilik iyi gidiyorum. ligde 2 puan farkla 2. sıradayım. ŞL'de de deplasmanda romaya yenildim. Kendi evimde marsilyayı yendim.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
forvete de gökhan ünalı aldım iyi oynuyor.

sıkıntım sol kanatta. ibrahim akın iyi oynamıyor. telloyu satacam. üzülmez de iyi değil. iyi bir sol kanat söylermisiniz.

bir de hiç bir maça %100 kondusyon ile çıkmıyorlar. ve sakatlık çok oluyor. anremanları düşürmem mi lazım?

manyakmorinyo
27.Eylül.2006, 06:27
Luca modric çok iyi bir sol kanat
türk düşünüyorsan sezer öztürk ü öneririm
beşiktaşta 2009dan beri kadromda ve hep yılda 15 üstü asistle oynuo
ortalaması da 7.50nin altına inmedi 2012deyim